BERICHT. MAANDAG 6 JUNI 19?2 No. 22149 li-as» volgens postrecht. Voor eventueele opzending van lieten ld cts- Porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. FICIEELE KENNISGEVING Leidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN ICts Per reSe* voor advertentiën uit Leiden en plaatsen 1 isr agenteehEtppen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle \iire advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën IStend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. lïieen maximum aantal woorden van 30. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTt) Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. j nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Heden ontvangen alle abonné's in [Hen bij de bezorging van ons blad, „Zomerdienst 1932" van dor-, tramwegen en autobussen. De abonné's buiten Leiden zullen lien gids morgen ontvangen. DE DIRECTIE. reemeester en Wethouders van Leiden j te weten, dat door den Raad dier ■eente, in zijne vergadering van den November 1931, is vastgesteld de vol de verordening: VERORDENING luiende wijziging van de verordening 18 December 1913 (Gemeenteblad 43) op den aanleg van straten en gen, laatstelijk gewijzigd bij verorde- van 1 Februari 1917 (Gemeente blad No. 13). Artikel I. ttikel 2 lid 1 en 2 worden gelezen als ïazoeken tot overdracht in eigendom se gemeente van grond, bestemd voor ranleg van straten of wegen, worden de gemeente alleen ingewilligd, in wijkt, dat de verzoeker de beschik- beeft over dien grond, en onder be- dat hij door de Gemeente voor het van overdracht te stellen voorwaar - ral nakomen. i of krachtens deze voorwaarden i bepaald, welke bedragen door den ïeker aan de Gemeente moeten wor- betaald en vóór de overdracht ter Ir verrekening in de gemeentekas Kn worden gestort wegens: vergoeding van de kosten van straat- regaanleg en daarmede verband hou- :f werken, waarbij rekening wordt iaden met de breedte van de aan te to straten of wegen en met de sa- Btelllng van de daarbij toe te passen raten of verharding; i bijdrage in de kosten van die wer- welke geacht kunnen worden van ug te zijn voor een grooter gebied dan de onmiddellijk daaraan grenzende den wordt ingenomen." Artikel n. b artikel 3 wordt in plaats van „door i Gemeenteraad" gelezen: „ingevolge iel 2". Artikel III. t artikelen 5 en 6 worden genummerd tn ,5". Artikel IV. De artikelen 7 en 8 vervallen. 'astgesteld door den Gemeenteraad van J™, 'n zijne openbare vergadering van a JOen November 1931. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu- «oe Staten van Zuid-Holland, volgens Scht van den IS/28 April 1932, B, IrhHif (2e Afd) Gs- N°- 455, in ""rat medegedeeld. J* biervan afkondiging geschied, net behoort, den 6en Juni 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 1036 Giro No. 188690. fenifi ?erd ontvangen: - neel Fa. Jongmans f. 4.90. middagconcert in mODD-HORTUSZICHT". U;.RrS!!i(ia£ v°nd in den tuin van wTi™,1" het eerste middag- w» m bi de daar gebouwde W ?™ektcnt. Het Harmoniegezel- |ha Post" deed zich onder leiding |*ti( ™er Bolderdijk in een mooi ver- l'^'oai -(ramma hooren en bewees luiten'n muzikale en technische "ïatn. succes was zoo groot, dat ■«te li,' Jbhef gegeven moest worden. I fc hJ2™?d met het frissche weer, I "biaagsteiling niet groot. JACs. TJALSMA. Het bestuur van de afdeeling Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers schrijft ons: Zoo is dan toch gebeurd, wat velen onzer vreesden en is zijn heengaan onverwachts. Na een paar maanden ziek zijn is hij Zaterdag j.l. tegen 6 uur overleden. Het bericht ging als een schok door onze ledenvergadering. De voorzitter sprak eenige eenvoudige woorden, die vooral de ouderen onder ons ontroerden. Bijna 25 jaren heeft de heer Tjalsma het Leidsche Openbare Onderwijs gediend. Altijd stond hij op de bres om de belangen van het Openbaar Onderwijs té verdedi gen. In zijn geliefd afdeelingsorgaan „In en om de School", het vroegere „Openbaar Onderwijs", richtte hij de pijlen van zijn geest op zijn tegenstander, open en eerlijk. En wij zijn overtuigd, indien het ziekbed hem niet had vastgebonden, dat hij met élan zijn degen gekruist zou hebben met hen, die wederom een feilen aanval op htt Leidsche Openbare Onderwijs doen. Wij vermoedden niet, dat, toen hij in November uit de redactie van „In en om de School trad, hij nog zoo weinige dagen meer te leven had. Tjalsma was een overtuigd voorstander van Openbaar Onderwijs. Overtuigd ook, dat de schupl naast zijn opvoedkundige, een sociale taak heeft te vervullen. Strij der voor kindervoeding en -kleeding, schoolbad, schoolzwemmen, geneeskundig schooltoezicht. Alles wat het kind raakte, had zijn warme belangstelling. Hij was ook een vriend van kinderen. Zijn klasse had zijn Liefde, maar ook omgekeerd. Een onderwijzer, die in zekere regionen onein dig veel meer waardeering heeft verdiend, dan hem ooit is getoond. Een opvoeder, die met een zwak lichaam, den strijd vóór en óm het proletariërskind met bezieling mee streed. Vele jaren heeft hij de Leidsche Bonds- afdeeling als Voorzitter geleid. Tweemaal heeft hij den voorzittershamer om gezond heidsredenen moeten neerleggen. Hij was geen soepel voorzitter. Tjalsma verstond het „frappez, frappez toujours". Hij wist, wat hij wilde. Steeds recht op zijn doel af gaande. prikkelde hij tot tegenstand. Doch de vergadering onderging de bekoring van zijn krachtige, eminente leiding. Nu heeft hij den strijdhamer voor goed neergelegd. Dat is voor de afdeeling een zeer groot verlies. Tot het laatste oogen- blik bezocht hij de ledenvergaderingen. Ten slotte kon hij niet meer. Beschamend is zijn voorbeeld, vooral voor de jongeren. In de Plaatselijke Schoolcommissie nam collega Tjalsma een uitzonderlijke plaats in. Meestal stond hij, alléén gesteund door zijn partijgenooten, tegenover een groote conservatieve meerderheid. Maar altijd weer beleed hij zijn liefde voor het Open baar Onderwijs. De Leidsche Openbare School verliest in hem een vurig pleiter, eeh bezield, ijverig en welbespraakt propagandist. Ook de S.D.A.P. verliest veel in hem. Jarenlang heeft hij geijverd voor de socia listische idealen. De ontwikkelingscursus sen voor arbeiders hadden zijn groote be langstelling. Ook de arbeiderswoningbouw. In één woord, alles, waarbij de arbeiders klasse en het kind betrokken waren, trok hem onweerstaanbaar aan. Wij hebben een groot strijder verloren En, wij zullen hem missen, wantzooals hij, zijn er zoo weinigen. HONDENTENTOONSTELLING. Bij de gisteren te Den Haag gehouden internationale kampioenschapstentoonstel- ling van de Kynologenclub De Hofstad", won de Samojeed (teef) „Tacha von Reck- leben". eigenaar de heer A van Duin. al hier een tweeden prijs in de open klasse en een eersten prijs in de limietklasse be nevens de kwalificatie ..zeer goed" De keeshond (teef) „Rukchike" van den heer J. L. Bosschieter uit Rijnsburg. won eveneens een eersten prijs in de limiet klasse en de kwalificatie uitmuntend". De Pekingees „Mata Hari" van mevr. H. J. de GrootBakker uit Warmond won een 2en prijs in de Puppy-klasse en de kwalifica tie ..goed". Het dwergkeesje (teef) .Baresse" („uit muntend") van den heer J. A. Dollee te Warmond won een eersten prijs in de nieuwelingenklasse. Verder won de Sint Bernard (reu) .Ed gar van Groenewald" van den heer J Dek ker te Hazerswoude een vierden oriis in de jeugdklasse (bevredigend): de St. Bernard (reu) James van de Oldenhove" van den heer G. J. Jank een derden orijs in de Puppyklasse (goed) en de Groenendaler „Ursus" van mejN. Smit te Oegstgeest een eersten prijs in de open en in de nieuwe lingenklasse (goed). Er waren 442 honden ingeschreven, waar onder vele uit het buitenland De kwaliteit was over het algemeen zeer goed. JONGERE LIBERALEN. ESPERANTO-EXAMEN. Voor het dezer dagen te 's-Gravenhage gehouden Esperanto-examen, diploma A. slaagden alle leerlingen van de aan de Gemeentel. Kweekschool verbonden cursus, n.l. de dames: J. G. van DoornDe Bruin A. C. van Houwelingen. M. A. E. van Kat wijk—De Rijk. A. C. Molt—Visscher T. Wartena, J. van Zeist en de heeren: L. G. van Doorn. A. Heysen. Joh, de Kier en J. Martij n, allen alhier. GESLAAGDE GEWESTELIJKE LANDDAG. In den Burcht. Door het Jong Liberaal Propaganda Fonds, de Leidsche afdeeling van den Bond van Jonge Liberalen en de Leidsche Liberale Studenten Vereenlging werd Za terdag in „Den Burcht" een gewestelijke landdag gehouden. Lag het oorspronke lijk in de bedoeling der organisaties de middag-bijeenkomst te houden tusschen de tinnen van „Den Burcht" Leiden's oudste plekje grond te houden, het min der gunstige weer bande de vrij talrijke bezoekers naar de Graanbeuaszaal, echter niet, dan nadat het openingswoord van mr. R. P. 's Jacob was uitgesproken op dezen ouden grond. Mr. 's Jacob heette allen welkom en deel de enkele aangebrachte wijzigingen mede. Nadat het volkslied gezongen was werd de Graanbeurszaal „ingenomen" en was het woord aan dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. „Staat en Vrijheid." Gelukkig prees dr. Vos zich een redê te mogen uitspreken over dit onderwerp, een subject, dat den laatsten tijd steeds urgenter wordt. Met verschillende gevoe lens neemt men ook in ons land den ge- stadigen groei van het Nationalisme op. Vreugdevol eenerzijds, met angst ander zijds. Foutief wordt het nationalisme ech ter vaak door de tegenstanders met het fascisme verwisseld. Niet anders dan in een dusdanige verwarring van de twee be wegingen moet het verwijt zijn voortge sproten dat spr. gekregen heeft naar aan leiding van het aanvaarden van een spreek-uitnoodiging voor het Nationaal Jongeren Verbond te Amsterdam. Volkomen begrijpelijk is het voor elk een dat wanneer de volkswelvaart bedreigd wordt door ernstige gevaren of schijnt te worden bedreigd, dat het streven om door eensgezindheid deze gevaren het hoofd te bieden grooter wordt; dit streven naar grootere eensgezindheid is het zuivere na tionalisme. Verder dan dit streven gaat echter het oorspronkelijke fascisme. Zelfs indien het N. J. V. fascistisch georiën teerd was, dan moet het nog een kwestie van belang zijn, waardoor zooveel jonge ren, als alle Nederlanders tegenover poli tieke niet kerkelijke organisaties gewoon lijk vrij koel zich één gevoelen. Met méér dan gewone belangstelling heeft spreker dan ook altijd de beweging gadegeslagen. Dr. Vos hoopt, dat zij in de goede richting zal worden geleid en gehouden en niet zal ontaarden in een politieke „lukraak" be weging, zoo als het fascisme buiten Italië is verworden; alleen wetende wat men niet wil, maar zonder een bepaald pro gramma. Niet slechts door de macht der bajonet ten maar tevens door de sympathie van liet volk was het Mussolini mogelijk zich te handhaven. Het latere, en in dit ver band noemde spr. vooral het Duitsche fascisme is in plaats van constructief, destructief geworden. Te wenschen is het daarom dat de beweging van het Natio naal Jongeren Verbond niet geschoold is op Duitsche leest, maar constructieve plannen heeft, welke niet strijdig zijn met de liberale beginselen. Dan ging spr. na op welke wijze deze nationalistische beweging kon zijn ont staan en dan kan wellicht de heer- schende ontevredenheid over den gang van zaken de oorzaak worden genoemd. In het Haagsche Maandblad schreef dr. Vos voor eenigen tijd een artikel „De crisis en het parlementarisme" geheeten, waarin een uiteenzetting werd gegeven van den toestand. Sedert dien is het ech ter ook in Nederland erger geworden. Zoo groot is thans de macht van de ministers geworden, dat de volksvertegen woordiging of de Wetgevende Macht slechts een wassen neus is en ook in ons land kan men langzamerhand van een fascistisch regime gaan spreken. Aan de hand van enkele voorbeelden lichtte spr. deze uitspraak nader toe. Meer en meer komt het voor, dat den ministers als het ware blanco volmachten worden ver strekt, een voorbeeld hiervan kan het on langs tot stand gekomen deviezen clea- ring-wetje genoemd worden. Van liberaal oogpunt uit bekeken zijn deze volmach ten ontoelaatbaar. Tegenover het buiten land kunnen vooral in deze moeilijke tijden door de Ministers genomen maat regelen door de bevoegde instanties niet meer worden afgekeurd. De steun, welke de ministers ondervinden van de recht- sche partijen stelt hen tot het bewind in staat. Ook in de toenemende willekeur van de bureaucratie tegenover den handel wordt het fascistisch regime zichbaar en een zegen zal het dan ook zijn als aan deze toestanden zoo spoedig mogelijk een einde komt. Dat bij dergelijke toestanden ontevredenheid ontstaat is verklaarbaar; aan de andere zijde dient erkend, dat in de ontevredenheid der menschen wel eens een onbillijke tendenz schuilt. Te eischen van de regeering, dat zij aan de crisis een einde maakt, ware een onbillijkheid en een bewijs van kortzichtigheid. Ver eenzelviging van de fouten, welke aan 't parlementaire stelsel kleven met het stel sel zelf. leidt er toe, dat van de opheffing van het stelsel verbetering van den toe stand verwacht wordt. Dat is echter geenszins het geval. Voor het niet voldoen aan de verwach- 1 tingen van het parlementaire stelsel wees spr twee oorzaken aan, nX le. zijn de nationale lichamen overladen met arbeid en 2e. vindt men in het parlement niet meer de elementen benoodigd voor een behoorlijke en krachtige functioneering van het parlementaire stelsel. Dr. Vos zette deze twee punten vervol gens nader uiteen, herinnerend aan het stroeve verloop van de werkzaamheden tijdens de distributie en het ontbreken van een homogene meerderheid en een krachtige oppositie in onze Kamers en de andere staatslichamen. De steeds aan groeiende bureaucratie, een gevolg van d'e steeds verder gaande democratiseering van het staatsbestel is aansprakelijk voor den stroeven gang van zaken. Dooi de sectarische denkwijze is de staatsbe moeiing verheven tot een cultus. De hieruit voortvloeiende ontevreden heid heeft ook in ons land fascistische kernen doen ontstaan teneinde te komen tot een meer efficiente ontwikkeling van de staatslichamen. Slechts door opheffing van het parlementaire stelsel kan in Ne derland weer een gezonde toestand ont staan. Zoo niet. dan komt men tot on aanvaardbare toestanden. Slechts de geschiedenis zal beslissen over de toekomst van den fascistischen en communistischen staat. Zoo Mussolini er niet in slaagt een parlementair stelsel te vinden dan zal er in weerwil van alle bajonetten een reactie volgen, welke een einde zal makeri aan zijn dictatuur. Dat hij zal worden opgevolgd door een even kraehtigen opvolger is niet aanvaardbaar. Voor Nederland is een fascistisch regime met 't gemis aan persoonlijke vrijheid en de ontwikkeling van 't individu niet denk baar. Ook in tijden als deze dient men het hoofd koel te houden en zich niet door leuzen te laten meesleepen, doch propaganda maken voor de Liberale ideeën zoodat het vaderland de vruchten zal kunnen plukken van onvermoeiden arbeid en het idealisme. Een krachtig applaus besloot de enthou siaste rede van dr. Vos. Hierna trad op 't koor van de afdeeling Den Haag van de Nederlandsche Vereeniging voor den Volkszang onder leiding van den waarn. leider, de heer W. A. Segboer. Het muzi kale intermezzo werd ingezet met den gezamenlijken zang van de eerste twee coupletten van het „Wilhelmus", waarna met veel succes eenige nationale liederen werden gezongen. Het slotwoord van de middagzitting werd gesproken door dr. F. Hollander, den voorzitter van den Bond van Jonge Liberalen. Uit het voorbeeld van Engeland, aldus spr.. valt af te lei den de paradoxale uitspraak, dat deze ongunstige tijden voor het liberalisme gunstig blijken te zijn. Hartelijken dank bracht spr. aan dr. Vos voor zijn rede. Aan den gemeenschappelijken maaltijd ging een gezellig Thé-dansant vooraf, dat op de welbekende wijze werd opgeluisterd door The Blue Lyres. De Avond-bijeenkomst in de Graanbeurs werd na een kort wel komstwoord van mr. s'Jacob geopend met een rede van prof. dr. B. D. Eerdmans. Deze wees allereerst op de Amerikaansche en ten deele ook Engelsche gewoonte eerst samen te dineeren en dan eenige redevoe ringen aan te hooren. In het onderhavige geval gaat deze gewoonte wel niet geheel en al op. maar de voordeelen in den vorm van de redevoeringen zijn blijven bestaan. De jongere liberalen wekte spr. op toch vooral de liberale ideeen intact te houden niet alleen, maar ook steeds te propa- geeren. Is de werking van den electrisohen stroom en ontplofbare middelen direct en onmiddellijk, niet anders is dit het geval met staatkundige begrippen. Gaat alles goed, dan merkt men niets, gaat het niet goed. dan merkt men ook niets, althans de eerste 25 jaar of halve eeuw. Daarna open baren zich de fouten meer en meer. De jeugd van thans zal dan ook In den loop der jaren ongetwijfeld te strijden krijgen tegen de meer en meer ingetreden mis standen en het behoud van de liberale be ginselen. Niet straffeloos laten zich oude bepalingen uit het staatsrecht wegnemen! Meer en meer raakt men zoozeer met de misstanden vertrouwd dat de mededeeling der S.D A.P.'ers in de Tweede Kamer die door den eed van trouw aan de grond wet zich ook ter beschikking hebben ge steld van het vaderland t.z.t. misschien te zullen opwekken tot dienstweigering, geen algemeene verontwaardiging meer wekt. Het groepsbelang is langzamerhand boven het algemeen belang gesteld, iets dat duidelijk wordt bewezen door het ge beurde in den Amsterdamschen Gemeen teraad. Wijkt een schip eenmaal een enkele graad van de oorspronkelijke koers af, dan is het verschil na eenige dagen reeds zeer groot. Evenzoo gaat het in het staatsrecht. De gevolgen van het afwijken uit den koers worden wel gedemonstreerd door de Lagere Onderwijswet: hoe deze zullen zijn na de afwijking door het ..smadelijke Godslasteringswetje" zal de tijd leeren. Na deze korte inleiding was het woord aan den heer C. G. Roos, burgemeester van Lekkerkerk. Rede van den heer C. G. Roos. Allereerst herinnerde spr. er naar aan leiding van een ingezonden stuk in de „Sociaal Democraat" aan hoe in 1914 wij len dr. Bos een brochure schreef getiteld: „Vrijzinnige Gedachte in Moeilijke Tijden" een brochure, waazraan ondanks vereering voor den schrijver de rede van spr. „Libe rale Gedachte in Moeilijke Tijden" niet is ontleend. Dat de huidige tijden vrijwel BINNENLAND. Afscheidscollege van prof. dr. H. M. van Nes als Leidsch hoogleeraar (3e Blad). Dreigende uitsluiting in het stucadoors- bedrijf. (Binnenland, 2e Blad). Verhooging van den prijs der Vita- tarwe. (Land- en Tuinbouw), 2e Blad). Doodelijke verkeersongelukken te Delft en Abcoude. (Gemengd, 2e Blad). BUITENLAND. Dc Duitsche rijksdag is ontbonden ver klaard. (Buitenland, le Blad). De Pers over de Duitsche regeerings- verklaring. (Buitenl., le Blad). Groote overwinning der Nationaal- Socialisten bij de verkiezingen voor den Meckienburgschen landdag. (Buitenl. en Tel. le Blad). Militaire opstand in Chili; een nieuwe regeering gevormd. (Buitenl. en Tel. le Blad). even moeilijk zijn als in het jaar 1914, zal wellicht niemand ontkennen. Slechts met een vasten wil en door de moeilijkheden onder de oogen te zien. kan een betere toe komst worden bereikt. Goeddeels kunnen de huidige moeilijkheden worden toege schreven aan het loslaten van de liberale beginselen in de staatkunde en dientenge volge kunnen zij alleen worden opgelost door een terugkeer hiertoe. Hoewel het de plicht van de overheid is te helpen zooals thans b.v. de boerenstand geholpen zal worden, moet niet uit het oog worden ver loren, dat de crisis een universeele is. Hierdoor spr. lichtte dit met enkele cij fers toe. kan het niet uitblijven of de inkomsten van den staat nemen eveneens af. De ondankbare maar dure plicht van de liberalen moet het daarom zijn aan te dringen op soberheid en zelfbeperking in het staatshuishouden. De gouden jaren waarin alles kon, zijn voorbij! Een groote vraag is het daarom of de Staat bij machte zal blijken te helpen tot de crjsis is geweken. Reeds thans wordt per dag blijkens een mededeeling van den Minister ongeveer 1 millioen gulden is ons land aan werkloozensteun uitgegeven, daarnaast komen de zware plichten, welke de Staat in den loop der jaren door de democratische partijen zich zag opgeladen. Plichten, welke een enorme uitbreiding der bureaucratie noodig maakten, iets waartegen de liberalen zullen moeten strij den. Door vermindering van het leger van overheidspersoneel is het mogelijk het keurkorps goede salarissen uit te betalen. Hoewel het logisch is, dat de Staat be zuinigt, dient ook onder de oogen worden gezien, dat een eerlijk ambtenaar nooit rijk wordt en niet zooals de meeste particuliere de vette jaren heeft medegemaakt. Dat het momenteel door de houding der andere mogendheden niet mogelijk is den vrijhan del te handhaven, is begrijpelijk; er dient echter voor gewaakt te worden, dat het protectionisme hier zijn intrede doet. Ne derland is hiervoor te veel op den export aangewezen Nader belichtte spr. vervolgens den nood van den boerenstand, welke naast de export-belemmeringen thans gebukt gaat onder de veel te zware sociale lasten. Een afschuwelijke belangenpolitietk en groeps egoïsme hebben het algemeen belang lang zaam maar zeker op den achtergrond ge dreven. In den zin van dr. Vos besprak de heer Roos dan het fascisme en het Na- tionaal-Socialisme, welke beide een reactie vormen op de democratiseering, een stel sel, dat in geheel Europa zijn de voor beelden aan te wijzen thans wel heeft afgedaan. Niet nieuwe systemen, maar te rugkeer naar het oude met afschaffing van de excessen zal de herleving brengen. Tenslotte herdacht spreker den 50sten sterfdag van Thorbecke door te herinne ren aan enkele zijner uitspraken. De jon gere liberalen werkte spreker op te pro- pageeren voor de liberale denkbeelden en hiervoor te strijden met woord en daad. Zün door een krachtig applaus van de vele belangstellenden bekrachtigde rede besloot de heer Roos met Thorbecke's gezegde: „Beginselen zonder organisatie zijn als een wegwijzer zonder weg." De heer s'Jacob dankte den spreker voor zijn gloedvol betoog en wekte de jongere liberalen op de vergaderingen en lezingen vooral te bezoeken teneinde de vele moei lijke en nog niet voldoende geregelde kwesties te bestudeeren en als de tijd is aangebroken beslagen ten ijs te kunnen komen. Het verdere deel van den avond werd Ingenomen door declamatie van oude en moderne gedichten door den heer Hugo Reyst en zang van mei. Julie Ardesch van Hamel. Een gezellig bal waaraan wederom de Leidsche Blue Lyres medewerkten be sloot den welgeslaagden landdag.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1