LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 4 Mei lj r-MJil iSsa i mr RADIOPROGRAMMA. ven en, geleld door de studies van den heer Bijleveld en de correspondentie van v. Siebold te besetfen hoe deze groote figuur heeft gepast ln zijn tijd De beste student van deze zaken is wel geweest de heer Wenckebach. Die toch heeft in een klein beeld ons kunnen geven alle kracht alle gerichte energie en ook dat wat niet aan de oppervlakte ligt, de drang om te getui gen van een geweldige ervaring van over zee. Met von Siebold ging vrijwel de laat ste „Humboldtlaner" heen die groote ka piteins, die uit verre oorden merkwaar dige zaken brachten en gewichtig nieuws. Hun tijd Is voorbij. Maar terwijl dit beeld hiter zal staan, in het land en in de streek waar hij heeft gewerkt, stil en statisch, groeien hierom heen ln dezen Hortus vele zijner eigen planten en getuigt bijna iedere tuin ln West Europa van de kracht van een mensch, die nu hier. hoewel laat, geëerd wordt. De vdorzitter der Syndikale Kamer van Gent. de heer Charles Pijnaert hield daar na een rede, waaraan het volgende is ont leend Rede van den héér Ch. Pijnaert. Door mij toe te laten op deze plechtig heid het woord te nemen namens de „Société Royale d'Agriculture et de Bota- nique", namens de Syndikale Kamer der Belgische Hofbouwkundigen, namens de Koninklijke Vereenlging „L'avenir Horti- cole". en namens de Gentsche tuinbouw-' vereenigingen, zult U blijkbaar erkennen dat Von Siebold niet alleen aan de stad Leiden, maar aan de geheele wereld toe behoort, en U zult mij toelaten U te ver zekeren dat de Gentsche Tuinbouw van ganscher harte deelneemt aan het patrio- tisch huldebetoon dat U ingericht heeft. Eén zelfde gedachte is in aller geest, een waarlijk vrijwillige wensch in aller harten ontstaan: zijne nagedachtenis te vereeren, aan zijn verdiensten recht te laten wedervaren. U hebt zich moeiten ge troost om die gedachten en gevoelens te leiden en hun een tastbare uitdrukking te geven. Die edele taak hebt U nauwgezet en met volharding volbracht, en men moet er U dankbaar voor zijn. Mijn eerste plicht, mijne Heeren, is U namens den Gentschen Tuinbouw te be danken en met den bekomen schoonen uitslag geluk te wenschen. Weinig-talrijk zijn de reizende Kruid kundigen die alle voorrechten genieten: zij hebben het zeldzaam geluk genoten, in hun jeugd, nog onverkende streken te doorloopen. zonder er hun leven of hun gezondheid te laten; zij hebben van hun verre tochten nieuwe of zeldzame planten meegebracht en kunnen, in hun ouden dag, rustig genieten van den roem en den rijkdom, die ze dapper veroverd hebben. Zij zien hun pogingen gewaardeerd, aan gemoedigd en vereerd, en de planten, door hen ingebracht, komen hun in lederen bloeitijd nieuwe vreugde aanbrengen, en helpen hen aldus de doorstane vermoei nissen en gevaren te vergeten. Dat zijn de gelukkigen, en onder hen mogen wij von Siebold rangschikken. De Gentsche tuinbouwwereld heeft met geestdrift het loffelijk initiatief van de Leidsche afdeeling der Koninklijke Neder- landsch Vereeniging voor Plantkunde en Tuinbouw, begroet, die het honderdjarig jubileum wil vieren van de schepping, te Leiderdorp, van den proeftuin voor de planten door von Siebold uit Japan inge voerd; want von Siebold heeft tot den ontegensprekelijken bijval van den Gent schen tuinbouw bijgedragen. En zoo mijn medeburgers hier gekomen zijn om U hartelijke betuigingen van toe genegenheid te brengen, dan is het omdat zij niet kunnen vergeten dat uwe door luchtige Vorst. Willem I, ln 1815 den titel van Beschermer der Koninklijke Vereeni ging voor Landbouw en Kruidkunde te Gent geliefde te aanvaarden, en bij die gelegenheid zeide: „het is mij een plicht haar te beschermen, rekent op mij". Zijn Majesteit bleef het gegeven woord ge trouw. Niet alleen overstelpte uw Koning de Vereeniging met weldaden, maar hij liet ook toe in zijn naam planten ten toon te stellen op de winter- en zomerexposi- ties, en schonk haar drie schoone palm- boomen van de Chamoeropssoort. Von Siebold ls de eerste geweest om te bewerkstelligen wat Alexander von Hum boldt „la physionomie de la nature", het „voorkomen der natuur", noemde. Hetzij in bloembedden en in volle aarde, hetzij in warme of koude serres verschil lende uitheemsche planten zoo te groe- peeren, dat zij, door hun geheel, een ken schetsend tafereel van een bepaalde flora uitmaken, ziedaar het voorgestelde pro- blema door von Siebold opgelost. Wij hebben botanische tuinen waarin de planten volgens natuurlijke of kunst matige methodes gerangschikt zijn, maar die op één zelfde plaats vereenigen wat de natuur dikwijls over onmetelijke afstan den heeft verspreid. Wij genieten van siertuinen, waar de kunst haar samenstellingen heeft voorbereid met het eenlg doel om den zin voor vormen en kleuren te bevredigen. Maar de physlonomlsche natuurtuinen waren ons onbekend, en men moet erkennen dat zij, met het oog op de algemeene geestesontwikkeling, een nieuwen weg hebben gebaand voor de onderzoekingen van het menschelijk ver stand. Ziedaar wat de geleerde Lulksche Kruid kundige Charles Morren ln 1851 schreef. En hij voegde er bij: „Wij zijn gelukkig aan die bijzonderheden een feit toe te voegen, dat ons land eer aandoet. De heer Dr. von Siebold heeft een Belgische In richting gekozen om er zijn physionomi- sche plantengroepen te plaatsen. De plan ten bestemd om volgens zekere gepast heden Japan te vertegenwoordigen, zijn aan de zorgen toevertrouwd van den heer Jozef Baumann. tuinbouwkundige op de „Nieuwe Wandeling" te Gent; hij ls er mede belast, aan liefhebbers, tegen uiterst matige prijzen, de planten te verschaffen, die gekozen werden door den schrijver zelf van de groote werken onlangs over Jaoan uitgegeven. En door een gelukkigen samenval van omstandigheden, waarover ik de eerste ben om mij te verheugen, is het de zoon van den kundigen Gentschen planten- kweeker M. Jozef Baumann, die door de Koninklijke Vereeniging „L'Avenir Horti- cole", belast is geworden zorg te dragen voor de planten die verscheidene onzer stadsgenooten. en in 't bijzonder de Firma Van Houtte. verzameld en bewaard heb ben. met het oog op het grootsch hulde betoon van dezen dag. Von STfebold hield van de stad Gent. Hij noemde ze de hoofdstad van Flora. En ongetwijfeld heeft Gent voordeel gehaald uit de toevallige omstandigheid, dat een groote partij van Japansche plantsoorten in de maand Juli 1830 te Gent werd ge laten, toen de bekende woelingen haar verzending naar Holland beletten. Men denke na: zij vormde een verzameling van 485 soorten, en van ongeveer 1.200 exem plaren. Von Siebold vermeldt dat voordeel. Hij schrijft en wij zijn dan in 1844 dat verschillende Belgische tuinbouw kundigen profijt en eer veroverd hebben door het kweeken van de ingebrachte planten. Maar Gent is niet ondankbaar, en de Universiteit zal aan von Siebold een ge deelte van die planten teruggeven. En zoo is het ook dat heden de Universiteit van Gent, vertegenwoordigd door den heer Robelus, Conservator van den Kruidtuin, aan. deze betooging deelneemt, en hulde brengt aan den beroemden ontdekker. Later zal von Siebold den lof verkondi gen van onze tuinbouwkundigen. Hij brengt hulde aan hun werklust en aan hun industrieele en wetenschappelijke richting. Hij vermeldt dat voor het tijdperk 1843 tot 1863 de uitvoer uit België van planten van Japanschen oorsprong, op tien mll- lioen franken kan geschat worden. Door zijn talrijke planteninvoeren heeft von Siebold de bloemenliefde onder onze bevolking onderhouden. De gunst welke zij genieten, is gansch natuurlijk, want het zijn de planten uit Japan en China, die, door hun vroegtijdige bloemen ln onze salons en serres de lente vervroe gen, en die, door het blijvend groen van hun bladeren in onze parken en bloem perken, den herfst verlengen. Wij zullen niet trachten bekend te ma ken wat von Siebold verspreid heeft van ingevoerde planten of wat hij door zaallng heeft verkregen. Dit belangwek kend werk behoort tot de geschiedenis van den Tuinbouw. Herdenken wij dat de Gentsche kwee kers aan zijn wetenschap en zijn zorgen, de kennis en de invoering te danken heb ben van de Camellia, die langen tijd het voorwerp was van vruchtbare handels- verrichtingen voor zekere specialisten; van de Azalia Sieboldi, sierplant die spoedig als kamerplant gewaardeerd werd; van de Aspidistra elatior en variegata, die mooie plant met de zoo krachtige bladeren, die de Gentsche kweekers op groote schaal vermenigvuldigden en waar aan zij groote en ruime serres hebben besteed; van de Deutzia Gracilis waar van de eerste uitgave door de firma Bau mann werd aangeschaft. Von Siebold maakte ons ook bekend met de wonderbare Cycas revoluta, één der mooiste sieraden van onze tentoonstellingen, waarvan de bloemisten het loover gebruiken voor hun bloemstukken; met de Chamoerops ex- celsa, den prachtigen palmboom die in 't' schoone jaargetijde onze parken en tui nen versiert; met de Rhapis flabelli- formls, met zijh bladerige en slanke stelen. Onze tuinbouwers haalden ook groot voordeel uit de Ophiopogon jaburan, uit talrijke variëteiten van de Hortensia, den Euvonymus. den Ligustrum japonlcum, den Weigelia, den Forsythia, den Spiriea, de vermaarde Japansche Lelie, den Rhodea. den Funkia. den Sedum, den As- pidium Sieboldi, den Cyrtomium falcatum, al dit. planten vervulden weldra onze serres en woningen, en hoeveel andere zijn er niet! Von Siebold heeft de hofbouwkundigen en de liefhebbers van den hofbouw willen aanmoedigen. Onze naasten doen ge nieten van het natuurschoon van één der schoonste landen der wereld, onze landgenooten deelachtig maken aan de rijkdommen, elders door de scheppende natuur aan de inboorlingen aangeboden, door ze in ons land. door middel van de nijverheid te herscheppen en door ze te doen uitbuiten met behulp van de kennis onzer eeuw, dat was zijn taakhij neeft ze uitstekend vervuld. Mijnheer de voorzitter, mijne heeren, de Gentsche tuinbouwers behooren tot diegenen die aan von Siebold veel te dan ken hebben. Als wij het verleden met het heden vergelijken, voelen wij ons door ontroering en dankbaarheid aangegrepen. Wij zullen er ons toe beperken, namens den geheelen Gentschen Tuinbouw te zeggen: „Eerbied en eere aan de nage dachtenis van den moedigen kruidkundige en ontdekker, aan wien onze tuinbouw grootendeels naar glans en haar pracht te danken heeft." IN DE ACADEMIE. Tot besluit hield prof. dr. J. Rahder in het groot-auditorium der Universiteit een rede over het leven en werken van Von Siebold. Lezing van prof. dr. J. Rahder. Prol. dr. J. Rahder, De taak van den biograaf van Von Sie bold, aldus begon spr„ ls zwapr en wel om twee redenen: in de eerste plaats omdat hij in de voornaamste landen van Europa en in Japan en op Java heeft gewerkt, en dit werk daardoor zeer verspreid is, waar bij de kennis van verscheidene talen, o.a. het Japansch verondersteld wordt en in de tweede plaats omdat Von Siebold een bij uitstek strijdende natuur ls geweest, zoo dat de biograaf ook rechter dient te zijn. Vanaf zijn studententijd, wanneer hij de mensuren had van zijn club Moenanla (Wurtzburg), is hij voortdurend in strijd geweest. In Japan heeft hij zich teweer ge steld tegen zijn chef De Sturler en ten slotte tegen de Japansche regeering, die een groot deel van zijn collectie ethnogra- fica confisqueerde, hem een jaar lang huis arrest heeft opgelegd en ten slotte voor eeuwig uit Japan verbande. In Holland teruggekomen voerde hij ln Leiden een strijd tegen Blume, directeur van het Rijks Herbarium en zijn com pagnon in de Vereeniging, later Maat schappij tot aanmoediging van den tuin bouw. Wanneer we nu afzien van de we tenschappelijke controverses, waarin hij zich begeven heeft (o.a. het strijdgeschrift tegen prof. W. H. de Vriese Amsterdam over den oorsprong van het steranijs), dan blijft er nog over de grootste strijd, waarin hij zich partij heeft gesteld en dat is een strijd geweest niet alleen van personen, doch van geheele naties. Vanaf 1850 be steedde hij een steeds grooter gedeelte van z'n tijd aan den rol, dien hij op 't inter nationaal politieke tooneel speelde, waar hij een vurig advocaat is der Nederland- sche, Japansche en Russische belangen in het Verre Oosten en als zoodanig in con flict kwam met de aanspraken der Ame rikanen en Engelschen op de hegemonie op den Grooten Oceaan. Reeds in 1843 heeft Von Siebold den brief geconcipieerd, die Koning Willem II heeft gezonden aan het toenmalige hoofd der Japansche regeering inzake het ver drag van Nanking (1842) en waarin hij met het oog op de snelle ontwikkeling van de stoomvaart, Japan waarschuwde, dat binnenkort de afsluitingspolitiek van deze heremieten-natie haar einde zou vinden in de noodzaak van expansie der voornaamste Westersche mogendheden. In 1852 heeft Von Siebold op eigen initiatief aan den minister van koloniën een cor.cent-verdrag gezonden, waarin de betrekkingen tus- schen Nederland en Jaoan in de nieuwe tijdsomstandigheden worden geregeld. Do Nederlandsche reeeerings-commissaris in Jaoan Donker Curtius heeft de voor naamste punten van dit ontwerp-verdrag in den loop van lange onderhandelingen door de Japanners weten te doen aan nemen. In de eerste maanden van 1853 heeft Von Siebold te Petersburg op invitatie van den minister van buitenlandsche zaken Nessel- rode verblijf gehouden en daar de noodige geoeraphische inlichtingen verstrekt aan de Russische regeering voor de expeditie van Putjatin naar Nagasaki. Tevens ver strekte hij geograohische mededeelingen aan Muraviev, gouverneur-generaal van Oost-Siberië, die dank zii Von Siebold's uitnemende geograohische kennis van het Amur-eehied in staat was met rvdnn het verdrag Aigun te sluiten, waarbij China het gebied ten Noorden van den Amur aan Rusland afstond. In een geschrift .inzake de openstelling van Jaoan door,.Nederland en Rusland (1854) blijkt de voorliefde van Von Siebold voor de hnudine van Nederland en Rusland in de Pacific politiek en zijn afkeuring van de taktiek der Amerikaansche Perry-expe- ditie. Deze politieke bezigheden deden bij hem het verlangen ontstaan Jaoan nog een maal te betreden. Donker Curtius had het verbanningsdecreet, dat. over Von Siebold was uitgesproken, in 1854 weten op te heffen. In de lente Van 1839 vertrekt Von Sie bold. begeleid door z'n zoon Alexander naar Jaoan als adviseur van den aeent der Ne derlandsche riandelsmaatsehanoij te Na gasaki In Nagasaki publiceert hii z'n „Open brieven uit. Jaoan", waarin hii de Janansehe geldpolitiek en het misbruik dat Erv-elsche en Amerikaansche speculanten maken van een ondoordachte benaüne der handelsverdragen, uiteenzette In de lente van 1861 vertrekt Von Siebold uit Nagasika naar de Japansche hoofdstad Jeddo. waar hij les geeft, in de medische en natuurkun dige wetenschappen en de regeerine advi seert over alle buitenlandsche aangelegen heden. die in dien tiid een voor Jaoan zeer gevaarlijk karakter droegen door de reeks van aanslagen op Europeesche onderdanen in Japan. In November 1861 begaf Von Siebold zich uit Jeddo, via Yokohama en Naga saki naar Java. waar de betrekking van adviseur van Japansche aangelegenheden hem was aangeboden Bii aankomst ver nam hij. dat de directie der Nederlandsch- Jaoansche betrekkingen juist verleed was van Batavia naar Den Haag zoodat hij, in de hoon tot Nederlandsch gezant in Janan te worden benoemd, naar Nederland ver trekt. Tengevolge van een verschil van op vatting met de Nederlandsche regeering over de te volgen richtlijnen in de Neder- landsch-Janansche politiek, ging deze hoop niet in vervulling en vroeg hii z'n ontslag uit Nederlandschen Staatsdienst. Prof. Rahder gaf ten slotte een over zicht van de stannep. die Von Siebold t.e Parijs bij Nanoleon III heeft gedaan om te trachten Janan op vreedzame wijze in het volkerenverkeer op te nemen. RECLAME. EEN NIEUWE MANIER OM VERKOUDHEID TE GENEZEN. Een damp die de bacteriën doodt. Na vele jaren van ingespannen onder zoek hebben de scheikundigen een nieuw middel gevonden, dat de bacteriën van verkoudheid en influenza onmiddellijk doodt. Het is bekend onder den naam van Karsote inhalatie-systeem, en proe ven hebben bewezen dat de damp van dit inhalatie-middel een buitengewone bac- teriën-doodende kracht heeft. Daar deze Karsote-damp van een zakdoek kan worden ingeademd op elk uur van den dag of zelfs gedurende den slaap hebben wij nu een nieuwe manier om verkoud heid te genezen. De Karsote-damp spoort niet alleen de bacteriën op en doodt ze daarna, doch het opent tevens de ver stopte neusgaten en verwijdert het hin derlijk slijm achter uit de keel. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothekers en dro gisten a f. 0.90 per flacon (zakformaat) en f. 1.50 per flacon (2 x de kleine maat), 9041 RECLAME. i- VOOR DONDERDAG 5 MEI. Hilversum, 296 M. Uitsl. AVRO-Uitzen- ding. 8.00: Gramofoonpl. -- 9.00: Morgen wijding 9.15: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep in. m. v. H. Cafs (sopraan) en C. v. Leeuwen Boomkamp (cello). Intermezzo: Gramofoonpl. 11.30: Voordracht Kommer Kleyn 12.00: Orgelconcert Prof. Dr. A. Schweitzer 12.30: Uit „Central" Den Haag: Willy Honsbeek's Orkest 2.30: „Elias weet het beter" blijspel van J. Swerling en G. Robinson. Regie: Ko v. Dijk. (Het Schouwtooneel) 4.09 Zieken- uur 5.00: Ormoep-klein-orkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. G. Mazzaglia Cutelli (Geschiedenis van Mickey Mouse) 6.30: Sportpraatje H. Hollander 7.00: Viool recital F. Zepparoni. Vleugel: Egb. Veen 7.30' Dr. H. G. Cannegieter: Het Inter nationale Pooljaar 8.00: Vaz Dias 8.15—10.15: Wagner-concert. Residentie-or kest, J. Urlus (tenor). S. Haase-Pieneman (sopraan), Kon. Chr. Orat. Ver. „Excelsior" (Rotterdam). Leiding: A. v. Raalte. O.a. Ouv. Rienzi: Einzug der Gaste (Tann- hSuser) en Voorspel „Meistersinger". In termezzo: Clinge Doorenbos 10,15: Voordracht Clinge Doorenbos 10.30- 12.00Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Schoite. Huizen, 1875 M. 8.30 KR.. 9.30: NCRV. 12.15-2.00: KRO. Hierna NCRV. 8.30: Mor genwijding 930: Orgelspel J. C. v. Wes tering Jr. 9.50: Kerkdienst uit de Park- kerk. Amsterdam 11.10: Concert. Mevr. L. v. d. Beek-v. Arkel (sopraan), Luit. Ph. v. Dalen (cornet) en Ensign Claeijs (orgel) 12.15: Orkestconcert 200: Gramofoonpl. 2.15: Bondsdag v. d. Ned. Bond van Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag 5.00. Concert. H. Hermann (viool), K. Es- veld (dito), A. v. d. Star (alt), tl. v. d. Horst Jr. (cello), J. Monissen (piano) 6.30—8.00: Concert, A. Woud (alt), J. Pj. Caro (bas), G. v. d. Burg (begel). (Van 6,55—7.25: Causerie door Ferd. Kloek) 8.00: Concert door de H.O.V. o. I. v. F. Schuurman. O.a. Serenade op. 25, Beet hoven 9.00: Declamatie door A. Post 9.30—10 30: Vervolg concert. O.a. Novelettes, Glazounow. ca. 10.00: Vaz Dias 10.30 —11.30: Gramofoonplatenconcert. Daventry, 1554 M. 9.35: Morgenwij ding 9.50: Tijdsein, Berichten 10.05: Lezing 11.20: Orkest-concert o. 1. v. G. Daines 12.20: Shepherd's Bush Paviljoen orkest 1.25: Voor de scholen 2.20: Kerkdienst 3.20: BBC-Dansorkest ol.v. H. Hall 3.50: Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Cantell 4.35: Kinderuur 5.20: Berichten 5.35: Schumann-kwar- tetten (Kutcher Strijkkwartet) 6.10: 6.40 en 650: Lezingen 7.20: Radio- ilitair-orkest o. I. v. B. Walton O'Donnel. M. m. v. W. Dennis (bariton). O.a. Mnross- zeker Tanze. Kodaly 8.20: Berichten en lezing 8.55: .Miscellany" vroolijk luister spel van D. Freeman en M. H. Allen 9.50: Kerkdienst - 10 05—11.20: BBC-Dans orkest o. 1. v. Henry Hall. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. 7.05; 11.50 en 6.20: Gramofoonpl. 7.20: Vroo lijk halfuurtje m. m. v. R. Marino en Fotir- nier 8.05 en 8 50: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 11.20: Mogens Hansen's orkest 12.20: Europ. Kampi oenschap Dames-Floret-schermen 1.20 3.20Concert o. 1. v. E. Reesen. M. m. v. Mannen- en kinderkoor o. 1. v. Mogens Wöldike 7.20: Vroolijke voordracht 8.20: Concert o. I. v. Gröndalh. M. m. v. E. Telmanyi (viool) O.a. Vioolconcert E- Dur, J. S. Bacli 9.30: Opera-concert o. I. v. Gröndahl. V. H. Petersen (zang). O.a. uit „Fra Diavolo" Auber 10.20—11.50: Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.20—7.45: Ham burger Havenconcirt 10.50: Bach-cantate 11.20—1.50: Concert o. 1. v. Eysoldt 3.50—5.20: Concert o. 1. v. Wolf. M. m. v. H. Munk (luit-zanger) 7.20: Opera „Die Entfuehrung aus dem Serail", Mozart 9.50—11.20: Dansmuziek door Adalbert Lut- ter en zijn orkest. Rome, 441 M. 7.25: Gramofoonpl. 8.05: Gevarieerd concert. O.a. Fant. „Tan- cred", Rossini. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.; 11.20: Gramofoonpl. 12.00: Orgelconcert L Joos 12.20: Chas Remue en zijn Band 4.20: Trio-concert 5.20: Gramofoonpl 7.20: Gjncert o.l.v. Kumps m.m.v. mevr. M. Mansion (zang). O.a. Melodie, Rubin stein 9.30: Populaire muziek door het Tearoom-orkest 338 M.: 11.20: Gramo foonpl. 5.50: Schola Cantorum v. d. Dominicaner Paters 7.20: Lichte cj® d. h. Omroep-orkest. O.a. Fant „Showbj Kern 9.30—10.30: Gramofoonpl, VOOR VRIJDAG G MEL Hilversum, 296 M. 6.4512.00: ïj 12,00—4.00: AVRO 4.00—8.00: (1 8.00—11.00: VPRO 11.00—12.00: —6.45—7.00 en 7.30—7.45: Gymnai 3.00: Gramofoonpl. 10.00: wijding VPRO 10.15: VoordrachttJ Minny Erfmann 10.30: VARA-gj 0. 1. v" Is. Eyl 11.00: Vervolg voorü - 11.15: Vervolg concert 12.00.1 roep-kleinorkest o. 1. v. N. Treep ea 6 mofoonpl. 2.00: Voor de schot 2.304.00: Omroep-orkest onder i van L. Schmidt en Gramofoonpl. - ii Orgelconcert Joh. Jong 4.30. Vul Kinderen 5.00: VARA-orkest ondaf ding van H. de Groot li.OO: Oaa dCisradioei mité, causerie door Mc)l E. de Holl 6.15: Vervolg concert-If Prof. ii Kuijper: Het beginseiprosri der S.D.A.K 7.15: Vervolg coaca:| 8.00: Mej. Ds. F. W. Rappold. Dej kenissen uit het Nieuwe Testamal 8.30: Concert. Trio Jalink—Fondtr-f link (viool-ceUo-piano). 0.a. Sonata no. 3, Buxtehude 9.00: Dank-a door dr. J. C. A. Fetter 9.30: ïej concert. O.a. Trio no. 5, Mozart - Vrljz. Godsd. Persbureau lOfil Dias 10.15: Drs. W. R, M. Noonf Humor en religie 10.45: Gramoll 11.00: Orgelspel door Joh. Jong-| 12.00: Gramofoonplaten. Huizen, 1875 M. Algemeen prq ma, verzorgd door den KRO Gramofoonpl. 10.00: idem 11.301 serie 12.00: Kwintetconcert -I Gramofoonpl. 3.00: idem 5Jt| zing 5.3Ó: Orkest-concert 7.1ij sus 7.45: Gramofoonpl. 3.00: C concert C.a. 9.00: Vaz Dias lz.00: Gramotoo'ipl. Daventry, 1554 M. 9.35: Morfi ding 9.50:Tijdsein en berichten-I Lezing 11.20: Emanuel Starkeysl orkest 12.05: Orgelconcert Wal tal i2.50: Gramoloonpl. 1.45: VkJ scholen 3.35: Schotseh studlo-c 1. v. Li. Dalnes 4.35: Kinderurn - j Berichten 5.50: Schumann-km.'' door het Kutcher Strijkkwartet-1! 6.30 en 6.50: Lezingen 7.20: CoK" Elena Danieli (sopraan) en Egon B (piano). O.a. Liederen van Ravei e| bussy en Sonate op. 81a in Es. Beeü" (piano) 8.20: Berichten en lesd 8.55: BBC-orkest o. 1. v. E. Clark, ij van Arthur Catlerall (viool). 0a_ nevals-ouv„ Dvorak, Meditation, W kowsklGlazounow en Suite L'Arka Blzet 10.20—11.20: Savoy Hotel pheans. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. -j Gramofoonpl, 11.20: Joodsch haffi" 11,50: Gramofoonpl. 4.05: «g les 7.20: Concert. O.a. Ouv Wagner: uit „Faust", Gounod; uit nation de Faust", Berlioz en Fans* phonie, Liszt .Dirigent. Eugène BiBP Kalundborg, 1153 M. *'^71 Concert uit hotel Angleterre 21 Radio-blaasorkest o. 1. v. Andera Sabinsky (viool) en F. Jensen ipj" 7 209.20: Radiotooneel 9351! Deensche composities. Orkest o. I. v.J m. m. v. H. D. Koppel (piano). 04.1 eert voor piano en strijkorkest, W| Koppel. Langenberg, 473 M. .25—73M mofoonpl. 11.20—12.10: Amenn™ marschen o. 1. v. R. Merten - 1 1.50: Weragorkest o. 1. v. Kuhn, M ïiartung (hoorn) 1.50: OraiM-d 4.205.35: Concert o. 1. v. Wou'I 8.20. Uit Leipzig: Operettemuzif'j van Blumer. Eisa Kochmann <wl en F. Wolf (tenor) 8.20:Wer orkest onder leiding van Eysoldt Lorelei-ouvert.. Wallace en Paraar*! Paloma". Weninger 10.05—1!-"' j eert uit Frankfort onder leiding ten. H. Simberg (tenor). Rome, 441 M. 7.10: Gramolocw 8.05: Kamermuziek door het Ropi 0.a. kwartet in e-dur, Paganim: uit „De Proleet", Meyerbeer. J Brussel, 508 en 338 M. - 508 MJ Gramofoonpl. 12.20: Chas RMJI zijn orkest 4.20. Concert o. 1. 5.20 en 5.50: Gramofoonpl. Concert door Tearoom-orkest Vervolg concert - 338 M.: mofoonpl. 4.20: Concert o. 1 5:20 en 5.50: Gramofoonpl- I Concert o. 1. v. Meulemans - 5>,.l volg concert 9.3010.20: CW' en zijn band. I

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10