LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 6 Mei 1 Het Zendingsfeest op „Poelgeest" te Oegstgeest. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND RECHTZAKEN. FINANCIEN. PARLEMENTAIR OVERZICHT GEMEENTEZAKEN. Draagt onze Kousen Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. RADIOPROGRAMMA. Op het heerlijk buitengoed „Oud Poel geest" is gistermiddag het 22ste zendings- feest gevierd, uitgaande van de Ver. tot behartiging der Zendingszaak voor Leiden en Omstreken (Hulpver. van het Nederl. Zend. genootschap.) Bij den aanvang verzocht Ds. M. J. Punselle, Ned. Hervj Predikant te Leiden, te zingen Psalm 100 vrs. 1, 2 en 4 en riep daarna de vele aanwezigen hartelijk wel kom toe. In 't bijzonder richtte spr. zich tbt mej. Willink van Bennebroek die weer zoo welwillend was dit schoone landgoed beschikbaar te stellen. Uit naam van alle Zendingsvrienden wenschte hij haar kracht toe nog langen tijd hiermede het Evangelie te mogen dienen. Er is weder om een jaar voorbijgegaan waarin veel is gebeurd. Wjj leven nog diep onder den indruk van het heengaan van den groo- ten staatsman, dr. de Visser, wiens nage dachtenis wij hier willen eeren als een der groote Zendingsvrienden. Als eenvou dig Christen heeft ook hij hier in dienst van het Evangelie op het Zendingsfeest het woord mogen voeren. Ds. Punselie ging dan voor in gebed om daarna over te gaan tot het uitspreken van zijn ope ningsrede. Laat ons niet beginnen met klagen, hoewel daartoe reden te over is, maar wijzen op de heerlijkheid van Jezus Chris tus die met zijn groote goedheid ook weer heden met on6 medewerkt. Aan het kruis heeft Hij voor ons geleden en daardoor den kroon op het leven gezet. Met Zijn Hemelvaart heeft Hij de belofte gedaan de wereld met Zijn bloed vrij te koopen. Laat ons allen voor deze dingen een open oog hebben. Onze toekomst is boven, maar onzen taak is hier beneden. Daarom moe ten wij zijn als Paulus die door zijn arbeid i ons het voorbeeld heeft gegeven. Wij moe- ten alle medearbeiders zijn aan den Tempel des Heeren totdat Zijn Rijk zal komen. Tijdens het zingen van Psalm 24 vrs. 4 en 5 werd den kansel betreden door den heer J. Fortgens, oud-zendeling van de Utr. Zend. Ver. Als onderwerp had spr. gekozen: „Het laatste, het eerste." Er is één wet in deze wereld zeide spr. Wie het eerst komt, zal het eerst gehol pen worden. In het Koninkrijk Gods is dit juist andersom. Daar staat: Vele eersten zullen de laatsten zijn. En zoo is het ook op den Hemelvaart. Het laatste woord van Jezus zal het eerste zijn, n.l.: „Mij Is ge geven alle rnacht in hemel en op aarde", en „Gaat heen en onderwijst alle volken" en „Ziet ik ben met Ulieden alle dagen tot aan de voleinding der wereld." Hier beneden op deze wereld is het eerst zor gen voor de armen en de kerk en het laatste wordt gedacht aan de Zending. De Apostelen dachten daarover anders en zijn als Zendelingen door de wereld ge trokken het Evangelie verkondigende. De Zendingscorporaties hebben dat werk overgenomen. Een 30-tal jaren geleden toen spr. zou worden uitgezonden naar het Zendingsveld heerschte er In zijn om geving groote ontroering. Maar de be hoefte aan Zendelingen in Indië groeide in hevige mate en daaraan moest, en moet ook nog heden, worden voldaan. Spr. herinnerde dan de aankomst aan zijn Zendingspost waar een groot aantal kinderen hem en zijn echtgenoote ont vingen met het zingen van „Veilig in Jezus armen." Meer nog dan het afscheid ontroerde hem deze ontvangst als om nooit te vergeten. Vervolgens vertelde spr. eenlgc treffende ervaringen van zijn ar beid op het Zendingsveld waarin tot uiting kwam de vrucht van het heerlijke Zen dingswerk. Jezus Christus ls ten Hemel gevaren en toch zoo dicht bij ons. Het uitbrengen van Zijn Evangelie ls dan ook ons aller opdracht. Spr. eindigde zijn rede met de woorden: Geeft ook Uw offer, evenals de ouders die heden hun kind I gaven. Na gemeenschappelijk gezang sprak ds. A de Bondt, Geref. Pred. te Leiden over: J3e geopende deur." Spr. herinnerde aan I de geschiedenis van Sebna en liet daarbij uitkomen de pracht en praal welke te dien tijde werd ten toon gespreid. Voor het wereldsch heil werd de deur opengesteld maar Jezus verkondigde de heerlijkheid van het Licht van Christus en opende met Zijn woord de poorten waardoor dit licht is zichtbaar geworden. Zoowel in dien tijd als thans wordt ons voorgehou den dat het Woord van Christus moet worden uitgezaaid. Dit is voor ons een taak die volbracht moet worden door me dewerking tot uitzending van hen die het Evangelie brengen op het Zendingsveld waar-voor de deur open staat. N. de pauze trad op ds. G. W. Oberman, Ned. Herv Pred. te Utrecht, met het on derwerp: De eenheid van de taak der Zending in onze dagen. Eenheid moet er zijn. Er is een tijd geweest dat dit niet mogelijk was, maar, zeide spr., ls dat in onze tijd wel mogelijk? Er wordt gezegd dat wij thans leven in een Christelijke wereld want er is een opdracht. Dit is ook zoo want met de stichting van de Kerk is de opdracht om te doopen en te predi ken. En wij mogen de liefde van Christus laten zien. Dat is en blijf een opdracht, niet te onderscheiden de kerk en de wereld. Wat macht en kracht heeft is in tel in den tegenwoordigen tijd en de we reld heeft geen plaats voor God. Propa ganda voor het ongeloof wordt uitgegeven waarvan spr. treffende voorbeelden geeft. Zie naar Rusland waar In processie de machine aangebeden wordt als een God heid. En niet alleen daar, ook in ons land bemerkt mfen dergelijke aanbidding. Dit moeten wij laten varen en denken aan den Hemelvaartsdag welke het middel ls om te komen tot aanbidding van God en Zijn eeniggeboren Zoon. Steeds zoekt God den mensch, want er staat geschreven: Zoo lief had God de wereld, dat Hij zijn eeniggeboren Zoon gegeven heeft, enz. Het fundament der Kerk is dat God alle macht heeft in Hemel en op aarde Een weg is er die wij moeten volgen, ziende op Christus, n.l.: de Zending onder de heidenen. Zij die dat werk ter hand ne men geven zich met geheel hun gezin. Men zie daarvan de bewijzen op de kerk hoven in Indië. Het bloed der martelaren is het zaad der kerk. Kerk en Zending is één. Aan Jezus Christus ls gegeven alle macht in hemel en op aarde. Gezongen werd daarna „De open poort" Nu beklom het spreekgestoelte de heer J. H Blinde, Oud-Zendeling van de N.Z.V. De heer Blinde sprak over: 'n Onmo gelijke taak door God mogelijk gemaakt. Spr. ving zijn Tede aan met de herinne ring dan zijn jongensjaren toen niet ver der werd gedacht aan de Kerk en den Kerkeraad. Gelukkig is dit anders ge worden. Niet de kerk of het Zendings bureau is verantwoordelijk voor ons uit gaan zeide spr.: maar wij zendelingen zijn voor ons werk verantwoordelijk. Ge lukkig heeft de Zending een plaats ge kregen in het menschenleven. Mooi en moeilijk is het Zendingswerk zeide spr. Vooral als men komt op West Java waar het volk niet wil h'ooren naar het Woord van Christus en de Zendeling dan ziet dat er vergeefs gearbeid wordt. Veel, zeer veel tegenwerking wordt daar op het zen dingswerk gevonden. Spr. geeft daarvan eenige duidelijke voorbeelden uit eigen ervaring. Dan is het zwaar en bitter werk. Maar ziet men bij aanschouwen wat er geleden wordt onder de inlandsche bevol king en hoe er getracht wordt door de Zending daarin verlichting te brengen, dan wordt 't anders voor den waren zen deling. Wist men in Europa meer van dit alles, dan zou er zeker ook meer gedaan worden. Maar hoe onmogelijk dit werk ook is en door de bevolking gemaakt wordt; God maakt de ons opgelegde taak moge lijk door Zijn vele zegeningen. Spr. ein digde zijn met stille aandacht aange hoorde rede met den wensch dat God al len dien zegen moge schenken. De slotrede werd uitgesproken door ds. J. C. van Apeldoorn, Ned. Herv. Pred. te Leiden. Het einde van dezen middag is gekomen en wij gaan allen weer naar huis, mede nemend het woord dat is gesproken. David had voor den tempelbouw tiendui zenden menschen noodig en hij heeft ze gekregen. Ook wij hebben evenals David voor den tempelbouw tienduizenden men schen noodig. Wij hebben van de vele moeilijkheden dezen middag weer gehoord Laat dit woord voor ons niet ledig blij ven en ons stemmen tot gebed en een prikkel zijn tot medewerking aan den ar beid der Zending Dan zullen wij kunnen geven van ons geld, onzen tijd en zullen welbehaaglijk zijn ook voor de toekomst. Wij moeten niet alleen naar huis, maar naar het. Vaderhuis. Daarheen wil de Zending. Zoo wij ons daarheen richten, kunnen wij zijn medeleden der zending, zoo eindigde spr. zijn rede. Tot slot dankte spr. allen die hadden medegewerkt tot welslagen van dezen dag, inzonderheid Freule Willink die tot het einde het- feest bijwoonde. Spr. ver zocht dan te zingen Psalm 118 vts. 14 en eindigde met dankgebed. Het is weer een bij uitstek geslaagd Zendingsfeest geworden, waaraan de Leid- sche Chr. Harmonie-vereen, haar welwil lende medewerking verleende. RECLAME. KON ZIJN SOKKEN NIET AANKRIJGEN. Had een half uur noodig om op te staan. Al vijftig jaar rbeumatiek. Vijftig Jaar verdroeg deze man uit Dordrecht zijn pijnentoen ontdekte hij dat hij et in een paar maanden af kon zijn. Uit den brief, dien hij schrijft, kunt U zien dat zijn rheumatiek zeer ernstig was. „Van mijh 11e tót mljh 60e jaar werd ik steeds door hevige pijnen gekweld. Mijn werkzaamheden brachten mede, dat ik 's morgens heel vroeg op moest, maar het gebeurde vaak, dat ik alleen voor het uit bed komen meer dan een half uur noodig had. Verder moest ik net als een kind ge holpen worden-om mijn sokken aan te trekken, enz. Thans, na het gebruik van slechts 3 flesschen Kruschen, beveel ik het uit dankbaarheid voor mijn genezing ledereen, die aan dezelfde kwaal lijdt, ten zeerste aan." Dordrecht. J. F. U moet de rheumatiek dooden, voordat het U neervelt. Zorg dat de rheumatiek U niet steeds erger in zijn klauwen krijgt, zoodat Uw gepijnigde gewrichten U ten slotte noodzaken het bed te houden. Zoek de grondoorzaak van Uw rheumatiek, NU. en neem maatregelen die oorzaak te ver wijderen. Rheumatiek is het gevolg van een teveel aan urinezuur in het lichaam Twee bestanddeelen in Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuur op te lossen. Andere bestanddeelen van dit zout helpen de natuur deze opgeloste kristallen door de natuurlijke kanalen te verwijderen. Verder zijn er weer andere zouten in Kruschen die gisting van het voedsel in de ingewanden voorkomen en houden daarbij niet alleen de vorming van urinezuur tegen, doch ook van andere lichaamsgiften die de gezond heid ondermijnen. Onthoudt dus dat het „de kleine, dageltjksche dosis" Kruschen Salts is die Uw lichaam bevrijd van urine zuur en tt verre houdt van de ketenen der rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f. 1,60 per flacon. 9130 93. Toen de opzichter eventjes weg was, deed Tui- meltje vlug de blokken van zijn voeten en rende naar het bosch om heele stukken boomschors te zoeken. Deze bond hij toen onder de schoenen van zijn vriend en zichzelf En toen de opzichter terug kwam begreep hij er niks meer van. De twee bengels sprongen als gekken over den turfgrond en maakten de grootste pret. De op zichter was daar eigenlijk blij om, want hij wist wel dat het erg zwaar werk was. 94. Zoowat midden op den dag kwam de kabouter baas eens kijken hoe het met de turftrappers ging. Maar hij was heel wat slechter geluimd dan de opzichter. Wat doen die bengels daar voor gekke dingen, viel de kabou- terbaas uit. Hoe komt het dat er nog niets van te zien b dat ze al een heelen dag aan het werk zijn, en hij Het de twee ondeugden bij zich komen. Toen zag ook de opzichter voor het eerst dat ze alleen maar dunne boomschors onder hun voeten hadden. UE MOORD TE GORINCHEM. Opnieuw 15 jaar geëischt. Het Haagsche Gerechtshof heeft behan deld in hooger beroep oe zaak tegen den 28-iarigen 'andbouwersknecht uit Woer den. die door de rechtbank t.ê Dordrecht wegens doodslag op notaris Courrech Staai te Gorinchem is veroordeeld tot vijf tien jaar gevangenisstraf tegen welk von nis verdachte appél heeft aangeteekend. In deze zaak waren vijf getuigen gedag vaard De adv.-generaal eisehte oDnieuw ver- oordeeiing van beklaagde tot vijftien iaar gevangenisstraf. lATIONAAL GRONDBEZIT. Dividend 65 nCt. Het over 1931 'oorgestelde* dividend be draagt tiaar wit vernemen 65 oCt. (v. j. 75 oCtzoodat na het interim-div'dend var 25 pCt., het slotdlvldend 40 nCt be draagt. (N-R.CO TWEEDE KAMER. WIJZIGING VUURWAPEN-WET. Nadat de heer Aalberse met 57 van de 59 stemmen benoemd was in de Gemeng de Commissie voor de Stenografie, en, na zeer veel debat zonder hoofdelijke stem ming was aangenomen het wetsontwerp om aan de Pnstspaarbank rechtspersoon lijkheid te verieenen. teneinde belegging van Staatsfondsen bij de Nederlandsche Bank mogelijk te maken, heeft de Kamer verder behandeld het wetsontwerp tot wijziging der Vuurwapenwet. De Minister van Justitie, de heer Don- ner, heeft uiteengezet dat het wetsont werp een logisch uitvloeisel is van de stral-sanctie, die in 1929 in de wet is ge bracht inzake het houden van vuurwa penen. Het is echter niet de bedoeling al te zuinig te zijn met net verieenen van machtigingen aan te goeder naam en faam bekend staande personen, in het bijzonder op eenzame plaatsen ten platten lande. Aanmaak van particuliere wapen- fabricage ligt buiten het terrein van dit ontwerp, doch van een aanmaak op uit gebreide schaal is in ons land geen sprake. Bij de artikelen werd een korte discus sie gevoerd over de vraag, of ook alarm pistolen onder de wet moeten vallen. De heer Schaepman verdedigde een amendement der Commissie van Rappor teurs, om ze niet onder alle omstandig heden als verboden wapenen te beschou wen en de Minister verklaarde zich ten slotte bereid bij algemeene maatregel van bestuur de elschen vast te stellen, waar aan ze moeten voidqen, zoodat bepaalde soorten buiten de wet komen. In die zin gewijzigd werd het amendement aange nomen. Ook het wetsontwerp werd goedgekeurd. Alleen de communisten verklaarden er zich tegen, omdat aan het proletariaat de wa pens werden onthouden De Minister had tijdens het debat een doos met alarm-pistolen bij zich. Toen hij er een in de hand nam en de loop precies op den Voorzitter was gericht, vroeg deze onder groote vroolijkheid of Zijn Excel lentie zoo goed wilde zijn het wapen op- zich-zelf te richten. INSTELLING VAN EEN ECONOMISCHEN RAAD. Hierna werd overgegaan tot de behan deling van het wetsontwerp inzake de Instelling van een Eeonomischen Raad. De heer van Braambeek heeft hierbij allerlei critiek op de samenstelling van dien Raad geoefend en vroeg met name opneming van vertegenwoordigers van arbeidersorganisaties. Verkeerd achtte hij het, dat de in te stellen commissies den Minister bulten den Raad om zouden kun nen advlseeren. Was die spreker weinig geestdriftig over het nieuwe lichaam, de heer Kuiper voel de er meer voor. al had ook hij bezwaar tegen de vele commissies die ingesteld zullen worden Men zorge er echter voor, dat in de commissies wel deskundigen komen, maar geen belanghebbenden en dat ook het arbeiders-element wordt ver tegenwoordigd. De heer van Voorst tot Voorst was som ber gestemd ten aanzien van de betee- kenls van den Raad voor den landbouw; hij vreesde dat de adviezen, vooral hl het begin, wel voornamelijk den handel en de industrie zouden treffen. Ook de heeren Slotemaker de Bruine, Knottenbelt, Kortenhorst en Joekes heb ben enkele opmerkingen over het wets ontwerp gemaakt; dit werd het sterkst door mr. Kortenhorst verdedigd, die van oordeel was dat de Minister een uitste kende greep heeft gedaan Anderen met name de heer Joekes hadden er ech ter slechts gematigde verwachtingen van. Minister Verschuur heeft in zijn verde diging beloofd dat er gestreefd zal wor den naar een zoodanige samenstelling, dat de groote belangen van handel, industrie, landbouw enz tot hun recht komen. De samenstelling van de commissies zal zoo eenvoudig mogelijk geschieden: er zullen vaste commissies komen, met een blij vende taak en bijzondere, met een bepaal de opdraent De Raad zelf blijft het cen trale lichaam, doch behoeft niet alle detail-adviezen te zien en te beoordeelen. Hij heeft de groote lijnen vast te stellen. Voor handhaving en erkenning van de Nijverheidsraad en den Middenstandsraad blijft alle aanleiding. Tegen het benoe men van Kamerleden in den Raad pleit, dat zij niet meer vrij zouden zijn indien het onderwerp van het advies in de Ka mer aan de orde komt Er bestaat aan leiding om te gelooven. dat men personen zal kunnen benoemen, die bun eventueele persoonlijke belangen niet laten gelden. Doch: overigens zal de practijk het oordeel over den Eeonomischen Raad moeten be palen. De vergadering is hierna verdaagd tot aanstaande Dinsdag. HAGENAAR. HOTEL VERGUNNING. Blijkens mededeeling van Gedeputeerde Staten dezer provincie, acht de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw het wenschelijk, dat tot vaststelling van de heffings- en invorderings-verordenin- gen van het recht voor hotelvergunningen Ingevolge art. 23, 4e lid, der Drankwet (Stbl. 1931 No. 476) onverwijld wordt over gegaan, teneinde de desbetreffende veror deningen nog vóór 15 Mei a.s. aan het College van Gedeputeerde Staten te kun nen inzenden. De spoed houdt verband met de over gangsbepaling van art. 73 der Drankwet, ingevolge welke bepaling het voor een hotelvergunning verschuldigde recht voor de eerste maal moet worden betaald bin nen drie maanden na het in werking treden dier wet, derhalve vóór 1 Juli 1932, bij gebreke waarvan de vergunning ver valt. Het recht is bij art. 23, 4e lid, der Drank wet bepaald op ten hoogste f. 25.— en is nader geregeld bij art. 30 van het Konink lijk Besluit van 17 Maart 1932. Stbl No. 97. Op dit recht zijn bij lid 5 van gemeld artikel 23 de artikelen 269 tot 273 der Gemeentewet van toepassing verklaard zoodat de gemeente een heffings- en een invorderingsverordening moeten vast stellen. Onder mededeeling, dat de helft van het recht moet worden afgedragen aan het Rijk en in *deze gemeente momenteel 5 hotel vergunrüqgon bestaan, geven B. en W. in overweging de- noodige- verordenin gen vast te steljen. Het vergunningsrecht voor een hotel vergunning bedraagt.' in hotels met 7 o fminder slaapkamers f. 10— 10 hotels met 7 of minder slaapkamers mers f. 17.50. in hotels met 15 slaapkamers en daar boven f. 25. RECLAME. behoeft thans ?een minderwaardige kwaliteiten meer te kooien. Wij leveren U al onze Kousen met meest volledige garantie! Onze groote omzet stelt, ons in staat U thans aan te bieden Prima Laddervrije Zijden Kousen in alle moderne kleuren A C i per voor slechts (jli paar Enorme keuze in meer dan DERTIG KWALITEITEN van 45 tot f. 2.95 per paar 9161 VOOR ZATERDAG 7 MEI. Hilversum, 296 M. VARA.-Uitze 10.00—10.15 v.m. VPRO. 6.4500 7.307.45: Gymnastiekles 8.00: G foonplaten 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. i. d. ContinubedriJ „The Marinelly's, Michel Swaab (r Joh. Jong (piano) en VARA-toonecI 12.00—1.45; VARA.-septet o. 1. v. Is. Gramofoonpl. 2.15Liederen der ries (Toegelicht met gramofoonmuzieit 2.45: Paul Kies: Van het Ontwapr front 3.00: Vervolg van 2.15 - 3jt; de Haas: School en vrede 3.45: foon-recital J. Huy. Piano: Joh. Ji 4.05: O. v. Tussenbroek: Mensch machine 4.25: Vioolrecita) N. v. bergen. Plano: Joh. Jong (en Gramo' platen) 4.45: S. Broekman: Arbt' sport 5.00; Beoefening der hu o. l.v. P. Tiggers 5.30: Actueel 5.45; Zang door „De Wielewaal" - Henk van Dijk: Uit de roode Jeug ging 6.15: Vervolg zang - 6.30: LI halfuurtje door A. M. de Jong - 1 Gronlngsch uurtje. M. m. v. Mej. Rif (voordracht), A. W. v. Tholen (luitzarJ J Molles (lezing) 8.00: Bonte te Teun de Klepperman; VARA-orkest o" H. de Groot; Joh. Jong (orgel); VA? tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen; Ac< Harmonists o. 1. v. G. E. den Boer; walian-kwartet o. 1. v. J. Kok; Schra~ kwintet o. 1. v. W. Drukker; Mia (zang) en Tummers (conferencier! 11.00: Va Dias 12.00: Sluiting. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15: G foonplaten 10.00—11.30: Trioconcert 11.30: Godsdienstig Halfuurtje - 11 I.45: Sextetconcert 2.00: Gramo! 2.30: Kinderuur 4.00: Gramol 4.30: HIRO. 5.30: Gramofoon 5.45: Lezing 6.00: Gramofoonpl. - Lezing 6.30: Gramofoonpl. - Causerie 7.45: Lezing 8.00: concert 9.00: Vaz Dias 9.15: spel 10.15: Concert 11.0012.00 mofoonplatenconcert. Daventry, 1554 M. 9.35: Morg ding 9.50: Tijdsein, Berichten Lezing 11.20: Northern Studio o.l.v. J. Bridge 12.05: Orgelconcert New 12.50: Commodore Grand-ort I.50: Opera „Cavalleria Rusticana" Mascagnl 2.55: Londensch Zlg orkest m.m. v. C. Baumer (plano) -l Orgelconcert R. Foort 4.35: Kindï 5.20: Berichten - 6.05: Vioolrecita! S. Whinyates 6.25: Causerie - Fragm. uit „Derby Day", opera-c" van A. Reynolds. Orkest en solisten o den componist 7.20: Vaudeville - Lezing en Berichten 9.00: „On «itt dance" m. m. v. BBC-Theater-orken 9.5511.20: Ambrose en zijn orkest muziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. II.50: Gramofoonpl. 8.05' V" Avond o. 1. v. Jean Bastia. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 eert uit „Wivex" 1.502.20: Gr. foonplaten 2.20: Kinderkoonan! 2.504.50' Omroeporkest o. 1. v. ReeX 7.20: Ouderwetsche Dansen O.l.' v, dahl 8.30: Liederen met pianobKf ding 8.45: Surroé-concert o. l.v. E. sen. O.a. Ouv. „Bandltenstreiehe" „Boccaccio" 9.35' Populair Proef® (saxofoon, zang, piano) 10.20—U Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6,25—730 en 12.10 Gramofoonpl. 12.20—1-»'. eert uit Stuttgart 1.55—2.45: G. foonpl. 4.20—5.35: Middagconcert 7.20' Vroolijke Avond met de kapel KL Hierna tot 11.20 Dansmuziek o. 1. 11.20—12.20: Gramofoonpl. W* Rome, 441 M. 7.25: Gramofoooj: 8.05' Lyrisch drama met muziek WA Cilea. M. m. v. Omroeporkest, koot listen. Brussel, 508 en 338 M. 508 M-: 1 Max Alexys' orkest 4.20: Dansm 5.50: Mathieu Crickboom-Progr. viool, piano) 7.20: Fragmenten „Veronlque", Messager Orkest en S-' ol v. Fr. André. I. d. pauze: Radio Na afloop: Max Alexys' orkest - 11.20. Trioconcert 12.20' Gramj- 4.20' Dansmuziek 5.20 en 5* mofoonDlaten - 7.20: Werken ran Durme. M m. v. A. Corbet zang' componist (piano) - 820: Danst»®? 9.30—10 20: Max Alexys en zijn o" Zeesen. 1635 M. - 7.20: Zie Uf? 9.20' Berichten en hierna tot Dansmuziek door Oskar Joost w Band.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10