De internationale atletiekwedstrijden te Amsterdam fl* Jaargang Maandag 13 Juni 1932 No. 17 Het voornaamste Nieuws van heden. «nauzuuwMimifl Mej. Gisolf verbetert het wereldrecord hoogspringen. ukger slaat jonath en körnig VtnchiUende Nederlandsche records gebroken. Ce internationale atletiekwedstrijden gistermiddag in het Amsterdamsche gidion zijn wel bijzonder succesrijk ge- den, vooral als men de prestaties van t athleten die voor uitzending .naar ipelen in Los Angelos zijn aangewezen in oogenschouw neemt. Berger, onze sprintkampioen, slaagde er de sterke Duitsche athleten Jonath en g te bedwingen in den fraaien tijd 10.5 sec. Het was Berger's laatste en e kans om zich voor plaatsing in de plsche ploeg te qualificeeren en de Haarlemmer is daar schitterend in agd. jioala te verwachten was bleet mej. Schuurman in het nummer 100 Ie hardloopen voor dames de meerdere al haar tegenstandsters. In haar serie sij de baan in 11.9 sec. vrijwel zonder "d; in den eindstrijd won zij in 12 sec. vele meters voorsprong op haar sterke Duitsche) tegenstandsters. In het nummer hoogspringen voor es heeft mej. Lien Gisolf wel een ndere prestatie verricht. Zij slaagde in de lat die hooger dan 1.60 Meter -d, over te springen. Bij nauwkeurig reten bleek het dat zij een sprong ge it had van 1.623 Meter, hetgeen een w wereldrecord beteekent! Belaas kwam onze vierde adspirant- inpisch deelnemer Peters in den hink- nsprong niet uit. De wedstrijden i de eerste serie der 100 M. hardloopen dames sloeg mej. Aalten, de bekende sche loopster Frl. Gericke, beiden n in den tijd van 12.4 sec. üej. du Mée won in de tweerde serie :ens op fraaie wijze n.l. in 12.4 sec., r Frl. Dorenz. te derde serie was vanzelfsprekend voor Schuurmaan, die haar baan in 11.9 liep dus wederom binnen wereld- rdtijd 112 sec.) Deze tijd van 11.9 sec. dus wel voor homologatie in aanmer- komen, tenzij het waar is, dat er dezer m door een Amerikaansche sprintster tijd van 11.8 sec. is gemaakt. 'i den eindstrijd won zooals reeds ge- J mej. Schuurman gemakkelijk. Op de 400 Meter voor heeren speelde '5 enkele Nederlander een rol van be- 'tnis, Borchmeyer (Duitschland) werd voor den Tsjech Knenicky. 0? de 110 Meter horden, een zuiver "'"dsch nummer, kon W. Kaan, die momenteel weer in schitterende con- bevindt, het Nederlandsche record Oscar van Rappard 15.5 sec. een k eind naar beneden halen. In zijn e liep Kaan bijzonder goed en eindigde eerste in 15.2 sec. Ook in de finale liep uitstekend en maakte toen een tijd van tsec. Spannend duel: BergerJonath Ds 100 Meter hardloopen voor heeren eigenlijk het hoofdnummer van een elijk tournooi. Jonath iwerd in de te serie onbedreigd eerste met 10.8 sec. Engel (Tsjechoslowakye). de tweede serie liep Körnig (Duitsch- 1 mee en ondanks uiterste pogingen Van den Berghe werd de Duitscher jSein 10.7 sec.; 2. v. d. Berghe 10.9 sec. de derde serie won Berger gemakke- met een tijd van 10.9 sec.; 2. Müller tschland)11 sec. «finale was bijzonder belangwekkend, "tevalsche starts riepen de loopers terug. de derde maal ging het goed. Berger - «n zeer snellen start en was direct 1 Het leek dat hij onbedreigd zou win- noch na 50 Meter drong Jonath zich ds achterste positie naar voren. Een achtige eindspurt volgde. Prachtig ■de de Duitscher zijn lichaam vooruit, tiende seconde haalde hij Berger laatste metersBerger geeft zich tot uiterste en van onze perstribune af is jUnmogelijk te zien, wie eerste was. Het «Berger te zijn in 10.5 sec.; 2. Jonath; •irf 4' v' d' Bershe; 5. Körnig. Berger "dezen tevanchewedstrijd van Jonath en door zijn onberispelijken start, uu de eindspurt van Jonath buiten- .-?■ Volgens de tijdopnemers maakte "J een tijd van 10.7 sec., o.i. lijkt dat 0) au onwaarschijnlijk. ,w, e «M Meter maakte Dop een goed en eindigde als derde. Winnaar iWk 1 Kuzimic in 1 min. 57.6 sec. hitn a Pummer 1500 Meter hardloopen if6.Nederlandsche deelnemers niet itóid vWas eeP zeer fraaie race waarin jjwd hoofdzakelijk liep tusschen den bïïu n on den Duitsc.a.-r Wich- tn» P'ohmanu won met 0.1 sec. voor- ffijS min. 58 sec. 'dj^j^Meter bracht voor Holland een bs('u"juB. Jan Zeegers die eventueel to rekening naar Los Angelos zou WdpiTuprde niets bijzonders en gaf Óyj Jw Van der' afstand op. 5„t,„aede vertegenwoordiger Baars iam hield geruimen tijd het vol. Hij lag vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd in derde positie, n.l. achter Syring en Petri. De Deen Axel- sen, die zich eerst bij dit peleton had ge houden, zakte langzamerhand af naar de vierde plaats. Toch kon Baars het tempo dat Syring nam, niet volhouden en zeven ronden voor het einde moest de Rotterdammer geheel uitgeput waarbij de warmte wel zijn aandeel zal hebben bijgedragen opge ven. Syring won, in schitterenden stijl loopend in 32 min. 7.6 sec. Op dat moment kon ieder oogenblik de Marathonwinnaar in het Stadion aankomen. Op het moment, dat Syring aan zijn laatste ronde begon, kwam de Belg Jean Linsen van zijn lan gen tocht terug en werd winnaar, luide toegejuicht door de duizenden. Het polstokhoogspringen was een Duitsch succes, Wegener sprong 3.90 Meter. De Keyzer van Oorschot haalde de 3.55 Me ter, doch over het algemeen bleven de Hollandsche vertegenwoordigers beneden hun kunnen. De hink-stap-sprong werd gemakkelijk gewonnen door Blankers, bij afwezigheid van W. Peters. Deze moet op medisch ad vies eenige weken rust houden en komt zoodoende ook niet in aanmerking voor uitzending naar Los Angelos. Het vèrspringen was voor den Duitscher Koechermann met een sprong van 7.17 M. Wereldrecord. Het hoogspringen voor dames werd ge wonnen door mej. Gisolf. De 1.55 Meter werd gehaald door de Nederlandsche da mes Gisolf, Koopman en door de Duitsche dames Braumuller en Notte. Op de 1.58 Meter vielen Braumuller en Koopman af. Frl. Notte bleef tenslotte op 1.59 staan. Lien Gisolf haalde meer dan 1.60 Meter en verbeterde met een sprong van 1.62,3 het wereldrecord, staande op haar naam van 1,608 Meter. Dc estafettenummers Voor de estafette liep een Nederlandsche Gemengde ploeg tegen Eintracht (Frank furt), St. Georg (Hamburg), S. P. Charlot- tenburg en A.D.A. (Amsterdam). Na een aanvankelijken achterstand haalde mej. Du Mée magnifiek op en kon Schuurman met een kleinen achterstand de laatste 100 Meter nemen. Met grooten voorsprong won zij. De tijd voor de Neder landsche ploeg was 49.4 sec (nieuw Ne- derlandsch record). Het record was 49,8 s. De ploeg bestond uit de dames Dalmolen, Aalten, Du Mée en Schuurman. De 4 x 100 Meter heeren werd een ge makkelijke overwinning voor TUS (Bochum). De S. C. Charlottenburg werd tweede in nek aan race met Haarlem (waarin Bergers meeliep), welke laatste vereeniging echter gedisqualïficeerd werd. De Marathonrace. In een wel heel erg zomersche tempera tuur hebben een groot aantal athleten gistermiddag het Olympisch Marathon- parcours 1928 geloopen. Sommigen was de temperatuur te machtig en moesten op geven. Na 8 K.M. waar de Zuidelijke Wandelweg op den Amsteldijk uitkomt had van Leenen den kop met van der Steen (België). Bij Ouderkerk, een afstand van ruim 12 K.M., hadden beide loopers nog steeds de leiding. Op 100 Meter volg den Verschaeren, Linsen, Geisler, Horsters. Op het verste punt, vlak bij Uithoorn, toen de loopers den Thamerdijk gingen volgen waren van Leenen en van der Steen gezamenlijk nog aan den kop en bevonden zij zich in goede conditie. Op 600 Meter volgden Verschaeren (België) Linsen (België), en Geisler (Duitschland). Op 800 Meter Greglinger (Duitschland en op 1000 Meter Rooyakkers. Na de Nesserlaan te hebben doorgeloo- pen kwamen de loopers weer bij den Am- stel terug op den ouden weg. De volgorde was nu geheel veranderd, Linsen en Geis ler hadden den kop genomen, hun tijd be droeg toen 1 uur 58 min. Op 40 Meter volg de van der Steen, terwijl van Leenen, de eerste Hollander op 140 Meter achter de leiders was. De Belg Linsen en de Duit scher Geisler voerden hierna 'n heroïschen strijd. Gezamenlijk liepen zij verder en toen de loopers het Kalfje weer bereikt hadden waren zij 1 K.M. voor op de an deren, o.a. Van der Steen en Van Leenen. Op den Zuidelijken wandelweg, dus nog ongeveer 4 KM. van de finish lagen Lin sen en Geisler nog gelijk. Doch toen liep Linsen zienderoogen uit en nam met een voorsprong van 15 Meter den kop. Steeds verder liep hij uit toen klaroengeschetter vanaf den Marathontoren ons aankon digde dat de winnaar in zicht was kwam de kranige Belg het Stadion binnen, har telijk toegejuicht door de duizenden toe schouwers. Van Geisler hoorden wij niets meer. Hij schijnt opgegeven te hebben. Tweede werd van der Steen met een achterstand van bijna 22 minuten. Derde de Nederlander Van Leenen. Dc uitslagen. De gedetailleeide uitslagen luidden: 100 Meter hardloopen dames: 1. mej. Schuurman, 12 sec.; 2. Frl. Gericke (Duitschland) 12.7 sec.; 3. mej. Aalten; 4. mej, du Mee; 5, Frl. Lorenz (Dultschl.). I Polsstokhoogspringen: 1. Wegener (Duitschland) 3.90 M.; 2. De Keyzer, 3.55 M.; 3. Oorschot, 3.55 M. Verspringen: 1. Koechermann (Duitsch land) 7.17 M.; 2. Van Welsenes, 7.04; 3. Moelle (Duitschland), 7.04 M.; 4. Lamoree 7.02 M.; 5. Blankers, 6.95 M.; 6. Jansen, 6.38 M. Hink-stap-sprong; 1. Blankers, 14,64 M.: 2 .Lamoree, 14.075 M.: 3. Fiedler 13.18 M. Marathonloop: 1. Linsen Malinois (Bel gië). 3 uur, 2 min., 52 sec.; 2. v. d. Steen (Malinois, België) 3.24.2; 3. Van Leenen (D.O.S., Rotterdam); 4. Hempel (Charlot tenburg); 5. Kreglinger (Duitschland); 6. Koevoets (A.A.C. .Amsterdam); 7. Postma (G.A.C., Hilversum); 8. Kwakkel (D.M.T., Apeldoorn); 9. Herblot (P.E.CZwolle); 10. Kroon (O.V.B., Apeldoorn); 11. De Ruyter (A.V.A.V., Amsterdam). 400 Meter hardloopen: 1. Borchmeyer (Duitschland), 49.9 sec.; 2. Knenicky (Tsjecho-Slowakije) 5 sec.; 3. Noeller (Duitschland); 4. Oostermeyer; 5. Bijlstra. 110 Meter Hordenloop: 1. W. Kraan 15.4 sec. (Serie 15.2 sec. Nieuw Nederl. record). 2. A. Reynders 16.3 sec. 3. A. Karman op gegeven. 100 Meter Hardloopen: Beslissing: 1. Ber ger 10.5 sec. 2. Jonath 10.7 sec. 3. Mueller. 4. v. d. Berghe. 5. Koernlg. 6. Engel (Tsje cho-Slowakije). Hoogspringen dames: 1. Mej. Gisolf, Den Haag 1.62.3 Meter (Nieuw Wereldrecord). 2. Frl. Notte Duitschland 1.50 Meter. 3. Frl. Braumueller 1.55 Meter. 4 Mej. Koopman 1.55 Meter. 5. Leeksma 1.45 Meter. 6. Mej. Buisma 1.40 Meter. 800 Meter Hardloopen: 1. Kuzmickie (Polen) 1 min. 57.6 sec. 2. L. Hoste (Bel gië) tijd 1 min. 59.4 sec. 3. Dop (Neder land). 4. Haver (Nederland). 1500 Meter Hardloopen: 1. Wichmann, tijd 3 min. 58 sec. 2. Markersen (Denemar ken) tijd 3 min. 65.1 sec. 3. Schamburg (Duitschland) 4 min. 0.8 sec. 5. Kuzmicki (Polen). 6. Geeraert (België). 6. Dr. Drosz- das (Tsjecho-Slowakije). Estafette 4x100 Meter Dames: 1. Neder landsche ploeg (dames Dalmolen, Aalten, Du Mee. Schuurman) tijd 49.4 sec. Nieuw Nederlandsch record). 2. Eintracht Frank furt 50.2 sec. Dames Haux, Lorenz, Flei scher en Bernhardt, 3. St. Georg Hamburg. 4. S. C. Charlottenburg. 5. Ada Amsterdam 10000 Meter Hardloopen. 1. Syring Duitschland, tijd 32 min. 7.6 sec. 2. Petri (Duitschland) 32 min. 42.9 sec. 3. Axelsen (Denemarken) 33 min. 22.5 sec. 4. Bakker (Nederland) 35 min. 54.4 sec. 5. Tooren- burg (Nederland) 37 min. 3.2 sec. 4x100 Meter Estafette Heeren: 1. T.UB (Bochum) met Lueck, Schumacher. Borch meyer en Jonath. tijd 43.1 sec. 2. Charlot tenburg. tijd 43 2 sec. met Mueller, Grosser Schlosske. en Koernig. 3. Gem. ploeg Ne derland met De Haan, Hansen. Beintema en De Boer Haarlem gedisqualïficeerd en België eveneens. Vermelding verdient nog, dat er zeker 10.000 toeschouwers aanwezig waren, die den strijd met groote spanning en geest drift volgden. Dr. Peltzer kon op de 1500 Meter niet uitkomen, daar hij zeen start- verlof heeft kunnen krijgen. NEGER LOOPT 100 M. IN 10.2 SEC. Ook wereldrecord 200 M. en 220 yards verbeterd. De Crt. verneemt uit Chicago: Gisteren is de 22-jarige neger Metcalfe er in geslaagd de 100 meter in 10.2 sec. te loopen. Metcalfe, die eerste de laatste weken door zijn prestaties de aandacht op zich heeft gevestigd, verbeterde heden drie nieuwe wereldrecords en wel de 100 M. in 10,2 sec. (erkend wereldrecord To- lan 10.3 sec.). 200 M. in 20,2 sec. (wereld record Locke 20,6 sec.) en 220 yards 20,5 sec. (weeldrecord Paddock 20,8 sec.) In dezelfde' wedstrijden werden nog twee wereldrecords verbeterd, en wel 120 yards (hooge) horden door Georg Saling in 14,1 sec. en 220 yards (lage) horden, welke door Jack Keller in 22,7 sec. werden ge loopen. Onzerzijds de opmerking dat men dit bericht dient te lezen met de noodige hoe veelheid zout. Door de jaren heen hebben Duitschers en Amerikanen fabelachtige athletiekprestaties geleverd, maar slechts heel zelden werd er later weer iets van vernomen. De horloges schijnen in Ame rika en Duitschland soms heel langzaam te loopenNog verleden week werd voor Jonath een tijd van 10,3 sec. ge constateerd, maar niettemin werd hij gis teren te Amsterdam door Berger in 10,5 seconde geslagen. Jonath's tijd zou 10,7 sec. geweest zijn. DE 40-K.M.-MARSCH DER L. p. S. V. Het bestuur van bovenvermelde vereeni ging maakt het navolgende bekend: Bepaalden wij de sluiting der inschrij ving voor deelname aan den op 25 Juni a.s. te organiseeren 40 K.M.-wandeltocht op Zaterdag 11 Juni gebleken is, dat verschil lende vereenigingen thans nog in training zijn. Aan de bij de bestuur binnengekomen verzoeken om de inschrijving langer open te stellen dan 11 Juni meende het bestuur tegemoet te moeten komen door de in schrijving open te stellen tot uiterlijk 18 Juni a.s. Inschrijvingen na dien datum zullen ter zijde worden gelegd. NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN DRIE ATHLETEN EN VIJF ZWEMSTERS AANGEWEZEN. Uitzending dames-estafetteploeg atbletiek in overweging. Door de Technische Commissie van de Koninkl. Nederlandsche Athletiek Unie is gistermiddag na afloop van de inter nationale athletiekwedstrijden in het Sta dion te Amsterdam besloten de volgende Nederlandsche athleten naar de Olym pische Spelen te Los Angelos te zenden: Chr. Berger (.H.A.V. „Haarlem") voor de 100 Meter hardloopen, Mej. T. Schuurman (U.D.I., Drachten) voor de 100 Meter hardloopen dames, en mej. L. Gisolf (Hygiea, Den Haag) voor het hoogsprin gen dames. De hink-stap-sprong-athleet W. Peters van P.E.C., Zwolle heeft op medisch advies drie weken volkomen rust noodig in verband met het feit, dat hü water in de knie heeft. Hierdoor is hij helaas! uitgeschakeld voor deelneming in dit nummer te Los Angelos. In verband met het feit, dat de Ne derlandsche damesestafetteploeg gister middag in het Stadion de 4 x 100 Meter estafette liep in 49,4 sec waarmede zij tevens de Europeesche kampioensploeg, in nieuw Nederlandschen record-tijd, over weegt de Technische Commissie de uitzen ding van een ploeg dames voor dit num mer, bestaande uit mej. J. Dalmolen (Brünhilde, Groningen), mej. T. Aalten (T.O.V., Zeist), mej. Du Mée (Gymkhana, Amsterdam) en mej. T. SGhuurman (UDI Drachten.) Hiervoor is noodig nog zes duizend gulden. A.s. Donderdagavond wordt in het Olympisch Stadion een voet balwedstrijd gespeeld tusschen twee elf tallen, samengesteld uit oud-internatio nals. De baten het Stadion is om. ge heel belangloos ter beschikking gesteld zijn voor de uitzending der damesploeg estafettenummer. De Nederlandsche ath- letiekwereld verwacht groote belangstel ling voor dezen wedstrijd. De met zooveel spanning tegemoet ge ziene wedstrijd tusschen de nog niet aan gewezen Olympische zwemsters, trok Za terdagmiddag te Tilburg een groote be langstelling. Mej. Baumeister liet verstek gaan, wijl ze niet in conditie was en van deelname aan de wedstrijden had afge zien. Thans verschenen aan de start: Mej. Vierdag, Het IJ; mej. Oversloot O.D.Z.: mej. Selbach, A.D.Z., die nog slechts 13 jaar is en mej. Brouwers, R.D.Z. De tech nische commissie van den Ned. Zwembond bestaande uit de heeren A. Sirks, voorz. J. W. van Doorn, secr.; terwijl mede aan wezig was de heer M. J. G. van Schaick, bondsofficial. De zwemsters werden bege leid door haar coachers de dames mevr. Braun en mevr. Wuijckhuizen. Gezwommen werd 100 M. vrije slag. Direct na den start lag mej. Vierdag even voor, maar ze werd spoedig ingeloopen door mej. Oversloot. Dank zij een geluk kig keerpunt kwam mej. Brouwers na het keerpunt in gunstige positie te liggen en daar mej. Vierdag even voor het keerpunt inhield en nog een slag moest doen waar ze niet op rekende kwam ze in de vierde positie. Ondanks haar krachtige slagen kon ze den opgeloopen achterstand niet meer inhalen; mej. Oversloot trok krach tig door, op den voet gevolgd door mej. Brouwers, die dan ook beiden het eerst aantikten. De uitslag van dit nummer luidt: 1. mej. Oversloot 1 min. 15.8 sec.; 2. mej. Brouwers 1 min. 16 sec.; 3. mej. Selbach 1 min. 17.5 sec.; 4. mej. Vierdag 1 min. 17.6 sec. Door de T. C. werden nu (met de dames Braun, den Ouden en Laddé) aangewezen de dames Oversloot en Vierdag. Daarbij is in aanmerking genomen dat mej. Vierdag voor het eerst in open water zwom en nog slechts kort in training is .Haar rou tine is echter veel grooter dan van de anderen. WATERPOLO. UITSLAGEN NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. Voor de competitie zijn de volgende uit slagen verkregen: Eerste klasse Heeren KP.C.L.Z.C. 1I S.V.H.—Het IJ 2—3. Maas—D.JK. 1—3. ZianDolfijn 25. Res. 1ste klasse: Zian 2Dolfijn 2, 22. G.Z.C. 2—Het IJ 2 1—5. Res. 2de klasse: S.V.H. 2Zian 3 50. Maas 2—D.J.K. 2 1—2. G.Z.C. 3—H.Z.C. 4, 1—3; A.Z. en P.C.—Het IJ 2. 1—5. Res. 3de klasse: H.Z. en P.C. 3R.Z.C, 2. 1—1. Dames. Eerste klasse: H.Z. en P.C.In ternos 4—3. R.D.Z.U.Z.C. 7—1. I DE ZIJL I—C.J.M.V. I (DEN HAAG). Morgenavond om 8.15 speelt De Zijl I haar eersten competitie-wedstrijd voor de 3e kl. N.Z.B. in de zweminrichting aan de Zijl tegen de C.JM.V. (Den Haag). Het le zevental is hiervoor als volgt samengesteld: voor: W .Snoeker, H. Kramp en F. v. d. Mark Fzn., achter: H. Blansjaar A. H. v. Egmond, K. Kraaijenbrink; doel: C. Rameau. Na afloop spelen de reserve-zeventallen een vriendschappelijken wedstrijd tegen elkaar. Nederlandsche athleten en zwemster* voor Los Angelos aangewezen. Schitterende prestaties onzer athleten te Amsterdam; mej. Gisolf verbeterde het wereldrecord hoogspringen; Bergen en mej. Schuurman wonnen de 100 M. hard loopen. Ajax verloor den cricketwedstrijd tegen V.R.A. ii met 117 runs op de eerste innings H. p. C. I—L. Z. C. I 1—1. Een bevredigend resnltaat. In het gezellige bad te Heemstede is Zaterdagavond onder ideale weersomstan digheden bovengenoemde wedstrijd ge speeld. L.Z.C. had een invaller voor van Helvert zoodat het zevental als volgt uit kwam: Doel: J. Meijn; achter: W. F. v. Ingen Schenau, J. Elsinga en mr. F. Hofsteenge; voor; C. A. de Reede: J. J. de la Court en J. F. Buys. Direct na den aanvang is H.P.C. in den aanval en aangemoedigd door een fana tiek publiek houdt zij vlug vol. De achter hoede der Leidenaars blijkt echter in staat den HP.C.-aanval volkomen te weerstaan .zoodat Meyn maar weinig ern stig werk te doen krijgt. In de L.Z.C.- voorhoede wil het minder goed vlotten, waarschijnlijk grootendeels door onge traindheid van de beide vleugelspelers. De la Court weert zich echter geducht en als hij na pl.m. 10 minuten een goede voor zet krijgt weet hij die met een schitte rend boogschot in een doelpunt om te zetten (01). Nu blijft L.Z.C. wat meer aanvallen, maar verder dan een schot tegen den paal weet zij het niet te bren gen en ook HP.C. weet voor de rust het doel niet te vinden. Na de rust wisselen de Reede en Buys van plaats, waardoor de H.P.C.-achter- hoede wat minder kans krijgt om op te zwemmen en er een gelijk opgaanden strijd ontstaat. Elsinga komt nu eens keurig opzwemmen, hij passeert twee H-P.S.'ers en lost dan een keihard schot, dat echter juist tegen den paal komt. Als Buys dan een vrijen worp krijgt en de la Court vrij voor goal ligt, lijkt het alsof L.Z.C. den voorsprong zal vergrooten, maar doordat de spelers elkaar niet be grijpen, krijgt HP.C. nog juist gelegen heid om zich te herstellen. Doordat L.Z.C. uitgespeeld raakt krijgt Meyn een paar harde schoten te verwer ken, wat hem echter goed afgaat. Vijf mi nuten voor het einde ontstaat het eerste misverstand in de Leidsche achterhoede, met als gevolg een strafschot, waaruit de gelijkmaker geboren wordt (11). In de laatste minuten zetten beide par- tijej alles op alles, maar er wordt niet meer gedoelpunt. In aanmerking genomen dat L.Z.C. nog maar weinig getraind heeft en dit toch een van de zwaarste wedstrijden is ge weest lijkt ons het verkregen resultaat niet onbevredigend. Donderdagavond om plan. 8 uur speelt L.Z.C. I thuis tegen S.V.H .(Hillegersberg). een tournooi te alphen. Groote publieke belangstelling. Begunstigd door magnifiek zomerweer werd Zaterdagmiddag in het Alphensch Zwembad een waterpolo-tournooi gehou den, uitgeschreven door den Goudschen Zwembond waarvoor een tweetal zilveren wisselbekers en een tweetal medaille's waren beschikbaar gesteld. Het programma luidde: Afdeeling Nederl. Zwembond: a. G.Z.C. III (Gouda)—A.Z.C. I (Gouda); b. S. Z. en P. Z. I (Schoonhoven)G. Z. II (Gouda) Afd. Goudsche zwembond: a. S. Z. en P. Z. II (Schoonhoven)G. Z. IV (Gouda); b. De Gouwe (Waddinxveen)A. Z. II (Alphen). Dat de zwemsport ook in Alphen meer en meer belangstelling geniet bleek wel uit de groote belangstelling die voor deze wedstrijden bestond. De eerste wedstrijd S. Z. en P. Z. II G. Z. TV eindigde in een 41 overwinning voor Schoonhoven. De Gouwe I wist A. Z. II met 21 te kloppen. De derde wedstrijd ging tusschen S. Z. en P. Z. IG. Z. n waarbij de Gouwenaars met een 10 overwinning uit het strijd perk traden. De Alphensche ploeg A. Z. I wist daarna van G. Z. C. Hl te winnen met 51. Hierna kregen wij een vinnige kamp te zien tusschen de winnaars van beide afdeelingen. De eerste wedstrijd tusschen De Gouwe I en S. Z. en P. Z. II werd een 61 over winning voor de Schoonhovenaren die hierdoor in het bezit kwamen van een der bekers. De andere beker werd gewonnen door G. Z. C. II dat A. Z. C. I met 41 wist te slaan. De twee verliezers van deze laatste twee wedstrijden verwierven de medailles. Na afloop dezer zeer geanimeerde wed strijden werden de prijzen uitgereikt door den voorzitter van den Goudschen Zwem bond den heer G. Gabry. Al-met-al was het een goed geslaagde propaganda-mid- dag voor onze mooie zwemsport.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 11