Voordeelige Zomer-Aanbiedingen MAGAZIJN NEDERLAND 0 DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 20 Mei 1932 pE RIJNSTREEK. alphen. alkemade. :ide bodegraven. boskoop. koudekerk. nieuwkoop. noorden. ter-aar. waddinxveen- woubrugge. larlemmerstr. 130-136 n noodigen u thans uit tot een fczoek aan onze Kweekerijen SINGEL 1 ZIJLSINGEL 35 l1 W- HÜNER ZOON 5 POND H. VOS Edelstabl s£'™2," Beroepen. |,k, stehouwer predikant bij de l - Kerk alhier ontving een beroep l'jemeente Amstelveen. voor ienen is het 12e jaarverslag van chr. Ziekenverpleging. In lts door de zusters afgelegd 7581 (n voor het consultatiebureau .ken Het nadeelig saldo, dat per 1 tel bedroes f<58.99, was aan het het boekjaar gedaald tot •1 den rongen nacht werd ingebro- het perceel van den heer C. K. Hooftstr. terwijl deze niet thuis i'. y,,,,. het opschuiven van een t .heeft men zich den toegang ver- - Alle kasten en laden waren over- ehaald. Vermist wordt eenig geld. dader'sl is tot nu toe niets heer ff. M. C. Regt, sedert 1917 ndent voor District IX der Pro- Z.-Holl. Archeologische Commis- i besluit van den Commissaris der „idd. 18 Mei 1932 voor het tijdvak 132 tot 1 Mei 1935 als zoodanig her- i tl •SS ir.Z noe£ Scire 26 GEMEENTERAAD. jarige discussie inzake de salaris- rlinj. - De werkloozenstcun. tad dezer gemeente kwam in open- [gadering bijeen. Na opening der 3. 1 mg met gebed werden de notu- -6, de vorige vergadering gelezen en p Zi derd vastgesteld. L IS dllng van een verordening rege- eischen van benoeming en de 'pptW6 van de semeente"veldwach" treft hier in hoofdzaak een admi- te maatregel. B. en W. stellen den or tot onveranderde vaststelling ten. age opmerkingen wordt de ver- i z h. s. aangenomen. Èlüng van een verordening rege- heffen van vergunnings- en cht in verband met de bepalingen nieuwe drankwet. witter doet voorlezing van het lies van B. en W. tossie worden z. h. s. de verordc- rtgelende het vergunnings-, ver- totelrecht vastgesteld. ir.I g van de gemeentebegrooting, 1931 en 1932. Na toelichting voorzitter onveranderd vastge- ir.ZBsen stukken: schrijven van Ged. Staten be korting op de jaarwedden van gtmeester, Secretaris, Ontvanger, kis en ambtenaren van den Bur- Stand. I brengen naar aanleiding hier- ■advies uit en deelen den Raad - it bij raadsbesluit van 27 April wedden van eenoemde titularis- wedden van genoemde titularis- uitzondering van de wedden van ^praders reeds een korting is toege- 37.. Op de wedden van de wet- werd bij raadsbesluit van 14/19 1931 reeds een korting toegepast B. en W. zijn van meening dat toepassen van een nog hoogere leen grond aanwezig is. De medc- «m G. S. dat bij een minder gun- luancleelen toestand nog meer tal kunnen worden toegepast dan en B. en W. geen steekhoudend L Juist in een gemeente, waar ;e van den zeer gunstigen finan- oestand de belastingen laag zijn ter reden voor een hoogere kor- dat de ambtenarefl in zoo'n ge- roor minder lasten komen te li stellen den Raad dan ook voor 1 Staten te berichten dat zij een korting dan "3V. voorloopig nog tschen. er Verweij wijst op de korte toe- boor den voorzitter gegeven. Spr. Re circulaire toch nog uit een ogpunt. De vraag rijst moet de 'in? gehandhaafd blijven ja of k circulaire was reeds onder- het besluit van den Raad in de vorige vergadering werd genomen, zoo dat het verband met het genomen besluit en deze circulaire niet te leggen is. De voorzitter merkt op, dat hij onlangs nog heeft geïnformeerd of van Ged. Sta ten een schrijven omtrent korting te ver wachten was. Op zijn vraag kon men hem geen positief antwoord geven. In de meeste provincies van het Rijk is de rijks- korting toegepast. De heer Bontje meent uit de circulaire te moeten opmaken dat de Raad zich thans kan uitspreken of de toegekende korting ad 3"/» voldoende is of dat nog een hoogere korting moet worden toege past. De heer Clemens is er voor. de kor ting te bepalen op 5°/o. De heer Rotte veel vraagt of het niet gevaarlijk is zich te binden aan den termijn van drie ja ren. Spr. achtte deze termijn in verband met de tijdsomstandigheden te lang. De heer Verweij merkt op dat men deze termijn van 3 jaren moet bezien, om de pil welke noodwendig aan de salarisver laging vastzit, wat te verzilveren. De heer Hoogenboom Is het volkomen eens met het prae-advies van B. en W. Spr. vindt het schrijven van Ged. Staten eigenaardig gesteld en vraagt of het niet mogelijk is aan Ged. Staten te berichten dat de Raad de noodzakelijkheid van verlaging wel in ziet. doch nog wil wachten tot bij de be handeling van de begrooting. De voorzitter merkt op dat de Raad ten allen tijde het recht heeft een voorstel tot verlaging van wedden te doen. Het is aan Ged. Staten, of deze het voorstel wil len overnemen ter goedkeuring aan den Kroon. De heer Heemskerk wijst op den finan- tieelen toestand van de gemeente. Ver schillende gemeenten in Noord-Holland zijn overgegaan tot verlaging van de wedden met percentages van 5 tot 15",'n. Voorzitter vraagt den heer Heemskerk of hij ook weet of deze weddekortingen zijn goedgekeurd. De heer Heemskerk kan hierop geen positief antwoord geven. De heer Rietbroek voelt veel voor het argument van den finantieelen toestand van de gemeente. Meerdere leden zijn het erover eens, dat de finantieele toestand van 'een gemeente géén doorslag moet geven aan de verlaging. Spr. wijst er ver der op, dat de hoofdambtenaren hier een zeer verantwoordelijke taak te vervullen hebben. Zij werken geregeld tot laat in den avond. Een paar procenten verlaging kan voor de gemeente wel eens een na deel opleveren. De heer Verweij heeft reeds eerder ge zegd dat hij geen salarisdebat wenscht. Hij kan echter met het gesprokenen dooi den heer Rietbroek niet geheel meegaan, hoewel het best kan gebeuren dat hij ge lijk heeft. Spr. beziet de salarisverlaging geheel anders. Een serieus onderzoek zal echter dienen vooraf te gaan alvorens tot een verlaging te komen over de geheele linie, want anders zal de een meer ge dupeerd worden dan de ander. Hij acht dan ook deze vergadering niet geschikt om de salarissen te bespreken. Hierna wordt z. h. s. besloten aan Ged. Staten te berichten dat de Raad met de reeds genomen korting voorloopig genoe gen kan nemen. Bij de voorlezing van het Kon. Besluit dat de Burgemeester wederom voor den tijd van zes jaren is herbenoemd, richt de heer Bontje als oudste van de grootste raadsfractie, waardeerende woorden tot den Burgemeester, waarvoor de voorzitter den heer Bontje dank brengt. In bespreking Wordt gebracht de steun voor de werkloozen. De Min. van Binn. Zaken heeft de steunregeling goedge keurd tot 21 Mei a.s. Het aantal werk loozen is echter van dien aard dat de gemeente de werkloozen nog niet aan hun lot kan overlaten. Hoewel de financieele toestand verlenging feitelijk niet gedoogd, wordt besloten te trachten de steunrege ling nog verlengd te krijgen tot 15 Juni. Na dien datum wordt de regeling onher roepelijk stopgezet. De werkloozen zullen dus naar werkgelegenheid hebben uit te zien. In de bedragen van de steunregeling komt eveneens ingaande 21 Mei e.k. de volgende wijziging. De steun voor de uitgetrokkenen als bedoeld in artikel 6 wordt van f. 10 terug gebracht op f. 8.50 en voor de reglemen tair nog niet rechthebbenden, dubbel-uit- getrokkenen en ongeorganiseerden van f. 9 op f7. De georganiseerde arbeiders niet vallende onder do land- en tuinbouw ontvangen vanaf 21 Mei f. 8.50 per week en de ongeorganiseerden f. 7. De gezins toelagen blijven onveranderd. Na de ge bruikelijke rondvraag sluit de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Elisabeth. D. van G J. Twaalfhoven en G. H. van Vliet. Overleden: Willem van Dam, 59 j„ ge huwd met M. den Boer. Nicolaas de Korte, 43 j., gehuwd met M. de Vos. Gehuwd: F. van Duuren 30 j. en M. Ver heul 30 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. Stolwijk, monteur, van Wormerveer; A. Scheer, ass. apoth., van Meppel; A. van Vliet, landarbeider, en ge zin, van Barwoudswaarder. Vertrokken: N. van Eijk, zonder beroep, naar Reeuwijk; B. Edelman, boomkweeker, naar Amstelveen. Arbeidsbemiddeling. bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling in deze gemeente staan heden als werkloos ingeschreven: 1 stoker, 27 losse werklieden, 16 timmer lieden, l oankwerker, 10 landarbeiders. 5 fabrieksarbeiders, 4 chauffeurs, 7 schip pers. 5 grondwerkers, 8 pakhuisknechts, 6 opperlieden, 2 houtbewerkers, 1 beton werker, 1 chauffeur-monteur, 1 tuinder, 2 schilders, 1 metselaar, 1 electricien. Conferentie tusschen B. en W. en de T. B. C.-Ver. Naar wij vernemen heeft de conferentie tusschen B. en W. en het bestuur der T. B. C. Ver., die door den Raad was ge vraagd, thans plaats gehad. Ook de Inspecteur dr. Putto en de districtsarts dr. Brouwer uit Leiden waren tegenwoor dig. Nadere bijzonderheden konden ons niet worden verstrekt, maar wèl vernamen wij dat dr. Putto de goedkeuring van het gevraagde terrein heeft gehandhaafd. Met eenige nieuwsgierigheid vraagt men zich af. wat B. en W. nu zullen voorstellen. Intusschen is het tentenkamp, niettegen staande het mooie weer, nog niet geopend en lijdt het mooie werk onder al deze verwikkelingen. De heer B. J. van Rossum. t Alhier is plotseling overleden de heer B. J. van Rossum, mede-eigenaar van het bekende Hotel van Rossum. Nog slechts een jaar geleden overleed zijn moeder mevr. de wed. L. G. van Rossum, eveneens geheel plotseling. Het bericht van het tragisch heengaan van dezen jongen man veroorzaakte in breeden kring groote ont steltenis. Pogingen worden hier ter plaatse aangewend om te komen tot stichting van een afdeeling van den Ned. Christen- Vrouwenbond. Overleden is de heer W. van Dam, voorzitter van den Ev. Luth. Kerkeraad. De heer van Dam, die sinds langen tijd lijdende was. was in zijn kringen een be scheiden, doch hoogst geziene persoon lijkheid. Gevonden voorwerpen: 1 Psalmbeekje, een paar zwarte gymschoenen. Zondagsdienst doktoren. Voor Zondag, 22 Mei, zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. Verpachting grasgewas. B. en VV. dezer gemeente zijn voornemens bij Inschrijving te verpachten het gras gewas der bennen van de in eigendom der gemeente behoorende wegen. Vergadering O. S. P. Voor de Onafhankelijke Socialistische Partij, afd. Boskoop, trad als spreker op de heer Frank van der Goes uit Laren. Na diens rede werden eenige vragen ge steld en beantwoord. De zaal was tamelijk goed bezet. Uitgaande van de gym.- en athletiek- vereeniging ..Hou-vast". heeft in het vei- iingsgebouw een filmavond plaats gehad. Gedraaid werd de bekende ..Olympia- film". De vele aanwezigen waren vol be wondering over hetgeen te aanschouwen werd gegeven. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Gerrit Dorrepaal, 28 j. en Margje Kastelijn, 25 j. GEMEENTERAAD. Het contract met de Stedelijke Licht fabrieken Discussie's inzake steunver- leening en werkverschaffing. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester Afwezig met kennisgeving de heer D. Dorrepaal. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Hierna deed de voorzitter voorlezing van ingekomen stukken o.a.: Een schrijven van den Burgemeester van Noordwijkerhout inzake toezending verslag van een gehouden bijeenkomst ter bespreking over de wenschelijkheid om te geraken tot een regelmatig contact met alle gemeentebesturen, welke electriciteit of gas betrekken van de Stedelijke licht fabrieken te Leiden. De voorzitter zegt dat B. en W. gemeend hebben deze vergadering niet bij te moeten wonen, daar onze gemeente steeds een coulante houding van de lichtfabrieken ondervindt. Op een vraag van den heer de Jong antwoordt de voorzitter dat het de be doeling van deze bijeenkomst was te ge raken tot een goedkooper tarief, doch B. en W. achten op het oogenblik hiervoor nog niet het juiste tijdstip aanwezig, daar wij thans nog onderhandelingen voeren omtrent de electriciteitsvoorziening van den Lagewaard. Zij stellen daarom voor om geen aan deel in de kosten tot het voeren van actie, op zich te nemen. Hiermede blijkt men het algemeen eens te zijn. Tevens deelt de voorzitter mede, dat de electriciteitsvoorziening van den Lagen- waard groote vertraging ondervindt door enkele onwilligen, die voor het plaatsen van palen een hooge vergoeding elschen. Ovejigens is overal kostelooze medewer king verkregen. Mocht er nog voldoende animo voor aansluiting bestaan, dan is Leiden bereid de aansluiting tot aan het perceel geheel kosteloos te doen geschieden De voorzitter hoopt in een volgende ver gadering hieromtrent nog nadere mede- deelingen te kunnen doen. Punt 3. Vaststelling verordeningen heffing en invordering vergunningsrecht verkoop sterken drank. Welke na toelichting worden vastge steld. Volgt vaststelling verordening heffing en invordering van leges ter Secretarie.. Goedgekeurd en vastgesteld. Bespreking steunverleening en werkver schaffing. De voorzitter deelt mede, dat van den Minister bericht is ontvangen, dat de steunregeling voor onze gemeente geldig is verklaard, voorloopig voor het tijdvak van 1—21 Mei. Mocht verlenging van de steunregeling noodzakelijk blijken, dan moet tijdig een daartoe strekkend ver zoek worden ingediend. Omtrent de Rijks bijdrage zal nog nader worden bericht. Evenwel kan de Minister zich niet met het Voorgestelde tarief van steunverlee ning vereenigen, doch wil de steun f. 2.50 lager vastgesteld zien, dat het tegen woordige tarief. De kindertoeslag voor uitgetrokkenen moet bepaald worden op f. 0.75 per week per gezinslid boven 2 per sonen en voor de overigen f. 0.50. Deze zaak Is in de crisis-commissie be sproken, doch algemeen was men van oor deel nog niet tot verlaging over tc gaan, alhoewel zeer goed het bezwaar werd ge voeld, indien geen Rijksstcun, welke ver moedelijk 25°/» zal bedragen, wordt ont vangen. Daar de gemeenten genoodzaakt worden het tarief te verlagen zouden B. en W. gaarne het oordeel van den Raad omtrent deze aangelegenheid vernemen. De voor zitter heeft reeds telegrafisch den Minister bericht, dat de voorgestelde regeling absoluut onvoldoende is en tevens voorgesteld de bedragen met f. 1.50 te verhoogen. Hierop is echter nog geen antwoord ontvangen. De heer Lieverse laakt de houding van den heer van Beers, dat deze week de 55 urige werkweek is ingevoerd terwijl een groot deel van het personeel is ont slagen. Voorts wordt door genoemden fabrikant vreemd personeel uit andere gemeente in dienst genomen. Spr. vindt dit een ongehoorde verhouding. De voorzitter zegt hieraan zijn aandacht te zullen schenken en deelt tevens mede, dat hij met den heer van Beers een be spreking heeft gehad om het personeel gedeeltelijk te laten werken, doch in geen enkel opzicht is medewerking te ver wachten Van de overige fabrikanten ln deze gemeente wordt meer medewerking ondervonden. Ook de heer de Jong keurt iedere indiensttreding van vreemd per soneel door welken werkgever ook, thans ten sterkste af, en vraagt voorts inlich tingen over de Alphensche steunregeling, welke ook boven het bedrag van den Minister is gegaan. De voorzitter beantwoordt spreker, ter wijl nog uitvoerige besprekingen omtrent de steunregeling gehouden worden. De voorzitter stelt voor deze maand de oude regeling nog te handhaven en daarna met den Minister tot overeenstemming te geraken om het tarief met f. 1.te ver lagen. Mocht dit evenwel niet mogelijk blijken, dan zou spreker gaarne machti ging ontvangen om de Rijksregeling te aanvaarden Aldus wordt algemeen be sloten. Hierna deelt de voorzitter mede, dat het Polderbestuur f. 150.beschikbaar heeft gesteld voor het dempen van het restano van den molenboezem, zijnde 200 Meter. Het Rijk zal vermoedelijk subsidie ver- leenen. Het ligt in de bedoeling om na antwoord van den Minister met het werk een aan vang te doen nemen cn spreker vraagt den Raad hiervoor een nieuw crediet aan. De heeren de Jong en van Egmond vragen eenige inlichtingen omtrent de werktijden welke door den voorzitter worden beantwoord. Algemeen wordt besloten, indien de voorwaarden van het Rijk aanneemlijk zijn. dit werk ter hand te nemen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van A. Kuijf en H. J. van den Haak: Petrus Antonius Maria z. van J. Mourits en M. P. de Groot: Adria- nus ,z. van A. Leliveld en C. T. Tijs terman. Getrouwd: A. van den Berghe. 26 jaar en J. M. van den Bosch, 23 jaar. Ondertrouwd: J. Korver, 22 jaar jvonendo te Edam en T. A. Koole, 21 jaar. Alhier vierde het echtpaar G. van Rossenberg en C. ZijervêTtl onder veel belangstelling zijn gouden huwelijksfeest* Door Notaris Van der Heijden, uit Mijdrecht werd publiek verkocht het huis met veestalling en eenig land van B. Kalshoven. Eigenaresse werd de eerste hypotheekhoudster, de Coöperatieve Boe renleenbank ter plaatse voor ongeveer f. 3000. o Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, z. van Job. Verboom en L. Vriesman: Cornelia Johanna, d. van A. C. Hoogeveen en M. Akerboom: Martha Maria Cornelia, cL van M. v. d. Jagt en M. J. van Tol. Ondertrouwd: W. Esveld, 24 jaar en N, H. v. d. Ster, 24 jaar. Vertrokken: A. do Kleer naar Aalsmeer* Bij Kon. Besluit is opnTeinv herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente de heer P. A. Troost. Gouden Bruidspaar. Onze plaatsgenooten Hendrik Luyt en Willemijntje Nederveld, herdachten gisteren den dag. dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun kinderen en klein kinderen waren in de ouderlijke woning verzameld om dit heuglijk feit op be scheiden voet, naar den wensch vart do ouders, te vieren. Een rustige levensavond zij hun toegcwenscht. 10-Jarig Huwelijksfeest. Dc chefbrugwachter Hendrik Schijf en zijn echtgenoote Maria van Lciidea, her dachten gisteren het feit, dat zjj 40 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Wegens langdurige ongesteldheid van do vrouw, was liet de wensch. dat deze dan- ongemerkt voorbijping. Een spoedig weder- keerende gezondheid zij haar toegcwenscht. Toort Dames Zomer-pullovers in fijn tricot 1.25 Voile Kinderjurkjes, leeftijd 3 jaar, met gebord. rand, geringe stijging p. maat 1.25 Dames Overhemd blouses, prima kleurecht sportlinnen 1.50 Gebloemde linnen Strandhoeden 1.50 Rubber Strandballen, met afzonder lijken binnenbal 0.32^4 Gekleurde linnen Strandballen, met af zonderlijken binnenbal0.9214 Losse Binnenballen 0.12Vz Strand Pyama's voor dames 3.15 Heeren Schiller Overhemden, in wit en gekleurd2.35 Wollen flanellen Heeren-pantalons in diverse modieuze tinten4.75 Witte wollen TennissokkenX.YlYi Fijn gebreide tricot Heeren flanellen z. mouwen0.85 ÏT*i Potte' Er een r'^en voorraad planten voor p(pP'acting, als Geraniums - Begonia's - Wil Fuchsia's - Ageratums - enz. fa een enorme hoeveelheid MUUR- OTSPLANTEN ln pot gekweekt, dus ten allen tijde te plaatsen. -: AANBEVELEND: 39 L ARCHITECTUUR - TELEFOON 2195 29 KLEUREN Overal verkrijgbaar Bussen 16.25.40,65ct. enz VERKEN. CHEM. -FAhRIÉkEN „CÉTA. 'BEVER" - BEVERWIJK Wijnsapappelen f. 1.00 Fijffcs Bananen p. kilo 10.38 11 sapp. Sinaasappelen f 0.25 3 l.bl. div. Groenten f. 1.00 5 blikjes Zalm f. 0.90 Versche Aardbeien, Perziken, Handperen, Asperges. Stcenstraat 11 - Telcf. 2863. 3777a Pakjes van 10 stuks 25 cent bij GEBRS. SUSAN. Haar lemmerstraat 3941. 75 U kunt het gemakkelijk betalen, dank zij ons Ame- kaansch betalingssysteem. - Wat U ook noodig mocht hebben, hetzij DAMES-. HEEREN- OF KINDERKLEEDING, wij hebben een groote sorteering, dus U slaagt zeker. - Komt daarom bij ons praten, wij worden het eens over de wekelijksche of maandelijkschc aflossing. - Ook op huishoudel. gebied vindt U alles DRESSOIRS - THEEMEUBELS - KARPETTEN LOOPERS - ZEIL - BALATUM - VITRAGES KINDERWAGENS - GORDIJNEN - ENZ. ENZ. Wij genieten in Leiden en Omstreken een gunstige reputatie. 30 HOOIGKACIIT 30 LEIDEX 3-a

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7