„ARNHEM" LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 23 Juni 1932 GEMENGD NIEUWS. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. INGEZONDEN. AGENDA. BUSLICHTINGEN. BUITENGEWOON CONGRES VAN POSTPERSONEEL. De tweede dag. Dit congres is gisteren te Utrecht voort gezet. De volgende motie werd aangenomen: „Het buitengewone congres, enz. bespre kende de op dit oogenblik geldende post- tarieven; is van meening, dat het moge lijk is, ook zonder het personeel te du peeren, de uitgaven te beperken en de inkomsten te vergrooten; wijst in verband hiermede op den post geraamde vergoe ding van dlenststukken op de P.T.T.-be- grooting 1932 van f. 3.801.000: constateert, dat deze vergoeding uitsluitend gebaseerd is op de halfjaarlijksche bedrijfsstatistie- ken en dat op de door de departementen enz. verstrekte gegevens thans geen en kele afdoende controle mogelijk is, ter wijl het misbruik steeds toeneemt; qualifi- ceert dit stelsel als sterk verouderd en niet passend in tijden, waarin de be drijfsleiding er steeds op uit is de uitga ven tot iedere cent te beperken en den bedrijfsomzet en de inkomsten te vergroo ten gehoord de discussies over de bezor ging der dagbladen tengevolge van de in krimping der bestellingen; wijst op het feit, dat als regel de loonende bezorging dier dagbladen in de kom door de agen ten dier bladen zelf geschiedt, terwijl de buitenwijken ralson van 3/4 cent den postdienst worden gegund; signaleert de tegenstrijdigheid in den aandrang tot be zuiniging door de groote pers, daar de be- drljfsuitgaven juist door deze bezorging tot het abnormale worden opgevoerd; is van oordeel, dat wijziging der frankee ring bij abonnement-voorschriften drin gend gewenscht is, in dier voege, dat voortaan alleen tegen verlaagd tarief postale bezorging mogelijk is als naast de buitenwijken ook de kombestelling#) door het P.T.T.-bedrijf worden verzorgd wijst verder op de vele gratis diensten als het kosteloos nazenden van correspon dentie, welke arbeid zeker in de tegen woordige tijdsomstandigheden behoort te worden betaald, alsmede op het ontoerei kende tarief der expresszendingen, waarop steeds geld wordt toegelegd, dringt aan op verhooging dezer tarieven, alsmede op stopzetting der betaling voor de luchtpost diensten op Ned.-Indië, die thans reeds de begrooting met 1 millioen gulden bezwa ren; draagt het bondsbestuur op, er voor te ijveren, dat de voorgestelde maatrege len spoedig hun beslag krijgen, waardoor de begrooting van P. T. T. een ander beeld zal vertoonen en de afbraak van de positie van het personeel een einde kan nemen; besluit deze resolutie ter kennis te bren gen van de autoriteiten en de pers." Het congres sprak zich daarna er tegen uit dat de bedrijfsleiding, na het postaal overleg nog afzonderlijk het hoogere per soneel raadpleegt. Aangenomen werd hierbij tevens een voorstel van de afdee- ling Amsterdam, waarbij het bondsbestuur werd gemachtigd om, wanneer dit bestuur het geschikt acht, stappen te doen bij de andere organisaties om gezamenlijk uit de commissie van overleg te treden. Besloten werd den directeur-generaal te verzoeken een onpartijdig onderzoek te doen instellen naar de formatie en werk zaamheden van de refenrendarissen, re ferendarissen tweede klas en adjunct-re ferendarissen, aangezien hieruit naar de overtuiging van het congres zal kunnen blijken, dat ongeveer 300 van de 600 van deze functionarissen geen arbeid verrich ten, die in overeenstemming moet worden geacht met hun opleiding en salarieering en het te groote corps als een looden last op het staatsbedrijf der P.T.T. rust. Het congres werd hierna gesloten. CHR. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Te Utrecht in jaarvergadering bijeen. Gisteren hield de Vereeniging van den Christelijken Hande'ldrijvenden en Indus- trieelen Middenstand in Nederland in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer W. G. Scheeres, van Den Haag, opende de drukbezocht» vergadering door te doen zingen Psalm 33 10, voor te lezen Galaten 6 en voor te gaan in gebed. Na eenige bespreking werd het jaar verslag van den secretaris, den heer H. Stap van Zeist, goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde het rapport van de financieele commissie inzake de rekening 1931, met bespreking en vast stelling der jaarrekening. Dit agendapunt lokte een zeer breede bespreking uit. Ten slotte werd de post pensioenfonds direc teur ten bedrage van f. 1000 gewijzigd in salaris directeur f. 1000 en de rekening aldus gewijzigd goedgekeurd. In de middag-bijeenkomst werd een be gin gemaakt met de bespreking van de volgende agenda-punten: definitieve vast stelling begrooting 1932, vaststelling be grooting 1933. vaststelling der contributie (het hoofdbestuur stelde voor, de contri butie weder te bepalen op f. 3.50 per lid, met inbegrip van het orgaan.). Bij dit punt kwamen mede in behande ling het voorstel van de afdeeling Gro ningen tot wijziging der door het bestuur voorgedragen begrooting en een voorstel van de afd. Utrecht, eveneens bedoelende eenige wijzigingen in de begrooting aan te brengen. Namens de afd. Groningen gaf de heer Pluyter een toelichting op het voorste) dier afdeeling, terwijl namens de afdeeling Utrecht dit werd gedaan door den heer Den Duyn voor het voorstel dier afdeeling. De directeur van het bondsbureau, de heer Attema, legde de verklaring af, dat nu ln de morgenvergadering de zaak be treffende het salaris dat hem nog toe kwam over het tweede halfjaar 1930 en het jaar 1931 geregeld was, hij gezien de financieele positie der vereeniging bereid was om als directeur van "het bureau der vereeniging te blijven optreden zonder eenige vergoeding. Deze verklaring werd met applaus door de vergadering ontvangen. Gesproken werd daarna over een over eenkomst. welke het bestuur der vereeni ging heeft aangegaan met het bestuur der Middenstandsbedrijfsvereeniging, betref fende pensioenstorting voor den directeur. Besloten werd, dat het bestuur der ver eeniging met het bestuur der Midden- standsbedrijfsvereeniging in overleg zal treden om dit ongedaan te maken. Zeer uitvoerig werd dc begrooting be sproken, waarbij heel de financieele geste der vereeniging onder de aandacht werd genomen. Het bleek dat de vergadering niet zon- MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND. Botsing met auto te Haarlem. Gisteravond heeft op de Amsterdamsche Vaart te Haarlem een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motor, welk ongeval nog vrij goed is afgeloopen. Omstreeks acht uur reed aan den rechter kant van den weg in de richting van Haarlem een motorrijder die de groote onvoorzichtigheid beging te willen kee- ren, althans naar links te zwenken, zon der te letten op het verkeer achter hem. De bestuurder van een, eveneens uit de richting Amsterdam, komenden auto kon niet tijdig meer stoppen en trachtte door naar links uit te halen een aanrijding te voorkomen. Het resultaat was een hevige botsing, waarbij de motorrijder tegen den grond werd geslingerd en bewusteloos bleef liggen. In het St. Elisabeth-Gasthuis con stateerde men een hersenschudding, een hoofdwonde en een beenkneuzing. Zijn toestand zou niet onbevredigend zijn. De auto kwam eerst eenige meters verder tot stilstand, na een langs den weg staand boompje te hebben omvergereden. De mo tor was zeer ernstig beschadigd, de auto slechts weinig. De autobestuurder kwam met den schrik vrij. (Tel.) COMMUNISTEN BIJ N VERKOOPING. Bedreiging met broodeloosheid. Te Marum (Gr.) werd deze week een huis. waarin bakkerij, winkel en vergun ning. verkocht. De verkooplng geschiedde krachtens art. 1223 B.W. ten verzoeke eener Hypotheekbank. Door circulaires was aan de bevolking reeds medegedeeld, dal getracht zou wor den den verkoop te verhinderen. Opgewekt werd om geen bod te doen en zoo „aan het bankkapitaal een donderend halt toe te roepen." Een communist uit Tijnje sprak namens het Ned Boerencomité de aanwezigen, waaronder een groote groep communisten uit Friesland, toe en wees er op, dat de gene. die zou bieden, broodeloos zou wor den gemaakt, daar hij door hen allen ge boycot zou worden. Uit het publiek werd geen bod gedaan. De bank bood geringe bedragen. Over een 14 dagen wordt de tweede veiling ge houden en zal de toewijzing geschieden. Alles had een ordelijk verloop. (Msb.) KIND AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag was te Hilversum het 2'/s- jarig knaapje J. S. ln de Heidestraat op zün driewielig fietsje aan het spelen op den berm langs de straat, toen de bestuur der van een auto der Gemeente-Reiniging signalen gevend, zijn auto enkele meters achteruit reed. De bestuurder kon het knaapje, dat plotseling van den berm kwam rijden, niet zien. Het ventje reed tegen de nummerplaat waardoor de hals slagader werd geraakt. Hevig bloedend is het kind nog naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. Den bestuurder treft geen schuld. o ERNSTIG MOTORONGELUK TE BEILEN. De 20-jarige landbouwerszoon te Hijkens, gemeente Beilen, is bi}, het inrijden van een nieuw motorrijwiel tegen een boom gereden. De motorrijder bleef liggen met een zware hersenschudding, inwendige kneuzingen, ge broken dijbeen en armen. Zijn toestand is hopeloos. Het motorrijwiel werd vernield. der meer de voorgedragen ontwerp-be- grooting kon goedkeuren. Daarom werd aangenomen het voorstel van den voor zitter om de besprekingen te schorsen en een vervolg-vergadering uit te schrijven, welke, indien eenigszins mogelijk, in de volgende maand zal plaats hebben, waarin deze zaak verder zal worden behandeld. Daarna werd de vergadering door den tweeden voorzitter, den heer Bosch van Rotterdam, die inmiddels de leiding der vergadering had overgenomen, met dank gebed gesloten. DE ZAANSCHE „SCHATGRAVERIJ". „Stofgoud" en „stofzilver" gevonden. 't Is nu ongeveer een maand geleden, dat de Duitsche schatgravers te Zaandam met hun werk zijn begonnen. Dag in dag uit hebben zij met bewonde- renswaardigen ernst en toewijding den bodem van de oude begraafplaats onder zocht, om de juiste plek te vinden, waar de vermaarde generaal Wybenon zijn schatten zou hebben verborgen. Steeds echter zonder eenig resultaat. Tot nu dezer dagen plotseling de baro meter met een sprong naar „mooi weer" oversloeg. Op het gemeentehuis kwam een mededeeling van madame Sylvia, dat het goud gevonden was en het verzoek of „herrn Bürgermeister" zich persoonlijk wilde komen overtuigen. Toen burgemeester Ter Laan in gezel schap van den commissaris van politie op de oude begraafplaats kwam, hebben ge broeders Henning, verheugd over de vondst, eenige bakjes zand getoond, waarin het aanwezig stofgoud en in een ander bakje het aanwezige stofzilver heel dui delijk met een vergrootglas te zien was. Naar majoor Henning veronderstelde, zou men bij het boren door den schat heen geboord zijn en zou op deze wijze de aan wezigheid van fijne gouddeeltjes in het zand, wat met het boren naar boven was gekomen, verklaard worden. De schatgravers verwachten, dat nu met een paar weken de buit wel binnen zal zijn. Zij hebben, naar verzekerd werd, een communiqué opgemaakt voor de Duitsche kranten, waarin zij hetgeen door hen be reikt zou zijn, wereldkundig maken. Het klinkt misschien wel wat vreemd, maar door dit „succes", gelooft men in Zaandam nog minder van de zaak, dan men tevoren deed. Ook burgemeester Ter Laan schijnt door de aangevoerde bewijzen nog niet over tuigd te zijn. „Hbld." BUITENLANDSCH GEMENGD. AARDSCHUIVINGEN IN 'T MOEZELDAL. Opnieuw hebben in het Moezeldal aard verschuivingen plaats gehad; groote aard- massa's stortten in het dal, waar vele aardappelvelden werden bedolven, terwijl ook roggevelden werden vernield. De totale schade is nog niet vast te stellen. De oorzaak van de aardschuivingen wordt gezocht in de hevige regenbuien van de laatste weken. KONING ALFONSO'S BEZIT. Naar de Spaansche bladen melden, deel de de administrateur der staatseigendom men mede, dat men toen de verschillende eigendommen, welke ex-koning Alfons be zat, verzegeld werden 150.000 peseta's in baar geld heeft gevonden en 6.800.000 pe seta's in verschillende waarden. De waarde van de kunstvoorwerpen en meubelen, welke zich bevinden in de vroe gere paleizen van den ex-koning, bedraagt 11.715.000 peseta's en die der onroerende goederen, welke zijn persoonlijk eigendom waren, zeven en een half millioen peseta's. Het slot Magdalena. dat Alfonso te San- I tander bezat, wordt geschat op 855.000 pe- I seta's. Deze bezittingen, welke thans eigendom zijn van den Spaanschen staat, zijn ge plaatst onder toezicht van den administra teur der staatseigendommen. De kapitalen waarvan de opbrengsten door den ex-koning gebruikt werden voor schenkingen en diverse prijzen, vormen tezamen een bedrag van een en twintig millioen. o EEN ONDERSCHEIDING VOOR AMELIA EARHART. De Amerik. Senaat heeft een wetsvoor stel aangenomen, waarbij de medaille voor buitengewone verdiensten wordt toegekend aan de oceaanvliegster Amelia Earhardt. NEDERLANDSCHE BURGEMEESTERS IN DUITSCHLAND. Ongeveer twintig burgemeesters uit de provincie Groningen hebben onder leiding van den burgemeester van Groningen, den heer H. P. J. Bloemers, een bezoek ge bracht aan Hamburg. Eergisteren is het gezelschap te Hamburg gearriveerd en gistermorgen werd een tocht gemaakt door de haven, terwijl des middags een bezoek werd gebracht aan de luchthaven en aan Hagenbeck's dierenpark. De burgemeester van Hamburg, dr Pe tersen, heeft een delegatie uit het gezel schap ten stadhuize ontvangen. Heden zal het Oelsdorfer Friedhof wor den bezocht, waarna de burgemeesters da terugreis naar Nederland zullen aanvaar den. o RECHTERLIJKE MACHT. BIJ Kon. besl. zijn benoemd tot kanton- reehterplaatsvervanger in het kanton Rot terdam mr J. J. Fokma. mr. F. C. Cremer, mr. L. J. de Haan en mr. F. G. A. E. A. Bielders, allen advocaat en procureur te Rotterdam; is benoemd tot kantonrechter te Rotterdam mr. J. H. van der Meulen, advocaat-procureur, kantonrechterplaats vervanger in het kanton Bergen op Zoom en secretaris van de Gezondheidscommis sie te Bergen op Zoom: is aan mr. F. M. Westerouen van Meeteren, op verzoek, met 1 Juni 1932, eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaatsverv. in het kanton 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. VERSPREIDE BERICHTEN. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland zal verhinderd zijn Woensdag 29 Juni audiëntie te verleenen. Ingediend is een wetsontwerp inzake rentelooze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland. CHOLERA IN CHINA. In de haven Tsjifoe is cholera uitge broken; 67 gevallen zijn geconstateerd, waarvan reeds 6 een doodelijk verloop hadden. Volgens officieele Chineesche be richten is de cholera uit Zuid-China hier heen gebracht. Volgens een Russisch bericht uit Sjanghai is aldaar in de Chineezenwijk cholera uitgebroken. Tot dusverre zijn huim 120 personen door de ziekte aange tast. Ook in Tientsin heeft de ziekte slachtoffers gemaakt. SCHAT OP DE COCOS-EILANDEN GEVONDEN. De „Star" meldt, dat het gelukt is op de Cocos-eilanden een groote schat te vin den, die reeds door vele expedities was gezocht. De waarde van de schat zou on geveer 150 millioen gulden bedragen en bestaan uit waardevolle voorwerpen, die door rijke personen tijdens de revolutie van 1863 in Peru daar waren begraven. RECLAME. CD beschermt Uw gezin in moeilijke jaren Bijkantoor: RIJNSBURGERWEG No. 47. Dir. P. J. ROEM. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE NEDERLANDSCHE SCHELPKALK INDUSTRIE. Geachte Redactie. Wij zijn nog een antwoord verschul digd aan den heer John de Kruijf opzijn repliek naar aanleiding van onze uiteen zettingen uitgelokt door zijn eerste inge zonden stuk van 2 Juni in Uw Blad, in zake ons verzoek aan de Kamers v. Koop handel om ons te steunen in onze pogin gen, le. om van de Nederlandsche Spoor wegen minstens gelijke behandeling te verkrijgen voor de Nederlandsche Schelp kalkindustrie als de buitenlandsche Kalk- industrie heeft verkregen, 2e. om voor de Nederlandsche Schelpkalkindustrie een doeltreffende contingenteering te verkrij gen, teneinde te voorkomen dat haar be staan, tengevolge der crisisomstandighe den en ten bate der buitenlandsche Kalk- industrie, moet ophouden. Ter bestrijding van deze voor ieder Nederlander toch zeer te billijken verzoe ken, begeeft de heer de Kruijf zich op allerlei zijwegen, doet verwijten aan het adres dèr Nederlandsche Schelpkalk industrie. leest onze replieken slecht en brengt onbelangrijke bijomstandigheden als zwaarwichtige factoren naar voren, alles slechts dienende om het juiste beeld te vertroebelen en de aandacht van de hoofdzaak af te leiden. Wanneer wij dus den lezer verzoeken den Heer de Kruijf niet te volgen op zijn weg waarlangs men door al de boomen ten slotte het bosch niet meer ziet. dan willen wij toch zijn met allerlei onparle mentaire uitdrukkingen (die sommige Bladen zelfs niet eens opnamen) gekruide aantijgingen nog even weerleggen. Zijn antwoord op onze repliek zal daarbij onze gids zijn, die wij op den voet volgen. Ten eerste difti de beschuldiging van „grove onwaarheid inzake vrachtbrieven- vervalsching". Nimmer hebben wij gezegd dat vracht brieven van poederkalk vervalscht werden, wèl dat het is voorgekomen dat zendin gen kalk. als „landbouwkalk" op den buitenlandschen vrachtbrief aangegeven om van de in het betreffende buitenland toegestane vrachtreductie te profiteeren, aan de Nederlandsche grens van een an deren vrachtbrief werden voorzien, met de kennelijke bedoeling om ze hier te lande als metselkalk te kunnen afleveren. Wij houden deze bewering ook nu nog vol. Ten tweede: als de heer de Kruijf onze verklaring dat onze actie niet alleen te gen Duitschland gaat niet wil aanvaar den, moet hij dat weten. Het doet niets terzake, doch een andere uitlegging, na onze uitdrukkelijke verklaring, blijft voor i rekening van den heer de Kruijf. Ten derde: De objectieve lezer zal dus begrijpen dat de heer de Kruijf ons nog geenszins verlegen heeft gemaakt. Wan neer in de Kamer van Koophandel te Zwolle wellicht veel over de Duitsche in voeren is gesproken, dan is dit het na tuurlijk gevolg van het feit dat in het ge bied van deze Kamer uitsluitend Duit sche kalk wordt ingevoerd. Inderdaad, polemiek is op deze wijze moeilijk, mijn heer de Kruijf, maar waarom maakt U van zoo'n eenvoudige zaak zoo'n groote i zeepbel?.... Wij gaan verder: Ten vierde: Wij hebben niet gezegd dat het buitenland zijn grenzen sluit voor den invoer van schelpkalk, doch voor onze industrie-producten in het algemeen. In dien de heer de Kruijf ons antwoord be ter gelezen had, dan zouden zelfs woorden als „onjuist is het te beweren" en „bui tengewoon vrijmoedig" (zie ten zesde) achterwege kunnen blijven. Overigens wil len wij gaarne aan den lezer overlaten of een land als Duitschland met zijn invoer rechten alleen, of niet ook door andere middelen den invoer belemmert. Ten vijfde: Inderdaad zou een terug gang van 12%i geen „crisisachteruitgang" behoeven te beteekenen als deze achter uitgang niet over slechts de laatste drie maanden ware bereikt De crisis duurt toch immers reeds veel langer en de ach teruitgang is natuurlijk veel grooter door de crisis. Deze wijze van polemiek is waarlijk moeilijk. Ten zesde: Nogmaals heeft de heer de Kruijf verkeerd gelezen als hij meent dat wij ontkennen dat de betrokken Duitsche fabriek alleen zijn poederkalk naar Hol land levert en niet. in Duitschland zelf. Wij hebben slechts ontkend dat hier van een nieuwe industrie sprake was omdat wij reeds in 1924 dit product maakten. Eerst toen dit hier te lande ingang Vonö, ging ook Duitschland het maken, doch. alléén voor Holland. Waarom, willen wij juist vragen, ook niet in Duitschland, als de vorm waarin het geleverd wordt meer met de eischen des tijcis strookt? Gaat Duitschland dan niet met zijn tijd mee? Of zou het in dat land waar de kalkprij- zen, dank zij den steun dien de industrie daar wel geniet, nog aantrekkelijk zijn. de markt te veel bedorven hebben? Of was hier soms een schoone kans om over productie te spuien? Wij vragen slechts, zooals wij ook slechts vragen om de Ne derlandsche markt voor de Nederlandsche industrie te mogen behouden. Ten zevende: „De onderwerpelijke Duit sche poederkalk wordt voor bouwdoelein den tot dezelfde prijzen verkocht als schelpkalk," zegt de heer de Kruijf, doch wij moeten daaraan toevoegen dat de emballage, om niet te spreken van den „meer met de eischen des tijds strooken- den vorm," op den koop wordt toegegeven. Ten achtste: De vrachtreductie waar omtrent de heer de Kruijf zijn meening handhaaft en het antwoord van den Mi nister op vragen van het Kamerlid Kor- tenhorst wil afwachten. Wat beteekent dit handhaven? Dat de heer de Kruijf het redelijk vindt dat de Spoorwegen aan het buitenland wèl reducties toestaan wanneer de zendingen van verschillende stations verladen worden en aan dc binnenland- sche industrie niet? Wij willen het geloo- ven, doch zullen niet ophouden ons erte gen te verzetten. Ook het antwoord van den Minister dat intusschen bekend is geworden, zwijgt over deze zeer belang rijke bijomstandigheid. En wanneer dan de heer de Kruijf beweert dat wij een voorsprong zouden hebben boven het buitenland door ons vervoer te water, dan rijzen ook ons de haren te berge over zooveel vrijmoedigheid! Alsof ook ten on zent de watervrachten voor kalkvervoer niet veer zwaarder zijn dan die uit het buitenland! Alsof niet juist op die plaat- Zaterdag. O. Rijn 33a: Alg. verg. v. aandeelhouder* N.V. Eoekh. en Drukkerij vh. E j phii 11 uur voorm. uu' MUSEA. Stedelijk Museum dc Lakenhal, Lanen Bcheistraat 2. Geopend ln November De cember. Januari en Februari van 10—3 u" ln Maart. April en Mei van 104 uur in Juni, JuU Augustus en September van 10—5 uur. In October van 104 nur Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos Maandags f. 0.25, overige dagen Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur. l pebr tot 1 April van 104 uur l April—1 Oct van 105 uur 1 Oct.—1 Dec. van 10—4' uur Zondags van 14 uur Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogiscb Museum, Garenmarkt. lederen dag van 9—12 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kos teloos. Ethnograpbisch Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur Entrée Maandags f.0.25, overige dagen f. 0.10 Rijksmuseum v. Nat. Hist, v. d. Werff- park Werkdagen 8.30—12, 1,30—5, Zater dags 8.3012 Kosteloos. Prentenkabinet. Kloksteeg 25. Op werk dagen van 1.304.30 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van I April30 Sept 9—6 uur. 1 October31 Maart 94 uur Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10—4 uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natunr wetenschappelijk Museum (Stationsweg)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 u.; 's Zon dags 14 uur. Academisch Historisch Museum (Acade miegebouw): Dinsdags en Vrijdags van 1012en 2—5 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop. Hoogewoerd 8 uur nam. „De Man met de Kap." Woensdag en Zaterdag njn. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam, „Zwei Herzen und ein Schlag." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam, „De Liefdes-Parade." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. Inen ting tegen diphterie 4—5 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. sen waar het buitenland per spoor aan voert, ook wij niet te water kunnen komen! Ten slotte de conclusie van den heer de Kruijf waarin hij weder wil betoogen dat de Nederlandsche Schelpkalkindustrie maar moet verdwijnen wanneer zij zich bij minstens gelijke prijzen niet kanhand- haven. Ja! gelijke prijzen!, maar dan werkelijk gelijke prijzen in verhouding tot den vorm waaronder geleverd wordt en gelijk aan die in het buitenland en geen invoerbelemmeringen en nergens Regee- ringssteun, zoodat onze geheele export- industrie weer werk heeft en werk geeft en bouwt en laat bouwen en onze scheep vaart eveneens en er weer leven komt in onze bedrijven! Ja maar. daar gaat het nu juist om. En zoolang die toestand niet is teruggekeerd, meenen wij dat, zoolang het Nederlandsche verbruik zoover blijft beneden het normale, de voorziening in dit verbruik toekomt op de allereerste plaats aan de Nederlandsche industrie, die daarin st.eun verdient ook al wil de heer de Kruijf dit betwisten. N.V. SCHELPKALK. Leiden, 22 Juni 1932. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht •3.— 10.50 13.35 15.25 15.55 16.30 17.50 22.10 22.56 •3.— 7. 10 40 13.— 13.50 14.30 16.20 16.50 19.20 23.05 5.15 13.10 15.55 20.10 Des Maandags en daags na een feest dag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.15 3— 22.56 22.— Station Heercnsingel Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen w 12.35 16.27 18.44 2-2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6