J35te Jaargang DONDERDAG 16 JUNI 1932 No. 22158 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. KUNST EN LETTEREN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 3) Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen «ar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle jndere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. tij] een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35; per week t. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. git nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden hengen ter algemeene kennis, dat H. Soldaat, te Warmond, een verzoek heeft ïgediend ter bekoming van een verlof B m den verkoop van alcoholvrijen drank roor gebruik in het perceel Haarlemmer- liraat No. 167, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Juni 1932. 1597 AFSCHEID VAN DS. W. C. LAMAIN. EEN PLECHTIGE URE. Groote belangstelling. G'-teravond heeft ds. W. C. Lamain, gedlkant der Geref. Gemeente sinds 28 Augustus 1929, in een stampvolle Ooster- terk. hiervoor door de Ned.-Herv. Ge- reente afgestaan, afscheid genomen. De voltallige kerkeraden uit Rotterdam, ten Haag en Katwijk waren hiervoor over komen. De samenkomst werd geopend met het ingen van Ps. 72 12 en 15, waarna le ng volgde van Deut. 30. begon met te herinneren aan den Oudejaarsavond, hoe hij toen heeft gespro ten over Ezechiël 7. zijn gehoor bepalende til: „Het einde is gekomen". Spr. denkt hieraan terug en wijst er in dit verband n hoe hii toen niet had kunnen vermoe ien, dat hij na zes maanden werkelijk un het eind van zijn arbeid in Leiden su staan. Deze plaats is voor hem een plaats met bijzondere herinneringen; hier itch werd spr. zijn herderlijken ar- teid ingeleid. Met blij- en vrijmoedigheid heit hij al die jaren het Woord van Christus mogen verkondigen. En ook nu un avond, wat dan tevens zijn afscheids woord zal zijn wil spr. verkondigen, wat hil altijd verkondigd heeft: het eeuwig bhjvend getuigenis van Jezus Christus. Als tekst had de scheidende leeraar ge lezen Deut. 30 19: ,,Ik neem heden te len ulieden tot getuigen den hemel en aarde: het leven en den dood heb ik u loorgesteld. den zegen en den vloek. Kiest dan het leven, opdat gij leeft, gij en uw laad." Spr. begon met erop te wijzen, dat deze norden gesproken zijn door Mozes. den nan Gods, aan 't eind van zijn leven en schetste het als een voorrecht zoo de zogen staan, als Mozes aan het eind van i)n leven stond voor het aangezicht Gods iegenover het volk Israël. Ook wij, aldus spr. staan vanavond aan eind van onze herderlijke bediening hier Q Leiden. Als laatste maal wil spr. in ze men zin als een getrouw zielevriend hemel aarde tot getuigen roepen, hetgeen we rustdag aan rustdag mochten verkondi- Sen: het levende evangelie Gods. Spr. verdeelde zijn tekst in een herinne- hug. een verzekering en een vermaning 'an Mozes aan Israël. Mozes brengt in herinnering al den ar beid aan hun zielen ten koste gelegd en jwnt in deze tekst aan den inhoud zijner bediening: leven en dood. zegen en vloek, bit was het dan ook waaraan Mozes herinnerde aan 't eind van zijn leven. Maar had hij een verzekering, dat hij zich "ilgemaakt bad van het bloed van dege nen, die hem gegeven waren. Spr. stelt de vraag, of Mozes hier soms ingenomen was met zichzelf, dat hij hemel en aarde tot getuigen durft roepen. Dit is echter geenszins het geval, verre van dat. maar toen Mozes hemel en aarde tot getui genis riep. stond hij in de tegenwoordig heid Gods. Mozes neemt hier hemel en aarde tot ge tuigenis in de eerste plaate voor zichzelf, «aar in de tweede plaats om het volk van «M wakker te roepen aangaande zijn Prediking. Uit verscheidene teksten toont •nr aan wat we hebben te verstaan met '"hemel en de aarde. Ooi: een vermaning richt Mozes tot het rolt: kiest dan het leven, opdat gij leeft. Men uw zaad. Is voor de laatste maal, dat Mozes prediking laat hooren, waaruit dan v duidelijk blijft, de waarachtigheid van Mozes bediening. Spr .wees er in dit verband nog op. hoe "w Mozes eenmaal heeft mogen kiezen en hij gekozen heeft liever met het volk t God schade en schande te lijden, dan toon van Pharao's huis genaamd te «ordes. Nd het zingen van Ps. 103 9 richtte or een meer persoonlijk woord tot zijn gemeente. -J?Je™eIvoIle woorden schetst spr. zijn GrvJ. in Leiden en den rijkdom van -s woord die hii hier ook in ruime d°nisdèet ïemeen'^ heeft mogen on- geroepen hebt in 1929. aldus deht gij een mensch geroepen, waar- S 'eten in 2 Kor. 4 „maar wij heb ben schat in aarden vaten, opdat de uitnemendheid der kracht Godes zij en niet uit ons." De reden, dat wij gehoor geven aan het beroep naar Rotterdam-Zuid. vindt zijn grond in de tot onze ziel met kracht ge sproken woorden: „Wacht u dat gij de stemme des Heeren gehoorzaamt." In zeker opzicht kan spr. zich in heilige vrijmoedigheid aan Mozes gelijk stellen, In de eerste plaats omdat Mozes was'' een dienaar Gods; vervolgens omdat hij van God geroepen en door God gezonden was; ten derde had Mozes allerlei uitvluchten en ook spr. heeft dikwijls moeten getuigen; wie is tot alle deze dingen bekwaam en ten laatste: van Mozes lezen we. dat hij door God gesterkt is en ook spr. heeft dit mogen ondervinden. Onze bediening was geen wijsheid van woorden, maar we hebben rustdag aan rustdag in eenvoudigheid het Woord van God mogen verkondigen: Leven en dood. zegen en vloek. We hebben den Christus verkondigd, niet alleen als de Verwerver, maai' ook als Toepasser ervan. In een ernstig slotwoord wijst spr. op het groote oordeel, dat eenmaal zal komen. Geen vromen maar vijanden worden met God verzoend, door het bloed van Christus. Spr. gaat hier in de wetenschap, dat Gods Woord nooit ledig zal wederkeeren. De Heere zal er zich in verheerlijken Gemeente, dat God dat woord graveeren mocht in uwe harten en dat de vruchten daarvan mogen ruischen gelijk de Libanon. Gemeente van Leiden, aldus eindigt spr., houdt u bij het eeuwig blijvend woord van God: Jezus Christus en Dien gekruisigd. Deze plechtige ure werd besloten met het zingen van Ps. 122 3. De scheidende leeraar werd aan 't eind van den dienst toegesproken door ouderling ling Take, die liet toezingen Ps. 121 4. VERASSCHING VAN ARTS G. F. MERZ. Een rijk leven heengegaan. Onder veel belangstelling is gisteren op het crematorium Westerveld de veras- sching geschied van het stoffelijk over schot van den heer G. F. Merz, oud-offi cier van Gezondheid van het Ned.-Indi- sche leger, en oud-chirurg te Bandoeng, laatstelijk te Leiden. Aanwezig waren prof. dr. Clay, prof. dl'. Gerth, beiden oud-hoogleeraar aan de geneeskundige hoogeschool in Ned.- Indië, dr. van Os, de heer Coops, oud burgemeester van Bandoeng en anderen. Gesproken heeft dr. W. A. F. van Dijk, Ned. Herv. predikant te Oud Karspel, zwager van den overledene, die een ge bed uitsprak en daarna herdacht wat de overledene in zijn leven was geweest. Van het oogenblik af, 35 jaar geleden, dat spr. den overledene leerde kennen, waren zij steeds vrienden geweest. De overledene heeft een moeilijk leven gehad, maar heeft veel bereikt. Hij was een man van groote wetenschappelijkheid en zeer ge zien bij zijn patiënten. Spr. richtte zich tot de weduwe, op wie de woorden van Ruth van toepassing wa ren: „Waar gij gaat, daar zal ook ik heen gaan; Uw volk is mijn volk. Uw God is mijn God.' Spr. richtte zich tot de kinderen, voor wie de vader steeds een lichtend voorbeeld was geweest. Vervolgens sprak prof. dr. Clay om de gevoelens te vertolken van hen, die den overledene het beste hebben gekend. Te Bandoeng, waar hij werkte als chirurg, dwong hij bij ieder respect ftf. Groot was zijn toewijding, hartelijkheid en vriend schap. Door zijn groote bekwaamheid had hij gelegenheid het lijden van velen te verzachten. Hij had ook een open oog voor de gemeenschap en gaf ook daaraan zijn krachten. Als het voornaamste van zijn werk te Bandoeng noemt spr. wat hij ge daan heeft voor de oprichting van het Kankerinstituut in Ned.-Indië. Zoo is zijn leven een schoon leven geweest. De heer Coops zeide als oud-burgemees ter van Bandoeng uiting te willen geven aan zijn achting voor den overledene. Spr. herdacht zijn grenzelooze toewijding en in het bijzonder alles wat hij deed voor het Kankerinstituut, vooral ook voor de bestralingsafdeeling, waardoor het lijden van zoovelen is verzacht. Ten slotte sprak nog een zwager van den overledene, luit.-kol. A. Numans uit Amersfoort, die zeide dat men ingedachte zou houden al het goede wat wij van den overledene hebben ontvangen. Een zoon dankte voor de groote belang stelling. 25 JAAR SCHOOLHOOFD. De heer F. W. Zeelenberg. Vandaag 16 Juni is het 25 jaar geleden, dat de heer F. W. Zeelenberg de functie van hoofd der school in de gemeente Lei den aanvaardde. Hoewel hij zelf dezen dag slechts in intiemen kring bescheiden wil gedenken, zullen zijn collega's en vrienden zich toch niet onbetuigd laten. Bij den aanvang van den morgenschool tijd kwam de wethouder van onderwijs den zilveren jubilaris even in zijn gewo nen klasse-arbeid storen om hem bij de gelukwenschen, de waardeering te betui gen voor alles, wat hij in den vervlogen tijdkring voor het gemeentelijk onderwijs had gedaan De wethouder sprak de hoop uit, dat hij de krachtige gezondheid en den opgewekten geest, die hij al die jaren behouden had, nog zal blijven bezitten ook in de jaren, die hem zouden gegeven wor den, nadat hij zijn functie op grond van het bereiken van den pensioensgerechtig den leeftijd zou moeten neerleggen. CHR. SCHOOL VOOR L. O. AAN DEN MORSCHWEG. DE OFFICIEELE OPENING. Tal van toespraken. Gistermiddag heeft in tegenwoordigheid van een aantal genoodigden de officieele opening plaats gehad van de nieuwe Chr. Opleidingsschool aan den Hooge-Morsch- weg, waarover wij in ons Blad van Zater dag j.l. verschillende bijzonderheden me dedeelden. De voorzitter der Ver, voor Christelijk Onderwijs, ds. M. J. Punselie. sprak in zijn openingsrede allereerst zijn leedwezen uit, dat het gemeentebestuur en de Plaatselijke Schoolcommissie door drukke bezigheden verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. tot de heeren J. Baak en J. B. Meynen, respectievelijk inspecteur bij het L. O. en van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs. Deze gebeurtenis, aldus spr., vormt het slothoofdstuk van de lange wordingsge schiedenis dezer school, waarin ook tal van donkere bladzijden voorkomen. In 1925 werd de wenschelijkheid van een christe lijke school in dit stadskwartier voor het eerst naar voren gebracht en op 15 Juli 1927 werd tot B. en W. het verzoek om medewerking tot stichting van de school ingediend. Nadat op 17 October d.a.v. B. en W goedgunstig op dit verzoek hadden beschikt, trachtten de tegenstanders van het bijzonder onderwijs den bouw te ver hinderen door een beroep te doen op Ge deputeerde Staten en later zelfs op de Kroon. Dit veroorzaakte een aanmerkelijke vertraging in de uitvoering, want eerst op 20 September 1929 werd het beroep van prof. Eerdmans c.s. in hoogste instantie niet ontvankelijk verklaard Ds. Punselie sprak de hoop uit. dat de tegenstanders bij hun nederlaag troost mogen vinden m de gedachte, dat de strijd eerlijk is gestreden en dat de wapens blank zijn gebleven. Zoo niet. dan heeft spr. medelijden met hen. Daarna trad de moeilijkheid van de keuze van het terrein naar voren. Aanvan kelijk was gedacht aan een gedeelte van het terrein der firma Noordman: daarna aan de Lopsenstraat, maar toen in Aug. 1930 B. en W. een deel van het Galgen veld te koop aanboden, werd na rijp bereid daartoe besloten. Het ontwerpen van de bouwplannen voimde de derde moeilijke periode in de wordingsgeschiedenis der school. Eerst in Juli 1931 gaven B. en W. toestemming om tot. aanbesteding over te gaan. doch daar na is onder de opperste leiding van den architect, den heer W. Fontein en onder dagelijkseh toezicht van den opzichter, den heer Hendriks in zeer snel tempo gewerkt. Naast dank aan B. en W. voor de onder vonden medewerking, brengt spr. vooral hulde aan den heer Fontein, die hier een in- en uitwendig juweel heeft geschapen, een sieraad voor de buurt en een monu ment, dat nog lange jaren zal getuigen van de architectonische bekwaamheden van den ontwerper. Dank brengt spr. ook aan de aannemers, de gebrs. Van der Hoek en den opzichter, den heer Hendriks. Zich richtende tot het nieuwbenoemde hoofd den heer Y. Tijm- stra. draagt hij dezen met vol vertrouwen de leiding der school over met den wensch, dat hij met dit kostbare instrument in handen, een groot werk zal doen. Spr. ein digt met den wensch, dat deze school on der leiding van het onderwijzend perso neel. de dames Hoek en Rotteveel, moge groeien in de breedte, maar vooral in de diepte. Laat. aldus spr., het kruis van Gol gotha het eenige antwoord zijn, ons van Godswege gegeven, op de vele bange vra gen, welke ons in deze dagen beroeren. Dan zal deze school zeer zeker bijdragen tot de uitbreiding van Gods Koninkrijk. Nadat ds. Punselie in een vurig gebed den hemelschen zegen over de school had afgesmeekt, bracht de heer J. Baak in een hartelijke toespraak zijn gelukwenschen tot bestuur, architect, hoofd en onderwij zend personeel over. De heer J. B. Meynen sprak namens het hoofdbestuur der Ver voor Christelijk Volksonderwijs zijn gelukwenschen uit met de totstandkoming dezer fraaie school Spr wees er op, dat in de laatste tien jaar zeer veel voor het Christelijk onderwijs is ge daan, hetgeen blijkt uit het toenemend aantal scholen. Doch belangrijker dan dit is de toenemende waarde van geestelijke goederen Het Christelijk onderwijs bezit een enorme groeikracht', het vorige jaar werden de zeven hier ter stede bestaande scholen van de vereeniging bezocht door niet mmder dan 2017 leerlingen. Spr. eindigde met hartelijke felicitaties tot het bestuur en wenschte hoofd en on derwijzend personeel sterkte bij de vervul-r ling van de zware, doch schoone taak, welke hun wacht. Namens het bestuur der Geref. School- vereeniging bracht de secretaris, de heer A. B. Mulder gelukwenschen over. De heer C. J. W. de Reuver, sprekende namens de collega's-hoofden uitte de beste wenschen voor den bloei der school en zegde den heer Tijmstra alle mogelijke medewerking toe. Persoonlijk hoopte spr., dat deze school voor vele leerlingen het voorportaal moge zijn voor zijn eigen school. Noordeinde 3. Ten slotte bedankte het schoolhoofd, de heer Y Tijmstra allen afzonderlijk. Aller eerst het bestuur voor het in hem ge stelde vertrouwen en de reeds nu onder vonden medewerking', daarna den heer Baak naar wiens adviezen hij gaarne zal luisteren voorzoo ver zij strooken met zijn persoonlijke opvattingen; tot den heer Meynen, een der pioniers van het Chr. Hervormd onderwijs hier ter stede, voor wien spr. groote bewondering koestert en tenslotte tot zijn personeel, de collega's, in het bijzonder den heer en mevrouw Kals- beek, den architect en de ouders. Nadat thee was rondgediend, werd een rondgang door het gebouw gemaakt. Rest nog mede te deelen dat 's morgens de leer lingen waren getracteerd en dat bloemen werden aangeboden door architect en aan nemer. De boekhandel fr. De Kier bood een ets aan, voorstellende „De Zaaier". Ds. L. G. M. BRESSON. Ds. L. G. M. Bresson, Waalsch predikant te dezer stede is 30 Juni a.s. 25 jaar aan zijn gemeente verbonden. Ds. Bresson, die secretaris is van het Bestuur der Waal- sehe Gemeenten en Kerkvisitator. diende van 19041907 de gemeente van Gros in Frankrijk. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. (E. H. B. O.) Onderafdeeling van de Leidsche Reddingsbrigade. Gisteravond is onder groote belangstel ling, vooral van de zijde der leerlingen van groep II, III en IV, en het bestuur der Leidsche Reddingsbrigade, in een der za len van 't Nutsgebouw door den leeraar dr Renaud. aan een negental personen, die groep I vormen, het eerste examen afgenomen. Dit examen bestond uit: le theoretisch gedeelte. 2ë practisch gedeelte en ten 3e oefeningen ln groepsverband. Na afloop het examen duurde onge veer 2'/i uur deelde dr. Renaud mede dat allen geslaagd waren en dat hij zeer tevreden was. zoowel over 't mondeling als practisch werk. Vooral het verleenen van hulp in groeps verband. werd schitterend verricht. Hij hoopte dat allen zoo door bleven gaan en na enkele weken het Diploma uitgegeven door 't Oranjekruis, zullen behalen. De leider van Groep I dankte in korte woorden dr. Renaud voor het prettig en aangenaam onderwijs: dat dit onderwijs goed is geweest bewijst wel het behaalde succes. De namen der geslaagden zijn de leider van groep I. de heer A. P. v. d. Voort, en verder de heeren J. H. de Heijden, H. Treur, F. v. d. Mark. A. N. Dieben. J. M. L. H. Ritsen, Warmond, H. Rol, W. J. Nie- kerk en W. H. Bokern. KANO OMGESLAGEN. Een der inzittenden verdronken. Gisteravond omstreeks kwart over negen waren twee jongelieden, J. A. S., wonende alhier en N. v. K. van Uitgeest, in de Haarlemmervaart in een kano aan het varen. In het Oegstgeester kanaal kwam van de richting Katwijk een motorschuit, schipper G. v. d. P., uit Katwijk. De kano kwam daarbij te dicht bij de motorschuit en sloeg door den golfslag om. De schipper trachte den 16-jarigen Van K., die in ge vaar verkeerde, te redden, doch dit mocht niet gelukken. Ongeveer l'/s uur later is het slachtoffer met een dreg levenloos opgehaald. Dr. Hugenholtz kon niet an ders dan den dood constateeren. S. heeft zich met de kano weten te redden. De drenkeling is door de politie naar het lijkenhuis aan het Groene Kerkje vervoerd. AUTOBESTUURDER AANGEHOUDEN. De politie is er in geslaagd den auto bestuurder, die Dinsdagavond op den Maresingel een vrouw heeft aangereden, ten gevolge waarvan die vrouw is over leden, gistermiddag te zijnen huize in Voorschoten te arresteeren. Het uitgangspunt bij het onderzoek vormden de op den openbaren weg ge vonden glasscherven. Aan de hand hier van heeft de politie een onderzoek inge steld bij alle garagehouders en glazenma kers hier ter stede met de vraag of zij wellicht een nieuwe ruit in een auto had den gezet. Ten slotte kwamen zij terecht bij een glazenmaker, die zich met zeker heid herinnerde een ruit van dezelfde dikte als de gevonden glasscherven te heb ben gezet in een auto, toebehoorende aan den garagehoudei N. aan de Heerenstraat. Deze garagehouder verklaarde op zijn beurt de auto Dinsdag te hebben ver huurd aan den 19-jarigen B. C. H„ wo nende te Voorschoten, waarna onmiddel lijk tot arrestatie werd overgegaan. De jongeman legde een volledige beken tenis af. doch verklaarde, dat hij een oogenb lik voor de aanrijding heeft moe ten uitwijken voor een wielrijder. De Commissaris van Politie verzoekt dien wielrijder zich zoo spoedig mogelijk op het Bureau van Politie te Leiden 'Af- deeling recherche) te willen vervoegen. H. is na verhoor gisteravond weer op vrije voeten gesteld EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. Chr. Kweekschool voor onderwijzers en ondewijzeressen, le groep. Geslaagd de dames M. v. d. Baan te Leiden, J. Haan tjes te Valkenburg, H. H. Matze te Leiden en J, G. Pothuis te Leiden. Afgewezen 2. BINNENLAND. De enquête van het L. S. C. inzake het verhuren van kamers te Leiden. (2e Blad). Uitvaart van rar. Th. Heemskerk te Den Haag. (Laatste Berichten, le Blad). Het ontwerp betreffende de tandtech- nici door de Tweede Kamer verworpen. (Pari. Overzicht, 3e Blad). De opening van den Volksraad. (Uit Ned. Oost-Indië.. 3e Blad). Groote schade door een springvloed in Indië. (Uit Ned. Oost-Indië. 3e Blad). Jongen door geweerpatroon ernstig ge wond. (Gemengd. 2e Blad). De inschrijvingen voor de wedstrijden der Leidsche Lawntennisclub. (Sport 3e Blad). Het drama te Putbroek; de officier van Justitie in hooger beroep. (Rechtzaken, le Blad). Gisteren zijn te Scheveningen twee per sonen bij het baden in zee verdronken. (Laatste Berichten, le Blad). De bezuinigings-commissie-Welter becijfert een tekort van ruim 100 milliocn gulden. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De conferentie te Lausanne is geopend. (Buitenl. en Tel., le Blad.) De Duitsche politieke noodverordening. (Buitenl., le Blad). Er is geschoten in de Belgische Kamer. (Buitenl., le Blad). Verklaringen van Duitsche ministers voor de radio en te Lausanne. (Buitenl., le BI.) De kwestie der oud-strijders in Amerika. (Buitenl. en Tel., le Blad). Overleden is de Engelsche minister van Onderwijs Sir Donald MacLean. (Buitenl., le Blad). Het Matoeschkaproces te Wrenen. (Bui- tenlandsch Gemengd. 2e Blad). Een incident met Polen te Danzig. (Bui tenland, le Blad). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: H. G. van Weizen, Haarlemmerstraat 83, Leiden, slijterij. Door het overgaan van de vergunning, is bovengenoemde handels zaak opgenomen in de zaak: Kasper Hid- dmk's Wijnhandel. ARBEIDSBEURS. Op den 15en Juni waren 2633 (v. j. 870) werkzoekenden ingeschreven. De heer J. G. Haspers uit Koudekerk is benoemd tot onderwijzer aan de school van den heer J. H. Pothuis. Voor de gehouden examens ter ver krijging van het diploma Landmachinist, slaagden voor het voorloopig diploma stoommachinist de heeren: A. Ph. Rozier, B. J. J. G. Timmers, A. F. Vredeveldt.,allen alhier en D. W. Martin te 's-Gravenhage; en voor het voorloopig diploma electrisch machinist de heeren: M. J. Arbouw, G. F. W. Hotze. A. v. d. Visch. G. Werkhoven, allen alhier, leerlingen van den cursus voor landmachinisten. verbonden aan de Am bachtsschool alhier. Voor het te 's-Gravenhage gehouden exalnen slaagden voor het fittersdiploma, uitgereikt door de Vereeniging van Gasfa- brikanten in Nederland de heeren: P. v. d. Burg en S. Schoeman alhier, beiden leerlingen van den gasfitterscursus, ver bonden aan de Ambachtsschool alhier. Met ingang van Vrijdag as. wordt de heer D. Kuit, commies bij de Ned. Spoorwegen te Arnhem als chef-commies overgeplaatst naar het station H. S. M. alhier. De brigadier van politie A. I. Wit- mans zal met ingang van 1 Juli as. den dienst met pensioen verlaten. De Stcrt. no. 112 bevat de statuten der N.V. „Beidt uw tijd" alhier. UTRECHTSCH STEDELIJK ORKEST. Hoewel het aanvankelijk wegens de financiën niet de bedoeling was een vasten dirigent te benoemen voor het U. S. O. is toch als zoodanig aangewezen de heer H. van Goudoever, te Coburg.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1