LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 13 Juni 193 CRICKET. NED. CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. le klasse: V.R.A.—V.O.C.; V.O.C. wint met 31 runs op de eerste innings; H.D.V.S. H.C.C. I: H.C.C. I wint met 31 runs op de eerste innings; R. en W.—H.C.C. II: H.C.C. n wint met 100 runs op de eerste innings; P.W.A.C.C.: P.W. wint met 94 runs op de eerste innings. Overgangsklasse: AjaxV.R.A. II: V.R. A. II wint met 117 runs op de eerste in nings; QuickR. en W. II: Quick wint met 4 wickets; H.C.C. IllHlv. B.C." Hilv. B.C. wint met 107 runs op de eerste in nings. 3e klasse: L.C.C.—H.C.C. V: L.C.C. wint met innings en 3 runs. Overzicht. De strijd om de eerste plaats zal voor- loopg gaan tusschen H.C.C. II en V O.C. want de Haagsche (187) won gisteren, zoals wij verwachten vrij normaal van R. en W. (87) terwijl V.O.C. (113) in Amster dam voorloopig V.R.A. (82) uitschakelde). De Haagsche I gaat zich herstellen. In Schiedam scoorden Fokker c.s. 170 en hoe wel H.D.V.S. een goed totaal maakte was 139 toch niet voldoende. A.C.C. (85) verloor in Enschede van P.W. (179) en de positie van R. en W., H.D.V.S. en A.C.C. wordt nu bedenkelijk. In de Overgangsklasse leed Ajax op nieuw een nederlaag en wel zoo sprekend, dat wij weinig vertrouwen hebben voor de rest van het seizoen. Men zie het verslag. Hilv. B.C. (220) won zonder moeite van H.C.C. III (113) maar de poging om er een inningsoverwinning van te maken mislukte. In Nijmegen won Quick (84 en 63 voor 6) van R. en W. II (52 en 90). Her waren twee innings noodig. In de derde klasse deed de Leidsche uitstekend werk met een inningsoverwin ning op H.C.C. V. o AJAX—V.R.A. II. De Amsterdammers winnen met 117 runs op de eerste innings. Ajax was nog steeds zonder Meyer en derhalve bleef de Leidsche aanval zwak. Hoe zwak blijkt wel uit het Amsterdam- sche totaal van 187. Aanvankelijk vielen de wickets nog vrij regelmatig. A. de Bruyn met 28 gaf wat moeite, maar toen er 5 wickets neer waren voor 75 runs was de zaak nog allerminst hopeloos. A. de Waal had toen een 30 runs gemaakt en was zoo nu en dan danig „gebeten". Met Stroeve als partner kwam hij echter vol komen los en van 75 voor 5 werd het 145 voor 6, voordat eerst Stroeve werd ge- stumpt hij werd o.i. ten onrechte „out" gegeven, maai- was „dead out" op een vorigen bal van Van Kuik, toen Gunning hem ook stumpte en direct daarna A. de Waal als slachtoffer van Van der Mey verdween. Stroeve scoorde een kanslooze 45 met 9 vieren. De Waal een niet geheel onberispelijke 72 met 12 vieren. Verder bracht Van Breukelen (13) het nog tot de dubbele cijfers. Gelijk gezegd, was de Leidsche bowlerij zwak geweest. Niet slecht, want het is een prestatie van Van der Mey om in 26 overs zes wickets te nemen voor 85 runs. Ook Van Kuik (355) en De Jongh (133) bowlden niet slecht, maar de heele Leidsche aanval heeft niets verrassends en werd daarenboven gisteren niet ondersteund door een eenigszinds vol doend veldwerk. Zonder eenig voorbehoud noemen wij het .fielden" van de jongere Ajaxieden vooral, slecht en het waren de ouderen als Dozy en Janssen, die goede vangen deden. De innings van Ajax begon met een formidabele 6 van Van der Mey op Van der Chijs en het ging nog zoo slecht niet toen het eerste wicket viel voor 23 en Van der Putten (7) werd gecleaned door Van der Chijs. Deze Amsterdammer was echter gevaarlijk en verrichtte de „hattrick" door na Van der Putten in zijn vierde over met den vierden bal, Janssen en Dozy achter het wicket gevangen te krijgen met de twee laatste ballen in zijn over. Heelemaal feilloos was echter die hattrick niet, want Janssen werd door den eigen umpire uit gegeven „caught behind the wicket" op een hoogen bal vanaf zijn beenwaar voor V.R.A. voor 1 b.w. appelleerde. Direct daarna verdween Van der Mey voor 20, wat ongelukkig in de slips gevangen en de rest der Leidenaars er was nog een wat dubieuse beslissing over een vang achter het wicket op De Vrind en er was al een kwestie geweest over een V.R.A- umpire in de innings der Amsterdammers bracht er niets van terecht, uitgezon derd De Jong, die uitstekend stond te bat ten en met 40 not out bleef op een totaal van slechts 70. Van der Chijs 516. Onder 5—33. De Amsterdammers zagen er van af om een inningsoverwinning te bevechten en zoo was het feest ai om half vier afgeloo- pen. Jammer van dezen zoo mooien cric- ketdag! o L. C. C.—H. C. C. V. L. C. C. wint met innings en 3 runs. De Hagenaars gaan het eerst batten doch brengen er op het goeden bowlen van Van Goor en A. van Es weinig van te recht. Vestdijk 8, de Klerck 4 en Exalto 7 zijn de hoogste bijdragen en voor 26 zitten allen aan den kant. A. van Goor boezemt het meest ontzag in, 616, A. van Es 37. Nog voor de lunch gaat L.C.C. batten en reeds op 14 ziet van Dillen kans den oud sten van Goor uit te vangen, juist als deze de dubbele cijfers te pakken heeft. A. van Es 38 en S. Kantebeen 30 laten aardig cricket zien. Metsch 1 is er ditmaal spoedig geweest doch Ch. van Goor 16 en de left hander Laman 10 not out brengen de 100 op. Dan neemt de Klink den bal ter hand om in een drietal overs de wickets te ne men van Mioch 1, Kaapaan 3 en Bere- pooth 2, allen underhands gebowld. De Haan en Heemskerk werden voor nul ge vangen zoodat de nnings sluit op 112. Van Duyne bowlde 767 ,de Klerck 39 Om een innings-nederlaag te ontgaan moeten de Hagenaars 87 runs maken doch zij slagen hierin niet. Voor 83 hebben allen een beurt gehad met v. Dillen 15 en v. Duyne 13 in de dubb. cijfers. A. van Goor 425, A. van Es 315, Ch. van 1—15, Kapaan 1—6, Ch. Laman 1—6. ZWEMMEN. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE ASSEN. Nog enkele dagen en de geheele belang stelling van zwemmend Nederland zal ge richt zijn op een plaats zonder eenig zwemverieden. Vergissen wij ons niet, daft zal het niet de laatste keer zijn, dat dichte drommen naar het Asser Sportpark tijgen om van belangrijke momenten getuige te zijn. Maar behalve naar de sport zal de belangstelling ook uitgaan naa. dit Asser Sportpark zelf. dat een sieraad is voor Drenthe's hoofdstad Prachtig gelegen aan den zoom van het Sterrebosch bevat het. behalve sportvelden en een renbaan, een zweminrichting, die tot de mooiste van ons land behoort. Hoewel niet in de eerste plaats voor belangrijke wedstrijden aan gelegd, blijkt deze inrichting ook voor dit doel niet alleen bruikbaar, maar zelfs uitermate geschikt. Zonder eenig bezwaar kunnen meer dan 2000 menschen een plaats krijgen, waarvan ruim 900 zitplaat sen. Het is nog niet te zeggen, of dit aan tal voldoende zal blijken tt zijn. De groote tribune aan de Westzijde bevat 600 zit- en 1000 staanplaatsen Aan de Oostzijde, waar zich het restaurant en de kleedcellen be vinden, is een kleine tribune van 150 zit plaatsen. dicht bij den springtoren; daar zullen officieele personen en genoodigden een plaats vinden. Aan diezelfde zijde zijn voorts nog 200 zit- cn 300 staanplaatsen. De Zuidzijde, waar de start der verschil lende nummers zal plaats vinden, blijft ge reserveerd voor jury. starter en Ders, ter wijl de brug aan de Noordzijde bij grooten toeloop nog aan 2 a 300 menschen plaats kan bieden. WIELRENNEN. VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. 100 K.M. Koppelwedstrijd. Op de Rjjswijksche wielerbaan werd Za terdagavond onder matige belangstelling een internationale 100 K.M. koppelwed strijd gereden. Bij de klassementen onderscheidden zich in het bijzander Wals en Poppelemont. De strijd was bijzonder spannend, in het bijzonder door de talrijke uitlooppo gingen van het Belgische koppel Clocquel- Jor, die onder geweldige toejuichingen het peleton tot op 60 Meter wist te naderen. Onder leiding van Van Rossum en Hoe- vens werd een achtervolging ingezet; na 50 ronden werden de Belgen weer inge haald. De wedstrijd ging over 10 klasse menten. Het totaal-resultaat luidt: 1. Walsvan Rossum 25 p. tijd 2 uur 17 min. 55 1/5 sec.2. DrappierCaus (België) 17 p.; 3, Poppelemont—Driessen 15 punten; 4. Visser—v. Nek Jr. 12 pun ten; 5. HoevensBakker 10 punten; 6. en 7. CiocquelJor (België) 6 punten; Duiff- huis—v. d. Heiden 6 punten; 8. de Wolff— van den Bergh (België) 4 pnt.: 9. Aurich- v. d. Meer, 2 punten; 10. van Houtv. d. Bogaert 1 punt: 11. 12. 13 en 14. Ruit— Snoek 0 punten. BrilmanHeslinga 0 punten; Alkema—Matena 0 punten; Wild schutFranken 0 punten. Op 1 "ronde: 15. G. LeencRaaymakers 2 punten, 16. DeursenVrings 0 punten. VOETBAL. OM DEN K.N.V.B.-BEKER. De uitslagen van gisteren zijn: D. W. S.—D. F. C2—4 Hermes D. V. S.—A. G. O. V. V. 4—1 P. S. V.Stormvogels 42 Voor de kwart-finale worden gespeeld de wedstrijden: D. F. C.H. D. V. S. en P. S. V.West Frisia. L. F. C.—THE RISING HOPE Een verdiende 2-0 overwinning voor L.F.C. Het mooie weer van gisteren zal wel een der oorzaken geweest zijn, dat voor het voetbalspel aan den Haagweg zoo weinig belangstelling was. Toch, ondanks het warme weer, is er in den jubileum-wed strijd L. F. C.The Rising Hope aan beide kanten pittig gespeeld en heeft het pu bliek van een vooral van L. F. C.-zijde goed gespeelden wedstrijd genoten. The Rising Hope had enkele invallers, terwijl de keeper het ongeluk had vóór den wedstrijd een vinger te breken, zoodat ook deze speler vervangen werd. De eerste goed opgezette aanval is voor Kising Hope. Een schot mist langs den buitenkant van den paal. Direct daarop valt L. F. C. aan. Verder dan een tweetal corners brengen de withemden het echter voorloopig niet. Het spel der Rotterdam mers is van goed gehalte, aanvankelijk beter dan dat der withemden, doch het te ver doorvoeren van het samenspel ui de voorhoede, geeft de L. F. C.-verdedlgmg telkens weer gelegenheid om op 't critieke moment in te grijpen. De L. F. C.-aanvallen worden allengs talrijker en door meer doortastendheid ook gevaarlijker. Uit een heel goeden aanval weet Francken zijn club op fraaie wijze de leiding te geven, 10. Herhaaldelijk keert L, F. C„ uitste kend door de middenlinie opgestuurd, terug. De vleugelspelers Siebert en Van Leeuwen brengen telkens weer uitstekend op. Een mooi schot van Nagtegeller gaat rakelings over de lat. Rising Hope blijft steeds hetzelfde, wel aantrekkelijke, doch onproductieve spel handhaven. Een ge weldig schot van den R. H.-spil wordt door Duffels klemvast gevangen. Aan den an deren kant onderneemt de beweeglijke L. F. C.-voorhoede opnieuw meerdere aan vallen, waarbij Siebert tegen de bovenlat schiet. L. F. C. geeft thans een uitstekend spel te zien. Nagtegeller weet een pass van Segaar uitstekend te benutten, 20. De Rotterdammers geven het nog niet gewon nen en komen goed samenspelend weer ge vaarlijk voor het L. F. C.-heiligdQm. De L. F. C.-verdediging is_ echter in heel goede conditie. Na de rust domineert L. F. C. over alle linies. Aanval op aanval wordt onderno men. Steeds stuwt de halflinie der wit hemden de voorhoede op. Lat, palen en een uitstekende keeper keeren echter alles. Tot zelfs een fraai door Segaar geplaatste pe nalty weet de keeper vallend uit zijn doel te houden, zoodat het einde van dezen prettig gespeelden wedstrijd komt met een welverdiende 20 zege voor L. F. C. SERIEWEDSTRIJDEN L. F. C. Bij de gister voortgezette seriewedstrij den werd allereerst R. C. L. II door L. D. W. S. II uitgeschakeld. Alphia 5 klopte gemakkelijk Roodenburg 3, terwijl Alphia 6 onverdiend verloor van L. Boys 4 In de le afdeeling had R. C. L. I haar handen vol aan D.V.S. II. D.V.S. was in het veld dikwijls de meerdere maar to taal schotloos. Mooten deed bij R. C. L. merkwaardig werk, hij gaf R. C. L. tien minuten voor het einde de leiding en nam. 3 min. voor tijd de plaats in van den jeugdigen R. C. L.-doelman om een aan D. V. S. toegewezen strafschop op fraaie wijze te keeren, aldus zijn club in de tweede ronde brengend. LEIDSCHE VOETBALBOND. De secretaris-penningmeester van den L. V. B. is hedenavond verhinderd spreek uur te houden. o HILLINEN—ROT WEISS. Een 42 nederlaag der Hillegommers. Hillinen (Hillegom) heeft gisteren op haar nieuwe veld de Duitsche voetbalclub Rot Weiss ontvangen. Er was veel belang stelling voor dezen wedstrijd, het was dan ook de eerste keer, dat buitenlanders te Hillegom speelden. Waar Rnt-Weiss den dag te voren te Leerdam verloren had, ontstond hier de hoop op winst of minstens een gelijk spel voor de Hillinen-mannen. Dit mocht ech ter niet zoo zijn. De stand bij de rust was 13 en toen voor het laatst gefloten was, waren de cijfers 24. De heer P. Dankel- mau van Haarlem was scheidsrechter. QUICK BOYS I—D. V. S. I 9—3. Zaterdagmiddag heeft voor de neder- iaagwedstrijden Quick Boys I bezoek ge had van de Leidsche 4de klasser D. V. S. De Leidenaars die verre de minderen wa ren van de Katwijkers moesten met een 93 nederlaag naar huis. Het begin is voor D V. S. maar door slecht schieten gaan eenige kansen verloren. Het te ver doorvoeren van de buitenspelval door de D. V. S.-achterhoede kostte de gasten een tweetal doelpunten. 20. Met de rust was de stand 31. Na de rust was D. V. S. er geheel uit en geholpen door een paar blunders van den keeper der gasten behaalde Quick Boys een 9—3 overwin ning. Voor de 3de afdeeling speelde Quick Boys III tegen Rijnsb. Boys II. De geel zwarte Rijnsburgers konden het niet tot een overwinning brengen en moesten met een 32 nederlaag genoegen nemen. JUNIORESTOURNOOI TE GOUDA. De U.V.S.-Juniores behalen een 2en en 3en prijs. Het Juniorestournooi, georganiseerd door de vereeniging Gouda, waaraan de beide Juniores-elftallen van U.V.S. deelnamen mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. U.V.S. A won den tweeden prijs, een lauwerkrans. - In de morgenuren speelden de blauw- witten een uitstekenden wedstrijd tegen Gouda A, waarvan met 63 werd gewon nen en in de finale verloor U.V.S. eervol van B.M.T.A. (dat in haar elftal meerdere spelers had, die den leeftijdsgrens hadden overschreden i met 42. U.V.S B. kwam tegen de winnaars van haar afdeeling O.N.A. B. De Gouwenaars, die een keurig spel te zien gaven, wonnen met 61. In de verliezersronde speelden de blauw-witten veel beter en het Gouda- ploegje werd dan ook op verdiende wijze geklopt (41) U.V.S. B. kwam daardoor in het bezit van een fraaie lauwertak als 3den prijs. De uitslagen waren: B.M.T. A.O.N.A. A 5—3; U.V.S. A.—Gouda A 6—3; U.V.S. B.— O.N.A B. 1—6, B.M.T. B.—Gouda B. 6—1. Verliezersronde: O.N.A. A—Gouda A. 10—I, U.V.S. B.—Gouda B 4—1. Winnaarsronde: B.M.T. A.U.V.S. A. 4—2. O.N.A. B.—B.M.T. B. 4—3. U. V. S. VI IN DEN HAAG. Na een uiterst spannenden wedstrijd won U. V. S VI gisteren voor de R.V.C.- seriewedstrijden van Maasdijk H met 10 en plaatste zich daardoor in de demi finale. o VETERANEN-WEDSTRIJD. Morgenavond te half acht spelen de L. F. C.-veteranen een wedstrijd tegen de N V. s.-veteranen (combinatie van Edo en R. C. H.-leden, uit Haarlem.) o DE SLEUTELS. De uitslagen der Zaterdag j.l. gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Sleutels II—N.RM. II 2—0: Sleutels- Jun.Xerxes 15. Gespeeld zullen worden: Hedenavond: Sleutels IGrashoppers; Morgen: Sleu tels IIPers. J. Uittenboogaard; Woens dag: Sleutels-Jun.Kooi Boys, welke wed strijden alle plaats vinden op het terrein aan de Pesthuislaan en aanvangen des avonds te 7 uur. Het secretariaat is vanaf heden ge vestigd Morschweg 55 A. o NOLO (VEURLEIDSCHENDAM). De Nolo-veteranen hebben tegen de O.Z. veteranen met 43 verloren. o MOTORSPORT. GRASBAANRACES OP HOUTRUST. Op Houtrust werden gisteren groote grasbaanraces gehouden voor motoren, zoowel op den korten als op den langen baan. De resultaten waren als volgt: Nieuwe lingenklasse 350 cM3.: 1. W. Rijnders (Den Haag); Juniores 250 cM3.: 1. A. Polder vaart (Den Haag); Nieuwelingenklasse 600 cM3.: 1. P. de Vries (Amsterdam); Ju niores 500 cM3: 1. C. Knorreck (Amster dam) Seniores: P. Oosterbaan (Den Haag) 300 cM3.; Seniores 500 cM3.: 1. A. v. d. Pluim (Rotterdam); Langebaan race seniores 350 cM3.: 1. P. Oosterbaan (Den Haag); idem seniores 500 cM3.: 1. A. v.d. Pluim (Rotterdam). KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Noord I: SpartaW. K. I10. Promotie en Degradatie: West II Zuid: R'zurg 3—R. Wit 3—3; Vreewijk—Odi 6—3. ROTTERDAM—ANTWERPEN. De wedstrijd om den Maas- en Schelde- beker, tusschen Rotterdam en Antwerpen, die gisteren te Rotterdam is gespeeld, werd met 6—1 door Rotterdam gewonnen. HENGELEN. WEDSTRIJDEN VAN „HENGELSPORT". Begunstigd door mooi weer heeft de Leidsche Hengelsportvereeniging „Hengel sport" een goed geslaagden wedstrijd ge houden in de ringvaart aan de Kaag. Dit was de eerste wedstrijd van dit sei zoen en ook nu zou worden gehengeld om den wisselbeker. Een 37-tal leden van bovengenoemde vereen, namen aan dezen wedstrijd deel, die een heel ordelijk en aangenaam ver loop had. De prijzen werden gewonnen in deze volgorde: P. v. Klaveren le; J. Mulder 2e; B. de Roo 3e; C. Willemse 4e; M. F. Oost veen 5e; P. Werk 6e; J. Hundersmark 7e; Teleng 8e; J. Duijt 9e; Doove 10e; Schou ten lie; W. Bonte 12e; J. den Holder 13e; Tuithoff 14e; J. v. d. Heijde 15e; Filippo 16e; J. de Water 17e; Willemse Jr. 18e; G. v. d. Linden 19e; D. Boom 20e; N. v. d. Linden 21e; A. de Water,22e; v. Haaften 23e; Leuering 24e; A. J. Óostveen 25e; de Ru 26e prijs. De houder van den wisselbeker P. Werk, heeft deze moeten afstaan aan P. v. Kla veren, die het grootst aantal stuks ge vangen had. Den heer W. Mark, lid van Hengelsport, werden door den voorzitter bij zijn ver trek uit Leiden woorden van waardeering en dank gebracht voor het vele goede dat hij voor Hengelsport heeft gedaan. ZEILEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". Begunstigd door prachtig zomer- en zeilweer hield de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" gisteren de eerste van een serie van 4 wedstrijd dagen. Toen om II uur het eerste startschot ge lost werd voor de 45 M2. klasse woei er een zwak windje uit N.W. richting, dat tegen den middag aanwakkerde tot een flinken bries, die de wedstrijden een vlot verloop deed hebben. De zes regenbogen gaven een mooie nstart te zien, met De Steur II op de le plaats, die zij tot het einde van den strijd wist te houden om ruim drie min. voor de Leede II binnen te komen. Ook de middag-race werd door De Steur II gewon nen, gevolgd door de Holland. Van de vijf ingeschreven in de Een heidsklasse startten er slechts vier, waar van de Vliegende Hollander, met J. de Brey Jr. de snelste bleek, door zoowel den ochtend- als den middagwedstrijd te winnen. In de 12-voets jollenklasse A, waarin het kampioenschap van de vereeniging wordt verzeild, startten slechts vier scheepjes, wel weinig in verhouding met verleden jaar! In de ochtend-wedstrijd, wist van Helvert met de „Vagebond" te profiteeren van den strijd tusschen Wer- nink en Borgerhoff Mulder, door als eerste aan te komen, op korten afstand voor Bor gerhoff Mulder met Daphnia en Wernink met Woelwatertje II. In den middag-wedstrijd werd het Woelwatertje eerste, gevolgd door Vage bond. Uit de vloot van 12 B.-jollen wist J. J. Kippel met de „Sater" in de ochtendrace te overwinnen, met een grooten voorsprong op de Hans, stuurman A. V. v. Vliet en Onrust III, stuurman L. van Essen, die respectiefelijk 2 en 3 werden. In den middag-wedstrijd wisten de Hans zich spoedig naar voren te werken en als no. 1 door de finisch te gaan, weer gevolgd door de Onrust. Daar er nog drie protesten gaande zijn, nml. twee tegen De Steur II en een tegen de Vagebond, kunnen wij slechts de voor- looDige uitslagen geven. Deze zijn: 45 M2 Kruiserklasse, ochtendwedstrijd: 1. Walta, stuurman G. Vermaat; 2. Bonzo, stuurm. Warring. Middagwedstrijd- 1. Walta, stuurm. G. Vermaat; 2. Koppelstok stuurm. Kanis. Regenboogklasse A, ochtendwedstrijd: 1. De Steur II, stuurm. L. v. d. Steur; 2. Leede III, stuurm. W. Z. v. d. Mey; 3. Hol land, stuurm. F. P. Bos. Middagwedstrijd: 1. De Steur II; 2. Holland: 3. Leede III Regenboogklasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Snip, stuurm. H. J. Swart; 2. Regenboog, stuurm. A. G. Sijthoff. Middagwedstrijd: 1. Snip; 2. Elf, stuurm. H. J. W. Swart. 12 M2. Eenheidsklasse: Ochtendwedstrijd 1. Vliegende Hollander, stuurm. J. de Brey Jr.; 2. Wipneus, stuurm. R. Nolles. Middagwedstrijd: 1. Vliegende Hollander: 2. Mamselle Ni-Touche, stuurm. A. G. Bakker. 12 vts. Jollenklass A: Ochtendwedstrijd 1. Vagebond, stuurm. Th. v. Helvert; 2. Daphnia. stuurm P. H. R. Borgerhoff Mul der. Middagwedstrijd: 1. Woelwatertje II, stuurm. C. C. J. Wernink; 2. Vagebond. 12 vts. Jollenklasse B: Ochtendwedstrijd: 1. Sater, stuurm. J. J. Kippel; 2. Hans, stuurm. A. N. v. Vliet: 3. Onrust III. L v. Essen. Middagwedstrijd: 1. Hans: 2 On rust; 3. Waterhoen, stuurm. J. de Vries DUIVENSPORT. DE BLAUWKRAS. Wedvlucht van Pont St. Maxense (Frank rijk). De duiven werden om 10.30 met Noordenwind en bewolkte lucht in vrijheid gesteld, en bereikte hun hokken als volgt: J. Schreuder le, 2e, 5e, 7e, 9e, 10e, 11e; A. P. de Kroon 3e; P. v. d. Leek 4e, 8e; A. v. Rooijen 6e. Eerste duif 18 u. 19 min. 25 sec. Laatste duif 18 u. 53 min. 43 sec. „HET OOSTEN". Wedvlucht vanaf Orleans. De vo»«i om 8 uur gelost met Zuid-Oosten^ V bereikten als volgt hun hokken- 1. I. Monteba 3 u. 41 min. Stoeke 3 u. 44 min. 52 sec.; 3 idem k min. 53 sec.; 4. I. Monteba 4 u lO nci sec.; 5. idem 4 u. 12 min. 52 sec fi r 4 u. 31 min. 56 sec.; 7. idem 4 u 35 sec.; 8. H. v. d. Vecht 4 32 m sec.: 9. A. Stoeke 4 u. 51 min. 54 u, 50 min. sec.; 1" sec-; 11, H. A. de Haas 5 u. 0 min. 29 Faber 5 u. 7 min. 59 sec.; 12. idVm s',' min. 18 sec.; 13. A. Stoeke 6 u 6 min 1 - Eerste kampioen tot en met Orléam v. d. Vecht. Tweede kampioen tot en Orléans A. Faber. Kampioensdoffpr Stoeke. DE SNELVLIEGER. Eer Wedvlucht Mons, afst. 200 K.M In c cours 52 duiven, los 8 uur v.m zo N. Pet le, 2e, 3e; A. P. v. d. Voort'4e 7e, 8e, 10e, 11e, 12e, 13e en 16e; H Seri 5e, 9e en 15e en C. W. 14e en 17e Eerste vogel 10 u. 54 min. 41 sec Laa vogel 11 u. 46 min. 28 sec. Tevens hield de Snelvlieger een w vlucht Noyon afst. 303 K.M. In conco 49 duiven, los 8.25 v.m. Z.W. wind A v. d. Voort le, 3e, 4e, 11e en 14e- 'n 2e, 8e en 10e; C. Walle 5e, 6e, 13e'en 1 H. Seriier 7e, W. le Mair 9e en 15e. E< geconstateerde vogel 10 u. 31 min. 32 Laatstgeconstateerde vogel II u. 37 m 30 sec. 0 LEIDSCHE COMBINATIE VAN POSTDUIVENLIEFHEBBERS. Wedvlucht vanaf Compiégne (Fra In concours 253 duiven welke om 1 met N.O. wind gelost werden en aisv werden geconstateerd: G. A. L. van" Reijden, le, 2e, 5e, 33e, 41e en 49e- Ge Legët, 3e, 28e en 38e; J. Philippo (V 4e en 40e; H. Tegelaar, 6e; J. Braschov 8e, 24e, 45e en 50e; J. J. Laman, 7e 34e; S. N. v. Leeuwen, 9e en 32e; Houthoff, 10e, 15e, 25e en 37e: Chr.'v Pluijm, 11e, 14e en 46e; C. W. T. Ónv 12e en 47e; J. Flippo (RL.C.) 13e en 1 P. v. Egmond, 16e en 31e; J. W. v. D ren, 17e, 45e en 51e; J. Veldhuizen W. de Wolf, 20e; G. v. Dorp. 21e en F. Breedijk, 22e; H. D. Sirag, 23e en i A. N. Erades, 27e en 44e; A .v. Egmo' (R.L.C.) 30e; A. v. d. Made, 36e en 4 A. v. Polanen, 38e; A. Molenaar, 42- B de Graaf (B.D.) 43e. Mooiste uitslag voor den Berson Bek G. A. L. v. d. Reijden. le duif aankomst 2 uur 57 min. en sec., snelheid per minuut 1224,1 Meter. 51ste prijswinner 3 uur 39 min sec., snelheid per minuut 1052,8 Ml... Het le kampioenschap korte afst werd behaald in de Vriendenclub door A. L. v, d. Reijden met 5430.6 Meter, t' 2e kampioenschap door J. Braxhoven 11 5225.4 Meter. Voor de stedelijke vlucht Orleans is a.s. Zaterdag prijsuitreiking. Donde reclames inzenden Clubgebouw haavestraat 13. Heden heeft de P.V. De Trekvogel opgegeven als lid der Combinatie. C de gevleugelde vrienden (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven van Orleans afstand 504.015 K.M. De dui werden in vrijheid gesteld te 6 uur met Oosten wind. Bij aankomst West t N.-West. De eerste duif bereikte het hok te uur 19 min. 3 sec. de laatste prijswimr de vogel te 3 uur 27 min. 29 sec. De uitslag was: 1. H. Oudshoorn; 2 9 J. P. Brederode; 3, 5, 7 en 10 C. Verst Jr 4 en 6 K. I. Waasdorp; 8 K. Scheff 0 de blaüwband. Wedvlucht vanaf Orelans (Frankrij 508 KM. In concours 58 duiven welke 6 uur in vrijheid gesteld werden en h hokken bereikten ais volgt: J. Lagerweij, le, 4e, 7e; C. Geel ,2e, 11e, 13e; R. K. W. Kuipers, 3e, lüe, 1 16e, 17e en 18e; H. W. Martens, 5e, 1, 19e, 20e; J. Vernes, 6e, 9e; J. Rooda, 1" Eerste duif te 2 uur 25 min. 28 se laatste te 3 uur 58 min. 40 sec. STRIJD EN VRIENDSCHAP (Voorschot» Wedvlucht van Pont St. Maxence. I concours 47 vogels. Los 10 u. 30 min. eerste duif werd geklokt om 6 uur 6 m 54 sec.; de laatste te 7 uur 4 min. 30 s G. A. Heyne 1ste: C. Zwaan 2de; J. SI ter 3de, 6de; A. de Graaf 4de; G. A. vi AcLrichem 5de, 7de, 8ste en 9de. SCHAKEN. PROMOTIEWEDSTRIJDEN LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De Leidsche club verliest van „Staunle (Groningen) met 3 p. tegen 7 p. Dreimaal hadden de Leidenaars de ov winning behaald, met 64 van Kraling met 6'/«3'/j van Hilversum en met 6 3'/s van „Het Oosten" te Amsterdam, ongeveer dezelfde sterkte trok de Leids club gisteren naar Amersfoort, om in het clublokaal der Amersfoortsc Schaakclub tegen de Groningers te speif in de hoop wederom de overwinning zullen behalen. Het werd echtgr een groo nederlaag. De Groningers speelden sre ker dan men gedacht had en werden vendien nog in ruime mate door het gf begunstigd, daar gedurende het spel der Leidsche spelers een officier wegg ven. Groningen moet nu a.s. Zondag reg „Utrecht" spelen, de Leidenaars zijn van verdere wedstrijden uitgeschakera. De volledige uitslag is de volgende C. Scholtens (Gr.)— G. Bosscha (L.) J J. A. Wolthuis—W. Demmendal I W. Miedendorp—W. H. Bosscha ."1 H. M. Soumans—P. L. J. Rassers J. GroeneveltM. M. Segaar J. A. Uchtman—N. N. H. BosM Bloem i/a A Jager—A. L. de Wolf - - - - -r c j.Goudsmi» J. Derksen Staats-Mr J. LindenberghG. Schoppen Totaal 7—3

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12