LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 30 L LAWN-TENNIS. HET INTERNATIONALE TOURNOOI TE PARIJS. Eervolle nederlaag van mej. Couquerque tegen Mrs. Moody Wills. De voornaamste uitslagen van Zaterdag zijn: Dames dubbelspel: Mrs. MoodyWills en miss Ryan slaan mrs. Wittingstall en miss Nuthall met 61, 63. Heeren dubbelspel, halve beslissing: CochetBrugnon slaan PerryOlliff 63, 8—6, 3—6, 6—3. BoussusMarcel Bernard slaan Boro- traGentien 62, 61, 108. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: Miss Nuthall en Perry slaan mej. Rosambert en Merlin 62, 64. Kwart beslissing: mrs. Wittingstall en Cochet slaan mej. Metava en Gentien 64, 63, 64. In het heerenenkelspel is Timmer, die bij het oefenen zijn voet heeft bezeerd, tegen Grandguillot niet uitgekomen. Lacoste speelde tegen Crasny (Tsjecho- Slowakije) en won met 63, 61, 26 en 60. Omtrent de resultaten van gisteren ont- leenen wij het volgende aan „De Crt.": Heerendubbelspel, eindstrijd: Cochet en Brugnon si. Bernard en Boussus 64, 36. 7—5, 6—3. Gemengd dubbelspel: Mile. Sigart en Borotra si. mile. Mathleu en Legeay 61, 62. Miss Nuthall en Perry si. miss Ryan en Brugnon 64. 46, 62. Heerenenkelspel, 2e ronde: Sato sl. Piel 64, 64, 38, 64; Lee sl. Landry 64, 64, 64; Mangin sl. Glaser, 64. 62, 61: Lacoste sl. Rodzianko 61, 6—3, 46, 36, 61. 3e ronde: Matejka sl. de Buze- let. 6—1, 6—8, 6—4, 6—0. Damesenkelspel, le ronde: mrs. Whit- tingstall sl. mevr. Goronltchenko, 63, 62. 2e ronde: mrs. Moody Wills sl. mile. Beaugé 60, 61; miss Jacob sl. frl. Peitz, 46, 60, 75; mej. Kr<ahwmckel sl. mile. Claude Anet, 63, 61: mej. Adamos sl. miss Burke 63, 64, 3e ronde: mrs. Moody Wills sl. mej. Rollin Couquerque 6—4, 6—2. Mej. Couquerque heeft zich vooral in de eerste set meer dan eervol verdedigd tegen mrs. Moody Wills, zoo goed zelfs, dat zij In de eerste set luide toegejuicht met 42 de leiding nam. Heftig werden alle games bevochten en herhaaldelijk werd het deuce en mrs. Helen moest al haar capaciteiten te hulp roepen, om van haar tegenstand ster te winnen. Mej. Couquerque speelde zeer gevarieerd, wisselde drives af met lobs en dropshots, doch moest tenslotte ondanks haar moed en onuitputtelijke fighting spirit buigen voor de grootere kennis en onder vinding van mrs. Moody, wier harde dri ves vooral moordend waren voor onze landgenoote. LEIDEN II SLAAT DELFT III MET 5—2. Begunstigd door schitterend weer heeft het tweede team van Leiden haar laatsten thuiswedstrijd in dit seizoen beëindigd met een overwinning op Delft III. Evenals het dames enkelspel werden ook de heeren enkelspelen gewonnen. Mej. L. Goekoop was In haar partij tegen mevr. Jochim minder op dreef dan de vorige week het geval was. Niettemin wist zij na spannenden strijd in twee sets te zege vieren. Het damesdubbelspel was voor Delft; de Leidsche combinatie, waarin mej. Hessellnk heel goed gespeeld heeft, sloot niet zoo goed als die van de Delft- sche. Ook het heerendubbelspel ging voor de gastheeren verloren. Hierin kon The, die heel weinig steun genoot van zijn partner en hoewel hij z'n uiterste best deed, het niet alleen bolwerken. Ten slotte moesten de sympathieke gas ten in de gemengde dubbelspelen in de Leidenaars hun meerderheid erkennen. Nog moet worden meegedeeld dat Guy- kens door een onwillige tennisarm het spel als toeschouwer vanuit het clubhuis moest meemaken. Ziehier de uitslagen: Heeren enkelspel: The Boen Hwan Uri 6—2, 62; G. Schölvinckmr. G. Snoeck Henkemans 6—1, 46, 64. Dames enkelspel: mej. L. Goekoop mevr. Jochim 75, 6—3. Gemengd dubbelspel: mej. L. Goekoop en The Boen Hwanmevr. Jochim en mr. G. Snoeck Henkemans 63, 62; mej. H. Hesselink en G. Schölvinck—mej. Evers en Uri 6—4, 6—4. Heerendubbelspel: G. Schölvinck en The Boen Hwan—mr. G. Snoeck Henke mans en Uri 36, 64, 46. Dames dubbelspel: mej. L. Goekoop en mej. H. Hesselinkmevr. Jochim en mej. Coers 911, 46. ATHLETIEK. NATIONALE DAMES-WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Twee Nederlandsche records verbeterd. Op het U. V. V.-terrein te Utrecht von den gisteren de jaarlijksche door den U. P. A. B. georganiseerde nationale dames- en juniores-wedstrijden plaats. Voor deze wedstrijden bestond van de zijde van de deelnemers en deelnemers groote belangstelling, van de zijde van het publiek was deze echter matig. De hoofdleiding was in handen van den heer E. Huizinga. De prestaties waren zeer goed te noemen en vertoonden bij andere jaren over de geheele linie een vooruitgang. Tijdens deze wedstrijden werden twee Nederlandsche records verbeterd. Mej. Munnikes van A.D.A. (Amsterdam) verbeterde haar eigen Ned. record kogel- stooten en bracht dit van 10.165 op 10.33 M. Mej. C. Pels van A. D. A. (Amsterdam) vestigde een nieuw Ned. record discus werpen, door de op haar naam staande prestatie van 33.86 M. te brengen op 36.28 M. Onze candidaten voor uitzending naar de O. S. in Los Angelos, de dames Schuur man en Gisolf, die ook aan de wedstrijden deelnamen, slaagden er zonder veel moeite in haar nummers te winnen. De uitslagen luiden als volgt: Dames: 80 M. horden: 1. Leeksma (Hy- giea. Den Haag) 13.7 sec.; 2. Donath (G. A.C., Hilversum i 14.6 sec.; 3 Dieben (Brun- hilde, Leideni 15.9 sec. 100 M. hardloopen1 T. W. Schuurman (U. D. T.) 12.3 sec.; 2. C. Aalten (T. O V) 12.6 sec.; 3. M. Klaver (A. D. A., A'dam) 13.2 sec.; 4. Doorgeest (A. D. A) 13.4 sec. 800 M. hardloopen: 1. Theidel (A. D. A) 2.47.3; 2. Vet (G. A. C) 2.48.2; 3. Andersen (G. A. C.) 2.54. 4 x 100 M. estafette: 1. A. D. A. (A'dam) 53.5 sec.; 2. T. O. V. (Zeist) 56.4; 3. Hyglea (Den Haag) 56.7 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. L. Gisolf (Hygiea) 1.55 M.: 2. Leeksma (idem) 1.40 M.; R. Meilink (A. D. A.) 1.35 M. Verspringen met aanloop: 1. M. Klaver (A. D. A.) 5.04 M.; 2. C. Aalten (T. O. V.) 4.94 M.; 3. A, Doorgeest (A. D. A.) 4.77 M. Speerwerpen: 1. C. Aalten (T. O. V.) 30.22 M.; 2. M. Goette (A. D. A.) 29.37 M.; v. M. V. d. Burg (A. D A) 27.17 M. Kogelstooten: 1. Munnikes (A. D. A.) 10.33 M. (nieuw Ned. record); 2. A. Door geest (A. D. A.) 9.85 M.; 3. A. Kessler (D T. V.) 9 55 M. Discuswerpen: 1. C. Pels IA. D. A.) 36.28 M. (nieuw Ned. record); 2. A. Stuurman A D. A.l 31 90 M.; 3. Munnikes (A. D. A) 29.90 M. Juniores: 80 M. horden: 1. Burger (Vi- tesse-Arnhem) 12.3 sec.; Girrel (K. en K.) 12.4 sec.; 3. J. Zonnenberg (Vitesse) 12.4 seconde. 80 M. hardloopen: 1. J. Houtman (A. V. 1923) 9.6 sec.; 2 De Jong (Quick. Nijmegen) 9 9 sec.; 3. Kamp (V. en L„ Den Haag) 10 sec. 4 x 80 M. estafette: 1. Quick (Nijmegen) 39 1 sec.; 2. Zwaluwen (Den Haag) 40.8 sec.; 3. Bato (Zeist) 41.8 sec. Verspringen met aanloop: 1. J. Houtman IA V. 1923) 6 33 M.: 2. v. Daal (Quick) 5 83 M.: 3. Girrel IK. en K.) 5.80 M. Hoogspringen met aanloop: 1. F. Rein- ders (Excelsior) 1.55 M.: 2. Michelsen (Quick) 1.50 M.; 3 Van Lier (K. en K.) eveneens 1.50 M. (na loting). Kogelstooten: 1. J. Harms (A. V. 1923) 14.05 M.: 2. Van Lier (K. en K.) 12.28 M.; 3. v. d. Ham (Quick) 12.22 M. Speerwerpen: 1. J. Harms (A. V. 1923) 46.52 M.; 2 Terlingen (Quick) 41.45 M.; 3 Kortland (B. L. A. C.. Baarn) 39.14 M. Discuswerpen: 1. J. Harms (A. V. 1923) 42.11 M.; 2. Vertongen (Quick) 41.52 M.; 3. Wernand (T. O. V.) 38.65 M. Wij vernemen nog dat er tevens meisjes wedstrijden zijn gehouden. L. Nelck (Brun- hilde, Leiden) won daarbij den eersten prijs 50 M. hardloopen en den eersten prijs verspringen (met 4.43 M.). DE ACHTSTE UTRECHTSCHE SINGELLOOP. Baars wederom winnaar. Voor de achtste maal, vond Zaterdag te Utrecht de singelloop plaats. Ondanks de zeer groote belangstelling was alles goed geregeld en ondervonden de loopers ner gens hinder van het publiek, terwijl ook bij de finish alles in de puntjes geregeld was. Het parcours dat ongeveer 4700 meter lang is, was ditmaal anders dan vorige jaren en was o.i. beter dan tot nu toe. Precies op tijd vertrokken de ruim 100 deelnemers. Reeds direct werd een straf tempo ingezet en al spoedig lag het klu wen loopers uit elkaar. Aanvankelijk liep de R.A V.er Kruis aan den kop, gevolgd door Baars. Kemp (DOS.) en Hoogeveen (DOS) Na 1000 meter was de stand: Bakker. Baars, De Groot en Kemp. Onge veer 500 meter verder liepen Bakker en Baars bij elkaar en waren de anderen reeds achter geraakt. Op het middenpad van de Maliebaan, toen ongeveer 2000 meter ge- loopen was, was de stand: Baars, Bakker en Groeneweg Bii het begin van de Em- malaan had Baars een voorsprong gekre gen van 60 meter op Bakker. Op het laat ste gedeelte raakte Bakker meer en meer achter en bedroeg zijn achterstand aan de finish plm. 500 meter. De Rotterdammer Baars van Pro Patria werd dus dit jaar wederom winnaar en kwam in het bezit van den Ovomaltlne-beker. Zijn tijd was 13.38.8 hetgeen ongeveer een minuut snel ler was dan het vorig jaar. De uitslagen van de eerste aankomen den zijn als volgt: 1. N. G. Baars Steijneman (P.P.) Rotter dam 13 min 388 sec. 2 N. J. Bakker (A.V.A.C.) Amsterdam 14 min. 18.2 sec. 3. J. de Groot (Zwaluwen) Den Haag 14 min. 32 sec. 4. J. Scheensloep (P.P.) Rotterdam 14 min. 32.2 sec. 5, W, Schrader (A.VD.) Doesburg 14.33 sec. 6. J. J. Toorenburg (A.VAC 14 min. 34 2 sec. 7. P. Hartman (D.O.S.) Rotterdam. 8. A. Mulder (A.V.A.C) Amsterdam 9. J. Meijer (Volewijckers) Am sterdam. 10. A. J. Haas (Zwaluwen) Den Haag. AFSTANDSMARSCH TE AMSTERDAM. De opperwachtmeester-instructeur Wa genaar van het 6e R.V.A. alhier, heeft gisteren met succes deelgenomen aan den 50 KM. afstandsmarsch te Amsterdam, uitgeschreven door de Volewijckers te Am sterdam. NIEUWE WERELDRECORD 30 K.M. Jose Rivas heeft in een wedstrijd te Buenos Aires een nieuwe wereldrecord ge vestigd over 30 K M. Hij liep dezen af stand in een tijd van 1 uur 40 minuten 57.6 sec. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van Sipilae van Finland met een tijd van 1 uur 43 min. 7,8 sec. Juan Zabala (Argentinië) liep echter in Octo ber 1931 dezen afstand in Weenen in een tijd van 1 uur 42 min. 31.2 sec., een tijd die tot nu toe nog niet erkend is geworden ROEIEN. NJORD NAAR DE „KONINKLIJKE". Samenstelling der Oude Acht. Op de wedstrijden van de Koninklijke van 25 Juni zal „Njord" uitkomen met een oude acht, jonge acht B, jonge acht A. oude vier en jonge vier A en B. De jonge acht B, jonge acht A, oude vier en de jonge vier, die zoowel in het A- als in het B-nummer roeit, hebben dezelfde samenstelling als op de Hollandia-wed- strijden. De oude acht is als volgt samengesteld: J. E. van Panhuys (bg), P. Pelle, J. J. Vriesendorp, J. A. James, M. W. C. de Jonge, D. J. Kuennen, K. A. F. Houwert, A. G. E. Werdmüller yon Elgg (sl,), C. H. W. d'Artillac Brill (stuurman). H. Rappard (coach). CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Aan de „Crt." ontleenen wij de volgende uitslagen le klasse: V.V.V.A.C.C., gewonnen door V.V.V. met 12 runs op de le innings. A.C.C. le innings 86, V.V.V. le innings 98, A.C.C. 2e innings 141 voor 2 gesloten, V.V.V. 2e Innings 30 voor 1. H.C.C. II—V.R.A.: Draw. V.R.A. le in nings 207, H.C.C. le innings 142 voor 7 (tijd) R. en W.V.O.C. - Gewonnen door V.O.C. met 123 runs op de le innings. R. en W. le innings 87, V.O.C. le innings 210 voor 8 (gesloten). R. en W 2e innings 111 voor 9. HaarlemH.D.V.S. - Gewonnen door Haarlem met 90 runs op de le innings. H.D.V.S. le innings 59, Haarlem le Innings 149 voor 5 (gesloten). H.D.V.S. 2e innings 91 voor 8 (tijd). P.W.—H.C.C. I - Verregend. Overgangsklasse: V.R.A. IIH.B.C., ge wonnen door H.B.C. met 26 runs. Ajax (L.)R.C.H. - Gewonnen door R.C.H. met 70 runs op de le innings. Kampong—Quick (H.) - Gewonnen door Kampong met 34 runs op de le innings. 3e klasse A: H.C.C. IVExcelsior II, ge wonnen door H.C.C IV met 39 runs. H.B.S. IIV.U.C. - Gewonnen door H.B.S. met innings en 88 runs. 3e klasse B: H.D.V.S. III-H.C.C. V, gewon nen door H.C.C. met 108 runs op de le innings. Quick I—Quick II - Gewonnen door Quick II met 45 runs op de le innings. AJAX—R. C. H. R. C. H. wint met 70 runs op de eerste innings. De eerste wedstrijd van onze stadge- nooten heeft, gelijk wij vreesden, een ne derlaag opgeleverd, welke grootendeels mag worden toegeschreven aan het feit, dat Dozy, Janssen, Meyer en Schudel ontbra ken, maar waaraan het zeer slechte veld werk van de Ajax-menschen toch ook al lerminst vreemd is. Nog voordat de 10 op het bord kwam R. C. H. ging het eerst batten was op Segerius tot driemaal toe een opgelegde vang gemist en zoo werd het totaal 44 voordat het eerste wicket viel en Van der Meer voor 12 door Gun ning werd gevangen. Segerius kreeg toen den steun van Hellingman en het heeft heel wat moeite gekost om dit paar te scheiden. Tenslotte kreeg De Vrind Sege rius voor 27 1. b. w„ maar Hellingman bleef en had 66* achter zijn naam toen de R.C.H.-innings een goed uur na de lunch werd gesloten voor 220 voor 9. Dat laatste uurtje was duur genoeg geweest Radsma 36, Scheen 12, Kamoen 13 en Kuyt 16* maar toch was die hooge score der Haar lemmers meer het gevolg van de zwakte van den Leidschen aanval, gepaard aan het reeds gemelde slechte fielden, dan aan de batting-capaciteiten der R. C. H.'ers, van wie nog maar heel weinig goed ge plaatste ballen en nog veel minder goede scoring-strokes zagen Intusschen kunnen wij den Haarlemmers met de verdiensten ontzeggen, dat zij lustig gescoord hebben op het zeer zwakke bowlen van Ajax en wij vreezen wij wezen daarop al Zater dag dat deze bowlerij Van der Mey c.s. in de komende weken nog heel wat strop pen zal bezorgen. De Leidsche aanvoerder zelf kreeg het grootste deel van den aan val voor zijn rekening en in 30, bijna onaf gebroken overs zijn de cijfers 5104 nog niet zoo slecht Ook De Jongh (237) nam met 21 overs heel wat voor zijn rekening en verder deden het De Vrind (121) en Van Kuik (139). Voor Gunning achter het wicket was het eenigermate hopeloos en als men nagaat, dat er in de 19 extra's drie vieren waren, dan blijkt wel, dat hij in drie lange en warme uren op de zeer onregelmatige bowlerij heel wat heeft gestopt. Wij zijn allerminst optimistisch over de Ajax-prestaties, maar een lichtpunt was er toch wel en dat was het batten. Dit zeer sterk gehandicapte Ajax-elftal bracht het tot 150 en het is zeker geen stoute veronderstelling, dat met Meyer, Dozy, Janssen en Schudel het Haarlemsche to taal zou zijn overschreden. Nadat De Jongh voor 5 was verdwenen zorgden Van der Putten (24) en Van der Mey (37) voor een totaal van 70. Even leek het toen, dat de follow-on niet te ongaan zou zijn. H de Vrind (0). IJsseldijk (1), Gunning (0) en Zwanenburg (0) verdwenen, voordat de 80 op was, maar daarna bracht Van Breen (39) opluchting met een stuk of zes be faamde „achterklappen" en hij werd daarbij op uitnemende wijze gesteund door een tweetal jongeren, Van Kuik (19) en Boezeman (11*). Deze laatstgenoemde jon geling bevestigde volkomen den zeer goe den indruk van Zaterdag in den juniores- wedstrijd. Een goed recht bat, een Juiste anticipatie, alleen wat bang aan den leg- kant en juist daar waren vele ballen duch tig af te straffen. Met een zeer nuttige 5 van Den Holder werd het totaal tenslotte, gelijk gezegd, 150 De aanval der Haarlem mers gaf evenmin als het veldwerk en het batten veel bijzonders. Heel onaange naam was het geruzie der R.C.H.'ers on derling in het veld en de opmerkingen over beslissingen, van eigen umpires nog wel. welke heel weinig begrip van spel regels tot uiting deden komen. Hellingman 4—22, Radsma 3—44, Klein 2—38, Kuit 1-37. FLAMINGO-JUNIORES-TOURNOOI. Ajax slaat de Haagscbe combinatie met 51 runs. Op het Quick-terrein onder Kijkduin werd Zaterdagmiddag voor het Flamingo- Juniores-Tournooi de wedstrijd gespeeld tusschen het Haagsche elftal een com binatie van H.C.C.-, Quick- en V.U.C.- juniores en een Ajax-elftal dat voor het eerst als een geheel rood-zwarte combi natie Leiden vertegenwoordigde. Onze jeugdige stadgenooten, die hun besten bowler misten, stuurden de gastheeren het eerst naar de mat en het ging met de Leidsche bowlerij zoo verrassend voorspoe dig, dat de Haagsche combinatie ln een goed half uur werd uitgesmeten voor een luttele 21 runs. Westen (6 voor 8) en Boe zeman (3 voor 111 hadden de Haagsche wickets opgeruimd, waarschijnlijk door de zeer groote variatie in hun bowlen, zonder dat zij het zelf wisten. Meerendeels te lange of te korte ballen smeten zij ver naast het wicket en de Hagenaars lieten zich al te gemakkelijk verleiden, daarop te slaan, maar werden totaal verrast door de enkele zeer goede ballen. De manier, waarop Boezeman den Hagenaar Labory „cleande". Westen de wickets van v. Kuyk en Veldboom nam, was onberispelijk. Heel gelukkig en goedkoop kwam Ajax van den Haagschen „crack" Warburton af (een zoon van Fred), die verleden week tegen Haarlem topscorer was met een veertig runs en ook als bowler succes had. Westen gooide n.l. een full pitch precies op zijn off-stump. In deze Haagsche innings val len nog te vermelden twee uitstekende vangen van „Zwarte velden". Waren bij de Hagenaars 8 wickets neer voor 12 runs, Ajax overschreed dit totaal al voor het derde wicket en met Boezeman (21) en Zwanenburg (13) als 4 en 5 op de mat werd een totaal gemaakt, dat de grondslag legde voor een Leidsche over winning. Deze beide jongelui stonden goed te batten, bleken de rechte cricket-feeling te hebben en speelden de goede ballen voorzichtig om de slechte af te straffen. In het bijzonder mogen wij wel even noe men enkele goede slagen recht vooruit op het zeker niet slechte en heel snelle bowlen van den jongen Warburton. Boezeman had overigens niet over een tekort aan geluk te klagen, want hij werd tot drie maal toe op „roeide" vangen gemist. Maar daarom was ook het veldwerk der Ajaxleden zoo veel beter geweest als dat van de Hage naars! Met nuttige scores van Van der Ven (5), Van Ommeren (8) en Freyser (5) werd het Ajax-totaal 72. Beitsma 3 voor 4, v. Kuyk 4 voor 20 en Warburton 2 voor 31. GOLF. OM DEN CALORAMA-WISSELBEKER. De heer Tieleman wint. Op de links van de Noordwijksche Golf club werd gisteren de wedstrijd om den Calorama-wisselbeker gehouden. Winnaar werd de heer A. Tieleman (22) met een netto score van 66. Om den tweeden prijs moeten kampen de heeren F. Noorduyn (15) en F. Heye (24) elk met een netto score van 71. NEDERLAND WINT MET 6—3 VAN BELGIË. Fraai succes te Eindhoven. Dit jaar heeft men de fraaie banen van de Eindhovensche golfclub, gelegen te Valkenswaard op de uitgestrekte terreinen van den heer Philips, voorzitter dezer club ongeveer een 10-tal K.M. van Eindhoven verwijderd, gekozen voor het spelen van den landenwedstrljd tusschen Nederland en België. Tegen de verwachtingen in is Ne derland er in geslaagd met flinke cijfers van de Belgen te winnen. Wegens het ont breken van de sterke Nederlandsche spe lers Delcourt v. Krimpen, jhr. Mlchiels v. Verduinen en jhr. Calkoen, had men een dergelijke zege niet verwacht. Vooral het spel der jongere spelers trok de aandacht De uitslagen lulden: Foursomes: jhr. mr. A. M. Snouck Hur- gronje en B. Carp verliezen van Comte de Borggrave en M. Duvivier 21. A. Kerkho ven en Van Leijden verliezen van Van der Straeten en De Meulemeester 21. Jhr. mr. W. F. Roëll en jhr. H. Trip winnen van M. Solvay en M. Nottebohm 42. Singles: A. Kerkhoven wint van De Borggrave 21. Jhr, Snouck Hurgronje wint van Duvivier 32. Van Leijden wint van Van der Straeten 42. Jhr. Roëll ver liest van De Meulemeester 32. B. Carp wint van Nottebohm 6—4. Trip wint van M. Solvay 21. Nederland won dus met 63 van België. (Crt.) o HOCKEY. ZWITSERLAND—HONGARIJE. Voor 2000 toeschouwers vond te Lugano de interland-wedstrijd plaats tusschen Zwitserland en Hongarije. Ruststand 00. Eindstand 31 voor Zwitserland. WIELRENNEN. ROTTERDAMSCHE WIELERBAAN. De uitslagen van de gisteren op de Rot- terdamsche Wielerbaan gehouden wedstrij den zpn: Sprintwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken over drie ronden, te rijden in series. De le en 2e aankomende worden in de halve beslissing geplaatst: le serie: 1. N. Vreeswijk. 2. W. Krens; 2e serie: 1. Wildschut, 2. Raaymakers: 3e serie: 1. C. de Vos. 2. N. Krens; 4e serie: 1. R. de Leur, 2. P. Suiker; 5e serie: 1. B. de Bont, 2. Meynders; 6e serie: 1. Materna 2. Crooimans; 7e serie: 1. v. d. Heuvel, 2. Alkemade. le halve beslissing tusschen Vreeswijk. Raaymakers Meynders; geplaatst Vrees wijk. 2e halve beslissing tusschen Wildschut, de Bont, W. Krens en v. d. Heuvel, ge plaatst v, d. Heuvel. 3e halve beslissing tusschen De Vos, Ma- tena, N. Krens en Alkemade, geplaatst Matena. 4e halve beslissing tusschen De Leur Suiker en Crooimans, geplaatst Crooimans. Beslissing: 1. Vreeswijk, 2. v. d. Heuvel, 3. Crooimans, 4. Matena. Wedstrijd over 5 K.M. (20 ronden) voor nieuwelingen: 1. Gillet. 2. Mosterd, 3. v. d. Berg. Wedstrijd achter motoren te rijden in drie ritten: le rit: 1. v. d. Wulp (Slesker) ln 24 min. 8 sec.; 2. J. Lorrie (Ceuremans) op 15 M.; 3. Boussaart (v. d. Bosch) op 4 ronden en 155 M.; 4. P. Goossens (N. Deutz) op 5 ronden en 155 M. Tweede rit: 1. J. Lorrie in 30 min.; 2. Boussaart op 20 ronden; 3 v. d. Wulp op 23 ronden: 4. P. Goossens op 25 ronden. Derde rit: 1. P. Goossens in 36 min. 15 sec.: 2. Lorrie op 125 M.: 3. Boussaart op 1 ronde en 125 M.; 4. v. d. Wulp op 23 ronden. Totaal: 1 Lorrié 5 pt.: 2. Boussaart 8 pt.; 3. v, d. Wulp 8 pt.; 4. Goossens 9 pt. PAARDENSPOttt RENNEN EN DRAVERIJ duindigt, De op Duindigt gehoud™ h draverijen hadden het voleei» Dominoprljs prljzendravetii 1750 M.): 1. Weidlooper el»}* mani. 2. Vaandrager. M. Brunt F Dlanaprijs (ren op de vlaih M 1. Mercedes, eig. tv Maelstroom. H. v. d. Pol. Dalilaprijs (prijzendraveii, 2030 M.)1. Postduifje G. 1,' Graaf. 2. Diamant Bleu, C p Danteprijs (prijzendraveril v. klasse 2010 M.l: 1. Tijdlooper'i v. d. Kroft. 2. Saffier, P. Kram» Double Chanceprijs (ren on'i baan 2100 M.): 1. Marialva el» tocarrero. 2. Paddy's Darling a Vierde Heerrijdersprijs (is'te )i M.): 1. Robert E. Lee, eig. stalt 2. Clyde, Joh. v. d. Stad. DUIVENSPORT. DE TREKVOGEL. Wedvlucht vanaf Compiegne I afstand 346 K.M. De duiven bereik hokken als volgt: J. Selier le, 2e, 10e, 12e, 13e; j der 3e; H. Wallaard 4e, 5e, 7e'; j boom 6e; C. v. Roode 8e, 9e, lie De eerste duif werd geconstat 3 uur 7 min. 17 sec. De laatste 37 min. 7 sec. LEIDSCHE POSTDUIVENCLl Uitslag Noyon, duiven los 8 uur' C. Bosman le, 10e, 26e; J. Vllej 3e, 3e, 11e, 17e; D, Gaykema ie, Rakhorst 5e, 14e, 20e, 21e; N. Bs 6e, 13e; A. Krol 7e, 8e, 19e; T. Vit 16e; J. v. d. Berg 12e; 15e Th, Wh F. de Haas 22e, 24e; Dr. V. Lees B. Langezaal 25e. Eerste duif geconstateerd 10.592 ste 12.25.57. „HET OOSTEN Wedvlucht Noyon, afstand 307 Zaterdag 28 Mei. Gelost te 10 Z.W. wind. 1. A. Stoeke 1 uur 50 min, 32 s Monteba 1.58.47; 3. H. v. d. Vecht H. E. Christiaanse 2.5.29; 5. C. Geel 6. A. Stoeke 2.25,12; 7. J. F. W. 2.26.13; 8. H. E. Christiaanse 2.251 Monteba 2.30.56; 10. id. 2.30.56; I 2.31.48; 12. H. v. d. Vecht 2.32.10; 1 W. Truijers 2.32.16; 14. I. Monteta 15. J. F. W. Truijers 2.36.10; 16. Vecht 2.37.20; 17 id. 2.37.36; 18. 2.37.53. Deze vlucht had een traag veil „DE BLAUWKRAS". Bovengenoemde Vereeniging h wedvlucht van Noyon i Frank, duiven werden te 8 uur 25 minui Zuid-Westen wind in vrijheid bereikten hun hokken als volgt: P. v. d. Leek le, 3e; J. Schreudtr 12e; J. Marijt 5e, 7e, 8e; A. P. dr 6e, 11; F. Swagers 9e, 15e; Abr.i, 10e, 13e, 14e. De eerste duif 11 u. 11 m. - laatste prijswinnende duif kwam 52 m. 50 sec. o LEIDSCHE COMBINATIE V POSTDUIVENLIEFHEBBER3. Wedvlucht vanaf Noyon (Fra concours 256 duiven, welke om 8 u vrijheid werden gesteld en ais werden geconstateerd (de wind vis West) J. J. Laman le, 4e, 23e, 30e en Molenaar 2e, 7e, 15e, 19e. 20 en 35; Sirag 3e en 34e; A v. Made 5e, 35: Th. Houthoff 6e. 13e en 50e; G. A. Reyden 8e, 11e, 14e, 41e en 42e; J. R. L. C. 9e, 12e, 37e en 48; A. v. Poto en 24e; W. de Wolff 16e, 26e en ix Egmond 17e; F. de Haas RLC. 18e A. Tegelaar 20e en 40e; Jac. v 21e en 38e; G. P. v. Veldhuizen Braschoven 25e en 31e; R. P- B. D. 27e en 33e; Gebr. Leget 32e; d. Pluym 36e; A. C. v. Dorp 43e; J.. boom 46e; C. W. F. Onvlee 47e; d. Mark 51e. le duif constateering te 10 uur 40 sec., snelheid per minuut 1726» prijswinner 11 u. 2 min. 12 sec., per minuut 1396.4 M. le voor de meters voor den Ber.-- J. J. Laman. Mooiste uitslag van vlucht A. Molenaar. Het was een verrassende vluc- sommige liefhebbers werden de reeds onverwachts in het hok se Er zijn geen verliezen. Deze week inkorven voor de vlucht van de L. P. C. Een Md* eenige duiven om aan het werk. doel te helpen, en men geve een p- STRIJD EN VRIENDSCHAP (Voorschoten). Wedvlucht van Noyon. In J®®!? ren 80 vogels. Losgelaten om 8.A eerste vogel aan om 11 uur 22 in de laatste vogel om 12 uur lm.' - Prijswinnaars waren H. H. J. veren 1, 3, 7. 8, 14, 16; C. Zwaan - A. Heyne 4, 9, 12, 13; P. J. ran*"*' G. A. Adrichem 6; A. Oudsho® Zandvoort 15. DE BLAUWBAND (ALPHE1"1' Wedvlucht vanaf Compiegne I 328 K.M. In concours 71 duiven 10 uur 30 min. in vrijheid Se5^,rt. en hun hokken bereikten als J. Lagerwey. le, 7e, 13e; H 2e, 3e, 11e, 14e. 18e 19e; H HU- R. K. W. Kuipers. 5e. 15e; J d«fr 17e; J. Vernes. 8e: J. Rooda. Grossat, 10e; C. Geel. 12e. duif 3.5,54; Jaatste duif 3.45.0-

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10