DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE Hierop letten LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Woensdag 18 Mei Ij INGEZONDEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIOPROGRAMMA. SCHEEPSTIJDINGEN, op cL kleiAjM Uzeren bovenbouw werd opgedragen: de N.V. Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gebr. Figee, die het maken van de bewe gingsinrichting aannam: L. P. Janssen, te Leiden, die de leuningen hekken en licht masten op de opritten leverde; J, J. L. Koet. te Leiden, die het schilderwerk heeft verricht. De uitvoering van het werk had een vlot verloop. Met de aannemers kon door de Directie op aangename wijze worden samengewerkt. De autoriteiten van de Spoorwegen van den Provincialen Waterstaat en van het Hoogheemraadschap van Rijnland, werk ten alle mede om het werk tot een goed einde te brengen. En zoo is dan, onder de bekwame lei ding van den directeur van Gemeentewer ken deze verbinding tot stand gekomen, tot groote voldoening van het Gemeente bestuur en van de bewoners van de stads gedeelten aan den Haagweg en den Morsch weg. Ik wil niet eindiger dan nadat ik na mens het Gemeentebestuur een woord van dank heb uitgesproken aan allen die aan het tot stand brengen van de verbinding hebben medegewerkt, en die er op eenige wijze voor hebben zorg gedragen, dat het werk zoo voorspoedig is verloopen. In 't bijzonder moge in dit verband wor den genoemd de ingenieur bij Gemeente werken, den heer D. Y. Lem, onder wiens directe leiding het werk is uitgevoerd en de heeren Barentsen, hoofdopzichter en Poenstra en Van der Mark, beiden tech nisch ambtenaar bij den dienst van Ge meentewerken. Ik eindig met het Uitspreken van den wensch. dat de brug een verdere ontwikke ling van de betrokken stadswijken zal be vorderen. En nu verzoek ik u vriendelijk hoog geachte burgemeester de verbinding tus- schen het Haagweg- en Morschwegkwar- tier door het neerlaten van de brug tot stand te brengen. Tenslotte sprak de heer Dufour uit Haar lem namens de verschillende bouwers en aannemers woorden van dank tot den wet houder en den dienst van Gemeentewer ken voor de uitnemende voorbereiding, goede organisatie en prettige samenwer king. Daarop ging men naar buiten en haalde de directeur van Gemeentewerken, de heer De Blauw de handle over, waardoor het brugdek zakte en het gezelschap, vooraf gegaan door den burgemeester en wethou der Splinter zich naar den overkant begaf. De Rljnzichtbrug was geopend. X Internationaliseering der Burgerlijke Luchtvaart? (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE LEIDSCHE HOUT EN DIEREN. In uw nummer van 13 Mei, mijnheer de redacteur, komt onder boven aangegeven opschrift, een ingezonden stuk voor, on derteekend met de letter B. In dat stukje meent de geachte inzender het te moeten betreuren, dat men in den Leidschen Hout geen herten, pauwen en allerlei hoenders aantreft, zooals hij die wel in den Haar lemmer Hout vindt. Ten slotte toornt de schrijver op menschen, die thuis vogels in kooien gevangen houden. Het geschre vene geeft ondergeteekende, als een der bestuursleden van den Leidschen Hout, aanleiding op te m,erken, dat indien men de genoemde dieren in den Hout zou brengen, men deze er toch ook nset vrij zou kunnen laten rondloopen. De dieren zouden toch achter hekken gehouden moeten worden, en juist dat laatste is een groot bezwaar. De aanleg van den Hout, leent zich daar zoo slecht voor. Het bestuur is er zich altijd wel terdege van bewust geweest, dat de aanwezigheid van allerlei dieren, voor velen een groote attractie is. Misschien is er later een op lossing te vinden, doch voorloopig bestaat er weinig uitzicht dat aan het verlangen van den inzender zal worden voldaan. U dankend voor de plaatsing, teekent Hoogachtend Uw dw„ A. G. BOSMAN. HET PIOENHOF. Geachte Heer Redacteur. Wilt U zoo goed zijn nog eenmaal uw gastvrijheid te verleenen door plaat sing van het volgende: Niet ton onrechte was er reden tot klachten, gezien den ontredderden toe stand van het Pioenhof,, doch tot groote vreugde is daar eenige dagen voor Pink steren verandering gekomen en menschen die daai' den toestand kenden noodig ik nu uit, de resultaten van onzen opzichter der gemeente-plantsoenen, den heer Jonker, te komen zien, die met zijn personeel in en kele dagen daar een plantsoentje gescha pen heeft tot vreugde der bewoners, wat ik aanbeveel in de bescherming dei- bewoners om te zorgen dat de jeugd de boel niet verruïneert met voetballen, enz. En nu Geachte Heer Redacteur, nu nog een paai' lantaarns op de goede plaats om het sleutelgat des avonds te kunnen vin den en wij zijn klaar. Dank voor plaatsing, R. VAN DE POL, Pioonstraat 46 GENEVE, 12 Mei 1932. Naast de technische commissies van de Ontwapeningsconferentie, die ook in deze week zijn voortgegaan de vraag te bespreken, welKe wapenen der landmacht, zeemacht en luchtmacht als aanvalswa penen te beschouwen zijn, die of aige- schalt of geïnternationaliseerd behooien te worden, is hier een andere technische commissie bijeengeweest, die weliswaar niet ofiicieei deel van de Ontwapenings conferentie uitmaakte, doch wier werk met een belangrijk door deze conferentie te behandelen vraagstuk in het nauwste verband stond: de commissie van des kundigen voor de internationale samen werking op het gebied der burgerlijke luchtvaart. Deze commissie, waarvan ook de heer A. Plesman, directeur der K.L.M. uit ons land, deel uitmaakte, had advies uit te brengen over de vraag, of naar haar haar oordeel de internationaliseering der burgerlijke luchtvaart aanbevelenswaar dig is. Zooals men weet, heeft Taraleu reeos onmiddellijk na de opening der Ontwa peningsconferentie in Februari onder de door nem ingediende Fransche voorstel len ook dat tot internationaliseering der burgerlijke luchtvaart opgenomen. Daar ook ie partijen, die bij de Fransche ver kiezingen van 8 Mei de overwinning heb ben behaald, de radicalen en cte socialis- i ten, zich in hun resoluties over het ont- wapeningsvraagstuk ten gunste van dit denkbeeld hebben uitgesproken, is de vraag ondanks den val van het kabinet Tardieu actueel gebleven. Met groote be langstelling heeft men in de kringen der Ontwapeningsconferentie dan ook kennis genomen zoowel van een nieuw memo randum der Fransche delegatie, dat dezer dagen over deze kwestie is verschenen, alsmede van den Inhoud eener Duitsche brochure, die het vraagstuk in anderen zin heeft besproken. Het nieuwe Fransche memorandum stelt op den voorgrond dat de door vele regeeringen gewenschte vermindering of zelfs algeheeie afschaffing der militaire luchtvloot slechts mogelijk is, Indien den staten tevens zal verhinderd worden de burgerlijke luchtvloot voor militaire doel einden te gebruiken. Het eenige doeltref fende middel, om dit te verhinderen, is naar de Fransche opvatting de interna tionaliseering der verkeersluchtvaart, waarbij tevens maatregelen moeten ge troffen worden, dat de ontwikkeling'van het luchtvaartverkeer niet zal worden be lemmerd. Frankrijk stelt daarom voor, dat een Internationale Luchtverkeer Unie zal worden opgericht, waarvan alle staten, die tot de ontwapeningsconventie toetre den, lid zullen zijn en aan het hoofd waarvan, naar het voorbeeld van den Vol kenbond, een algemeene vergadering en een kleinere Raad zullen staan. Deze In ternationale Luchtverkeer Unie zal in het bezit zijn van alle verkeersvliegtuigen, die een nader te bepalen grootte overschrij den. De Unie zal te beslissen hebben over de inrichting der luchtverkeerliniën, over de verleening van concessies voor de ex ploitatie dezer luchtlijnen aan interna tionale luchtverkeermaatschappijen, over de verdeeling der bestellingen voor den bouw van vliegtuigen over de verschillen de landen, over de uitreiking van di ploma's voor het luchtvaartpersoneel, enz. Bij de beslissingen over de oprichting van internationale luchtlijnen zullen alleen economische overwegingen den doorslag mogen geven. Bijzondere luchtverbindin- gen tusschen het moederland en de kolo niën zullen echter moeten worden toege staan, ook al zouden zij economisch niet rendabel zijn, mits het land. dat om der gelijke luchtverbindingen vraagt, bereid Is het deficit van de exploitatie der lijn te dragen. Het Fransche memorandum spreekt de overtuiging uit, dat een inter nationaliseering der burgerlijke luchtvaart langs deze lijnen niet alleen de vrees zal doen verdwijnen, dat de burgerlijke lucht vloot in een militaire zou veranderd wor den, doch bovendien groote economische voordeelen zou met zich brengen, zooals een unificatie van het luchtvaartverkeer, een vermijden van kostbare concurrentie, een verhoeden van onnoodige dubbelver- bindingen zooals thans hier en daar be staan. Van Duitsche zijde wordt in de eerste plaats ontkend, dat er een ernstig ge vaar bestaat, dat de bepalingen der ont wapeningsconventie tot beperking of mis schien zelfs algeheeie afschaffing der mi litaire luchtvloten zouden ontdoken kun nen worden door een snelle verandering der burgerlijke luchtschepen tn militaire vliegtuigen. Men wijst erop, dat schepen den burgerlijke luchtvloot aan gansch an dere eischen moeten voldoen, als die welke aan militaire vliegtuigen gesteld worden. Tenzij men reeds in vredestijd bij voor baat de burgerlijke luchtvloot zoo wilde inrichten, dat zij ook voor militaire doel einden zou kunnen dienen, hetgeen echter nóch onbekend zou kunnen blijven, nóch zonder ernstige benadeeling van de econo mische bruikbaarheid der burgerlijke luchtschepen mogelijk zou zijn. zouden deze bij het uitbreken van een oorlog eerst na een lang tijdsverloop in militaire vliegtuigen kunnen veranderd worden en ook dan zouden die voormalige schepen voor het luchtvaartverkeer in militaire waarde sterk beneden die der onmiddel lijk voor militaire doeleinden gebouwde militaire luchtvloot blijven. De Dultschers herinneren in dit verband aan een uitla ting van den Amerikaanschen ondermi nister van oorlog Davison, die in Novem ber 1931 verklaarde: ..Het burgerlijke luchtschip staat ten opzichte van het mi litaire luchtschiD in dezelfde verhouding als een voetganger tot een soldaat en de vrachtauto tot den tank." De Duitsche brochure, die als biizonder nummer van het weekblad der ..Duitsche Volkenbondsvereeniging is verschenen, wiist verder erop, dat een internationali seering der burgerlijke luchtvaart, waar voor uit militaire veiligheidsoverwegingen geen voldoende rechtvaardigingsgrond bestaat, tot gevolg zou hebben een belem mering van de ontwikkeling van 't lucht verkeer, hoezeer ook de Franschen verze keren, dat tegen een dergelijk onge- wenscht gevolg zou moeten worden ge waakt. Het zijn de bekende argumenten, die steeds van de zijde der particuliere nijverheid tegen de schepping van staats monopolies worden kenbaar gemaakt. Juist de door de Franschen als voordeel van de internationaliseering genoemde uitschakeling der nationale concurrentie zou volgens de Duitsche opvatting een ernstig nadeel zijn. Daardoor zou het vooral bij een nog jongen tak van bedrijf onontbeerlijke initiatief worden verzwakt. Bovendien zou de exploitatie van de lucht- verkeerslijnen lang niet zoo „kaufma- nisch" worden, wanneer deze in handen van een internationale organisatie zlin zou dan door elkander beconcurreerende private maatschappijen zou geschieden. Dat de Dultschers bovendien vreezen. dat zij bij een internationaliseering der bur gerlijke luchtvaart niet een rechtvaardig aandeel in de leiding der internationale maatschappij, in de bestellingen, in het aan te stellen personeel, enz. enz. zouden verkrijgen, steken zij niet achter stoelen of banken. Met belangstelling zag men nu naar de uitsDraak der deskundigencommissie, be staande uit vertegenwoordigers van tien der belangrijkste nationale luchtvaart ondernemingen, uit. Vandaag is hun ad vies bekend geworden. Met 6—4 stemmen hebben zij zich tegen de internationali seering uitgesproken. De meerderheid werd gevormd door de luchtvaartdeskundigen uit Duitschland, Engeland, Italië, Neder land, de Vereenigde Staten van Amerika en Zweden. De minderheid, die het denk beeld goedgezind was, bestond uit de des kundigen uit België .Frankrijk, Polen en Zuid-Slavië. Ook hier had men dus we der dezelfde statengroepeering als gewoon lijk ter Ontwapeningsconferentie! PREDIKBEURTEN. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostraat: Hedennam. 7i/4 uur. de heer Schoonerbeek van Putten. BOSKOOP. Evangelisatie NutsbewaarschoolDon- derdagnam. 8 uur, de heer W. F. v. d. Berg, van Schiedam. NED. HERV. KERK. Drietal: Te Veenendaal, W. J. van Lok horst te Hilversum; P. de Looze, te Wad- dinxveen en J. J. Timmer te Ermelo. Beroepen: Te Achlum, J. van Kuiken te Exmorra; te Geervliet, W. M. van Reyen- dam. cand. te Glanerbrug. Aangenomen: Naar Ernst, A. Dekker, te Nieuwe-Tonge. Bedankt: Voor Maartensdijk, H. A. Leen- mans te Delft; voor Kampen, H. J. van Schuppen te Lunteren; voor Nigtevegt, P. N. van Schouwenburg te Drogeham. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Scheveningen, J. Wijminga te Charlois. Bedankt: Voor Burum, G.,W. v. d. Houte te Nijeveen; voor Nijmegen, D. Bremmer, te Hoek van Holland. CHK. GEREF. KERK. Beroepen: Te Den Haag-West, J. W. van Ree te Barendrecht. Bedankt: Voor Apeldoorn, J. Jongeleen te Groningen. RECLAME. GYMNASIA EN H. B. S. Een statistiek geeft de getallen leer lingen van gymnasia enz. In totaal werden deze scholen in 1930 bezocht door 30.367 jongens en 14.636 meisjes, dus tweemaal zooveel jongens als meisjes. Meer gedetailleerd waren de aantallen: lo. gymn. en lycea 9545 1.1.; 2o. H. B. S.- onderwijs (ook aan lycea) 26.388 1.1. ZILVEREN HOOGLEERAARSJUBILEUM. Prof. A. Klein, hoogleeraar in de hygiëne aan de Rijksuniversiteit te Groningen, her denkt heden den dag, waarop hij vóór 25 jaren het hoogleeraarsambt aanvaardde. ONGEZOND WONEN. Gaarne zou ik B. en W. van Leiden eens willen verwijzen naar de Anna Paulowna- straat. waar aan het eind een stukje sloot loopt, wat uitsluitend gebruikt wordt om alle soorten vuil etc. etc. in te werpen. Dikwijls is mij opgevallen, dat wanneer de vuilnisman ls geweest, kort daarna er vrouwen zijn, die door luiheid of nalatig heid dan pas om hun vuilnisbak denken; en daar het stukje sloot voor gebruiken. M.i. is dat een broeinest voor verschillende ziekten en ongedierte. Dit zal naarmate het warmer wordt toenemen. Gaarne zou ik B. en W. willen verzoeken om daar spoedig verbetering in tc brengen. Het best afdoende middel is volgens mij dempen. U. Mijnheer de Redacteur vriendelijk dankend, UW ABONNÉ. VOOR DONDERDAG 19 MEI. Hilversum, 296 M. Uitsl. AVRO-uitzen- ding. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Mor genwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30 Concrt: A. Kruyt (piano) en H. Vrind (cello) 11.00: Knipcursus kinderklee- ding 11.30: Vervolg concert 12.00: Gramofoonpl. 12.152.15: Concert door het Ensemble Lismonde 2 30: Zang door C. v. Munster, a.d. vleugel: Egb. Veen 3.00: Knipcursus 3.45: Gramofoonpl. 4.00: Ziekenuur 5.00: Radiokinderkoor- zangles o.l.v. J. Hamel 5.30: Orgelcon cert door Pierre Palla 6.30: Sportpraatje II. Hollander 7.00: Gramofoonplaten 7.30: Engelsche les 8.00: Fragmenten uit „Figaros Hochzeit", Mozart, m.m.v. het Omroeporkest en solisten (o.a. J. P. Caro, bas, W. Ravelli, bas, H. Cals, sopraan, Jo Immlnk. alt enz. o.l.v. Albert van Raalte. 1015: Vaz Dias 103012.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. Huizen. 1875 M. 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV. 11.00—12.00: KRO. Dan NCRV. 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 10.15 Ziekendlenst 10.45: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: Orkest concert 2.00: Handwerkcursus 3.00 3.30: Vrouwenhalfuurtje 4.00: Zieken- uurtje 5.00: Cursus handenarbeid voor de jeugd 5.45: Zang doqr Mevr. J. v. d. Rosièrev. Emmerick. mm.v. A. v. d. Ro- slère (piano). 6.45: Knipcursus 7.00: Causerie over Psychopathische Kinderen. 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Con cert vanuit de Hooglandsche kerk te Lei den. Chr Oratoriumvereen. ..Con Amore" o.l.v. D Smink. Jo Vincent (sopraan) Rosa Spier (harp) er. A. Smink (orgel). 9.45: az Dias. 10.00: Ouderuurtje. 10 30 11.30: Gramofoonpl. Davcntry, 1554 M. 9.35: Morgenwij ding 9.50: Tijdsein en berichten 10.05 Lezing 11.20: Uit Edinburgh Omroepor kest o.l.v. G. Daines 12.20: Shepherd's Bush Paviljoen-orkest 1.201.50: Gra mofoonpl. 2.20: Kerkdienst 3.05: BBC dansorkest o.l.v Henrv Hall 3.50: Mid land Studio-orkest o.l.v Fr. Cantell 4 35: Kinderuur 5.20: Berichten 5.50: K. Long speelt Beethoven's plano-sonates. 6.10: Duitsche causerie 6.40' Berichten en 6.50: Lering 7.20: Concert. F Heming (bariton) en I. Gray (piano) 8.20: Be richten en lezing 8.55: „Some young Ideas", met muziek van V. Hely-Hutchln- son, m.m.v. BBC-Theaterorkest o.l.v. S. Ro binson en Raie da Costa (piano), o.a. „Hearts are trumps", operette met tekst van L. du Garde Peach 9.50: Kerkdienst 10.0511.20: BBC-dansorkest o.l.v. Hen ry Hall. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit Rust. „Wivex" 2.204.20: C. Rydahls Ensemble, m.m.v. solisten 7.30 8.30: Opera-muzlek o.l.v. Gröndahl, m.m. v. Paul Madsen (zang), o.a. uit ..Carmen", Bizet; Ballet .Aida". Verdi en uit „Eugen Onegin", Tschaikowsky 8.30: Saxofoon recital E. Mortensen 9.05: Deensche lie deren door Foul Madsen m.m.v. F. Jensen (piano). 9.40: lste Symphonie in c-moll. Brahms (Orkest o.l.v. Gröndahl) 10.20 11.50: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris". 1725 M. 7.05 en 11.50: Gramofoonpl 8.05: Radio-concert ter gelegenheid van de opening van de Llefdadigheldsweek. o.a. Kwintet, César Franck. Langcnberg, 473 M. 6.257.20: Gra mofoonpl. 10.4011.20: Gramofoonpl. 11.20—12.10: Concert o.l.v. Wolf 12.20— 1.50: Werag-orkest o.l.v. Buschkötter I.50: Gramofoonpl. 4.205.35: Puccini- concert (gramofoonpl.) 7.50: „Die Flucht im Kreise" hoorspel van H. Natonek, mu- 'Vk van Gustav Kneip 10.05: Concert i .i declamatie 10.4011.20: Avondcon cert o.l.v. Eysoldt. Rome, 441 M. 7.20: Gramofoonpl. 8.05: Kamermuziek, o.a. Suite voor viool en piano. L. Rocca en uit „Wilhelm Teil". Rossini. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.20: Gramofoonpl 4.20: Concert o.l.v. Meule- mans 5.50: Gramofoonpl. 7.20: Con cert o.l.v. K. Walpot m.m.v. Mr. Goditia bois (accordeon) o.a. Ouv. „Banditen- streiche". Suppé en dansmuziek 9.30 10 20: Dansmuziek (gramofoonplaten). 338 M.: 11.20: Gramofoonpl. 4.20: Con cert door het Omroeporkest 5.50: Liede ren door kinderkoor 7.20: Concert door orkest m.m.v. solisten oa. Ouv. .Egmont" Beethoven en Sel. .Samson et Dahlila" St. Saens 9.3010.20: Gramofoonplaten. Zeesen, 1635 M. 6.50: .Der Rundfunk im Volke" m.m.v. orkest oJ.v. Dr Edm. Nick. 7.35: BeethovenBruckner-Concert door het Berllinsch Omroeporkest o.l.v. Eugen Jochum 9.20: Berichten en hierna tot II.50: Dansmuziek door A. Lutter's orkest. I GOED NIEUWS VAN WEST-NIEUW-GUINEE. Het vendingsbureau te Oegstgeest meldt ons: Het is wonderlijk, hoe op het Zendings- veld somtijds gebeurtenissen zich her halen. Toen de heer Wetstein in 1924 met j verlof zou gaan en de bevolking in zijn i ressort in de Beraustreek (Vogelkop) dat I merkte, ontstond er een aandrang onder de in onderricht rijnden om nog vóór zijn vertrek gedoopt te mogen worden. En daar hun kennis voldoende en hun verlangen echt bleken te zijn, zijn toen de eerste lingen in zijn ressort gedoopt. Nu is hij dezer dagen, in Maart, opnieuw met verlof gegaan en weer heeft zich het zelfde voorgedaan, nu in een ander deel van het ressort, n.l. aan de Kaiboesrivier. Ook daar waren reeds sinds 1927 goeroes geplaatst en nu ontstond er een groot verlangen om over te gaan. Ook nu weer bleek hun verlangen echt en hun aanvan kelijk geloof in Christus zuiver en zoo zijn er op Zondag 28 Februari in een dorp 183 en in een ander 203 personen gedoopt. Daarmee is ongeveer de helft van de be volking in de Chr. Kerk opgenomen. Aan het slot van een voor allen onver- getelijken Zondag werd er in Wersar, het eene dorp, met alle goeroes uit die streek het H. Avondmaal gehouden. Niet alleen de heer Wetstein, maar ook de beide an dere Zendelingen van West-Nieuw- Guinee de heeren Kieft en Kok deden de reis meè. Wij haasten ons dit heuglijk nieuws van het Zendingsveld door te geven. HERV. JONGELINGSVEREENIGINGEN OP GEREF. GRONDSLAG. 22ste Bondsdag. De Bond van Ned. Herv. Jongelingsver- cenigingen op Geref. grondslag heeft te Utrecht zijn 22sten bondlsdag gehouden. Ds. G. Lans uit Huizen, voorzitter van den Bond, zeide in zijn openingsrede de crisis ter sprake brengende dat het menschdom nog nooit zonder crisis is ge weest sedert den val van den mensch in het paradijs; deze crisis was blijvend, omdat helaas de mensch geen kracht en lust heeft om tot den Heere weder te keeren. Hij klaagde voorts over een teleur stellend gebrek aan bijbelstudie en gebed onder de Jongelieden. Ds. H. A. de Geus uit de Bilt bracht het jaarverslag uit, dat de uittreding van enkele vereenigingen uit den Bond ver meldde. Het jaarverslag maakt voorts gewag van de vrees, dat niet alle aange sloten vereenigingen het Gereformeerde beginsel volkomen aanhangen. Ds. R. Bartlema, ds. H. A. de Geus en prof. dr. J. Severijn werden als bestuurslid herkozen. Bij de behandeling der voorstellen kwam mede in behandeling een voorstel van de vereeniging te Delft om de bondsvergade ring te doen uitspreken, dat toetreding van een vereeniging het „Kerkherste! niet vereenigbaar is met de aansluiting bij den Bond. Prof. Severijn wilde zelfs be paald zien. dat zulk een vereeniging dan geschrapt zal worden als lid van den Bond. Een en ander lokte veel gedachtenwis- seling uit, waarbij bleek dat het bondsbe- stuur zich reeds in den geest van het voorstel-Delft had uitgesproken Ten slotte werd besloten nu nog geen uitspraak te doen. doch de beslissing erover uit te stellen tot de volgende vergadering. Prof. dr. H Visscher sprak over „De geest des tijds en de weg tot genezing" terwijl mr. Verkerk, burgemeester van Hedel en Kerkwijk, een lezing hield over „Volkerenbond en ontwapening". Poeders en tabletten zijn alléén echt verpakking voorzien is van den naaa' hardt. Let bij het koopen daar swa! want dit alleen garandeert u ROTT. LLOYD. SIBAJAK, thuisr.. pass. 16 Mei BONDOWOSO, thuisr., 16 Mei v p„T TAPANOELI, 16 Mei van Bal™ Soerabaya. PALEMBANG, thuisr., 15 Mei v. Cbj, HOLLAND—AMERIKA-IIJX ROTTERDAM, R'dam n. New York van Boulogne. DELFTDIJK, R'dam n. Pacific Krnt Mei v. Cristobal. STATENDAM, 15 Mei v. R'dam fe York. JAVA—NEVV-YORK LIJN. SOEKABOEMI, 17 Mei v. Batavia New York. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LU ALCHIBA, thuisr., 14 Mei v. Bahia. ALUDRA, uitr. 16 Mei te Montevide ALPHACCA, thuisr., 16 Mei v. Monter HOLLAND—BRITSCH-U;DIE LIJS HOOGKERK, uitr., 17 Mei van Suer KON. NED. STOO.MB.-MU. AMOR, 15 Mei v. W. Indië te New DEUCALION, uitr., was 16 Mei 12 v.m. 170 mijlen Z.Z.W. van Valctü VAN RENSSELAER, 16 Mei v. W, te New York. TRAJANUS, uitr., 14 Mei te San CLIO, 16 Mei van Mutzuna te Sn BACCHUS, Amst. n. Middl.Zee, Mei Gibraltar. PROTEUS, 17 Mei v. Amst. te Kopenb PERSEUS, 15 Mei v. Kopenhagen te G BAARN, thuisr., was 17 Mei 12 u. i dags 240 mijlen van Lands End. ARIADNE, 17 Mei van Napels te Tam ORPHEUS, 17 Mei v. Catania te Cal: HOLLAND—OOST-AZIË LIJK GAASTERKERK, 14 Mei v. Daire Manilla. HOLLAND—AUSTRALIË-LUK j GROOTEKERK, uitr., 14 Mei te Melhc HALCYON LIJN, STAD AMSTERDAM, pass. 14 Mei STAD DORDRECHT, 14 Mei van te Almeria. STAD HAARLEM, 16 Mei v. McliE STAD ZALTBOMMEL, 16 Mei v, la- Drops te Lissabon. STAD ZWOLLE, 16 Mei v. Lissair MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. TAJANDOEN, thuisr. pass. 15 Mei Git CHR. HUYGENS, uitr., pass. 14 Mei i P. C. HOOFT, thuisr., 17 Mei v. Ger KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, thuisr.. 17 Mei v. S DIVERSE STOOMVAAETBERICHI NOORD, 13 Mei v. Marseille te CasaK ALCOR, Santa Fe n. Antwerpen, 1< van St. Vinoent. VECHT, R'dam n. Gefle, pass. 16 Brunsbuttel. LEEGHWATER, 15 Mei van Santa I Antwerpen. DUI VEND RECHT. 15 Mei v. ConStas Antwerpen. JONGE JOHANNA, pass. 16 Mei 0«e KATENDRECHT, R'dam n. Constanza, 10 Mei Otiessant. MIJDRECHT, naar Terneuzen, pass. Ouessant. JONGE JACOBUS, 13 Mei v. Pal® Majorca n. Valencia. LINGE. pass. 14 Mei Elseneur. MALVINA, 14 Mei v. Los Angelo Panama. JONGE ANTHONY. 11. Alicante, was II 11 u. 15 van. 30 mijlen O. v. _l LEKHAVEN, n. Bremen, pass. 0 Dungeness. WAALHAVEN, R'dam 11. Tabou, Mei 2 u. 30 v.m. 1030 mijlen t. Valencia. MOORDRECHT, 17 Mei v. Avonmod Cork. MAJA, 14 Mei v. St. Vincent n. C»r JONGE ELISABETH, 14 Mei v. Bara te Londen. MOLENWATER, Santa Fe n. Las h pass. 16 Mei Fernando Noronha. PARKHAVEN, 16 Mei v. Monte# B. Aires. COLYTTO, 15 Mei v. Grangemooü Montreal. RECLAME. Zoo was het vroeg" maar zoo wordt M thans ook weer. Neem nu bijvoorbew SneeuwwitgloQT pak is voorzien van bon ter waarde van 10 dezer bons g* recht op een gratis p® Edelweiss - Zeeppojjf 1ste kwaliteit. ZEEPFABRIEKEN 0E HAAS VIN iportf"

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10