fitte Jaargang VRIJDAG 20 MEI 1932 No. 22135 mimmer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. TER HERINNERING. STADSNIEUWS. MUZIEK. Het voornaamste nieuws van heden. PARLEMENTAIR OVERZICHT Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Cts. per regel voor advertentlën alt Lelden en plaatsen w agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle dere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën sluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. een maximum aantal woorden van 30. jsso volgens postrecbt. Voor eventueele opzending van ,?en 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTn Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post t. 2.35 4- portokosten. herinneren er aan, dat de oplos- D op onze D-puzzle morgenmiddag 12 uur binnen moeten zijn. DE DIRECTIE. VER. STATEN VAN EUROPA. Leidsche afdecling opgericht. een openingswoord van den voor den heer Taco Mulder en een rede en secretaris Mr. J. H. Schultz van n in „Den Burcht" is gisteravond ideeling van „De Vereenigde Staten ïiropa" opgericht. In het voorloopig ir namen zitting Mej. S. J. Hoope heeren J. P. v. d. Bent, J. C. B. E. W. v. d. Burgh, P. H. A. Jor- J. F. de Ren en J. de Ren. secretariaat wordt waargenomen en laatstgenoemde, Cobetstraat 70, rien voorloopig alle correspondentie vorden gericht. KT „ZO.MERZORG" HERBOUWD? wij van bevoegde zijde vernemen, :n de kansen, dat „Zomerzorg" op le plaats zal worden herbouwd, zich Etude lijn. kellnerspersoneel wordt door be- van den heer Batenburg zoo- ogelljk elders te werk gesteld; zij. emplooi kunnen vinden, krijgen een wekelijksche toelage van ITAIRE SCHIETOEFENINGEN KATWIJK. TE insluiting op het bericht van ver week, zij thans vermeld dat volgens ra 17oensorder van 18 Mei vanaf 19 nader order (vermoedelijk gedu- H dagen) Korpsen van het Garni- agelijks schietoefeningen kunnen deze moeten echter voor wat de 2 en 3 betreft, eindigen om 12 uur, banen 4, 5, 6. 7 en 8 mogen deze Bgen voortduren tot 14 uur. Verband krijgt gedurende dien tijd des a?s de beschikking over de banen «n 7, terwijl de O.O. Ver. „Generaal des Zaterdags desgewenscht kan maken van baan 8 van 17 tot 19 srband Leiden en de Burgerwachten 1e vergunning is verleend om op j)S j»8. Dinsdag. Woensdag, Donderdag Mag gebruik te maken van de banen, kunnen hun oefeningen letten «gunning. verleend aan de Burger ij lelden. Oegstgeest, Wassenaar en ik om des Zaterdags gebruik te maken van de schietbanen, wordt ®de dien tijd ingetrokken; zij kun- gewenscht in onderling overleg, te hebben opgegeven aan den at Kampwachter gebruik maken hieronder vermelde nog niet in del i zijnde banen op andere dagen V trt na 18 uur adag'de banen 4, 6 en 7. jsdag de banen 4, 6 en 7. «"dag de banen 4. 5 en 8. 'g de banen 4. 5 en 6. Garn.order zal worden bericht W de oorspronkelijke regeling weer ■tang treedt. hECLASSEERINGS VEREENIG ING K HET RIJKSASYL VOOR PSYCHOPATHEN. «hrijft ons: 5 zti het initiatief van den heer Si- ff). Stumpel resp. voorzitter en «esse van 'de afdeeling Leiden der genoemde vereeniging. gaf ln de van het Riiksasy! het Leidsch Gezelschap .De Cocktail" een •E"d geslaagden avond. Zoowel de J.s de heeren van ..De Cocktail" ga- van een artistiek kunnen, zooals lUri' „eer ze'den bij amateurs aan- HUde Beurschgen was in haar f dans subliem van gratie en klee- d' heeren J. Westen, J. Genau Jr. f "'oenewegen vormden een drietal. lochsDieren in beweging wist te v p° begeleiding werd verzorgd r» neer H Hegenbarth. B w® ont,1mten de dames bloemen. 'rif' gezelschap van de aanwezigen. .4' dr. Scholtens en dr. Wiersma, \Z ^bplaus mocht ontvangen. j» ^wam achteraan: een toe- a' het gezelschap gaarne nog „.'jnjgltomen een mededeeling die werd toegejuicht. DE LEVERING VAN GRASZODEN AAN DE GEMEENTE. Naar aanleiding van het ingezonden stuk in ons blad van 18 d. van den heer Philippo c.s. inzake de levering van gras zoden aan de gemeente, hebben wij ons ter zake om inlichtingen gewend tot den directeur van Gemeentewerken. Deze deelde ons mede, dat de door de stellers van het stuk gegeven voorstelling van zaken niet geheel juist Is. Laagste aan biedingen graszoden kwamen binnen van Philippo voor f. 13.90. vervolgens Verhoe ven voor f. 15.95 en voorts v d. Berg voor f. 19. Het land van de eerste twee werd afgekeurd door drie ambtenaren, in nauw contact met den directeur van gemeente werken. Nieuw land werd door hen niet aangeboden: ware zulks dadelijk door hen geschied, dan zou dit natuurlijk gekeurd zijn. Philippo trok zich bovendien terug. In de plaats van de aanvankelijk door v. d. Berg aangeboden graszoden, die we gens bezwaren van den hypotheekhouder niet geleverd konden worden, werden door dezen evenwel onmiddellijk andere aan geboden, die goed bevonden werden Het kan juist zijn. dat v. d. Berg het land, waarvan hij de graszoden heeft gestoken, verkreeg door middel van Philippo, doch dit houdt geenszins in en lijkt ook zeer onwaarschijnlijk, dat de laatste deze goede zoden zou hebben kunnen leveren voor zijn inschrijvingsprijs ad f. 13.90. De opmerking, dat de gemeente zich een saldo'tje van f. 800 had kunnen besparen is dan ook geheel ongegrond. GASTCONCERT KINDERKOOR BOCHUM ARBEIDSBEURS. ^el 1932 waren 2665 (V. J. i '-tanden ingeschreven!. Prachtige volkszang. De in de nabijheid van onze grens lig gende Duitsche plaats Bochum is sedert vele jaren een muzikaal cultuurcentrum van beteekenis. Niet alleen beschikt men er in samenwerking met Duisburg over een voortreffelijke opera met een klassiek en modern repertoir, waarop de in dit opzicht helaas zoo miserabel bedeelde Hollanders jaloersch kunnen zijn, doch daarnaast is er o.a. 'n uitstekend sympho- nieorkest onder leiding van den bekenden Leopold Reichwein, die zijn werkzaam heden tusschen Bochum en Weenen ver deelt, in welke laatste plaats hij eveneens een orkest van algemeen erkende reputa tie leidt. Ditmaal maakten wij kennis met het kinderkoor van Carl Heinz Rupprecht, het eenige koor in Duitschland dat zich zelf begeleidt en wel door middel van violen guitaren en fluiten. De muzikale ontwikkeling in Duitsch land is, gelijk bekend in hooge mate inten siever dan ten onzent vooral sinds het oogenblik dat de leiding op systematische wijze geschiedt onder toezicht van het Pruisische Bundesministerium. De uitne mende prestaties van het Bochumsche kinderkoor, bestaande uit naar schatting zeker meer dan 100 leden uit arbeiders kringen en waarvan de vaders op het oogenblik door de ellendige economische toestanden voor 70"/» werkeloos zijn hebben ons de overtuiging bijgebracht, dat deze muzikale ontwikkeling op merkwaardig goede wijze geschiedt. De kinderen wor den tot actieve muziekoefening geani meerd. niet slechts melodisch, doch ook het gevoel van accoustiek, voor dynamiek, voor een muzikaal en theoretisch begrip der uit te voeren werken wordt hen bijge bracht. Onder leiding van den dirigent Rup precht bezoeken de kinderen meermalen de groote concerten, zoeken daar naar de muzikale motieven en werken deze later uit. Muziekdictaat enz. behooren voorts tot de gebruikelijke onderdeelen van het muziek onderricht. Het gaat dus hier niet slechts om het bloote uit het hoofd leeren van een melodietje, doch de jeugd wordt op velerlei manier tot de muzikale weten schap ingewijd. Dit alles is bij een uitvoe ring als deze dan ook wel uitstekend te merken, niet alleen wat de reeds vrij moei lijke keuze der nummers betreft, ware volksmuziek, die van hart tot hart spreekt en waaronder wij diverse liederen hoor den uit den baroktijd, oude volksliederen opnieuw bewerkt o.a door den op dit ge bied gespecialiseerden Joh. Hatzfeld. Zestiende en zeventiende eeuw waren op het uitvoerige programma sterk vertegen woordigd; korten pregnante koortjes, ge lukkig zonder te veel refreinzang. Deze zuivere en dynamisch zorgvuldig uitgewerkte zang, dit heerlijk reine intoneeren, heeft in hooge mate onze aandacht getrokken, al moet men natuur lijk hier andere eischen stellen als bijv. aan het „Dresdner Kreuzchor" of de „Wie ner Sanger Knaben. Men merkt hoe deze jonge kinderen reeds muzikaal volkomen het te zingen werk aanvoelen en beheer- schen. waarbij niet vergeten mag worden, dat het Duitsche volk over een intuïtief vermogen daartoe van nature beschikt, veel meer dan zulks bij ons het geval is. Ook rythmisch hebben zij reeds een hooge trap van ontwikkeling bereikt: daarbij is de klank van dit jonge, soepele materiaal, waarmee Carl Rupprecht weet te woekeren, wel buitengewoon aangenaam om naar te luisteren De duidelijke nuan- ceeringen bijv. in de canons zijn opmer kelijk, terwijl de stemvoeringen ook in de 3-stemmige koren opvallend mooi volge houden worden. Het in jlotte en vloeiende tempi uitge voerde programma toonde een schoone climax: in het bijzonder wijzen wij op het na de pauze uitgevoerde „Es blus ein Jager wohl in sein Horn", „Es wollt ein Jagerlein lagen." en. de Courante naar een geschreven liedboek uit de 17e eeuw door Rupprecht, bewerkt voor fluit, viool, guitaar en koor, dat zulk een schitterend slot beteekende. Een opeenvolging van nummers, waaraan onze koordirigenten wel eens een voorbeeld mogen nemen, evenals aan de wijze waarop zij werden voorgedragen! Zelfs vele koren voor volwassenen kunnen zich aan dit kinderkoor spiegelen! Het waardevolle programma was samen gesteld onder het motto: „Viel Freuden mit sich bringet die schone Maienzeit": het was verheugend te kunnen constateeren, dat de Duitsche jeugd, ondanks den druk waaronder zij nu leeft zóó zonnig, zóó aesthetisch, zóó gevoelig en muzikaal nog zingen kan! Nog hoorden wij verschill. frissche „Wan- dervögel"-liedjes en zagen in verbeelding de heerlijke wijnbergen voor ons opdoe men. Een speciaal compliment voor de wijze waarop de jonge muzikanten ook reeds hun instrumenten die het meest het klankkarakter van den zang nabijkomen, weten te bespelen vooral de z.g. „Blcck- flöte" mag niet achterwege blijven De dirigent Rupprecht heeft zich een meester in zijn vak betoond: wanneer men be denkt. dat zijn koor gehee! uit eenvoudige arbeiderskinderen bestaat en hij hen op leidt naast zijn andere bezigheden als onderwijzer op de volksschool, dan kan men slechts een gevoel van respect voor deze vergevorderde prestaties koesteren Ondanks het feit, dat deze kinderen een vermoeiende reis en een zware concert- tournée achter den rug hadden, hebben zij „Frisch und munter" gezongen, daarbij in hooge mate beschaafd. Cultureel werk van groote beteekenis wordt met deze zang geleverd! Mogen onze dirigenten aan dit zingen een voorbeeld nemen! Wij zijn ten slotte „De Stem des Volks" ten zeerste dankbaar, dat zij ons met dit hoogstaande koor in kennis bracht Jammer, dat de zaal slechts voor de helft bezet was: de uit voering had een tampvolle zaal verdiend1 Gelukkig was het succes enorm, waaruit bleek, dat het auditorium gevoeld heeft, dat het hier iets bijzonders gold! Aan dit koor, een der eersten der nieuwe Duitsche muzikale jeugdbeweging, die ten doel heeft de kinderen weer tot de aloude „Haus- musik" terug te voeren, ons eeresaluut! HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Spaarbank van de Alphensche Bank, Schoolstraat 2, Alphen a. d. Rijn. Uittre den commissarissen W. M. Scheurleer en C. W Lunsingh Scheurleer, 's-Graven- hage. Nieuwe commissaris L Sprey Jzn., Alphen a. d. Rijn. Alphensche Bank, Schoolstraat 2, Al phen a. d. Rijn. Uittreden commissaris sen W. M. Scheurleer, 's-Gravenhage en C. W. Lunsingh Scheurleer, te Den Haag. Nieuwe commissarissen J. A. Bos, Alphen a. d. Rijn en L. Sprey Jzn., Alphen aan den Rijn. Firma Hasselman en Pander, Boter markt 21/22, Lelden, fabricatie van meu belen en tapijthandel. Overleden vennoot J. Pander. Leiden, dd. 14 Mei 1932. A. E. Bink, Hoogl. Kerkkoorsteeg 13, Leiden, vergunninghoudster. Ingetrokken is de volmacht van J. F. A. M. van Klm- menaede (dd. 29 Apr. '32). Wijziging han delsnaam in Café „De Bonte Koe". VER. „MOTORDIENST", SECTIE LEIDEN Een goed-geslaagde feestavond. In „Concordia" hield de plaatselijke sectie van de vereeniging „Motordienst" gisteravond een feestelijke bijeenkomst. In zijn openingswoord heette de voorzit ter. de heer G. Kater, in het bijzonder welkom majoor dr. Eringard; majoor van Mens en de besturen van „Pro Patria" en van de afdeeling Leiden van den B. V. L. Aan H. M. de Koningin werd een tele gram de trouw der sectie aan Haar uit sprekend, verzonden. Het grootste deel van den feestavond werd verzorgd door de familie Hofmann, die zich op vlotte en afwisselende wijze van die taak kweet. Hetzij de familie in haar geheel optrad, hetzij George als con ferencier of de beide dochters tezamen, altijd was het succes groot en welver diend Na de pauze voerden onder leiding van sergeant Hugewint de trommelslagers, bazuin- en klaroenblazers van de sectie een taptoe uit. Tevoren waren door ser geant Hoppezak de trommels aan de sec tie overgedragen. Met enkele woorden van dank werden deze door majoor Eringard namens de sectie aanvaard. Voor zijn moeite werd sergeant Hugewint met een bloemenmand gehuldigd. Nog werd het woord gevoerd door den heer E. Raams den leider der Leidsche afdeeling van B V. L. Een gezellig samenzijn onder leiding van den heer W. F. van Wijk besloot den feestavond, welke opgeluisterd werd door G. Hofenk en zijn Band ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd zijn tot arts de heeren P. K. Pel (Wassenaar) en W. H. Scheffer (Schie dam). Bevorderd is tot doctor ln de Rechts geleerdheid de heer J. C. M. Sweens (Udenhout) op proefschrift getiteld: .Aansprakelijkheid bij beheer van Ge meentegelden". Idem Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „F. A. Hall en zijne consti- tutioneele beginselen" de heer L. C. Sut- torp (Schiedam). - „CON AMORE". „Con Amore" opende zijn traditioneele concert in de Hooglandsche Kerk met een voortref lelijke uitvoering van het wonder- schoone vijfstemmige „O Crux ave" van Palestrina. Daar moge een muzikale be lijdenis in worden gezien, een getuigenis van de ernstig strevende vereeniging, die zich lichtelijk eenzijdig oratonumver- eeniging noemt, dat Palestrina's meer stemmigheid het begin en het einde is van den zuiveren vocalen koorstijl, van den a cappella-stijl of den Palestnnastijl, waarin ongeveer gelijktijdig (16de eeuw) nog an dere van 's meesters landgenooten en niet minder Nederlanders en Spanjaarden ge lijkelijk uitblonken. Het zuiver vocale genomen in den zin van zang zonder instrumentale begeleiding. Welk een ver heffende bekoring gaat er uit van zoo'n Palestrmazang, waarvan Gounod eens ge zegd heeft, dat hij zonder die niet zou kunnen leven en die Wagner het woord in den mond legde van „geestelijke open baring, van een beeld dat niet gebonden is aan tijd en ruimte". Het aardscbe levensmoment is van deze muziek verre gebleven. Is ze passieloos, zonder senti ment en emotie is ze niet: het is liet diviene geloof, het punt van uitgang aller christelijkheid, dat wezenskenmerk is van den Palestrijnschen zang. In het rumoer van onzen tijd, sociaal zoowel als muzikaal, is het luisteren naar een „O crux ave" een weldaad voor het verstoorde gemoed. Con Amore heeft het gezongen in den graad van verfijning met betrekking tot klank schoonheid en klankevenwicht, tot zuiver heid van toon en van beweging, die deze kunstige muziek nu eenmaal van noode heeft om ongekunsteld te klinken. Maar niet minder in den geest der sereniteit zonder welke het zijn bestaansgrond zou missen. Dezelfde zorgvuldigheid van voor bereiding en dezelfde toewijding in de uitvoering kenmerkten de overige koor- voordrachten. bestaande uit Sweelincks Psalm 138, eenige oude Duitsche koralen, een tweetal oud-Nederlandsche liederen en Mendelssohns fraaie koortje „Beati Mortui". Na het eerste nummer kon met wat volgde uiteraard geen muzikale stij ging worden verwacht Maar het gemid delde publiek stelt ook zijn eischen. Mevrouw Vincent, onze gevierde sopraan zangeres, wekt als kerkzangeres herinne ringen op aan mevrouw Noordewier, wier zuiver vergeestelijkte zang we door mevr. Vincents voordrachten nog niet konden vergeten. Mevrouw Vincent zingt minder streng, minder geestelijk verpuurd, maar met meer warmte. Al naar des hoorders geaardheid of naar zijn oogenblikkelijke gemoedsstemming zal hij de eene boven de andere stellen. Maar meesterlijk was in elk geval haar innige voordracht van „Gottes Engel weichen nie", de prachtige aria uit de cantate No. 149. Een paar arias uit Mozarts vroegen tijd, een uit den aller- vroegsten tijd toen hij elf jaar oud was. die het genie toonen van het Salzburgsche wonderkind, een tweetal vóór-Bachsche liederen van Staden en Gesius en Schu berts Pax Vobiscum met begeleiding van koor a bouche fermée, completeerden het programma en lieten niet na. gezongen met zoo helder en jeugdig frisch orgaan, indruk te maken. Afwisseling van instrumentalen aard bracht de harpiste mevrouw Rosa Spier. Van haar parelende harptechniek en haar mooien vollen toon hebben we ook nu weer genoten. Ze speelde interessante variaties van Rousseau, muzikale stukjes en mooi klinkend voor het instrument geschreven. Fameus gespeeld. Voorts twee trivialiteiten van een zekeren John Thomas, van het genre der vorige eeuwsche harpmuziek. De heer Aart Smink heeft zich met de duidelijke en volgzame orgelbegeleiding van de zangeres zeer verdienstelijk ge maakt. De kerk was goed bezet. Ds. de Bondt opende met gebed en sloot met dankzegging. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage voor het examen ter verkrijging van het voorloopig diploma Machinist ter Koop vaardij de heer L. van Klaveren, alhier, leerling van de Machinistenavondschool, verbonden aan de Ambachtsschool. Morgen herdenkt de heer W. H. Lam- mersen, overwegwachter der Nederlandsche Spoorwegen, dienstdoende aan den over weg aan De Vink. den dag dat hij vóór 25 iaar bij de Staatsspoorwegen in dienst trad Bij de politie alhier is gisteren aan gifte gedaan dat sedert eenige dagen uit een gesloten ijzeren geldkistje, dat ge plaatst was in een kast der huiskamer van het perceel Jan van Houtkade 37, ten nadeele van den bewoner M.Z. een bedrag van f 530.— wordt vermist. Er zijn geen sporen van braak waarge nomen. zoodat de politie geheel in het duister tast. Door de directie der Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg-Mij te Haarlem is aan besteed het uitbreiden van de remise aan den Rijnsburgerweg alhier. Laagste in- schrijfster was de fa. Bik en Breedeveld alhier, voor c.a. f.43000 aan wie het werk is gegund. BINNENLAND. De regeling van den boterinvoer; voor', loopig verslag Tweede Kamer; nieuwe maatregelen van de regeering. (Binnen-, land, 3e Blad). Salarisverlaging voor het Amsterdam- sche gemeentepersoneel goedgekeurd. (Binnenland, 3e Blad). Regeling van den uitvoer van goederen naar België en Luxemburg. (Binnenland, 3e Blad). Ons parlementair overzicht, (le Blad), Het jaarverslag van de „Koninklijke". (Financiën, 2e Blad). De roeiwedstrijden van „Holland ia". (Sport, 3e en le Blad). Predikant wegens anonieme briefschrij- verij voor het Amsterdamsche Gerechts hof; opnieuw een maand gevangenisstraf geëischt. (Rechtzaken, le Blad.) BUITENLAND. Fransche thesen over de conferentie van Lausanne. (Bultenl., le Blad). De Iersche wet tot afschaffing van den eed. (Buitenl. le Blad). Nog geen oplossing der diverse regee- ringscrises. (Buitenl. le Blad). TWEEDE KAMER. STEMMINGEN OVER DE CONTINGENTEERING. De Kamer hield Donderdag allereerst verschillende stemmingen in verband met de contingenteerings-ontwerpen. Het resul taat was als volgt: de motie-Kortenhorst (maatregelen vra gend tegen den Invoer van bovenkleeding in postpakketten ter waarde van ten hoog ste f.40) werd met 52 tegen 26 stemmen verworpen; het ontwerp inzake de invoer-beperking van schoeisel werd met 56 tegen 23 stem men aangenomen; het ontwerp inzake de invoer-beperking van tricot-goederen werd met 55 tegen 24 stemmen aangenomen: het ontwerp inzake de invoer-beperking van wollen- en halfwollen stoffen werd met 50 tegen 29 stemmen aangenomen; het amendement-Van Hellenberg inzake het niet-contlngenteeren van zijden en kunst-zijden dames-confectie, werd met 42 tegen 37 stemmen verworpen: het ontwerp Inzake de invoer-beperking van bovenkleeding werd met 49 tegen 29 stemmen aangenomen. Het resultaat van de stemmingen was dus. dat de Minister het over de geheele linie heeft gewonnen. SUBSIDIEERING VAN KERKGENOOTSCHAPPEN ENZ. Men is hierna overgegaan tot de behan deling der motie-Drop aldus luidend: De Kamer, van oordeel, dat het gewenscht is om ten aanzien van de subsidieering van kerkgenootschappen, godsdienstige veree- nigingen en cultureele organisaties na dere regelingen te treffen, noodigt de Regeering uit. zoodanige regelingen te ontwerpen, en gaat over tot de orde van den dag. In zijn toelichting heeft de heer Drop er op gewezen.-dat de wijze van subsidiee ring, in de motie bedoeld, o.a. op de be grooting van de staatsmijnen met een be langrijken post drukken en straks mis schien evenzeer op die van het Zuiderzee gebied zullen gaan voorkomen. Hli achtte de bestaande methoden in strfid met de Grondwet in strijd met het beginsel der scheiding van kerk en staat en hli achtte het ontoelaatbaar dat indirect andersden kenden gedwongen worden mee te betalen aan de subsidies voor bepaalde kerkgenoot schappen. Deze zijn tot hooge bedragen opgeloopen. Zeker: de heer Drop erkende dat er iets te zeg gen viel voor dergelijke subsidies in stre ken die in wording zijn waar de toestand nog niet geconsolideerd is maar in het müngebled van Limburg is dit toch stellig niet het geval. Dat cultureel werk gesteund wordt (werk voor ontwikkeling enz.) achtte de afge vaardigde begrijpelijk, maar zoo zeide hij dan moeten alle richtingen gelijke- lllk behandeld worden. De heer Eerdmans heeft zijnerzijds aan de geschiedenis der subsidieering een be schouwing gewijd maar overigens betoogd, dat de redactie van de motie onduidelijk was en vaag en niet klopte met de toe lichting. Wat moet precies verstaan wor den onder ..godsdienstige vereenlgineen?", wat onder „cultureele organisaties"? Wordt

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1