SCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 3 Juni 1932 TELEGRAMMEN. LAATSTE BERIHHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. EEURS0VERZI0HT. SPORT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. istermiddag 3 uur: 757. 3 uur: 758. telegrafisch weerbericht. Kou Ned Meteorol. Instituut. De Bildt oogste stand: 773.6 te Janmayen. -acste stand: 745.0 te Hernosand. ■achting tot den avond van 4 Juni: wakke tot matige wind uit Noordelijke „5CT. Gedeeltelijk bewolkt. Waar lijk droog weer. Koude nacht, overdag mg verandering in temperatuur. büitenlanusch weerbericht. degedeeld door het Konlnkl. Ned. Ueteorol Inst. De Bildt.). depressie over Zweden werd dieper, verplaatst-- zich iets naar het Oosten. \ormt thans een geheel met de ondiepe ressie die gisteren boven Frankrijk lag thans naar Zuid-Oost-Europa wegtrekt, depressie ten Westen van den Golf Biscaje komt dichterbij. De koelere tstroom langs do Noorsche kust deed de Noordzee tot over het Kanaal de pcratuur dalen: daarentegen is het van rd Oost Frankrijk tot in Oost-Pruisen romersch warm. i Frankrijk vie'en zware onweersregens, laat zich aanzien, dat de Noordelijke aal houden met koude nachten en (stroom het weer in West-Europa nog op nachtvorst, echter zonder noemens- digen neerslag. luchttemperatuur. our voorm.: 13 gr. C. (55 gr. P.). uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.), uur nam.: 15Vs gr. (60 gr. F.). WATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zaterdag. m. te 3 u. 33 min.; nam. te 3 u. 51 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hoogc Rijndijk". Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". Middags 12 uur: 18'/s gr. C. UCHT OP VOOR FIETSERS e.a. jdag: 9.44 n.m. tot 4.12 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Juni op: 3 u. 31; onder 22 u. 14. ENGELAND. economische wereldconferentie oninklijke onderscheidingen verleend. i de off.cie^le diplomatieke Londensche gen heerschtc den geheelen Donderdag omen onzekerheid over de Amerikaan- vpoinemens betreftende de plaats van nkomst voor de economische wereld- erentie. Eerst laat in den avond werd toestand in zoo verre duidelijker dat Amerjkaansche regeering Lausanne af- st en aan Londen vasthoudt. Verder VOor zeer onwaarschijnlijk ge- •t deze conferentie zal aan- ten bij die van Lausanne. De officieele densche kringen geven veeleer onom- ■jden toe. dat een dergelijke geweldige _eren^'e diepgaander voorbereidingen g heeft. Aan den anderen kant staat vast dat de kwestie der herstel lingen én oorlogsschulden van deze prentje zal gescheiden worden. De En- f h houdt er derhalve aan dat de conferentie van Lausanne ter jjrefeing der herstelschulden op den gestelden datum 16 Juni, zal bijeen- er ge.egenheid van den verjaardag van JJ0n.ln8 zijn verschillende onderschei- y toegekend. O.m. wordt aircommo- rhpv Smith in den adelstand erkenning van ztin verdien- .0° luchtvaartgebied in Australië. De inrr v?n Gloucester een zoon van den a keten van de Royal "a Orde gekregen. »mSninF den prins van Wales er T i eere air commodore „in chief" r ,1c u ,chtstriidkrachten niet inbegrip ""ipstrljdkrachten voor de lucht- van 's van kapitein be- tot den rang van schout bij nacht marine. Hifehuis *n derde lezing de ®n>en aan8enomen met ^91 tegen 52 ev'ar.^'ie Senaat heeft de wet op den 21 tp0UWJn tweede lezing aangenomen in Jen stemmen waarbij de meeste m™eonthieÊgraVe"Partii ZiCh Va" ITALIË. CarihalBj', asch overgebracht- ^"ijTkü te R°me de plechtigheid br GVril;u"Rin8 van de asch va" d aa'Ui naar den Janicuius plaats fe famiif^enw 00r(Jheid van Mussolini anille van Garibaldi. rondom het kabinet-von papen. BERLIJN, 3 Juni (V.D.) Het Rijkskabi net is heden nog niet bijeen gekomen. Voorloopig vinden besprekingen plaats van den kanselier en de Ministers. Een zitting van het kabinet zal mis schien nog in den middag worden ge houden. Eerst dan kan een beslissing wor den verwacht over de ontbinding van den Rijksdag en den datum der verkiezingen. Bevestiging van het bericht, dat nieuwe verkieizingen van den Rijksdag ongeveer half Juli zullen plaats hebben is nauwe lijks te verwachten, daar deze termijn te kort is. Eerder mag men tegen einde Juli verkiezingen verwachten. Aan de ontbinding van den Rijksdag wordt intusschen niet meer getwijfeld en het Is slechts de waag of de Rijksdag nog eenmaal zal bijeenkomen of dat de ont binding aan president Loewe per brief zal worden medegedeeld. Het laatste wordt het meest waarschijnlijk geacht. BERLIJN, 3 Juni (V.D.) Ridder von Kaufmann Asser is tot opvolger van dr. Zechlin als leider van de persafdeeling der Rijksregeering benoemd. LONDEN, 3 Juni (V.D.) In een be schouwing over het nieuwe Duitsche Kabinet, schrijft de „Times" dat de diplomaat Freiberg vnn Neurath, die zijn bekwaamheden reeds als ambassadeur te Londen en in andere hoofdsteden heeft getoond, een volkome vprblnd'ngsschakel zal zijn tusschen de Buitenwereld en „de wouden in de binnenlanden van Pruisen" uit welk milieu de meeste andere nieuwe Ministers komen. Von Neurath kan be schouwd worden als een waarborg, dat de buitenlandsche politiek voor het Duitsche Rijk in betrouwbare en ervaren handen is. Generaal von Schleider is naar de meening van het Londensche blad de man op wien de Duitseh-Nationalen hun hoop hebben gebouwd. Wanneer men menigmaal van hem spreekt als over een intrigant, dan is dit ongetwijfeld meer met betrek king tot zjjn bekwaamheden en zijn be grip voor de kunst der politiek, dan zelf zucht of eigenbaat. Van Europeesch standpunt gezien, toont Duitschiand de betreurenswaardige tendenz, dat de nieuwe regeering in de eerste plaats op zich zeil wil staan en niet zoozeer een werkend lid in de gemeenschap der volken wil zijn. „Financial News" schrijft, dat de Duit sche crisis in geen geval aanleiding mag zijn om de conferentie van Lausanne uit te stellen en ook geen voorwendsel kan vormen om het herstelvraagstuk niet volledig te regelen. DE EISCH IN HET SKLAREK-PROCES. BERLIJN. 3 Juni. (V.D.) De Ober-Staats anwalt Freiherr von Steinaecker. heeft heden als conclusie van zijn requisitoir tegen de beklaagden in het Sklarek-pro- ces de volgende straffen geëischt: Tegen de gebroeders Willy en Leo Sklarek we gens bedrog ten nadeele van de Berlijn- sche Stadsbank valschheid in geschrifte, bedrog tpn nadeele van de Drestfener Bank en van oë Ost Bank, moedwillig faillisse ment en actieve corruptie, elk zes jaar tuchthuisstraf en tien jaar eerverlies Tegen den directeur van de Stadtbank Schmidt eischte hij wegens passieve cor ruptie twee jaar en zes maanden, tegen den directeur Hoffmann twee jaar gevan genisstraf. tegen burgemeester Schneider een jaar en negen maanden gevangenis straf, tegen Stadtrat Gaebel een jaar en acht maanden gevangenisstraf, tegen bur gemeester Kohl een jaar en zes maanden gevangenisstraf tegen den Stadtamtsrat Sokolowski tien maanden gevangenisstraf en tegen Stadtrat Degener negen maan den gevangenisstraf. Bovendien eischte hij dat Hoffmann, Schmidt Schneider. Gaebel, Kohl. Soko lowski en Degener gedurende vijf jaar ver vallen zouden worden verklaard van de bevoegdheid om openbare ambten te be- kleeden. Tegen den boekhouder Lehmann werd wegens medeplichtigheid aan bedrog en valschheid in geschrifte twee jaar gevan genisstraf. tegen den boekhouder Tuch wegens medeplichtigheid aan bedrog een jaar gevangenisstraf, en tegen den koop man Ludin wegens passieve corruptie een jaar en drie maanden gevangenisstraf ge- eischt. Tenslotte stelde de Oberstaatsanwalt Freiherr von Steinaecker voor. tegen de gebroeders Sklarek terstond een bevel tot inhechtenisneming met onmiddellijke uit voering daarvan, uit te vaardigen. DE MOORDZAAK-GORGOELOFF. PARIJS, 2 Juni (Reuter). Hel onder zoek in den zaak Gorgoeloff is feitelijk geëindigd. De moordenaar heeft een laatste verhoor ondergaan, waarbij hij zeide: ik wil sterven, maar men moet mijn opvatting begrijpen. Mijn doel was de wereld te redden van het communisme. Ik koesterde geen haat jegens Doumer, dien ik bewonderde, en die een zeer braaf man was. Indien een ander president was geweest, zou ik hem eveneens hebben gedood. o OUD-STRIJDERS NAAR WASHINGTON. WASHINGTON 2 Juni. (Ueuier). Meer dan 5000 oud-strijders uit alle deelen der Vereenigde Staten zijn thans op weg naar Washington om zich te voegen bij de reeds aangekomen duizenden, ten einde het Con gres te verzoeken onverwijld liet wetsont werp aan te nemen inzake de uitbetaling der hun toegezegde premie, tot een ge zamenlijk bedrag van twee m.lliard dollar. De politie neemt maatregelen tot het verschaffen van tenten voor het huis vesten der betoogers. Men maakt zich evenwel ongerust dat, indien gratis voedsel en andere levensbehoeften worden verstrekt daardoor een leger van behoeftigen zal worden gelokt waarover men geen baas kan blijven. VERHOOGING INKOMSTENBELASTING DN AMERIKA. WASHINGTON, 3 Juni. (Reuter). De Kamer en Senaat hebben overeenstemming bereikt ten aanzien van de vermeerdering van de inkomstenbelasting. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het doctorale examen rechtsgeleerdheid mej. T. T. Eerdmans (Apeldoorn). Bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Stylistische en syntactische beschouwin gen over de Camera Obscura van Hilde- brand" de heer H. W. J. Schregel, geb. te Den Haag: idem tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld: „De resor- cine-reactie van A. Vernes" de heer P. W. J. A. Webers, geb. te Leiden. Artsexamen le deel: mej. E. Ruzette (Den Haag) en de heeren E. E. M. van Gilse (Roozendaal) en G. J. Olthuis (Rot terdam). Bevorderd zijn tot arts de heeren: J. Lichtveld (Oegstgeest), L. C. Breebaard (Voorburg), A. R. Nieuwenhuis (Leiden), R. A. A. Brinkman (Leiden) en F. J. M. Jansen (Rotterdam). Door de fa. Ravenstein is onders hands opgedragen aan de fa. C. de Ko- nink en T. v. Leeuwen, het maken van een fabrieksgebouw van gewapend beton, voor rekening van de fa. v. d. Steen en Co. alhier. Heden werd de door den commandant van het veldleger voorgeschreven vaardig- heidsproef per rijwiel gehouden door de onderofficieren van het 4de Regiment In fanterie. Het parcours liep over Den Deyl, Viaduct Zijdelaan Wassenaar, Katwijk, Noordwijk aan Zee, Sassenheim, Voorhout, Oegst geest, totaal 60 K.M., af te leggen in hoog stens 4Vs uur met verplichte rust van 20 minuten. De vaardigheidsproef in het schieten met revolver, geweer en lichte mitrailleur, alsmede met het werpen van handgra naten werd gisteren gehouden voor het administratief personeel van het 4de Keg. Infanterie. De 2de luit. Klop van 4 R.I. wordt met ingang van 1 Juli overgeplaatst naar het Landstorm-verband te Middelburg. De 1ste luitenant Duitgenius is met in gang van 1 Juni van het 17 R. I. overge plaatst bij het 4e Regt. Infanterie. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. PLANNEN VOOR DEN NOORD OOSTELIJKEN POLDER INGEDIEND. Stand der werkzaamheden aan den afsluitdijk. Naar wij vernemen, zijn de plannen voor de drooglegging Van den Noord-Oos- telijken polder in het IJsselmeer de thans afgesloten Zuiderzee door den Dienst der Zuiderzeewerken gereed ge maakt en bij de regeering ingediend. Wanneer op de eerstvolgende Staatsbe- grooting de benoodigde gelden worden beschikbaar gesteld, zal het volgend jaar met de werkzaamheden voor de droogleg ging van dezen polder worden aange vangen. Gedurende de eerste week na de af sluiting van de Zuiderzee zijn de werk zaamheden van den afsluitdijk, welke krachtig worden voortgezet, zeer goed gevorderd. Naar de heer Ir. J. C. M. Ringeling ons hedenmorgen mededeelde, gaat alles uit stekend. De keileem-dam is reeds flink opgehoogd en aan de Noord-zijde over de geheele lengte reeds met kraagstukken voorzien. Aan het aanbrengen van de steenglooiing wordt krachtig gewerkt en binnen zeer korten tijd zal deze eveneens over de geheele lengte, zij het dan nog niet tot op volle hoogte, zijn voltooid. In tegenstelling met andere sluitgaten is bij dit sluitgat sinds het historische moment op Zaterdag j 1. geen druppel water meer over den dijk gekomen. Aan de afwerking van den dijk wordt intusschen eveneens krachtig gewerkt en groote hoeveelheden zand. dat boven wa ter het dijklichaam zal vormen, worden opgespoten. Deze week is een tot nu toe ongekende capaciteit van ongeveer 200.000 kubieke meter zand bereikt. Voor zoover thans reeds kon worden nagegaan komen de nieuwe waterstanden aan de Noordzijde van den dijk volkomen overeen met de berekeningen, welke de commissie-Lorentz vóór de afsluiting heeft gemaakt. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Het Nationaal Crisis Comité heeft aan giften ontvangen over de maand Mei van de verschillende onderdeelen van de Land macht een totaal bedrag van f. 2720.38 en "an de zeemacht een totaal bedrag van f. 337.11. Uitgerekend zijn de uitkeeringen van t Nationaal Comité tot op 1 Mei. De giften in natura zijn daarbij in geldswaarde om gerekend. Zoo luiden de cijfers: Levensmiddelen f. 122.379.50 Kleeding f. 35.657.37 Kunstmest f. 91.050.40 Dekking f. 25.262.41 Brandstof f. 19.478.50 Totaal giften in natura f. 293.828.18 Totaal-generaal f. 489.633.44 D. w.z. gemiddeld ruim 6 ct. per inwoner. Hieronder is niet begrepen, de uitkeering aan den z. g. B-steun uit het door de Re geering beschikbaar gestelde crediet van f. 750.000.— voor aanvullende steun aan werkloozen. o DE DERDE KRUISER. In de zitting van de Tweede Kamer heeft de Min. van Oorlog hedenmiddag mede gedeeld, dat nij bereid is de gunning van den bouw van den derden kruiser uit te stellen tot na de behandeling van de be grooting. BESLAGGELEGD OP EEN TENT VAN SARRASSANH. Een leverancier van het circus Sarras- sani heeft over een kwestie in verband met de betaling onder meer van een deel der fouragekosten en de waarborgsom, be slag laten leggen, op de te Groningen voor verzending naar Meppel gereed liggende tent. De menagerie van het circus valt hier niet onder. Alsnog zal getracht wor den een regeling te treffen. o WERKLOOZEN-RELLETJES TE GOUDA. Heden en gisteren hebben te Gouda werkloozen-relletjes plaats gehad, waar van de directe oorzaak te zoeken is in ontevredenheid over beslissingen inzake uitkeeringen door net bestuur van den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon. De ontevredenheid uitte zich gisteren en heden in molestaties tegenover den directeur van dien dienst Hedenmorgen is de politie, toen voor het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon een samen schooling plaats vond. tot ontruiming van het plein overgegaan. Toen verschillende roerige elementen niet aan het bevel van de politie, om zich te verwijderen, wilden voldoen trok de lei dende inspecteur zijn revolver en werd door een 7-tal agenten een charge uit gevoerd. Er vielen enkele flinke klappen. Tot arrestaties werd niet overgegaan. BRAND. In den afgeloopen nacht heeft een brand gewoed in het perceel Koningsstraat 5 te Enschedé, waarin een slager was geves tigd van den heer S. Cohen. De brand is aan de achterzijde ontstaan en breidde zich zeer snel uit. De bewoners hebben liet perceel aan de achterzijde over een ladder in nachtgewaad verlaten. Niets kon wor den gered. Een naastgelegen rijwielhandel kreeg groote waterschade. Hedenmorgen ontstond in het pand wc-, derom brand. De brandweer heeft dezen brand spoedig geblusqht. De waterschade in den rijwielhandel is hierdoor nog aan zienlijk toegenomen. in den afgeloopen nacht is te Schaes- berg (Limb.) brand uitgebroken in de garage van zekere Zdrojewsky aan den Heerlenschen weg. Het vuur breidde zich zeer snel uit en deelde zich spoedig mede aan de hout opslagplaats van den heer Leuniker. In de garage werden 2 personen-auto's en een motorrijwiel welke daar in reparatie waren een prooi der vlam men. De brandweer van Schaesberg moest zich beperken tot de belendende percee- len. De garage en houtopslagplaats brand den geheel uit. o REGLEMENT DIENSTVERBAND DER SPOORWEGEN. De Minister van Waterstaat heeft den termijn, waarbinnen het reglement dienst verband van het spoorwegpersoneel moest worden herzien, opnieuw met een jaar ver lengd. Dit beteekent echter niet dat de nu gel dende loonregeling tot 1 Juli 1933 zou zijn gewaarborgd. De Minister van Waterstaat kan krach tens de bepaling van het algemeen regla- ment van den dienst op de spoorwegen goedkeuring hechten aan elke tusschen- tijdsche verandering van het R. D. V. Indien de bovenbedoelde verlenging niet zou zijn gegeven, dan was de kans groot geweest, dat op 1 Juli a.s in het geheel geen R. D. V. zou bestaan. Het K. B„ waarbij het besteande R.D.B. met een jaar wordt verlengd heeft dus enkel formeele beteekenis. VROUW BEKOMT ERNSTIGE BRANDWONDEN. Te Waddinxveen was de 54-jarige W. v. d. Krans in de keuken bezig met haar werkzaamheden. Bij haar was een 3-iarig kleinkind dat spelenderwijs een fleschje benzine omwierp waarvan de inhoud op een brandend gasstel terecht kwam. Het kind (Sraaktc in brand en bij het te hulp snellen der grootmoeder geraakte deze ook in brand. Zij liep brandend naar buiten waar omstanders door haar in een deken te wikkelen het vuur bluschten. De vrouw was deerlijk aan het onderlijf verwond. Zij werd nadat de eerste hulp door de beide plaa'selijke doktoren was verleend in zcrrwekkencen toestand raar het zieken huis in Gouda vervoerd. Het kind had min'er er. s' ge brandwonden b komen. AMSTERDAM, 3 Juni. Ondanks de vas tere stemming die gisteren in Wallstreet bestond, was de tendenz op de ochtend- beurs heden gedrukt, hetgeen moest wor den toegeschreven aan de berichten vol gens welke de petroleumconf eren tie te New-York is mislukt. In Parijs bekeek men de zaken echter door een vroolijken bril en men vond daar de A'damsche koers van Koninklijke aan trekkelijk genoeg om materiaal op te ne men. De officieele opening ter beurze te A'dam onderging daarvan den invloed. Koninklijke verbeterden enkele punten. In de Industriefondsen profiteerden de Unilevers. De noteering lag enkele procen ten boven het vorig slot. A.KU.'s en Phi lips bleven op peil. Suikerwaarden open den iets vaster op een vrij groote afdoe ning van de Visp. Maar op het hoogere peil was zooveel materiaal beschikbaar, dat in het verdere verloop een kleine reactie intrad. Rub- beraandeelen waren goed prijshoudend met uiterst beperkte omzetten. Tabakken waren verwaarloosd en ondergingen na genoeg geen variatie. Scheepvaartaandee- len hadden een zeer beperkte markt met weinig veranderde noteeringen. Mijnwaarden waren prijshoudend Ame- rikaansche fondsen golden iets hooger. Alleen Anaconda's stelden zich beneden de vorige prilzen De obügattemarkt was verdeeld. De nieuwe 5"/« leening 1932 no teerde een kleinigheid onder par' WISSELKOERSEN. Engeland 9.iO'/i Duitschiand 58.371 j. Frankrijk 9.733/, België 34 50. Zwitseriand 48.321/0 Ons en rijk 35.25, Dencm-rken 49 75, Zweden 45.40 Noorwegen 46.75, New-York 2.46 5/8. Prolongatie 1 pet ATHLETIEK. DEMONSTRATIE TE LISSE. Door den Leidschen Athletiekkring- Onder zeer groote belangstelling heeft de Leidsche Athletiekkring gisterenavond met een ploeg bestaande uit de heeren J. C. Jansen, P. Jansen, v. Manen. Potman, Peter, v. d. Steen, Schilthuizen en de Lange op het L. R. C.-terrein te Lisse een athletiekdemonstratie gegeven. Het programma dat bestond uit hard- loopen, hoogspringen, kogelstooten, speer werpen en discuswerpen werd op vlotte en aantrekkelijke wijze afgewerkt. Het actieve L. A. K.-bestuur heeft met deze demonstratie ongetwijfeld goede pro paganda voor de athletiek in Lisse ge- 1113. ëlkt Op Maandag 13 Juni volgt een demon stratie te Rijnsburg op verzoek van de vereeniging Rijnsburgsche Boys. Vereenigingen in Leiden of omliggende plaatsen welke belang in de ahtletiek stel len, worden verzocht dit te berichten aan den Seer van den L.A.K. den heer J. C. Jansen, Emmalaan 57, Oegstgeest. LEIDEN. 3 Juni. Veemarkt. 704 runderen, 410 kalve en 453 schapen. 59 stieren 45—180. 247 kalf- en melkkoeien 165—280 handel matig 210 va re vare koeien 95195, han del flauw. 179 vette ossen 180—195, handel vlug 68 ve'te kalveren 25—70, 342 nuchtere kalveren 36 .handel matig, 453 vette schapen 12—18 handel zeer traag, 5221 lammeren 4 50- 11. handel traag, 593 mest- varkens 6 —15 Londensche 1518 ct., Zou- tr-s 10-20 ct lier K.G. levend gewicht, ham ei matig 955 biggen 1—3, handel zeer trea,r 12 paarden 90235, 9 bokken en geiten 3—7. Kaasmarkt 3 Juni. Aangevoerd 111 Ear tijen kaas. Goudsche kaas 87 partijen eidsche kaas 24 partijen, le soort Goud sche kaas f. 20—24. idem 2e soort f. 17—19, le soort Leidsche kaas f. 1619 idem 2e soort f 13—15 per 50 K G Handel matig. BOSKOOP, 2 Juni Coöp. vereeniging „De Boskoopsche veiling." Rozen per bos: Butterfly 3643 ct.; Hadlev 6987 ct.; Else Poulsen 6580 ct.; Claudius Pernet 35—57 ct.; Edith Helen 80—1.00 ct.; Wilh. Kordes 65—80 ct.; Poly- antharozen 80120 ct.; Mac Keiler 36 ct.; Elle Poulsen 3450 ct.: Florex 60—90 ct.; Marcel Rover 22 ct.; Columbia 2530 ct.; Golden Ophelia 28—36 ct.; August Noacn 40—50 ct.; Kilham 50—60 ct.; Potin 26— 39 ct.: Babyrozen 80—110 ct.: Briarcliff 31 ct.' Joha. Hill 39 ct.: Charlie Chaplin 51 60 ct.: Pierson 26—37 ct.: President Hoo ver 25—32 ct.; Pauls Scarlet 58—70 ct.; Rosalandia 51—70 ct.: Phoebe 52 ct,; Op helia 16—25 ct.; Jules Bouche 33—41 ct.; Winnett 46—62 ct.; Gemengde rozen 20— 30 cent. Diversen per bos: Rhododendronbloe- men 32 ct.; Papaver 20—26 ct.: Pyrethrum in soorten 6—10 ct.; Pioenen in soorteli 2835 ct.; Iris 24 ct.; Lathyrus 10—16 ct.; Violieren dubb. 51—59 ct.; Varens 5 ct.; Gladiolen 24 ct.; Clemates Prins Hendrik f. 2.80—3.90: Gerbera 66 cent. BODEGRAVEN, 3 Juni. Eierveiling der B P K. V.. Aanvoer 21806 stuks. Prijs wit f. 2.30—2.50. Prijs bruin f.240—2.80. Een deneieren f.2.102.50. HOOFDDORP 2 Juni. Graanbeure. Krachtens besluit van de N V. werd voor 't eerst entree geheven. Voor iedeT der bezoekers een kleinigheid (een dubbeltje) doch voor de Beurs een beduidende op brengst. De voor de rogge gerst en haver ge noteerde prijzen varieerden van f. 6 tot f. 6.75. De erwten golden f. 12 de karwij plm. f. 20 en 't blauwmaanzaad plm. f. 28. Een en ander per 100 K G. LEEUWARDEN, 3 Juni. Veemarkt: 224 enterstieren f.40—120; 175 twenter stieren f. 120—260 per stuk; 338 vette koeien f.90 —210; 4264 ct. per K.G.; 545 melk en kalfkoeien f.70—210; 145 pinken f. 30—80; 70 vette kalveren f. 15—45; 279 nuchtere kalveren f.24; 351 vette schapen f.8 13; 250 weideschapen f.711; 2003 lam meren f.58; 763 vette varkens f. 12—15, 18—23 ct. per K.G.; zouters per K.G. 20— 23 ct.; 63 magere varkens f 825; 304 kleine biggen f.2—5; 10 bokken en geiten: 120 paarden; totaal aanvoer 5603 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 16—29: Nagelkaas 10; Gouda kaas 8—42; Edammerkaas 12—30; aanvoer 4896. Mijnboter f. 1.03 per K.G., 98 en 94 ct. Veilingboter 96 en 90 ct. Aanvoer 4/3, 30/6, 0/12 vaten. Commis sie ƒ.1. Eierhandel: kipeieren aangevoerd 65.000 K.G. Prijs f. 2.25—3.25. Handelsprijs 45 tot 46. Eendeieren aangevoerd 3100 K.G. Prijs f. 2.052.75. Handelsprijs 32 tot 37.05. Pluimvee: 35 slachthanen 4060; 80 slachthanen van 501.00; 75 jonge hanen 2040; 10 jonge duiven 15. RIJNSATERWOUDE 2 Juni. Aangevoerd 6772 kipeieren f. 2.40—3 355 eendeieren f. 1 80-2.25 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 2 Juni Sla f 0.404.30 per 100 krop. Aardbeien f 0.10 0.19 per doosje. Snijboonen f.4.204.50. Idem Stek f. 2.60—3.00, Peulen f.2.80— 3.80 per 10 pond. ZEVENHOVEN, 2 Juni. Eierenveiling. Aantal eieren 11198 stuks. Kippeneieren f. 2.00—2.80 per 100 stuks. Eendeleren f1 50—2 00. Boter f0.38—0.48 Der pond. Kaas f. 0.15—0.20. VEUR. 2 Juni. Engëtsche Komkommers, le soort f. 7.40—8 90 idem, 2e soort f. 4.10 5.80 idem, 3e soort f. 2.10—3.60, idem, wank'euiige f 4—5 idem, stek f 0 40 1.2% Gele Komkommers, le soort f. 9.40—11.50, idem. 2e soort f 5 60—8 50. Idem, 3e soort f.3—4.70. idem, stek f. 0.40 1, Kropsla, lo soort f. 1.50—4 idem, 2e soort f 0.50, Stoof- sla f 2—3 Peen 14.7017.90, Bloekkool, le soort f. 14.50—16,80. idem 2e soort f. 7.20 —f.8 5% idem uitschot f.2 50 8 20 Toma ten. mid. f. 19.1020.40, idem. gr. ronden f.20— 21 idem 2e soort f. 18.60 20 10, idem 3e soort f. 12.80-14 70 idem rijp f. 19-22, Andijvie per 100 f. 2.20 6.90 idem, per K.G. 12-15 ct. Spinazie 32 - 68 ct„ Pos telein f 3.50—5.90 Rabarber, per 100 bos f.2—3 80. Snijboonen f. 0.60—0.75, Radijs f. 2-2.50. WOUBRUGGE 2 Juni. Eierenvei'ing. Aanvoer 6409 eieren. Kipnieren f.2 40—2.60 eendeieren f. 1.80-2.10 per 100 stuks. Boter f 0.80 -0.96 per K.G. Kaas 15-20 ct. per pond. 8-1

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3