32 If Jaargang MAANDAG 13 JUNI 1932 No. 22155 I uit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Leidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. I Onderstaande vragen zijn namens een Watie-houder bij Notaris Bon te Leiden, ïastee van de 5'/i°/o obligatie-houders der lïli.V.O.G., ingediend met verzoek deze de obligatiehoudersvergadering van Jen te behandelen. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: <0 Cts. Per reSel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen «ar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle judcre advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën JjBlultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. va een maximum aantal woorden van 30. I wasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van Kleren 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 -f portokosten. Giro No. 188690. 12c Collecte H. B. S. voor meisjes f. 18. LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. De Woensdag j.l. gehouden collecte ten late van het Leidsche Crisis-comité heeft 1 749.17 opgebracht. DE L.E.M.V.O.G. Vragen aan den trustee. Bestaat er een balans van den toe- Hind van het oogenblik, evenals deze op jongste vergadering van aandeelhouders p 29 April 1932 door de Commissie van sees is doorgegeven. liidien deze balans bestaat, wordt ken- ijevmg van den inhoud aan de obligatie- faders verzocht. 12. Is de trustee bereid op te geven, welke Vderijen en huizen (gespecificeerd in (dalen) na de transactie met Gemeen- llappelijk Eigendom (Verkoop Roombur- ipolder. land Rhijnzichtweg en huizen- at Den Haag) zijn verkocht. Ondervindt de Maatschappij gedu- snde de laatste weken nadeel van de lersdaling der preferente aandeelen Ge- :enschappelijk Eigendom, welke fondsen t een bedrag van tachtigduizend gulden i de Maatschappij in betaling zijn ge ren. I i. Hoe groot is thans het saldo-verlies, ]ut volgens de laatste balans f. 135.279,81 iroeg. I i. Hoe groot is het nadeelig saldo op de l-iploitatie-rekening; heeft dit saldo op lil moment niet een dergelijke omvang be- Isikt, dat indien niet binnen korten tijd bouwgrond verkocht wordt, de Maat- pappij tot totalen ondergang gedoemd is. J 6. Is het bedrag van f.5000 (vijfduizend |f])den), dat door directie en commissaris- n genoten is als vergoeding voor de borg- Ifeing van de hypotheek Roomburger- ■»;der, inderdaad in de kas der Vennoot- löap teruggestort of heeft hier alleen een |itekhoudkundige transactie plaats gehad. 7. Zijn de tweede hypotheken, die aan de Itommissarissen der Vennootschap gece- literd zijn, weer aan de Vennootschap I (tergedragen en is van deze transactie een Itcle opgemaakt. I 8. Acht de trustee het niet noodzakelijk I inmiddels in voorloopig arrest gestelde I directeur door de commissarissen te doen «horsen. Vindt de trustee den tijd niet aan poten om voor alle obligatiehouders een peede verband op de bezittingen der lïaatschappij te vestigen, zoodat zij ge- psarborgd zijn van elke transactie hun I 'eel te krijgen, welk deel dan in een af- pr.derlijk te beheeren fonds dient te wor lds gestort, totdat aan alle verplichtingen I voldaan is. 10. Verkeeren de bezittingen in Haarlem I ra Omstreken. Amsterdam. Hilversum en Iteum niet in een dergeiijken toestand, I fet aanzienlijke onderhoudskosten noodig I jollen zijn, om deze bezittingen verkoop- I raar te maken. 1 Komen deze bezittingen niet voor een te I ™?e waarde op de balans voor. I 11. Indien bovenstaande vragen juist I S)n, hoe denkt de trustee zich dan de I Mogelijkheid in dat obligatiehouders, die I stukken nog niet ingeruild hebben, I alsnog zullen kunnen doen. 12. Waarom is van het oorspronkelijke pn afgeweken, waarbij obligatiehouders «sluitend in het bezit konden komen van rendabele bezittingen, indien zij tevens evenredig aandeel onrendabele goe den overnamen. 13 Is het juist, dat op 12 Mei j.l door Kmiddeling van den wethouder van Lei- den heer Splinter, drie perceelen te jaden tot een totaal van f18.000 o.m. in- jffliud zijn tegen f.4000 6"o obligaties; dit de eerste transactie, die door inruil rï °"ligaties plaats had en werd ge- buSorr w^ouder bierdoor niet bijzonder '"dien deze transactie inderdaad afge- tiii tl dari n'et met be overige a Jebe-houders der 6%> leening overeen- •.-Bming moeten worden bereikt, pre zijn, voor zoover bekend, tot geen okn accoord toegetreden. Zal door den aannemer Voordauw te rSS^fam een vordering worden in- ™.eud tot een bedrag van circa f. 20.000, Jtws het niet uitvoeren van een bouw- 'j° aan den Lage-Morschweg. til T°rdering zal de totale bezittingen ?elijk bedrag verminderen. itnJt ^c trustee den heer J. J. de Cler (oor ai zi'n bewering toe te lichten, dat .„"factie en commissarissen geen on- handelingen zijn gepleegd en w directeur thans in voorloopig gesteld. NED. HERV. J. V. CALVIJN. Lezing van Ds .van Apeldoorn. Op uitnoodiging van de Ned. Herv. Jong. Ver. „Calvijnhield gisteravond in het wijkgebouw Stille Rijn ds. J. C. van Apel doorn, Ned. Herv. predikant alhier, een lezing over „Het Heilig Avondmaal" in verband met art. 35 der Ned. Geloofsbe lijdenis. Voor deze vergadering bestond ook van gemeentezijde groote belangstelling. Na een inleidend woord van den voor zitter, den heer W. H. Beekenkamp. kreeg ds. Van Apeldoorn gelegenheid zijn lezing uit te spreken. 't Woord „avondmaal" aldus begon spr., drukt feitelijk niet juist het begrip uit van wat het beteekent, evenmin als de woorden „nachtmaal", „tafel des Heeren." Dit komt, omdat wij ons moeilijk een voorstelling kunnen maken van 't leven in het Oosten. Vandaar, dat er ook heel wat is, waarvan wij ons een geheel ver keerde voorstelling maken en gul weg dit te erkennen is beter dan er maar op los te redeneeren alsof alles glashelder en doorzichtig was. Tijdens zijn verblijf te Leiden, dank zij zijn collegeloopen, heeft spreker geleerd, zich voorzichtig uit te drukken en de dingen ernstiger dan ooit te voren, te onderzoeken. Verder wijst hij er op, dat het ondoen lijk is in een klein uur een onderwerp als dat hem door de Jongelingsvereeniging is verzocht, te behandelen; daarvoor mocht hij nog wel tienmaal optreden. Hij wil dan ook slechts een enkele greep doen. Allereerst zet hij uiteen, dat het sacra ment van het avondmaal van goddelijke herkomst is, ingesteld door Christus, waarop reeds dadelijk bij den aanvang door art. 35 der geloofsbelijdenis wordt gewezen. Daarna toont hii aan, in hoeverre het Avondmaal samenhangt met 't Joodsche Pascha, waarbij zich niet te ontkennen moeilijkheden voordoen. Men zie maar eens Johannes 18 en 19. Dat levert moei lijkheden op voor den tijd en heeft den grooten strijd doen ontbranden tusschen de Grieksche en Roomsche Kerk. De vraag, voor wie het avondmaal is ingesteld, wordt breedvoerig besproken. Art. 35 spreekt van hen, die wedergeboren zijn en in de Kerk ingelijfd .Gelukkig, dat hier niet van bekeering wordt gesproken, want daar wordt in sommige gemeenten wat mee geschermd. Wie dan niet met groote dingen kan komen, wordt door de keurmeesters, de Farizeërs van onzen tijd, van de tafel weggekeken. In de handen van zulke menschen, al zouden ze er toch niet naar hooren, zou hij gaarne zien het geschriftje van Dr. Gunning: „Waarom niet toegetreden?" Men schrikt de men schen af door dikke woorden en dreigin gen als: die eet en drinkt zich het oor deel, wat er echter niet staat. Er staat: een oordeel en beteekent op 'n onwaar dige wijze eten. Er wordt soms schrik wekkend geschermd met teksten. Men rukt ze uit 't verband en men vergeeste lijkt ze op de vreeselijkste manier. Laat men toch vragen, wat de schrijver er mee bedoelt, letten op den tijd, waarin, de om standigheden waaronder hij schreef. Bij het avondmaal in onderscheiding van den doop is niet van één doch twee teekenen gesproken. Hieruit af te leiden, dat het avondmaal een dubbel sacrament is. is foutief. Dat voert tot Roomsche dwaling. Natuurlijk zijn de teekenen brood en wijn, maar men twiste toch niet over de soort wijn. of ze zuiver is of vermengd, uit een beker of een glas wordt gedron ken, evenmin als men er zich druk over moet maken, of op den Pinksterdag de doop door besprenging of onderdompeling plaats had. Wie deze uitspraak wat ge waagd voorkomt, moet maar eens lezen, wat vader Brakel er over zegt. Spreker verwijst naar hem, omdat hij van meening is, dat menschen, die erg schermen met 't woord „zuiver", gewezen moeten worden, op hen, die in hun oog erg zuiver zijn. Hierna volgt een uiteenzetting van de opvatting van het avondmaal, zooals men die vindt in de R.Kerk, bij Luther, Zwingli en Calvijn. Of Judas en Simon Magus 't avondmaal hebben gehouden waarop in art. 35 wordt gewezen, ai staat hier niet 't avondmaal, maar wordt gesproken van het sacrament en is van Simon Magus zeker, dat hij wel 't teeken van den doop heeft ontvangen, laat spreker verder rusten. Dat zou op zich zelf reeds een onderwerp uitmaken. Tenslotte behandelt spreker nog de vraag, of men het H. Avondmaal mag brengen aan zieken en stervenden. Hij voor zich zou hiertegen geen bezwaar hebben en beroept zich voor dit zijn ge voelen op Calvijn Dat is dus geen kwaad gezelschap. Beja meent hij, was er tegen. Gelukkig kan hij voor- en tegenstanders best dragen, doch valt hen bij, die ook kranken en stervenden willen geven, wat gezonden niet wordt onthouden. Het woord: „nood breekt wet" is in vele ge vallen van toepassing. Na deze lezing, die met groote aandacht beluisterd werd werd gelegenheid gege ven met spr. van gedachten te wisselen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. DE BRUG OVER DE VLIET. De brug over de Vliet alhier ter hoogte van den Witte-Singel is zeer smal, ligt scheef in den weg en is bovendien zóó hoog, dat men het verkeer aan de andere zijde niet kan waarnemen, zoodat ter plaatse ernstige verkeersbezwaren ont staan kunnen. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben aan B. en W. verzocht verbetering van den bestaanden toestand te willen bevorderen. N.V. LEIDSCHE DUINWATER- MAATSCHAPPIJ. Jaarl. vergadering van aandeelhouders. In de hedenmorgen onder voorzitterschap van den heer N. C. F. van Ginkel ge houden algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Leidsche Duinwater- Maatschappij, waren vertegenwoordigd 441 aandeelen, uitbrengende 441 stemmen. Aan het door den wnd. directeur, den heer C. J. van Spall, uitgebrachte verslag over 1931, is het volgende ontleend: ln het afgeloopen jaar werden te Kat wijk aan den Rijn uit het duinreservoir op gepompt 2.552.816 kub. M. duinwater, tegen 2482.393 kub. M. over 1930. of 70423 kub. M. meer. Gemiddeld werden per etmaal opge pompt 6994 kub. M„ tegen 6801 kub. M. over 1930. Uitvoerig worden de vernieuwingen en uitbreidingen in den loop van 1931, ver meld. Ter uitbreiding van het aantal langzame zandfilters, werd een filter gebouwd te Katwijk aan den Rijn, met een oppervlakte van 2000 vierk. M„ waarvan de bodem in gewapend beton en de wanden en kanalen in waterdichte klinkers werden uitgevoerd. Op den betonvloer werden op afstanden van 0,80 M. ribben van beton gestort, waar over werd aangebracht een vloer van ge wapende geperforeerde betonplaten ter dikte van 0,06 M. Op dezen tegelvloer werd het filtermate riaal gestort, bestaande uit: drie lagen grind ieder ter hoogte van 0 15 M„ met 'n korrelgrootte van respectievelijk 20 x 30 mM„ 10 x 20 mM. en 5 x lOmM., vervol gens het maas- en duinzand, respectie velijk ter dikte van 0.15 M. en 1 M. De ontgraving van den bouwput ge schiedde als werkverruiming op verzoek van de gemeente Leiden, door werklooze arbeiders, onder leiding van den Dienst voor Sociale Zaken te Leiden. Met dit grondwerk werd begonnen op 19 Januari en geëindigd op 22 April d.a.v. Na openbare aanbesteding werd het be ton- en metaalwerk uitgevoerd door de fa. Gebrs. J. en P. Slingerland te Katwijk aan den Rijn; met dit gedeelte werd in begin Juni een aanvang gemaakt. Tevens werd besloten op eenigen afstand van den watertoren te Katwijk aan den Rijn een nieuwe beambtewoning te laten bouwen en de oude woning te bestemmen voor kantoor en bergruimte. Na onders- handsche aanbesteding werd deze woning gebouwd door de firma K. Haasnoot en Zn., te Katwijk aan den Rijn. De N.V. Amsterdamsche Ballast Maat schappij, aanneemster voor het te maken kanaal in Groot- en Klein Berkheide, ge meente Wassenaar, ter lengte van 1679 M„ is einde Maart 1931 hiermede geheel gereed gekomen. Het pompstation, dat het water uit het kanaal overpompt naar een bestaande be tonnen transportleiding, kwam eveneens omstreeks dat tijdstip in dienst. Door dezelfde aanneemster werd de erfpachtsstrook aan de Oostzijde van de draineerleidmg geëgaliseerd. Na ondershandsche aanbesteding werd i aan de firma N. Hoogendoorn te Giessen- dam opgedragen, in het Westelijk talud van het kanaal 18 stuks boringen te maken en het stellen van 150 mM. koperen filters met 175 mM. gegalvaniseerde stijgbuizen. De putten werden geplaatst op onder- lingen afstand van plan. 90 M.: de daarin gestelde filters, ter lengte van 10 M„ reiken met den onderkant tot een dieepte. vari- eerende van 30 M. A.P. tot 42 M. A. P. Bij het ontwerpen van bovengenoemd kanaal, werd een strook duingrond, gelegen tusschen het bestaande kanaal en het nieuwe, ter lengte van 170 M., in stand gelaten. Zonder vooruit te loopen op het voor nemen tot verdere uitbreiding van den wa- tervang, kwam het gewenscht voor reeds thans over te gaan tot het verlengen van kanaal I met 160 M., onder gelijk profiel, door den in stand gelaten strook duin- grond van 170 M. lengte. Deze kanaalverdieping past zoowel in het plan ter verdieping der bestaande ka nalen, als in dat voor het leggen van een draineerleiding. Bovendien bood het kanaalgedeelte ge legenheid, reeds thans twee Mammouth- pompen bij te plaatsen, waardoor een on afgebroken puttenserie zal zijn verkregen van den watertoren af tot aan het Was- senaarsche slag. Het grondwerk werd op verzoek van deze te Leiden uitgevoerd door den Dienst van Sociale zaken, om werkloozen te werk te stellen. Met inachtneming der bepaling van art. 5 der Concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot een totaal van 5089'/! M.. Hiervan overgenomen door de gemeente Oegstgeest 706 M. en door de gemeente Valkenburg (Z.H 517 M. Uitbreiding van het net der Maatschappij 3866'/, M. Lengte van het buizennet op 1 Januari 1931 102276'A M. zoodat de geheele lengte van het buizennet der Maatschappij op 31 December 1931 bedroeg 106143 M. Het buizennet in de omliggende gemeen ten, eigendom dier gemeenten bedraagt: te Katwijk 24600 M„ te Valkenburg (Z.H.) 517 M„ te Rijnsburg 5532'/! M., te Oegst geest 14756 M„ totaal 45405'/! M. Totaal van het verzorgingsgebied: 1515481/! M. Van 18 Augustus 22 October werden met de hydrophone-toestellen de leidin gen van 6608 perceelen met 7970 closets onderzocht. In deze 6608 perceelen werden aangetroffen 421 lekke voorwerpen, d.i. 6.37"/o .Er werden vijf overtredingen ge constateerd. Gesloten werden 272 abonnements- en 219 metercontracten. Vervallen zijn 82 abonnements- en 34 metercontracten. Het water werd het geheele jaar geregeld aan gevoerd en onderzocht, door ir. A. M. van Deventer .Zijn oordeel was, zeer goed drinkwater ,voor zooverre dit langs schei kundigen weg is uit te maken. Bacteriologisch werd het water geregeld onderzocht aan het Chemisch- en Bacte riologisch Laboratorium van dr. W. G. N. van der Sleen te Haarlem. Volgens het verslag van dit laboratorium was het kiemgehalte van het water geregeld zeer laag, ook kwalitatief bacteriologisch was de hoedanigheid van het water zeer gun stig. De 3409 geplaatste watermeters hebben een verbruik aangewezen van 1.173.068 M3, zoodat gerekend naar het totaal verbruik van 2.552.816 M3, door de abonnementen moet gebruikt zijn 1.379.748 M3, waar- ondei echter het water voor spuien, brandblussching en lekkage begrepen is. Van de geplaatste watermeters is een derde gedeelte yervangen door nieuwe of gerepareerde en opnieuw juist gecontro leerde meters. Over de naar het oordeel van contrac tanten „te hooge aanwijzing" kwamen dit jaar drie klachten in, doch de meters ble ken bij onderzoek nauwkeurig aan te wij zen. Het waterverbruik der eenige nog in gebruik zijnde standpijp bedroeg 48 M3, of een vermindering van 21 M3 tegen het vorige jaar. Het saldo der exploitatierekening in 1931 bedraagt f. 370.744,90'/!, zoodat na af schrijving op de rekening „Eigendommen" en reserveering voor extra afschrijving, 'n bedrag van f. 221.805,92'/! ter verdeeling overblijft, waardoor aan aandeelhouders een dividend van 15°/o (evenals het vorige jaar) en aan de gemeente Leiden f 90.306.53 kan worden uitgekeerd. De balans, reeds goedgekeurd door B. en W. van Leiden werd aangenomen. 50-JARIG DOCTORAAT. Morgen zal het 50 jaar geleden zijn, dat aan de Rijksuniversiteit alhier Mr. A. D. W. de Vries, lid van den Raad van State, promoveerde tot doctor in de rechtsweten schappen op proefschrift: „Artikel 348 Wetboek van Strafrecht (Furtum Posses- sionis)" MIDDAGCONCERT „OUD-HORTUSZICHT". Begunstigd door schitterend zomerweer vond gisterenmiddag in den theetuin van „Oud-Hortuszicht" een concert plaats door de Harmoniekapel „Werkmans Wils kracht". Het bezoek was ditmaal buiten gewoon groot .Men heeft genoten van 'n mooi uitgevoerd programma, dat in de gezellige en lommerrijke omgeving voor treffelijk tot zijn recht kwam. GRONINGSCHE STUDENTEN TE LEIDEN Onder leiding van prof. mr. Vrij, hoog leeraar in het strafrecht, brachten een aantal dames en heeren studenten van de Groningsche Universiteit een bezoek aan het Rijksasyl voor Psychopathen. Het gezelschap werd verwelkomd door den geneesheer-directeur ,dr. Scholtens, die een overzicht gaf van de bedoeling der psychopatenwetten en van de verpleging in het asyl Vervolgens had een rondgang plaats door het gebouw en ten slotte werden op het laboratorium door dr. Wiersma ver schillende wetenschappelijke proeven ge demonstreerd. CHR. KWEEKSCHOOL. Geslaagd: Mej J. H. Werkman alhier en de heeren W. D J. van Beyeren. Wou- brugge; H. Bol Hazerswoude: J. E. Brede- veld alhier en A. v. Loon. Lisse. Afgewe zen 1. o DE LOONSVERLAGING BIJ DE N. Z. H. T. M. Naar aanleiding van het voorstel van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel om op de eerste f. 1000 geen korting toe te passen en op de loonen boven dit bedrag 5 pCt. is op het ontvan gen antwoord van de directie van de N.Z. H.T.M. direct door de drie organisaties telegrafisch een nieuwe bespreking met de directie aangevraagd. De directie achtte een nieuwe bespreking overbodig. De P.C.B heeft hieron een onderhoud met het Klikstoezicht aangevraagd De minister heeft dit verzoek ingewilligd: eer daags zal het onderhoud plaats hebben, waar dit voorstel zal worden besproken. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie alhier, waar schuwt tegen Willem (Treur geboren te Leiden 20 November 1906, wonende Groenoordstraat No. 3 alhier zich noe mende Van der Zanden of Van Leeuwen, die zich voor agent van politie uitgeeft, terwijl hij in werkelijkheid tot geen enkel politiecorps in verband staat. BINNENLAND. Op 79-jarigen leeftijd is mr. Th. Heems kerk te Utrecht overleden. (3e Blad) Prins Hendrik zal de landingsvlucht van de Zeppelin meemaken. (Binnenl., Ie Blad) De bouw van den derden kruiser wordt niet opgeschort. 'Binnenland, le Blad). Niet minder dan acht personen bij het baden verdronken. (Gemengd, 2e Blad). Een Haagsche inbrekersbende aange houden. (Gemengd, 2e Blad). Blauwzuurgasvergiftiging te Amsterdam; één doode. (Gemengd, 2e Blad). Overleden zijn dr. L. Simons en dr. Rcné de Clercq. (Kunst, 3e en 2e Blad). BUITENLAND. De Fransch-Engeische besprekingen te Parijs. (Buitenl. en Tel., le Blad). Hindenburg ontvangt de leidende figu ren uit Zuid-Duitschland. (Buitenl., le Bi.)' Een rede van dr. Lüther, den directeur der Duitsche Bank. (Buitenl., le Blad). De Poolsche Oceaan-vlieger Hausner nog gered. (Buitenl. Gemengd, 2e Blad). Geen nieuwe ontdekkingen in de Lind bergh-tragedie. (Buitenl. Gemengd, 2e Bi.) G. F. MERZt In den ouderdom van 54 jaar is te Am sterdam overleden de heer G. F. Merz, die hier eenige jaren als arts is werkzaam ge weest. De heer Merz heeft vele jaren als geneesheer ln Indië vertoefd; sinds Sep tember 1930, toen hij de praktijk van dr. Boonacker overnam, was hij hier ge vestigd. Zijn stoffelijk overschot zal a.s. Woens dag na aankomst van trein 10.41 uur te Westerveld worden verascht. De heer J. Booda, directeur van het mannenkoor „De Vereen. Zangers", alhier, behaalde met het mannenkoor „Proza en Poezie" in de afdeeling „Uitmuntendheid" zangconcours te A'dam den len prijs. De heer J. H. Beckers, alhier tot arts gepromoveerd, is bestemd tot reserve- officier van gezondheid 2e kl. bij den ge neeskundigen dienst der landmacht. Geslaagd voor Stenografie „Groote" mej. T. Raaphorst en voor Machineschrij- ven de dames J. v. Kins, A. v. Kins, W. Castelein en L. Blom, allen leerlingen der St. Jozefschool v. d. Werffstraat. Zaterdag slaagden voor den Ned. R.- K. Bond ..St. Genesius", voor Stenografie „Groote", Ensje Warnecke en Anny Atte- veld; voor Machineschrijven M. v. Rooden, leerlingen der Zrs. Mariaschool. Haarlem merstraat. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de 19-.iarige S. W. tijdens een vecht partij in de omgeving van het Havenplein met een mes in het been gestoken door een zekeren L. Hij werd in de politiepost al daar voorloopig verbonden en vervolgens naar het Ac. Ziekenhuis vervoerd. Tegen L. is procesverbaal opgemaakt. Een begin van brand kon in d^n nacht van Zaterdag op Zondag tegen 4 uur door een agent en enkele voorbijgan gers gebluscht worden in het perceel Boom markt 4a van mej. F. B. Het brandje is waarschijnlijk ontstaan, doordat een der commensalen tijdens zijn thuiskomst een cigaret had gerookt. De spoedig aanwezig zijnde motorspuit behoefde geen dienst te doen. De schade is gering. In de Haarlemmerstraat is onbeheerd aangetroffen een rijwiel dat ten politie- bureele terug te bevragen is. De dienstplichtigen der lichting 1932, aangewezen voor de officiersopleiding bij het 4e regiment infanterie, die bij het vooroefeningsinstituut in den rang van sergeant-titulair aangesteld, aan het exa men voor vaandrig voldaan, doch nog niet in dien rang zijn aangesteld, komen 4 Juli bij hun korps onder de wapenen en ver trekken 3 September d.a.v. met groot verlof. Zaterdag as. zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze stadgenoot, de heer C. van Weerlee, als fittersleerllng in dienst trad bij de Stedelijke Lichtfabrieken alhier. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen: volw. pers. kinderen totaal Maandag 6 Juni 34 34 Dinsdag 7 Juni41 41 Woensdag 8 Juni 43 43 Donderdag 9 Juni 41 41 Vrijdag 10 Juni 39 39 Zaterdag 11 Juni ..39 39

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1