LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 3 Juni SPORT. Het is nu tijd voor Handwerken Doch spaart Uw geld I«p~ het goedkoopste is VISSCHERIJBERICHTEN. VOETBAL. EINDWEDSTRIJD L.V.B.-BEKER. Alphia I zal Zondag in de finale om den L.V.B -beker tegen L.F.C. I in de volgende opstelling uitkomen: Doel: M. Radstok; achter: L. de Jong en D. v. Zanten; midden: J. Rodenburg, W. v. d. Kwaak en W. Reumerman; voor R. Pijpers, P. Bouthoorn, J. Zwaan, J. J. Bout hoorn en M. Rodenburg. De wedstrijd wordt gespeeld op het L.F.C.-terreln alhier. SERIEWEDSTRIJDEN L. F. C. Het programma voor Zondag luidt: Ie afdeellng: L.F.C. II—U. V. S. II, 11.30 uur; Alphen IIRoodenburg I, 1 uur. 2e afdeellng T.O.N.A. I—U. V. S. IV, 10 uur. 3e afdeellng: D.V.S. 4L.F.C. 7, 10 uur. Te half drie volgt de L.V.B. beker-finale tusschen L.F.C. I en Alphia I. Indien de wlthemden de finale winnen, wordt de beker definitief hun eigendom. TER LEEDE I—LEIDSCHE BAKKERS- GEZELLEN 5—1. Deze wedstrijd gisteravond door Ter Leede te Sasscnheim gespeeld, bleek niet alleen tegen de bakkers maar voor Ter Leede ook voor den bakker te zijn Nadat er vele malen var. weerszijden verhinde ring was geweest voor een wedstrijd was het eindelijk tot een treffen gekomen en Ter Leede heeft bewezen de meerdere te zijn, hoewel deze meerderheid ln de pun- tenverhoudlng misschien wel wat al te sterk tot uitdrukking komt. De L. B. heb ben eveneens getoond een flinke ploeg te hebben en de ruststand 1—0 voor Ter Leede zegt genoeg. Na de rust is Ter Leede evenwel steeds in den aanval doch dank zij het goede werk van den keeper van der Meer van de L.B. bleef het eerste half uur na de rust zonder resultaat. Ook het Ter Leede doel kwam meerdere malen onder schot maar keeper Zwlers wist zich te handhaven. Tegen het eind kwam Ter Leede geducht opzetten en drie onhoud bare ballen sulsden met korte tusschen- poozen het net in. Kort voor het eind volgde een tegenpunt. Deze wedstrijd werd door Ter Leede benut om een proef te nemen met een verbetering in de opstelling, die het gewenschte re sultaat gaf. De leiding van dezen in zeer vriendschappelijke verhouding gespeelden wedstrijd bleek bij scheidsrechter de Geer in veilige handen. o SPORTMAN-BEKERWEDSTRIJDEN. Voor Zondag zijn vastgesteld: 12 uur: L. F. C. (b) Juniores—Leidsch Boys Juniores. 2 uur: Kagia IL. D. W. S. 3. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN QUICK BOYS. Voor morgen zijn vastgesteld: Quick Boys I—R. C. L. I, aanvang 3'/« uur; Quick Boys II—S L. F. I, aanvang 5 1/4 uur; Quick Boys IV—Rijnsb. Boys III, aanvang 3'/» uur. WEDSTRIJDEN TE SASSENHEIM. Morgenmiddag worden op terrein Sport- hoff te Sassenheim de volgende dooi Ter Leede georganiseerde wedstrijden ge speeld: 2'/i uur: Ter Leede IHUlegom I en II; 4 uur: Ter Leede IIHillinen III en IV; 6 uur: Ter Leede IV tegen de ploeg van Gebr. van Zonneveld om de medaille door de ploeg van Gebr. Z. beschikbaar gesteld. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „FIDES PACTA". Voor deze wedstrijden wordt morgen gespeeld: Fides-Pacta ILeidsche Boys I (4e klasse K.N.V.B.), 4.30—6.30. O VAN NAAM VERANDERD. De V. V. W(aals) heeft vanaf 1 Juni een anderen naam aangenomen en wel „Ex celsior". Het secretariaat blijft Hansen straat 11a, bij den heer Brouwer. Hedenavond 7 uur speelt Excelsior te gen Rohda aan de Pesthuislaan. Het elf tal zal er als volgt uit zien: (van links naar rechts): doel v. d. Bom; achter K. Kraan en Limburg; midden: v. d. Schee, J Kraan. Kaai; voor: Breedeveld, W. Kraan, de Graaf, Montfoort, Brouwer. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE PARIJS. Lacoste en Brugnon geslagen. De uitslagen van gisteren van het inter nationale tournooi luidden: Lee (Engeland) slaat Lacoste (Frankrijk) 6-3. 6-2, 4-6, 7-5. Perry (Engeland) slaat Matejka (Oosten) rijk) 6-2 6—4, 6-4. Menzl (Tsjechoslovakije) slaat Brugnon (Frankrijk) 8—6. 6—4, 6—4. Cochet (Frankrijk) slaat von Kehrling (Hongarije) 6—4. 9—7, 6—4. Damesenkelspel Kwartfinale: Mme Mathieu (Frankrijk) slaat Miss Jacobs (V.S.) 6—4. 64. Demi-finale: Mrs. Moody—Wills (V.S.) si. Frl. Krahwinkel (Duitschland) 6—3. 10—8. ROEIEN. WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE" De wedstrijden van de „Koninklijke" te Amsterdam zijn gisteren begonnen. De uitslagen der voorwedstrijden zijn: Oude skiff, eerste heat: 1. Spaarne (Timmermans) 8 min. 23 sec.; 2. Laak (Mulder) op drie lengten. Tweede heat: 1. Arsa (Boerma) 8 min. 18 sec.; 2. Argo (Van der Scheer) op twee lengten. Derde heat: 1. Laga (Van Dongen) in 8 min. 13 sec 2. Viking (Knoll op vier lengten. Vierde heat: 1. Arsa (Boerma) in 7 min. 54 sec.; 2. Spaarne (Timmermans) op een lengte. Jonge skiff A, eerste heat: 1 Willem III (Schroder) 8 min. 23 1/5 sec.; 2. De Laak (Oosterhuis) op drie lengten. Tweede heat: 1. Laga (De Monchy) 8 m. 33 3/5 sec.; 2. Nautilus (De Vries) op taf lengte. Derde heat: 1. Amstel (Gosselaar Beerta) in 8 min. 17 2/5 sec.; 2. De Hoop (Hassel- man) op drie lengten). Vierde heat: 1 Willem III (Schroder) in 8 min 8 sec.; 2. Laga (De Monchy) op vele lengten. Beginnelingen skiff, eerste heat: 1. Arsa (Ooms) ln 8 min 43 sec.; 2. Amstel (Van Bliienburgh) op een lengte. Tweede heat: 1. Willem III (Meyling) in 8 min 36 sec,; 2. Schie (Zijp) op ruim een lengte. Twee zonder stuurman, eerste heat: 1. Nereus ln 7 min. 55 sec.; 2. Laga, op vier lengten. OM DEN TELEGRAAFBEKER. Voor den wedstrijd om den Telegraai- beker is ingeschreven door Njord. Argo en Laga. Dinsdag vindt de voorwedstrijd en Woensdag de finale plaats. SCHERMEN, NATIONALE POLITIE-WEDSTRIJDEN. Op het terras van het badhotel „Konin gin Wilhelmina" te Kijkduin zijn gisteren nationale politie-schermwedstrljden ge houden om het personeele- en het club kampioenschap op sabel van den Ned. Politle-Sportbond. Er waren 37 deelne mers, verdeeld in klasse A (18 deeln.) en klasse B <18 deeln.), die elk in 3 poules werden verdeeld. Uit elke poule plaatsten zich drie schermers in de finale, uit de poule van zeven echter vier, zoodat de finale van klasse A 10 deelnemers telde en die van klasse B 9. In de finale van klasse A werden ge plaatst: E. van Ekelenburg, Den Bosch, H. A. H. ten Bokum, Den Haag, E Beers, Leiden, J. A. Muller, Nleuwersluls, A. van Almkerk, den Haag, P. C. van der Corput, den Bosch, P. Keur, den Haag, P. C. Mol, den Bosch, J. de Jong, den Haag, G. A. Schalks, den Bosch. Voor klasse B plaatsten zich in de fi nale J. B. Straathof, Leiden, J. P. Jasperse, den Haag, van Hilten, Leiden, G. Paling, Leiden, W. A. Akkermans, den Haag, P. Harks, den Bosch, H. J. Boxma, den Haag, B. Impelmans, Leiden en K. Rempt, Lelden. De uitslagen werden: Afd. A. 1. E, van Ekelenburg, den Bosch, 7 gew., 17 ontv. en 32 gegeven treffers; 2. P.Keur. Den Haag, 7-21-32; 3. J. A. Muller, Nieuwersluts, 7-26-33; 4. A. van Almkerk, Den Haag. 6-20-31; 5. G. A. Schalk, Den Bosch, 5-25-27; 6. Insp. J. de Jong, Den Haag, 5-26-26; 7. P. C. Mol, Den Bosch, 3-27-24; 8. P. C. v. d. Corput, Den Bosch, 3-32-20; 9. E. Beens, Leiden, 1-34-19 10. H. A H. ten Bokum, Den Haag, 1-34-18. Afd. B. 1. H. J. Boxma, Den Haag, 6-19-28: 2. K. Rempt, Leiden, 5-19-27; 3. P. Harks, Den Haag, 5-20-25; 4. M van Hilten, Lelden, 5-20-24; 5. B. Impelmans. Leiden. 5-21-26; 6. G. Paling. Leiden, 4-21-21; 7. J. B. Straathof, Leiden, 4-25-20 8. W. A. Akkermans, Den Haag, 2-26-21; 9. J. P. Jasperse, Den Haag, 0-32-11. Ook in de barragepartijen heerschte de noodige spanning. Muller won van v. Eke lenburg, waarna hij tegen Keur verloor. Toen won v. Ekelenburg echter van Keur, zoodat opnieuw barrage noodig was. Daar bij begon Keur met van Ekelenburg te winnen. Laatstgenoemde herstelde zich echter schitterend, door van Muller met 42 te winnen. De laatste partij Keur Muller werd met groote overmacht door Keur gewonnen, waardoor deze vertegen woordiger van de Haagsche Politie Sport- Vereeniging het kampioenschap ln de wacht sleepte. Pas tegen halfzes begon de korpswed- strijd op sabel. Er namen 6 korpsen deel. De uitslag werd: 1. Den Bosch I 16 gew., 40 ontv. en 71 gegeven treffers; 2. Den Haag I 16-42-70: 3 Leiden 8-64-63; 4. Den Haag II 8-68-57 5. Militaire Politie Den Haag 7-70-60: 6. Den Bosch II, 5-72-41. <„Vad."> GYMNASTIEK. 25-JARIG BESTAAN VAN „D. O. S." Een uitvoerig feestprogramma vastgesteld. De christelijke gymnastiek- en scherm- vereeniging D O S. hoopt volgend jaar April haar 25-jarig bestaan te herdenken. De T.-C.-vergadering heeft hiervoor een feestplan ontworpen dat bereids door het hoofdbestuur is goedgekeurd Deze plan nen zullen bestaan uit een winter- en zo- merprogramma. Voor het winterprogramma is vastge steld: Fakkeloptocht. Gedenkdag, opvoe ring van een Sportrevue en wedstrijden voor vereenigingen. Als zomerprogramma: Athletiekwedstrij- den, zwemwedstrijden, feestavond en een adspirantendag. Als gevolg van de vele voorbereidende werkzaamheden hieraan verbonden besloot het hoofdbestuur op voorstel van de T.-C. volgend jaar de onderlinge wedstrijden van haar programma te schrappen. Het secretariaat der vereeniging is Ga- renmarkt 13. AUTOMOBILISME. HET AUTOMOBIEL FEEST DER K.N.A.C. TE AMSTERDAM. H. K. H. Prinses Juliana heeft het voor nemen te kennen gegeven om. behoudens bijzondere omstandigheden, het automo- bielfeest dat op 18 Juni a.s. ten bate van het Nationaal Crisis-Comité en het plaat selijk Crisis-Comité in het Vondelpark te Amsterdam zal worden gehouden, met Haar tegenwoordigheid te vereeren. Zooals men weet wordt dit feest, be staande uit een concours voor koetswer ken, een concours d'Elegance en een bloe mencorso georganiseerd door de Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Club met medewerking van de Ned. Ver. De Rijwiel- en Automobiel Industrie. SCHAKEN. PROMOTIEWEDSTRIJDEN LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De kampioen van den Amsterdamschen Schaakbond de schaakclub „Het Oosten" heeft met 7 punten tegen 3 gewonnen van het Haarlemsch Schaakgenootschap en komt nu ln de tweede ronde tegen het Leidsch Schaakgenootschap. Deze wedstrijd zal a.s. Zaterdag alhier gespeeld worden in café Centraal aan de Breestraat en begint om 4 uur 's middags. De winnaar van dezen wedstrijd moet dan a.s. Zondag over een week spelen tegen de schaakclub „Staunton" te Groningen. Mocht de Leidsche club morgen winnen, dan zal als plaats van den wedstrijd tegen „Staunton" wel Utrecht worden aangewe zen. De Leidenaars zullen echter wel hun uiterste best moeten doen, om van de Am- stordamsche club te winnen. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". In de 5e ronde speelde Rassers tegen Snieder en W. H. Bosscha tegen G. Bos scha. Hoewel de spelers met wit beiden in den loop van het spel een pion verloren, was dit voor de tegenpartijen toch onvol doende om te winnen, zoodat beide par tijen in remise eindigden De stand is thans de volgende: Rassers 2]/« uit 3, G. Bosscha 2'/i uit 3, Snieder 2'h uit 3, elk met twee afgebro ken partijen en W. H. Bosscha l'/t uit 5. De stand der afgebroken partijen is zoo danig, dat Rassers naar alle waarschijn lijkheid 1 punt voorsprong krijgt op G. Bosscha. De nog te spelen partij tusschen deze beide spelers zal dan de beslissing moeten brengen Verliest Rassers, dan staan belden in puntenaantal gelijk De anderen hebben nu geen kans meer. RECLAME. en koopt slechts daar, waar het goed en Geteekende Jurkjes. Kant en klaar in mooie pastelkleuren, maat A £7 i 45 cM. slechts V#VI 7 met 5 ct. stijging per maat. Geteekende Kinderschortjes, in verschillenflokleuren A OÖ maat 45 cM. slechts met 4 ct. stijcriqg per maat. Geteekende Kindernachtzakjes met alleraardigste A CC voorstellingen, slechts Groote Nachtzakken, n or div. dessins, 0.97 Enorme keuze geteekende A All Kleedjes vanaf u*uo Geteekende Ontbijtlakens r 0.87 Garnituren, Kussens, Theematsen eni. De grootst denkbare keuze in Fournituren en Wol. D.M.C. artikelen in alle kwaliteiten en klenren steeds voorhanden. Baby Wol, in rose, zalm, wit, lichtbl. A OC enz. per 50 erram Baby- en Camisole Wol, per knot van 100 gram, A JC 8?6 reclame Onze Gekleurde Katoen. is mooier, glansrijker, in meer dan 40 gegarandeerde Indanthren kleuren voorhanden en kost per A OA knot van 100 gram slechts "««JU per doos v. 5 knotten slechts 1.40 t, hoek Donkersteog 2-4-6 Vraagt onto prachtvoUo ongebloekte breikatoen, twoo knotten voor 25 ct. IJMUIDEN. 3 Juni 1932. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f.0.650.45; Griet per kist van 50 K.G. f.408.50; Tongen per KG f. 0.850.65; Zetschol per kist van 50 K.G. f.2013; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 15.501.35:; Schar per kist van 50 K.G. f. 3.602.90; Gullen per kist van 50 K.G. f.4.901.60: Wijting por kist van 50 K.G. f. 21.10. Aangekomen 1 Stoomtrawler: IJM. 238 met f726. 2 Deensche kotters E. 45 met f.786; E. 368 met f. 5.70; en de loggers; K.W. 144 met f.547: K.W. 169 met f.700; K.W. 45 met f. 706; SHV. 25 met f. 460. ALPHEN. Ledenvergadering der Wilhelminavereen. In hotel „Centraal" vond de jaarlijk- sche alg. ledenvergadering plaats van de Wilhelminavereeniglng onder presidium van den voorz. Lam Bij aanvang heette deze de aanwezigen hartelijk welkom en herdacht op zeer waardeerende wijze de nagedachtenis van wijlen het bestuurslid de heer H. L. Meijers, wiens nagedachte nis bij het bestuur lang in aangename herinnering zal blijven. De notulen van den secretaris de heer Bern Knaapen werden onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de flnancieele toestand der kas niet direct rooskleurig was te noemen; het ba tig saldo bedroeg aan het einde van 1930 f. 1780.37. Dit was aan het einde van 1931 gedaald tot f. 771.87. Op voorstel van den voorzitter werd den penningmeester onder dank voor zijn accuraat beheer décharge verleend, daar de rekening en verant woording door de kascommissie in. orde waren bevonden. De secretaris bracht hiervoor een zeer goed verzorgd jaarver slag uit, het welk hij met dankzegging sloot aan allen die het vorig jaar op eenigerlei wijze tot het slagen der feest viering hadden medegewerkt. De aftre dende bestuursleden de heeren D. v. Dien, W. v, Diest en B. Lam werden bij accla matie herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. L. Meijers werd voorzien door de be noeming van den heer B. Hofenk. Hierna kwam aan de orde bespreking feestelijk heden 1932 Het bestuur kwam met eenige voorstellen en stelde o.m. voor in verband met de tijdsomstandigheden dit jaar op zeer bescheiden wijze een feestviering te houden hoofdzakelijk bestaande uit kin- der- en volksspelen en 's avonds eenige tableau-opvoeringen met muziek en tot slot een klein vuurwerk. Als datum der feestviering werd vastgesteld 31 Augustus. Uit de aanwezigen werd voorgesteld tot het houden van een gecostumeerden voetbalwedstrijd bij avond op het verlicht terrein of het houden van een avondlijke sprookjesvoorstelling. Het bestuur zal een en ander overwegen. Wel werd reeds be sloten, dat mede in verband met de tijds omstandigheden geen vermakelijkheden op liet terrein aanwezig zullen zijn. Bij de rondvraag deed een der bestuursleden een dringend beroep op de aanwezigen om ook in deze omstandigheden de W.V. te blijven steunen. Hierna volgde sluiting der zeer geanimeerde bijeenkomst. Het 50-jarig jubileum der Marthastichting. In verband met het naderend 50-jarig jubileum der Marthastichting in October a.s. heeft zich. naar wij vernemen een voorloopig comité gevormd om in overleg met het bestuur plannen te maken op welke wijze dit belangrijke feit zal worden herdacht. Naar wij vernemen worden door de onlangs in den Hoorn opgerichte Chr. Gem. Zangvereeniging „Con Amore" thans pogingen aangewend om te komen tot op richting van een kinderkoor. Door den landbouwer B. werd bij de politie aangifte gedaan van dierenmishan deling door zekeren Tb. De politie stelt een onderzoek ln. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, Brieven Binnenland L. Meiwaard, Amsterdam; Adm. Messlasbode, Den Haag. Briefkaarten Binnenland; F. van Moor- sel, Deurne; 1 Zonder adres. BODEGRAVEN. De vuilverbranding-inrichting geopend. Zonder eenig officieel vertoon is de ge meentelijke vuilverbrandings-inrichting in Buitenkerk in gebruik genomen. De voormalige loodaschbranderij heeft daar toe inwendig een aanzienlijke verbouwing ondergaan. Niet alleen dat de vroegere ioodovens zijn vervangen door een groote stookplaats, waar wagen vrachten vuil te gelijk kunnen worden verbrand, maar ook is het interieur der fabriek zóó gewijzigd dat met paard en kar, eventueel met een auto kan worden binnengereden en dat flinke bergruimte voor het voorloopig bergen en sorteeren van het vuil is ont staan. Buiten de fabriek zijn zware be tonnen muren opgetrokken, die een tijde lijke bergplaats van vuil in twee vakken omheinen, bestemd om gebruikt te wor den in geval binnen de ruimte onvol doende is. Daarnaast is het woonwagen kamp, dat nu ook betrokken is en door ae wagenbewoners door zijn betonnen vloer en muren wel zal worden gewaar deerd. De vuilophaler Blijlevan verklaarde ons zeer ingenomen te zijn met de nieuwe inrichting, die volkomen aan de verwach tingen beantwoord en aan een lang ge voelde behoefte voldoet. Demonstratie voor het Raadhuis. Tijdens de j.l. gehouden Raadsvergade ring groepten een aantal werkloozen om het gemeentehuis samen met een bord waaop stond „Wij eischen een betere steunregeling". Voor den aanvang der vergadering had het Raadslid Oldemans reeds met datzelfde bord op de hand op de stoep van het gemeentehuis gestaan. Om nu toch den schriftelijken eisch on der de oogen der Raadsleden te brengen werd het bord op een meterslange stok gestoken en zoo tot voor de bovenverdie ping van het gemeentehuis gestoken. Na eenigen tijd verscheen de Rijksveldwach ter H„ die het bord in beslag nam en de demonstranten verzocht heen te gaan. Vergadering „Het Groene Front." Op de eerste leden vergadering van de afd. Bodegraven van het „Groene Front" waren 21 van de 47 aanwezig. De w.n voorzitter, de heer B. Spruijt leidde de vergadering. Het bestuur wordt samenge steld uit de heeren B. Spruijt, D. van Donk Cnz„ J. W. de Bruijn Dzn., P. van Dam Dzn. en J. Ruitenboom. Verschillende alge- meene mededeelingen werden gedaan omtrent den huidigen stand der organi satie en wenken gegeven voor de propa ganda. Gevonden voorwerpen: 1 teekening (bouwplan), 1 schroefsleutel, 1 gouden damesbroche, een bruine portemonnaie. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan ais werkloos inge schreven 95 personen. BOSKOOP. Schoenmakerswerkplaats ultgebnBj Gisteren brak door onbekend» op brand uit in de schoenmakers! van den heer M. Cok aan de Ni Door omwonenden werden dadSK gingen ln het werk gesteld, om mr mers water den brand te blussch»» S geen hun na groote krachtinspanning De werkplaats is geheel uitgebrand het huis en de inboedel hebben bifil kelilk weinig geleden. °etteH De motorspuit behoefde bij aan' geen dienst te doen. Naar wij veri dekt verzekering de schade. In aansluiting hiermede zri noe i gedeeld, dat de brandweer eerder™! plaatse had kunnen zijn, wanneer a beschikking had over een goed werte* alarmtoestel. Nu gaat alles te omslachHi waardoor veel kostbare tijd verloren In de plaats van dr. A. S Kater mnj als was aangegeven, zal dr. J. Haab'uïï voor Zondag 5 Juni den Zondagsdlen: waarnemen. Aan de Rijkspostspaarbank alhier ia gedurende de afgeloopen maand lnwwl f. 14.155.54, en terugbetaald f.1258271 1 Het laatste door de bank ultgegev boekje draagt het nummer 5321 NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Getrouwd: J. Korver 22 j. te Edam m T. A. Koole 21 jaar. m 6' GEMEENTERAAD. Salarisverlaging voor de ambtenaren - Werkloozenzorg. De Raad dezer gemeente kwam ondr leiding van den burgemeester in openbar vergadering bijeen. Na opening met »be en vaststelling van de notulen werd medegedeeld, dat de gemeente Zeer»! een subsidie ad. f.25 per jaar heeft to, gezegd voor het Meye-pad en dat aan Chr. Landbouwschool te Woerden een i'inge subsidie is toegezegd. Van Ged S™ ten was ingekomen een missive betreffen de salarisverlaging van een bepaalde tegorie ambtenaren. De heer Verhaar zeide het verschrikte lijk te vinden, dat Gedeputeerde State met geen voorstel komen van 20 pet., war de levensstandaard is wel 50 pet. to waarop de heer Van Leeuwen een audi rekensommetje maakte door de eonsum tie-prijzen naast de marktprijzen stellen. De voorzitter hield de heeren voor, dj in den oorlogsjaren de ambtenaren 6 j: ren moesten wachten alvorens hun sali ris op een behoorlijk peil gebracht en hoe de boeren den tijd meemaal dat zij 4 tot 8 maal hoogere intai hadden dan de ambtenaar: het mocht baten, met de stemmen van de wethi tegen moet Gedeputeerde Staten ge, worden de korting op 10 pet. te stellen als motief moest worden opgegeven dit werkloosheid zooveel geld eischt en de komens zooveel minder worden. Een drietal krotwoningen wordt ven gens onbewoonbaar verklaard. Go«t keurd wordt het ontwerp-reglement i orde evenals een verordening op de te fing en invordering van het vergunninj en verlofsrecht. De door B. en W. voor stelde overeenkomst met de gemeente At sterdam betreffende de opname en re pleging van lijders eener besmetteli ziekte werd evenals de verordening ie lende de betaling door de patiënten re de gemeente bekrachtigd. Een ontwerp-verordening op het alta digen van strafverordeningen en een n gelende de samenstelling en den weri kring van de commissie voor het ontgu ningsbedrijf en de werkverschaffing den goedgekeurd. Overeenkomstig het re zoek van eenige winkeliers wordt een re ordening op de winkelsluiting vastgestel Toegestaan wordt het verzoek van veldwachter over de verbouwing van ambtswoning en goedgevonden de re koop aan L. Koperdraad van een grin plaats met achterliggend terrein van f 23 Daarna kwam aan de orde het vera* van de R.K. Arbeidersbewegin; Nieuwkoop en Noorden waarbij gevraag wordt alle georganiseerde arbeiders aa het werk te stellen, ten 2e zoo dit nu mogelijk is voor hem een steunregeling 1 het leven te roepen, het, geld uit te ren via den afdeelingspenningmeester, re 3e zoowel aan de werkverschaffing als ai de eventueel in te voeren steunregew een kindertoeslag te verbinden, ten klachten e.d. te doen behandelen door commissie, waarin een vertegenwoordig van de arbeidersbeweging medezeggen schap heeft. Eenige uren lang werd hierover i cussieerd. Met ingang van 23 Mei is de omciee werkverschaffing stop gezet en wera nog ongeveer 18 georganiseerde arbeiaa aan wegwerk geplaatst. Van November heeft men onafgebroken werk verschaf tezamen 3423 werkdagen en aan 60 wen ^Bozen, zijnde hoofden van gehnntj' Kostwinners. Dit alles heeft gekost tot e met 27 Mei, na aftrek van de rijkssubsiai f. 6163.36. Zoodra B. en W. zagen, dat oe werk vinden niet meeviel, hebben DJ P vraagd aan een of meer armbesturen aa de betrokkenen een steunuitkeering toe kennen, dan behielden zij daarbij tijd e gelegenheid om naar werk irit te oen-" werd goedgevonden. De organisaties m den goed, dat dit aldus ging met deiw» georganiseerden, doch voor de gewgaiu seerden hielden zij dit voor een scnan Over dit laatste hepen de meeningen den raad sterk uiteen. Wethouder Augustinus deed een om de meeningen tot elkaar te wens door een compromisvoorstel niw" zooveel mogelijk werk te wrsc"f Ti| 2e voor het restant in overleg te w met de armbesturen en ten 3e ovens het request aan te houden. De heer Van Houten diende erin» voorstel in om het verzoek van w» J saties in te willigen. Hierover statfu/Jj| stemmen (de heer Oskam was ar»--L met 5 tegen 5. Voor stemden de n van Houten, van Leeuwen, SpW10, rits en Zwart. Na eenig beraad werd met alge® stemmen goedgevonden de stemma si gedaan te verklaren en in brengen het compromis-voorstel «J"^. I houder Augustinus, wat nu metI mn en 1 onthouding (van Hont» aangenomen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14