LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 13 Juni 1932 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND. EEN INBREKERSBENDE GEPAKT. f Verschillende inbraken in winkels opgehelderd. Het is de Haagsche politie mogen ge lukken de hand te leggen op een inbre kersbende. die speciaal winkels tot haar operatieterrein koos. Door deze arrestatie is klaarheid gebracht in verschillende in braken, welke tot dusver nog niet opge helderd konden worden. lp het Huis van Bewaring is n.l. in de eerste plaats ingesloten de 25-jarige H. U., zonder vaste woonplaats. Bij het onder zoek is gebleken, dat U. zich in het voor jaar van 1931 en in het voorjaar van 1932 te Den Haag schuldig heeft gemaakt aan een 10-tal inbraken, welke inbraken hij vaak alleen pleegde, doch ook wel in ver- eeniging met andere bekende inbrekers en dieven. Gebleken is dat U. betrokken is geweest bij de volgende inbraken: op 20 Febr. 1931 in een zuivelinrichtirig in de Lekstraat, waarbij ruim f. 600 werd gestolen en een aantal goederen, welke laatste later in beslag genomen zijn in een perceel aan de Ruysdaelstraat; op 17 Febr. 1931 in een boter- en kaas winkel in het Westeinde. waarbij voor f.30 aan eetwaren werd medegenomen; op 10 Febr 1931 in de zaak van De Gruyter aan den Z.W.-Buitensingel, waar contanten en een aantal kruidenierswaren werden gestolen op 11 Febr. 1931 in den Unie-winkel op de Beeklaan, waarbij ongeveer f. 112 werd ontvreemd op 6 Febr. 1931 in den Unie-winkel aan den Kranenburgerweg, bij welke gelegen heid. f. 195 aan contanten en een 600-tal gaspenningen werden gestolen; op 25 Febr 1931 in een koffietent aan de Joh. de Wlttlaan. waaruit een nieuw oetroleumtoestel werd meegenomen, dat later in beslag kon worden genomen in een perceel aan de Veenkade; op 9 Maart 1932 in een sigarenwinkel aan de Constant Rebecauestraat. waar toegang werd verkregen door een tuimel raam en waar de buit f. 25 bedroeg in den nacht van 18 op 19 Maart j.l. in een pas geopende slagerij aan den Z.W.- Buitensingel. waar f. 34 bemachtigd werd, en ten slotte door middel van insluiting in Maart van dit jaar in een garage in de Hooge Nieuwstraat, vanwaar 3 jassen werden meegenomen, waarvan later een motorjekker in beslag kon worden geno men in een eethuis aan de Groote Markt straat. Behalve aan deze inbraken heeft U. zich ook nog schuldig gemaakt aan diefstal van een 6-tal rijwielen, terwijl hij boven dien verdacht wordt van diefstal van groenten van de groentenmarkt. Een groot aandeel in bovengenoemde werkzaamheden had een zekere M„ die in Scheveningen een winkeltje had. waar kruidenierswaren en consumptie-ijs wer den verkocht. Deze M. verzamelde des avonds in zijn winkel allerlei ongure ele menten. organiseerde als het ware inbre- kersploegjes, liefst elk onder een hoofd man en gaf aanwijzingen, waar een ..kraakje moest worden gezet. Hij ver strekte inlichtingen terzake en ieverde zoo noodig ook de voor de uiloefening van het vak benoodigde instrumenten. In ruil hiervoor bedong hij voor zich een behoor lijk aandeel in den buit. Ook deze M. is in het Huis van Bewa ring ingesloten. Behalve U. en M. bevinden zich nog in het Huis van Bewaring zekere P. W R. en A. B„ beiden te Den Haag woonachtig en verdacht van medeplichtigheid bij ge noemde inbraken. M. heeft reeds een bekentenis afgelegd, terwijl de anderen gedeeltelijk hebben bekend bij de misdrijven betrokken te zijn geweest. Vad. o ERNSTIGE MOTOR-ONGELUKKEN TE OVERSCHIE EN ECHT. Een doode en twee gewonden. Zaterdagavond omstreeks 11 uur heeft op den Delftweg te Overschie een motoronge val plaats gehad, waarbij de 24-jarige stu kadoor A. W. de N„ uit Den Haag en mej. A. B„ eveneens uit Den Haag. zeer ernstig werden verwond. Omstreeks 11 uur reed De N. op zijn mo tor in snelle vaart in de richting Delft. Op de duo zat mej. B. Hij geraakte daarbij in botsing met een paard, dat met een vracht wagen achter zich uit tegenovergestelde richting kwam. De N. en zijn duopassa- giere werden tegen den grond geslingerd. Een achter hun aankomende motorrijder, zekere W. F. v. L„ die op ziin duo een zus ter van mej. B. had, kon niet tijdig genoeg stoppen en reed het gevallen tweetal aan. Hij zelf kwam door den schok eveneens ten val. De N. bleef, evenals mej B„ bewuste loos liggen. Dr. Bremer, die spoedig ter plaatse verscheen, verleende de eerste hulp en liet beide slachtoffers naar het St. Franciscusziekenhuis te Rotterdam over brengen. waar beiden nog denzelfden nacht werden geopereerd. De toestand van De N. die o.a. een schedelbreuk had bekomen, schijnt hopeloos te zijn. Gisteravond was hij nog steeds bewusteloos De toestand van mej. B. was iets beter. De motorrijder v. L. en de juffrouw die op zijn duo zat, kwamen er met eenige niet ernstige ver wondingen af. Gistermiddag omstreeks 12 uur wilde de 24-jarige motorrijder P. Delsing uit Echt (L.) op den weg te Diergaarde onder die gemeente, een voor hem uitrijdende auto bus met groote snelheid passeeren. Hij week echter te veel naar links uit waar door hij de macht over 't stuur verloor en van den weg geraakte. Hij kwam met zijn motor in een greppel terecht waarbij hij over den kop sloeg. D. werd op slag ge dood. Het slachtoffer was ongehuwd. (Crt.) o TWEE MOTORRIJWIELEN IN BOTSING. De bestuurders groetten elkaar. Zaterdagavond omstreeks 9 uur zijn in de Spoorlaan te Bilthoven twee motor rijwielen tegen elkaar gebotst, doordat de bestuurders elkaar groetten en daardoor niet op den weg letten. Zij kwamen te vallen, waarbij de een zijn enkel kneusde en de ander een lichte hersenschudding opliep. Op medisch advies zijn zij terstond naar hun woningen vervoerd. De motor rijwielen zijn zoo goed als niet beschadigd. Beidfc rijders hadden slechts een geringe snelheid. U. D. RACEMOTOR VLIEGT TUSSCHEN PUBLIEK. Drie toeschouwers op Houtrust gewond. Gistermiddag omstreeks halfvier heeft op Houtrust, waar motorwedstrijden werden gehouden een ongeluk plaats gehad, waar bij twee personen ernstig gewond werden. Wat er precies gebeurde, weet men niet, maar op een zeker oogenblik kwam de mo torrijder Van L. uit Alkmaar, die geslipt moet zijn of bij het passeeren een anderen motorrijder geraakt moet hebben, ten val. Tot groote ontsteltenis van het publiek vloog het rijwiel zonder bestuurder nog een 30-tal meters voort Het vernielde de hoofdbalustrade en kwam midden in het publiek terecht waar de heeren K.. L. en B geraakt werden. De heer K. bleek er nog al goed te zijn afgekomen, doch de heeren L en B zijn er ernstig aan toe. Zij werden naar het Roode Kruis-ziekenhuis overge bracht. De heer L„ die in de Kemperstraat te Den Haag woont, heeft een ernstige schaafwonde in de zij en twee gebroken ribben, terwijl van den heer B. uit de Amsterdamschestraat de heupen gekneusd werden. Het was wel een ongeluksmiddag, want even tevoren was de renner Vermeulen uit Alkmaar zoodanig komen te vallen, dat hij een hersenschudding bekwam. Ook hij is in het Roode Kruis-ziekenhuis opgenomen. 'Crt.) o BLAUWZUURGASVERGIFTIGING. TE AMSTERDAM. Een arts verdronken. Bij het ontratten van het motorschip Marnix van St. Aldegonde, te. Amsterdam hetgeen door den G. G.D. geschiedt door middel van blauwzuurgas, dat van uit een speciaal vaartuig in ruimen en andere ge deelten van het schip wordt toegelaten, werd plotseling een ambtenaar, zekere B. onwel Hij verwijderde zich. teneinde frissche lucht te happen. In plaats van frische lucht kreeg hij een stroom van blauwzuurgas naar binnen. Dit kwam uit een der daarnaast liggende hutten, waar vermoedelijk een ventilatieluik was open gegaan, zoodat het blauwzuurgas naar bulten stroomde. Dr. Hofman, die met dr. Levie, beiden verbonden aan het Koloniaal Instituut, als gasten van den Geneeskun digen Dienst het werk aan boord bijwoon den, knielde bij B. neer en gaf hem een injectie. Toen hij opstond, kwam hij in 't zelfde geval te verkeeren als B„ hij viel eveneens bewusteloos neer. Door perso neel van de Mij. Nederland en den Haven dienst werd een andere ploeg van den G.D. gewaarschuwd, die elders bezig was in het schip. In allerijl zijn toen de be- wusteloozen op den wal gebracht; het waren er een zevental, ook de leider Peters was onwel geworden. Plotseling miste men dr. Hofman, Vermoedelijk was hij te water geraakt. Het dreggen heeft geen resultaat opgeleverd. De bewusteloozen waren spoe dig bij kennis, behalve de B, welke men naar het O. L. V. gasthuis vervoerd heeft. Zijn toestand is bevredigend. De moderne kunstliefhebber: „Oralia waar heb je dit heerlijke stuk gekocht? Wat een edele gevoelens, wat 'n lijnenspel. Zijn vrouw (aan den schoonmaak): „Klets niet Alfred, het is de knop van het logeerbed". BUITENLANDSCH GEMENGD, DE LINDBERGH-KWESTIE. De in verband met de affaire-Lindbergh gearresteerde Ernie Brlnkert blijft tijdens het ononderbroken verhoor zijn onschuld hardnekkig volhouden. Condon, die met hem geconfronteerd werd, kon hem niet erkennen als een der personen, waarmede hij in verband met het losgeld onderhan deld heeft. Ook onjuist is. dat Brinkert zou hebben betaald met bankbiljetten van Lindbergh. Na 15 uur verhoor, is niets bezwarends aan het licht gebracht. Violet Sharpe. het kindermeisje, is ook volmaakt onschuldig gebleken. Ongemoti veerde vrees voor de politioneele ondervra ging schijnt haar tot zelfmoord te hebben gedreven. Ook haar zuster, Emily, is in Engeland verhoord, met volslagen negatief resultaat. o HAUSNER GERED. Het Britsche petroleumtankschip „Circe" van de Shell Cie heeft den sinds een week vermisten Oceaanvlieger Hausner op 500 zeemijlen ten Westen van Oporto levend geborgen. Hausner was Dinsdag 3 Juni van het Amerikaansche vliegveld Floyd Bennett opgestegen voor een vlucht naar Warschau. Sindsdien had men niets meer van hem vernomen. De vlieger heeft 8 dagen en nachten met zijn vliegtuig hulpeloos op den Oceaan rondgedreven, maar was ongedeerd, doch zoo uitgeput, dat hij nog geen uitvoerig verhaal omtrent zijn wedervaren kon doen. Hij heeft geleefd van sandwiches en water uit den radiator. Hausner heeft later medegedeeld, dat hij zich den derden Juni, denzelfden dag. dat hij was opgestegen, reeds genoodzaakt zag in het donker op zee te dalen. Toen hij werd opgepikt, was het even eens donker, zoodat het onmogelijk was ook het vliegtuig aan boord te nemen. Een draadloos verzoek om het toestel te bergen aan eventueel in de nabijheid komende schepen, is uitgezonden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Te Schleiz heeft gistermorgen vroeg een ongeluk plaats gehad met een vrachtauto van de Rijksweer, Vier soldaten werden gedood. Een soldaat werd ernstig, de overige inzittenden werden licht gewond. EEN RADIOMAST INGESTORT. Te Minnehead (Engeland) heeft de B.B.C. een station waar een hooge stalen mast in aanbouw was. Zaterdag is dat gevaarte plotseling naar beneden gekomen. Drie mannen, die zich in den mast bevonden, kregen zware verwondingen. Twee hunner zün overleden. DRONKENSCHAP IN EEN GEVANGENIS. In de gevangenis te Joliet in den staat Illinois (V.St.) kwamen wederom onlusten voor. naar aanleiding van dronkenschap van twee gevangenen die in hun beschon kenheid eenige bewakers lastig vielen, zoo dat een algemeen handgemeen ontstond, waarbij een aantal gevangenen en een be waker werden gewond en wel drie gevan genen zóó ernstig, dat zij in het hospitaal moesten worden opgenomen. VALSCHE MUNTER GEPAKT. In de Brusselsche voorstad Schaerbeek is de politie er in geslaagd een valsche munter van Fransche nationaliteit, die een groot aantal Belgische geldstukken van 20 frank had nagemaakt, te arresteeren. De aanhouding had plaats op het oogenblik, dat de man in zijn woning bezig was met het aanmaken van een aantal valsche stukken van 2 frank. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN HET WUPPERTHAL. De rijksspoorwegdirectie van Wupper- thal deelt mede. dat Zaterdag op de baan Unna-Boenen bij het blokhuis Muelhausen de personentrein 357, die van Hagen naar Hamm reed, door tot dusverre onbekende oorzaak is gederailleerd Terwijl alle wa gons omvielen en de helling afrolden, bleef de locomotief op de rails staan. De spoor weg is in beide richtino-en versperd. Een reizigster werd gedood, 14 personen wér den zwaar gewond, ongeveer 30 anderen licht gewond. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Unna en te Hamm overgebracht. EEN SMOKKELDRAMA. In Rimlingen in de Kreis Wadern bij Trier moesten kommiezen in een huis, waar verschillende smokkelaars woonden, een onderzoek Instellen. De vader en twee zoons verzetten zich met geweld tegen de beambten en bedreigden dezen met knup pels, Een der kommfézen legde aan en gaf een waarschuwingsschot. Op dat oogenblik kwam de vrouw des huizes naar beneden gesneld om te zien wat er aan de hand was. De kommiezen schoten opnieuw en troffen de vrouw in het onderlijf. De vrouw was onmiddellijk dood. BRUTALE ROOFOVERVAL TE SEVILLA. Een der leveranciers van vleesch aan de gemeentelijke slachthuizen te Sevilla werd terwijl hij in zijn auto zat, door verschei dene personen overvallen, van zijn porte- feuill met 40.000 peseta's beroofd en ern stig gewond op straat geworpen, waarna dc bandieten zich met de auto uit de voeten maakten. o DE WEENSCHE HERFSTJAARBEURS 1932 De termijn voor de Weensche Herfstjaar- beurs 1932, die zooals altijd in onmiddel lijke aansluiting aan dn Leipziger Messe gehouden zal worden, werd bepaald op den tijd van den 4den tot den llden Sept. a.s. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Op het vliegveld Hermannshof bij In- sterborg (Pruisen) is gisteren een vliegde- monstratie gegeven, waarbij een noodlot tig ongelijk heeft plaats gevonden. Na het einde van het programma werd een pa- rachute-dalnig met een pop getoond. Hierbij geraakte het vliegtuig echter aan het rollen, zoodat het van een hoogte van 400 M. neerstortte. De machine boorde zich ongeveer l1/» M. in den grond. Beide in zittenden vonden den dood. AALSMEER. Aalsmeer's Fanfarecorps. Zaterdagavond gaf „Aalsmeer's Fanfare corps" een concert in het dorp. Op' ver schillende punten werd gespeeld, hetgeen veel' publiek 9P de been bracht. De snijbloemenhandel. In de afgeloopen week heeft de handel in snijbloemen aan de beide veilingen in deze gemeente nog veel reden tot tevredn- lieid gegeven. Door het over het algemeen koele weer was de vraag naar snijbloemen, zoowel in het binnen- als buitenland, den tijd van het jaar in aanmerking genomen, uitstekend. Daardoor brachten de meeste producten behoorlijke prijzen op, hetgeen niet alleen van de snijbloemen, doch ook van de potbloemen en perkplanten kan gezegd worden. Het is trouwens wel op merkelijk, dat de laatste weken de han delsstemming veel verbeterd is, vergeleken bij dc wintermaanden, toen bijvoorbeeld de seringen steeds weer een lagen prijs opbrachten. Ook het koele weer van *an laatsten tijd heeft op de omzet van bloem- producten natuurlijk een gunstigen invloed uitgeoefend. En daarom is het wel te verwachten, dat nu warm weer zijn intrede heeft gedaan, de bloemenprijzen zullen dalen, ook daardoor, omdat veel soorten buitenbloemen op de markt zullen komen. HILLEGOM. VERHAAL VAN PENSIOENSBIJDRAGEN. Meeningen van B. ej W. Over de vraag of en in welke mate tot verlaging der salarissen en loonen van ambtenaren en werklieden, in dienst de zer gemeente, moet worden overgegaan, hebben B. en W. advies gevraagd aan de Commissie van Georganiseera Overleg voor de ambtenaren en aan de Perma nente Commissie voor dc werklieden. Eerstgenoemde commissie zet in een uitvoerig rapport, hare meening uiteen en verzoekt tenslotte aan den Raad een ont- werp-besluit ter bekrachtiging voor te leggen waarbij 1. de korting voor ambtenaren niet wordt toegepast op bezoldigingen, die per jaar f. 1200.of minder bedragen; 2, voor bezoldigingen boven f .1200, per jaar een tijdelijke korting wordt toe gepast van 2'It ten honderd van het be drag, waarmede de jaarlijksche bezoldi ging f. 1200.en vervolgens 5 ten hon derd, waarmede de jaarlijksche bezoldi ging f. 2000.— te boven gaat. De Permanente Commissie voor de Werklieden heeft eveneens een rapport uitgebracht, waarin wordt geadviseerd over te gaan tot een tijdelijke loons- en salarisverlaging voor het geheele gemeen te-personeel, ten bedrage van 5°/o boven f. 900.—. De meerderheid van B. en W. kan zich met geen der beide voorstellen vereenigen en stelt den Raad voor om op de jaarwed den der ambtenaren en werklieden een pensioenverhaa! van 8WA. toe te staan. Hiervan zullen worden uitgezonderd de Burgemeester, de Secretaris en de Ont vanger, wanneer Gedeputeerde Staten besluiten de Jaarwedden dier functiona rissen met 3'/i te verlagen. In dat geval zal op hen 5'/P/o wegens pensioensbijdragen worden verhaald, zoodat de korting voor deze categorie dan ook praktisch op 8'li'lo neerkomt. De minderheid van het College, de wet houder Vermeer, kan met dit voorstel niet meegaan. Deze meent, dat een verlaging moet geschieden met inachtneming van de adviezen der Commissie van Georga niseerd Overleg. Koninklijke onderscheiding. De zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is toegekend aan den heer C. v. d. Aardwegh, die sinds 50 jaar werkzaam is bij de kweekersfirma Witteman alhier. Zaterdag kreeg de jubilaris van zijn patroon ter gelegenheid van zijn jubileum een enveloppe met inhoud en van zijn collega's een ruststoel. Concert van de Harmonie. Behoudens goedkeuring geeft de Hil- legomsch Harmonie Kapel morgen een concert, onder leiding van den directeur, den heer M. Adam. Er zal ongetwijfeld veel belangstelling bij de muziektent zijn, want dit is het eerste openlucht concert onder leiding van den nieuwen directeur. Dc werkloosheid. Het aantal werkzoekenden, die bij de Arbeidsbeurs ingeschreven staan, was 408, waarvan 8 werkend, zoodat -er nog 400 werkloos zijn. Dit is 30 meer dan een week geleden, en dat nog wel bij den aanvang van den zomer! Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam Donderdag. Noordwij k-a a n-Zee ton hotel)Alg. verg. v. aandeelhouder, vtl Hotelmij. „Noordwljk-aan-Zee", 3 u Vrijdag. Pieterskerk: Don Kozakken«koor s „J namiddag. UU1 Zaterdag. Stadszaal (groote zaal): AVRn vi dermiddag. 2Vi uur nam. 'n"« BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uur nai „De Man met het IJzeren Masker" Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur Znn 1 dag 2 uur en 4 uur 30 nm, Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur m „Carmen." Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur Zonl dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nan „De Zingende Stad." n Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur Z01 dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moellllb kinderen. Halftwee tot 3 uur nm ting tegen d^-hterie 4—5 uur nam. 1 Donderdags: Inst. v. Praeventleve Gel neeskunde. Consultatiebureau voor Alc» holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst del apotheken wordt van Maandag 13 Juni (3 en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomel door apotheek C. B. Duyster, Nieuwl Rijn 18, Telef. 523. - DE BELASTINGVERHOOGIN'G. f. 33.246 ongedekte uitgaven. Sedert de behandeling van de gemeentJ begrooting 1932 zijn de UjdsomstandtghJ den veel ongunstiger geworden. De werd loosheid nam voortdurend toe en de no3 den waarin van de zijde van het GemeeJ tebestuur of het Armbestuur moest Worde! voorzien, werden 'eveneens grooter, Indlel B. en W. met de feiten en de kennis vaL thans de begrooting 1932 moesten opstel len, zou deze een geheel ander aj peet vertoonen. Ter voorziening in kosten van werkverschaffing, steunverle^ ning. armenzorg en subsidies aan werkioo zenkassen, zal een aanzienlijk grooter bt drag noodig zijn, dan daarvoor aanvanki Ujk was" geraamd. B en W. becijferen eer tekort van f33.246. Om dit tekort uj f.33.246 te dekken is verhooging van inkomsten geboden. Ongelukkigerwijze dit door opcenten op Pers. belasting ii niet meer mogelijk, omdat de aan. voor dat jaar reeds zijn uitgereikt. Andere mogelijkheden tot dekking rd het tekort zijn verhooging van de of centen van de gemeentefondsbelasting de vermogensbelasting. B en W. stellej voor om met ingang van 1 Mei 1932: A, de opcenten op de gemeentefonds! lasting te verhoogen met 25 en alzoo I brengen op 50. Meerdere opbrengst vrij moedelijk f. 18600. B. de opcenten op de vermogensbelal ting te verhoogen met 40 en alzoo te brenl gen op 50. Meerdere opbrengst vermoed» lijk f.5440. tezamen f.24040 Alzoo blijft er nog te dekken een bedraj van plm. f. 9200. De meerderheid van het college wil t vinden door het verhaal van pensioensbill dragen ad 8Vs°/o. De minderheid (wetioa der Vermeer) heeft tegen deze wijze vaj dekking ernstige bezwaren. Naar zijn met ning moet omtrent het salaris-vraagstu het georganiseerd overleg worden gehoor! en moet dit vraagstuk geheel afzonder™ van eventueele belastingverbooging wore den bekeken. J Het dekken van het geraamde tekort ka| volgens hem op verschillende wijzen gf schieden. In verband hiermede wijst hij L op dat het batig saldo waarmede is resq ning gehouden in de begrooting 1932, verl moedelijk met ruim f. 2000 wordt overj schreden. Voor de berekening van het f dekken tekort is voor uitgaven aan we" verschaffing geraamd f. 35000, terwijl uitgegeven bedrag over het tijdvak van Jan. tot 1 Juni reeds plm. f.6500 benedej de raming blijft en het resteerende bediq voor het tweede halfjaar (waarin werkven schaffing over een kortere periode loopt] het uitgegeven bedrag in het eerste haul jaar nog f. 1000 te boven gaat. dus vo» doende moet worden geacht. Ook laat post onvoorziene uitgaven in de begrooui 1932 de mogelijkheid open om een nog 05' verhoopt klein tekort aan te vullen. 155. We moesten er maar eens over heen probeeren te loopen, zei Tuimeltje en spoedig liepen ze nu boven over de steenen. Maar ze zakten telkens zoo diep. dat ze bijna nifet verder kwamen. De andere kaboutertjes in het kasteel zaten vol spanning naar hen te kijken en vrees den er wel voor, dat ze nooit bij den apotheker zouden komen. 156. En 't was wel of er geen eind meer kwam aan dien langen moeilijken weg. Ze konden het kasteel nu met meer zien en tot hun schrik begon het opeens opnlei)* te hagelen. De groote steenen rolden op hun ruggen en tegen hun gezichtjes aan en Kruimeltje, die nog npo J zooiets had meegemaakt, schreeuwde telkens dat nu naar huis wilde terugkeeren. Maar daar was geen den ken meer aan. want ze waren al veel te ver van ne palels verwijderd. 2-] I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6