CHR. HIST. JONGERENGROEPEN IN NEDERLAND Ufc Jaargang MAANDAG 9 MEI 1932 No. 22126 STADSNIEUWS. IN ALGEMEENE VERGADERING BIJEEN. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Im rts Dei regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen Ï..Yaeentscbappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle |Vt' advertentlën 35 Cts per regeL Kleine Advertentlën KSidtend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. ^isen maximum aantal woorden van 30. sso volgens postrecbt. Voor eventueele opzending van Iven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTa Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35, per week 1.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 4- portokosten. nummer bestaat uit VIER Blade» eerste blad. Leidsch Crisis-Comité. Giro No. 188690. r ons werd ontvangen: Personeel Uns f. 4.80, H. C. 1. 11.—. leidsch crisis-comite. xillecte van Woensdag j.l. heeft I591/1 opgebracht. Crisis-Comité beschikt over te p krachten in het Morschkwartler. polg is dat de opbrengst van de ag-Collecte daar niet aan de ver ben beantwoordt, hill een paar uur per week helpen? Luw S. de Vries—de Vries, Rapen- 1 geeft gaarne alle gewenschte iogen. 0 het bezoek van prof. alb. SCHWEITZER. I comité, dat zich alhier heeft ge- Jroor de regeling van de voordracht i orgelconcert van Prof. dr. Albert l'zer is samengesteld als volgt: Mr. I de Sande Bakhuyzen, eere-voor- iDr. K. H. Boersema? G. R. D. Crom- Iprof. dr. P. Ch. Flu; Prof. dr. G. J. V Mevr. L. Heeringvan Bosse; Ds. Eiemann; Dr. Cath. Hovens Gréve; [Kuilman; C. de Kemp; H. P. C. ■Leo Mens; J. P. Mulder; Ds E. L. 1 Mevr. J. NieuwenhuisUexküll; t G. G. J. Rademaker; Ds. Joh. [Dr. J. Riemens; Mevr. C. Schilp- Dr. P. D. Tjalsma; Prof. dr. Isaan. lommissie van uitvoering uit dit (wordt gevormd door ds. E. L. voorz.)Mevr. L. Heering—van llsecr.), J. P. Mulder en ds. Joh. De heer H. P. C. Maas, penning- der zangvereeniging „Sursum welke zooals reeds werd vermeld vorige bekendmaking welwillend riewerking verleent, is gaarne be ten voor het werk in Lambarene agst te nemen. Alle baten komen krek van eenige onvermijdelijke In ten goede aan den arbeid van Schweitzer. irkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente fcden stelde wederom de Hoogland- |ï:k beschikbaar voor de voordracht Jol. Schweitzer over den zendings- I in Lambarene op Maandag 23 Mei 1 vends te 8 uur, in de Pieters Kerk it orgelconcert van prof. Schweitzer tiewerking van „Sursum Corda" op j 27 Mei, eveneens des avonds te tordracht in de Hooglandsche Kerk s voor ieder toegankelijk zijn voor |ei plaatsen beschikbaar zijn; hier- illen eerlang toegangskaarten ver lat worden gesteld op nader per fntie bekend te maken plaats. Hier 1 collecte worden gehouden, tgansprijzen voor het orgelconcert uitvoering in de Pieters Kerk zijn |en f.0.50 plus rechten; bijzonder- mtrent kaaartenverkoop en plaats- eveneens later bekend te I per advertentie in dit blad. pummer der postrekening van den 1-P. C. Maas is 169198. i siebold-tentoonstelling. 10.000 betalende bezoekers. favond na de sluiting van de Von (■tentoonstelling vereenigden be- Tommissieleden en kweekers zich in pkamer. waar de voorzitter van de P; Leiden der Kon. Ned. Mij. voor P en Plantkunde, de heer J G. een korte toespraak hield. Hij 1 daarbij op, dat deze herdenking tot succes is geweest, doordat niet dan ruim 10.000 betalende bezoe- I tentoonstelling bezichtigden. Moor is zij geworden een van de lp bladzijden uit de geschiedenis Beelmg. iotte deelde de heer Ballego nog |dat het bestuur alsnog een Von plaquette als bestuursprijs heeft fad aan inzen(jjng „De Japan- F'b gearrangeerd door de Stichting ht«r rt6" RÜswijk;. Jr Niest sprak daarop woorden *™e hulde aan het adres van de mnïi en Mater; zonder deze ,J'6 °Pzet heel wat minder grootsch K*<cvSt. Belgische inzenders dankte ia'i tri t R'belus de Hollandsche Kam» hartelijke ontvangst en samenwerking. BR' TJALSMA BEROEPEN. Wsi™!lalsma Rem. pred. alhier, Is Khe"XechtiRde 'eden der Remon testal a, Sn'e te 's-Gravenhage uit ■tant T'alsma en ds. Wegerif tot (sicah„ Gekozen, ter vervulling i« v--v, ontstaan door het vertrek nsar Amsterdam, Zaterdagmiddag waren uit alle oorden van het land de Chr.-Historische Jongeren naar Leiden opgekomen ter bijwoning van de jaarlijksche algemeene vergadering, die in „Den Burcht" gehouden werd. De heer D. Hendriks, voorzitter van de ontvangende vereeniging, opende te ruim drie uur op de gebruikelijke wijze, heette allen hartelijk welkom en sprak er namens de afd. Leiden zijn dank over uit. dat Lei den ditmaal de eer te buurt was gevallen om voor de alg. vergadering te zijn aan gewezen. Hij hoopte, dat allen een aange name herinnering aan dit samenzijn mochten meenemen. De openingsrede. De federatie-voorzitter, de heer N. G. J. van Schouwenburg van Amsterdam, hield hierna de openingsrede. In treffende woorden herdacht hij het overlijden van dr. J. Th. de Visser, dien hij schetste als Iemand aan wien God een poot hart had geschonken. Daarom was hij in staat erin op te nemen de kleinste zorgen en nooden van ieder, die bij hem kwam met zijn be hoeften. Staande werden deze woorden aange hoord. Tot zijn eigenlijke openingsrede komen de, wees spr. erop. dat dit heden de laatste maal. voor hem de zesde keer, zou zijn, dat hij het woord als federatie-voorzitter tot de vergadering richt. Spr. voelt maar al te goed dat voor hem heden een tijdperk wordt afgesneden, dat niet meer terug komt. Men is maar eenmaal jong en in onze federatie eindip dat met den 30- jarigen leeftijd. Terugzien, aldus spr., doen wij niet. Wel zien we vooruit en wil spr. zijn hoorders een oogenblik bepalen bij het onderwerp: „Op de grens". De ontwikkeling van het politieke leven slaat spr. met andere oogen gade dan 7 jaar geleden bij de oprichting van de fede ratie. Eenerzijds valt een groote zucht waar te nemen naar een zeker radicalisme naar twee zijden gericht, anderzijds is er ten opzichte van het politieke leven en alles wat daarmede samenhangt een ernstig gebrek aan belangstelling, dikwijls over gaande in volslagen onverschilligheid. Spr. eindigde met een persoonlijk woord, waarin hij nog eens opwekte den kring te vergrooten en met dank aan God vcor het voorrecht deze reeks van jaren als voorzitter te hebben mogen fungeeren. applaus) Mr. dr. J. Schokking. die intusschen was binnengekomen, werd vervolgens door den heer Van Schouwenburg hartelijk v.el- kom geheeten; het verheugt hem dat dr. Schokking gevolg heeft willen geven aan het verzoek dezen middag in het midden der jongeren te willen verkeeren. Spreker schetste de altijd hartelijke belangstelling, die in den kring der Jongeren van hem is ondervonden en wenschte hem in zijn nieuwe functie Gods besten zegen toe. De vergadering stemde hiermede in door staande dr. Schokking Ps. 121 4 toe te zingen. Dr. Schokking zegde dank voor het hem toegezongen vers en de hartelijke woor den door den voorzitter gesproken. Hij wees er voorts op. dat het vooral in dezen tijd van zoo groote beteekenis is, dat de jongeren in politiek opzicht geschoold worden om straks ook krachtig voor hun politiek beginsel uit te komen. Namens het hoofdbestuur der Chr. Hist. Unie werd de vergadering nog toegespro ken door het Tweede Kamerlid, mej. mr. C. Frida Katz. terwijl onze oud-burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar namens de Eerste Kamer-fractie zich hierbij aansloot. De agenda. Vervolgens werden de jaarverslagen van" secretaris en penningmeesteresse behan deld en onder dank goedgekeurd. Verschillende voorstellen kwamen ver volgens aan de orde. waarna de bestuurs verkiezing plaats had. Herkozen werden mej. A. v. d. Tempel te Schiedam (penningmeesteresse) en de heer D. v. d. Berg te Utrecht (secretaris). Gekozen werden in de vacature-N. G. J. van Schouwenburg te Amsterdam (voor zitter). de heer H. van Saane te Amster dam; vacature-mr. A. Wensing de heer D. Hendriks te Leiden en in de vacature- K'. J. Langman de heere D. Th. a Th. v. d. Hoop van Slochteren te Doorn. Door het uittreden van den heer Van Schouwenburg moest een nieuwe voorzitter gekozen worden; bij acclamatie werd de heer D. v. d. Berg (secretaris) als zoodanig gekozen. Hierdoor zal in de functie van secretaris nog moeten worden voorzien. De heer A. W. Joolen, federatielid, sprak hierna namens alle jongeeren den schei denden ^voorzitter hartelijk toe. hem dan kende voor den arbeid dien hij in de af- loopen zeven jaar voor de groep heeft ver richt. Als stoffelijk blijk van waardeerig werd hem een schrijfbureau met lamp aange boden, terwijl mevr. Van Schouwenburg een bloemenhulde had in ontvangst te nemen. De heer Van Schouwenburg dankte mede namens zijn vrouw voor de hartelijke woorden tot hem gesproken, de verzeke ring gevende, dat de zaken van de jonge rengroep hem steeds belang zullen blijven inboezemen. Besloten werd de alg. vergadering ln 1933 te Utrecht te houden. Rede van prof. Slotemaker de Bruine. Prof. mr. J. R. Slotemaker de Brume van Wassenaar kreeg hierna gelegenheid om het onderwerp „De Antithese" in te lelden. Voortreffelijk, aldus spr., leent de behan deling van dit onderwerp zich in een ver gadering als deze en wel om twee redenen: Ten eerste omdat het onderwerp zelf zeer omstreden is en dat de jongeren nog geen vaste lijn voor hun politieke overtuiging getrokken hebben, en ten tweede: wie straks een eigen lijn wil trekken zal zich moeten dwingen met betrekking tot de allerdiepste beginselen en zich bgwust moeten zijn van de vragen, waarom het gaat. Breedvoerig zette spr een en ander uit een. In het slot van zijn rede toonde spr. aan, dat de Chr. Hist, weigeren de antl- thesie te zien als het middel, waardoor het Nederlandsche volk in tweeën kan worden geknipt. Reeds hierom, omdat God niet geeft voor een gedeelte van het volk, maar voor het gansche volk. Moet de antithese verdwijnen uit het politieke leven? Moeten wij geen politiek Christelijke partijen meer hebben? Prof. Slotemaker gaf hierop een duide lijk antwoord: theoretisch zou het wel mo gelijk zijn, doch practisch geheel en al onmogelijk Er komt een zeer ernstig streven op om het laatste restje overtuiging, dat er nog leeft in ons volk. weg te krassen. De voor beelden zijn er te over. Derhalve moet er worden georganiseerd op Christelijke basis, waaromheen de oudere groepen zich kun nen aansluiten. De heer D v. d. Berg dankte prof. Slote maker de Bruine voor zijn uiteenzetting, waarna bespreking volgde. De avondvergadering. 's Avonds had de afd. Leiden in „De Graanbeurs" een propaganda-feestavond georganiseerd, welke een dusdanige be langstelling trok, dat men moest woekeren met de ruimte. De zaal was stampvol. Mede waren aanwezig dr. J. Riemens, de heer J. C. B. Hüner. voorzitter der Leidsche C.-H. Kiesvereeniging en oud-wethouder Meynen. De voorz., de heer D. Hendriks, gaf in zijn openingswoord een uiteenzetting van wat de C.-H. Jongerenbeweging wil, n.l. de jongeren organiseeren en ze de politieke 1 beginselen bij te brengen. Het ideaal is: jonge Nederlanders met Christelijke overtuiging in onze organisatie onder te brengen, die dan later, groot zijnde de C.-H. beginselen kunnen voor- I staan. Met groot idealisme zullen we voort moeten gaan. willen we ons doel bereiken. De heer Van Schouwenburg, daarna I sprekende, teekende hoe in den tegenwoor- digen tijd een tweetal feiten duidelijk op den voorgrond treden. In de eerste plaats: probleem stellen van alles en in de tweede plaats: de groote oppervlakkigheid waar mede men verschillende dingen beziet. Men heeft de politiek wel eens geschetst, dat ze dor en droog is, dit hoeft echter \geenszins, want een beginsel waarvoor we leven kan niet droog en dor zijn. Het gemeenteraadslid, de heer Jac. Wil brink. sprak ten slotte de vergadering nog toe, waarin hii opwekte zich aan te sluiten bij de Jongerengroep. Men schuwt tegenwoordig de politiek en is tevreden als men zijn stem maar uitbrengt. Op kerkelijk gebied en ten op zichte van de Zending en de sociale vragen is nog v/el belangstelling, maar voor de politiek haast niet. We willen in de politiek opkomen voor Gods rechten. Socialisten stellen zoo vaak voor, dat de godsdienst buiten de politiek staat. Maar dit is absoluut niet waar vooral in den jongsten tijd 'spr. denkt hierbij aan de 1- Mei-betooging. hoe verzoeken tot hem en anderen kwamen, of tegen een optocht op Zondag nu niets te doen was) blijkt dit zonneklaar. Daarom dienen de jongeren te komen tot kader-vorming opdat we niet verder komen op het veld der vervlakking. Wordt actief lid. aldus besloot spr.. van de C.-H Jongerenorganisatie, opdat we kunnen zeggen, hier zijn de C.-H. Jonge ren, die straks de ledige plaatsen zullen kunnen vervullen. De avond werd verder gevuld met decla matie van den heer Van der Horst en de opvoering van een tooneelstukje: „Hoe het Weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd". Muzikale medewerking verleende het Prediker-strijkje. Op inteekenlijsten. die gedurende de pauze circuleerden, werd door een twin tigtal personen, die zich opgaven als lid, ingeteekend. SOCIETAS PHILOLOGICA LUGDUNO TRAIECTINA. 83ste Bijeenkomst. De Societas Philologica Lugduno- Traiectina heeft alhier haar 83ste bijeen komst gehouden onder praesidium van prof. Muller. Prof. Cohen heeft gesproken over het onderwerp: AmoenAmmon. In den laatsten tijd is door vele geleerden de tocht van Alexander de Groote naar de oase Siwah behandeld, in het bijzonder om de vraag te beantwoorden of Alexan der al dan niet naar den God Ammon ls gegaan met de bedoeling om tot zijn zoon uitgeroepen te worden. Spreker stelt een andere vraag: is deze Ammon, zooals vrijwel ieder voetstoots aanneemt, de God uit het Egyptische Thebe? Schriftelijke bronnen in het Egyptisch ontbreken ten eenen male; de Grieksche bronnen onderscheiden vrij consequent den God Ammon uit de oase van den God Amoen uit Thebe; de Latijn- sche schrijven den naam van eerstge- noemden steeds met een H. aan het begin; dit orthografisch onderscheid tusschen Grieksch en Latijn wordt herhaaldelijk gevonden, juist waar het Semitische woor den betreft, die met een aspiratie aanvan gen Ook in de plastische voorstellingen der twee Godheden zijn constante ver schillen waar te nemen. De gevolgtrekking schijnt dus gewettigd, dat de Libysche Ammon niets te maken heeft met den Thebaanschen God, maar in verband ge bracht mag worden met den Semitlschen Baal-Chammon. De zeer nauwe betrekkin gen, die bestaan hebben tusschen Clrene en Sparta kunnen den invloed verklaren, die het Ammons orakel in de Grieksche wereld heeft gehad. Dr. Brinkgreve bespreekt Anakoloeth, constaminatie en verwante verschijnselen: op de volgende bijeenkomst zal hij aan eenige passages van Pindarus en Ver- gilius de uiteengezette theorie toetsen. De gebruikelijke verklaring der genoemde taalverschijnselen, hetzij men spreekt van een Pathologische storing in het ver loop der voorstellingen, hetzij van een vermenging van verschillende uitingswij zen van een voorstelling, die in zichzelf goed is. gaat steeds uit van de veronder stelling. dat aan het spreken vooraf gaat een gezamenlijke, in zichzelf afgeronde en uitgewerkte voorstelling. Dit nu is, blijkens de jongste onder zoekingen. geheel onjuist. Aan den aan vang is er enkel een verhouding van sub ject tot omgeving, en met de formuleering groeit de gedachte mede. De woordbetee- kenis zelf is geheel en al ontleend aan het verband waarin de spreker het woord reeds heeft gebruikt of zien gebruiken. De Anakoloeth en de verwante taalverschijn selen. vanuit dit juistere inzicht onder- zicht blijken te ontstaan, hetzij omdat het actieve proces in den spreker nog niet geheel gesloten is, hetzij, bij den kunste naar »-ndat hij verder en juister wil reiken dan een grammaticaal schema hem moge lijk maakt. Een bijdrage van dr. Brakman getiteld Het Christendom van Claudianus werd wegens het vergevorderd uur tot een vol gend maal uitgesteld. VER. VAN CHR. ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN. Lezing van den heer De Boer. Door de afd. Leiden van de Vereeniging voor Chr. Onderwijzers (essen) in Neder land en Overzeesche Bezittingen werd Za terdag in het Nutsgebouw een vergadering gehouden waarin de heer H. de Boer uit Noordwijk aan Zee een lezing hield over de Evolutie-theorie van den mensch. Na de opening op de gebruikelijke wijze en een kort openingswoord van den heer Zijlstra, den voorzitter der afdeeling. werden eenige huishoudelijke zaken afgedaan, waarna de heer De Boer de gelegenheid kreeg zijn referaat te houden. Spr. zette allereerst de evolutie-theorie in 't algemeen uiteen en wees er daarna op dat nog steeds de be wijzen ontbreken, dat de mensch uit het dier is geëvolutioneerd De groote verschil len. welke den mensch van het dier onder scheiden. zijn nog steeds niet overbrugd. Spr. deed een greep uit het feitenmate riaal, dat de aanhangers van de evolutie theorie in den loop der jaren hebben ver gaard en toonde aan dat daaruit al zeer weinig tot staving van deze theorie kon worden geput. Tegenover dat alles stelde spr. het licht van de Godsopenbaring waaruit duidelijk de superioriteit van den mensch boven het dier blijkt. De mensch is van Gods ge slacht. Er volgde op dit referaat een levendige gedachtenwisseling. waarbij nog verschil lende onderdeelen van het onderwerp uit voeriger werden besproken. BINNENLAND. De jaarvergadering van de Nederland sche Reisvereeniging te Alkmaar. (Bin nenland, 3e Blad.) Zal de afsluiting der Zuiderzee einde Mei voltooid zijn? (Binnenland, 3e Blad.) Een familiedrama te Rotterdam. (Ge mengd, 2e Blad.) Doodelijk verkeersongeluk in Den Haag. (Gemengd, 2e Blad.) BUITENLAND. Na den moord op den Franschen presi dent. De persoon van den dader. (3e Blad en Tel., Ie Blad.) Een linksche overwinning bij de Fran- sche verkiezingen. (Buitenland, 2e Blad en Tel., Ie Blad.) Overleden is Albert Thomas, de direc teur van het Internationaal Arbeids bureau. (Buitenland, 2e Blad.) Waarschuwende rede van rijkskanselier Brüning. (Buitenland, 2e Blad.) Ernstige ramp te Lyon. Twee huizen ingestort. Vele slachtoffers. (Buitenl. Ge mengd, 2e Blad en Tel., Ie Blad.) VEREENIGING VAN MATHESLANEN. DE LAATSTE BOLLENDAG. Het is op den laatsten bollen-Zondag nog zeer druk bij de Ned. Spoorwegen geweest en alle treinen, ook de verschillende vóór- er, extra-treinen waren overvol. Jammer dat het later ging regenen, waardoor vele bezoekers reeds vroeg huis waarts keerden. Opvallen was het groote aantal Belgische en Duitsche toeristen De café's langs den weg maakten goede zaken, daar talrijke wandelaars en fietsers een schuilplaats voor den regen zochten. Daarentegen verkochten de bloemver- koopers langs den weg zoo goed als niets. Via Parijs naar Florence en de Dolomieten Zaterdagavond heeft de heer H. Th. v. d. Starre in de collegezaal van het Kamer - lingh Onnes-laboratorium op uitnoodi- ging van bovengenoemde vereeniging een lezing gehouden over een reis via Parijs naar Florence, Venetië en de Dolomieten. De voorzitter, de heer Sanders, heette de aanwezigen en wel in 't bijzonder den heer v. d. Starre hartelijk welkom op deze laatste lezing van het seizoen en sprak zijn blijdschap uit over de goede opkomst, waaraan het aanlokkelijk mooie weer geen afbreuk gedaan had. De groote bekendheid van den heer v. d. Starre zullen hier zeer zeker niet vreemd aan geweest zijn. Ver der bracht hij woorden van dank aan Dr. Crommelin, Prof. De Haas, en Prof. Keesom voor de altijd zoo bereidwillig be schikbaar gestelde collegezaal. Hierop gaf hij het woord aan den spreker. Allereerst wees deze op het veelzijdige genoegen, dat reizen en vooral reizen in 't buitenland biedt. Reeds lang te voren be reidt men met behulp van kaarten e d. het reisplan voor, hetwelk dan nog naar willekeur en welgevallen gewijzigd kan worden. De fantasie wordt de vrije baan gelaten en zoodoende maakt men reeds in gedachten lange reizen. Heeft men tenslotte alle hindernissen overwonnen, is de route vastgelegd en zelfs het tijdstip van ver trek aangebroken, dan pas zien we goed wat afwisselends ons het reizen biedt. Reeds dadelijk waren we geheel en al in beslag genomen door het vele interessante, dat de heer v. d. Starre ons vertelde en in gedachten maakten we de heele reis met al het verrassende mee. Na een kort bezoek aan Parijs, waar ge noten werd van de Tuilerlen, het Louvre, het drukke verkeer enz. bereikten wij de Riviera. Langs onvergetelijke pano rama's en verrukkelijke kijkjes In Nice, Menton, Monaco en kleine uit stapjes naar de voor de kust gelegen eilandjes, werd de reis naar Genua voort gezet. Ook hier genoten we van stad en omgeving. In Florence vertoefden we lan ger om de ontelbare kunstschatten in oogenschouw te nemen. Vermelding ver dienen de wereldvermaarde kunstwerken van Michel Angelo, Leonardo da Vinei, Fra Angelino, Titiano, om slechts de meest bekende te noemen. Via Milaan en de schitterende Italiaansche Lagunen en prachtige dogenpaleizen, de St. Marco- kathedraal en vele anderen. Na hier eenige dagen als in een droom te hebben geleefd, bereikten we het einddoel der reis, de prachtige Dolomieten met haar woeste schoonheid. Een keurige verzameling lan taarnplaatjes van den heer v. d. Starre illustreerde zijn reisverhaal. Het krachtig applaus, dat spreker aan het eind van zijn lezing in ontvangst had te nemen, was dan ook volkomen ver diend. De heer Sanders was zeker de tolk van allen toen hij den heer v. d. Starre hartelijk bedankte voor zijn zeer interes sante lezing. Namens het bestuur bracht hij woorden van dank aan de heeren Van Batenburg, Prof. Ehrenfest, Prof. Wattjes, Dr. Wiersma, Ouwerkerk en last not least den heer v. d. Starre voor het zeer vele, dat zij in het afgeloopen lezingssei zoen voor de Vereeniging van Mathesianen gedaan hadden. Een enorme stijging van het aantal leden en donateurs zijn hier een prachtig bewijs voor. De heer Sanders sloot met de wensch, dat ook weer het komende seizoen zulke gunstige resultaten zouden mogen opleveren.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1