LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 17 Mei DE HOCKEYWEDSTRIJD KflEMARKËN-NEDERLAND. DE AFSTANDSMARSCH DER LEIDSCHE WANDELSPORTYEREENIGING m VEERTIGJARIG BESTAAN VAN A. S. C. WEDSTRIJDEN TE VEUR. De uitslagen zijn: NOLO I—The Comedians Footbal 13. NOLO II—V.V.V C. I 1—9. NOLO III—V.V.V.C. Ill 4—6. V.V.V.C. I heeft den beschikbaar ge stelden beker gewonnen. ZWEDEN—FINLAND. Ter gelegenheid van het F.I.F.A.-congres speelde Zweden gisteren voor 22.000 toe schouwers tegen Finland en won met 71. Met de rust leidden de Zweden reeds met 41. o GRASSHOPPERS (Zurich)— ZWALUWEN 3—3. Een 20 achterstand ingehaald. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat de Zwaluwen nog een gelijk spel zou den bevechten. In de eerste helft n.l. wa ren de Grasshoppers absoluut sterker. Zij speelden hun technisch uitstekend sjoel op rustige effectieve wijze en het behoef de dan ook geen verwondering te wek ken, dat met de rust de Grasshoppers een 20 voorsprong hadden. Na vier minuten wist Trelle Abegglen reeds te scoren, als een schot van Ziskovic voor doel bij hem terecht kwam en de Zwitser met het hoofd den bal in den linkerhoek plaatste 10. De Zwitsersche voorhoede liet verschei dene malen prachtig samenspel zien, waar in natuurlijk Adam betrokken was en die dan ook weer een uitstekenden wedstrijd speelde. Prachtig samenspel tusschen Hitrec en Weiler II biedt wederom aan Trello Abegglen een kans. Deze passeert de Hol- landsche verdediging en de stand is 2—0. Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft vatten de Grasshop pers het wat kalmer op en de strijd was dan ook minder spannend dan in de eer ste helft. In de eerste helft had doelman Pasche zich als een betrouwbaar keeper betoond, toen hij eenige schoten der Hol- landsche voorhoede gemakkelijk keerde. In de tweede helft kreeg hij het echter drukker en na een kwartier wist Verkerk na goed werk van Gelder den stand op 21 te brengen. Direct daarop echter bracht Ziskovic den stand op 31. De Zwaluwen lieten zich echter niet ontmoe digen, zij bleven in de meerderheid en drie minuten later was de stand 32 door een goed schot van Bonsema. Kort voor het einde gelukte het tenslotte Verkerk de partijen op gelijken voet te brengen, 3—3. In de tweede helft speelden de Hollan ders beter dan in de eerste helft. Zij trachtten met lange passes de Zwitser sche verdediging te passeeren. Onze ach terhoede echter wist met het openzetten van den buitenspelval vele Zwitsersche aanvallen te doen stranden. L. F. C.—R. C. H. De Leidcnaars verliezen met 42. Ter gelegenheid van haar vijf-en-twin tig-jarig jubileum speelde L. F. C. Zondag aan den Haagweg een jubileumwedstrijd tegen dc Haarlemsche eerste klasser R. C. H. Hoe goed het van L. F. C. ook bedoeld moge zijn voor een dergelijken wedstrijd een eerste klasser uit te noo- digen, het lijkt ons toch niet juist gezien, daar in die ontmoetingen slechts bij uit zondering van strijd en goed spel sprake kan zijn. De Racing die met zeven spelers uit het eerste en vier invallers was uitgekomen, liet althans duidelijk in haar spel het klasseverschil uitkomen. In het stoppen en plaatsen van den bal doch ook in snel heid van handelen toonde zij zich nage noeg den geheelen wedstrijd de meerdere De achterhoede der withemden bleek te gen de handig spelende voorhoede der gasten niet opgewassen. Ook de anders zoo goed spelende halflinie kreeg nu geen gelegenheid haar spel te ontplooien. In de voorhoede speelden vooral Nagtegeller en Herreur een aantrekkelijke partij, doch de nog steeds goed spelende Krom bleek voor hen een groot struikelblok. Het eerste doelpunt wordt door R.C.II. gemaakt als Duffels is uitgeloopen en dc middenvoor gemakkelijk in het verlaten doel kan plaatsen. De rechtsbuiten van R. C. H., die al meerdere staaltjes van handig voetbal heeft laten zien maakt er op verrassende wijze 20 van. Voor de rust maakt de middenvoor uit een voorzet van links het derde doelpunt. Met den stand 30 voor R. C. H. breekt de rust aan. Na de rust blijft R. C. H. ook het beste van het spel behouden. De linksbinnen verhoogt de score tot 40. Als de rechts buiten nog een vijfde doelpunt heeft ge maakt, dat echter wegens off-side wordt geannuleerd, blijkt dat R.C.H. het ge noeg vindt. L.F.C. komt dan meerdere malen goed opzetten. Een aan L. F. C. toegestane penalty wordt naastgeschoten. De withemden komen herhaaldelijk te rug. Nagtegeller dribbelt door de verde diging heen en weet ten slotte handig den keeper te passeeren. 14. Nog éen maal heeft L. F. C. succes als Neuteboom den bal goed krijgt toegespeeld en met een ferm schot den achterstand tot 24 verkleint met welken stand dan spoedig het einde aanbreekt. L. F. C. IV—R. C. L. III 3—2. Voor de rust houden de met drie inval lers spielende zwart-witten kranig stand tegen de sterke L. F. C.-combinatie en half-time komt met een 20 voorsprong door twee doelpunten van Otten. Na de thee krijgen de geel-zwarten steeds meer overwicht en hoe goed de Ra- cing-defensie zich ook weert, zij kan niet verhinderen, dat de L. F. C.'ers hun ach terstand in een 32 overwinning omzet ten. De heer v. d. Hoogt leidde dezen pret- tigen wedstrijd op goede wijze. o ROODENBURG. Roodenburg hield lsten en 2den Pink sterdag vriendschappelijke wedstrijden, waarvan de uitslagen waren: Roodenburg 1—Leidsche Boys 1 315 Roodenburg 2—Leidsche Boys 2 21. Roodenburg 3Leidsche Boys 3 42. Roodenburg Comb.Ons Clubje 1 51. Roodenburg Jr.—H.B. S. Jr. 2—0. Momenten uit den hockeywedstrijd DenemarkenNederland te Kopenhagen, die met 54 door de onzen werd gewonnen. Links: Het Deen sche elftal, Rechts? het derde Nedeftendeche doelpunt, Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van A.S.C. hield het bestuur middag in Maison Bruyns een drukbezochte receptie. Zittend v. L n. r. Janssen, Planjer en Wempe; daarachter staand de heeren de Ruiter, Brouwer, van Dorp en Stephanus, LUGDUNUM—VELOX. Een gelijkopgaande strijd. Bij Lugdunum was Tweeden Pinkster dag her. Utrechtsche Velox op bezoek. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de groen-witten een grooten nederlaag van deze tweede klasser te slikken zouden krijgen. De bezoekers waren direct sterk in de meerderheid en het met enkele in vallers spelend Lugdunum moest alle zeilen bijzetten om al niet direct een groo ten achterstand te krijgen. Het invaller- backstel bleek bovendien in den beginne wat nerveus, waardoor meerdere hache lijke situaties voor de Lugdunum-veste ontstonden. Als van den Berg iets te laat uitloopt geeft de linksbinnen van Velox zijn club de leiding en als kort daarop de rechtsbinnen uit een pass den stand op 02 brengt denkt ieder aan een groote nederlaag. De groen-witten echter her stellen zich en brengen den strijd op ge lijken voet. Ook het backstel komt beter in vorm. Bij een aanval van Lugdunum geeft de Roo den bal keurig door naar Koolloos, die onhoudbaar voor den kee- pier inzet 12, Kort daarop is het van der Laan die de Roo in de gelegenheid stelt den stand gelijk te maken en die er dan ook met een goed gericht schot dankbaar gebruikt van maakt 2—2. Het spel blijft gelijk opgaan, aan beide zijden wordt goed gespeeld doch geen der par tijen weet voor de rust het doel meer te vinden. Na de thee is het spel ook mooi ver deeld. Uit een penalty herneemt Velox de leiding, die echter na enkele Lugdu- num-aanvallen met een goeden kopbal van de Roo wordt te niet gedaan. 33. Eenig overwicht van Velox bezorgt hen enkele corners waaruit evenwel geen doel punt voor Velox ontstaat. Bij een aanval van Lugdunum zet Mooten goed voor en maakt Vermond o. i. off-side het vierde doelpunt. 43. Kort voor het einde maakt Velox dan nog door haar rechtsbinnen gelijk. Met den stand 44 komt 't einde, hetgeen de verhouding goed weergeeft. ALPHEN I—V.I.O.S. I 5—4. Alphen I spiedde gisteren op eigen ter rein een vriendschappeiijken wedstrijd tegen V. I. O. S. I (Den Haag), waarvoor groote belangstelling bestond. Alphen speelde met 2 invallers doch wist desniet tegenstaande als winnaar uit den strijd te treden. De eerste helft speelde Alphen tegen zon en wind. De leiding berustte bij den heer Honsbeek. Direct na den aftrap ontstaat voor het doel van de bezoekers een corner, die echter niet wordt benut. De bezoekers komen dan opizetten, zoodat keepier Van Leeuwen aan het werk wordt gezet.. Uit een voorzet van den linksbuiten weet Ram dan plotseling de leiding te ne men 10. De bezoekers komen meer en meer ojazetten. Verschillende aanvallen, dikwijls lang niet van gevaar ontbloot le veren echter niet het gewenschte resultaat en de schoten gaan of naast of over de lat. De als invaller spelende Tuinenburg, die zeer goed voldeed, weet op fraaie wijze den voorsprong voor Alphen te vergrooten, 2-0. De bezoekers blijken Vrouwe Fortuna niet op hun hand te hebben. Alphen daar entegen is gelukkiger. Weer is het Ram, die uit een rechtschen voorzet opnieuw weet te scoren, 30. Een penalty brengt Vios evenmin succes. Vlak voor de rust weet Alphen opnieuw den Haagschen keeper het nakijken te geven, 40. Nu is het de mid- vcor, die fraai inschiet. Hierna komt de rust. Na de rust blijken de blaadjes omgekeerd en lijkt het of de Hagenaars den achter stand zullen inhalen. Nauwelijks is er 4 minuten gespieeld of haar midvoor weet uit een voorzet van links het Alphen-doel te doorboren, 42. De gastheeren komen nu weer opletten en weer is het Tuinenburg. die onhoudbaar inschiet, 52. De Hage naars verzamelen nu alle krachten en wer kelijk uit een rechtschen voorzet scoren zij het 3de tegenpunt, 53, V. I. O. S. blijft sterker en als de linksbuiten goed voorzet, belandt het leder via een back in het doel der thuisclub. 54. Niettegenstaande aan beide kanten hard wordt gewerkt komt onveranderd het einde. Rijnsburgsche Boys verschijnt tegen Ter Leede I met drie invallers, doch is desondanks direct in de meerderheid. Het samenspel is veel beter dan dat van Ter Leede. Enkele schoten blijven zonder re sultaat, totdat een Ter Leede-speler een voorzet in eigen doel schiet. Dan komt Ter Leede wat opzetten, maar de Rijns- Links: De oudste deelnemer, de heer W. Broeksema tezamen met de juniores der L. W. S. V., de jongeheeren J. ZwarU Freke en D. Beekman onder de prachtige toegangspoort tot hotel ,,Den Burcht." Recht: Precies 3 uur passeerde H6t hoolfl peleton bestaande uit leden der L. W. S. V. Rijnsburg. A. W. S.—SPORTMAN-COMB. 8—4. De op 2den Pinksterdag gespeelde vriendschappelijke voetbalwedstrijd A.W.S. Spiortman-combinatie is door A.W.S. met sprekende cijfers <84i gewonnen. Met rust was de stand 11. SPORTMAN III—LUGD. VIII 0—4. Het is Sportman niet mogen gelukken om Lugd. één puntje af te snoepen zoodat in 4 B Lugdunum een beslissingswedstrijd moet spielen tegen L.F.C. VIII. Na circa 25 min. scoort Lugdunum door dat de rechtsback tegen een eigen speler aanschoot 01. Daarna maakt Lugdunum een mooi doelpunt 02, waarmede de rust komt. Na rust een penalty op het Sport- mandoel. waaruit het derde doelpunt wordt geboren. Jammer dat het spel tegen het eind ruwer wordt. Nog voor het einde maakte Lugdunum 0—4. Scheidsrechter v. d. Valk leidde zooals gewoonlijk op een rustige manier. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Onder groote belangstelling en met me dewerking van de muziekvereeniging ..Har monie Excelsior" heeft gisteren te Boskoop een internationale voetbalwedstrijd plaats gehad, tusschen Eosk. Boys en de Turn- und Spielverein uit Wesel (Duitschlandi. Na een spannenden wedstrijd was de stand gelijk (1—1). De rust ging in met 10 voor Wesel. Aan dezen wedstrijd ging vooraf een wedstrijd tusschen Bosk. Boys Juniores en Alphen Juniores, waarvan de uitslag was 43 voor de Bosk. Boys. Zondag had te Boskoop een vriendschap- peüjke wedstrijd plaats tusschen Bosk. Boys 2 en Zwaluwen, met als eindstand 2—5 voor de Zwaluwen. burgsche achterhoede geeft niet thuis. Na een mooien aanval van R. B. bef&ndt de bal bij J. van Iterson, die met een mooi schot de voorsprong vergroot. Nu komt Ter Leede in den aanval en weldra schiet haar midvoor prachtig in. Snel gaat het nu van doel tot doel, met R. B. het meest in den aanval. Weldra scoort H. Glasbergen met een prachtig schot. Met 31 komt de rust. Na de rust blijken de Sassenheimers slechte verliezers te zijn, want nu pro- beeren zij door ruw spiel op te halen. Het wordt een onaangename wedstrijd, terwijl het Sassenheimsche publiek danig te keer gaat tegen den scheidsrechter. De wedstrijd der reserves werd gespeeld onder leiding van den heer Hillebrand. R. B. speelde zeer slecht, waardoor Ter Leede verre de meerdere was. Dat het met de rust pas 01 was, is te danken aan het uitstekend keepen van van der Meij. Na de rust was de wedstrijd het aankijken niet waard: geleidelijk werd het dan ook 04 voor Ter Leede. De heer Hillebrand leidde uitstekend. WEDSTRIJDEN QUICK BOYS. Zaterdag j.l. speelde het 2e en 4e elf tal van Quick Boys de eerste nederlaag- wedstrijden, resp. tegen het le en 3e elf tal van L. R. C. (Lisse.) De Lissendren moesten in beide gevallen in de Katwij- kers hun meerderen erkennen. De uitslag werd: Quick Boys IIL. R. C. I 32. Quick Boys IV—L. R. C. III 4—2. Uitslagen van de gisteren vriendschap pelijk gespeelde wedstrijden: Quick Boys I—L. D. W. S. I 3—1. Quick Boys IIIL, D. W. S. UI W—3. Quick Boys IVVoorwaarts I 62. WIELRENNEN. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN De uitslagen zijn als volgt: Wedstrijd achter groote motoren: 30. 30 en 40 K.M.), le rit: 1. P: (Frankrijk) achter Chéurin, 23 mi sec.; 2. Krewer (Duitschlandi Hesslich. op 190 Meter; 3 Blekeraoli derlandi achter Ifeeser, op 250 Mi Snoek (Nederland) achter Ceurrem; 5 ronden 30 Meter (bandenpechl; i kins Amerikaachter Lehmann, op den 240 Meter. 2e rit: 1. Krewer 24 min. 516 Paillard op 10 Meter; 3. Snoek op ter; 4. Blekemolen op 190 Meter; S kins op 6 ronden 380 Meter. 3e rit; 1. Krewer 33 min. 262 Paillard op 300 Meter; 3. Snoek op 20 Meter; 4. Blekemolen op 1 rod Meter; 5. Hopkins op 12 ronden. Totaal-uitslag: 1. Krewer 4p Paillard 5 pnt.; 3. Snoek 10 pnt,; 4. molen 11 pnt.; 5. Hopkins 15 pnt. Sprint voor amateurs en onaf: lijken. Demi-finales, le serie: 1. v.d vel n.g. D. van Dijk. Nolten en Vo> 2e serie: 1. van Egmond n.g. Alti Verheyen en Burgerhof. 3e serie: 1. Vreeswijk n.g. v. d.I Loozen en J. Hollander. 4e serie: 1. B. Leene n.g. B tï Meinders en Junghans. Finale; 1. van Egmond 13 2 sec. Leene 1/4 wiel; 3. Vreeswijk.1 Heuvel. 10 K.M. wedstrijd amateurs en hankelijken: 1. Daan van Dijk 1 03.6 sec.; 2. B. van Dijk; 3. v. d. u 4. Loozen: 5. Meinders; 6. Crooymt' deelnemers) BERCKSr De Nederlandsche motorrijder B( Zondagmiddag op de wielerbaan Princes gevallen en werd naar be pitaal te Boucicaut overgebracht. Ondanks toegepaste bloedtranst hij gisterochtend om 9 uur overled WEDSTRIJDEN TE RIJNSBURG. Foto B!

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14