KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 14 Mei l||l PARLEMENTAIR OVERZICHT MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60ct GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. AGENDA. MUSEA. VOORJAAR 1932 Koffer-gra TWEEDE KAMER. CONTINGENTEERINGS- WETS ONTWERPEN. De contlngenteering dreigt voorloopig een der vaste schotels op den parlemen tairen disch te worden. Thans was die van schoeisel, van tricot- goederen. van wollen- en half-wollen stof fen en van bovenkleeding aan de orde Welnu: we kregen feitelijk precies hetzelfde de bat als we onlangs gehad hebben bij de contlngenteerlng van het vleesch. Een' de bat pro en contra contlngenteerlng in het algemeen en daarnaast een debat pro- en contra de bijzondere contingenteeringen welke aan de orde zijn. Daarbij vindt de een het voorgestelde percentage der in voerbeperking te hoog. de ander te laag. En de Minister moet tusschen dat alles doorzeilen. Zoo heeft de heer Vos medegedeeld, dat de liberalen zich bezinnen, of zij den Mi nister nog wel verder op den weg der con tingenteeringen kunnen volgen. Wij nemen zoo zeide hij hoe langer hoe meer deel aan den economischen oorlog. Boven dien wordt door deze maatregelen de koop kracht van het publiek geschaad, en be gint de contlngenteering zich uit te strek ken tot artikelen, die in ons land niet of zoo goed als niet worden vervaardigd. Ook mej. Katz heeft verklaard, dat. naar haar meening met de contlngenteering te ver wordt gegaan.zy neemt het karakter van bescherming aan en dit is niet de bedoe ling geweest. In het byzonder heeft zij de voorgestelde contlngenteerlng van dames- confectle besproken en deze als onjuist veroordeeld. Daarentegen was de heer Van der Meys van oordeel, dat de maatregelen nog niet ver genoeg gaan. De toestand der bedrijven is zoo slecht en de werkloosheid zoo groot, dat onze industrie voor de da ling van den export wel eenige vergoeding mag ontvangen op de binnenlandsche markt. Maar: men zou zoo meende deze afgevaar digde de invoer wat kunnen verhoogen voor de landen die ons economisch goed gezind ziin. doch ze kunnen verlagen voor die, welke ons extra in den uitvoer be moeilijken. Een kort speechje hield de heer Slotema- ker de Bruine, maar er bleek toch duide- ïyk uit. dat ook hy 's ministers contingen- teerings-politlek niet onverdeeld bewon derde en zeer zeker niet de wyze. waarop de maatregelen worden voorbereid. Daar entegen achtte de heer Lockefeer de voor gestelde maatregelen zeer noodlg, en in het byzonder wat de schoenen en de dames- confectie betreft. De heer Coiyn. er op wy- zend dat het zeer moellük is het juiste percentage te bepalen, wees er op dat de bedoeling van het contingenteerings-beleld niet zal kunnen zyn. onze handelspolitiek te veranderen, maar de heer Oud sprak als zyn meening uit. dat het daar biykbaar toch heen gaat. De verschillende voorge stelde maatregelen zullen tenslotte een principieele wyziging onzer handelspolitiek veroorzaken, en dat wilde hy niet. Met de voorgestelde maatregelen kon ook hy zich niet in alle opzichten vereenigen, en in zonderheid was hif het eens met mej. Katz dat de damesconfectie uit de wet moet worden gelicht. Deze discussie die de volgende week. bii de verschillende ontwerpen nogmaals uitvoeriger terug zal komen bewees dat er reeds nu tegen de contlngenteering een groeiend verzet begint te komen en dat de strijd er over begint te staan in het kader van de beginselen onzer handelspolitiek. De opposanten vreezen. dat door al die maat regelen die politiek principieel zal worden gewüzigd. Woensdag voortzetting. HAGENAAR. RECLAME. Bij Apoth. en Drogisten 9746 DE HEER HEIJNE IN VRIJHEID GESTELD. De accountant R. Heyne, die gisteroch tend is gearresteerd ter zake van het ver spreiden van een open brief over de Kröl- lerskwestle, waarin o.a. een zinsnede voor kwam, die beleedigend werd geacht voor den minister van Justitie, is gisternamid dag te Den Haag in tegenwoordigheid van den officier van justitie mr. Blok en den verdediger Tj. Mobach door den rechter commissaris mr. Van Wageningen ver hoord, waarna hy, na het onderteekenen van een verklaring, waarby hy zich ver bond zich van verdere voor politie en justitie, beleedigende kwalificaties te ont houden, op vrije voeten is gesteld. DOODELIJK AUTO-ONGELUK BIJ NAARDEN. Door het springen van een band. Gistermiddag te kwart voor twee reed de heer S. uit Amsterdam (consul-generaal van Perzië) met zyn auto met een snel heid van plm. 80 K.M. op den Ryksweg te Naarden. ter hoogte van de Karnemelks- brug en Thlerensweg toen plotseling de linkerachterband van zün wagen sprong waardoor hy de macht over zyn stuur kwijtraakte. De wagen sloeg over den kop en kwam onder aan den berm van den wee te staan. Door de glasscherven werd de heer S. zoo ernstig aan het hoofd gewond dat hü spoedig aan de gevolgen overleed Een dokter, die spoedig ter plaatse arri veerde. kon slechts den dood constateeren. IN DE TOUWEN VAN EEN SCHOMMEL VERSTRIKT. Te Kaatsheuvel (N.-Br.) is een 15-jarige jongen, die alleen thuis was. in het achter gebouw der woning op een gymnastiek-toe- stel gaan zitten lezen. Op tot op heden onverklaarbare wijze is de jongen in de touwen van een schommel verward ge raakt en gestikt. Toen zün moeder thuis kwam. vond zü den knaap dood. (Msb.) o OUDE MAN LEVEND VERBRAND. Gistermiddag ontstond onder Soeren- donk (N.-Br.) een begin van boschbrand. De tachtig-jarige A. B„ die in de nabü- heid aan het werk was, snelde er heen en stelde pogingen in het werk om de vlam men te dooven. Daarbij zün echter 'smans kleeren door de vlammen aangetast, met het noodlottig gevolg, dat de ongelukkige verbrand ls. Zijn lyk werd later geheel ver koold door voorbygangers gevonden De brand was intusschen gedoofd. Omtrent de toedracht van het ongeluk wordt van andere zijde gemeld, dat B. bezig was met het uitbranden van een mieren nest en dat zijn kleeren daarbij in brand moeten zyn geraakt. (Msb.) ..Wat wilt U nu hooren?" Het zachte geluld van een plano, die gesloten wordt". (II Travaso, Rome) BUITENLANDSCH GEMENGD. PARLEMENTSLID VERVOLGD. Een aanklacht is ingediend tegen den nationalist Munnlk. lid voor Vredefort in de Wetgevende Vergadering van Z,-Afrika wegens omkooperij in verband met de diamantindustrie. Deze aanklacht tegen een Parlementslid in functie is de eerste in de geschiedenis van het Parlement der Unie. Munnik wordt beschuldigd 300 pst. aangenomen te hebben voor bewezen dien sten, om een overeenkomst over diamant- slijnen door het ParlemenJ aangenomen te krijgen. Munnik ontkent geld ontvangen te hebben in een andere hoedanigheid als die van mijn-ingenieur. Een speciale commis sie is aangewezen om de zaak te onder zoeken en rapport uit te brengen aan het Parlement. o DE GEVANGENISOPSTAND TE DARTMOOR. Van de dertig veroordeelden, die schul dig zUn bevonden aan deelname aan den opstand in de Dartmoorgevangenis van Ja nuari j.l„ zün er een-en-twintig veroor deeld tot gevangenisstraffen, varleerend van vüftien maanden tot twaalf jaren, welke ingaan op het oogenlblik dat zU hun huidige straffen hebben uitgezeten. De ne gen overigen zyn vrijgesproken. DE UNIVERSITEITSBRAND TE VALENCIA. De pogingen tot redding van minstens een deel van de brandende universiteit te Valencia zyn zonder resultaat gebleven. Nog slechts de naakte muren staan over eind. Waardevolle documentenverzamelin gen zün vernietigd. De universiteitsbibliotheek bevatte bij zonder kostbare werken. DE LINDBERGH-TRAGEDIE. Een bevel van Hoover. President Hoover heeft bevolen, dat de geheele federale politiemacht moet deel nemen aan de opsporing van de moorde naars van den baby van Lindbergh. De nasporingen moeten zoolang worden voortgezet, tot het raadsel is opgelost cn de misdadigers aan de justitie zijn over geleverd. Noch Lindbergh, noch zyn vrouw wen- schen het lijkje- van hun baby te zien, dat op het oogenblik zich by den begrafenis ondernemer bevindt, die de teraardebestel ling zal verzorgen. Het feit. dat het lijkje gevonden werd In de omgeving van Lindbergh's woning, schynt de veronderstelling te bevestigen, dat het kind werd ontvoerd door personen, die in Hopewell wonen of daar althans be kend zyn. Dat het 't werk van „amateurs" en niet van beroepsmisdadigers was, is. naar men meent, één van de voornaamste redenen, waarom de ouders zoo moeilijk in contact konden komen met de eigenlijke ontvoer ders. o EX-KONING ALFONSO MISHANDELD. Te Marseille zyn by de ontscheping van de passagiers van het s.s. Strathaird, dat van Malta kwam, ex-koning Alfonso XIII van Spanje een aantal vuistslagen toege diend door een Spaanschen werkman. Nader wordt hierover gemeld, dat de dader Gonzales Macanares heet, 38 jaar oud is en zyn domicilie te Marseille heeft, waar hy werkzaam was bij den bouw van een loods, dicht by de landingsplaats. De man was plotseling op den ex-koning toe gesprongen en had hem zonder een woord te zeggen eenige vuistslagen in het gezicht toegediend. De rechercheurs, die den ex- koning begeleidden, wierpen zich dadelyk op den aanvaller en arresteerden hem. ROOFOVERVAL. Kort na 12 uur in den afgeloopen nacht drongen vier met revolvers gewapende mannen in Marienfelde by Beriyn een café binnen, waar zy een aanslag pleegden op de cassa. Toen de aanwezige gasten de roovers wilden tegenhouden, losten zy verscheidene schoten en vluchtten met medeneming van_ de beide cassa's in een wachtende auto. Een der cafébezoekers werd doodeüjk gewond. AALSMEER. Verkooping. Door notaris H. Bax alhier zijn in openbaren verkoop gebracht: Twee huizen met schuren, erf en grond, groot 6.10 Are. staande en gelegen aan den Oosteinder- weg ie Aalsmeer, eigendom der erven A. Kreike. Gekocht door den heer G. C. Keike voor f. 3680. Aanbesteding. Door de Bouwvereeniging „Volksbelang" alhier werd aanbesteed: Het buitenschilder werk van 16 woningen aan de Markstraat. Laagste inschrijvers waren gebr. Hooge- boom te Kudelstaart voor f. 847 aan wie het werk gegund werd. Bij de Arbeidsbemiddeling alhier ston den deze week in totaal 204 arbeiders als werkloos .ingeschreven, waarvan 136 landarbeiders en bloemisten. Snijbloemen-diefstal. Het kwam de laatste dagen aan de Cen trale Veiling meermalen voor, dat snij bloemen op onverklaarbare wijze waren verdwenen. Gisternacht mocht bet gelukken, de daders te betrappen, tegen wie door de rljksveldwacht proces-verbaal werd op gemaakt. BENTHUIZEN. Ledenvergadering Chr. Landarbeidershond. De voorzitter de heer W. Mets, opende deze vergadering met een inleidend woord. Het woord werd vervolgens aan den bondsvoorzitter den heer R. Simons die meedeelde dat de Minister heeft bepaald dat men 35 weken lid moet zyn om in aanmerking te komen voor steun; de vastgestelde datum was daarvoor 7 Mei. Wanneer de.afd. een jaar bestaat krygt zy eenige vergoeding uit de bondskas, voor tegemoetkoming bezoldiging pen ningmeester. Hienia stelde de heer Mets voor, hem ook uit de afd.-kas een kleine vergoeding te geven wat met alg. st. werd aangeno men. De heer Simons deelde vervolgens mede dat door den bond een adres aan den gemeenteraad zal worden gezonden met verzoek tot toetreding van het werk loosheidsbesluit 1917. Hierna lichtte hy toe hoe de gestorte contributie van losse arbeiders wordt ver deeld nl. 30 ct. voor de bondskas en 36 ct. voor werkloozenkas; vaste arbeiders 5 ct. voor de werkloozenkas en 30 ct. voor den bond. Tevens deelde hij mede dat nu hier een afdeeling is opgericht dat allen die lid zyn in een andere gemeente thans moeten worden overgeschreven naar de afd. in hun eigen gemeente. Hierop volgde sluiting der vergadering. HAARLEMMERMEER. Aangenomen fillt beroep der Geref. Kerk te Laren (N.H.) ds. J. Verkuyl. theol. cand. te Nieuw-Vennep Met Stscrt. no. 93 zyn verzonden de afdrukken van de statuten betreffende „Ons Kleuterhuis'', inrichting voor neu traal fröbelonderwys te Zwanenburg in deze gemeente. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd. C. B. van der Klugt en B. M. Marinkelle J. van der Kwaak en G. A. M. Prins J. G Schoneveld en G. Koopmans C. V. Bakker en G. v. Beek. Getrouwd: A. H. J. Otte en A. J. Weijers A. Slot en H. Verhoeve. Bevallen: A. C. VersluysAppelo, d. A. C. van LeurGuttink, d. Autotocht Ouden van Dagen. De commissie voor een autotocht met de Ouden van Dagen heeft besloten den toerdag vast te stellen op Donderdagmid dag 2 Juni Vertrek hplf twee precies met een omweg naar Groenendaal. Daar wordt een poosje vertoefd om daarna langs de mooiste wegen naar Velsen te rijden. Ook daar wordt vertoefd om den inwendigen mensch te versterken. Wegen-kwestie. In de Kuipersteeg by de Herv. Kerk zyn eenige hekken geplaatst. Gister waren die hekken met een slot gesloten, zoodat de Kuipersteeg voor het verkeer afgesloten was. De gemeente heeft daarop last ge geven de hekken te verwijderen. Werkverschaffing op 15 Juni stopgezet? Door de Commissie voor het werkloozen- vraagstuk in de bloembollenstreek wordt voorgesteld op 15 Juni a.s. de werkver schaffing en de steunregeling geheel stop te zetten. Afscheid Gemeente-Secretaris. De gemeente-secretaris mr. J. B. Sens zal in een raadsvergadering, die op 27 Mei gehouden wordt, afscheid nemen we gens zyn vertrek naar Nijmegen. Ambtenaar Burgerlyke Stand. Het ligt in de bedoeling van B. en W. dezer gemeente, om wethouder Vermeer te benoemen tot ambtenaar van den Burgerlyken Stand ter voorziening in de vacature mr. Sens Als dit door den Raad aanvaard wordt, worden de huwelyken voltrokken door wethouder Klaver en bij afwezigheid door wethouder Vermeer. De kasgeldleening. De tydeiyke kasgeldleening van de ge meente loopt begin Juni af. Aan den raad zal voorgesteld worden deze leening met twee maanden te verlengen. De werkloosheid. In de afgeloopen week stonden 419 werk zoekenden ingeschreven waarvan 8 nog werkend, zoodat er 411 werkloozen waren. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling het alleen-iecht van radio-distri butie voor vyf jaar af te staan aan de Hillegomsche Radio-Centrale, mits deze aan de gemeente f.750 per jaar vergoedt. KATWIJK AAN DEN RITN. De maandelijksche collecte voorliet bouwfonds der Geref. Kerk bedroeg f. 53.08. Een der militairen die, gewapend met gasmaskers van de oefenterreinen naar Lelden terugkeerden, kreeg het door het masker te benauwd en werd in de v. Egmondstraat bewusteloos. Bij den heer S tot bewustzyn gebracht is hy met een juist passeerende auto naar het garni zoen gebracht. De heer de H. kwam op den Noord- wykerweg alhier, by het uitwijken voor een hem achterop komende auto, met zyn fiets te vallen. Hy kwam daarbij zoo on gelukkig terecht, dat hij in een naby- zynde woning moest worden binnenge dragen. De ontboden geneesheer consta teerde heupontwrichting en achtte over brenging naar het ziekenhuis noodlg. KATWIJK AAN ZEE. Opening van het Badseizoen. B. en W. brengen ter algemeene kennis, dat het Badseizoen zal worden geopend op Maandag 16 Mei Het „Katwyksch Mannenkoor", di recteur de heer J. Bakker uit Den Haag, zal op den 2en Pinksterdag aan het zang- concours te Weesp deelnemen in de tweede afdeeling. Het verplichte nummer is „Des Heeren Huis" van P. v. d. Rovaart; het vrije zang nummer van het koor ls: „Een vrouw", woorden van Biem Visser, muziek van Olivier Koop De werkloozen G. en A v. D„ over wier activiteit wij in ons blad van gis teren het een en ander mededeelden, kwa men hedenmorgen teleurgesteld op ons bureau met de mededeeling dat de Gro- ningsche aannemer het werk te Oegst- geest niet gekregen heeft, zoodat zij hier bij dan ook niet als werkkracht kunnen fungeeren. Zy zijn dus nog arbeidsloos, moge zij spoedig ergens anders werk vinden, zy hebben volop getoond er heel wat voor over te hebben! ADVERTEERT IB HET Het bltd voor KatwQb en Omstreken. Geoft Uw ad verten tien en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt LISSE. De Bloembollenveilingen. Naar wy vernemen wordt door de beide vellingvereenigmgen in onze gemeente „De Hobaho" en „H.B.G." voorloopig slechts 80% uitgekeerd aan principialen van hun vorderingen p. Mei, in afwachting van het verder binnenkomen der gelden van de koopers op de veilingen. Zoodra een verdere uitkeering mogelyk is zal deze worden gedaan. Bij de veiling De Hobaho kan men echter ook 90"/» van zijn vorde ring bekomen, in welk geval men dan echter algeheele kwijting voor zyn totale vordering moet verleenen. Ongetwyfeld zal door velen van deze laatste maatregel worden gebruik gemaakt De heer Th. Kortekaas verkreeg van B. en W. eervol ontslag als brandwacht bij de motorbrandspuit, in welke vaca ture is voorzien door de benoeming van den heer K. van der Hoorn, alhier. De afgetreden heer Kortekaas ontving een dankbetuiging voor de diensten aan de gemeente bewezen. Gevonden zijn een rijwielbelasting- plaatje, een pak zakken en een kinder- portemonnaie. Inlichtingen verstrekt de politie. o NOORD WITK. HET FLORAPARK 1932. De bekroningen der tulpen. De tulpenjury, bestaande uit de heeren Chr. Eggink Jr., A. Verduyn en J. Berbeo Gzn., plaatsvervanger van den heer D. Lefeber, heeft heden op het Florapark ge keurd de Darwintulpen, de Breeder-, de Triumph- en de late Tulpen, alsmede de rotspartyen. de anemonen, de Chionodoxa en de Irissen. Toegekend zyn aan: De N V. Vereenigde Bloembollenculturen een beker en een groote gouden medaille; den heer J. C. van der Meer, een beker en een groote gouden medaille; P. van der Meer Czn., een groote gouden medaille; C. Alkemade Azn„ een groote gouden medaille; Een kleine gouden medaille werd toege kend aan de N.V. Konynenburg en Mark, W. de Ruyter en Zoon, J, Alkemade en Co. en C. Hoogeveen; Een verguld zilveren medaille werd toe gekend aan C. Soeteman, L. van Beveren, Hub. de Groot, P. J. de Groot.. Jac, de Groot-Mulder, D. Lindhout en Zonen en de N.V. H. J. Ohms. Een zilveren medaille werd toegekend voor: een perk Tucano aan J. C. van der Meer, een perk Venus aan J. C. van der Meer, een perk Goud Bye a. C. Alkemade Azn. Een verguld zilveren medaille werd toe gekend voor een perk Sunbeam aan de N.V. Vereenigde Bloembollenculturen. Aan de firma Geitenbeek. Nieuwenhuys en Co. werd toegekend een kleine gouden medaille voor Uizending Anemonen, een zilveren medaille voor inzending Chiono doxa en een zilveren medaille voor inzen ding Irissen. Aan de N.V. Vereenigde Bloembollen culturen werd toegekend een kleine gou den medaille voor inzending Parkiet- Darwintulpen. De eere-prys van de Gemeente Noord- wijk werd toegekend voor de rotspartij inzending van de afdeeling Noordwyk van de Kon Ned. My. voor Tuinbouw en Plant kunde. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur t_- I 6'/j uur n.m. Leger des Heils (Hooigracht 30): l komsten te 10 uur v.m. en 8 uur Stadsevangelisatie (Morschweg 59). menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem. Samenkomsten te 10 uur v.m. en 7 uur Maandag. Jeruël: Samenkomst te 6% uur run Vrije Evang. Gem. (Middelstem* Samenkomst te 10 uur v.m. Rijswijk: Wielerwedstrijden ie 2 uur. Wassenaar (Raaphorst)Zending:', te 2 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking (e 8 uur 1 Van Oldenbarneveltstr.: Jaarl. verg «j aandeelhouders N.V. Leidsche Auto Garage, l'/i uur nam. Warmond (Hotel de Zon): Alg. VtrK „Het Groene Kruis" .8 uur n.m. Stedelijk Museum de Lakenhal, brM; Scheistraat 2. Geopend m November dB, cember. Januari en Februari van io_j in Maart. April en Mei van 10—4 uur Juni, Jul) Augustus en September rflov 105 uur. in October van 10—4 uur dags vanaf halféén. Entrée Zondas:- a teloos Maandags f. 0.25, overige m f, 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapeib 28 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur 1 Pr tot 1 April van 104 uur 1 April—10 van 105 uur 1 Oct.—1 Dec van It uur Zondags van 14 uur Entrée Mn dags f. 0.25 overige dagen t. 0.10 Geologisch Mineralogiscb (Museum, Garenmarkt. lederen dag van 9-11 van 1.304 uur. Zondagen gesloten teloos. Ethnograpbisch Museum, Rapenburjl —69 en Breestraat 18. Op werkdagecif 104 uOr Entrée Maandags f. 025. osen dagen f. 0.10 Ryksmuseum v. Nat. Hist, v. d. wd park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zsl dags 8.30—12 Kosteloos. Prentenkabinet, Kloksteeg 25 Op t dagen van 1.304.30 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg Dagelij la 9—12.30 en 2—6 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73 i werkdagen van 1 April—30 Sept 9-tj 1 October—31 Maart 94 uur Op m dagen alleen van 1 April—30 Sept li| uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetcnscbapi Museum (Stationsweg): Alle sverkdij behalve s Maandags van 104 u.; 'til dags 14 uur. Academisch Historisch Museum (AtJ miegebouw)' Dinsdags en Vrijdags 10—12 '/s en 2-u5 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uurn| „Goldrush". Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur. 2| dag 2 uur en 4 uur 30 ïun. City-Bioscoon Haariemmerstr 8u.:J ..De onsterfelijke Vagebond". Woensdag en Zaterdag n.m 2 uur dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur „Ronny". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. i dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat. 8 unrcf „Hy en zyne zuster". Woensdag en Zaterdag n.m, 2 uur dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags lust. v. Praeventieve Gei kunde: Consultatiebureau voor moe» kinderen. Halftwee tot 3 uur n.m W ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor hoiisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 9 kt met Zondag 15 Mei a.s. (Isten Plnkste™ waargenomen door apotheek: C. B u»!h N. Riin 18, telef. 523. Maandag 16 Mei (2en Pinksterdag) ndj waar apotheek: P. du Croix, RapenW telef. 807. De geneeskundige Zondagsdienst te den wordt van Zaterdagavond 8 ine Maandagmorgen 8 uur waargenomen de doctoren van Bockel, Meyboom, zert en Rassers en van Maandag®» 8 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur oom doctoren de Graaft, de Jager. Kist Ren en Timmermans. Te Oegstgeest wordt deze dienst Eersten Pinksterdag waargenomen do" Hugenholtz, telef. 390 én op Pinksterdag door dr. Varekamp, tele' RECLAME. Het. grootst gesorteerd adres voor J Alle merken voorradig |»7 CA in prijzen vanaf li ««JU en r'l L. V. GEELEN, Haarlemmerstraat! Tegenover City Theater - Telefoon S" J WE Arbeidsbemiddeling. By het alhier gevestigd corresf»1^ schap voor arbeidsbemiddeling hl" als werkzoekenden IngesnhreveD s a sonen n.l 10 metselaars 18 oppM, 14 timmerlieden, 7 schilders. 4 !"J? 139 landarbeiders. 56 visschers, arbeiders. 2 letterzetters en beneden 18 jaar.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6