LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 20 Mei TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND RADIOPROGRAMMA. het 2de Duinpad tot voetpad te bestem men; dit naar aanleiding van een verzoek van E. Paauw e.a., die van oordeel zijn, dat het verkeer met rij- en voertuigen in dit straatje gevaar voor de Jeugd oplevert. B. en W. meenen, dat deze bezwaren en dus het verzoek gegrond is en stellen voor aan het verzoek te voldoen, waarmede de raad accoord gaat. Bij de behandeling der .belastingreclames vraagt de heer Meerburg of ten opzichte van een der reclamanten, die slechts twee dagen te laat reclameerde, niet eenlge soepelheid kan worden betracht. De heer v. d. Zwan zegt, dat het voorkomt dat door de gemeente belastingbiljetten zijn uitge reikt, die twee maanden vroeger gedagtee- kend waren dan uitgereikt. Hierdoor ver valt dan allicht het recht van reclame. De voorzitter zegt, dat zulks in dit geval niet zoo is, doch dat hierop gelet zal worden. Wat de termijnen van reclame be treft kan hiervan onmogelijk worden af geweken. Het einde zou hiervan niet te overzien zijn. Men heeft zich aan de grens te houden. Bij de rondvraag vraagt de heer Kulk verlenging van steun en verhooging der steunbedragen. De voorzitter wijst er in een uitvoerig betoog op, dat de financiën der gemeente zulks onmogelijk toelaten. Door vroegere besluiten in dien geest zijn de opcenten op de Fondsbelasting al van 25 op 80 gebracht moeten worden. En van de uitgekeerde bedragen krijgt de ge meente slechts 75 pCt. terug van het Rijk, van die groepen die onder de regeling val len. Dit zegt voor Katwijk, dat het Rijk slechts 1/3 vergoed en 2/3 voor de ge meente komt. B.v. zijn sinds begin April alle landarbeiders uitgesloten. De heer v. Tongeren vraagt of de ge meente verzekerd is tegen derden bij schade. Dit in verband met het overlijden van J. v. Duyn, die overreden is door de zandwagcns De voorzitter zegt, dat de ge meente totaal geen schuld heeft en de verzekering dus geen verplichting. De ge meente kan ook geen precedent scheppen. Dr. Hueting wijst nogmaals op het on- practische om in smalle straten als de Voorstraat te Katwijk aan Zee aan beide zijden der straat met auto's te staan, waardoor een derde soms niet passeeren kan. Zal de aandacht hebben van B, en W. Dr. Lodder vraagt voorschriften ten op zichte der snelheid van rijden met auto's, vooral aan den Boulevard. De heer Meer burg vraagt bezuiniging ten opzichte van eventueele benoeming van strandpolitie. Verder zegt spr., dat diploma wel ge- wenscht is. vooral als men, zooals spr. zag, het vorig jaar, agenten bij een redding in het water zag schutteren. Verder wijst spr. op het bevuilen met papieren, ollenootdop- pen enz. van de straat door de meer gevor derde Jeugd. Kunnen b.v. geen papierman den op sommige punten geplaatst worden? Volgende vergadering antwoord. De heer Kulk wil nog spreken over steun- verleenlng, doch zulks is niet toegestaan. Spr. was al tot zijn genoegen beantwoord bi) den aanvang der rondvraag. Spr. vraagt dan naar de mogelijkheid van een par keerterrein bij de buitensluis. De voorzit ter zegt, dat volgens besluit van de vorige vergadering al een begin van uitvoering is gegeven aan het maken van een parkeer terrein op de in de vorige vergadering aan genomen plaats. Hierna sluiting der ver gadering met gebed. KATWITK AAN ZEE. Op hêft politiebureau is een 6-jarlg jongetje uit Lelden verbonden, dat op het strand ernstig aan het rechterbeen was verwond. Definitief is nu bepaald, dat in den vervolge de ongeorganiseerde arbeiders de steungelden 's Zaterdags op het gemeente huls te Katwijk aan den Rijn kunnen af halen van 1112 uur des morgens. Beden is de laatste scheepsvracht zand naar Alphen aan den Rijn vervoerd. Vanaf het tijdstip dat met de afgraving van de gronden van het Groot-Badhotel is begonnen, werd ongeveer 15000 M3. zand per schip aan Alphen afgeleverd. LISSE. Aanrijding. Gistermorgen te pl.m. 11 uur had al hier een aanrijding plaats op den hoek van den Heereweg en de Julianastraat, tusschen een melkauto en een wielrijder. Deze laatste werd, doordat hij plotseling wat naar links uitweek van achteren door de auto aangereden. Het rijwiel werd ge heel vernield. De wielrijder liep eenige wonden op. Dr. Haase verleende de eerste hulp. De politie was spoedig ter plaatse en maakte proces verbaal op. NOORDWITK. Loop der bevolking. Gevestigd: .1. Brauer, dienstbode, van Duisburg, naar Lijnbaanweg 1: M. van Vugt, naaister van Giessen Eng 121 naar Zwarteweg 20; J. Burgmeijer en fam., van Lisse, Heereweg 393 naar Langeveld 18; A. van Spaander, visscher, van Katwijk Duinhof 12 c, naar van Speijkstraat i3; Th. Admiraal, correspondent, van Alphen a. d. Rijn, naar Hoofdstraat 62: G. J. Ammerlaan en fam., visscher, van Velsen Kanaalstraat 78, naar Zandv.straat 31. Vertrokken: J. Schuur, onderwijzer, van Zwanensteeg 2, naar Den Haag, Cederstr. 142; J. J. M. van Steiin, dienstbode, vgn Bronckh.str. 69. naar Zoeterwoude B. 18: J. Lammers, rijwielhandelaar, van Lange veld 36, naar Heemstede Valkenburgerlaan 73; B. J. J. de Groot, bloemb.-kweeker, van Pickéstraat 68, naar den Helder, Koe gras Korte Vliet 10; C de Waard, land- bouwerskn., van Langeveld 17, naar Heilo. Heerenweg F 283; Wed. C Catnpen. peb. van der Staaij, van Boerenburgerweg 17 naar den Haag. Hoefkade 1108. C. A. Segers, religieuse, van Bronckh.str. 42 naar Rotterdam, Waterloostr. 188 a. Burgerlijke Stand. Geboren: Janny, d. van L. Moene en E. W. Achterberg; Karl Willem, z. van G. Marijt en M. E. Semmelmann; Adriana Wilhelmina, d. van M. de Groot en S. Haasnoot: Heinz Günther, z van C. D. F. O. Bobzin en H. Ebert; Maria, d. van C. van Roon en T. van der Plas: Marijt je Engelina Elisabeth ,d. va.i Th. Waasdorp en M. G. van den S°rg; Trijntje, d. van A. Vlieland en L. van der Zwan; Sientje Engelina, d. van T. Hasper en J. Hoek; Thcodorus Adrianus Jeroen, z. van G. Raaphorst en G. Th. van Gijlswijk. Getrouwd: A. P. J. van den Berg, 23 jaar cn L. Guijt, 22 jaar; C. Meeuwenoord 46 jaar en P. M. Wartena, 30 ajar. Overleden: Wilhelmina Maria Johanna Buuring, 77 jaar, wed. van F. Th. J. W. Kok. Voorzitters Raadscommissies. Door B. en W. is aangewezen als voorzitter van de raadscommissie voor openbare werken, wethouder A. C. Meijer en als voorzitter van het orgaan tot stcunvcrleening aan de werkloozen, wet houder E. L, de Witt. Gegund. Aan de firma H. A. Royers is als laagste inschrijf ster gegund het bouwen van een werkplaats voor het gemeentelijk clectri- citeitsbedrijf aan de Pickéstraat. De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt in onze gemeente nog ongeveer 400, waarvan er 100 door de gemeente zijn tewerk gesteld in de Noordduinen bij het aanleggen van wegen Van de overige werkloozen zijn er 139 landarbeiders, 56 visschers, 53 bouw vakarbeiders, 24 losarbeiders en 16 jongens. Gcd. Staten. Naar wij vernemen zullen op Maandag 23 Mei n.m. te half drie uur Ged. Staten een openbare zitting houden ter behan deling van verschillende adressen van in gezetenen .die aan Ged. Staten zijn ge zonden t.'gen het raadsbesluit waarbij mede werking werd verleend voor het bouwen van een gymnastieklokaal bij de R.K. scholen. De ingediende bezwaren kunnen dan nader mondeling worden toegelicht. Door B. en W. is een vergunning verleend aan hef hoofdbestuur van het helden der zeefonds, „Dorus Rijkers", voor het houden van een collecte in onze gemeente in de maanden Juli of Augustus. NOORDWIJKERHOUT. Auto-tocht Ouden van Dagen. De autotocht voor ouden van dagen be looft een succes te worden. Alle auto-be zitters uit de gemeente zullen hun mede werking verleenen, Hoewel het hoofd der gemeente verbood, gelden voor 't goede doel in te zamelen, zullen vele Ingezetenen spontaan vrijwillige bijdragen in zenden, waartoe de heer P .Reyneveld, secretaris van 't comité eiken avond, aan huis zit ting houdt. De bedoeling is alle ouden van dagen uit de gemeente ouder dan 65 jaar, een genoeglijken dag te bezorgen en hun een diner aan te bieden in een groot hotel in de omgeving van Wassenaar. Aan het instituut voor arbeiders ontwikkeling huize „De Vonk", alhier, is benoemd tot directeur, de heer A. Burger. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Door een touring-car van J. B. uit Wie- ringen is de melkwagen van G. de G. al hier op den Rijksstraatweg aangereden, waardoor de melkwagen zwaar bescha digd werd. Een onderzoek naar de schuld vraag wordt Ingesteld. C. B. wonende te Leiden deed bij de po litie aangifte dat hij met zijn melkwagen is aangereden door een zandauto van H. C. wonende alhier, waarbij een hoeveel heid melk van 35 liter verloren ging ter wijl de melkwagen werd beschadigd Een onderzoek wordt ingesteld. Op den Rljnsburgerweg werd de vracht auto van D. de M. wonende te Rijnsburg aangereden door een zandauto van W. v. d. H. wonende te Pernis, waarbij de auto van de M werd opzij geduwd en tegen een gaslantaarn geworpen. De lantaarn brak bij den grond af en de auto kwam in de sloot terecht. Door Van den Ameele is de vrachtauto met den kraanwagen uit de sloot gehaald. De politie heeft de zaak in onderzoek. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. A. Snellen, arts, Emma- laan 39, van Utrecht; C. Altorf, schoen maker, Haarl.trekvaart 7. van Ede; G. W. Koolloos en gezin, bedrijfsleider, de Kem- penaerstraat 24, van Schiedam; C. M. v. Sassen, Oranjelaan 12, v. Leiden; C D. Verrijp, aris. Warmonderweg 68 van Lei den; D. Koordes en vr. grossier, Wetli. ;Spaargarenstraat 22, van Leiden: W We- link, dienstb.. Zendingsschoot. van Haren (Gr.), S. W. B. Hijde en vr. Pr. Hendrikl. 12, van den Haag. Vertrokken: C. J. Grader en vr., ambt. B. B., van Nassaulaan 51 naar Ned. O. Indië; C. J. Fehling en gèz. hersteller, v. Hooge Morschw. 16, naar den Haag Boegstraat 32; E. Quast, v. Dorpsstr. 1 naaf Den Haag, Zwolsche 317; A. Zwaan- Lubach. van de Kemp.str. 2, naar Ned. O. Indië; M. Bervoets, verpleegster, van Endegeest, naar Leiden, Acad. ziekenhuis; M. Th. Steenmeijer-van Grlethuijsen, van Koninginnelaan 17, naar Hengelo (O) Delden.str 122, P. J. Lautenbach-van der Veen, van Juffermansstr. 6. naar Singa pore; J. J. Hoogervorst, bloemist, van Wijtenbachw. 8, naar Anna Paulowna, Bree- zarid; C. C. Rekelhof, dienstb., van Leid- schestraatweg 5, naar Leiden, Rijnspurger- weg 143. Burgerlijke Stand. Geboren: Francisca Gerarda, d. van A. A. Schrijvers-van Leeuwen; Joseph, z. van S C. Scholten-Swen. Ondertrouwd: Jan Brussee, 27 jaar en Petronella Binnendijk, 26 jaar. Overleden: Pieter Visser, wed van J. Snijder, 58 jaar. Adres aan den Raad. Aan den raad is volgend adres ge zonden: Geeft beleefd te kennen de Leidsche Bestuurdersbond, gevestigd te Leiden, Heerengracht 34: dat de werkloosheid ook in Uwe ge meente een beduidende omvang heeft aan genomen, tengevolge waarvan talrijke ge zinnen van arbeiders in groote moeilijk heden verkeeren; dat adressant een aantal werklooze leden heeft, die in de gemeente Oegstgeest woon achtig zijn en welke na van hunne kassen te zijn uitgetrokken, geenerlei steun ont vangen: dat het ontbreken van een steunregeling in Uwe gemeente oorzaak is dat in vele gezinnen onnoodlg leed geleden wordt; 115. Nadat de kaboutertjes afscheid hadden genomen, zouden de wurmen maar eens naar binnen kruipen. Eén voor één kropen ze leder ln een gat, maar toen ze een eindje over de helft waren, konden ze niet meer voor- of achteruit. De gaten waren veel te klein en nu was het de beurt van de wurmen om te smeeken om hulp. Maar het leek er op of de kaboutertjes dit verwacht hadden en vlug renden ze weg. 116. Voordat Tuimeltje en Kruimeltje in het paleis aankwamen ontmoetten ze enkele andere kabout«rtiK die eens een gezellig dagje wilden hebben. We gaan etn< kijken of we nergens kunnen binnendringen, zeiden v lachend tegen de twee deugnieten en daar moest Tui meltje natuurlijk bij zijn. het duurde niet lang of k kwamen in een groote keuken en begonnen direct vet. stoppertje te spelen. Tuimeltje kroop voor de aardigheid in een pan met groene erwten. dat toch in een groot aantal gemeenten, waaronder ook vele kleinere, sinds langen tijd een steunregeling bestaat of den laat- sten tijd is tot stand gekomen; dat de bona fide werklooze arbeiders ook in Uwe gemeente recht hebben op hulp van Uw gemeentebestuur, waar zij door de gevolgen der ernstige crisis niet zelf in staat zijn in bet onder houd van hunne gezinnen te voorzien; dat het dan ook in het welbegrepen belang van Uwe gemeente zoowel ais van hare werklooze ingezetenen is te achten, dat, ten spoedigste een behoorlijke steun regeling tot stand komt. Reden waarom adressant beleefd doch dringend Uwen raad verzoekt spoedig te willen besluiten tot het in het leven roepen van een steunregeling, voor werkloozen. RITNSBURG. Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim blijkt, dat van den Insp. op het L. O. werden ontvangen 196 oproepingen wegens schoolverzuim, waartoe de commissie 10 maal vergaderde. Van de opgeroepen personen verschenen er 101 voor de commissie, waarbij in 16 gevallen de commissie adviseerde, het schoolverzuim als onwettig te beschouwen. o SASSENHEIM. Herdenkingsavond van het 25-jarig bestaan van het Groene Kruis. Gisteravond had in het vrij goed be zette K.S.A.-gebouw de herdenking plaats van het 25-jarig bestaan van de afdee- ling Sassenheim van het Groene Kruis. De voorzitter dr. P. le Grand sprak een kort openingswoord waarbij hij verwees naar het verschenen Gedenkboekje waar in de werkzaamheden van het Groene Kiuis in de afgeloopen 25 jaar in woord en beeld zijn opgeteekend. De uitgever de fa. de Gruljter werd dank gebracht voor de keurige uitvoering van dit boekje en een bijzonder woord van lof bracht de voorzitter aan den boekhouder der firma den heer W Verhoog die tijd noch moeite heeft gespaard om de verschijning moge lijk te maken. Spr. riep in het bijzonder het welkom toe aan het College van B. en W. vertegenwoordigd door den heer Bader, aan den heer Vooren, secretaris van het Provinciale Bestuur van het Groene Kruis, aan de Wijkzusters en aan den schoolarts den heer Zijerveld. Verder uitte de voorzitter zijn waardeering voor de dames die zich onder leiding van Zr. Pijpers met den verkoop van het Gedenk boekje hebben belast. Een voor de afdeellng Sassenheim nog niet betreden terrein Is het uitzenden van zwakke kinderen naar Vacantiekolonies en Herstellingsoorden. Daar men zich heeft voorgenomen in de toekomst ook hierin werkzaam te zijn. was de heer Los uit Bergen aanwezig om de film te ver- toonen van het Nederlandsche Centrale Genootschap tot het uitzenden van kin deren naar de herstellingsoorden, die reeds sinds 1905 op dit gebied practisch werk zaam is en in de 6 bestaande Inrichtin gen Jaarlijks 6000 kinderen opneemt. Vooraf deed de heer Los verschillende mededeelingen over de werkwijze van dit Genootschap, die buiten eigen werk, als de oudste instelling op dit gebied, mede de raadgeefster is voor de 60 vereenigin- gen in Nederland van alle richtingen die op dit gebied bestaan. Door bemiddeling van dit genootschap kwam ook een Exa mencommissie tot stand die zich belast met het onderzoek naar de bekwaamheid van het personeel. Het werk. op beschei den schaal begonnen, is thans wijdver takt en wordt door de overheid gesteund en nagegaan. Hierop werden twee films op dit werk betrekking hebbende vertoond, die door de aanwezigen met aandacht werden ge volgd en die zeer duidelijk en overtuigend het vele en nuttige werk in de vacantie kolonies en herstellingsoorden voor de jeugd in beeld brachten en de waarde van de preventieve geneeskunde demon streerden. De heer Zandvoort was op dezen avond achter de piano de onvermoeibare muzi kale medewerker. Zeer juist en vinding rijk wist hij hier en daar de beelden op het witte doek te illustreeren. De voorzitter sloot dezen welgeslaagden avond met een woord van dank aan alle medewerkers. Een gevaarlijk spel! De jeugd heeft een nieuw spel bedacht en wel het gevaarlijkste, dat men had kunnen bedenken. Op de wissel bij „Ter Leede" moet de tram soms 5 a 6 minuten wachten op een andere. Nu kruipt de jeugd onder de wagens door en weer te rug. Komt de tram in dien tusschentijd, dan is de kans groot, dat de jongen door deze gegrepen wordt en de ander gaat rijden. Ouders .wijst uwe jongens op het groote gevaar, dat aan dit spel verbonden is. Van het personeel der tram. kan men niet eischen, dat het eerst onder de wagens gaat kijken voor men jvegrijdt. Gouden echtpaar. Gisteren herdacht het echtpaar vén ElswijkBrouwer wonende Hoofdstraat 285, het 50-jarig huwelijksfeest. De be langstelling was groot. De buren hadden de vlag uitgestoken, hetgeen de omgeving der woning een vroolijken aanblik be zorgde. Des avonds bracht het fanfare corps „Crescendo" een serenade die be grijpelijker wijs veel publiek trok. Oude geschiedenis opgehelderd. Enkele jaren geleden werd uit een tram een lederen tasch ontvreemd. Deze tasch, die door het kantoor der N. Z. H. te Hille- gom naar het kantoor te Lelden dagelijks werd verzonden .bevatte papieren betref fende den dienst, dus geen geld, zooals wel eens gedacht werd. Nu voor de verbreeding der Engelenbrug de sloot afgedamd en droog gepompt is, vond men op den bodem de opengesneden tasch. Tijd om het slot te forceeren heeft men dus blijkbaar niet gehad. Openlucht-concert. Morgenavond geeft het Chr. Fanfare corps „Crescendo" een concert in de tent aan de Charbonlaan. Uitgevoerd zullen o.a. worden de nummers, waarmede op het concours te Driebergen een eersten prijs is behaald. Aan het postkantoor alhier zijn in de le helft der maand Mei als onbestelbaar terugontvangen de volgende brieven: Maatschappij de Veluwe. Lelden Karl Liebas. Ban-Denit. STOMPWITK. De raad dezer gemeente komt heden avond te 7.15 uur ln openbare zitting bijeen. o VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: J. Russchenberg j.m. Ds. J. v. Kuiken van Exmorra heeft voor het beroep naar deze gemeente be dankt. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Verslag Crisiscomité. Aan het driemaandelijksch verslag van het Crisiscomité ontleenen wij: Door de crisis hadden het meeste te lij den kleine boerentuinders. Voor hen werd door aankoop van meststoffen en gereed schappen betaald een bedrag van f. 1542.34 Aan levensmiddelen en kleeding werd uit gekeerd een bedrag van f. 182.08. Verder werden uitgekeerd 50 dekens, verschillend kinderondergoed. 50 pak kruidenierswaren. 30 pak reuzel, 200 brooden, 100 pond mar garine. eenige regenjassen en truien, een paar ledikanten en matrassen, benevens eenige gedragen kleeding en schoenen. Het comité doet nogmaals een beroep op de ingezetenen tot het verkrijgen van gelden. Ook gedragen kleeding. schoenen, ka chels. ledikanten, matrassen en beddegoed zijn zeer welkom. Het adres van den se cretaris-penningmeester. den heer Perquin is: Veenestraat 24. De goederen worden zoo noodig afgehaald. Kostelooze vaccinatie voor kinderen tot 1 jaar vindt plaats te Veur op Woens dag 25 Mei van 23 uur in de Openbare School; te Stompwijk Donderdag 26 Mei van 23 uur in de voorn. Openbare School. VOORSCHOTEN. Blocmcndieven aangehouden. Gedurende de Pinksterdagen werden van het land van den heer v. d. M. bloemen gestolen. Dank zij het feit. dat de heer v. E. enkele jonêelui op het land had zien ioopen, is het de politie gelukt de daders van dezen bloemendiefstal te ontdekken en proces-verbaal op te maken. Zij waren te Rijswijk woonachtig en ge naamd K. en S Verstoorde Bruiloftsvreugd. Gistermiddag vertoefde voor enkele oogenblikken 'n bruiloftsstoet in den speel tuin „De Vink" en men vermaakte zich o.m. met een draaimolen. Plotseling werd één der zitplaatsen on klaar en kwam mej. H. uit Hillegom te vallen, waarbij zij in aanraking kwam met een losgekomen ijzeren haak. zoodat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen. In afwachting van den dokter is haar door een lid E H.B.O. een voorloopig ver band aangelegd. Zij bekwam een verwon ding aan een been en een bloeduitstorting. Per eigen gelegenheid is zij naar Hillegom vervoerd. o ZEVENHOVEN. Benoemd is tot tijdelijk hoofd der Chr. school in wijk Amstel. mej. C. Nor stan je te Mijdrecht. VOOR ZATERDAG, 21 MEI. Hilversum, 296 M. Uitsl. VARA,! zending 10.00: v.m. VPRO. 6b- en 7.30—7.45: Gymnastiek 8 00 Gta foonplaten 10.00Morgenwijding 10.15: Voor Arb. i. d. Continubedrijven' Fuld (zang), J. v. Geens (piano). VA mandoline-orkest o.l. v. J. B. Koken. Oogen (voordracht) 12.001.45: VA septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoon; 2.15: Inst. v. Arb. Ontwlkk. 2.30: en piano, door Elly Krasser en Joh. 3.00: J. Gaveel: Onder de sterren strepen 3.20: Gramofoonpl. - „Joden in nood" door M. Sluyser Gramofoonpl. 4.00: A. J. Abels: Ca inkomen en belasting 4.15: Volti ren door „De Wielewaal" 4.30: Vu Roode Jeugd 4.35: Vervolg volks! 4.45: Dr. H. Peeters Kampeeren- Beoefening der huismuziek o.l.v. P, gers 5.45: Actueel Allerlei door N.V.V. 6.00: Friesch uurtje mn J. Botke (lezing), Barend en (voordracht) en Gramofoonpl. - Concert. J. Brookhouse Mc Carthy en Fred. Pato (bariton) 7.30: Ba nieuws door A. de Vries 7.45: On foonplaten 8.00: Bonte Avond m. VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot; Serenaders (accordeon); Wladimir Trio (zang-balalalka-piano)VAPJ, neel; Teun de Klepperman; Joh. Jr J. Brookhouse McCarthy (piano);' (bariton); Melody Singers (zangi mers (zang) en Joha (conférenckf 11.00: Vaz Dias 12.00. Sluiting. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-ute 8.00—9.15: Gramofoonpl. 10.00 concert 11.30: Godsd. Halfuurt 12.15—1.45: Concert 2.00: Gram- 2.30: Kinderuur 4.00: Gramcit 4.45: Esperantonieuws 5.00: H! 6.00: Gramofoonpl. 6.20: LÉ 6.40: Gramofoonpl. 7.10 en 7.45: gen 8.00: Gramofoonpl. 8.15: spel 10.00—12.00: Orkestconceit 9.00: Vaz Dias. Daventry, 1554 M. -9.35: Morgc ding 9.50: Tijdsein, Berichten-! Lezing 11.20: Northern StudiM o. 1. v. J. Bridge 12,05: Orgelcoc New 12.50—1.50: Commodore Gnd kest 2.50: Midland Studio-orkesL F. Cantell. M. m. v. F. Stevenson 1st" 4.05: Orgelconcert R. Foort 433 deruur 5.20: Berichten 5.50. Ds Golfwedstrijd „Engeland—Amerifc 6.05: Viool-recital 6.25: Lezing - BBC.-Dansorkest o. 1. v. Henry Bsl 7.20: Vaudeville programma 8® richten en lezing 9.10: Lichte EC muziek door het BBC.-orkest o. 1. v. -Hutchinson m. m. v. S. Rlley 'b® O.a. Chanson de nuit, Elgar - I.20: Ambrose en zijn Band. Kalundborg, 1153 M. 1120"" Concert uit Hotel Angleterre - 1M- Gramofoonpl. 2.504.50: RadiM o.l.v. Reesen m.m.v. H. Andersen(i en F. Jensen (piano) 7.50—IJ-201 muziek v. d. oude generatie. Orkest listen o. I. v, Gröndahl. O.a. Le™ Rheinklange, wals, Straus en S Waldteufel. Parijs, „Radio-Paris", 1725 M. II.50: Gramofoonpl. 8.05: dn Concert door Bela Rex en zijn orkest. Langenberg, 473 M. mofoonplaten 6.507.20 OrkesWJ 10.40—11.20: Gramofoonpl. - 12 10: Concert o. 1. v. Wolf l-ff. Symphonie-orkest Pforzheim o n 1.55—2.45: Gramofoonpl. 4®1 Middagconcert 6.50: „Der sieb®1re boerenkomedie van M. Nacl en m- 8.20: Vroolijke Avond mJ-'.; en de kapel Eysoldt 10.05: WesM Kegelkampioenschappen J'jjJj Concert o. I. v. Eysoldt Gramofoonpl. Rome, 441 M. 7.25: GramoWj 8.05: Opera in 2 acten „Le villi cini. Hierna 3de acte van „Ma08® terfly", Puccini. Brussel, 508 en 338 M. - 508 Max Alexys' orkest 4.20: Conc Meulemans (Haydn) 5.20: Graf platen 5.50: Chas Remue enw 7.20: Gramofoonpl. 805' „L*; neel 8.30: Operette „Les Sal"® j in 3 acten van Ganne. Koor- o. 1. v. Walpot 338 M 1120 eert 12.20: Gramofoonpl. eert o. 1. v. Walpot 5.20 en - 5i0: lui o u. i. v. v» aijjui v—v -7 j r V foonplaten 7.20: Concert mans. O.a. Fant. „Manon clni 9.30: Gramofoonpl. Zeescn, 1635 M. 7.20: m. m. v. dansorkest en soUsm® 1 „Phantasien im Bremer RatsK' v lijke variaties over een thema 9.35: Berichten en hierna Dansmuziek (Otto Kermbacti>

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14