Tanden zoo blank als Parelen LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 10 Mei UIT DE O^STBFKEN. DE OEFENINGEN OP DE RIJKS SCHIETBANEN. Door de navolgende verecnigingen zal in liet a.s. seizoen voor de te houden oefe ningen van de Riiksschietbanen worden gebruik gemaakt: De Burgerwachten te Katwijk. Voorschoten, Oegrtgeest. Rijnsburg Valkenburg, Leiderdorp, Leiden Zoeter- woude, Wassenaar, de Vrijwillige Land storm Verband Leiden, de Sclretvereeniging „Generaal Snijders" het korps Vrijw. Landstorm Z.H. West. BENTHUIZEN. Alg. Verg. Coöp. Boerenleenbank. Alhier hielden de leden der Coop. Boe renleenbank de nlgemeene vergadering. Aanwezig G6 van de 147 leden. De voor zitter, de heer J. K. v. d. Maas opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen zondeT stemming en verandering werden vastgesteld. Art. 7 van het Huishoudelijk Reglement werd gewijzigd zoodat het bestuur aan een lid een voorschot of crediet in loo- pende rekening mag toestaan tot hoogstens A 2000. Bij verkiezing van een lid van den raad van Toezicht werd met 57 van de 61 uitgebrachte stemmen herkozen de heer g. vap der Eijk. Bij verkiezing van een Bestuurslid werd herkozen de heer J. K. v. d. Maas met 61 van de 6! uitgebrachte stemmen. De balans en rekening werden goedge keurd zooals zij door Bestuur en Raad van Toezicht waren goed gevonden. Er bleek een winst te zijn gtemaakt van f. 1104.54. waardoor het reserve-fonds gebracht werd op f. 30065.15. Dit jaar werden geen ver liezen geleden. Enkele cijfers uit de balans: Uitstaande voorschotten f. 73.944.33, te goed in loopende rekening f. 354784.61; schuld aan de spaar bank f. 358 534.75, schuld in loopende reke ning f. 81.669.32. Bezittingen totaal f. 441.308,61. Schulden dito. Rekeningen in Ontvangsten v. d. spaar bank f. 159.450.16; rente 1 13.035,50 Terug betaalde voorschotten f. 28.10008. Ontvang sten L.R. f. 529.772.50 Rente voorschotten f. 3423.41. Rente L.R. f. 15.659.41 Totaal ontvangsten f. 763 778 20. Uitgaven Spaar bank f. 170.003 29. Gegeven voorschotten f. 33.700. Uitgaven L.R. f. 525.916.13. Uit gegeven rente L.R. f. 1770.53. Diverse uit gaven f. 1381.01, De voorzitter dankte den 'kassier, den heer A. v. Os, voor zijn ge houden beheer, terwijl hij namens het be stuur mede deelde dat het percentage van laf 1 Mei j.l. aldus is vastgesteld: vergoed aan spaargeld in depot L.R. 3% pet. ge geven moet worden door leden in schuld 4J/e pet. door de vcreenigingen 43/j pet. Noodgedwongen werd dus alles met >/i pet. verhoogd. Goedgevonden werd het voorstel (lat door het bestuur enkele leden daar ueze met meer bekwaam zijn om overeen komsten aan te gaan zullen worden afgeschreven. Rondvraag. De heer A. Schel lingerhout merkt op dat men een jaar verslag zou krijgen van de bank, daar was vroeger toch over gesproken. De voor zitter antwoordt, dat hij het drukken over bodig acht, daar het aanschaffen nog al kostbaar is en de verslaggever van liet „Leidsch Dagblad" een en ander altijd zuiver opneemt, zoodat 't daarin te lezen is. Daar niemand belang stelt In een jaar verslag, werd den kassier verzocht speciaal voor den lieer Schellingerhout, een verslag ta schrijven. Niets meer aan de orde zijnde siogt de voorzitter onder dankzegging aan de opgekomenen de vergadering." HAARLEMMERMEER. Raadsagcnda. In de Donderdag te houden openbare vergadering van den raad dezer gemeente zullen de volgende punten aan de orde .worden gesteld: Ingekomen stukken; be noeming onderwijzend personeel; aan vragen rijksvoorschot krachtens de land- nrbeiderswet; bespreking rapport van de commissie van onderzoek inzake de uit voering van verschillende grondwerken bij wijze van werkverschaffing in het voor jaar van 1931 te Nieuw Vennep; verzoek A. Colijn om bierverlof; vaststelling van een regeling voor bet ingebruik geven van lokalen in scholen en andere gebouwen; nadere formuliering van het raadsbesluit in zake het bebouwingsvoorschrifi voor de omgeving van de Badhoevebcerderij; vast stelling van verordeningen op de heffing en invordering van vergunningsrechten en verlofs,echten; Voorstal om in Zwa e.iburg een perecel grond in opslal af te staan aan liet bestuur van de Halfwegsche zwem- vereeniging en Reddingsbrigade. -o HILLEGOM. 50 jaar getrouwd. Het echtpaar Antonie Rovers en Aaltje .lans wonende I oosterweg II no. 21 alhier hoopt 19 Mei zijn 50-jarige echtvereaniging te herdenken. KATWITK. Wegens werkzaamheden ten behoeve der Leidsche Duinwatermaatscbappij, z.g. grondboringen, kunnen er voorloopig geen schietoefeningen gehouden worden op do banen tusschen de watertoren en hot Zee hospitium KATWITK AAN DEN RITN. Gisteravond werd in liet Parochiehuis de velling gehouden van te veld staande bloembollen, geteelt ten bate der R.K. Kerk. Er was veel animo, zooals zulks hij dergelijke veilingen meestal liet geval is. Dc opbrengst bedroeg de mooie som van f 1290. KATWITK AAN ZEE. Stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 627 werkzoekenden zijnde: 154 losse arbeiders, 2! opperlieden, 73 grondwerkers, 30 timmer lieden, 1 schilder. 21 metselaars. 37 kuipers, 3 varensgezellen, 1 brondbakkersknecht, l' kistenmaker. 1 pottenbakker. J autogeen- lasscher, 1 expeditiekneclit, 140 visschers. 5 scheepmakers (waarvan 4 om de week werkloos zijn), 2 mandenmakers, 14 sto kers, 5 binnenschippers, 7 fabrieksarbeiders. 1 boerenarbeider, 2 bloemisten, 1 tuinman! 88 landarbeiders, 4 chauffeurs, 1 boekhou der en 1 metselaar beneden de 18 jaar. Het aantal geplaatsten bij de werkver schaffing is 17. Het verslag van hel Crisis-Comitc. Als aanvulling van het gepubliceerde verslag van de secretaris vermelden wij nog: Het comité stelt het op prijs, dat zijn werkwijze nopens het verleenen van steunuitkeeringen. ter kennis van belang stellenden wordt gebracht Alle binnengekomen aanvragen om steun, zijn In de voltallige vergadering van het uitvoerend Comité behandeld. Hierbij waren tegenwoordig de diakenen resp. armmeesters van de Kerkgenoot schappen. alsmede de hceren J. van Duyr. en C. Jonker, welke beide laatsten belast zijn met het toezicht op de werkverschaf fing en Gemeentelijke steunuitkeering. Aan de hand van den steun verleend door Kerk. Werkverschaffing of Gemeente werd dan vastgesteld of, en zoo ja. welke steun door het Comité moest worden ver leend. De belangrijkheid van het werk door het dames-comité verricht, blijkt uit de navolgende gedistibueerde goederen. 46 Mantels, 33 jassen, 62 hemden 79 jurken, 61 pakjes. 70 borstrokken, 36 mutsen, 60 broekjes, 8 luierbroekjcs, 5 bandjes, 2 slobbroekjes. 77 flanellen 49 truien. 138 paar kousen. 12 lakens. 10 s.lco- pen. 2 kussens. 16 luiers. 24 baby-pakjes, 2 ledikanten met matras. 1 lap nieuw jaeger, 5 lappen stof voor jurken. 3 lap pen flanel 2 lappen katoen. 2 paar hand schoenen 1 buikband. 1 partij turf. 8 mannenpakken, 3 werkjassen, 16 werk broeken. 63 onderjurken, 50 schorten. 71 directoires 26 rokken, 20 jumpers. 14 camisoles. 55 onderbroeken, 19 overhem den, 3 petten, 16 vesten 9 paar pantoffels, 36 paar sokken. 31 bovenbroeken, 4 col bertjassen, 33 blouses, 2 capes, 13 pyama's en nachtponnen, 3 regenjassen. 24 dekens, 10 sjaals, 2 paar klompen. 104 paar schoe nen en 21 paar vetleeren werkschoenen P. B. groentehandelaar in de Burgers- dijkstraat deed bij de politie aangifte, t an het feit dat eenlge jongens zijn paard, dat tusschen de binnen- en de buiten sluizen aan den bermkant van het kanaal gTaasde hebben mishandeld en met stee- nen gegooid, zoodat het werd gewond De politie stelt een onderzoek in. De politie constateerde, dat een ..dame" op een perceel land aan den j Wassenaarschenweg bezig was met het uitrukken van tulpenbloemen. Zoodra zij den agent van politie bemerkte, wilde zij in een daar wachtende auto springen en wegrijden. De auto werd door de politie aangehouden, terwijl de daderes J. P. v. d. B. wonende Mooglandstr. te Rotterdam wegens diefstal een procesverbaal opliep Het afhalen van steungelden voor on georganiseerde arbeiders heeft in het ver volg plaats des Zaterdagsmiddags tusschen 2 en i' uur op hel Gemeentehuis te Katwijk a. d. Rijn. Tc Den Haag zijn geslaagd voor het examen voor schipper op stoom- en znilzeevisschersvaartuigen Huihert Messe- makcr Huibzn. en Teun van der Plas Jzn., beiden zijn leerlingen van de visscherij- school alhier. RECLAME. 9398 wanneer U ze 's morgens en 's avonds met Odol-Tandpasta poetst. Ze wordt uit de fijnste grondstoffen samengesteld, die het tand-glazuur niet aantasten en toch de tanden prachtig blank polijsten. TAWIJitPyHSTA gewild in 98 landen! LISSE. Loop der bevolking. Vertrokken: P. M. Weijers, naar Hillc- gom; Mej. I. E. Uijldert, naar Zweden: L. M. v. Keulen en gezin, naar Haarlem mermeer. Door den minister van Waterstaat is machtiging verleend aan de N.V. Radio Centrale Lisse voor den aanleg van en het glehruiken van een inrichting voor Radio-distributie. NOORDWITK. Raadsagcnda. Vrijdag a.s. komt de raad dezer gemeente des n.m. te 2 uur in openbare vergadering bijeen fer bespreking van onderstaande punten: 1. Verkiezing wethouder wegens ontslag name door den liteer van der Wiel. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingcn 4 Vaststelling notulen. 5, Verzoek S J Zandvoort om verlaging gasprijs. .6 Verbetering van den Rijnsburgerweg. 7. Bestrating, verbreeding en vernieuwing van de bestrating van den Nieuwe Zeeweg. 8. Voorstel inzake doorloopende open stelling van de telefoon. 9. Wijziging van de verordening tot af wijking van eenige bepalingen" van de winkelsluitingswet. 19. Wijriging v. d. schoolgcitlverordeniag. 11. Vaststelling kohier Rioolbeias'Jng '32. 12. Huur stukje grond voor transformator G. E. B Naar wij vernemen wordt er in samenwerking door de Mij Zeebad en het Gemeentebestuur een nieuw autopark aangelegd bij het Oran.iebac aan den Noord Boulevard. Door den Min. van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is het percentage, dat door het rijk wordt bijgedragen in de kosten van de gemeentelijke werkver schaffing verhoogd van 25"/» op 30"/». OEGSTGEEST. Aanrijding Mej. J. Th. Z. woriende te Der. Haag, die met haar rijwiel op den Rijksstraatweg achter het Groene Kerkje reed werd door een Brockway-bus aangereden waardoor zij in de sloot terecht kwam. Door voorbij gangers werd zij onmiddellijk uit haar benarde positie verlost. Het bleek dat zij haar voet zoodanig had bezeerd dat zit deze moest laten verbinden. Per auto is zij naar haar woning vervoerd. De politie heeft de zaak .in onderzoek. Auto-ongeval. Gisteravond te omstreeks 7.15 reed de lieer S wonende te Scheveningen met éen Essexauto op den Rijksstraatweg nabij Rhijnhof toen een der handen sprong. De bestuurder geraakte hierdoor het stuur kwijt en reed met volle vaart in de langs dien weg gelegen (rauibaan van de H.T.M. Do auto kantelde op de trambaan om. De inzittenden, twee heerei en drie dames allen behoorende tot de familie S werden door het personeel van de Mij. „De Boeton" bevrijd. De inzittenden hadden verschillende snij- en schaafwonden opgeloopen, welke werden verhonden uit den verbandlTammel van ..De Boeton's \yegeiibouw". Dc auto werd met man en macht van de rails gehaald, zoodat de tram geen 'vertraging ondervond. Wij herinneren Hierbij aan de Muziek- en Tooncelnitvoering. welke morgenavond ten bate van het Plaatselijk Crisis-comité in hei Patronaatsgebouw wordt gehouden. De artistieke programma belooft vel' Een beperkt aantal kaarten a f. 0.75 en f 0.50 is nog verkrijgbaar hij de penningmecste- resse mevr. cir Timmermans WARMOND. Woning ontruimd. Daar de molenaar van den Broek en Simontjes polder geen gevolg had gege ven aan de aanzegging om deze molen woning te ontruimen, daar zij onbewoon baar was verklaard en de termijn van ontruiming was verstreken, is deze woning in tegenwoordigheid van den Burgemeester ontruimd en gesloten. Te water geraakt en verdronken. Het 3-jarig zoontje van den heer J. Warmerdam geraakte in een sloot nabij de woning. Daar er niemand in de on middellijke omgeving was, is de arme kleine verdronken. Pogingen door dr. Walenkamp en de politie aangewend om de levensgeesten op t» wekken, mochten niet meer linten. Aan liet postkantoor alhier werd ge durende de maand April ingelegd een be drag van f. 6095.21, terwijl wérd terug betaald oen liedrag van f. 6827.54. Het laatst door het kantoor uitgegeven lioekje draagt het nummer 3831. WASSENAAR. Zendingsfcest op 2den Pinksterdag. De Herv. Zendingsvereeniging te Voor schoten organiseert 2den Pinksterdag op het landgoed van H.M. de Koningin „Raaphorst" alhier een zendlngsfeest. Als sprekers zullen optreden: ds. H. P. Fortgens te Voorschoten, ds. D. A. van den Bosch te 's-Gravenhage; Zendeling J. Eygendaal, van Nieuw Guinea: ds. J. G L. Brouwer te Alphen aan den Rijn en prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine alhier. Medewerking verleend het harmonie- gezelschap „Benvenuto" te Voorschoten. ZEVENHOVEN. Het plaatselijk Crisis-Comité. Alhier vergaderde het plaatselijk crisis comité om de toegezonden goederen, schoe nen en klompen en kleedingstukken en dekens te verdeelen. Aan alle aanvragen kon voldaan worden. Menig huismoeder was in opgeruimde stemming. Bij de gehouden keuring van de lich ting 1933 werden alie personen goed gekeurd. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Loonsverlaging gemeentepersoncei Uitbreiding Burgerl. Armbestuur Steunregeling wcrkloozen Aanneming uitbreidingsplan c.a. De raad onzer gemeente kwam gister avond 7 uur in openbare vergadering bij een. Voorzitter de burgemeester dr. H. J. Lovink. Secretaris K. Salverda. Aanwezig 16 leden. Afwezig de heer Ten Cate Brouwer. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Allereerst kwam aan de orde: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer P. J. Koelewijn als lid van den Raad Nadat deze door een commissie uit. den Raad was onderzocht, werd het nieuwe Raadslid toegelaten als lid, waarna hij in itanden van den voorzitter de beloften af legde. Ingekomen stukken: Van Ged. Staten goedkeuring van enkele Raadsbesluiten Op een vraag, gesteld door den heer B. Spreij deelen B en W. mede. dat het niet in hun voornemen ligt. voorstellen te doen om in de Lindehovestraat uithaalplaatscn aan te brengen Wel willen zij nog een paar waarschuwingsborden plaatsen. Evenmin zijn B en W. geneigd te vol doen aan den aandrang van den heer Cocx inzake het ophalen van vuilnis in het dorp Aarlanderveen. Tot dusver kwamen geen klachten in en B. en W. zijn zeer voorzichtig, waai- het geldt de instelling van nieuwe diensten De heer Cocx loonde zich daarmee geenszins bevredigd en kreeg daarom den raad zelf met een voorste! dienaangaande te komen. Op de vrager., gedaan door den heer van Kleef betreffende plaats gehad heb bende malversaties aan de noodslacht- plaats deelen B. en W. mede. dat zij in dertijd niet uit de pers, maar van den veearts kennis kregen van deze zaak. Het onderzoek is nu beëindigd en gebleken is dat inderdaad in één geval onjuist, gehan deld is De betrokken ambtenaar heeft zelf de door hem veroorzaakte schade aan den belanghebbende vergoed. De gemeente zelf heeft in geen enkel opzicht schade ge leden en onmiddellijk na het geval heb ben B. en W. maatregelen ter strengere ccntróle genomen, zoodat herhaling bui tengesloten Is Een Zang- en Muziekvereeniging te Aarlanderveen vroegen verlof om hun re petities te mogen houden in een lokaal der O.L. School aldaar. Op grond van een advies van het hoofd der school stellen B en W. voor dit niet toe te staan te meer daar op het Dorp vol doende gelegenheid is op andere wijze ge holpen te worden. Op aandrang van enkele raadsleden die in tegengestelden zin pleitten, zei de voorzitter toe. dat hij de zaak nog eens zou onderzoeken en werd dit verzoek dus aangehouden. De heer Chardon had bericht gezonden dat hij bedankt als lid van de Comm. van Toezicht op het, LO. Een. verzoek van de Drankweerotgani- saties om verlaging van het aantal ver gunningen zal beantwoord worden mêt de mededeeling, dat de wet daartoe pas in 1935 gelegenheid biedt. Op voorstel van B en Vv. werd gunstig beschikt op een verzoek van inwoners van wijk Hoorn om doortrekking van de elec- trlciteitskabel tot aan de grens met Ha- zerswoude. Naar aanleiding van een verzoek van jeugdige werkloozen om moreelen en ma- terieelen steun richt de heer Den Ui.il tot B. on W. het verwijt, dat zij deze zaak maar steeds op de lange baan schuiven. Hij krijgt den Indruk dat dit college niet genoeg overtuigd is van den onhoudbaren toestand waarin zooveel jonge menschen verkeeren. De voorzitter toont aan dat B. en W. voldoende spoed betracht hebben maar dat een schrijven aan den Minister om steun tot nog toe niet beantwoord werd. Persoonlijk zal de voorzitter op antwoord aandringen. 2. Voorstel van B. en W. tot aankoop van rentegevende eigendommen ten be hoeve van het Waarborgfonds inzake Wo ningbouw. De heer Koren waagt of de huren dezer woningen niet verlaagd dienen te worden. De voorz. zegt. dat dit van het Ministe rie moet uitgaan. De heer Koren zegt, dat particulieren nu voorgaan. De voorzitter zegt, dat indien dit waar is de gemeente ook aandrang kan uit oefenen De heer Den Uijl deelt mee, dat in Slie- drecht dergelijke woningen in huur ver laagd zijn. De voorz. zal dit onderzoeken. Daarna z. h. st. aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de regeling voor de belegging en op neming van kasgelden door den gemeente ontvanger. De heer Boeren vraagt of het geen over weging verdient het risico over meerdere banken te verdeelen. De voorz. toont aan dat hier geen reden voor is. Zonder h. st. aangenomen 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling verordeningen inzake het vergunnings- en verlofsrecht krachtens de Drankwet 1931 (Stbd. No. 476). Zonder h. st. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de Zondagssluiting voor winkels. De heer Den Uijl is het hier niet mee eens. Voor sommige winkeliers zou het een voordeel zijn als hun winkels enkele uren geopend zijn op Zondag. Hij doet daartoe een voorstel. De Voorzitter zegt, dat steeds gebleken is. dat over het algemeen de Zondagslui ting gewenscht wordt. J.l. Zondag waren ook geen winkels open. De heer Den Uijl trekt zijn voorstel In De heer Boeren staat vrij roanl tegen over dit voorstel. Om het algemeen cachet dat de gemeente heeft gekregen zou hij niet gaarne tegen het voorstel stemmen. Hierna z. h. st. aangenomen. 6. Voorstel van B, en W. tot toepassing van een tijdelijke korting van 3 pCt.. op de jaarwedden en belooningen van het ge- meentepersoneel met ingang van l Mei 1932, voor zoover die jaarwedden en loo- nen door den Raad of krachtens door deze vastgestelde regeling, zijn bepaald. Zonder h. st. aangenomen. 7. Benoeming van 2 leden van het Alge meen Armbestuur (het betreft hier ult- HEDEN: N.V. Dubbeldeman's Boekhan-ü verg. van aandeelhouders, 8 co: Woensdag. Nutsgebouw. Jeruel-conferentie 8 uur nam. Oegstgeest (Irene): Prop.-a-0M Jeugdcomité, 8 uur nam. Katwijk aan Zee: Gemeentes! Mulder (Voortliuizen) 7'/. uur nit BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoertl 8 Het Geheimzinnige masker en eener Vrouw. Woensdag en Zaterdag na.!r. dag 2 uur en 4 uur 30 nm. City-Bioscoop Haarlemmerstr .Export in Blond". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 c? dae 2 uur en 4 uur 30 nm. Lu::or-Theater. Stationsweg. 8 c- Inspiration". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 ne dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Breestraat 8o ,.Een Uurtje met jou". Woensdag en Zaterdag nm. 2 ub dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praevenüere kunde: Consultatiebureau voor kinderen Halftwee tot 3 uur nn ting tegen diphterle 4—5 uur nan Donderdags: Inst. v. Praeventfc nseskunde. Consultatiebureau voor holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdi apotheken wordt van Maandag 9 met Zondag 15 Mei a.s. (lsten Pint waargenomen door apotheek: C. B N. Rijn 18, telef. 523. Maandag 16 Mei (2en Pinksterdag) waar apotheek: P. du Croix, Ra-' ielef. S07. breiding van het aantal leden Aanbevolen worden: lo. J. C.V v. Mandersloostraat 5; H. Tabeniet, hoek 13: 2o. A. Vermeulen, Bri straat 13; A. v. d. Ent, Gnephoek De heer Den Uijl is teleurgesteü deze voordracht. De arbeider, die dragen wordt, is niet arbeider In als spr. wenscht. Waarom mocht S. D. A. P.'er zijn? Nu is geen recht aan alle groepen in de gemeente, een beroep op den Raad om hen tegemoet te komen. Wcth. Spreij is van heel anderen. De voorgestelde is wel degelijk ar' De heer Verdonk komt ook op t voorstelling van den heer Den Uijl. De heer Den Uijl zegt, dat de let Patrimonium en Chr. Wertar elippendragers zijn van het kapik 'Aoplaus op de publieke tribune. de voorzitter met ontruiming drein De heer Koelewijn stelt voor dé J. N. Engelsman als aanvulling r, tweede voordracht. Bij stemming?, heer J. C. v Muijen met algemeen men gekozen uit de eerste vol terwijl bij de stemming uit de voordracht de heer Vermeulen 111 d. Ent I st., de heer Engelsman 4sb erkrijgt. Alzoo is eerstgenoemde 8. Benoeming van een ambten» den burgerlijken stand in verband vacature, welke is ontstaan i overlijden van den heer J. van Aanbevolen worden de heeren: L Herngreen; 2. w. A. Lam. Bij stemming verkreeg weth. Hec 14 stemmen, de heer Lam 1 st. te noemd de heer G. M. Herngreen. 9. Voorstel van B. en W. tot vasts eener nieuwe regeling voor het re- van ondersteuning aan onvrijwilli! lcoze arbeiders. De voorzitter dringt aan aandacht te geven aan art 7, aan,- aan de bepalingen van den minlst niets te veranderen is. De heer Koelewijn had vermei" meerdere toelichting voor de verlagii gegeven. Nu de f.40 000 gedekt it wachtte hij geen verlaging, 't Alt zakelijk»te kunnen de menscliB aanschaffen. De heer Van Riet begrijpt cn mindering wordt voorgesteld, mas' den sprong te groot. Hij pleit re middenweg en stelt, voor niet f. 2. te verlagen. De heer Van Kleef kan liet sp van B. en W. verklaren. Spr. g de Raad de schare werklonzen, nog toe gegeven steun zeer nooalg niet mag beknibbelen en zal fisanw I-.et voorstel stemmen. Dc heer Boeren gelooft dat ico», meer zou geven. Spr. heeft gepel de groote gezinnen grootere uitsee. krijgen. Een groot voordeel is oat ling van het belastbaar inkomen»1 de gemeentekas veel minder Iaat dan voorheen. Er is zekere stabu-z- komen in de inkomsten der g® Wij moeten wel degelijk op de tr letten, doch spr. meent dat de gr groote gezinnen iets meer moeten gen en stelt daarom voor de gear- met f. 1.— te verhoogen voor i van 10 leden. Tegenover het geld dat aar loozenzorg wordt uitgegeven staat weer wordt besteed bij de middenn die de crisistoelagen hebben door de belasting. Spr. betrena huren nog zoo hoog zijn HIJ M»' afgevraagd wat de gemeente i- zou kunnen doen. Kunnen B. en in een samenspreking met huur aandringen op huurverlaging- 1 niet, dan zou de Raad zich mee- woningpolitiek moeten bezinnen. De heer Den Uyl kan zich met stel niet vereenigen, en vraagt w gezin met f 8.— per week rondkomen. De Armenwet scjk voor. dat het allernoodzakelijk)' schaft kan worden. Dc RaaaB„ woordelijk voor het welzijn van w' ingezetenen. De steunregeling is 'r gelooft, dat het grootste deel 7 Raad niet. in staat is te oorde»_, den toestand in de arbeidersgK huiseigenaren zullen zich met s

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6