LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maaildag 20 Juni 1933 SPORT. AUTOMOBILISME. CRICKET. l. e. c—v. u. c. L. C. C. wint met 12 runs. Het vrij talrijk publiek dat deze wed strijd bijwoonde heeft kunnen genieten van een spannenden strijd met steeds wis selende kansen. V.U.C.'s openingsjaar: v. d. Zalm en H. Warburton speelde aantrekkelijk cricket en zoo kostte het de Leidsche begin- bowlers A, v. Goor en A. van Es heel wat moeite dit tweetal van de mat te werken. Eerst op 30 komt de scheiding, v. d. Zalm wordt op het bowlen v. Es gevangen voor 12, spoedig gevolgd door Warburton voor 19. De vier volgende batsman maken slechts 10 runs en alleen Reurslag met 16 komt in de dubbele cijfers, totaal 67. Er waren geen byes, wat wijst op goed werk achter het wicket; A. van Goor 528; A. van Es 538. Metsch begint direct met een knalharde vier aan off en voegt daar nog drie singles aan toe. Dan komt een shooter de pret bederven 112. A. van Es werd spoe dig gebowld doch P. Kantebeen en A. van Goor bleven geruimen tijd samen en vooral Kantebeen laat verschillende goede slagen zien. Het totaal is 49 als v. Goor door Warburton wordt gebowld direct ge volgd door Kantebeen 49 voor 4, Laman 6 en Mioch 0 verhoogen de spanning doch Chr. van Goor 20 passeert met prachtige slagen het V.U.C. totaal aangezien de staart zich niet roert sluit de innings op 79; G. Warburton 530; R. Kokosky 5—25. V.U.C. wil nog een kansje wagen Het lukte echter niet. Fielden en bowlen der Leldenaars was zoo goed dat zij voor 20 aan den kant zaten. Even dreigde er zelfs voor de gasten een innings-nederlaag doch twee vieren van de laatste man brachten opluchting. Het was anders ook te mooi geweest. WIELRENNEN. DE SPRINT- EN CLUBKAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND. VAN EGMOND NATIONAAL KAMPIOEN DER SPRINTERS. Van Egmond en B. Lcenc naar Los Angcles. Zaterdagmiddag werd op de Stadion- baan te Amsterdam een aanvang gemaakt met de voorwedstrijden van de sprint- en clubkampioenschappen. In de series der profs ondervond alleen Pijnenburg eenige moeite met W. Thomas, die slechts met een handbreedte verloor. Moeskops. Leene en Meyer overwonnen zonder moeite hun series. De uitslagen luiden als volgt: Sprint profs. Ie serie: 1 Moeskops, 2 v. Oers, 3 J. v. Rossum; 2e serie: 1 Meyer. 2 Wals, 3 v. d. Boogaard; 3e serie: 1 G. Leene, 2. v. d. Helden, 3 Bockkom: 4e serie: 1 Pijnenburg, 2 Thomas, 3 van Nek Cz. De eersten van deze series benevens v. Oers en Wals komen in de demi-finales. Demi-finale sprint, amateurs. Ie serie: 1 van Egmond, 2 v. Reyen, 3 de Vos; 2e serie: 1 B. Leene, 2 Homma, 3 Koelen, 4 v. Dijk. De derde serie wordt heden ver reden. Demi-finale sprint onafhankelijken, le serie: 1 van Leur, 2 v. Horst, 3 Thiel; 2e serie: 1 v. d. Heuvel, 2 Crooimans, 3 W. Bouquet: 3e serie: 1 Hoevens, 2 B. Leene, 3 Ikelaars. De winnaars van deze series komen in de finale. Demi-finale profs, le serie: 1 Moeskops, 2 v. Oers; 2e serie: 1 Pijnenburg, 2 G. P. Leene; 3e serie: 1 Meyer, 2 Wals. De win naars van deze series komen eveneens heden in de fanale. In de pauze werd het clubkampioenschap op de baan 1932 verreden. Deze wedstrijd, bestond uit een sprint- en achtervolgings wedstrijd. Dank zij het schitterend rijden van Van Egmond won de Haarlemsche club „De Kampioen" het sprintkampioen schap. De achtervolgingswedstrijd werd ggwonnen door Olympia (Amsterdam). De totaal-uitslag luidde: 1. Olympia Amsterdam) 4 punten; 2. De Kampioen (Haarlem) 5 punten; 3 en 4. Sparta (Den Haag) en Excelsior (Amsterdam) ieder 6 punten; 5, 6 en 7. Germania (Amsterdam), 's-Gravenhage (Den Haag) en De Bataaf (Halfweg) ieder 7 punten; 8, 9 en 10. Ulys ses (Amsterdam), De Germaan (Amster dam) en Le Champion (Amsterdam) ieder 8 punten De tweede dag was de belangstelling iets grooter, het weer was minder koud, maar evenals Zaterdag dreigde ook gisteren de regen weer den geheelen dag. Begonnen werd met de derde demi-finale voor ama teurs, welke Zaterdag was uitgesteld door een valpartij van Van der Linden. Ooi: gisteren viel hij weer en ondervond dan ook te veel last van de blessures om het zijn tegenstanders lastig te maken. Door te winnen van Leene en Van der Linden veroverde Van Egmond het kam pioenschap in deze categorie gevolgd door Leene. In den eersten rit der onafhankelijken slaat Van der Leur op gemakkelijke wijze Hoevens, terwijl ook Van der Heuvel dezen overhvnt. In den beslissenden rit overwon Van den Heuvel met miniem verschil. Van der Leur, die in het begin gedwongen werd de leiding te nemen. De eerste manche der profs bracht Meyer tegen Pijnenburg. In den Iaatsten bocht schoot Pijnenburg naar voren, maar Meyer hield hem goed bij. Meyer werd door de jury tot overwinnaar verklaard. In de tweede manche werd Meyer door Moeskops gemakkelijk verslagen. De beslissende rit tusschen Pijnenburg en Moeskops onder vond vertraging, daar wegens een lekke band opnieuw gestart moest worden. Pij nenburg nam de kop en belet - als Moes kops gelijk met hem is gekomen - tot twee maal toe dan zijn machine naar rechts te slingeren, dezen te passeeren. Wegens un fair rijden wordt de Brabander door de wedstrijdcommissie uitgeschakeld, hoewel Moeskops verzocht den rit over te rijden De Hagenaar" werd tot kampioen verklaard Nog voor de pauze werden de drie man ches deux verreden om het kampioen schap van Nederland alle categorieën. Eerste manche: Van Egmond neemt het in de eerste manche op tegen den taaien Van den Heuvel. Bij het Ingaan van den Iaatsten bocht zijn beide renners reeds in vol tempo. Met iets meer kracht werpt Van Egmond zich in de laatste meters vooruit en passeert als eerste de finish. Tijd laatste 200 Meter 12 2/5 sec., de snelste tijd in- tusschen die gemaakt is tot nu toe. In de tweede manche geeft Moeskops.dcn Onafhankelijken kampioen geen kans en wint met klein verschil, doch zeer gemak kelijk. Tijd laatste 200 Meter 14 sec. De beslissende derde manche brengt Van Egmond tegen Moeskops. Van Egmond, een nog jonge renner, aan het begin van zijn kunnen, Piet Moeskops, de veteraan, die reeds zooveel lauweren heeft behaald en nog steeds beschouwd kan worden als een der sterkste sprinters ter wereld. Gebalanceerd wordt er niet. Van Egmond neemt den kop en wil door een flink tempo trachten Moeskops uit te rijden voor de laatste 200 Meter. Op een halve Daan voor de finish is het tempo dan ook al hoog opgevoerd en in volle rush gaan de ren ners de laatste 200 Meter in. Van Egmond ligt voor en hoe Moeskops zich ook in spant, Van Egmand wint op fraaie wijze. Tijd laatste 200 Meter 12 2/5 sec. Met een krans en het nationale tricot rijds Van Egmond zijn eererondje, hartelijk toegejuicht door de toeschouwers. Het bijprogramma omvatte allereerst een wedstrijd met motorgangmaking voor B- stayers over 20 K.M., waarin Domho op gemakkelijke wijze won o.a. voor Van der Valk en Kruit. Een wedstrijd over 6 K.M. voor onaf hankelijken en profs met drie klassemen ten was voor Metz in den tijd van 8 min. 26 4/5 sec. Van Rossum wint twee premies van f. 15; Van Nek twee premies van f. 10 en Looyen een van f. 15 en Krunder een van f. 10 weg te sleepen. Een troostwed- strijd, eveneens over 6 K.M., werd gewon nen door den Olympiaman Brilman. Tenslotte vonden stayerswedstrijden plaats over 40 K.M. Hieraan werd deelgenomen door Bleke- molen, Schlebaum, Snoek, Leddy, Van der Wulp en De Graaf. Snoek werd eerste voor Van der Wulp. De Graaf en Schlebaum, die in de eerste manche door pech werd achtervolgd. De gedetailleerde uitslagen van de sprint kampioenschappen luidden: Amateurs: 1ste manche: 1. van Egrnond; 2. Leene tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec.; 2de manche: 1. Leene; 2. Van den Linden tijd laatste 200 Meter 13 4/5 sec.; 3de manche: 1. Van Egmond; 2. Van der Linden, tijd 12 4/5 sec.; einduitslag: 1. Van Egmond, kampioen, 2 punten; 2. Leene 3 ptn.; 3. Van der Linden 4 punten. Onafhankelijken: Eerste manche: 1. v. d. Leur; 2. Hoevens, gemakkelijk gewon nen, tijd 13 sec.; tweede manche: 1. Van den Heuvel; 2. Hoevens, tijd 13 1/5 sec.; derde manche: 1. Van den Heuvel; 2. Van der Leur. Tijd laatste 200 M. 14 sec. Einduitslag; 1. Van den Heuvel 2 ptn.; 2. Van der Leur 3 pnt.; 4. Hoevens 4 pnt. Professionals: Eerste manche: 1. Meyer; 2. Pijnenburg, tijd laatste 200 M. 13 1/5 s.; tweede manche: 1. Moeskops; 2. J. Meyer; derde manche: 1. Moeskops. Pijnenburg gedisqualifiseerd. Einduitslag: 1. Moeskops, 2 punten: 2. Meyer 3 pnt.; 3. Pijnenburg 4 pnt. Nationaal Kampioenschap 1932: Eerste manche: 1. Van Egmond: 2. Van den Heu vel; tijd laatste 200 M. 12 2/5 s.: tweede manche: 1. Moeskops; 2. Van den Heuvel; tijd 14 sec.; derde manche: 1. Van Egmond; 2. Moes- koDs; rijd laatste 200 M. 12 2/5 sec. Eüiduitslag: 1. Van Egmond; 2. Moes kops; 3. Van den Heuvel. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Nederlandsche Wielren Unie besloten, in verband met de gehouden vooroefen wedstrijden in binnen- en buitenland en de uitslagen van het kampioenschap sprint amateurs do renners J. J. van Egmond (De Kampioen, Haarlem) en B. Leene (Sparta, Den Haag) uit te zenden naar Los Angelos voor deelneming aan de sprint wedstrijden van het Olympisch wielren- tournooi. 100 K.M. WEDSTRIJDEN VAN SWIFT. Gistermorgen heeft „Swift" den 100 K.M. wedstrijd laten verrijden om den Ra- vensberg wisselbeker. Hiervoor was de start bepaald op 7.30 u. maar dit is. daar nog niet alle deelnemers aanwezig waren 8 uur geworden Toen vertrokken de renners W. Severijnen, J. Riethoven, D. Ramp, A. v. Egmond, Chr. Vink en H. v. d. List, direct gevolgd door een 4-tal motorcontroleurs. Dadelijk ging het in heel snel tempo, onder leiding van D. Ramp. op Zoeter- woude aan, waar W. Severijnen na een flinke demarrage er tusschen uit wist te trekken. Hij kreeg een voorsprong van ruim een minuut welke hij wist te behou den tot in Harmeien, waar hij werd inge- loopen door D. Ramp, A, v. Egmond en Chr. Vink. Dit was voor hem het teeken om nu weer wat uit te rusten en geza menlijk gingen zij op het keerpunt aan waar W. Severijnen het eerst draaide ge volgd door D Ramp, A. v. Egmond en Chr. Vink: J. Riethoven was in Harmeien ach ter geraakt door kettingdefect maar on danks dat zette hij toch door. De koploopers reden met een zelfde snelheid van ruim 33 K.M. per uur onvermoeid door, tot in Harmeien D. Ramp op een sein van een achtervolger een demarrage begon, waar van W. Severijnen de dupe werd en deze moest lossen. Dit was voor Ramp het teeken om nu alles op alles" te zetten waarbij hij in Zwammerdam A. v. Egmond kwijt raakte. Van de achterblijvers begon W. Severijnen, die weer in te loopen en eindelijk had hij in Alphen A. v. Egmond weer te pakken. Daar liet hij het echter niet bij zitten, maar hij trachtte nu D. Ramp te pakken te krijgen wat hem evenwel niet mocht gelukken, zoodat D. Ramp onbedreigd dezen 100 K.M. wedstrijd wist te winnen in een tijd van 2 u. 55 m. 30 s. Als 2e volgde W Severijnen in 3 u. 2 m.; 3e A. v. Egmond; 4e Chr. Vink; J. Riethoven en H. v. d. List hebben opgegeven. Nadat allen zich weer in het clublokaal hadden verzameld maakte de voorzitter den totaal uitslag van dezen rit bekend en kon tevens daarbij de mededeeling doen dat de heer Ravensbefg weer een dito bekei beschikbaar stelde, te verrijden op dezelfde manier. HET AUTOMOBIELFEEST TE AMSTERDAM. H.M. de Koningin onder de gasten. In het Vondelpark te Amsterdam, dat daartoe geheel ter beschikking was ge steld, heeft de K.NA.C. Zaterdag een automobielfeest gehouden ten bate van het Nationaal Crisis-Comité. H.M. de Koningin woonde dit feest voor een groot deel bij. Te ruim drie uur ving, onder een grijze lucht, die met regen dreigde, het eerste deel van het programma: het concours d'élégance, uitgeschreven voor de automo bilisten, aan en trok langs het Paviljoen een serie van 34 schitterend uitgevoerde wagens, 17 met open en 17 met. gesloten koetswerken. Voorwaarde voor deelname aan dit concours was, dat elke auto door een dame zou worden bestuurd, terwijl eventueele inzittenden ook alleen dames of kinderen mochten zijn! Aan de voor waarde was dan ook prompt voldaan, hoe wel enkele der chauffeuses, waarschijnlijk om de élégance van het geheel te bevorde ren, de plaats naast zich hadden doen be zetten door een hazewind of een ander lid van het edele hondenras! Te ruim vier uur arriveerde in een open Hof au to welke den Koninklijken standaard droeg, HM. de Koningin. Zij werd door het publiek met hartelijk gejuich ontvan gen. Na een bloemenhulde in ontvangst te hebben genomen, nam Hare Majesteit met de verschillende leden van het gevolg, dat eveneens per auto gekomen was, op den voor Haar bestemden zetel en den uitbouw plaats. Nauwelijks had de muziek het „Wilhelmus" ten einde gespeeld of de eerste auto van het tweede gedeelte van het programma, het bloemencorso, kwam in zicht en stopte even later vóór het Paviljoen. De voorzitter van de K.N.A.C., dr. E. L. Schiff, gaf Hare Majesteit inlich tingen over de bijzonderheden van het concours en zoo trokken achtereenvolgens acht open en vijf gesloten auto's, de een op nog sprookjesachtiger wijze dan de ander met een schat van alle soorten bloemen uit Aalsmeer's tuinen versierd, voorbij en evenzoo geschiedde kort daarop met de in serie gebouwde auto's van den show, waarvan de prijswinnaars een kaart en een strik op den radiator droegen. Om halfzes was het feest, dat ruim drieduizend gulden heeft opgebracht, ten einde. De prijzen zijn als volgt toegekend: Concours d'élégance, klasse A (automo bielen met open koetswerken). Eerste prijs Hudson van de N. U. Mij. Garage en Auto mobiel Mij. te Den Haag, bestuurster me vrouw C. Völlmanvan Santen; tweede prijs: Horch 8 van de N. U. Auto Palace te Den Haag, bestuurster mej. C. L. Romer; derde prijs een Marmon van Jhr. J. F. van Spengler te Aerdenhout, bestuurster me vrouw D. van Spengler—Roëllvierde prijs een de Soto Six v. André J. Ceurvorstde stuurster mevrouw Beatrix Ceurvorstde Hoog; vijfde prijs een Fiat van J. Leonard Lang te Amsterdam, bestuurster mejuf frouw W. Lang. Concours d'élégance, klasse B. (gesloten koetswerken). Eerste prijs een Horch van F. C. Zuurdeeg te Zoeterwoude, bestuur ster mevrouw Hinlopen-Vergers; tweede prijs een Bugatti van H. van Ramshorst te Amsterdam, bestuurster mejuffrouw J. Th. Leembruggen; derde prijs een Horch van de N.V. Auto-Palace te Den Haag, be stuurster mejuffrouw Landman; vierde prijs een tweede Bugatti van H. van Ramshorst te Amsterdam, bestuurster mevrouw A. J. N. Wij man en vijfde prijs een D.K.W. van mevrouw Jhr. W. C. A. Albardavan Elkenstein te Heemstede, bestuurster dezelfde. Bloemencorso (open automobielen). Eer ste prijs J. Leonard Lang met Fiat; tweede prijs N.U. Minerva Automobielen, Amster dam, met Minerva, derde prijs J. J. Car- pentier, Amsterdam, met Stutz. Gesloten koetswerken: Eerste prijs N.U. Auto Palace. Den Haag, met Horch: twee de prijs J. Leonard Lang met Fiat. Verschillende eerste prijzen zijn boven dien door de besturen van de K.N.A.C. en de R.A.I. met extra-prijzen beloond. VOETBAL. OM DEN K.N.V.B.-BEKER. Voor den halven eindstrijd werden gis teren de volgende uitslagen verkregen: D. T. C.—H. D. V. S. 2—1; West-Frisia— P. S. V. 1—2. LEIDSCHE VOETBALBOND. Door het bestuur van den L. V. B. werd een speler van Leidsche Boys geschorst voor een jaar. een speler van A. R. C. tot 1 Januari 1933 De algemeene vergadering van den Leid- schen Voetbalbond zal worden gehouden op Donderdag 21 Juli a.s. in de zaal van „Zo- merlust". VETERANEN-WEDSTRIJD. Morgenavond spelen de L.F.C.-veteranen tegen een andere veteranen-combinatie. EINDSTAND DER WERKLOOZEN COMPETITIE. De eindstand van het le gedeelte luidt: gesp. gew. gel. verl. v.-t. punt. Metaal Bew. I 7 7 51—9 14 W.B.A. I 6 5 1 32—11 10 L.V.V.O. I 7 5 2 25—19 10 RK.W. 5 2 3 23—23 4 W.B.A. II 6 1 2 3 17—28 4 L.V.V.O. II 7 1 2 4 18—32 4 Metaal II 7 1 2 4 15—33 4 Volkshuis 6 1 5 837 2 Met het oog op het terugtrekken van R.K.W. waarvoor Transport Arb. invalt wordt er tweemaal een halve Comp. ge speeld. QUICK-BOYS—IJ.F.C. De zilveren beker, door den heer Trou- selot te Katwijk geschonken aan de Kat- wijksche voetbalclub Quick Boys, zal een wisselbeker worden tusschen bovenge noemde vereeniging en de voetbalclub IJ. F. C. uit IJmuiden. De eerste wedstrijd zal plaats vinden Zaterdag 9 Juli op het veld van Quick Boys. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „QUICK BOYS." Zaterdag speelde voor de derde afdee ling Quick Boys III tegen S. L. F. II. De lichtmenschen waren verre de mindere en moesten met een 50 nederlaag weer naar Leiden terug. De voor de 4de afdeeling gespeelde wed strijd tusschen Quick Boys IV en S.L.F. III eindigde eveneens in het voordeel van de Boys. Met 60 kwam het einde. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Morgen, nam. te uur, zal er op het terreirf te Boskoop een ontmoeting plaats hebben tusschen Boskoopsche Boys 2 en A. R. C, 2 van Alphen. De te Boskoop gehouden wedstrijd tus schen Boskoopsche Boys 4 en Amicitia eindigde met een overwinning voor De Boys met 65. WEDSTRIJD TE SASSENHEIM. Hedenavond zal op Sporthoff (Sassen- helmjeen wedstrijd gespeeld worden tusschen Ter Leede I en Bristol Rijvers I. ZWITSERLAND—HONGARIJE 3—1. Te Bern won Zwitserland op verrassende wijze van Hongarije met 31. Pauze 0—0. De drie doelpunten werden gescoord door Konel, Trello, Abegglen en Pasello. U. V. S. EN DEN HAAG. Voor de R.V.C.-seriewedstrijden speelde U.V.S. III in de demi-finale tegen B.T.C. II. De blauw-witten waren slecht op dreef en verloren met 42. U.V.S. 6 hield zich tegen S.V.C. 4 uitstekend en won verdiend met 20 waardoor de blauw-witten zich in de finale plaatsten. JUNIORES-TOURNOOI VAN DE „SLEUTELS". Zaterdag hebben de junioresseriewed- strljden der L.V.V. Sleutels plaats gevonden De wedstrijden hebben alle een buiten gewoon spannend verloop gehad en zijn m uitstekende verstandhouding gespeeld. Jammer voor Xerxes was het dat deze eenigszins verzwakt moest uitkomen daal de commissie eenige spelers te groot vond. De leiding van de wedstrijden was bij de heeren Betgen en Schouten in goede handen. De uitslagen van het tournooi luiden: D.T.S. IISleutels-Jun. 22 (na straf schoppen won Sleutels; LJt.C.Xerxes II 5-4. VerllezersrondeD.T.S. nXerxes II 1—0. WinnaarsrondeSleutels-Jun.L. RC. 3—4. le prijs: L.R.C. (beker); 2e prijs Sleu tels-Jun. (lauwertak); 3e prijs: D.T.S. (medaille); troostprijs Xerxes II. De wedstrijd R.O.H.DJV. ISleutels I. eindigde met een overwinning van laatst genoemde (35). KORFBAL. VITESSE OP DEN TWEESPRONG. Korfbal of hockey? Onlangs heeft de algemeene vergadering van Vitesse besloten, dat Vitesse naast korfbal ook hockey zal beoefenen. De vereeniging zal voortaan bestaan uit een hockey- en een korfbal-afdeeling, die, hoewel volkomen van elkaar geschei den, onder één algemeen bestuur zullen staan. De hockey-afdeeling, waarvoor thans de voorbereiding in vollen gang is, zal op 1 September met haar oefeningen aan vangen. Nader zal nog worden beslist of Vitesse hockey dan wel korfbal in competitie- vorm zal beoefenen. Bij deze mededeeling van het Vitesse- bestuur kunnen we nog vermelden, dat Vitesse eenigen tijd geleden het N. K. B- bestuur van het bovenstaande in kennis heeft gesteld. Het Bondsbestuur heeft daaruit blijk baar aanstonds de conclusie getrokken, dat Vitesse zich uit de competitie zou terugtrekken. Op grond van die gevolg trekking wordt thans ook de promotie competitie voor de Zuid-Hollandsche le klasse geheel uitgespeeld, met de mede deeling, dat over de bezetting van 2 plaat sen in deze afdeeling moet worden be slist. PROMOTIE WEST I ZUID. De wedstrijd RegenboogRozenburg werd met 1—4 door Rozenburg gewonnen. BILJARTEN. BILJARTCLUB „DOMMERING" (SASSENHEIM). Deze nog jonge club organiseert Don derdag 23 Juni een propaganda-avond in het K.S.A.-gebouw te Sassenheim. De heer Jan Dommering, wordt dien avond gehuldigd als eere-lid der club. en zal een wedstrijd spelen tegen den heer Koopman, uit Velsen. oud-kampioen van Nederland. Als vóórwedstrijd wordt een partij van 150 caramboles gespeeld tus schen de kampioen der Lisser Biljartkring P. Duivenvoorde en R. van Lunenberg, een bekend speler uit Haarlem. SCHERMEN. VOORWEDSTRIJDEN NATIONALE DEGENKAMPIOENSCHAPPEN. Op het terrein van het clubhuis t Werve vonden gisteren de voorwedstriide plaats om het nationaal degenkampioen schap. In totaal kwamen 22 schermers on der, looper, verdeeld in twee poules van elf in de finale kwamen 6 schermers. Bij de j,t/ rekening telden de partijen uit de poule voor den eindstand mede. Alleen de ont vangen treffers werden geteld. Het eindresultaat was: 1. A. c Mnnt foort (Den Haag) 11 pnt.; 2. W. v. d Ber» (Rotterdam) 11 pnt.; 3. N. Nederpelt' (Den Haag) 13 pnt.; 4. P. Burgel (Den Haa») 13 pnt.; 5. A. de Leeuw (Den Haag) 15 Pnt. 6. P. Waisvisz (Den Haag) 16 pnt.; 7 p' van Wieringen (Rotterdam) 17 pnt,1 Deze 8 schermers komen dus a.s. Zon-i dag uit in de eindstrijden op het terras van het Kurhaus te Scheveningen. PAARDENSPORT. DRAVERIJEN OP HOUTRUST. Op „Houtrust" werden gistermiddag door de paardensportvereeniging „Houtrust" draverijen georganiseerd. De uitslagen lui- den: Aanmoedigingsprijs: 1. Voorlooper ei» C. P. v. d. Kroft; 2. Frederik K„ M. Lex°- mond. Toekomstprijs: 1. Vrijbuiter, Gebr. Knij- nenburg; 2. Frederik K., M. Lexmond. Draverij A: 1. Idylle, D. Pronk; 2 Konora D. Pronk. Draverij B: 1. Vlieger D, D. de Vlieger: 2. Newbold. S. v. d. Oord; 3. Konora D Pronk; 4. Kap. de Bruane, N. Groot. DUIVENSPORT. DE BLAUWKRAS. Wedvlucht van Orleans (Frankrijk). De duiven werden te 6 uur met Oostenwind in vrijheid gesteld en bereikten hun hok ken als volgt: Abr. v. Rooyen le. 6e; J, Schreuder 2e, 3e, 4e, 7e; A. P. de Kroon De eerste duif werd om 14 uur 15 m. 21 s. geconstateerd. De laatst prijswinnende duif te 15 uur 24 min. 33 sec. DE SNELVLIEGER. Wedvlucht van Compiegne. Afst. 330 K.M, In concours 30 vogels, los 10.30 uur v.m, Z.W. W. A. P. v. d. Voort le, 6e, 9e, 10e; C. Walle 2e: N. Pet 3e, 4e, 5e en H. Seriier 7e en 8e. Eerstgeconstateerde vogel 315.8. Laatstgeconstateerde vogel 3.59.7. Wedvlucht vanaf Pont St. Maxence. Afst. 350 KM. In concours 49 vogels. Los 10.30, N.O. wind. W. le Mair le. 2e, 6e, 12e, 14e; N. Pet 3e en 13e; C. Walle 4e, 5e, 10e, 15e, 16e en A. P. v. d. Voort 7e, 8e, 9e en lie. Eerstgeconstateerde vogel 7.2.10. Laatstgw, vogel 9.19.20. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB. Wedvlucht vanaf Orleans. Afst. 508 K.M. De duiven zijn gelost om 6 uur met helder weer. le, 2e. 9e: D. v. Driesum; 3e, 6c, 7e, 11e, 15e, 16e, Jhr. G. Stoop; 4e, 10e J Bak- horst; 5e, 12e: F. de Zwart; 8e A. Krol; 13e, 14e: J. Vliegenthart. De eerste vogel werd geconstateerd om 14 u. 13 m. 9 sec.: de laatste en 16e om 15 u. 29 m. 58 sec. STRIJD EN VRIENDSCHAP (Voorschoten.) Concoursvlucht van Orleans. In con cours waren 65 vogels. Losgelaten om 6 uur werd de eerste vogel geconstateerd om 2 uur 8 min. 1 sec., de laatste vogel om 3 uur 28 min. 51 sec. Prijswinnaars waren:waren: H. Zandvoort le, P. J. van Klaveren 2e, 5e, 12e, G. A. van Adrichem 3e, A. Oudshoorn 4e, C. Zwaan 6e, 7e; H. H. J. van Klaveren 8e, 10e, 11e, 12e en A. de Graaf 9e. LEIDSCHE COMBINATIE VAN FOSTDUIVENLIEFHEBBEKS. Wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk), afstand 502 KM. hemelsbreedte. De duivon werden om 6.30 in vrijheid gesteld met Z.O.-wind. In concours waren 302 duiven waar van 243 stedelijk en werden als volgt ge constateerd: G. A. L. v. Reyden le, 3e. 14e en 31e; H.Tegelaar 2e. 26e en 35e; W. de Wolf 4, 27 en 30; J. Flippo (R.L.C.) 5; De Roode (T) 6 en 41; J. Braxhoven 7, 12 en 19; J. J- Laman 8 en 15; C. W. F. Onvlee 9; A. Molenaar 10: Wallaart (T) 11: La Mair (S) 13; A. v. Polanen 16; B. P. de Graaf (B.D.) 17 en 33; J. W. v Duuren 18 en 38, J. Selier (T) 20; Veldhuizen 21; C. Walle 22; A. v. d. Made 23 en 43. Chr. v. d. Pluym 24, 29, 32 en 36; A. N. Erades 25 en 40; Joh. Neuteboom 28 en 39; Th. Hou?" hoff 34, 42 en 49; Fazel 37; G. v. Dou> 40. W. v. d. Mark 44; F. Breedijk 45 en 47. Stedelijke prijswinnaars waren nog: G. A. L. v. d. Reyden met nog 3 prys- duiven; Gebroeders Leget met nog 2 prijs- duiven; A. C. v. Dorp met nog 2 Prijs- duiven. Houder van den wisselbeker 1932, ge geven door de Bersen Rubberfabrieken u. A. L. v. d. Reyden met 3932 Meter. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Wedvlucht met oude duiven vanuit Creil. Afstand 348,34 K.M. De eerste vogel bereikte het hok te t 44 min. 41 sec. De laatste prijswinnende vogel te 3 uur 4 min. 28 sec. De uitslag was: le en 5e K I- dorp, 2e C Versteeg Jr., 3e K. "Chef 4e H. Oudshoorn. 2-3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10