LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 Juni 193; KUNST EN LETTEREN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. LAND- EN TUINBOUW. Weigert namaak! RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. HEX MATUSCHKA-PROCES. Heden aangevangen. In de groote zaal van de Weensche rechtbank begon heden onder leiding van rechter Zeidler het proces tegen den spoorwegmlsdadiger Sylvester Matuschka. De belangstelling van het publiek voor deze zaak Is zoo groQt, dat alle beschik bare plaatsen in de rechtzaal zijn gereser veerd. Daar volgens de rechtspraak ln Oostenrijk slechts de belde spoorwegaan slagen bij Anzbach kunnen worden ten laste gelegd, heeft Matuschka zich te Weenen uitsluitend te verantwoorden we gens het misdrijf van openbare geweld pleging, gepleegd door boosaardige hande lingen onder bijzonder gevaarlijke omstan digheden. De beschuldiging van den Officier van Justitie Dr. Nahrhaft, berust op de des betreffende paragrafen van de Oostenrljk- sche strafwet, waarbij veroordeeling tot kerkerstraf van één tot vijf jaar en, naar mate van de „grootte der misdadigheid en het gevaar", ook tot tien jaar moge lijk is. In deze zaak zijn 23 getuigen, onder wie de vrouw van den beklaagde en den psychiater gedagvaard. De psychiater heeft Matuschka volkomen toerekenbaar ver klaard. In het proces, dat waarschijnlijk vier dagen zal duren, zullen ook de rapporten van het door de Duitsche en Hongaarsche politie ingestelde onderzoek worden voor gelezen. Met dit proces i_ echter de ver antwoording van Matuschka voor het ge recht niet ten einde. Hoezeer zijn verde digers dr. Ettinger en dr. Grauaug zich ook inspannen om een andere beslissing te verkrijgen, blijft de rechtszaak te Wee nen slechts een voorspel, waarop later de uitlevering naar Hongarije zal volgen. Ook Duitschland heeft de uitlevering van Matuschka gevraagd. Daar hij echter Hon- gaarsch onderdaan is en het verzoek om uitlevering van Hongarije bovendien nog vroeger was ingediend, zal in Hongarije het definitieve vonnis worden uitgespro ken. daar dit land zijn onderdanen niet meer uitlevert. Een proces in Duitschland in verband met den aanslag bij Jüterbog zou dus zonder Matuschka gevoerd moe ten worden. De door Matuschka gepleegde aanslagen zijn de volgende: De eerste aanslag pleegde hij in de och tenduren van 1 Januari 1931 bij Neuleng- bach in de nabijheid van Anzbach. Hier waren de verbindingsstukken der rails los geschroefd. Een boemeltrein reed over de bewuste plek, doch er gebeurde niets. Ge constateerd werd echter, dat hier een mis dadige aanslag had plaats gehad, Op 30 Januari 1931 werd precies op dezelfde plaats een nieuwe aanslag op den D-trein Weenen-Passau gepleegd, waarbij de loco motief ontspoorde. Een aantal spoorweg beambten werd licht gewond. Hier was een 1.70 Meter langen ijzeren staaf dwars over de rails gelegd en met drie schroeven vastgemaakt. De plaats van den aanslag was zoo gekozen, dat de trein in geval van ontsporing van den 8 Meter hoogen spoor dijk had moeten vallen. Een onmiddellijk onderzoek leverde hier de eerste aanwij zingen op in de richting van den dader. Toen ging Matuschka naar het buiten land, naar Duitschland en Hongarije. Op 8 Augustus pleegi hij den aanslag op den D-treln Bazel-Frankfurt bij Jüterbog. in het einde van een grooten bocht naar links, op den 10 Meter hoogen spoordijk. De wagens van den trein werden ernstig beschadigd en in totaal werden 109 per sonen gewond, van wie 4 ernstig. Spoedig daarop, op 13 September 1931, viel de snel trein BoedapestWeenen op de lijn Boe dapestHegyechalom op de bij Bia Tor- bagy gelegen dalbrug aan een misdadigen aanslag ten offer. Bij deze catastrophe stortte de locomotief, de tender, een goe deren-, een slaap- en drie personenrijtui gen van een hoogte van 25'/. Meter in de diepte. Een geweldige ontploffing had bij deze catastrophe plaats, waarbij 22 men- schen om het leven kwamen. De houding van den bij dezen aanslag schijnbaar even eens licht gewonden Sylvester Matuschka was zeer opvallend. Hij werd op 7 October 1931 voor de eerste maal ils verdachte gehoord, en heeft, nadat zijn vróuw be zwarende verklaringen had afgelegd, eenige dagen later zijn misdrijven bekend. DE MISHANDELING VAN EX-KONING ALFONS. De arbeider, die onlangs in Frankrijk ex-koning Alfons in het gezicht had ge slagen, is tot een gevangenisstraf van 6 maanden veroordeeld. NIEUWE UITGAVEN. Bij de firma J. Noorduijn en Zoon ie Gorinchem is verschenen het boekje „De Vitamines. Een overzicht ten dienste van allen, die in onze voeding belangstellen", van de band van dr. J. J. Hoff, scheikundige bii de Conservenfabrieken Tieleman en Dros te Leiden en C. G. Hoff-Vermeer, arts. Daar het in de bedoeling lag een ook voer den ontwikkelden leek begrijpelijk boekje te schrijven, is niet te diep in gegaan op de techniek der vitamine-onder zoekingen en de chemie dezer stoffen. Enkele tabellen verduidelijken de tekst van liet goed verzorgde boek. De prijs be draagt f. 1. o DON-KOZAKKEN KOOR „PLATOFF". Het Don-Kozakken Koor „Platoff" o.l.v. Nikolas Kostrukoff zal Vrijdag 17 dezer in de Groote Kerk te Lelden o.a. de vol gende liederen ten gehoore brengen: Cherubijnenlied, religieus lied (Russ. mis); Heer, beziel mijn gebed, van Archan- gelsky; De rust van een ziel, gedeelte uit het Reguien van Bachmetieff; Treur zang ter herinnering aan de gestorvenen, van Bachmetieff; Credo, van Archangels- ky; Zij gedankt, o Heer, van Stscherna- koff; Herfstbloemen van Chumski; Pater Noster, van Scherimetieff; De klokken van Taskine; Rust in vrede. Gij die in den strijd bezweken zijt, van Korniloff; O Heer, vergeef mij, van Lvovskl. STEUN AAN DE VARKENSHOUDERIJ. HET WETSONTWERP THANS VERSCHENEN. Betaling naar kwaliteit. Ingediend is thans het reeds aange kondigde wetsontwerp tot steun aan do varkenshouderij. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Gezien de ernstige ontwrichting van de varkenshouderij, welke een der voornaam ste bronnen van inkomsten is voor de kleinere bedrijven op de lichtere gronden, heeft de regeering gemeend, thans ook maatregelen te moeten beramen welke ten doel hebben aan dezen belangrijken tak van den landbouw hulp te bieden. Daar een zeer belangrijk deel van den Neder- landschen varkensstapel voor export is be stemd, zal in een plan tot hulpverleening aan de varkenshouderij hiermede nood zakelijk rekening moeten worden gehou den. De regeering heeft gemeend ten aan zien van het exportvraagstuk de be schouwing van het advies der Landbouw Crisis-Commissie te dezer zake in groote lijnen te moeten volgen. Waar de omvang van de varkenshoude rij tot op zekere hoogte onafhankelijk is van de tot een bepaald bedrijf behoorende grond oppervlakte, is het noodzakelijk, dat welke vorm van steun ook worden ge kozen, een ongelimiteerde uitbreiding van de varkensteelt worde voorkomen. Een der groote voordeelen die een steun aan de varkenshouderij heeft is dat op deze wijze een loonend afzetgebied kan worden gevonden voor het surplus aan ondermelk. Om de positie van het Neder- landsche varkensvleesch op de buiten- landsche markt te verbeteren ten min ste wat betreft dat gedeelte hetwelk als bacon wordt geëxporteerd is eerste voorwaarde, dat de kwaliteit van liet aan geboden varkensvleesch wordt verbeterd Dan moeten de varkens naar kwaliteit betaald worden, doch dit zal slechts dan kunnen worden doorgevoerd, indien in den export concentratie wordt tot stand gebracht. De regeling van den export van varkens en varkensproducten zal ge schieden door een organisatie samenge steld uit de belanghebbenden zelf en onder voortdurend toezicht van wege den minister van Economische Zaken. Voorloopig zal de export, wil mer. de varkenshouderij loonend maken, met •■er- liezen gepaard gaan. De verliezen welke de Centrale op den export zal lijden of welke zij zal moeten vergoeden aan ande ren, die in overleg met haar den export uitoefenen, zullen moeten worden gedekt door baten welke zij verkrijgen uit den binnenlandschen omzet van varkensvieesch Bovendien beperkt zich art. 7 van het ont werp niet alleen tot varkens en varkens vleesch, voor den export bestemd, maar geeft de Centrale tevens bevoegdheid de blnnenlandsche prijzen te steunen. Vol doende is het dat degenen die in het bin nenland varkens doen slachten een zeker bedrag aan de Centrale afdragen. Dit be drag behoeft niet groot te zijn. Wanneer aangenomen wordt dat om een loonende teelt te verkrijgen een bedrag van onge veer 8 a 9 cent per pond te gering is en dat van de vier pond varkensvleesch 2Vz voor het binnenland geslacht worden en IV» wordt geëxporteerd, dan zullen de eerste 2pond samen 12 cent extra moe ten opbrengen. Het zal er dus op neer komen dat men ongeveer 5 cent per pond voor het slachten zal moeten betalen. Dit beteekent voor den detailprijs zeer weinig. Mocht hiervoor eenigermate het ge bruik van varkensvleesch inkrimpen, dan zal dit het gebruik van rundvleesch in de hand werken, hetgeen met het oog op de zeer lage rundvleeschprijzen een voordeel is te achten. De heffing der genoemde bedragen zal worden opgedragen aan de bestaande keuringsdiensten. Voor die gevallen, waarvoor de Vleesch- keuringswet geen merken eischt, zal een speciale regeling vereischt zijn. Ten einde te voorkomen dat tijdelijk een zeer hooge varkensprijs ontstaat, is het gewenscht dat de alsdan te maken winsten worden gereserveerd voor de later ook weer automatisch volgende tijden van overproductie met zeer lage prijzen. Bij een zeer stabielen prijs zal een meer regel matig loonend bedrijf der varkenshouderij kunnen worden verkregen. Deze wijze van steun heeft het groote voordeel dat het zeer snel effect zal kunnen sorteeren. Zoodra de Centrale tot stand is gekomen en zij over de noodige fondsen beschikt, welke haar in den aanvang zoo noodig door een rentedragend voorschot zullen worden verstrekt, zal zij den prijs van de exportmarkt kunnen steunen. Een zeer moeilijk punt is het voorkomen eener te groote uitbreiding van de var kensteelt. Zoodanig ingrijpen zal bezwaar lijk uit een centraal punt geregeld kun nen worden. Wil men tot een loonende varkensteelt komen dan zal men een individueeie beperking moeten nastreven. Iedere varkenshouder die varkens zal willen fokken of verkoopen zal zich moe ten aansluiten bij een der provinciale organisaties, en zich daarmede moeten onderwerpen aan de rechtsgeldige beslui ten gegTond op de statuten dier organi saties. Bij de tarweorganisatie is dit systeem toegepast en het voldoet daar uitstekend. Aan de hand van gegevens betreffende de fokkerij en mesterij der verschillende varkenshouders kan door de plaatselijke organisaties ad hoe onder toezicht van hoogeve instanties aan iederen landbouwer het aantal varkens aangewezen worden. Indien men aan een fokker toestaat Iets meer dan de normale hoeveelheid te mesten en men staat den mester toe zijn eigen varkens geheel of voor een gedeelte te fokken, dan zal deze regeling zeer wel kunnen verloopen. Het is noodig dat er voor de verdeeling ten slotte goedkeuring van een onpartij dige instantie is. Daarvoor zal de minister zich doen bijstaan door een nader aan te wijzen orgaan. Gedacht is hierbij aan een regeeringscommissaris aan het hoofd van een regeeringsbureau, hetwelk allerminst uitgebreid behoeft te zijn De moeilijkheden welke zich vooral in het begin zullen voordoen behoeft meri zich niet te ontveinzen. Man zal zeker niet tot op 10.000 na het aantal varkens ln Neder land kunnen limlteeren. Het gaat echter niet om een verschil van 10.000 varkens per jaar. Het gaat om verschillen welke het vijftigvoudige en meer hiervan bedra gen; een zekere speling in hoeveelheid en een zekere speling ln den prijs zal er altijd zijn. NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD. Bij den aanvang van de te Den Haag gehouden vergadering van den Neder- landschen Tuinbouwraad herdacht de voorzitter, de heer F. V. Valstar, het on geluk den heer H. van Zonneveld te Sassenheim, lid van het Dagelljksch Bestuur van den Raad. overkomen, waarna een telegram aan den heer Van Zonne veld werd gezonden, waarin hem een spoedig en algeheel herstel werd toege- wenscht. Nadat een groot aantal ingekomen stuk ken voor kennisgeving waren aangeno men, werd de contributieregeling voor 1932 vastgesteld, overeenkomstig die van het voorafgaande jaar. Mededeellng werd gedaan, van een correspondentie met den secretaris van de F.HP.I, waaruit blijkt, dat het Congres der FH.P.I. hetwelk in October van dit jaar in Rome zou plaats hebben, niet doorgaat, in verband met de tijdsomstan digheden. Aan het verzoek van de Centrale Vereenigingen voor den Aardappelen-, Groenten- en Fruithandel te Den Haag om als lid van den Raad te worden toege laten, werd besloten geen gevolg te geven, aangezien het karakter van den Raad zich niet leent voor een opname dezer orga nisatie. Met betrekking tot de deelneming van de in 1933 te houden Gentsche Floralien werd besloten, dat eerst door den voor zitter met den betrokken minister over leg gepleegd zal worden, omtrent het verleenen van eventueelen financ'eelen steun. Daarna zal door den Raad een beslissing worden genomen. Omtrent de eventueele vertegenwoor diging van den Tuinbouw in den Econo- mlschen Raad werd besloten, dat het Dagelijksch Bestuur nadere inlichtingen zal inwinnen en een onderhoud zal vragen met den Minister van Economische Zaken en Arbeid. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Kunt U mij ook den naam noemen van de plant, waarvan een blad hierbij gaat? Kunt U tevens zeggen of ze bloemen draagt en welke soort? A. v. E. te L. Antwoord Graag ontvangen we nog maals een paar bladeren en tevens aan duiding of de plant in pot wordt ge kweekt of wel als struik of heester in den tuin staat. Het door U gezonden blad is mij niet bekend. Vraag Kunt U ook constateeren of inliggende blaadjes afkomstig van mijn pereboompje door een insect of ziekte zijn aangetast? M. H. A. J. te O. Antwoord Uw-bobmpje is eenigszins aangetast door schurft (Fusicladium) Doordat het dezen' winter is geplant zal het nu bij deze droogte wel eenigszins van den wind te lijden hebben, waardoor de bladeren zich niet ten volle kunnen ontwikkelen. Als U goed heeft gemest zal de bodem geen gebrek aan vocht hebben en zal de geheele ontwikkeling beter wor den wanneer het gaat regenen. Spuit Uw boompje vóór dien met Cali- fornische papnin een verdunning 1 dl. op 50 d. 1. water. Deze pap kunt U in een tuinbouwhandel koopen als een bruine olie-achtige stof. U kunt desnoods met een handspuit werken? Eenmaal spuiten is voorloopig voldoende Herhaal dit na drie weken. Vraag Wat te doen ter bestrijding van veenmollen? J. K. te ter A. Antwoord Het beste doet U met den vinger de gangen te volgen, welke de veenmol maakt om zoodoende te trachten het nest te vinden. Waar een gang een bocht maakt naar beneden, daar vindt U veelal het nest Met een schop is dit uit te steken en niet zelden vangt U het wijfje, dat de wacht houdt bij de eieren of de jongen. Ook kunt U vallen plaatsen door een bloempot zóó in den grond te graven, dat ze juist in een gang is geplaatst. Door den pot met den rand onder den grond te plaatsen, loopt de veenmol langs den gang in een pot en kan tegen den stijlen wand niet opklauteren en kan 's morgens wor den gevangen. RECLAME. Vraagt de echte Poeders en Tabletten I Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt 1486 OPLICHTER STAAT VOOR HET HOF TERECHT. Voor het Gerechtshof te Amsterdam stond in hooger beroep terecht de 62-jarige rige Perzische koopman M. M„ die terzake oplichting door de Rechtbank was veroor deeld tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van drie maanden voorarrest. Door een samenweefsel van verdichtselen en listige voorspiegelingen zou hij in 1930 een papierfabrikant te Nijmegen hebben bewogen tot afgifte van een groote hoe veelheid toiletpapier, tot een waarde van f. 14,030.55. Voorts had verd. een jongen man in dienst genomen als „procuratiehouder". Deze procuratiehouder, J. S. C., moest f 2500.— cautie storten, welk geld hij nooit terugzag. Na getuigenverhoor eischte de procu reur-generaal bevestiging van het vonnis van de rechtbank, namelijk een gevange nisstraf van één jaar met aftrek van drie maanden. ALPHEN. Het a.s. Volksconcert. Het programma van het door de mu- ziekvereen. „Crescendo" Vrijdagavond 8 uur in de muziektent aan de Stations straat tegeven volksconcert luidt als volgt: 1. Officier of the Day Marsch; 2. Berlin, wie es wient und lacht, Ouverture, A. Conradi; 3. Nic d'artiste Grande, Valse, Strauss; 4. Suite Ballet Francis, Popy; 5. In treue Fest, Marsch. Pauze. 6. Maneuvre Marsch; 7, Cavalleria Rusticana Fantasie sur Lipera, P, Mascagni; 8. Les jolies Vie- noises. Valse, Ch. M. Ziehrer; 9. Finale. De luisteraars worden beleefd verzocht, tijdens de muziek de grootst mogelijke stilte in acht te nemen. Door een bewoner van den Hoorn werd bij de uo'.itie aangifte gedaan van het feit, dat tijdens zijn afwezigheid de muntmeter werd gelicht, inhoudende een bedrag van ruim f. t'.OO De poiitie stelt een onderzoek ln. BOSKOOP. Keuken uitgebrand. Alhier brak ten huize van mej. T. Hard- ijzer aan de Bootstraat brand uit. veroor zaakt doordat de bewoonster in de keu ken een brandend petroleum-kookstel uit haar handen liet vallen. De keuken stond dadelijk geheel in brand. De brandweer, die spoedig met de motor spuit aanwezig was, wist de brand tot de keuken, die echter geheel uitbrandde te beperken. De overige benedenkamers bekwamen evenals het meubilair, groote waterschade. Naar wij vernemen dekt assurantie de schade. Aan de nheer Jac. Loef. aannemer alhier, is op twee na de laagste inschrij ver voor f 28.860, gegund den bouw van drie winkelhuizen, met bovenwoningen aan de Burg. Colijnstraat. De Zondagsdienst voor 19 Juni a.s. zal worden waargenomen door dr. du Brey. KOUDEKERK. Crisis-Comité. De collecte, welke in deze gemeente ge houden is, ten bate van het crisis-comité heeft f. 274 opgebracht. LEIMUIDEN. Arbeidsbemiddeling. Ter secretarie van deze gemeente staan nog 22 werkzoekenden ingeschreven. Burgerlijke stand. Getrouwd: Joannes Baars, 29 jaar en Cornelia Buskermolen, 24 jaar. NIEUWKOOP. Het Meije-pad. Dank zij de goede zorgen van het gemeentebestuur is een oud stuk natuur schoon niet alleen weder in zijn oude glorie hersteld, doch overtreft het deze nog verre. Het voetpad vanaf het Zuid einde naar de Meije is grootendeels door middel van de werkverschaffing opge hoogd en verbreed en levert voor natuur liefhebbers een schitterende wandeling, vooral nu het struikgewas is uitgeloopen en de omgeving in haar schoone riet- en waterpartijen een zeldzaam bekoorlijk aspect biedt. Vooral smaakvol aangelegd bruggetje doet het goed, terwijl ook het grint, dat op het pad gebracht is, in zijn smetteloos wit een alleraardigste combi natie vormt met het weelderig groen. Thans heeft de gemeente ook een bord laten plaatsen op den Meije-weg, dat zeer goed dienst doet als wegwijzer, doch dat tevens van een zeer goeden smaak getuigt. NOORDEN. Vergadering Drankbestrijding. Alhier hielden het Kruisverbond en de Maria-vereeniging een gecombineerde ledenvergadering. Na opening en het uitbrengen der notulen werd gelezen het jaarverslag van „Roomsch-Noorden", een verslag, dat de indruk maakte van veel en nuttig werk. Besloten werd de aandacht van „Roomseh Noorden" te vestigen op het feit, dat in Mei 1934 het aanwezige kerkgebouw 50 jaren oud is. Voor de herdenking werden een paar aardige ideeën aan de hand ge daan. Besloten werd om op 15 Augustus den Sobrletasdag in Utrecht te gaan bijwonen. Besproken werden nog verschillende acties omtrent een ledenwervingswedstrijd een opstellenwedstrijd, de drankbestrij dersretraite te Noordwijkerhout, de jeugd beweging. het Maria-congres te Nijmegen, de nieuwe drankwet enz. enz. Het was een welgeslaagde vergadering. RIJNS ATERWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Alhier stonden dezer dagen ter secretarie nog slechts 4 werkzoekenden ingeschreven. WADDINXVEEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht de som van f. 111.26. o WOUBRUGGE. Kleine oorzaken Het feit, dat eenige kippen van den veehouder K. liepen op het weiland van zijn buurman van G. gaf aanleiding tot een hevige vechtpartij. De arbeider van K„ V„ werd daarbij ernstig mishandeld. Hij werd door vader en zoon van G. met een hamer en een steen zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij zich onder heel kundige hulp moest stellen. Donderdag. N o o r d w ij k-a a n-Zee (OmuJ hotel): Alg. verg. v. aandeelhouders'N Hotelmij. „Noordwijk-aan-Zee". 3 u nil Vrijdag. Pieterskerk: Don Kozakken-koor s ml namiddag. uul Zaterdag. Stadszaal f groote zaal): AV.RO-Kinl dermiddag. 2'/i uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd 8 uur nam „De Man met het IJzeren Masker." Woensdag en Zaterdag nm 2 uur Zon! dag 2 uur en 4 uur 30 nm. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nan „Carmen." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur Zonl dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam „De Zingende Stad." Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. Zonl dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Geneed kunde: Consultatiebureau voor moeilijk! kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m Ineü tin? tegen dipbterie 45 uur nam. 1 Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Langl Scheistraat 2. Geopend in November. De] cember, Januari en Februari van 10—31 ln Maart. April en Me) van 104 uur Juni, Juli Augustus en September 1 10—5 uur. In October van 10—4 uur Zon| dags vanaf half één. Entrée Zondags kosf teloos Maandags f. 0.25, overige dageJ f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Raper.burJ 28. 1 Dec.1 Febr. van 10—3 uur. 1 Feba tot 1 April van 10—4 uur 1 April—1 OctJ van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec van 10- uur. Zondags van 14 uur Entrée MaanJ dags f. 0.25 overige dageD f. 0.10 Geologisch Mineralogisch Museum, Garenmarkt. lederen dag van 9—12 ca van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kos{ teloos. Ethnographisch Museum. Rapenburg I —69 en Breestraat 18. Op werkdageD tad 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overig| dagen f. 0.10. Rijksmuseum v Nat. Hist, v, d. Werffl park. Werkdagen 8.3012. 1.30—5, ZaterJ dags 8.30—12. Kosteloos. Prentenkabinet. Kioksteeg 25. Op werk] dagen van 1.304.30. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks r;| 9—12.30 en 2—6 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73 El werkdagen van 1 April30 Sept 9—6 ml 1 October—31 Maart 9^4 uur Op Z011J dagen alleeD van 1 April—30 Sept. 10- uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wctenschappelijll Museum (Stationsweg): Alle Kerkdager' behalve s Maandags van 104 u.; 'sZon| dags 1—4 uur Academisch Historisch Museum (AeadejJ miegebouw) Dinsdags en Vrijdags vaif 10—12 en 2—5 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst del apotheken wordt van Maandag 13 Juni lof en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwaf Rijn 18, Telef. 523. Polder Oudendijk. In de gehouden ingelanden-vergadeiinl van den polder Oudendijk werd de reked ning over 1931 vastgesteld aan inkomf sten op f. 7088.12, aan uitgaven f. 5987.07, batig saldo f. 1101.04. De t grooting voor 1932 werd vastgesteld oh een gelijk bedrag aan inkomsten en ui.f gaven op f. 8645.49. Met goedvinden vafl Ged. Staten werd voorts besloten dit jaar niet af te lossen op gedleeningen, waarj door de omslag op hetzelfde bedrag vaar het vorig jaar kon worden bepaald, "4 op f. 10.— per H A. Het aftredend bel stuurslid. de heer Th. J. Zwetsloot wemi met algemeene stemmen herkozen. ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Een persoonlijk feit Woning-bouw Een nieuwe school. De raad in openbare vergadering bljccn-| Aanwezig alle leden. I Na opening met ambtsgebed, werden notulen der vorige vergadering voorge-| lezen en onveranderd goedgekeurd. De heer Koning vraagt het woord voo-i een persoonlijk feit. Naar aanleiding ™>l zijn beschouwingen in de vorige vergaar" ring inzake gemeentelijke grondverkwi werd spr. tot de orde geroepen. Hij I meening dat indien de voorz. daartoe gr wenken van anderen had gekregen, wm niet zou zijn gebeurd. Hij is tevens ove tuigd, dat dit tot de orde roepen ook heel ten onrechte is geschied en daarom gaarne zien dat dit in het_yervj niet meer plaats had. opdat spr. niet be lemmerd worde in het uiten van meening over een of ander onderwerp- De Voorz. weerspreekt, dat gegeven ken hem den heer Koning tot at deden roepen. Ook naar het eigen f''" van spr. was de heer Koning buiwj orde. omdat de heer Koning afdwaaiu„nj zaken die niet het punt van raakten. Spr. moet dan ook de 1 doen, dat hij zijn standpunt tegenov heer Koning zal blijven handhaven, jt deze eventueel op dezelfde wijze doorgaan. verschil- j De heer Koning: Ik heb van j,. lende zijden bij bevoegde personen tingen ingewonnen en algemeen men de houding van den Voorz-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6