TRIANON-THEATER ?4as» EEN BEKWAAM INCASSEER L. OVERMEER, Haarl.straat STRAATZA Wer Geei Kookt op gas! 't Gaat rein en ras! MAISON GAILLA1 Onze buitengewone Opruii begint morgen Vri HEDEN OPENING CORRESPONDENTIE. HANütL GOEDE OPLOSSINGEN. ALS 'T ZOMER WORDT ANECDOTES. LEIDSCH DAGBLAD Vanaf Vrijdag 27 Mei brengen wij onzen geachten Stadgenooten die iu rollen creati IEDE Hot 1 IEDE VOOR DE PAUZE: EEN AEL.EKAAKD1 ttf nmtoV- 91 Regie van den beroemden LU PU PICJH. D de hoofdrollen worden vervuld door de niet mindt (De Duitsche Revellc ÜF ZONDAG 3 VOORST vin 2—4H nnr: Het groots Sensationeels Filir van 4W— 7H nar en van 8 11 nnr: GRO( Plaatsbespreker: dringend aanbevolen d Auto- en Rijwielstalling ach te Zaterdag- en Woensdagmiddag: DG RACE 091 1 Koopt nog heden: TRIANON's COUPON! Voor weinig geld ziet U het hoste op LEIDEN» TOONAANGK Hedenavond voor het laatst: Ma Bespreekt nog voor hedenavond Uwe plaatsen, Stationsweg 14 Leiden Telefoon Wasschen en Onduleeren 1.1.00 Wasschen en Watergolf 1.1.25 Knippen1.0.50 Onduloeren1.0.60 Wasschen en Knippen1.0.75 Spec, in hoofd- en gezichtsmassage en haarverven mot f Voor onmiddellijk gevraagd: uitsluitend tegen hooge provisie. Slechts lieven te solliciteeren die over prima refei beschikken en ervaring op dit gebied h Brieven aan: Bureau voor Handelsbesche Postbus 310, 's-Gravenhage. Zie onze Etalage met ziju Sp 337 Recht over de Mon Père Kerk nabij de Haven. Allen tegen sterk eonciirreerentle prijzen. Als volgtSinaasappelen 2 et. Kroonappelen 4 ct, Bombo's 5 ct, Wijnsap 22 ct. p. p. - Koodstar Aardappelen 7 c. p. K.G.. 10 K.G. v. 65 c. Groente tegen marktprijzen. - Dagelijks versche aarbeien enz. enz. En voor Reclame voor ieder die 75 cent besteedt een groote pot Augurken Winkelwaarde 24 ct., Cadeau 4S65a Beleefd aanbevelend, A. J. VAN DER HEYDEN, N. Beestenmarkt 9, Leiden Gelegenheid per Luxe pers. Auto mede te rijden naar Duitschland. Omstreken Elbevfeld, Dusseldorf vertrek Zaterdagmorgen. Terug Maandag of Dinsdag. Tegen zeer billijke vergoeding. Brieven onder letter H. aan ZANDVLIET'S Boekhandel Haarlemmerstraat. 382 Daar ik niet aan iedereen apart kan antwoorden, hoe het met mij gaat, vertel ik hier even, dat ik een klein beetje voor uit ga, dat ik 's morgens en 's avonds wat mag opzitten en nog volstrekt niet weet wanneer ot ik naar Zeeland kan gaan. Ik hoop dat het niet al te lang meer zal duren. Maar jullie ziet het, mijn werk voor juUle gaat gewoon door. Ik kan merken dat het zomer is en men liever buiten is dan in huis, zooveel minder brieven, er ontbreken zoovelen. Nu ik neem het nie mand kwalijk, ik begrijp het o zoo goed, met de koude winteravonden komt men er veel eerder toe om raadsels te gaan zoe ken en brieven te schrijven. En nu de zomertijd is begonnen en het dus 's avonds een uur langer licht blijft, nu heeft men er nog veel meer aan om buiten te blijven of s' avonds eens uit te gaan. Ziezoo dan nu maar de aparte ant woorden, het zijn er toch altijd nog een heeleboel. Johannes Jacobus Planje, je hebt mij al dadelijk Tante mogen noemen, zoodra je ging meedoen, dat mag toch iedereen. Lees maar het begin der correspondentie, dan weet je hoe het nu met mij gaat. Corrie Parlevliet, ja dat is wel heerlijk om zoo vlak bij de zee te wonen, je hebt nu in de Pinkstervacantie prettig veel aan het strand kunnen zijn, en ben je nu al zoo flink verbrand? Marjanna en Marinus van den Anker, die anecdote heeft er al eens ingestaan. Ja vraag nog maar eens na, want alleen Anna dat is niet duidelijk, vraag maar wanneer en waar ze bij mijn ouders heeft gewoond. Corrie van der Horst, zooais ik verleden week al in de correspondentie schreef, had ik geen vroolijke Pinksterdagen, ik lag te bed. Adriana Struik, neen hoor, ik ben nog niet beter maar mag 's morgens en 's avonds wat opzitten, dus ga wel vooruit. Jo Beumef en Willy Heyl, zooals ik net hiervoor antwoordde, mag ik 's morgens en 's avonds wat opzitten, maar verder nog te bed en ik weet helaas nog volstrekt niet wanneer ik naar Zeeland kan gaan. Johanna Guldemond, ja niet waar. hoe toevallig, dat er net een raadsel over res taurant „Zomerzorg" in staat, nu het is afgebrand, en ik had het toch al van te voren opgeschreven vóórdat het gebeurde Wat een leuke poppetjes, dank je wel hoor. Hennie de l'Ecluse, wat heerlijk voor je dat je nu ook mee mag zingen op de uit voering, ik hoop dat het een prettige avond zal zijn, Stientje Griffioen, zoo, was die brief van jou, ik wist dat niet hoor, ik heb eens voor altijd gezegd, dat ik heusch geen brieven waar strafport voor wordt ge vraagd, kan aannemen. Ik begrijp de ver gissing en neem het niets kwalijk Annie de Haas. ik begrijp best dat je het heel naar vindt, als je zooveel van je grootvader houdt. Zoo, ben jij ook al eens in Duitschland geweest? Ik nog niet toen ik zoo oud was als jij nu bent. Annie de Vries, lees maar het begin der correspondentie, dan heb je antwoord op je vraag. Hoe grappig dat Bobble zoo bang was van de zee, er zijn veel honden zoo, die bang zijn als er een golf komt aanrollen. Vond je het lekker om zqo met bloote voeten in zee te loopen? Paul Burgerjon. je moet mij maar schrijven als je weer een hond krijgt In het dierenasyl zijn dikwijls zulke lieve dieren die graag een goed tehuis willen hebben. Nu gelukkig worden niet alle honden overreden, die niet aan een riem worden vastgehouden. Dat raadsel zal ik eens plaatsen. Marietje Laterveer. kijk nu maar naar de oplossingen dan weet je wat het moest zijn. Ja zeker weet ik de Schelpenkade, ik heb vroeger in Leiden gewoond, ik ben er dus goed bekend. Antonie van Egmond ben je met dc Pinkstervacantie in Koudekerk geweest, en heb je daar nog jongens en meisjes ge sproken. die ook met deze raadsels mee doen. hoe aardig. Willy C. Mulder, wat erg vervelend voor je dat je nu weer van school moet ver zuimen, om een dikke knie, kan je nu thuis werk maken en lessen leeren, dat zou prettig zijn, dan raak je niet zoo achter op school en dan heb je meteen bezigheid. Jo en Tieleman van der Linden, dien brief van de vorige week heb ik niet ont vangen, misschien heeft die persoon den brief in zijn zak gehouden, dat kan ieder een wel eens overkomen. Johan en Hendrik Mulder, al weer een mooie kaart, hoe komen jullie toch aan al die mooie ansichten uit Duitschland? Ja ik verlang ook erg om zoo ver beter te zijn, dat ik naar bulten kan gaan, ik zal maar geduld hébben. Ru, Bas en Annie van Dijk, is het groo- tere hok voor de konijnen al klaar, ja want nu er 5 jongen bij zijn gekomen, hebben ze natuurlijk meer ruimte noodig. Loopen de kleintjes al door het hok. We hadden vroeger, thuis ook dikwijls konij nen en ik vond de kleintjes altijd zoo lief. Corry v. d. Kerkhof, als ik naar Zeeland ga, dan gedeeltelijk met den trein en een stuk per auto, ja hoor ik ga dan ook over den Moerdijk, net zooals jij als je naar Helmond gaat. Verleden jaar ben ik ook een paar maanden in Zeeland geweest maar toen was het 3 jaar geleden, want ik was zoo lang ziek geweest. Julie Franke, als je dit leest, is je ver jaardag net voorbij, ik feliciteer je nog wel en ik hoop dat je veel hebt gekregen van wat je op je verlanglijst had geschre ven. Zeker mag je nu met de grooteren meedoen. Als het mooi zonnig weer is, verlang ik natuurlijk erg naar buiten, ik hoop dat ik gauw weer beter zal zijn. Willy en Freddy van Wijk, neen ik heb nooit van fietsen genoten, want dat heb ik om gezondheidsredenen nooit mogen leeren. O ja ik heb in die IIjaar, dat ik nu al raadseltante ben, al heel wat kiekjes gekregen, ik heb er een apart album voor. Jo de Wekker, dat zal wel heel ver moeiend en heel warm geweest zijn daar uren lang in de brandende zon op het stadion maar och als het had geregend en heel frlsch was geweest, wie weet hoe- velen of er dan koude hadden gevat en ziek waren geworden. Het was wel een reuzen verschil zooals jij schreef. Pink steren en nu dezen laatsten Zondag. Anje de Gelder, wel hoe vervelend dat je nu slijmhoest hebt gekregen, ik kan zoo begrijpen, dat je het soms erg benauwd hebt als er een erge hoestbui komt. Ben je toch naar het lentefeest gaan kijken, al deed je nu niet meer mee. Vroeger schreef je er mij altijd over ais je had meegedaan Beterschap hoor met de hoest. Robbert van Ommering, nu de laatste da gen is het heusch geen weer om buiten te zitten, dat zou ik toch niet mogen en kun nen. Jannie Ramp, had je het zóó druk voor het lentefeest, en heb je zooveel plezier gehad en zoo genoten, jullie troffen ook prachtig weer dien dag Aaltje NIeuwenhuis, als deze courant komt, dan ben jij druk aan het bruiloft vieren en zal je dus niet eens tijd hebben om dit te lezen en het pas later doen. Ik hoop te hooren, dat je heel veel plezier hebt gehad. Miesje van der Bent, ben Je weer heele- maal beter, ga je weer gewoon naar school? Lena en Willie Schilp, wei neen dat was niets erg, met Pinksteren hebben er velen overgeslagen, omdat ze uit waren. Zijn jullie zoo prettig naar een bruiloftsfeest geweest, dat was gezellig hoor. Klaas Vonk, je hoopt dat ik gauw heele- maal beter zal zijn, nu ik ben heusch de eerste om dat ook te wenschen. Krijntje, Jan en Martha de Jongh, zijn jullie alle drie naar dat feestje geweest, en wat was het voor een feestje? Sophia de Roode o met Pinksteren ont braken er velen door logees of door zelf uit gaan. Kunnen de poesjes nu al kijken? Waar ben je met de Pinksterdagen heen geweest? Krijn Haasnoot, wat een heerlijke boot tocht heb je gemaakt, ja ik ken de Kager- en Brasemermeer ook wel. erg mooi is die tocht. Toos en Jan Drost, ik zal bij gelegen heid ook wel eens een raadsel van je plaatsen, ik heb nog van velen wat liggen. Arie en Jan de Graaff o, hebben jullie verleden week niet geschreven om mij geen moeite te veroorzaken, dat is heel hartelijk. Ik heb nu met genoegen de ge dichten weer gelezen, ie ziet dat ik mijn best doe gewoon aan iedereen te antwoor den. Lees verder maar het begin der cor respondentie. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER R4:n«ï ONTVANGEN VAN: Adriana Struik, Marietje RünsbunrJ (de brief der vorige week kwam veel d laat), Corrie van der Horst, Marjannanl den Anker, Marius van den Anker Jo A J mer, Willy Heyl, Corrie Parlevliet GerW de Geus, Doms de Geus, Keesje de Ge»! Betsy Philippo, Lyda Philippo fiiu! Hopman, Adrie van Nood, Maurits Nood, Johan van Nood, Jo de Wekid Henk Boom, Anje de Gelder, Johan Mui der, Hendrik Mulder, Hennie de rEclin Willy Constance Mulder, Jo van der In den, Willy van Wijk, Freddy van Wni Julie Franke, Bert van Reenen, Nellie ïJ Groeningen, Jannie van Groeningen A4 Bavelaar, Bram Bavelaar, Pauline Sier Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret ftan. cina de Wit, Ru van Dijk, Bas van Dull Annie van Dijk, Marietje Laterveer r Burgerjon. Eduard de Roo. Wim 'ik Cornells Arbouw, Gerharda Eggink, Chül tiaan Eggink. Annie de Vries, Corry ;T der Kerkhof, Annie de Haas, SUentjL Griffioen, Bep van der Hoogt, Koos XI boer, Tom Nieboer, Marietje Koidem Johanna Guldemond, Johannes Jaa Planje, Corry van Driel, Jan van D. Antoine van Egmond, Kootje de Wit,i nie Dorreoaal, Gerrit Dorrepaal, Janniel Water, Frans de Water, Hendrina de E Jan Wassenaar, Eempien Wassen^ Jopie Wassenaar, Jan de Jongh, KrijnS de Jongh, Martha de Jongh, Klaas VonT Sophia de Roode, Arie de Graaff, Jan iL Graaft'. Krijn Haasnoot, Toos Drost, Ja] Drost, Robbert van Ommering, A Nieuwenhuis, Miesje van der Bent, Schilp, Willie Schilp, Jannie Ramp, rietje Rijnsburger, Hendrik Breuker (de 2 laatsten moeten de brieven veel eerdj bezorgen door C. E. DE LILLE HOGERWAARD O. zie toch eens: een Pinksterbloem! Dat bloempje in de wei Verkondigt ons den zomer weer, 't Stemt ons zoo wonderblij! Het is. of alles nu weer bloeit. Wat is het buiten mooi! Natuur trekt een nieuw pakje aan. Hoe 't heet? Wel: zomertooi! Wij juichen en wij zingen blij. Wie zou niet vrooliik zijn Bij 't zien van bloemen overal In held'ren zonneschijn? De zomer komt weer in het land! BI Wij allen roepen luid: De witte bloesems zijn uw kleed Eu gij? Ge zijt een bruid. Een bruidje, dat gelukkig lacht En heel veel goeds belooft Als ge daar staat in al uw pracht Met bloesems rond uw hoofd. Lief bruidje, zie. wij strooien nu Wat bloemen op uw pad Want bloemen bloeien overal. Wat zijn ze toch een schat! Ze spreken ons van llefd' en licht. Zij maken 't leven mooi En daarom geven wij zoo graag Iets van dien zomertooi. B Aan and'ren mee. De bloemenpracht Spreekt steeds haar eigen taal. Maar wij wij kind'ren. groot en klem. Verstaan wij 't allemaal? (Nadruk verboden). Ingezonden door Stientje Griffioen. „Rudolf. jou opstel over: Mijn eerste ui stapje is woord voor woord hetzelid als dat van Piet". „O ja mijnheer dat kan best. want zijn toen allebei mee uitgeweest'. Ingezonden door Annie Brouwer en Clazina v. Duuren. Mevrouw (tot nieuw dienstmeisje) nu moet je boodschappen gaan doen, n zijn twee guldens, voor de een© rfoop r boter, voor de andere appelen". Na vijf minuten komt Marie weer te „Och mevrouw ik ben vergeten voor we gulden moet ik boter koopen en welke appelen? DRUKKER IJ NOORDEINDSPLEIN - TEL. 2500 (2 lijnen) en gemakkelijk. Het onderhoud gering. En hun werking uiterst betrouw En bovendien: een gasfornuis heeft kleinstelbranders en een oven 1 geeft op elk gewenscht oogenblik juist de warmte, die voor het van spijzen noodig is. Vraagt inlichtingen bij een gas installateur of in den Toonwinkel der LichtfabriekenHooigtacU 383

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2