LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 Juni 1932 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. VRAGENRUBRIEK. AGENDA. DE LUSTRUMFEESTEN IN DE HOOFDSTAD. TER EERE VAN HET 300-JAR1G BESTAAN. Gisteren heeft zich de feestweek ter herdenking van het derde eeuwfeest der Universiteit te Amsterdam met stralend zomerweer en een vroolijk gewapper van vlaggen, aangekondigd. 's-Morgens waren er kinderfeesten. Gistermiddag te drie uur had in de Aula van het Universiteitsgebouw een plechtige, buitengewone Senaatszitting plaats tot inzet der Universiteltsfeesten, waarin verschillende corporaties en par ticulieren gelegenheid kregen hun geluk- wenschen en geschenken aan te bieden. De rector-magnlficus prof. mr. P. Schol ten bood aan de curatoren en den heer Boekman, wethouder van Onderwijs, een zilveren herinneringspenning aan, ont worpen door den beeldhouwer Hildo Krop en uitgevoerd door de fa. Begeer. Wet houder Boekman, hierop het woord ver krijgend, bood den Senaat een herdruk aan van Vondel's gedicht „Inleidingh tot de Hoogeschool." Namens het Ev. Lu- thersch Seminarium sprak ds. P. Groote zijn beste wenschen uit voor den bloei van de Universiteit. Spr. bood aan de Senaat een door den schilder Leo Gestel geschilderd portret van Luther aan. Het schilderij zal een plaats vinden in de Theologische faculteitskamer. Namens de Amsterdamsche Universi- teitsvereeniging voerde de heer S. P. van Eeghen, een der oprichters der vereeni- ging het woord. Spr. bood zijn gelukwen- schen aan, en overhandigde den rector- magnificus een fraaien voorzittershamer. Namens de J. Dekkerstichting bood de curator Dr. C. C. Delprat een plaatwerk op medisch gebied aan. De heer v. d. Bijll overhandigde den recotor-magnifi- cus het eerste exemplaar van de Geschie denis van het Amsterdamsche Studenten leven, uitgegeven in opdracht van de historische commissie van den senaat van het Amsterdamse!) Studentencorps. De vice-voorzitter van het corps-consulaire, de Dultsche consul-generaal Dr. Von Hahn sprak zijn beste wenschen uit voor de Universiteit en bood een fraaie bloem stuk ,aan. De heer Dr. Blomberg, apotheker uit Den Haag, oud-leerling der Universiteit, memoreerde de groote beteekenls, die de jubileerende instelling voor hem had ge had. Spr. deelde mede, dat door hem een studiefonds was gesticht, dat tot doel heeft de studie der pharmacie te bevor deren door financleelen steun te bieden aan studenten, die hiervoor in aanmer king komen, of door het aanschaffen van boeken en instrumenten. Onder daverend applaus overhandigde spr. de stlchtings- acte van het fonds. Prof. dr. Th. J. Stomps herinnerde hier op aan het 250-jarig bestaan van Hortus Botanicus. Ter herdenking van dit feit had spr. een penning doen vervaardigen, die hij den president-curator en den rec tor-magnlficus aanbood. Anton Tierie sprak namens het Amster- damsch Conservatorium zijn gelukwen- schen uit. De heer Henny W. Nordmeijer bracht namens de New-York University zijn ge- lukwenschen over en bood de jubileerende zusterinstelling een exemplaar aan van het boek van prof. dr. Plooy: „Pelgrim fathers from a Dutch point of view". Den sprekers werd door den rector- magnificus dank gebracht voor hun goede wenschen. Na een samenzijn in de Senaatskamer werd de bijeenkomst gesloten. Gisteravond zijn de lustrumgasten in de schitterend verlichte zalen van het Rijksmuseum officieel ontvangen. Een illuster gezelschap van enkele honderden dames en heeren was in deze voor een ontvangst als de onderhavige bij uitstek geschikte en de eerste stad des lands waardige receptie-ruimte bijeengekomen, om hun opwachting te maken bij den re- cipieerenden rector-magnlficus der Uni versiteit, prof. mr. Paul Scholten en den president-curator, burgemeester W. de Vlugt, die vergezeld waren van hun echt- genooten. Daar waren professoren, pri vaat-docenten en lectoren, besturen van studenten-eorpora en vertegenwoordigers van vele Academies van Wetenschappen en Universiteiten in binnen- en buiten land, van wie de iaatsten gekomen waren uit alle oorden van de wereld en van wie verschillende ook dragers zijn van be roemde namen. De stad was verlicht. Dc plechtige zitting. Tegen half één hedenmiddag verzamel den zich alle hoogleeraren, zoowel van het binnen- als buitenland om zich te kleeden in ambtsgewaad om daarna in optocht te wandelen naar het Concertgebouw waai de plechtige zitting van den senatus amplissinius zal gehouden worden. Langs den weg naar 't Concertgebouw hadden zich honderden geschaard 0111 de hooggeleerde heeren in hun dikwijls luis terrijke toga's versierd met de onderschei dingen van wetenschap en staat gade *1g slaan De lange stoet werd geopend door het college van rector en assessoren van de feestvierende hoogeschool, voorafgegaan door de pedellen. Hierop volgden de verte genwoordigers der Academie van Weten schappen van binnen- en buitenland. Hierbij sloten zich aan de afgevaardigden van binnen- en buitenlandsche Universi teiten. Van al deze groepen is de volgorde bepaald naar de anciënniteit der instellin gen. De stoet werd gesloten door de hoog leeraren der Amsterdamsche Universiteit. Toen deze stoet van hooggeleerden het Concertgebouw betrad, verhieven de reeds aanwezigen zich van hun zetels. Nauwe lijks hadden allen plaats genomen of orgelklanken ruisebten door de zaal. Het was een feestelijk praeludium op het Gaudeamus getoonzet door dr. H. E. Ent hoven, privaat-docent aan de Amster damsche Hoogeschool. Hierna kwam op het spreekgestoelte dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam en president-curator. Deze opende de zit ting met een woord van welkom. In het bijzonder richtte hij zich tot Prins Hendrik, den minister van Onder wijs. K. en W., de vertegenwoordigers van geleerde genootschappen, curatoren en af gevaardigden van buitenlandsche univer siteiten en hoogescholen. Het woord was daarna aan den rector- magnlficus der Amsterdamsche Universi teit. prof. mr. P. Scholten, voor het uit spreken van zijn feestrede. Eere-doctoratcn. Op deze toegejuichte rede had volgens de gebruikelijke formule door den rector- magnlficus de promotie plaats van de eere-doctoren t.w.: In de faculteit der Godgeleerdheid: Rev. Travers Herford, Kelsall (Chester); H. C. Hoskier. te Trinity (Jersey. C.I.)S. Mo- winckel te Oslo; O. Scheel te Kiel. In de faculteit der Rechtsgeleerdheid: P. J. A. Adrian! te Amsterdam; D. Anzi- lotti te Rome; E. Bartin te Parijs; I. H. Gosses te Groningen; S. van Mesdag te Groningen: W. de Vlugt te Amsterdam In de faculteit der Geneeskunde: L. Aschoff te Freiburg i. Br.; S. L. Brug te Weltevreden; H. Cushing te Boston <U. S.A.); C. Levadlt, te Parijs. In de faculteit der Wis- en Natuurkun de^ B. Blezeno te Delft; A. Cotton, to Parijs; W. C de Graaft te Utrecht; E. R. Jacobson, te Fort de Koek (Sumatra); P. C. Korteweg. te Amsterdam; T. Levi-Civita te Rome; II ter Meulen. te Delft; E. A. Milne te Oxford; C. Schroeter te Zurich: Waclaw Sierpinskl te Warszawa (War schau); J. Wanner, te Bonn. In de faculteit der Letteren en Wijsbe geerte: F. Brunot te Parijs; G. Friederici te Aherensburg (Holstein); R. Menéndez Pidal te Madrid; J. Petersen te Berlijn; Henri Polak te Laren (N.-H.): H. Poutsma te Amsterdam; F. Schmidt Degener te Amsterdam; L. Simons te 's-Gravenhage; C van Vollenhoven te Leiden; A. J. B. Wace te Londen; L. Willems te Gent. In de faculteit der Handelswetenschap pen E Heldring te Amsterdam; J. W. Meyer Ranneft. te Batavia; D. H. Robert son te Cambridge (Engeland). Dadelijk na deze plechtigheid verhief zich dr. W. de Vlugt van zijn zetel om per soonlijk dank te zeggen voor de bijzondere onderscheiding die de Senaat hem heeft verleend, om daarna als burgemeester van Amsterdam de Universiteit geluk te wen schen met de herdenking van den dag, waarop voor 300 jaar door de stichting van het Athenaeum het Hooger Onderwijs in deze stad werd gegrondvest. Hierna sprak de Minister van Onder wijs, Z.Exc. Terpstra en voorts prof. dr. J. Huizlnga, voorzitter der Koninklijke Aca demie van Wetenschappen en prof. dr. J. J. Blanksma, rector-magnlficus der oudste Hoogeschool (Leiden). Hierop volgden drie redevoeringen van buitenlandsche hoogleeraren. die namens dc zoo juist gepromoveerde eere-doctoren dankten voor de onderscheiding hun en hun collega's verleend. Nadat een défilé heeft plaats gehad van de buitenlandsche gedelegeerden, biedt de voorzitter van de Algemeene Lustrum Com missie der Studenten de heer B. W. L. Siemens namens alle studentenverenigin gen, alhier, een beeld aan, voorstellende .De Voorzienigheid" vervaardigd door den beeldhouwer Johan Polet. Door den rector-magnlficus, prof. mr. P. Scholten, wordt het beeld onthuld en on der dankzegging aanvaard. Deze laatste sluit dan de plechtige zit ting. waarna onder het zingen van het „Io Vivat" de uittocht plaats heeft. Onderscheidingen. Minister Terpstra deelde in zijn speech mede, dat het H. M. de Koningin heeft be haagd om bij dit derde eeuwfeest te be vorderen tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. dr. W. de Vlugt, burgemeester dezer stad en presi dent-curator dezer universiteit; te benoe men tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau: dr C Ch. Delprat. cura tor dezer universiteit, mr. P. Scholten, rec tor magnificus; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw; de hoogleera ren dr. B. Brouwer, dr. L. E. J. Brouwer, mr. Ph. Kleintjes, dr. W. J. Kühler. Th. Linlperg Jr.. dr A. E. L. Swaen; tot offi cier in de orde van Oranje Nassau, mr. W. L. Hendriks, directeur der afdeeling onder wijs ter gemeentesecretarie; tot ridder: A. J van Laren hortulanus aan den Hortus Botanicus: toe te kennen de eere-medail- le der Orde van Oranje Nassau: in goud aan' J. van der Zwaa! bedrijfschef aan het Laboratorium ..Physica"; in zilver aan: J. M, Redeier amanuensis aan het Labo ratorium voor Gezondheidsleer en P. Lem- stra amanuensis-concierge aan het Anor ganisch Chemisch Laboratorium; in brons aan: J J. van der Voort en H. Schuurman, bedienden aan het hoofdgebouw aan deze Universiteit. PREDIKBEURT. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van MandersloostraatWoens- dagnam. 7.15 uur, de heer Redelijkheid. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Arnhem—Geitenkamp als hulpprediker G. van Hoegee, cand. te Maarsseveen; te Losdorp J. Visser te Aal- sum. Aangenomen: Naar Uitwierda L. van Dijk te Nuis en Niebert. Bedankt: Voor Burgwerd ca M. Nie- meyer te Werkhoven. DE WERKGELEGENHEID VOOR DE KATWIJKSCHE ARBEIDERS. POGING TOT DOODSLAG. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft gisteren uitspraak gedaan in de-zaak tegen 5. G. A. C.. landbouwer te Echt, die bij een burentwist W. Peters 2 slagaders had doorgesneden. De Rechtbank te Roermond had hem van poging tot doodslag vrijge sproken. De Advocaat-Generaal bjj het Hof had 2 jaar geËischt. Het gerechtshof heeft hem veroordeeld tot 2 jaar met bevel tot gevangenneming. J. S. te L. Neen. Zullen zij gedupeerd worden? Door de burgemeesters van Hillegom, Lisse, Noordwljk Noordwijkerhout, Sassen- heim en Voorhout is gelijk gemeld beslo ten. bij de werkgevers in het bloembollen- bedrijf er op aan te dringen, dat geen ar beiders van elders in dienst worden geno men Door deze maatregel zal de werkge legenheid van vele Katwijksche arbeiders, die reeds sedert jaren in het bollenbedrljf hun normaal arbeidsveld vinden, ernstig worden aangetast en dientengevolge de in deze gemeente steeds scherper aan den dag tredende werkloosheid in nog ongun stiger mate worden beïnvloed. Intusschen heeft het bestuur der gemeente zich tot de genoemde burgemeesters gewend met het verzoek den vorenbedoelden maatregel in te trekken of althans de gevolgen er van ten opzichte van de Katwijksche arbeiders zooveel mogelijk te verzachten. Wordt eenerzljds getracht de Katwijk sche arbeiders van de markt te weren, an- derziids worden naar ons gebleken is. po gingen in het werk gesteld, om in deze gemeente arbeiders van elders te plaatsen. Vanwege het departement van Binnen- landsche zaken wordt n.l. getracht, om de Zuiderzeevisschers. die door het afsluiten van de voormalige Zuiderzee werkloos zijn geworden, o.m. op de Katwijksche vls- schersvloot te werk te stellen. B en W van Katwijjc hebben hierin aanleiding gevonden het bestuur van de reedersvereenigingen met aandrang te ver zoeken zijn leden uit te noodigen, in de eerste plaats Katwijksche vlsschers aan te monsteren. 0 AALSMEER. Afscheid mej. Dillewijn. Gistermiddag te vier uur heeft, gelijk wij reeds meldden, mej. H. van Dillewijn, nadat zij 47 jaren het openbaar onderwijs als onderwijzeres had gediend, voor goed afscheid van de school genomen. In de O.L. school aan de Rozenstraat waren daartoe saamgekomen familieleden van mej. van Dillewijn, het hoofd der gemeen te, de beide wethouders, de gemeente-se cretaris, de hoofden der openbare scholen, het hoofd der kath. school, leden der schoolcommissie en meerdere collega's van de scheidende onderwijzeres. Allereerst werd gesproken door het hoofd der school, den heer C. Kikkert, die van mej. van Dillewijn voor alles mocht getuigen, dat zij zich tot het einde met voorbeeldlgen ijver van haar taak heeft gekweten. Steeds heeft zij in al die Jaren met groote opgewektheid haar dagtaak vervuld. Spr. noemde mej. Dillewijn een voorbeeld van netheid en correctheid; dc liefde tot het kind was groot in haar. In mej. Dillewijn stak de geboren onder wijzeres, haar geduld was groot. Spr. be sloot met den wensch, dat mej. van Dille wijn nog veel jaren een welverdiende rust zou mogen genieten. Dan sprak de burgemeester tot de scheldende onderwijzeres. Deze herinner de er aan, dat mej. van Dillewijn gespro ten is uit een oude Aalsmeersche familie. Op 17 October 1885. op 18-jarigen leeftijd kwam zij als onderwijzeres aan de Dorps- school.vanwaar zij op 1 November 188# vertrok naar de O.L. school te Wijde- wormer, waar zij een zevental jaren bleef. Op 1 December 1893 kwam mej. van Dille wijn weer naar deze gemeente, waar zij eerst een drietal jaren verbonden was aan de school te Oosteinde, om dan be noemd te worden aan de Dorpsschool. Daar heeft zij meer dan 35 jaar het open baar onderwijs gediend, onder leiding, van de volgende hoofden: Pracke, Peeke- ma, De Boer, Klaren, Bakker en Kikkert. Namens gemeentebestuur en schoolcom missie dankte spr. mej. van Dillewijn voor alles wat zij voor het onderwijs is geweest en bood haar een bloemstuk aan, met den wensch, dat zij nog vele jaren zou mogen profiteeren van 'n welverdiende rust. Namens collega's sprak de heer Bier- ma. Hij bracht mej. van Dillewijn dank voor haar vriendelijkheid en collegiali teit, welke zij in al die jaren aan den dag heeft gelegd. Als stoffelijk blijk van waar deering bood hij haar een fraai tafeltje aan, er den wensch aan toevoegend, dat zij daarvan nog lang zou mogen profi teeren. De heer De Boer, oud-hoofd, thans te Amsterdam, wenschte mej. van Dillewijn nog vele jaren het beste toe. Hiermede was de plechtigheid ten einde en mej. van Dlllewljn dankte zichtbaar geroerd, voor alle sympathieke woorden. De Stscrt. no. 122 bevat de akten betreffende de N V. Arn. Eveleens Hzn. en Zonen. Handelskweekerij, gevestigd alhier. O HAARLEMMERMEER. Raadsagcnda. In de op Donderdag 30 Juni a.s. te houden openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, zullen cïo volgende punten aan de orde worden gesteld: Ingekomen stukken en mededeel in gen. Beëediging en installatie van den heer G J.. Maissan als gemeente-ontvanger. Verzoek van mej. N. v. Vuure om eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school nummer 2 te Schiphol. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een arbeiderswoning, staande en gelegen aan de Hanepoel nummer 62. Voorstel tot het vaststellen van een ver ordening tot afwijking van enkele bepalin gen van de winkelsluitingswet. Adres van het bestuur van de voetbal- vereeniging E.T.O. te Haarlemmermeer inzake het gebruik van een gedeelte van het gemeentelijk sportterrein tè Hoofddorp. Financieele regelingen met betrekking tot de begrooting over het dienstjaar 1931. Voorloopige vaststelling van de rekenin gen betreffende bedrijven voor openbare werken, grondbedrijf en woningsbedrijf over het dienstjaar 1931. Rondvraag. Jeugdkerk. Het bestuur van de afdeeling Haarlem mermeer van den Nederl. Protestantenbond heeft besloten in het gebouw te Hoofddorp ook jeugd bijeenkomsten te houden. De eerste dienst van deze jeugdkerk had plaats onder leiding van ds. Leenderts uit Haarlem. Wraakneming? Gisteren werd langs den Geniedijk alhier, een wielrijder, de 18-jarige G., door een man, die vermoedelijk pnder den invloed van sterken drank verkeerde, met zijn fiets omver geworpen en zoodanig geslagen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Toen G. weer tot het bewustzijn kwam on zich weder rekenschap van het gebeurde kon geven, bleek de aanvaller de vlucht te hebben genomen. Hij greep nog naar zijn fiets om te trachten hem te achter halen, doch moest deze poging opgeven, omdat het rijwiel door den val defect was geraakt. Baldadigheid? Op den Sloterweg werd 'savonds van een passeerende personen-auto plotseling met een grooten steen de voorruit inge worpen. De bestuurder stopte onmiddellijk om een onderzoek in te stellen, informeerde bij eenige jongens, die zich langs den weg bevonden en kreeg toen wel den indruk, dat een hunner de ruit uit baldadigheid als mikpunt voor een steen had uitgekozen. KATWITK. Het heengaan van den heer Lagemaat. In aansluiting op hetgeen wij reeds vermelden, betreffende het met pensioen gaan van den heer W. Lagemaat, ver nemen wii alsnog dat het door hem in gediende ontslag, hem bij besluit van B. en W. der gemeente, op de meest eervolle wijze is verleend onder dankbetuiging, voor de zeer vele en langdurige diensten aan de gemeente bewezen. Vermelden wij nog ten slotte dat de heer L. 21 jaar onder burgemeester de Ridder heeft gediend, 13 jaar onder burge meester J. H. de Waal-Malefijt en 5 jaar onder burgemeester mr. dr. J. Schokking en thans onder den tegenwoordigen burge meester mr. Woldringh van der Hoop. Ongetwijfeld zal het Lagemaat, wanneer hij den dienst gaat verlaten, aan belang stelling van dc zijde der ingezetenen niet ontbreken! el ik 'n &zeL ben Voorstraat 43 - Katwijk aan Zee. 1416 KATWIJK AAN ZEE. TELEGRAM AAN DEN MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN. Inzake dc steunmaatregelen. Het volgende telegram is verzonden aan den Minister van Economische Zaken: Gemeentebestuur van Katwijk verzoekt Uw Excellentie in verband met steunmaat regelen elders deze ook te doen gelden voor de visscherij dezer gemeente, daar blijvend toenemende werkloosheid gevreesd moet worden. WOLDRINGH VAN DER HOOP, burgemeester. BOEKHOVEN, secretaris. M. V. uit de Badstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat door M. V. uit de Donker Cortlusstraat een deur van zijn woning is vernield. LISSE. Openlucht-concert. Donderdagavond te 8 uur 15 zal de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" op het plein voor de St. Agatha-school een open- luchtconoert geven. De collecte voor den gewapenden dienst bracht alhier op de somma van f. 56.79. Onze plaatsgenoot, de heer P. Schoone zal vermoedelijk in September naar Oost- Borneo begeven om aidaar de Missie te bedienen. OEGSTGEEST- Concert van „Triumph". Gisteravond heeft de R.-K. Harmonie „Triumph" onder leiding van den directeur de heer Kroon een concert gegeven in het bosch voor patiënten en verplegend per soneel van het Sanatorium ..Rhijngeest". Het weer werkte dezen avond bijzonder mee. zoodat vele patiënten op het terras van het groote gebouw hadden plaats ge nomen en door applaus van hun ingeno menheid met de keurig uitgevoerde num mers blijk gaven. De publieke belangstel ling op den straatweg was ditmaal niet groot. Hierdoor was het waarlijk rustiger dan anders het geval is. Muziekliefhebbers waren hierdoor in de gelegenheid van dit goed geslaagde concert te genieten! De 10-j. M van 't N. viel met zijn hand in een stuk van een jampot waar door hij de muis van zijn hand open scheurde. Door Dr. B. alhier is de hand gehecht. o STOMPWITK. Burgerlijke Stand. Bevallen; M. J. van Brecht geb. Van Lochem d. Getrouwd: E. D. van loeren en M. A. Tas. o Woensdag. Pieterskerkgracht 9: Ledenverg z H Ver. „Het Groene Kruis", afd. Leiden 9 BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd 8 uur nam „De Man met de Kap." nam' Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur ram „Romance". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trlanon-Theater Breestraat. 8 uur nam „Drie dagen in de patoet". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli a.s. waar genomen door apotheek M. Boekwiit Vischmarkt 8. Telef. 552. Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité !j VEUR. Burgerlijke Stand. Getrouwd: M. J. van Veen en A. K. Gret- ter C. M. van den Broek en J. H. Zaai. VEUR—LEIDSCHENDAM. De door Volksonderwijs georganiseer de collecte ten bate van het fonds tegen kerkelijken dwang heeft opgebracht f.58, In 1928, 1929, 1930 en 1931 was de op brengst resp. f. 130, f. 91. f. 78 en f. 62. VOORHOUT. Het openiuchteoncert door „De Post." Gisteravond had het aangekondigde con cert door het Harmoniegezelschap „De Post" uit Leiden, ter gelegenheid van het in Februari j.l. herdachte 12'/!-jarig jubi leum van de R.-K. Muziekver. „St. Cecilia" onder leiding van den heer Bolderciijk plaats. Voor den aanvang trok de muziek onder het spelen van een paar pittige marschen door het dorp. Daarna werd onder vrij groote belangstelling het programma in de muziektent uitgevoerd. Het prachtige zo merweer werkte zeer mede tot het welsla gen van dezen avond. Na afloop werden door burgemeester Eulten eenige warme woorden van waar deering en dank gesproken tot het gezel schap, In het bijzonder tot den directeur den heer Bolderdijk. Daarna speelde het gezelschap als toegift nog de „March des Dandys" van A. de Boeremaker cn begaf zich toen. evenals in de pauze, naar caf. „Boerhaave", waar verfrisschingen werden rondgediend. Het was inderdaad ben zeer geslaagde avond. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. de Graaff. 28 iaar en F. van der Meij, 24 iaar; J. van (der Hoeven, 23 jaar en H. Teske, 25 jaar. Getrouwd: A. P. van Haasteren en J. M. Koeleman. De autotocht voor Ouden van Dagen. Het tochtie van de ouden van dagen zal dit iaar plaats hebben Donderdag a.s. Het vertrek is bepaald op 's middags 1 uur vanaf do Voorstraat. Gereden wordt langs IPapelaan, Oranjekade, Wijngaardenlaan. Schoolstraat en Leidscheweg richting de Vink-Rijndijk, Wassenaar en verder, maar. dit moet geheim blijven tot Donderdag! Omstreeks 8 uur des avonds wordt de stoet terugverwacht uit de richting Veur. Het comité heeft van verschillende kanten wederom veel medewerking ondervonden. De collecte gehouden ten bate van „Zonnestraal" heeft in deze gemeente op gebracht f. 198.26. De heer V. uit Leiden is nabij „De Vink" van zijn rijwiel gevallen, waarbij hij verwondingen bekwam aan zijn becnen en handen. Een lid van E.H.B.O. afd. Voor schoten heeft de eerste hulp verleend en den heer V. verbonden. Het door ons gegeven overzicht van 'Je zangver. „De Lofstem" behoeft een kleine aanvulling. „De Jaargetijden" werden nog uitgevoerd onder leiding van den heer Leo Mens. terwijl onder leiding van den heer S. S. Leppink, met orkestbegeleiding, ook nog werden uitgevoerd Psalm 42 en Psalm 95 beide van Mendelsohn Bartholdy. ZEVENHOVEN- De rekening der polders Noordsche- buurt en Voordijk sloot met aan uitgaven een bedrag van f. 54.715.64 en aan ontval- sten van f. 52 508.09. Alzoo een nadeelig slot van f.2207 55. De heer G. A. Zuidam heeft noeming tot diaken der Herv. Gem. ainiei aangenomen. 2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6