De deken-verkoop begint morgenochtend Donderdag te negen uur s^~ DE STAPELS LIGGEN GEREED!! -*fl DE NO Haarlemmerstraat h. Donkersteeg 2-4-6 LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 29 Juni 1932 UIT DE RIJNSTREEK. Opgericht 1875 - Telefoon 695 Ze gaan weg voor prijzen géén Guldens, doch Rijksdaalders beneden de waarde. - Alle zonder uitzondering zijn het prachtdekens, daar minderwaardige soorten, het is voldoende bekend, door ons niet worden nagehouden. Wacht nietAl zijn de voorraden groot, het beste gaat het eerst weg- - Koopt in de morgenuren ALPHEN. Uitbreiding „Concordia". Het ver. gebouw „Concordia" zal een belangrijke uitbreiding ondergaan, o.a. wordt de bestuurskamer vergroot, een zaal bijgebouwd en een ruime hal, terwijl het geheel ook belangrijk zal worden ge restaureerd. Naar wij vernemen zal zeer zeker in de as raadsvergadering, ingevolge verzoek van verschillende raadsleden een voorstel aan de orde komen om het ter vorige ver gadering genomen besluit om voortaan uitsluitend op den dag te vergaderen, weer in te trekken. Naar wij vernemen is de eerstvol gende raadsvergadering onzer gemeente bepaald op a.s. Maandagavond. De leden van de kappersverg. „Eens gezindheid" maakten gisteren met hun dames per touringcar een uitstapje naar de omgeving van Apeldoorn en omstreken, waar o.a. een bezoek aan het Loo en andere bezienswaardigheden werd ge bracht. Het bestuur der Martha-Stichting ontving in de afgeloopen maand van N. N. alhier een gift van f. 100.' o ALKEMADE. De Minister van Financien heeft met ingang van 15 November a.s. opgeheven het kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier is met ingang van dien datum het kantoor gevoegd bij het 2de kantoor te Leiden. o BODEGRAVEN. De Minister van Financiën heeft met ingang van 1 September a.s. opgeheven het kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier en dit kantoor gevoegd bij dat te Woerden. o BOSKOOP. De Vrijzinnige doopbeurl. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft besloten, dat, wanneer dr. Cannegieter, de eenige vrijzinnige ringpre- dikant in deze vacante gemeente, de va caturebeurt vervult, er tevens gelegenheid voor doopsbediening zal zijn, waardoor 't niet noodig is, dat Boskoopsche ouders hun kinderen te Oudshoorn moeten laten doopen. Zondagdienst Doktoren. Voor Zondag 3 Juli zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. J. Ham burger. Bouwvereeniging „Patrimonium". Op de gehouden jaarlijksche keuring van de tuintjes, liggende achter de huizen van de woningbouwvereeniging „Patrimo nium" zijn de volgende prijzen toegekend: grooten tuinen: le pr. P. ter Wee; 2e pr. J. G. Bak en 3e pr. H. V. d. Willik. Kleine tuintjes: le pr. A. Nieuwerf; 2e pr. KI. Vermeul en 3e pr. J. v. d. Kraats. Mej. P. M. Jongejan, alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen boek houden. LEIDERDORP. Op tijd gered! Een kleindochtertje van een in den Rijn varenden schipper viel gistermiddag over boord. De schipper zag het ongeval ge beuren, sprong in de aanhangboot en wist met behulp van een van den wal tege- moetroeiend persoon de kleine te redden. Na toepassing van kunstmatige ademha ling keerden de levensgeesten terug. o LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Dirk Cornells Zemel 30 j. en Maartje van der MeiJ 26 j. Geboren: Cornelia Arnoldus, z. van P. Lemmers en A. van der Linden Nico- laas. z. van Nicolaas Vianen en Dirkje van Grieken. Winkelsluiting. Dooi' den Raad dezer gemeente is een verordening vastgesteld tot afwijking van enkele bepalingen inzake de Winkelslui tingswet. Gedurende de zomermaanden zullen de winkels een uur langer geopend mogen blijven dan de wet aangeeft, zulks in verband met het feit, dat in deze ge meente algemeen den zonnetijd gevolgd wordt. Met ingang van 15 November is het kantoor der dir. bel. en accijnzen gevoegd bij het 2de kantoor te Leiden. NIEUWKOOP. De Minister van Financiën heeft met ingang van 1 September a.s. opgeheven het kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier en het kantoor gevoegd bij dat te Alphen. o NIEUWVEEN. Een benauwd oogenblik. Alhier beleefden de Kerkstraatbewoners eenige angstige oogenblikken. Men was bezig om de Kerkstraat opnieuw te teeren. Op een zeker oogenblik vloeide de pot met teer over en de inhoud geraakte in brand. De ketel stond vlak bij de openbare school en het spuitenhuis. Een geweldige dikke zwarte rookkolom vulde de Kerkstraat. Men slaagde er in door middel van zand en split, dat gebruikt werd voor den weg, de vlammen te dooven. De heer Panman, hoofd onderwijzer der O. L. Schooi, liet spoedig de kinderen uit de school op de speelplaats gaan. Het was inderdaad een benauwd oogen blik! Tot ontvanger van de Ned. Herv. Kerk is met ingang van 1 Juli benoemd de heer J. Jansmai De verpleegden iiit de Joh.-stich- ting maakten een boottocht naar „De Vink" bij Leiden. Het is een heerlijk uit stapje geweest, begunstigd door fraai zomerweer. RITNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert morgenavond te 8 uur (N. T.) voor de vol gende agenda. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Schrijven van den heer L. Bouthoorn, arts te Oegstgeest. 4. Regeling Agentschap Arbeidsbemid deling en Werkloosheidsverzekering. 5. Vaststelling verordening Winkelslui ting. 6. Comptabel besluit. Met ingang van 15 November is het kantoor der dir. bel. en accijnzen gevoegd bij het 2de kantoor te Leiden. o TER-AAR. Afscheid Pastoor Bonnet. In het Patronaatsgebouw had een bij eenkomst plaats van vertegenwoordigers der diverse RJC. organisaties met het doel afscheid te nemen van den vertrekkenden pastoor Ook burgemeester en wethouders waren aanwezig. Na een openingswoord van den heer D. v. d. Hoorn voerden achtereenvolgens ver schillende sprekers, w.o. de burgemeester, het woord. Pastoor Bonnet beantwoordde allen uitvoerig. Duidelijk kwam naar voren, dat beide partijen het scheiden zeer zwaar viel en dat men gaarne een en ander weer onge daan zou maken. Met ingang van 15 November Is het kantoor der dir. bel. en accijnzen gevoegd bij dat te Leiden. o WOUBRUGGE. De Crisis-Zuivelwet. De steunuitkeering aan de melkvee houders had een vlot verloop. Allen had den aan de uitnoodiging gehoor gegeven, aan 105 personen werd steun uitbetaald tot een bedrag van f. 6302.25. Het aantal melkgevende koeien bedroeg per 15 Juni jj. 2801. De hooioogst. De hooi-oogst, welke tot heden een gunstig verloop heeft, is in vollen gang. Óver de kwaliteit zoowel als over de kwan titeit zijn de veehouders tevreden. Met be kwamen spoed wordt er gewerkt, doch te haastige spoed bleek ook thans weer zel den goed te zijn. Bij den veehouder N. moest de hooiberg worden uitgehaald we gens brandgevaar tengevolge van hooi- broei, op enkele plaateen was het hooi reeds geschroeid. Met ingang van 15 November is het kantoor der dir. bel. en accijnzen ge voegd bij het 2de kantoor te Leiden. LAND- EN TUINBOUW. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag, Ondergeteekende is In het bezit van een hangplant, waarvan een paar blaadjes hierbij gaan. Wanneer de ranken plm. een V2 meter lang zijn, gaan de bovenste blaadjes verdorren. Wat is hier tegen te doen? H. H. te L. Antw. Uw plant heet Tradescantia, een bekende hangplant. Deze plant kan voor een raam op het Noorden goed groeien, vocral in den zomer. U doet goed de ranken niet te lang te Idterr worden. Nijp de kopjes uit de ranken en stek deze kopjes weer in den pot. Geef geregeld water, de plant mag evenwel niet voort durend in het water staan. Geef éénmaal in de drie weken in water opgeloste bloemenmest. Naar aanleiding van een vraag voor het bestrijden van zwammen in hout ontvangen wij van den heer M. C. Larnan, electro- techniscli installateur te Wassenaar een brochure, waarin wordt gewezen op af doende vernietiging van bedoeld kwaad. Belangstellenden verwijzen we gaarne naar dit adres. Vraag. Kunt u ook meedeelen wat de oorzaak kan zijn van de bruine vlekken, welke op de bladeren van mijn Camelia ontstaan? Een paar beschadigde bladeren gaan hierbij. B., te L. Antw. Een bepaald ziekteverschijnsel vertoonen de bladeren niet Vermoedelijk heeft u met verbranding te doen, door te sterke zonnestralen. Vooral wanneer de bladeren nat worden heeft dit verbranden onder niet geschermd glas gemakkelijk plaats. Bij heet zomerweer dient de plant licht beschaduwd te staan. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie, onder motto Tuinbouw. 0 CRISIS-ZUIVELWET. Voorloopig geen heffing op kaas? De crisis-zuivelwet welke vermoedelijk 10 Juli in werking zal treden, maakt het mogelijk een accijns te heffen o.m. op Zuivel-producten. Het Ned. Weekblad voor Zuivelbereiding en -handel verneemt dat wel de boter zal worden belast, doch dat het voorloopig niet in de bedoeling ligt een heffing op kaas in toepassing te brengen. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven RADIO-LAWAAI. Laat men toch eens aan zijn buren denken en zijn toestel maar niet door het heelal laten schallen alsof men alleen op de wereld is! Waartoe is 't noodig? 't Is toch voldoende als men zelf goed hooren kan en dit kan men toch zonder anderen te hinderen. N. N. RADIOPROGRAMMA. VOOR DONDERDAG 30 JUNI. Hilversum, 296 M. Uitsl. AVRO-Uitzen- ding 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Mor genwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30 Concert, G. Strasbourg (bas-bariton) en H. Rohrer (plano). Aan de vleugel: Egb. Veen 11.00: Knipcursus Kinderkleeding 11.45: Vervolg concert 12.15: AVKO- Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt en Gra mofoonpl. 2.00Voordracht door Elias van Praag 2.30: Pauze 2.45: Gramo foonpl. 3.00: Max Tak: Rossini, zijn leven, zijn composities (Met gramofoonpl.) 4.00: Ziekenuur 5.00: Radiokinder- koorzag 0. 1. v. J. Hamel 5.30: Uit ScheveningenOrgelconcert door Pierre Palla 6.30: Sportpraatje door H. Hol lander 7.00: Strijktrio in C gr. t. op 74. Dvorak, R Grin (ste viool), Fr. Courtel (de viool) en D. Pot (altviool) 7.30: Mevr. L. M. Pierson: Antwerpen en Gent 8.00: Opera „Les Saltimbanques" in drie actes van L. Ganne. M. m. v. solisten, koor van de Opera-Vereen. (Dir. Henk van Wielink) en het Omroeporkest. Leiding: Alb. v. Raalte 10.00: Vaz Dias 10.15 12.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. M.m.v. „The 3 Nehrlng Brothers" (xylofoonvir tuozen) en Gramofoonpl. Huizen. 1875 M 8.00—9.15: KRO 10.00 NCRV li.oo—2.00: KRO. Hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00: Gramofoon- platen 10.15: Ziekendienst 10.45 Gra- mofoonplaten 11.30: Godsd. Halfuurtje 12.15: Orkestconcert 2.00: Handwerk- cursus 3.003.30: Vrouwenhalfuurtje 4.00: Ziekenuur 5.00: Cursus Handen arbeid v. d. Jeugd 5.45: Liederen door L. Bogtman (bariton). M. m. v. Mevr. J. de LangeKooyman (piano) 6.45: Knip cursus 7.00: Declamatie door M. Fuyk- schot 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00 10.30: Concert door het Chr. Zwolsch Mannenkoor en de Chr. Muziekvereeniging „David" o. 1. v. E. v. d. Berg. Circa 9.00 9.30: Causerie door ds. J. G. L. Brouwer. Circa 10.00: Vaz Dlas 10.3011.30: Gra mofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05 Lezing 12.20: Orgelconcert Q. Maclean. 1120: Shepherd's Bush Paviljoenorkest 2.20: Concert. M. Mooney (viool) en B. Crook (piano) 2.50: Northern Studio- orkest 0. 1. v. J. Bridge 3.20: Kerkdienst 4.05: BBC-Dansorkest 0.1. v. Henry Hall 4.50: Omroeporkest Edinburgh 0. 1. v. G. Daines 5.35: Kinderuur 6.20: Berich ten 6.50: Eng. Kerkmuziek door het Radio-koor o. 1. v. S. Robinson 7.10: Dultsche causerie 7.40 en 7.50: Lezingen 8.20 „De Radiooptimists" in „Whirligig", revue van Herb. Sidney en Ernie Gower 9.20: Berichten en lezing 9.55: Diner naar aanl. v. d. Dominion Day. Speech door den Prins van Wales 10.10: Con cert. N. Allln (bas) en E. Kersey (viool). On. Capriocio B kl. t. Brahms 10.55: Kerkdienst 11.1012.20: Dansmuziek door het BBC-Dansorkest 0. L v. Henry Hall. Parijs, Radio-Paris, 1725 M. 8.05 en 12.50: Gramofoonpl. 8.20: Radio-tooneeL Werken van Tr. Bernard 9.05: Kamer muziek. O.a. Sonate d kl. t. (piano), Beet hoven Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20: Con cert u h. Bellevue-Strandhotel 2.50 4.50: Omroeporkest o. 1. v. L. Gröndahl 8.20: Deensche muziek o. L v. Gröndalh. O.a. Andante uit de symphonie E gr. t. N. W Gade 9.50: Vioolrecital door R. Madsèn. M. m. v. F. Jensen (piano) 10.10: Zang door H. Bus mm.v. C. Schned- lerMayer (piano) 10.45: Deensche mi litaire marschen door het Omroeporkest 0. 1. v. L. Gröndahl. Langenberg, 473 M. 7.258.20: Con cert uit Frankfurt 12.201.10: Gramo- foonplaten 1.202.50: Concert door werklooze musici 5.206.35: Concert o. 1. V. Wolf 8.20: Concert o. 1. v. Wolf. O.a. Ouv. „Preclosa", Weber en Die Moldau, Smetana 9.35: „Zur Strecke gebracht", hoorspel van Hans' Relmann 10.50 11.50: Kamermuziek door kwartet. O.a. 5 Duitsche Dansen. Schubert 11.50—12,20: Dansmuziek (Gramofoonpl.). Rome, 441 M. 8.25: Gramofoonpl 9.05: Concert m. m. v. het Roma-kwartet. O.a. uit „Adriana Lecouvreur" van Cilea. Brussel. 508 en 338 M. 508 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30 dito 5.20: Concert o. 1. v. Kumps 6.50 en 7.40: Gramofoon- plate 8.20: Concert 0. 1. v. Fr. André 9.20: Concert uit het Casino te Knockc 11.00: Gramofoonpl. 338 M.: 12.20: Gra mofoonpl. 12.50: Zang door mej. Tous- salnt 1.30: Gramofoonpl. 1.50: Zang (vervolg) 2.10: Gramofoonpl. 5.20: Concert o. 1. v. Fr. André 7.00: Gramo foonpl. 8.20: Concert o. 1. v. A. Meule- mans en m. m. v. solisten. Werken van Vlaamsche componisten 10.30: Gramo- foonplaten. Zeesen, 1635 M. 8.20„Der Freischütz" opera van C. M. v. Weber. Hierna berichten en tot 12.50: Dansmuziek door Oscar Joost en zijn Band. N. B. Wij maken u attent op de driemaan- delijksche Golflengtewisseling van Huizen en Hilversum per 1 Juli 1932 De toestand wordt: Huizen (NCRV.' en KRO) 296 M. - Hilversum (VARA, AVRO en VPRO) 1875 M. HET LEIDSCHE WOLLENDEKENHUIS Onzen geheelen voorraad dekens w.o. prachtige zijden dekens, met heerlijke lichte wol gevuld, honderden gestikte dekens, alle met wolvulling en meer dan 1600 stuks wollen dekens alle uitsluitend van het allerbeste Leidsche fabrikaat, door ons gekocht voor de laagste marktprijzen, moeten wij door algeheele verbouwing en vergrooting thans onmiddellijk van de hand doen! Vooral ook in de extra groote maten en betere kwaliteiten hebben wij enorme voorraden. Ze zullen verkocht worden. Prijzen noemen is hier ondoenbaar, we hebben te veel, U weet echter, U kunt ons vertrouwen, de enorme toeloop in onze manufac turen en stoffenafdeelingen, gedurende de laatste weken spreekt voor zich zelf. a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11