40-jarig beslaan A.S.C. A.S.C. comb-Chung Hua NEREUS WINT DE VARSITY. revanche van feijenoord Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Mei 1932 Vierde Blad No. 22124 I f,e{ Amsterdamsche Stadion heeft Toord gistermiddag revanche geno- voor den op 1 Mei op eigen terrein L nederlaag. Het is een volkomen Lde overwinning van de club van Heel geworden. Vooral in de eerste van den wedstrijd vertoonde Lord superieur spel, dat een eind 1 dat van de Amsterdammers uit- Iln de tweede helft was dat wat min- selfs waren er perioden, waarin Ajax >r was Maar over het geheel geno- Twas Feyenoord iets sterker in het ■en speelde iets beter als ploeg dan 1 De 3—1 overwinning geeft de ver ing dan ook uitstekend weer. [oorzaken van deze toch vrij verras- nederlaag van Ajax zijn niet ver te jax behoudt de leiding in de kampioenscompetitie. IjAX-FEYENOORD 1—3. |de eerste plaats en dat was wel lelangrijkste speelde de Feyenoord- tnlinie zoo schitterend voetbal, dat Gaxlinie al buitengewoon op dreef F zijn om een dergelijk spel daar te- te plaatsen. De Feyenoord-mid- lie bestond ditmaal uit de beide en van Oyen. Welnu, dit drietal fden geheelen wedstrijd zulk prach- 1 vertoond, dat de overwinning voor jot, heel groot deel aan hen te dan- Jas En zelfs tusschen deze drie spe- stond nog verschil, want de beide i waren weer beter dan linkshalf van De Pauwe's, Bas stond op de spil- 1 en Jaap was rechtshalf, hebben les voetbal laten zien, die herhaal- [open doekjes hadden van het Am- msche publiek. Twee spelers, abso- ijp voor internationaal voetbal. Het jligend spel der middenlinie was uit- |d, en in hun aanvallende taak scho- j geen moment, tekort. In dezen toch jjfc zwaren wedstrijd liet de Aus- |hun geen moment in den steek, van tot eind hielpen zij de verdediging unden de voorhoede, tel andersom was dat het geval bij Van Deyck en Strybosch trokken 'ds direct na den aanvang veel te p doel terug. Daardoor werd de voor geheel aan haar lot overgelaten. Invam nog bv. bij, dat beide spelers plecht plaatsten, vooral Strybosch. trd soms onoordeelkundig gespeeld, [behoeft geen betoog, dat Anderies- t soms moedeloos onder werd. Ook pel leed zichtbaar door de zwakke Ills. een en ander is het mogelijk ge- dat Feyenoord haar spel geheel Btplooien en dan ook in de eerste uitgesproken meerderheid aan legde, welke in de cijfers 10 yenoord maar zwakjes tot uiting it Ajax-elftal waren eenige plaat- oldoende bezet. We noemden reeds le halfs doch de beide binnenspe len toch bepaald matigjes. Verder it keepen van de Boer zeer onzeker, ien aard der zaak was er voor deze iting enorme belangstelling, terwijl groot contingent Rotterdammers op ihillende tribunes aanwezig was. De .zitplaatsen, welke bij internatio- itrijden voor de Marathontribune [esteld. waren ook thans geheel be- 30.000 toeschouwers woonden de iting bij. Het weer was minder fraai, regende het gedurende de eerste ruimen tijd. r het spelverloop: eerste minuten is Feyenoord veel Ajax herstelt zich even. maar dan de Rotterdamsche middenlinie in ctie. Het ploegverband wordt beter ,i en de Feyenoord-voorhoede krijgt uk werk. eer krijgt het druk, waarbij hij zich nerveus betoont. Het is in een p>e- i|Vl| an volkomen Feyenoord-overwicht, oenendijk den bal te pakken krijgt magnifiek schot inzendt, dat abso- inoudbaar voor De Boer in het net nt, 0—1. dan 32 minuten gespeeld. Er treedt leeds geen verbetering in bij Ajax, Feyenoord al haar kunnen ten toon Ook de laatste tien minuten voor zijn voor Feyenoord. Een goed ge mot van Groenendijk kan De Boer >t corner werken. Van Heel schiet ater uit een pass van links juist Us Barendregt nog een scherp schot ugezonden, dat De Boer uitstekend s het rusten en gaat Feyenoord de helft, in met een verdiende, zij het voorsprong. oalve minuut over drie wordt weer sugen. Nu is Ajax aanvankelijk wat Feyenoord middenlinie verplaatst „.,5De' weer en er ontstaat een gelijkopgaande kamp, waarbij Mul- m stand op 11 brengt, nog een kwartier te spelen en er g alles gebeuren. Op dit belangrijke S—kogische moment begaat keeper De su grove blunder, waardoor de strijd jfvordt. Van vrij verren afstand lost pyzen. als Ajax eenige malen ener- tongevallen, van de zijlijn een £°nder dat De Boer gehinderd iaa hij het leder gemakkelijk kun stwerken doch hij beoordeelt den verkeerd en via zijn handen en belandt de bal in zijn doel. 'a volkomen gedeprimeerd en u Profiteert er van. door nog geen 'Jter uit een corner door een kop- den stand op 3—1 te bren- de strijd practisch beslist resteerenden tijd nog eenige zeer Bui, "lomenten voor het Feyenoord- M.,-7: "O middenlinie en zelfs Van handje, zoodat de stand WiJft en het einde aangekon- met een 3—1 zege voor Feyen- P' V.—ENSCHEDE 2—2. tedstriid tusschen P.S.V. en t Viv».i ?eer spannend dan fraai s.v. den L de tweede helft toen ~1l»tsmnnïterstand van 0-1 in een ■TC,® omzette was de ontmoe- s SN nimm?cr sPOfnend doch het spel ^■toen w.,?i woote hoogte, ïï'ttaren ht zou hebben dat de 2.0uden winnen, vergiste Kwartier voor het einde slaagden de Oostelijke kampioenen er in de partijen op gelijken voet te brengen en in den stand kwam na dien tijd geen ver andering meer In het laatste kwartier was de Sportclub sterker en toonde zij eenig overwicht, daar het winnen van den wed strijd haar nog een kans gaf voor het kampioenschap. In de eerste helft waren de Oosteliiken beslist sterker dan de Zui delijken. doch na de hervatting toen P.S V. een kleine meerderheid aan den dag legde, had zij met wat meer productiviteit den voorsprong van 2—1 wel hooger kunnen opvoeren. In het eerste kwartier wordt door beide partijen zeer onzeker gespeeld. P.S.V. rech tervleugel levert aanvankelijk goed sluitend combinatiespel doch men ziet geen kans om de forsche Oosteliike verdediging te passeeren. De Oostelijken blijken reeds spoedig sterker te zijn en hun meerderheid neemt gaandeweg toe zoodat Van Run én Lanegger het buitengewoon moeilijk krij gen. Ook keeper Boumans moet meerma len ingrijpen. Ais er 30 minuten gespeeld zijn krijgt Huckriede. die geheel in vriie positie staat, den bal van links toegespeeld en het kost hem weinig moeite om met een onhoudbaar schot den Oosteliiken de leiding te geven. 01. Na de hervatting is P.S.V. sterker. Van Strien weet tenslotte, als er negen minuten van de tweede helft eesDeeld zijn. met een Drachtig schot de Dartiien od geliiken voet te brengen 11. Korten tiid later schiet Van der Broek na een voorzet van Hunting uitstekend in waarmede hü zijn club de leiding bezorgt 2—1. Geruimen tijd blijven de Eindhovenaren nu in de meerderheid, maar het doel weet men geen enkele maal meer te vinden. Zoo geraakt het spel weer meer verdeeld en het is een kwartier voor het einde als Huck riede kans ziet den stand weer gelijk te maken 22. In de laatste minuten wordt de strijd buitengewoon spannend. Veld kamp en zijn mannen komen weer in de meerderheid, maar tot scoren brengen zij het niet meer, zoodat het einde komt met een geliik spel wat de verhouding goed weer geeft, Uitblinkers in dezen wedstrijd waren er niet. RECLAME. MORGENMIDDAG 2 UUR TERREIN DE KEMPENAERSTRAAT ENTREé 25 CENT. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. VOLKERS VERVANGT ADAM. Daar Adam Zondag wegens studie redenen verhinderd is in den interland wedstrijd NederlandIerland te Amster dam uit te komen, is in zijn plaats geko zen de Ajaxied Volkers, die dus met Wels den rechtervleugel zal vormen. KON. NED. VOETBALBOND. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Haarlem is eerste klasser. Kampioenschap van Nederland: Ajax- Feyenoord 1—3, P.S.V.—Enschedé 22. Afdeeling I, promotie 2e klasse: Haarlem H.V.V. 2. Promotie 3e klasse: O.S.V.O V V O. 2-5. Afdeeling II, promotie 3e klasse: Olym- pia—B.M.T. 4—3. Promotie res, 3e klasse, U.V.V. IllB.E, C. II 2—3. Afdeeling IV, promotie 2e klasse Middel burgDe Valk 14 HelmondJuliana 3-2. K. N. V. B.-beker: V.S.V.—'t Gooi 6—1, StormvogelsHJ3S. 52, H.D.VS.Be Quick (Gr.) 72. LongaZeeburgia 2—4. Van Overal. Door de nederlaag van Ajax is de span ning er plotseling weer ingekomen, daar de voorsprong van de Amsterdamsche club nu tot één punt gereduceerd is. Enschedé is met een gelijk aantal gespeelde wedstrij den twee punten achter. P.S.V. is geheel uitgeschakeld, evenals Veendam. Ajax heeft nog te spelen: thuis tegen Enschedé, uit- tegen P.S.V., terwijl Feyen oord op bezoek moet bij Veendam en in Rotterdam nog tegen PS.V. speelt. gsp.gew gel.verl. pnt. v.t. Ajax 6 4 1 1 9 24— 9 Feyenoord 6 3 2 18 179 Enschedé 6 2 3 1 7 14—11 P. S. V. 6 1 2 3 4 9—12 Veendam 6 1 5 2 427 Haarlem is eerste klasser! De roodbroe- ken speelden gisteren op eigen veld abso luut beter dan H. V. V.. dat moe dig heeft volgehouden (gedachtig aan de verrassende wending van den eer sten wedstrijd!) maar niet tegen Haarlem was opgewassen. De anders ge vaarlijke vleugel JansenVermeer kreeg eenvoudig geen kans en daarmede was de Haagsche Dloee haar'dreigine kwüt. Na 24 minuten gaf Verwaal (die Breeuwer als midvoor verving) aan de roodbroeken de leiding en nog voor de rust had Kammever er 20 van gemaakt. Kort na de hervat ting werd het 3—0 door Polanen waarna Van den Bosch voor H.V V. tegen scoorde. Even had de Haagsche ploeg weer hoop. maar toen Bieshaar den stand op 4—i bracht, was het pielt beslecht. Het werd tenslotte 4—2 en 52. waarmede het einde kwam. H.V.V, de „Groote Haagsche". die se dert. haar oprichting (in 1883). in de le klasse van der. K.N.V.B. heeft gespeeld, is dus gedegradeerd De club met de belang rijkste voetbal-historie in Nederland de club. die vele tientallen spelers aan de na tionale ploeg heeft geleverd en ontzagge lijk veel heeft bijgedragen tot de ontwik keling der voetbalbeweging gaat dus naar de tweede klasse, evenals H.F.C Merkwaar dig dat deze twee vereenigingen juist in hetzelfde seizoen de vlag hebben moeten strijken! Haarlem gaat nu de plaats van H.V.V. in de le klasse overnemen en daar mede keert dus een andere oude club in de hoogste afdeeling terug. Het is voor de roodbroeken te hopen dat zij er meer suc ces zullen hebben dan in het seizoen 1929 1930 toen zij reeds na een jaar weer naar de tweede klasse degradeerden. Haarlem 4 3 1 158 7 H V. V. 4 112 14—16 3 E D, O. 4 1—3 9—14 2 In het Zuiden triomfeerde De Valk met 41 over Middelburg en met twee punten voorsprong na 4 van de 6 wedstrijden maakt zij een schitterende kans op be houd. Helmond, dat Juliana met 3—2 de finitief uitschakelde, is nu de gevaarlijkste concurrent. De Valk Helmond Middelburg Juliana 1 1 1 2 4 10—3 9—6 10—12 2—10 LEIDSCHE VOETBALBOND. Extra Competitie: Leidsche Boys II U. V. S. IV gestaakt wegens een ongeluk, Lugdunum IIIAlphen ni 43, R. C. L. II Tona I 24. 4e klasse B: Alphia VILugdunum VI 111; Lugdunum VIIISportman III 11-0 Juniores A: R. C. L.Alphen 32, Lug dunumA. S. C. 60. Juniores B: SportmanD. V.S. 27. L. V. B.-beker, 4e ronde: Alphia IILug dunum I 24, OM DEN L. V. B.-BEKER. De wedstrijd L.F.C.Lugdunum voor den L.V.B. beker zal Zondag om 12 uur gespeeld worden. Dit met het oog op de radio-uitzending van HollandIerland, welke dan nog bij tijds door de bezoekers beluisterd zal kun nen worden. De opstelling van de L.F.C.-ploeg is als volgt: Doel: H. Duffels. Achter: J. Koning en P. v. d. Plas, Midden: L, Vllegenthart, J. Segaar en J. V. d. Blom. Voor: A. v, Leeuwen, H. Neuteboom, L. P, D Nagtegeller, K. Segaar en T. v. Helden. A.S.C. Het bestuur van A.3.C. verzoekt ons mede te deelen, dat vanaf heden in het sigarenmagazijn van den heer Devilee. Nieuwe Rijn 26 een 'etalage is ingericht van door A.S.C. in de afgeloopen veertig jaar gewonnen bekers en medailles ROTTERDAM—BRUSSEL 5—0. De stedenwedstrijd Rotterdam—Brussel had tot resultaat een 5—0 overwinning voor de Rotterdammers. Met rust had de Rotterdamsche ploeg een voorsprong van 1—0. LEIDSCHE BOYS NIEUWS. Gisteren speelden de L. Boys-juniores A tegen Voorwaarts-Juniores (Katwijk). Het is een aardig partijtje voetbal geworden voor de Boys-beginnelingen. Zij namen in de eerste min. de leiding door Leek doch direct was de stand 11. Voorwaarts be stond uit grootere spelers doch niettemin namen de kleinere paars-witten door Wel ling weer de leiding. Kort daarop maakte de Voorw. door haar midvoor gelijk. Nog voor de rust werd het door S. Dubbelaar 32. Na de rust had L. Boys het nadeel van den wind doch zij hield kranig stand hoewel ze niet kon verhinderen dat Voor waarts door 2 goede schoten de schaal in haar voordeel deed overslaan. Met 34 kwam het einde. L. Boys Junioren BV. I. O. S. 05. L Boys (comb. 3 en 4)L.D.W.S. comb. 05 L. Boys 2—U.V. S. 4, 6 min. voor 't einde met de stand 04 gestaakt wegens been breuk van een der U.V.S.-spelers. LUGDUNUM III—ALPHIA III 4—3. Het spel is nauwelijks tien min. oud of v. d. Reyden moet bij Lugd. reeds uitval len. W. v. Deventer neemt diens plaats in. Uit een penalty opent Koolloos de score, 10, doch spoedig ligt de gelijkmaker achter doelman Bey (11). De Oranje hemden geven kranig partij en Lugd. kan biet verhinderen, dat zij de leiding over nemen (12). Dat wordt Lugd. te bar en met een werkelijk schitterend doelpunt maakt Koolloos gelijk. 22. Even voor de rust weet invaller v. Deventer met een mooien kopbal z'n club de leiding te her geven Rust 3—2. De tweede helft is nau welijks begonnen of T. de Roo vangt een voorzet ineens op en ten vierde male is de Alphia-keeper gepasseerd. 42. Daarna gaat het spel gelijk op en ieder denkt aan een onveranderden stand, als Alphia met een mooi schot den eindstand op 43 brengt. Scheidsrechter de la Rie floot tot aller genoegen. R. C. L. II—T. O. N- A. I 2—4. Het Racing-elftal hetwelk met eenige in vallers speelde heeft het tegen de leiders niet kunnen bolwerken. De goed opgezette aanvallen der geelzwarten werden goed afgewerkt en reeds spoedig wisten zij zich een 3—0 voorsprong te verzekeren, waar tegenover de Racing één doelpunt wist te stellen. In de tweede helft ging het spel gelijk op en beide partijen wisten nog eenmaal te doelpunten. Scheidsrechter J. Blom leidde dezen fair gespeelden wed strijd naar aller genoegen. NJORD DERDE IN HET HOOFDNUMMER. Onze stadgenooten wonnen de Jonge Twee. Gisteren zijn voor de 50ste maal de Uni- versiteitsroeiwedstrijden gehouden onder de auspiciën van den Nederlandschen Stu- dentenroeibond. Der traditie getrouw was het weer zeer slecht. Dat neemt evenwel niet weg. dat het enthousiasme der aan wezigen, in hoofdzaak supporters der deel nemende vereenigingen, bizonder groot was en de sfeer vol jolijt De talrijke mo torbooten, waarmede de belangstellenden den tocht naar het wedstrijdterrein maak ten, vertrokken tijdens een hevige regen bui. Aan boord der verschillende vaartui gen was muziekmateriaal aanwezig, dat den geheelen dag luidruchtig werd geëx ploiteerd De groote booten hadden geheele fanfarecorpsen aan boord, de kleinere stelden zich tevreden met de prestaties van harmonicaspelers, zoodat de overtocht naar het wedstrijdterrein op vroolijke wijze werd medegemaakt. Op het Noordzeekanaal legde de geheele vloot aan; groote en kleine motorbooten, zeilbooten, roeibooten en daar tusschen door talrijke kano's. Zoo nu en dan pas seerden zeeschepen, terwijl enkele vlieg tuigen den geheelen middag boven het terrein cirkelden. Begonnen werd met het nummer Vierriemsgieken Juniores. Aan den start verschenen: I. Njord; 2. Laga; 3. Triton; 4. Aegir; 5. Nereus. Na een gelijk vertrek, neemt Nereus den kop. Bij Laga blijkt iets niet in orde, doch niettemin is er weinig verschil op de eerste 500 M. Dan gaat Njord naar voren, doch Nereus verhoogt zijn temjw van 30 tot 35 slagen per minuut. De strijd tusschen Ne reus en Triton is zeer spannend, doch doordat de Utrechtsche ploeg een paar maal na elkaar snoekt, geraakt zij ach terop. Nereus wordt dan eerste met ge ring verschil voor Njord. 1. Nereus (J. A. Tehupeiory, H. Th. Wé, J. M. P. Clay. F Oorthuys (slag) en K. B. Tjiook (st.) hl 7 min. 24 sec.; 2. Njord; 3. Aegir; 4 Laga; 5. Triton. In het nummer Overnaadsche Vier komen aan den start: 1. Laga: 2. Aegir B; 3. Aegir A; 4. Njord; 5. Triton: 6, Nereus. De strijd is bizonder spannend. Na eenige honderden meters is het verschil tusschen Nereus en Triton, die geiijk liggen. Njord en Aegir, die hierna komen en nummer laatst Laga nog slechts een halve lengte. Dan loopen de Delftsche studenten in en komen gelijk met Triton en Nereus. De strijd tusschen deze drie ploegen is schit terend. Het wordt een felle boord-aan- boord-race. Triton 'zakt in deze periode ten slotte iets af. De spanning is enorm. De bootsirenes loeien. Nereus gaat tenslotte r.iet een halve lengte voorsprong als eerste door de finish. 1- Nereus (N. Bakker (boeg), R. Man schot. E. Rijpma, G. Caron (slag) er. J. A. Smits (st.) in 7 min. 26 2/5 sec.; 2. Laga: 3. Triton; 4. Aegir B: 5 Aegir A; 6. Njord. Het sciffnummer. Voor het sciffnummer komen uit Nereus (O. E. F. Lohman) en Laga (J. R. J. van Dongen). Na een gelijk begin, met Lohman iets aan den kop, liggen de beide sciffeurs op 1000 M. nog bij elkaar. Doch dan gaat Van Dongen geleidelijk naar voren, rustig roeiend in een tempo van 26 a 28 slagen. De Delftenaar wint met een straatlengte. 1. Laga (J. R. L. v Dongen) in 7 min. 55 sec.; 2. O. E. F. Lohman (Nereus) op vele lengten Met Hoofdnummer. Wanneer de mededmgers voor 't hoofd nummer: vierriemsgieken: 1. Njord, '2. Triton, 3. Nereus, 4. Laga. 5. Aegir, zich gereed maken voor den start ,is de regen opgehouden en het zonnetje doorgebroken. De baanlengte voor dit nummer is 3000 M. terwijl die voor de andere nummers 2000 Meter is. Terwijl de ploegen hun start plaatsen innemen, heffen de Tritonen reeds hun clublied aan, doch het gezang en de muziek houden spoedig op. Na een goeden start van alle ploegen, blükt Nereus iets voor Weldra loopt zij driekwart lengte uit op Triton, dat weer een taflengte voor Laga ligt. Njord en Aegir volgen. Nereus roeit met een tempo van 34 slagen. Triton verkleint den achterstand dan geleidelijk tot een halve lengte, terwijl Njord en Laga van plaats hebben gewisseld. Aegir is in middels reeds twee lengten achter. De Delftenareu hebben inmiddels hun tempo opgevoerd tot 34 slagen per minuut en zijn beduidend sneller dan Njord, dat 28 slagen maakt, Op 1000 M. is Nereus nog steeds aan den kop. op drie lengten voor Triton, dat di rect gevolgd wordt door Njord en Laga. Aegir is meerdere lengten achter. Er ik eigenlijk w-'nig onderling verschil tusschen Nereus Triton Laga en Njord. Alle vier ploegen werken even keurig. Njord komt dan even naar voren, doch ook Triton valt weer aan. zoodat Njord weer op de derde plaats komt. De strijd blijft uiterst span nend. Bij de tribunes zijn de Amsterdam mers nog steeds aan den kop Zij roeien zeer rustig en gaan met een lengte voor Triton als eersten door de finish. .1. Nereus IA, N Ton (bg.). H. S. D. Bartlema, P James S. de Wit (slag) en G. Hallie (st,). in den tijd van 10 min. 361/5 sec.; 2 Triton op een lengte. 3, Njord. 4. Laga 5 Aegir. De Amsterdammers hebben dus de ..gou den blikken" gewonnen, terwijl zij boven dien het baanrecord over 3000 M. hebben verbeterd met 8 3/5 sec. Sinds 21 Mei 1925 stond dit met 10 min. 44 4/5 sec. op naam van Laga. Het enthousiasme der Amsterdamsche studenten was enorm, doch in strijd met de gewoonten, werden de lauwerkransen, zij het op zeer joviale wijze, op meer normale manier omgehangen, In verband met de weersomstandigheden hebben de betreffen de instanties er namelijk van af gezien de kransen te overhandigen daar waar zulks gemeenlijk geschiedt: op een tiental meters van den wal De zwemprestaties der heeren zlin ons dus ditmaal ontgaan zeer tot teleurstelling van talrijke jonge meis jes, die het te water springen der senaats leden als het „groote moment" der studen- tenroeiwedstrijden beschouwen. Tweeriems juniores. Het nummer jonge twee ging tusschen Laga en Njord. De Leidsche studenten zijn reeds van het beein af aan iets voor. En kele snoekjes van Laga geven de Leide- naars gelegenheid den voorsprong te ver- grooten. Zii winnen met vele lengten in 8 minuten 23 1/5 sec. 1. Njord (M. W. C. de Jonge (bg.). R. A. Maas Geesteranus (slag) en A. F. K. Har- togh (st.) in 8 min. 23 1/5 sec. 2. Laga, op eenige lengten. Achtrienisgieken. De Minerva" acht. het nummer dat ge reserveerd is voor de oud-studenten ging niet door. zoodat overgegaan werd tot het slotnummer: jonge acht. Aan den start Ne reus. Laga. Triton en Njord. De ploegen zijn gelijk weg. Laga, dat 38 slagen per minuut roeit, loopt geleidelijk uit. Triton verkleint zijn achterstand, doch op 500 M. is Laga nog steeds een halve lengte voor op Njord. Triton en Nereus. die onderling met geringe verschillen volgen. Nereus komt achteraan, doch door eenige pech van Triton verwisselen belde ploegen van plaats. Laga wordt ten slotte eerste na zeer spannenden strijd, slechts met een halve lengte voorsprong op Njord. 1. Laga (J. K. P. Sloos (bg.), S. van Royen. J. van Naerssen, R. J. Schor, A. Prins. T. P. van den Bergh. M. E. Ver schuur. W. C. A. J. v. d. Wilde (slag) en A Meyer (st.) in 6 min. 34 4/5 sec. 2. Njord 3. Nereus. 4. Triton. Hiermede was het roeifeest ten einde. De feestelijkheden werden in de hoofdstad voortgezet. LUGDUNUM VIII—SPORTMAN III 11—0. De laatste wedstrijden van Lugd. VIII leveren niets dan overwinningen op, de laatste vijf wedstrijden meteen totaal doel- gemiddeldë van 51—2. Zoo doorgaande loopt het zonder twijfel tegen het leidende L. F. C. 7 op een beslissingswedstrijd om het kampioenschap uit. Ook gisteren ont plooiden de achten van de groen-witten een keurig samenspel, zoodat de rust kwam met 70 Ooi: na de rust bleef Lugd. de baas en nog vier maal werd de Sport man-doelman gepasseerd. Einde 110. JUNIORES LUGDUNUM (A)—A.S.C. 6—0. Na 15 min. gaf v. d. Reyden z'n club de leiding (1—0) en nog voor de rust wist Onderwater er 20 van te maken. Ook na de pauze had Lugd. het beste van het spel en nog viermaal moest de goed kee pende A.S.C.-doelman visschen. Ongetwij feld had A.S.C. eenige tegenpunten ver diend. doch keeper Paalman gaf geen pardon en met 60 kwam het einde. Scheidsrechter Kruit leidde zeer goed en gaf waar noodig soms eenige zeer nuttige wenken aan deze voetballers in den dop, hetgeen prettig aandeed o N. O. L. O. (VEURLEIDSCHENDAM). Het nieuwe voetbalterrein van de N.O. L.O. te Veur-Leidschendam zal Zondag a.s. met muziek worden geopend. De volgende wedstrijden zullen worden gespeeld 11.30—12.30 uur N.O.L.O. asp.—V.V.V.C.- asp. 12.45—2.15 uur: N.O.L.O. H—L.D.W.S. III (Leiden). 2.30—4 uur: N.O.L.O. I—L.D.W.S. I (Leiden). 4.155.45 uur: N.O.L.O. niFortuna I (Leiden). N.O.L.O. I en II zullen dien dag een zwaren strijd hebben tegen de Leidsche tegenstanders. R.C.L. JUN—ALPHEN JUN. 3-2- Het is den jongen zwartwitten zoowaar gelukt de leiders van hun afdeeling te slaan. In de eerste helft ging het spel vrij wel gelijk op. en hoewel de jeugdige zwart witten den sterken wind mede hadden brak de rust aan met gelijken stand 11. Ha dde wedstrijd voor dergelijke jeugdige spelers voor de rust een veel te ruw karak ter; eenige goed geplaatste waarschuwin gen van scheidsrechter Sasveld hadden het gewenschte resultaat en de tweede helft bracht een fair en spannend partijtje. Uit een penalty nam R.C.L. de leiding, spoe dig gevolgd door een tactisch doelpunt van den zwart witten linksbinnen. Na eerst een penalty gemist te hebben verkleinde Alphen den achterstand, doch dank zij goed verdedigen van het zwart witte ach tertrio bleef de stand ongewijzigd. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L.V.B. Programma voor morgen. le Klasse: Quick Boys 1S.L.F. I, 3'/i uur. 3e Klasse A: Rijnsb. Boys mSL.F. III 3'/= uur. 3e Klasse B: Rijnsb. Boys TV—D.V.E. II, 5'/: uur. SPORTMAN JUN.—D. V. S. JUN. 2—7. Voor de rust had D. V. S. reeds een 30 voorsprong. Na de rust verkleinde Sport man den achterstand uit een p-nalty 13. D. V. S. verhoogde den voorsprong tot 15, waarop Sportman er 25 van maakt. Na eenige vinnige aanvallen gelukte het D.V.S. den eindstand op 27 te brengen. Scheidsrechter Goddijn maakte geen fout.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13