TRIANON-THEATER EEN BEKWAAM INCASSEER! L. OVERMEER, Haarl.straat STRAATZAI Wer Geen Kookt op gas! 't Gaat rein en ras! MAISON GAILLAI Onze buitengewone Opruir begint morgen Vri HEDEN OPENING Een goed gebruikte middag. LEIDSCH DAGBLAD Vanaf Vrijdag 27 Mei brengen wij onzen geachten Stadgenooten die in rollen creatie IEDE' Het W IEDE' VOOR l)Ë PAUZli: EK\ AELEKAARIIK (tl «into»- «I Regie ven den beroemden LUPU PICH. Di de hoofdrollen worden vervuld door de niet minde' (De Dnitsche Revelle lm" ZONDAG 3 VOORSTI vin 2 4H oor: Het groote Sensationeele Film van 4H— IVt nnr en van 8—11 uur: CROP Plaatsbespreken dringend aanbevolen de Auto- en Rijwielstalling aehte: Zaterdag- en Woensdagmiddag: DG R.4CG OM Koopt nog heden: TRIANON'S COUPONE Voor weinig geld ziet U het heste op EEIDEN's TOOAAAiVGE Hedenavond voor het laatst: Mat Bespreekt nop voor hedenavond Uwe plaatsen, Stationsweg 14 Leiden Telefoon Wasschen en Onduleeren 1.1-00 Wasschen en Watergolf 1-1-25 Knippen1- 0.50 Onduleeren1- 0.60 Wasschen en Knippeni. 0.75 Spec, in hoofd- en gezichtsmassage en haarverven met g Voor onmiddellijk gevraagd: uitsluitend tegen hooge provisie. Slechts Heven te solliciteeren die over prima refer beschikken en ervaring op dit gebied ht brieven aan: Bureau voor Handelsbesche.' Postbus 310, 's-Gravenhage. Zie onze Etalage met zijn Spc 337 Recht over de Mon Père Kerk nabij de Haven. Groenten- en Frnitzaak Alles tegen sterk eoneiirreereiicle prijzen. Als volgtSinaasappelen 2 ct., Kroonappelen 4 ct. Bomho's 5 ct„ Wijnsap 22 ct.p. p. -Roodstar Aardappelen 7 c. p.K.G.. 10K.O. v. 65c. Groente tegen marktprijzen. - Dagelps versche aarbeien enz. enz. En voor Reclame voor ieder die 75 cent besteedt een groote pot Augurken Winkelwaarde 24 ct., Cadeau 4S65a Beleefd aanbevelend, A. J. VAN DER HEYDEN, N. Beestenmarkt 9, Leiden Gelegenheid per Luxe pers. Auto mede te rijden naar Duitschland. Omstreken Elberfeld, Dusseldorf vertrek Zaterdagmorgen. Terug Maandag of Dinsdasr. Tegen zeer billijke vergoeding. Brieveu onder letter H. aan ZANDVLIET'S Boekhandel Haarlemmerstraat. 382 ,,Wat blijft vader toch lang weg, van middag'. zei mevrouw Houtrust tot haar kinderen. Straks moet hij zich weer zoo haasten met het eten. Toe Ans, kijk jij eens uit het raam, of je vader nog niet ziet komen, dan doe ik het eten op". Ans, het oudste dochtertje, stak haar hoofd buiten het raam. De familie woonde in een van de nieuwe wijken van Amster dam. 't Was een lange stille straat, zoodat men flink ver kon uitzien. Even had Ans haar hoofd buiten het raam gehad, toen trok ze het vlug weer naar binnen. ,,'k Zie vader in het begin van de straat aankomen, moeder", zei ze. Mooi," zei mevrouw Houtrust. „help me dan vlug even verder met opdoen, Ans. dan kunnen we dadelijk beginnen". De laatste schaal was op tafel gezel en 't heele gezin zat al geschaard om den disch, toen vader Houtrust de trap naar zijn woning opklom Even later opende hij de kamerdeur en groette vrouw en kinderen. „Alles reeds klaar?" zei hij vroolijk, dat kon niet beter, want ik ben laat hè?" „Dat ben je zeker", antwoordde moeder. ,,en je moet natuurlijk weer direct weg ook. is 't niet?" „Dat vertel ik aanstonds wel", zei vader met een geheimzinnig glimlachje. „Laten we nu eerst maar beginnen". „Moet u dadelijk weer weg?" vroeg Ans terwijl ze haar vader nieuwsgierig aan keek „Zoo juffertje lachte vader, „zou jij zoo graag het naadje van de kous willen weten? Ik moet toch altijd 's middags gauw weg. is 't niet?" „Ja vader, dat weet ik wel", antwoordde Ans „Maar u doet zoo geheimzinnig. Toe vertel u eens wat". ,.'k Heb mezelf alweer verraden", zei vader, dat zie ik wel. Nu dan, 'k zal jullie geduld maar niet langer op de proef stel len 'k Daclit vanmorgen zoo bij mezelf: Jongens 't ls vandaag Woensdag en 't is prachtig weer 't Is ook niet zoo heel erg druk op kantoor. Wel je kunt eigenlijk niet beter doen dan met je jongens, en 'met een blik op Ans) desnoods ook met je meisjes een middag naar Artis gaan Er brak een klein gejubel los. toen vader ophield met spreken „Wat heerlijk! Naar Artis! We Zijn er in zoolang niet geweest! 't Is niet eens vacantie Dat waren de uitroepen, waarmee leder zijn ingenomenheid met het plan toonde. Alleen Albert, een dertienjarige jongen had niets gezegd. Albert had zijn plaats aan tafel naast vader, dus natuurlijk merkte vader het dadelijk, dat hij zich stil hield. „Hoe is het jongen?" vroeg hij daarom, terwijl hij Albert even aanstootte, „heb ju geen zin om mee te gaan of zit je te droomen?" Albert kreeg een kleur toen hij zoo plotseling aller oogen op zich gericht zag. ,,'k Heb er erg veel zin in. vader", ant woordde hij, „maar maar....". „Nu. wat maar? Voor den dag er mee jongen". „Nou vader, u weet wel, dat Plet van Buren een poosje geleden zijn enkel ver stuikt heeft?" „Ja. dat weet ik wel", antwoordde vader „maar wat heeft dat er mee te maken?' 'k Heb hem Zondag beloofd, dat ik van daag den heelen middag bij hem zou ko men. vader". ,Zoo". zei vader, „dat wist ik niet. Ja, Albert, daar weet ik geen raad op. Dat moet je zelf maar weten". Teleurgesteld keek Albert voor zich. Hij had zóó gehoopt, dat vader zou zeggen, dat hij dan maar niet naar Piet moest gaan. Dus dat viel tegen. Toch kreeg hij hulp van zijn broer An ton, die ruim een jaar ouder was dan hij. „Toe jo". zei hij zachtjes, „zoo mal zul je toch niet zijn, om niet mee te gaan met ons. Je gaat morgen maar naar Piet toe. om hem alles te vertellen Dan zal hij het best begrijpen". Albert schudde het hoofd. Hij zag dat moeder naar hem keek en hij besloot haar om raad te vragen. „Moeder", zei hij, „wat vindt u? Zou 'k met vader meegaan? 't Is toch zoo fijn met het mooie weer in Artis". .Hoor eens, Albert, dat moet je zelf we ten", zei ze. „Van mij mag je doen wat jo wilt Jij hebt met Piet afgesproken, dus jij moet nu ook weten wat je te doen staat". .Ais ik jou was", zei Ans nu. „als ik jou was, dan ging ik nu eerst naar Piet toe om het hem te zeggen. Hij woont maar HAIMÜLL DRUKKER IJ NOORDEINDSPLEIN - TÊL. 2500 (2 lijnen) FOUTEN-ZOEKPLAATJE. ZOEK DE NEGEN FOUTEN JN DIT PLAATJE. (Nadruk verboden). een paar straten verder, dus je kunt zoo weer terug zijn. Dan zit hij in ieder ge val niet voor niets op .ie te wachten. En dan kun je gelijk een anderen dag be palen om te komen". „Dat. is een idee vriend", zei Albert ver heugd ,.'k Ga direct na het eten naar hem toe.' Vlug at hij zün bord nu leeg, zoodat hij het eerst van allen klaar was. Toch moest hij nog even geduld hebben, want moeder hield er niet van dat er Iemand van tafel ging. voor allen klaar waren Zoodra hij echter toestemming kreeg om op te staan, snelde hij v;eg. Buiten adem van het harde loopen kwam hij bij 't huis van de Van Buren's. Piet's moeder deed hem open. „Zoo Albert, ben je daar al?" begroette zc hem. „je bent vroeg." „Ja mevrouw", antwoordde Albert. „ik kwam zeggen, ik „Heb je een nieuwtje?" viel mevrouw hem in de rede. „vertel dat dan maar aan Piet. Je moet weten, ik heb erge haast. Ik heb een telegram gekregen, dal ik dadelijk in Den Haag moet komen, omdat mijn moeder ziek is 'k Ben erg blij. dat jij bij Piet komt. en dat zoo vroeg al, anders moest de arme jongen den heelen middag alleen zijn." „Nu kun jij mooi bij hem blijven, tot vanavond zijn vader thuiskomt. Ga nu maar gauw naar Piet toe." Met loome schreden liep Albert de trap op naar zijn vriendje. Al zijn haast was verdwenen. „Fijn jó", zei Piet met glinsterende oogen. „fijn jó, dat je er al bent. Heb je moeder al gesproken?" „Ja", antwoordde Albert kort. „En blijf je lang?" vroeg Piet weer. „Blijf je tot vader of moeder thuiskomt?" Even aarzelde Albert. Maar toen nam hu een flink besluit. Over het naar Artis gaan, dacht hij al niet meer. Maar toch wilde hij Piet. niet zeggen met welk doel hij eigen lijk hier gekomen was. ..Weet je wat Piet", zei hij met een op gewekt gezicht „weet je wat? Ik ga nog even naar huis terug om te vragen of het goed is. als ik later thuis kom Want moe der weet daar niets van." „Ja," zei Piet, „dat is goed. Kom je dan weer gauw terug?" „Dadelijk", antwoordde Albert. Spoedig liep hij weer op straat en weldra was hij weer thuis. Moeder was druk in de keuken bezig, maar vader was met de anderen binnen. Ze wachtten blijkbaar al op hem. „Zoo, ben je daar weer?" begroette va der hem, „en wat zei Piet?" „Ik kom even zeggen, dat ik toch maar niet mee ga, vader", antwoordde „Niet?" herhaalde vader ve „heb je je bedacht?" „Ja vader. Piet's moeder moet dag de stad uit en dan hij den middag alleen zijn. Ik kom vragenl vanavond acht uur bij hem magl Ongemerkt was mevrouw Houtn binnen gekomen Even wisselden vader en moeder i van verstandhouding. Toen zei vadi „Flink zoo Albert. Je hebt Je gi houden En je zult er wel geen sp hebben ook 't, Is nooit te vroeg om ren een opoffering te brengen, i men anderen daarmee een Renoej bereiden, en voegde hij er met ee„ pig gezicht aan toe: „natuurlijk ga voor deze gelegenheid avond permis: jongen." Allen begonnen te lachen, en Alb lachte hartelijk mee. Moeder gaf hem ongemerkt eec op zijn schouder en toen hij tot In keek. knikte ze hem glimlachend t( Spoedig zat Albert bij den rustst Piet om er den heelen middag te Mevrouw Van Buren was reeds t ken, maar had toch nog in der haar ge versnaperingen voor de jongen! gezel. Ze brachten met elkaar een s middag door. Allerlei spelletjes wer gedaan en ook hielp Albert Piet i schoolwerk. Piet wilde niet graag r achter komen en daarom had m Van Driel, de onderwijzer, hem wr opgegeven. Zoo vloog de middag o Juist waren de jongens verdiept spelletje halma toen zachtjes de 1 deur openging en mevrouw Van binnenkwam. „He moeder, bent u daar alweer!' Piet verwonderd, en toen in één ai „Hoe was het met Oma?" „O jongens", zei mevrouw Vair terwijl ze een traan wegpinkte, - toch zoo dankbaar. Vannacht ls slecht met Oma geweest, maar nu dokter gezegd, dat het gevaar gewei „Gelukkig", zei Piet. „die goeie Cffi Toen Albert dien avond thuiskwa: terde hij naar de verhalen over lie. aan Artis. 't Speet hem wel, dat1 mee had gekunt, maar toch was schap in zijn hart, dat hij zijn Ni»! Piet nagekomen was. En eer hij 's avonds in slaap zijn laatste gedachte, dat Piet er W van gemerkt had, dat hij expres i® was thuisgebleven. IBM ft en gemakkelijk. Het onderhoud gering. En hun werking uiterst betw11" En bovendien: een gasfornuis heeft kieinsteibranders en een geeft op elk gewenscht oogenblik juist de warmte, die voor het van spijzen noodig is. Vraagt inlichtingen bij een gas installateur of in den Toonwinkel der Lichtfabrieken, Hooide

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14