73sle Jaargang DONDERDAG 23 JUNI 1932 No. 22164 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. FINANCIEN. BUITENLAND. SCHEEPSVERBINDINGEN. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. UITKEERINGEN CRISIS-ZUIVELWET 1932. Ingevolge artikel 22 der crisls-zuivelwet 1932 zullen aan melkveehouders gedurende ten hoogste drie weken uitkeeringen kun nen worden verstrekt berekend naar een bedrag van f.0.75 per melkgevende koe per week (dus droogstaande dieren niet mede te rekenen). Alle te Lelden woonachtige melkvee houders. die aanspraak maken op deze uit kering. worden opgeroepen om opgaat te doen van de op 15 Juni 1932 in hun be- jrijf verzorgd wordende melkgevende koeien, en wel: op Vrijdag 24 Juni a.s., ran des voormiddags lO'/j tot 12 uur, in het gebouw van den Keuringsdienst van Waren. Morsehweg No. 1. Daarbij zal onder meer ook opgaaf moeten trorden verstrekt van de melkproductie in de week van 12 tot en met 18 Juni 1932 en ran de jaarproductie van den veestapel in 1931. De Burgemeester. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden. 22 Juni 1932. 1913 UITGAANSDAG VAN DE STADHOUDERSLAANSCHOOL. Schitterend geslaagd schoolreisje. De leerlingen van de zesde klasse der Chr. Opleidingsschool voor UL.O. aan de Stadhouderslaan maakten onder geleide weer hun jaarlijksch uitstapje. Ditmaal stond een reisje naar Arnhem en omstreken op het programma. Het vroege morgenuur had vele ouders niet weerhouden om hun kinderen te zien rertrekken. De ruime comfortabele wagen van „Stads verkeer" bood allen een plaats en onder een luid hoera begon de reis. Spoedig was de Domstad bereikt en ving de tocht aan door de ..Stichtsche Lustwarande". In Driebergen werd geluncht. Vele be- iienswaardige plekjes werden voorbijgere- den, want de finale van de tweede étappe was: „Burgers Dierenpark", onder de rook van Arnhem. Eenige genotvolle uren werden hier door gebracht. Vele in- en uitheemsche dieren hadden de voile belangstelling der kinde ren. Een vluchtig bezoek werd gebracht aan het bekende park jtosendaal" met z'n attracties: kettingbrug en bedriegertjes. Een rondrit door Gelre's hoofdstad, een bezoek aan de .Steenen Tafel" en een boottocht naar Heveadorp, vormden het slot. Na een langen dag vol afwisselend ge not arriveerden we weer op het punt van vertrek. Vele ouders dankten het personeel, dat zich zoo had ingespannen, om hun kinde ren een onvergetelijken dag te bezorgen. EINDEXAMENS GEM. H. B. S. Gem. H.BB. Afd. A: Geslaagd de heeren G. H van Bergen. Leiden; J. F. Meyeraan, Lelden; G. J. Phillpsen, Leiden; J. S. Wer- nas. Leiden en H. J. J. Witteman, Leiden. Afgewezen geen. EINDEXAMENS GEM. KWEEKSCHOOL. Geslaagd voor het eindexamen 1ste groep be dames T. Burgy. B. Canerinus, A. J. van Wijk en A. Zanen. alhier en H. A. J. Dijkstra. Noordwljk aan Zee. Afgewezen 1. REGEERINGSGEDELEGEERDE. Bij Kon. besluit is benoemd tot gedele geerde van de Nederlandscbe regeering op 4e 12e bijeenkomst van de „Journées mé- Wales de Bruxelles". welke van 25 tot 28 Juni zal worden gehouden, dr. J. A. J. Barge hoogleeraar aan de rijksuniversei- l«t alhier. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: H star, Hogerbeetsstraat 2, Leiden. Handel in bloembollen enz. Wijzigingen J' M. de Koning, Hoofdstraat 202, Lei derdorp. in groenten en aardappelen. Uit benende eigenaar: J. M. de Koning, Lei derdorp. Wijziging Handelsnaam in: G. °l Koning. Nieuwe Eigenaar: G. de noning. Nieuwe Eigenaar: G. de Koning, leiderdorp. K-J. Knoppert en Zoon, Engelschelaan Voorhout. Bloembollenkweekerij en "nandel. Wijziging uitgeoefend bedrijf "aass alleen: bloembollenkweekerij. HAV-BANK N.V. (SCHIEDAM). Een bijzonder gunstig jaar. In de algemeene vergadering van aan deelhouders van Hav-bank werd door de directie verslag uitgebracht over 1931, waaraan het volgende is ontleend: Het jaar 1931 was voor onze instelling een zeer belangrijk jaar en bovendien ten aanzien van de bedrijfsresultaten finan cieel een bijzonder gunstig jaar. De netto- exploitatiewinst nl. bedraagt f. 414.303, tegenover f. 352.077 in het toch al zeer gunstige jaar 1930 en is hooger dan' eenig jaar tevoren. De productie was ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden zeer bevre digend, zij bedroeg, incl. renteverzekering tot kapitaal herleid f. 9.997.765 (v.j. f. 9.700.983). De netto vooruitgang was f. 3.818.005, tegenover f. 3.883.138. Inclusief de contra-verzekeringen van de overgenomen kassen 1916 t/m 1928 van De Algemeene Spaarverzekering (op 31 December 1931 nog ruim 17 millioen gulden) steeg het verzekerd kapitaal tot f. 85.603.793. Aan premiën werd ontvangen f. 2.124.044 (v. j. f. 1.867.578), aan koopsommen f 330.760 (v.j. f. 61.634), tezamen dus f. 2.454.804. De ontvangen renten en huren bedroe gen f. 589.123 (v.j. f. 521.386). De uitkeeringen bedroegen, wegens: overlijden f. 302.407. het bereiken van den vastgestelden leeftijd f. 357.745. lijfrenten f. 42.949, afkoop f. 147.874. De wiskundige reserve steeg tot f. 9.925.479 (v.j. f. 8.867.774) en werd vol gens de netto methode berekend. N.V. LEIDSCHE BOUWMAATSCHAPPIJ. In de gistermiddag gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Leidsche Bouwmaat schappij werden de balans- en verlies- en winstrekening onveranderd goedgekeurd. Het dividend werd evenals het vorige i jaar vastgesteld op ÏO'A procent. De heer A. Couvée, die aan de beurt van aftreden was, werd als bestuurslid herkozen. o ARBEIDSBEURS. Op den 22en Juni 1932 waren 2605 (v. j. 872) werkzoekenden ingeschreven. NIJVERHEIDSONDERWIJS. R.K .Huishoudschool te Leiden. Voor het theoretisch gedeelte van het examen akte NVII (leerares Huishoud kunde en Waschbehandeling) zijn ge slaagd de dames: C. H. M. van Emmerik, J. G. Cassner, J. van Noord, F. H. van Noort, J. C. van Opzeeland, J. Wester- mann, M. Wagenaar, E. J. M. Brabants. De tarieven zijn gebaseerd ten deele op een rente van 3'/2%, ten deele op een rente van 4%, zoodat in verband met de gemid deld gekweekte rente der beleggingen over 1931 van 5,08%, de overrente zeer belang rijk is. De fmancieele resultaten over het boek jaar 1931 waren bijzonder gunstig. De winst bedroeg f. 414.303 (v.j. f. 352.077). Na verhooging der extra reserve met f. 325.803. blijft over f. 88.500, waarvan aan aandeelhouders wordt uitgekeerd f. 20.00020% als vorig jaar), verhooging statutaire reserve f. 8350. winstfonds ver zekerden f. 37.575, tantièmes f. 22.545. De extra reserves bedragen hierdoor thans f. 1.000.000. zoodat inbegrepen het maatschappelijk kapitaal de extra waar borgen thans bedragen f. 2.000.000. zijnde ruim 20% der netto wiskundige reserve. De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer jhr. mr. F. G. W. J Backer werd herkozen. In de gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Nieuwe Hav-bank werd eveneens verslag uitge bracht over het boekjaar 1931. Ook hierzijn de resultaten zeer gun stig, gunstiger nog dan in 1930. In de afd. Ongevallen-, Wettelijke Aan sprakelijkheid-, Autoverzekering enz. werd aan premiën geboekt f. 338 281.21waar van aan réassurantie werd betaald f. 47.066.-. De totale schadevergoeding be droeg f. 131.087,37, waarin reassuradeuren participeerden met f. 13.380.84. Het bedrijf Brand- en Inbraakverzeke ring breidde zich verder uit. Aan premiën werd geboekt f. 82.094,57, waarvan naar réassuradeuren ging f. 30.889,76. Aan schaden werd betaald f. 49.603.76, waarvan door réassurantie gedekt f. 17.914,72. De premiereserve werd voor alle afdee- iingen gesteld op 40% der in het boek jaar geboekte premiën. De waarde der effecten werd. evenals vroeger, naar den laatsten beurskoers be rekend. Een schaduwzijde van 1931 is wel het belangrijk koersverlies op effecten. Voor onze instelling bedraagt dit f. 58.439,16. welk bedrag wordt afgeboekt ais volgt' Beleggingsreserve f. 12.500.- en het restant van de extra reserve. De gemiddelde gekweekte rente be droeg f 4,90%. De netto exploïtatlewlnst bedraagt f 77.290.14. tegenover f. 60.955,20 in 1930, Hiervan is f. 12.500 bestemd voor aan vulling der beleggingsreserve en f. 45.939,16 voor de extra reserve, waardoor beide re serves weer evenhoog zijn als in 1930. Voorts is aan aandeelhouders wederom 10 procent dividend uitgekeerd, terwijl f. 3856,98 als onverdeeld winstsaldo op nieuwe rekening overgaat. i LEIDSCH DRANKWEER-COMITÉ. De Blauwe Week-actie prachtig geslaagd. „Eendracht maakt macht." Deze leuze, die in ons land van steeds grooter wor dende differentiatie meer behartiging ver dient, blijkt bewaarheid tezijn in het Leidsch Drankweer-Comité. Want waar elders gebeurt het, dat tien vereenigingen, wat leeftijd en milieu aangaat zoo hete rogeen mogelijk, tezamen geregeld ver gaderen en eendrachtelijk actie voeren, gedreven door het eene gemeenschappe lijke principe: den strijd tegen de oor zaak van onnoembaar veel ellende: de drank? Met terzijdestelling van de klei nere, afzonderlijke vereenigingsbelangen werken de vereenigingen samen om door dit gezamenlijk optreden tot grootere krachtsontplooiing te komen. Dergelijke gedachten klonken ook door in de rede van den heer Zunderman, voorzitter van het L. D. Cwaarmee hij gisteravond een druk bezochte vergade ring in huize „Feenstra" opende. Met groot genoegen kon spr. terugzien op de „blauwe-week-actie" van dit jaar, die alle vorige jaren overtroffen had. De sprekers van de straatpropaganda hadden een aandachtig gehoor gehad, en de deel name aan de propaganda door de ver schillende vereenigingen was meer dan bevredigend. Voorts deelde spr. mede, dat men de opening van het eerste Leidsche Geheel onthouders-logement binnenkort tegemoet ziet. Nog eenige kleine regelingen moeten getroffen worden en dan heeft ook Lei den, evenals zoovele andere steden, zijn geheel-onthouders logement. Een groot deel van den avond was ver der gewijd aan bespreking van de a.s. Winterpropaganda. Er bleek buitengewoon 'veel enthousiasme te zijn en verschillende voorstellen kwamen uit de vergadering op. Tenslotte werd besloten, dat het be stuur stappen zou doen om te komen tot een openlucht-film-avond, waarschijnlijk op het Kaasmarktterrein, en dat er een groote propaganda-avond zou worden ge houden. Ook zal de mogelijkheid worden overwogen om door middel van een con sumptietent op 3 October en een lectuur - tent op de markt propaganda te maken. Ook zullen er weer de bekende cursus vergaderingen worden gehouden, waar voor als onderwerpen genoemd werden ..Reelasseering" en „De toestand in Amerika". Daarna sloot de voorzitter met dank aan de aanwezigen deze geanimeerde en 1 ongetwijfeld vruchtbare vergadering. N.V. LEVENSVERZ. MAATSCHAPPIJ „ARNHEM". Dividend 4 pet. (vorig jaar 14 pet.) Verschenen is het jaarverslag over 1931 van de N.V. Levensverz. Maatschappij „Arnhem". Het volgende is er aan ont leend: Hoewel de ongunstige economische toe stand gedurende het verslagjaar nog ver ergerde en vooral in Indië zeer ernstige vormen aannam, werd een vrij belangrijk grooter bedrag aan nieuwe verzekeringen gesloten dan in het vorige boekjaar n.l. 1584 verzekeringen met f. 10 828.418 verze kerd bedrag tegen 1428 verzekeringen met f. 9.606.381 in 1930. Wel was een toene mende invloed der malaise merkbaar in het grootere verval van reeds bestaande posten. Wegens overlijden, expiratie, af koop en royement vervielen 1342 polissen met f. 9.057.743 tegen 1222 m. f. 7.644.142 in 1930. De vooruitgang bedroeg 242 polissen met f. 1.770.674 verzekerd bedrag De financieeie uitkomsten van het be drijf op zichzelf gaven alle reden tot tevredenheid Het eindresultaat wordt dit maal echter geheel beheerscht door de lage beurswaarde der effecten aan het einde van het boekjaar, welke bij het systeem van waardeering naar den beurs koers een afschrijving op het fondsen- bezit vordert van f. 1.633.431 Deze af schrijving wordt tot een bedrag van f. 1.535 800 opgevangen door de extra-re serves, welke zijn gevormd met het doel om in bijzondere omstandigheden te die nen. terwijl het restant ad f. 97.631 ten laste van de winstrekening moest worden gebracht. Het winstsaldo is groot f. 216.564. In overleg met commissarissen werd be sloten hiervan f. 200.000 te bestemmen tot het vormen van een nieuwe extra-reserve en te reserveeren voor dividend en tan tièmebelasting alsmede voor Indische Vennootschapsbelasting f. 12 500 waarna voor verdeeling van 4% dividend (v. jaar 14%) overblijft f.4064. Hbld. De volgende passagiersschepen zijn mor gen in radio-telegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust-stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N. T. M. Radio-Hol land. Chr. Huygens, Scheveningen Radio Colombia, idem Costa Rica, idem Cottica, Rugby Radio Fiandria, Sche veningen Radio Indrapoera, idem Kota Pinang, Alexandria Radio Orania Scheveningen Radio P. C. Hooft idem V. Rensselaer Le Havre Radio Rot terdam. Scheveningen Radio Sibajak, idem Statendam, idem Tasman, idem yeendam, idem. DE ALGEMEENE TOESTAND. Hoover verrast de wereld in goeden zin - Stilstand te Lausanne. Onverwacht heeft Amerika's president opnieuw de wereld een aangename verras sing bezorgd. Nu inzake de Ontwapenings conferentie. Forsch en gespierd zijn de voorstellen van Hoover en al staat Frank rijk er ook nog afwijzend tegenover, vast houdend aan zijn over-bekende veilig heidsbegrippen, toch zal deze krachtige taal vanuit. Amerika niet nalaten invloed te oefenen. Grooten invloed zelfs. Vermin dering der bewapeningen met 1/3, het ls gedurfd, doch is een stimulans te meer om tot daden over te gaan. Vooral nu Amerika daarin ook weer de vloot begrijpt, alhoewel daar reeds ontwapend is, zooals men weet. dus ook zelf meedoet. Luider zal nu de stem der volkeren Kun nen spreken. En misschien dwingend Voor bijzonderheden zie men het 3de Blad. In het Witte Huis is verklaard, dat de voorstellen van Hoover het resultaat zijn van lange onderhandelingen en overwe gingen en datgene waren, dat te Genêve bereikt kon en moest worden. De Fransche regeering, die aanvankelijk de voorstellen critisch bekeken heeft, zal, naar men hoopt, op deze basis toch met Engeland, Amerika en Italië tot overeenstemming komen. Natuurlijk heeft de Amerikaanscne re geering niet de bedoeling van de oorlogs schulden een handelszaak te maken. Het zou een beleediging voor Europa zijn, als Amerika verlaging van de schulden tegen vermindering van de bewapening zou aan bieden. Geheel afgezien daarvan be schouwde men echter de vermindering van de bewapening als eersten en gewichtlg- sten stap tot het economische herstel van de wereld. Amerika hoopt dringend, dat het zijn vloot niet tot de bij het verdrag van Londen vastgestelde grenzen zal be hoeven uit te breiden, want het wenscht aan het herstel en de welvaart van de wereld mee te helpen. Nog wordt uit bevoegde bron gemeld, dat Hoover geenszins beoogt, dat de Ver. Staten alleen volgens de voorgestelde ont wapeningsbeginselen zullen handelen, maar slechts indien de voornaamste an dere mogendheden het voorstel zullen aan vaarden, dat, naar men meent, minder effect zal hebben op leger en vloot van de Vereenigde Staten dan op die van de Europeesche mogendheden. Men meent, dat de Vereenigde Staten, indien 't voor stel wordt aangenomen, in tien jaar on geveer twee milliard dollars zouden uit sparen. De voorstellen van Hoover waren zelts voor de Amerikaansche regeeringskringen een volledige verrassing. In den Senaat vonden zij deels waardee ring, deels critiek. De democratische senator Mc Keilar verweet Hoover, dat hij aanstuurt op de schrapping der oorlogsschulden. Borah daarentegen sprak nadrukkelijk zijn instemming uit met de voorstellen en verklaarde, dat de wereldontwapening een schreeuwende noodzakelijkheid is en dat een mislukken der ontwapeningscon ferentie een wereldcatastroof zou zijn. Hij sprak oprecht de hoop uit, dat Hoover's voorstellen de deelnemers aan de ont wapeningsconferentie van deze waarheden zoude overtuigen. Ook de republikeinsche senator Reed verklaarde in te stemmen met de voor stellen van Hoover. Te Lausanne heerschte gisteren feitelijk stilstand Mac Donald en Herriot hebben gedu rende een uur geconfereerd. De verwach ting was, dat bij deze' gelegenheid de Fransche elschen zouden worden overhan digo. Uit Fransche bron verluidt evenwel, dat er nog geen voorstellen zijn gedaan. Naar het schijnt hebben Herriot en Mac Donald nog eens den inhoud van de re- tente verklaring van Rijkskanselier Von Papen besproken, die gistermorgen door bemiddeling van Von Neurath is ter hand gesteld van MacDonald. De Rijkskanselier heeft gistermiddag het tegenbezoek ontvangen van den Bel gischen premier Renkin en den Zuid-Slavl- schen minister van Buitenlandsche Zaken Marinkowitsch. Wat de politieke kwestie betreft, of even tueel in Lausanne een zoogenaamd „paete consultatief" zal worden gesloten, wordt van Duitsche zijde medegedeeld, dat daar over geen onderhandelingen gevoerd zijn, terwijl deze ook niet op het programma staan. De Duitsche delegatie is er ook niet bij geïnteresseerd, dat in Lausanne een demonstratie der regeeringen in dien zin wordt gegeven, dat men in den vervolge vooral op economisch gebied practiseh wil samenwerken. Deze demonstratie behoeft niet den vorm van een besluit aan te nemen. Het is volstrekt voldoende, wan neer in het geheele karakter van de slot- formuleeringen voor de conferentie van Lausanne tot uitdrukking komt, dat men het voornemen heeft, gemeenschappelijk den wederopbouw, vooral in de valuta kwestie, het deviezenprobleem en het renteprobleem na te streven. Officieel wordt bekend gemaakt, dal met het oog op de in Lausanne aan den gang zijnde besprekingen de door de Oos- tenrijksche regeering voor het geval van een uitvaardigen van een deviezen- „Sperre" voor buitenlandsche schulden voorbereide verordening de hoofdcommis- BINNENLAND. Ons parlementair overzicht. (3e Blad.) De voortgezette congressen van het postpersoneel en het N.V.V. (Binnenland, 2e Blad. Jaarvergadering te Utrecht van de Chr. Middenstandsvereeniging. (Binnenland, 2e Blad. BUITENLAND. Hoover doet krachtige ontwapenings voorstellen. Een goede ontvangst behalve in Frankrijk. (3e Blad en Buiten], en Tel., le Blad.) Het Duitsche rijk wil de landen dwin gen. Verzet in het Zuiden. (Buitenl., le Blad. Nog geen beslissing over de hulp aan Oostenrijk. (Buitenland en Tel., le Blad.) Een springvloed teistert de Mexicaan- sche kust. Vele slachtoffers (Tel., le Blad). sie van den nationalen raad nog niet zal worden aangeboden. Intusschen zal ech ter de Oostenrijksche Nationale Bank met de toewijzing van deviezen voor buiten landsche schulden, met het oog op de ver mindering harer deviezenvoorraden met ingang van heden voorloopig ophouden. Degenen, die schulden in deviezen heb ben te betalen zijn er op aangewezen Schillingbedragen, ter hoogte van hun buitenlandsche schuld vlot te houden ten einde deze bedragen te kunnen betalen aan den rechthebbende. Er wordt op ge. wezen, dat deze officieele mededeeling niet betreft het afkondigen van de te ver wachten deviezen-„Sperre", maar alleen de vaststelling, dat de beslissing open zal blijven tot beëindiging der onderhandelin gen in Lausanne. Dollfuss had een onderhoud met Her riot, doch beslist is er nog niets. De mo gendheden zouden bereid zijn Oostenrijk een beperkte leening te verstrekken, welk voorstel door Oostenrijk als geheel onvol doende is afgewezen, aangezien slechts een groot opgezette hulpactie voor Oosten rijk eenige waarde heeft. Bondskanselier Dollfuss heeft na het onderhoud met Herriot von Papen van het resultaat op de hoogte gesteld. ENGELAND. Het Eucharistisch Congres te Dublin. Gisteren heeft de pauselijke legaat het Eucharistisch Congres te Dublin officie*! geopend. Reeds vroeg in den ochtend begon het volk naar de kathedraal te stroomen en tegen de opening van het Congres was het in de stad een gewirwar van kleurige kleeding, de mijters van bisschoppen en kardinalen en de schitterende uniformen van de Malthezer ridders. Voor het hoogaltaar in de kathedraal was de troon voor den kardinaal-legaat opgesteld, versierd met de Pauselijke kleuren. Op de eerste rijen banken zaten de kardinalen en buitenlandsche prelaten. Hierachter de gouverneur-generaal en de leden van regeering en parlement. Kardinaal Lauri opende het Congres met het voorlezen van een Pauselijk schrij ven in het Latijn en het Engeiseh. Deze woorden werden beantwoord door den bisschop van Dublin, mgr. Hamur. Vervolgens richtte de kardinaal zich in het Engeiseh tot alle Congres-deelnemers. Hierna droeg de kardinaal een plechtig Lof op. Toen hij den drievoudigen zegen met het Allerheiligste in gouden mon strans gaf. knielden allen neer, ook zij die in de straten de plechtigheid, die met luidsprekers werd uitgezonden, volgden. Meer dan vierhonderd luidsprekers waren, hiervoor in de straten aangebacht. Hierop volgde een overweldigende stilte, slechts onderbroken door het luiden van een klok. Vervolgens trokken de kardi nalen, aartsbisschoppen, bisschoppen en prelaten, met den kardinaal legaat aan het hoofd door de straten, temidden der enthousiaste menigte. Des avonds was Dublin feestelijk verlicht. CHINA. Het conflict met Tibet. Naar uit Sjanghai gemeld wordt zijn de conflicten die plaats hebben gehad tus- schen de troepen van Tibet en China, volgens de laatste berichten tijdelijk op gehouden. De troepen van Tibet, aldus dit bericht, zijn goed bewapend, goed van levensmiddelen voorzien en worden geleid door Engelsche officieren.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1