I VERBOUWINGS-I UITVERKOOP Doorzitten PUROL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Juni 1932 KERK- EN SCH00LNIEUWS. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. DE ENORME BELANGSTELLING IN ONZE g UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. OVERSTROOMINGEN IN FRANKRIJK. Uit Parijs wordt-gemeld, dat groote ge bieden in het departement van Haute-Ga- ronne overstroomd zijn. Op sommige plaat sen staat het water vijf meter l^oog. NEERGESCHOTEN. POLITIEAGENT DOOR KAMERADEN In de Friedrichtstrasse te Berlijn is Za terdag in de woning van een weduwe in gebroken. Door de bewoners werd de po litie gewaarschuwd, die met drie man een onderzoek instelde. Een hunner betrad door de achterdeur de woning, de beide anderen poogden de gesloten voordeur te openen. Toen de eerste eveneens poogde de voordeur open te maken, van binnen af en hij bij het daarbij veroorzaakte rumoer het roepen van de beide buiten staande agen ten niet hoorde, hielden de laatsten hem voor den inbreker, waarop zij na nogmaals sommeeren eenige schoten door de deur losten. De agent werd door schoten in borst en buik zoodanig gewond, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. PICCARD'S NIEUWE REIS UITGESTELD. De tweede opstijging van prof. Piccard naar de stratosfeer is uitgesteld tot het begin van Juli. Eenige instrumenten kon den niet op tijd gereed ziin, zoodat de gondel niet vóór het einde der maand in Zürich kan zijn. De nieuwe gondel is om den invloed van de zonnestralen af te weren, wit gelakt. Aan den buitenkant zijn geen instrumenten aangebracht en zelfs het ventielkoord wordt bediend door een kwikzilver-sluiting aan den binnenkant van de gondel. In de gondel zijn acht kleine vensters aange bracht, waardoor men vrij kan uitkijken ter zijde, naar boven en naar beneden. In de gondel is een kortegolf-zender in gebouwd, waardoor het contact met de buitenwereld onderhouden kan worden. SMOKKELAARS GEVAT. Naar uit Dusseldorf wordt gemeld, had den de douane-ambtenaren daar ter stede opgemerkt, dat een verdachte vrachtauto eenige malen per week over de grens reed. Zaterdag hebben de beambten deze auto op den weg DusseldorfMettmann aange houden. De smokkelaars trachtten met groote snelheid te ontkomen, waarop de douane-beambten schoten en de auto ten slotte tot staan brachten. In den wagen bevonden zich 56.000 sigaretten, honderd sigaren, 19.800 vel cigarettenpapier, terwijl verder koffie en tabak werd gevonden en in beslag genomen. Eenige der uit vijf man bestaande smok kelaarsbende waren door glassplinters ge wond. o NEW-YORKSCH BENDELEIDER VERMOORD. Vanille Higgins, een der bekende bende leiders. is gisteren in een drukke straat van Brooklijn doodgeschoten. Zijn zeven jarig dochtertje, dat hem vergezelde, werd gewond. De moord w?rd in de onmiddel lijke nabijheid van het hoofdbureau van politie gepleegd. De daders waren leden van een concurreerende bende. AUTO EN TREIN. Nabij het station Norderstapel op de lijn HusumRendsburg (Noord-Duitsch- land) liep een motortrein bij een onbe- waakten overweg op een autobus. Een en twintig passagiers van de autobus werden gewond, van wie er vier ernstige arm- en beenbreuken opliepen. NOG EEN CAPONE GEARRESTEERD. Te New York zijn in een hoofdkwartier van helpers van Al Capone de jongere broer en elf andere bandieten gearresteerd Zij worden ervan beschuldigd uit een auto eenige bommen naar het woonhuis van den burgemeester van Chicago te hebben geworpen. De bommen richtten weinig schade aan. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Uitwierda (Delfzijl) ds. L. van Dijk te Nuis-Niebert; te Hooni (Ter schelling) B. W. B. Haseloop, cand. te Groningen; te Hellevoetsluis F, K. van Evert te Zoutelande. Bedankt: Voor Lage-Vuursche. Dintel- oord en Ridderkerk, W. L. Mulder, te Voort huizen. Voor Kamperveen. N. Warmelts Jr. te Garderen. GEKEF. KERKEN. Aangenomen: Naai- Geertruldenberg, J. Zuurdeeg, cand. te Utrecht, Naar Ooster- Nijkerk (Fr.), J. C. Gilhuis, cand. te Utrecht. GEREF. GEM. Bedankt: Voor Gouda ds. J. D. Barth. te Borssele. VRIJ-EVANG. GEM. Beroepen: Te Franeker P. van Vliet, te Amsterdam, JAARVERGADERING „KERK EN VREDE" Te Amsterdam is de jaarvergadering gehouden van den vereeniging ,Kerk en Vrede" onder leiding van prof. dr. C. J. Heerlng. Het jaarverslag van den secretaris ver meldde een gestadigen groei der Vereeni ging. Het ledental steeg van 7654 in Mei 1931 tot 9143 op 30 April 1932, een topname van 1449 of ruim 20 Het aantal voorgangers steeg in hetzelfde tijdsverloop van 327 tot 369 of bijna 10% Het aantal afdeelingen steeg van 85 tot 103. De afdeeling Woudsend werd opge heven. Nieuwe afdeelingen werden ge vormd in Eerewoude. Deventer, Hoorn, Oostburg, Aalsmeer, Dronrijp, Hengelo (O) Edan, Schagen, Epe. Loosdrecht. Hooge- zand Sappermeer, Landsmeer. Woerden, Katwijk aan Zee, West Graftdijk, Hooge- beintum c.a., Emmen en omg. en Workum. Het steeds toenemend aantal afdeelin gen maakte doelmatige samenwerking in Gewestelijk verband van lieverlede nood zakelijk. In den loop van dit jaar kwamen zoodoende de federatie Friesland. Gronin- gen-Drenthe. Gelderland, Noord-Holland (boven het IJ), Noord-Holland (bezuiden het Noordzeekanaal) en Zuid-Holland tot stand. Het financieele verslag over 1931—1932 vermeldde aan ontvangsten en uitgaven resp. f. 18.466.14'/= en f. 17.318.60'/=. De begrooting van 1932—1933 sluit met een bedrag van f. 20.334.68, Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren prof. dr G. J. Heering, en dr. A. J. Wartena. Tot nieuwe leden werden gekozen de heeren Fedde Schurer, Amsterdam en Da. van der Ban te Vlissin- gen. De volgende motie werd tenslotte aange nomen Met groote droefheid constateerend, dat de ontwapeningsconferentie te Genève met miskennig van het groote uur en van de ontzaggelijke levensbelangen der volken tot nu toe heeft nagelaten de vreeselijke ongerechtigheid van den oorlog te plaatsen in het licht van het Evangelie van Jezus Christus, er daardoor niet in geslaagd is tegen over het oorlogsvraagstuk een principieel standpunt in te nemen. zoodat de bespreking is uitgeloopen op een nuttelooze en belachelijke discussie van militair technisch-deskundigen. spreekt haar diep leedwezen uit over het feit. dat ook onze Nederlandsche delegatie tot nu toe geen positief Christe lijk geluid heeft laten hooren. zich eenvoudig geconformeerd heeft aan haar omgeving, op kleine en angstvallige wijze de Nederlandsche bewapening heeft vastge houden, en dientengevolge het werkelijk-paci- fistische deel van ons Nederlandsche volk onwaardig vertegenwoordigt. RECLAME. 1SI9 was j. 1. Zaterdag oorzaak, wij geen oogenblik in de gelegenheid waren, het EE publiek vrijen toegang tot onze magazijnen te geven, zoodat wij HONDERDEN moesten teleurstellen Wij kunnen echter de verzekering geven, dat wij door onze EE buitengewoon groote voorraden in staat zijn in de eerstvolgende weken zelfs nog aan alle aanvragen te voldoen, en dat niemand, S maar dan ook niemand teleurgesteld onze magazijnen verlaten zal. ss De kwaliteit onzer artikelen is bekend en onze prijzen nu DAT zal men U thans overal welvertellen! Haarlemmerstraat, hoek Donkersteeg 2-4-6 - Opgericht 1875 ES ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiihl AALSMEER. GEMEENTERAAD. De salarissen Scholenbouw Be noemingen Vcrmakclijkheidr- belasting verminderd. Alhier kwam de raad der gemeente bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester. Afwezig de heer Wegman. Na opening werden de notulen der vegadering van 26 April 1932 vastgesteld. Verschillende ingekomen brieven van Ged Staten werden voor kennisgeving aangenomen. De jaarrekening 1931 van de bouwver. „Goed Wonen" werd in handen gesteld der Fin. Commissie. Aan C. L. Scholte werd een bedrag van f 3600 toegestaan voor stichting land arbeidersplaatsje. De steunregeling voor werklooze arbei ders werd in dien zin gewijzigd, dat zydie nog geen jaar in de gemeente wonen, geen recht op uitkeering hebben. Normloonen werden gesteld (bij 48- urige werkweek) voor de land- en tuin- bouwarbeiders, alsmede voor bouwvak arbeiders. zulks in verband met de vast stelling van steunbedragen ter uitvoering der steunregeling voor werklooze arbei ders. Een verordening werd vastgesteld, rege lende het beroep en de samenstelling, be nevens de werkwijze van het scheidsge recht voor de werklieden. Nu kwam in behandeling het voorstel van B. en W. tot salariskorting der amb tenaren, werklieden en wethouders, en verlaging presentiegeld der raadsleden. In totaal werd daarmee f. 7.101 bezuinigd (waarbij inbegrepen pensioenverhaal bur gemeester, secretaris en ontvanger en niet voorziening vacature hoofdcommies Vis ser), Na ampele besprekingen, waarbij de S D.A.P.'ers zich tegen het voorstel ver klaarden. op grond dat er h.i. geen rede nen werden aangegeven, waarom op de salarissen en loonen bezuingd moest wor den, en verdediging der beide wethouders, die van meening waren, dat in verband met den nood der tijden ieder een steentje tot bezuiniging diende bij te dragen, werd tot stemming overgegaan. Met 93 stem men (die der S.D.A.P.) werd het voorstel volgens prae-advies van B. en W. aange nomen. Ingetrokken werd het geldleeningsbe- sluit, groot f. 225.400 op voorstel van B. en W., naar aanleiding van een brief van Ged. Staten. Naar aanleiding van een notja van op merkingen van Ged Staten werd op voor stel van B en W en gehoord de Fin. Com missie. besloten tot wijziging der ge- meentebegrooting 1932. O m zullen voor- loopig niet uitgevoerd worden de bouw eener brug over den Molenvliet en de ver breeding van den Kudelstaartschenweg. Met de stemmen der heeren v. d. Meer en Itterzon tegen werd besloten over te gaan tot den bouw openbare en katho lieke school in Plan Zuid. waarvoor geld zal worden aangewend uit de reserve van het G Electr Bedrijf. Tot onderwijzer aan de o. 1 school dorp (vacature I. Bierma) werd benoemd B. v. d Reepe, tijdelijk onderwijzer alhier; tot onderwijzeres aan voorn, school (vac. mej. h v Dillewijn) mej. F. Enserinck, tijde lijk onderwijzeres te Zaandam; tot onder wijzer aar. de o. 1. sdhool Uijprweg (vaca ture M. J. Engelvaart) J, v. d. Broek, kweekeling te Delft. Ingekomen was een adres van J. v. Ben- turn. bioscoop-exploitant alhier, om in trekking of vermindering percentage der verordening op de heffing van een belas ting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden De financieele commis sie stelde in meerderheid voor tot afwij zing van gehield adres. Na eenige bespre kingen bleek, dat de raad in meerder heid er anders over dacht, en werd met 7—5 stemmen (links tegen rechts' beslo ten. deze belasting te verlagen tot 10 pet. Het kohier hondenbelasting, dienst 1932, werd vastgesteld op f. 1679.95 Hierna sloot de voorzitter de zitting. HILLEGOM Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs stonden 390 werk zoekenden ingescheven, waarvan 214 landarbeiders. Bijgekomen zijn 29 en af gevoerd wegens werk en niet vernieuwing van de inschrijvingsbewijzen 47 ingeschre venen. Er waren 23 aanvragen van werk gevers. KATWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M.J Hendriksen en gezin, N Duinweg 57 A. G. P. Koppen en ge zin, Haringstraat 10 J. de Mooy en ge zin. Waaigat 18 J. Nijland, Sluisweg 78 C. A Stoove, Waaigat 1 L. v. d. Laan Weth. Meerburgstr. 2a J. H. v. d. Est, Boulevard 83. Vertrokken: W Jansen naar Leiden, Zoeterw. Singel 99 A. Schalkers en ge zin naar Zoeterwoude. Westeindschew. 108 G. Slrach naar Rotterdam, Diergaarde laan 22b C. G. Minnee, naar Rijnsburg, Burg. Meijboomktraat 41. KATWIJK AAN ZEE. Demonstratie Ned. Fabrikaat. Vrijdagavond 8 Juli a.s. zal op den Boulevard bij het afgegraven terrein van het badhotel een demonstratie gegeven worden door de Vereeniging Nederlandsch fabrikaat, die met een filmauto een reis door ons land maakt om de voortbrengselen van de Nederlandsche industrie te ver- toonen. Een en ander zal door muziek opgeluisterd worden. Aanhouding verzocht. Bij de politie deed A. O. uit de Bataven- straat en C. V. uit de Mr. Fockstraat aan gifte van het feit, dat zij ieder voor f.30 zijn opgelicht door iemand, die den alleen verkoop aanbood van een artikel, dat het beslaan van winkel- en autoruiten tegen gaat. Hij noemde het artikel bij eerst genoemde Maline en bij den andere Tobin. Na onderzoek bleek het te bestaan uit zeep en glycerine en zoo goed als geheel waardeloos te zijn. De bewuste personen moesten ieder 20 doozen f. 1.50 bij de man afnemen, die zich bij O. voordeed als hoofdvertegen woordiger van het Chem. Pharmaceutisch bureau Auto-Polish te Bussum en bij V, als yertegenwoordiger van dat bureau te Amsterdam. Uit het door de politie in gestelde onderzoek is gebleken, dat de bewuste persoon een oplichter is, genaamd F. J. Bleeksma zonder vaste woon- en ver blijfplaats. Zijn aanhouding wordt door de politie verzocht; de arrestatie kan binnen kort worden verwacht. Dc Tinne-Wandeltocht-Excursie. Aangaande de op Zondag 3 Juli a.s. van uit deze gemeente te houden wandeltocht, na volbrenging waarvan aan ieder deel nemer een fraaie gedenkpenning aan wij len de Nederl. ontdekkingsreizigster jonk- vrouwe Tinne, (indertijd met twee Hol-1 landsche matrozen in N.-Afrika vermoord) zal worden uitgereikt, kan nog worden medegedeeld, dat de deelname groot is, vooral van A. N. W. B. leden, zelfs uit Leeuwarden. Nijmegen en Wormerveer. Ook komen er flinke groepen uit Amster dam en Rotterdam. Wij herinneren er aan, dat voor groepen Sport- of Jeugdclubs nog extra zilveren medailles zijn beschikbaar gesteld als groepsprijzen, o.a. door verschillende auto riteiten. Voor speciale damesgroepen zijn ook extra prijzen beschikbaar. In den toren van het nieuwe ge meentehuis, dat zijn voltooiing nadert, is een uurwerk met wijzerplaat aangebracht, dat reeds den juisten tijd aangeeft. M. v. K. wonende Westeinde te Den Haag, deed bij de politie alhier aan gifte van het feit, dat, terwijl hij op het strand tusschen Katwijk en Wassenaar een zonnebad nam, uit zijn pantalon, die hij met andere kleeren op eenige meters af stand van hem had neergelegd, een bruin- lederen portemonnaie met ruim f.30 is. ontvreemd en een bruin lederen sigaren koker. De politie stelt een onderzoek in. Op Zaterdag 9, Zondag 10 en Maandag 11 Juli a.s. zal vanwege het Provinciaal verbond Zuid-Holland van de Ned. Chr. Jongelieden geheelonthoudersver. „de Schakel" «en week-end kamp worden ge organiseerd op het Gemeente-Kampeer terrein in de Zuidduinen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Wilhelmina, d. van M. M. de Haas en M. v. d. Zwet; Jan, z. van A. Meijwaard en A. Petrie; Pieter Izaak, z. van G. P v. d. Zwet en van M. C. Ie Feber. Overleden Bartholomeus Johannes Bouc- kaert, 11 maanden; Helene Johanna Slobbe 11 maanden. Getrouwd: G. M. J. C. Meulblok en A. Kozijn; P. de Leeuw en A. C. Dubbis; J. C. v. Voorst en M. Reijerkerk. Loop der bevolking. Gevestigd P. J. Berkhout, van Wognum, Julianastraat 123; Mej. J. H. v. Wietingen, van Maastricht ,Heereweg 441 c; Mej. M. Kohlbrecher, van Asten, Julianastraat 72; A. Berbee en gezin, van Wassenaar, Ach terweg 15; Mej. I. G. Postma, van 'sGra- venhage, Heereweg 165. Vertrokken: L Hogenbirk en gezin, naar! Haarlem; Mej. A. Kozijn, naar Haarlem mermeer; J. v. d. IJssel. naar Voorhout. RITNSBURG. De a.s. Sportdemonstratie. Het programma voor de morgen te hou den sportdemonstraties is thans definitief vastgesteld als volgt. Om 2 uur macheeren de deelnemers met muziek van het turnlokaal der Gymna- stiekvereeniging „D W.S." naar het terrein van „Rijnsburgsche Boys" aan den Voor- houterweg. Aldaar zullen vrije en orde-oefeiiipgen gehouden, waaraan zoowel de dames- als de heereijjeden medewerken, alsmede oefe ningen aatt rek en brug enz. Ter afwisseling zullen opder leiding van directeur ook eenige acrobatieknuininers gegeven worden. Omstreeks 5 uur volgt een voetbalwedstrijd tussohen „Rijnsbur^sche Boys" en „L.P S.v." uit Leiden, om den beker, die verleden jaar door 'L.P.S.V." gewonnen werd. SASSENHEIM. Het bezoek aan de Zweminrichting. Het bezoek aan de zweminrichting valt, behalwe op de enkele warme Woensdag en Zaterdagen die er geweest zijn, niet mee. Vele zwemliefhebbers zoeken hun heil weer in de slooten of in 't Wije, daar zij de kosten te hoog achten. Dit is ten zeerste te betreuren! Wij hebben een mooie in richting die veel geld gekost heeft en veel geld vraagt. Een begin van tariefverlaging is er nu. Behalve Woensdag en Zaterdagnamiddag na 6 uur, is de prijs voor Dinsdagavond eveneens op 10 ct. gesteld. Onder zeer groote deelneming vond Zaterdag de teraardebestelling van den op noodlottige wijze om het leven gekomen 7-jarige Zwetsloot, plaats. Alle jëerlingen van zijn school woonden den Kerkdienst en de begrafenis bjj. £an- het postkantoor alhier ziin in de le helft der maand Juni als onbe stelbaar terugontvangen een brief ge adresseerd aan Marie Jave Bothé, BruxeUes en een briefkaart zonder adres. Zaterdagavond de Muziekvereeni- ging „St. Ambrosiuseen concert in de tent aan de Charbonlaan. Ondanks het minder gunstige weer, was de opkomst van het publiek groot. Het genoot dank baar van het vlot uitgevoerde programma. Vooral de beide concoursnummers oogstten veel bijval. o VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag 22 Juni a.s. des namiddags half negen in vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Tijdelijke verlaging pachtsommen. 4. Wijziging der gemeente-begrooting '31. 5. Reclames inzake schoolgeld en wegen belasting. Dinsdag. Jerual, Groenesteeg 16: Samenkomst te 8 uur. Woensdag. „Den Burcht": Alg. Verg. van Aandeel houders N.V. Leidsche BouwmaatschanDif 3 uur nam. Zoeterwoude: Calé „Ik leer noe" ledenvergadering Wilhelmina-vereeniging' BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd 8 uur nam „De Man met de Kap." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 njn. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam „Zwei Herzen und ein Schlag." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat, 8 uur nam „De Liefdes-Parade." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zon dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m. inen ting tegen diphterie 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van" Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juni a.s. waargenomen duur apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9 telefoon 807. WASSENAAR. Oplichter aangehouden. Door de gemeentepolitie alhier is na een uitgebreid onderzoek aangehouden als verdacht van oplichting zekere P. F. G., zich noemende doctor in de Handelswe tenschappen, directeur-hoofdredacteur van ,,'t Nieuwe Maandblad", „De Wereld", „In Woord en Beeld (De Gulden Maand- illustratie). G. wiens administratie in be slag is genomen deed in diverse bladen een oproep plaatsen voor adjunct-directeur eener N. V. Ultgevesmaatschappij met voornaam periodiek waarin een waar borgstelling werd gevraagd, alsmede voor abonné's met vooruitbetaling op genoemd blad. Bedoelde G. die zich eerst sedert April te dezer plaatse had gevestigd is, na voorgeleid te zijn bij den Officier van Justitie te Den Haag. ingesloten in het Huls van Bewaring aldaar. Vcrkeersverbetcring. Aangezien gebleken was, dat op drukke Zon- en Feestdagen bij de tramhalte Den Deljl alhier geregeld tramwagens worden gegtationneerd voor den op die dagen iri- gestelden extra dienst, en deze wagens zoodanig werden geplaatst, dat een deel van de niet breede van Zuylen van Nije- veldstraat is versperd, waardoor herhaal delijk opstoppingen plaats hebben van het zeer drukke autoverkeer verzochten de A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan de betrokken tramdirectie de tramtreinen in voorko mende gevallen niet zoover te laten door rijden en 5 a 6 meter eerder te doen stoppen. Hierop werd bericht ontvangen dat geen bezwaar bestaat aan dit ver zoek te voldoen. ZEVENHOVEN- R.K. Volksbond. Tijdens dc gehouden jaarvergadering van den R.K. Volksbond bleek dat in kas was f. 257.01. Herkozen werden tot be stuursleden de heeren A. J. de Groot en H. de Groot. Ged. Staten wenschen in deze ge meente de z.g. invoerkeuring van vleesch in te stellen. De Raad verklaard zich hier echter tegen. Een auto der Shell reed bij hei ach teruitrijden met zulk een kracht tegen het winkelhuis van den heer P. de Groot, dat de muur ontzet en het kozijn beschadigd werden. In de vergadering van de Vereeniging voor Ziekenhuissteun werd in de vacature- T. Visser tot voorzitter gekozen de heer G. van Trigt en tot bestuurslid de heer C. van Baren. ZOETERWOUDE. De steunregeling. Dezer dagen is pas bericht ontvangen dat de rijkssteunregeling goedgekeurd is voer een tijdvak van 3 weken, hetgeen ein digt met ingang van 18 Juni 1932. Teven* ontving het gemeentebestuur bericht 'lat thans goedkeuring is verleend aan den voorgesielden huurtoeslag ad maximum f. per week. Het aantal landarbeiders waarop de regeling betrekking heeft bedraagt momenteel nog 13. Inmiddels is weer ver zocht den duur der steunregeling te ver lengen aangezien te voorzien is. dat ut werkloosheid in het land- en tuinbouw bedrijf voorloopig nog niet zal eindigen. Gedurende de maand Mei j.l. de navolgende steunbedragen uitgekeer ondersteuning in geld f. 852.97; steun '"I wijze van werkverschaffing f. I®-)?: J. keeringen uit werjcloozenkassen f. 33j.'D- RECLAME. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht ©n geneest (Doos 30 Tubt 80 ct. Bl) Apotb. Droqtstei

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6