BERICHT. ZATERDAG 14 MEI 1932 No. 22131 .eidsch Crisis-Comité. ficieele Kennisnevinnen. STADSNIEUWS. ONZE „D" PUZZLE. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIENs ets per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen .aar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle dere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën Ctslultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. Ei een maximum aantal woorden van 30. Kcasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van fieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTfl Voor Leiden per 3 maanden 1.2.35, per week 1.0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. nummer bestaat uit VIER Blades EERSTE BLAD. ilaandag, Tweeden Pinksterdag, schijnt ons Blad niet en zijn onze aux den geheelen dag gesloten. DE DIRECTIE. Giro No. 188690. ontvingen per kas 6e bijdrage Gym- o f. 12.50. HINDERWET. janeester en Wethouders van Leiden; ien het verzoek van de firma J. C. v. Keen en Co. om vergunning tot het bten van een fabriek van koek-, ban- in suikerwerk in het perceel Pieters- racht No. 1820. Sectie C. No. 1823. i! op de artikelen 6 en 7 der Hin- nn kennis aan het publiek, dat ge- i verzoek met de bijlagen op de Se- !e dezer gemeente ter visie gelegd is; le dat op Zaterdag, den 28 Mei e.k. middags te half elf uren in het Breestraat 125 (Bureau van Ge- irerken) gelegenheid zal worden ge- om bezwaren tegen dit verzoek In te in. terwijl zij er de aandacht op ves- dat niet tot beroep gerechtigd zijn niet overeenkomstig art. 7 der Hin- voor het gemeentebestuur of een ieden zijn verschenen, ten einde hun Rn mondeling toe te lichten. |i VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. IVAN STRIJEN, Secretaris. Ken. 14 Mei 1932. 9834 ^■Directeur van den Gemeentelijken iings- en Omtsmettingsdienst brengt itmeene kennis, dat. in verband met herdagen, 't ophalen van huisvuil- die perceelen welke gewoonlijk op g worden bediend, nu zal plaats op Woensdag d.a.v. Mrs van deze perceelen worden der- 'erzocht Dinsdag geen emmers aan Mt te plaatsen. 'M De Directeur, J. H. DE JONG. 14 Mei 1932. 9833 eindexamens m. s. g. I iet eindexamen 5e klasse voor Wis- i uursunde werd door 55 candid aten tomen. Hiervan werden 24 afgewe- lr Sen der geslaagden zijn: IjAlblas Den Haag; G. J. van der (Wassenaar: A, J. M Clarijs. IJzen- l A Cornet. E. C. van Duuren M. P»ies Alphen a. d. Rijn; J. Hoope, jtreweer. K. Kwestro. H. de Lange, poord; A. Meester. Westzaan; A. P. «wen Den Haag; J. Nievaart. A. van [vervliet; P C. Prins. S. Smit. Den I J- W Snijders. Warmond; A. W. li r J- Veldhuyzen. Voor- I» j Wiegenthart. Wageningen; (wesdorp, Breskens; W. Zaalberg. W. I'eeuw Warmond; A. v. Egmond H. Ivan der Heyden, H. J. Krijger. Ef A. Reyngoud. J. H. Voorbij A. J. P. van der Zeeuw, oen voorzitter van het Genootschap J?t «tonder de aandacht gevestigd ■u™ nd afgelegd examen van: A ri)s' K- Hommes en A. van Ij werden nog in 't bijzonder ge- v"oops. A. Meester J. Nievaart, :s- A W. Storm, W. Zaalberg ycd. Heyden. T™ Ken plaatsnaam is vermeld, is (oden). I eindexamen voor Beschrijvende Jn Pefspectief werd door 6 can- Ka runcn. Hiervan werd 1 af- lBvi™lnanien der geslaagden zijn: I ^ïmeester. van Noordwiikerhout; 8 J Selier H Stol L. A. C. t. van Leiden Een uitstekend P «J afgelegd door B. Burger. I UESKT OM DE BLINDEN! |fe',a®van den Leidschen Blinden- mede. dat hier ter stede. Libs! j vroote plaatsen van ons witte wandelstok als her- ►ü'iv voor blinden is ingevoerd. Lj-s'Wordt vriendelijk verzocht de A-S'taen witten wandelstok bij ki"v.n van drukke wegen de be- te bieden. Op pagina één van het Derde Blad zal men weer een aardige Puzzle vinden, ge naamd „D"-PUZZLE. Men kan daar zijn krachten eens op beproeven om zooveel mogelijk dingen op te zoeken, welke met de Ietter „D" beginnen en dat zijn er heel wat. Nu verlangen wij niet, dat er een ver haaltje samengesteld wordt, zooiets van Donzige Doortje. Die Door Donkere Dicht- beschaduwde Dreven Drentelde, dat zou om verschillende redenen niet gaan. Wü vragen al.een: Ziet deze teekening tot in haar kleinste bijzonderheden aan en menige afbeelding zult gij ontmoeten, waarvan het zelfstandig naamwoord met een „D" begint. Het spreekt vanzelf, dat de opgave van zoo'n zelfstandigheid uitsluitend in het en kelvoud of meervoud geldt. Ook niet één afbeelding in diverse benamingen noemen. Wel natuurlijk de samengestelde woorden zooals bijv.: dakgoot, dakvenster, enz. Zij, die mee willen doen aan dezen bij zonderen wedstrijd, kunnen onzen arbeid vergemakkelijken door de verkregen woor den in een streng alfabetische orde op te stellen en op de buitenzijde van de enve loppe het juiste aantal gevonden woorden te vermelden. Op de enveloppe tevens duidelijk ver melden: „D"-puzzle. Doet Uw uiterste best, want heel gemak kelijk ziet men iets over het hoofd. De oplossingen moeten uiterlijk Zaterdag 21 Mei des middags 12 uur in ons bezit zijn Voor degenen, die de meeste woorden vinden, loven wij een prijs van f. 10.en 3 van f. 5.uit. DE DIRECTIE. .,DE RIJNZICHTBRUG" Een belangrijke verkecrsverbetering. (Van onzen technischen medewerker). Dinsdag 17 Mei a.s. zal de Rijnzichtbrug over het Galgewater officieel voor het ver keer worden opengesteld. In de meeste ge vallen geschiedt de opening van een brug zonder eenig ceremonieel. Het is dan ech ter de vervanging van een oude brug door een nieuwe. We denken hierbij b.v. aan de Groote Havenbrug. De Rijnzichtbrug vormt echter een nieuwen verkeersweg waarnaar door velen verlangend is uitgezien. De verbinding van de Haag- en Morsch- kwartieren was een lastig vraagstuk. Waar moest ze komen? Verschillende factoren bepaalden ten slotte de tegenwoordige plaats. Als nadeel van deze plaats hebben wij dikwijls hooren noemen, dat de spoor lijn LeidenWoerden gekruist moet wor den. Vergeten wordt dan dat. waar de brug ook had gekomen, dit euvel altijd zou heb ben bestaan. Een oplossing als de onder havige is zeker voor het landverkeer dan ook één van de beste. Ook de waterweg is door de ligging van de nieuwe brug naast de spoorbrug niet lastiger geworden. Deze laatste brug toch heeft in gesloten stand een doorvaarthoogte van slechts enkele decimeters, terwijl die van de Gemeente- brug ruim 2.20 M. bedraagt. Voor de dage lijks eenige malen passeerende zandsleep zal de brug dan ook niet behoeven te wor den geopend. Voor de bewoners van het Haagkwartier zal de nieuwe verkeersweg een niet onbe langrijke tijdsbesparing geven om het Wes telijk stadsdeel (Station) te bereiken. Het Morschkwartier krijgt via het Noordeinde een tweede en kortere verbinding met de binnenstad. Wordt eensdeels het Noord einde en het verkeerskruispunt Breestraat- Noordeinde-Rapenburg ontlast, andersdecls zal het verkeer weer daar toenemen. De leerlingen van de Ambachtsschool woon achtig in het W. en N. stadsdeel zullen hun weg naar en van huis voortaan wel over de Rijnzichtbrug zoeken. Wat de brug zelve betreft, ze bestaat uit 4 vaste en 1 beweegbare brug. Aan de Morschwegzijde is op de eerste pijler net bedieningshuisje opgesteld. De architectuur van dit huisje is uitstekend verzorgd, al leen doet ons het recht afgesneden dak wat vreemd aan. Dezelfde constructie bij het transformatorgebouwtje annex urinoir gebouwtje op de N. oprit toegepast maakt echter weer veel goed. De 4 vaste bruggen met hun pijlers lig gen rustig in het breede Galgewater, waar toe het graniet aan de pijlers en de een voudige baksteenen leuningen het hare toe bijdragen. De dragende constructie, die van gewapend beton is. is gelukkig niet heele- maal weggewerkt. Rest ons de bespreking van het technisch belangrijkste, het be weegbare gedeelte. Ook hier zijn nieuwe wegen ingeslagen, zoowel wat betreft de brug zelf als die van het bewegingsmechanisme. Men behoeft zeker geen deskundige te zijn om te zien dat de vervolmaking van dit brugtype bij deze nieuwe brug verder is doorgevoerd. In een stad als Leiden met haar vele beweegbare bruggen, waarin de ophaalbruggen zoo sterk vertegenwoordigd zijn. is de ontwikkeling van dit brugtype wel zeer goed te volgen De electrisch ge- laschte leuningen van de val zijn samen gesteld uit eenvoudig profiel- en staafijzer. Ze vormen met de brug een, zij het wat stevig, harmonisch geheel. De balans, die door haar groote breedte op vrij lage ha mei-stijlen schijnt te zijn ongesteld, is vrij gehouden van onnoodige verbindingen. Haar strakke lijnen doen het in deze om geving dan ook uitstekend. De mechanische beweging geschiedt met behulp van 2 electro-motoren elk van slechtst 5 PK., waarbij het vertragingsme chanisme ingebouwd is. Het nuttige effect bij deze constructie is 2-maal zoo groot als bij de tot op heden toe gebruikelijke uitvoering. Het is echter mogelijk de brug slechts één motor te openen. De openings tijd bii volledig ophalen der brug bedraagt slechts 40 sec. Ook de reserve-handbewe ging is op elk der 2 motoren aangebracht, terwijl zoo dit noodig. de opening met de hand vanaf één zijde geschiedt. De moto reu zijn niet zooals dit b.v. bij de Wilhel- minabrug geschiedt door assen gekoppeld, doch slechts z.g electrisch gekoppeld. Dit is de eerste maal in ons land. dat dit sy steem bii een ophaalbrug wordt toegepast. Het groote voordeel van deze constructie is dat een kelder gemist kan worden en dus op den bouw wordt bespaard. De keuze van de hoofdkleur hadden wij liefst nog iets groener gezien al doet de pauwblauwe kleur het veel beter dan de blauwgrijze tint van de Blauwpoortsbrug. Het gras op de aansluitende taluds en de beplanting naast de trottoirs vroolliken het geheel nog wat op. Vanaf den spoorwegovergang aan den Haagweg kan men het geheel uitstekend bewonderen. Men zal dan tot de conclusie moeten komen dat de dienst van Gemeen tewerken in aesthctisch opzicht met deze brug uitstekend is geslaagd. Ook technisch bekeken doet Ze blijken dat Gemeentewer ken ten volle voor haar taak is berekend. Wij wenschen haar veel succes met deze brug en verzoeken de omwonenden a.s. Dinsdag door het uitsteken der vlaggen van hun ingenomenheid met deze nieuwe verbinding te doen blijken. ALBERT SCHWEITZER. Opwekking van dr. Boersema. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende ad vertentie betreffende de lezing en het concert van prof. dr. Alb. Schweitzer op Maandag 23 en Vrijdag 27 Mei a.s. Gaarne geven wij op verzoek van het Leidsche comité plaats aan de volgende warm ge stelde woorden, welke een der leden van het comité, dr. K. H. Boersema, schreef ter inleiding van Schweitzers komst hier ter stede en tot opwekking van onze lezers om die bijzondere figuur, in wie onze tijd zijn held heeft gevonden, te gaan zien en hooren. „Binnenkort zal hij wederom in ons midden zijn. Is het te veel gezegd, als wij beweren, dat het zien alleen reeds voor velen een openbaring is? Immers wij zien niet zoo heel veel groote mannen tegen woordig, wier woord tegelijkertijd hun daad is. Wij hebben gedroomd en gelezen van velen, die vroeger groot waren in hun wereldoverwinnende zelfverzaking; maar het bleef bij droomen en gedachten. En nu kunnen wij aanschouwen eenen, die zijn eigen wereldbeschouwing tot de wer kelijkheid van zijn leven maakt. Men schrijft op het oogenblik weer veel over hem; want men kent zijn laatste ge schrift „Aus meinem Leben", en men her innert zich de vroegere. Men weet, dat daar moeilijke bij waren, en men peinst er nu weer even over: hoe hij betreurde, dat de tegenwoordige philosophie niets anders is dan bloot historisch beschrijven en zinledig begrippenspel; hoe de philoso phie alleen weer een bouwend element in 's menschen diepste verlangen kan zijn, wanneer zij zich op hetzelfde doel richt als het godsdienstige. Wanneer zij met behulp van het denken doordringt in wat méér dan alle denken is, in het ethische willen, en eens en vooral de dualiteit tus- schen verklaren van de wereld en ethisch aanvaarden van onze levenstaak nimmer wil oplossen, maar alleen in den „eerbied voor het leven" een zedelijke levensbe schouwing wil bouwen. En nog veel andere komen ons voor den geest, als wij weer denken aan alle zijn vroegere werken doch daar is het ons toch eigenlijk niet om te doen. Wij willen hem weer zien en hooren. En dan willen we ons herinneren, hoe hij dat alles zelf heeft opgebouwd, zijn groote kennis, zijn muzikaal gevoel en kunnen, zijn diep meeleven met al het mensche- lijke. Wat heeft deze man gewerkt, die toch eigenlijk een droomer van nature was. Wij kunnen ons begrijpen hoe dank baar hij bleef voor dien leermeester, die hem eens en voorgoed van het droomen heeft genezen; hoe dankbaar kunnen wij echter blijven, dat nochtans de droom de ondergrond van zijn daad blijft. Wij ver nemen het van hemzelf hoe hij het als de zegen van zijn leven heeft gevoeld, te hebben kunnen waarnemen,, reeds op de lagere schooi, dat klasgenooten, die het ambacht zouden kiezen als hun levens beroep, in die jaren de vluggeren waren in rekenen en andere vakken. Deze man moet muzikaal van gevoel zijn. Muziek is immers vertolking van ge moedsimpressie. Maar welk een durende inspanning en oefening is daar noodig ge weest, om zóó Bach te kunnen vertolken, om zóó in het wezen van dien geest door te dringen, om zóóveel techniek te ver werven, om zóó het orgel te kennen tot in de kleinste onderdeden, als hij dit doet. Maar zoo kan hij dan ook in zijn be- heerschte techniek zijn diepste gelooven uitdrukken; want. dat Albert Schweitzer in zijn Bachspel zijn eigen geloof uitzingt, evenals de groote Leipziger Cantor zelf. is niet teveel gezegd. Het woord van Bach, dat alle muziek, welke niet uit God is, slechts lawaai van den duivel is, kon een woord van Schweitzer zelf zijn. In zijn muziek belijdt hij zijn geloof in God en mensch. Dat diepe geloof, dat uit den geest is. Hij vertelt het als het verhaal van Mitchi, die doof en blind toch nimmer den kerk dienst overslaat, omdat hij zich één weet in den geest van Christus. Hij ziet het ne-rrstambeld in Colmar, en dadelijk grijpt het verlangen hem aan, om in hem den evenmensch te helpen. En weer wordt ophieuw het studieboek ter hand geno men. en acht jaren later mag hij in het Afrikaansche oerwoud de zegeningen van Europeesche medische kennis en kunde brengen. Wat een werk en wat een moeite, welke teleurstellingen enbe vredigingen. Want hij komt er! Van alle kanten komt steun Wij weten het allen uit zijn boeken. Ook weten wij van zijn diepe menschenkennis, die aanstonds het zwak van den inlander peilt, niet om te smaden maar om te helpen; dat hij vadsig is en verwaand, maar ook van een kinder lijke hulpbehoevendheid en dankbaarheid. En dan dat. menschkundige woord, dat hij zich de oudere broer van de negers wil noemen in de eenheid van het mensche- lijke geslacht; de oudere, om in bewuste geoorloofde meerderheid gezaghebbend te kunnen dienen. Blijde zijn wij, dat Schweitzer dit stukje zelf niet zal lezen; het is'immers ook niet voor hem geschreven. Wanneer hij het las, dan zou zijn eenig woord dit zijn; wilt gij naar mij luisteren en mij helnen, goed; maar doet gij nu ook, wat ik doe, in uw eigen overzeesche gewesten onder de inheemschen daar, en waar ge maar verder wilt en kunt. En het is ook met deze gedachten, dat wij naar hem willen zien en hooren, beide keeren in de Hooglandsche- en in de Pie terskerk, in de gelukkige zekerheid, dat iets van zijn „eerbied voor het leven" in het onze kan en zal overgaan." HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: A. C. Buiks, Haarlemmerstraat 25, Lei den, winkel in schoenen, enz. Wijziging: Firma D. de Bruyn Yzn., Dorpsstraat 162, Hazerswoude, winkel in manufactu ren. Opheffing filiaal Voorkade 59 Bos koop, dd. 12 April 1932. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtsgeleerdheid de heeren F, J. H. Snij ders (Londen) en J. van Lonkhuyzen Snijders (Londen) en J. van Lonkhuyzen Economisch doctoraal examen Indologie de heer B. Hemans (Rotterdam). DE VERBETERING VAN DEN SPOORWEG LEIDEN—WOERDEN. De werkzaamheden aan de vernieuwing van den spoorweg LeidenWoerden, vorde ren snel en tot Zoeterwoude is het wegdek reeds geheel vernieuwd en de korte rails door langere vervangen, waardoor het hin derlijke stooten gedurende den rit belang rijk verminderd wordt. Einde Mei hoopt men met de werkzaam heden geheel klaar te zijn. DE BIOSCOPEN. Trianon-Theater. Om de Duitsche klucht ,Er und seine Schwester" met in de hoofdrollen Vlasta Burian, Anny Ondra, en Roda Roda, is gisteravond reeds hartelijk gelachen en zal de volgende dagen ook geschaterd worden De situaties waarin Vlasta Burian zich plaatst en geplaatst ziet. zijn dan ook zoo komisch dat het uit gesloten schijnt, dat iemand ze zonder te lachen kan aanzien! Naast het spel van den hoofdpersoon dient dat van Anny Ondra, als zijn zuster te worden vermeld. Ze is niet alleen een bekoorlijk kamermeis je maar ontpopt zich later tevens als een uitstekende danseuse met een prettige stem. Allerlei liedjes worden in deze. ten deele een revue weergevende film ten ge- hoore gebracht en de practijk van de klankfilm heeft geleerd dat dit maar zel den tevergeefs geschiedt! Voor de pauze wordt een film van Al Johson. „Mammy" getiteld, vertoond, bene vens het uitgebreide journaal en een tee kenfilmpje. BINNENLAND. De Indische tentoonstellin in het West- broekpark te 's-Gravenhage is heden officieel geopend. (Ie Blad). Voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wctsvoorstel-Albarda tot verbod van particuliere gewapende corpsen. (Bin nenland, 2e Blad). De bevoegdheid der tandheelkundigen. (Binnenland, 2e Blad). Ons parlementair overzicht. (2e Blad). Doodelijk auto-ongeluk bij Naardcn door het springen van een auto-band. (Gemengd, 2e Blad). De Lemvog-kwestie in den Raad van Oegstgeest; het beslag opgeheven. (2e BI.) BUITENLAND. Veroordeeling van Nationaal-socialis- tische Rijksdagleden. (Buitenl., le Blad). Ontwapeningsdebat in het Engelsche Lagerhuis. (Buitenl., le Blad). De regeering Lang ontslagen door den gouverneur van Nieuw-Zuid-Wales. (Bui tenl., le Blad). De Oceaanvlucht van Rcichers mislukt. De vlieger in zee gevallen doch gered. (Tel., le Blad). Casino-Theater. Het programma in bovengenoemd theater blijkt weer goed verzorgd. De eerste hoofdfilm is de beroem de film „Gold Rush" een reprise, met in de hoofdrol de bekende filmster Charlie Chaplin. Ongetwijfeld zullen velen van de zen komischen filmspeler weer eens willen genieten! De tweede hoofdfilm luidt ..De Berggids van Zakopane" met in de hoofd rollen: Lilian Ellis Helen Steels. Inge Frank. Eva Simon. Kenneth Rivé. Een film die het programma op waardige wijze aanvult. Wij kunnen dan ook met een ge rust hart een bezoek aanbevelen. City-Theater. Het theater aan de Haarlemmerstraat geeft deze week een re prise van „De onsterfelijke vagebond", naar de gelijknamige operette van Edmund Eysler. Deze door Gustav Ucicky uitstekend geregisseerde toonfilm uit de Joe May-pro- ductie. was indertijd de eerste geluidsfilm van Liane Haid en Gustav Fröhlich en wanneer men deze film nog eens aan schouwt, blijkt, dat dit duo de vuurproef glansrijk doorstaan heeft. Naast hun ver rassend goed spel geeft ook Hans Adal bert von Schlettow als „Dritter im Bunde" een gave vertolking van zijn rol te genie ten. Een zeer gevarieerd voorprogramma gaat aan deze film vooraf. Luxor-Theater. Om de populariteit van het „eeuwige" duo: Lilian Harvey Willy Fritseh voor de beproeving van over bekendheid en sleur te vrijwaren, heeft de Ufa aan beiden andere tegenspelers gege ven Lilian Harvey zagen wij zoo reeds in eenige succesvolle nieuwe rollen en met „Ronny" mag ook ten opzichte van Willy Fritseh de proef geslaagd worden genoemd. Kathe von Nagy is nu z'n partnerin: zij is in deze operette-film althans minder uitbundig dan de zeer temperamentvolle Lilian, maar als actrice verstaat zij haar vak voortreffelijk en haar goede, prettige stem komt haar in dit vroolijke amuse- ments-stuk buitengewoon ter stade. Als het pittige mode-ontwerpstertje trekt zij met een groot aantal costumes naar de hoofd stand van Perusa waar de jeugdige le venslustige vorst (Willy Fritseh) het te kort aan mogelijkheden om z'n bruisend leven uit te vieren, heeft pogen aan te vullen door het componeeren van een ope rette. Voor de uitvoering daarvan is een zangeres noodig en de komische intendant (Otto Wallburg) heeft daarvoor de be roemde Parijsche .nachtegaal" geënga geerd. Maar dit „vogeltje" laat op het laat ste oogenblik verstek gaan en de bekoor lijke Ronny wordt tengevolge van een misverstand door den vorst aangezien voor de zangeres. Dat leidt tot kennisma king tot liefde op het eerste gezicht tot eenige verwikkelingen en tot een bevredi gend slot. waarbij de twee jonge menschen elkaar kriigen! Men heeft den regisseur van dit film werk gebrek aan oorspronkelijkheid verwe ten en In zekere mate is dat gerechtvaar digd Ronnv'» afscheid wekt herinneringen op aan De Privé-secretaresse" terwiil haar rondrit door Perusa sterk overeenkomt met een scène uit Het Congres danst" Doch anderzijds bevat deze film toch ook vele origineele vondsten die der regie tot eer strekken. Zij wordt verder uitstekend ge speeld. vooral Willy Fritseh is weer a] tem perament en actie, terwiil Kathe von Nagy een zeer goede partner is Merkwaardig dat zij eigenlijk de eenige vrouw is in deze mooie operette! Otto Wallbure tenslotte is weer de komiek die altijd boeit en het du- bliek bii voortduring doet schaterlachen! Emmerich Kalman componeerde de mu ziek, waarin meerdere Schlagers voor komen.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1