j JJIDSC DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 April 1932 tiST DE OMSTREKEN. BURGERL. STAND V. LEIDEN «/-4T71 roelofarendsveen. Verkering Coöp. Boerenleenbank. st panera tiuszaal had de alge- ledenvergadering plaats van de iüS^Srit.leve Boerenleenbank alhier. De ^ÏÏftter de heer W. van der Zwet, open- Tdé" vergadering met den Chr. groet, -zlln voldoening uit over de groote st der leden en vroeg hun medewer- voor het vlot afhandelen der agenda, ■cretaris werd benoemd de heer Seb. ■er De notulen worden na lezing on- dérd goedgekeurd en vastgesteld, la vol"de de rekening en de balans, an ontleenen wij het volgende: toi'het begin van het jaar was het be- M aan spaargelden f. 331.329.45, terug ito's f 34.411,34. te samen f. 415.740,79 ad wérd f. 366.361,09 en aan termijn- to's f 2000.-. Bijgeschreven interest 1363418. uitbetaald werd aan spaar- >n f' 411 845,07 en aan termijn-depo- f 2300.-. Aan inleggers bleef de bank idig f. 349.479,66 en aan termijn-de- 's f 34.111,34. Aan rente was bij neven f. 13.634,19 en uitbetaald 91. Het laatst uitgegeven spaarboekje 17. 1 Januari stond aan voorschotten uit g van f. 438.321,-, aan nieuwe hotten werd uitgegeven f. 28.228,-, taald werd f. 53.879,60; te vorderen 1 457.549,40. rente werd ontvangen f. 21.317,03 jef nog te vorderen f. 557,57. loopende rekening met de Centrale en hare 94 medeleden bedroeg aan isten C. Bank f. 646.466,64 én de leden f. 652.618,33, ontvangen rente ;,75, provisie en kosten f. 600.46; uit- C. Bank f. 649.128.99 en aan de eden f. 651.917,90. Aan rente werd ld aan C. Bank f. 8525.39 en aan eden f. 1129,05. >rsen f. 2917,24. De geheele omzet in met inbegrip van de saldi bij het van het jaar over 10444 boeknum- is: Ontvangsten f. 2.498.769.32; Uit- f. 2 488.658.41; Totaal f. 4.937.427,73. volgens balans f. 1796,94. kassier bracht naar voren, dat 1932 ibeljaar moet zijn vanwege het tg bestaan der Bank, doch elke lering is thans niet goed te praten, Ie nood van alle kanten nijpt, rapport van den raad van toezicht uitgebracht door C. Huigsloot. periodiek aftredende bestuursleden, eren S. van Ruiten Dz„ directeur der en IV. van der Zwet, voorzitter Raad 'oezlcht, werden met alg. st. her- De functies van plaatsvervangende leden bleven onveranderd, de rondvraag werd geen gebruik kt, waarna de voorzitter de verga- met een dankwoord sloot. WADDINXVEEN. Goedkooper licht en kracht. In W. stellen den Raad voor eenige Ige wijzigingen aan te brengen in lastrechttarief voor electriciteit ten pe van de boerderijen, die door hun schuren en aanhoorigheden in een ktige positie verkeeren. krijs van den stroom is bij het vast- [siechts 7 cent per K.W U. Gebleken dit de stroomafname zeer bevor- i in het belang is èn van het be- i ran de Ingezetenen. Reddings-brigadc. t de reeds Jaren bestaande afdee- Jvan Eerste Hulp bij Ongelukken is I alhier ook opgericht een redaings- lf. Reeds gaven zich een 25-tal fers en zwemmers als lid op. Wel f in deze waterrijke streek! Ernstige aanrijding. 14-jarig dochtertje van den heer inende Burgemeester Trooststraat i die straat door den automobilist aangereden. Het kind bekwam Srsenschudding. ■egeling land- en tuinbouw-arbeiders vernemen, dat de steunregeling land- en tuinbouwarbeiders is ver tot 7 Mei a.s. Het zal te bezien staan i verlenging zal worden verleend. Burgerlijke Stand. Men; Jannetje Wilhelmina, dochter l Schouten en .7. W. Bos. leden: C. van der Krans, 74 jaar. ouwd: L. Monster, 24 jaar en K. nerus, 21 jaar. evonden voorwerpen: portemonnaie houd, nummerplaat van auto, por- taie met inhoud, breiwerk, fiets, ot en 3 belastingplaatjes. Inlichtin- secretarie. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Petronella, d. van N. van en M. A. van Rijt Cornells Ja- aezeeuw 26 j. en Aasje Gerarda hdiiu 26 j ^ou,wen van een woonhuis met J'1 kapperswinkel voor rekening p hiiter ®om kihler is opgedragen Hdrt»tn-Donker te Alphen, metsel- an 5?1,s alhier, timmerwerk en M alhier, schilderwerk. ZWAMMERDAM. BnrSerlijke Stand. tu?emreBot>iHi'let4e Elisabeth, dochter v. Trijntje Aar? ^?nlSie van der Laan 'w&rbmgge enan„l!e' dochter van Pieter - Johanna a- u an Cornelia Akerboom «■emaé van Jacobus Johan- ;toiLvan Joh»- Gerritje Roos Jacob, ffifr Genuan,nes poot en Gerritje Ko- r,^^Bee?t en dochter van Dirk yditer van nnun,'e Hoosbeek Alida, ■jthom Jansen en Aantje Hoo- ^^aUDi?uioJo,h®nnes Blanken, jm. "ie Johanna Schijf, j.d. 24 De opbrengst van den gehouden ver koop van de Emma-bloem ten bate der T.B.C.-bestrljding bedroeg alhier f37.24Vi. Het plaatselijk Crisis-Comité heeft deze week aan gezinnen van steuntrek- kenden een bon voor aardappelen ver strekt. Naar wij vernemen ligt het ook in het voornemen van bedoeld Comité, om daarvoor in aanmerking komende ge zinnen eenigszins tegemoet te komen in de verstrekking van de meest noodige kleedingstukken. Een 40-Jarig jubflemu. Op 2 Mei a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat een bekend plaatsgenoot Steven Koster, in dienstbetrekking kwam in het landbouwbedrijf der familie KI. v. Dam alhier. Komt zulk een Jubileum op fa brieken en werkplaatsen meer voor, in het landbouwbedrijf, waar men blijkbaar meer van verandering houdt, behoort dit tot de zeldzaamheden. Niettegenstaande het klimmen zijner jaren vervult de jubi laris neg steeds met lust en opgewektheid zijn dagtaak en ook zijn tegenwoordige patroons, de heeren Gebrs. van Dam, zouden hem nog niet gaarne in hun groot en veelomvattend bedrijf, waar mede hij in die vele jaren als 't ware ge heel samengegroeid is, missen. RECLAME. GEEN 'i^DBAl/^£TC; 100% WAARDE V00p UW.GEkD 20 Zambos Sigaretten 25 cents. 1144 AALSMEER. Aanbesteding. Bij de alhier in Het Wapen van Aals meer door den bouwkundige H. Prins ge houden aanbesteding voor den bouw van een woonhuis aan den Aalsmeerderweg (voor rekening van den heer P. Piet Mz.) werd het laagst ingeschreven als volgt metselwerk Hoek en Smit, Alphen a. d. Rijn f.1750; timmerwerk: A. Snaterse, Haarlemmermeer, f. 1279; loodgieterswerk: C. v. d. Langemaat, Aalsmeer-Oost f. 190; schilderwerk: C. A. Hoogeboom, id., f.247; massa: A. Snaterse, Haarlemmermeer. f.3200 (met ijzeren ramen f.3379). Gun ning alsnog aangehouden. De volgende leerlingen van den „Loma"-cursus voor chauffeurs, in het Wapen van Aalsmeer gehouden, zijn ge slaagd en verkregen het diploma: J. P. Schutter. E. Klngma, A. C. v. d. Zwaard, M. v. Nelsen. J. M. de Jonge Jr.. D. Offer man, G. Jongkind, C. Bleichrodt, J. van Leeuwen, C. L. Smit, P. Hoogervorst, P Verlinden (allen alhier), Th. v. Dril en C. v. Dril te Heemstede. De alhier gehouden Err.macollecte heeft de flinke som van f.405 opgebracht. o HILLEGOM. Raadsagcnda. De raad dezer gemeente vergadert Vrij dag 6 Mei voor de volgende punten: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de verordening op het openbaar lager onderwijs en aanvulling van die op het openbaar U.L.O. 4. Rekenin gen van het Gasbedrijf, het Waterbedrijf en het Burgerlijk Armbestuur over 1931. 5. Vaststelling der rekening Schoolartsen- dienst 1 April—31 Dec. 1932. 6. Verzoek van C. W. van Maris om toeslag op zijn pen sioen. 7. Voorstel tot overname van de Burgemeester Wentholtstraat, 8. Vaststel ling besluit ingevolge art. 1. sub. b. van het A. R. 9. Vaststelling Politie-Ambtena- ren-reglement. 10. Vaststelling verordenin gen op de heffing en invordering van ver- gunnings-verlofswet. 11. Verzoek Nat. Com missie tegen het Alcoholisme om aan H. M. de Koningin te vragen het maximum aantal verloven A vast te stellen op het thans bestaande aantal. 12. Reclames Hon denbelasting dienst 1932. 13. Reclames Straatbelasting dienst 1931. 14 Mededee- lingen. o KATWITK AAN 2EE. Blijven de strandtenten op Zondag open? Verleden jaar is in den Gemeenteraad, na langdurige debatten en een vurig plei dooi van burgemeester Schokking het voor stel aangenomen, om de tentjes op het strand des Zondags gedurende eenige uren geopend te houden. Nu weldra bij den ge meenteraad een adres zal binnenkomen om gedurende de drukke zomermaanden eenige afwijkingen op de winkelsluitings wet toe te staan, zal ook deze kwestie van de opening der tentjes op Zondag in be handeling komen, wat indertijd den Raad is toegezegd. Deze brandende kwestie heeft verleden jaar heel wat pennen en monden in beweging gebracht! Als wij objectief dit vraagstuk bekijken, zijn er twee stroomingen in onze gemeente waar te nemen. Aan den eenen kant staan zij. die uit godsdienstig oogpunt alle opening van win kels en tentjes op Zondag uit den booze achten. Aan den anderen kant bevinden zich degenen, die het voor de badplaats als een noodzakelijkheid beschouwen, dat de talloos velen, die des Zondags op het strand vertoeven, in staat gesteld kunnen worden om onschuldige dranken en eetwa ren of vruchten te kunnen koopen. Het vorige laar. toen de Raad nog uit 15 leden bestond, werd het voorstel van B en W. aangenomen met 8—7 stemmen De raad is sinds dien gewijzigd en met 2 leden uitgebreid Wat zal de beslissing binnen kort zijn? Veel zal hier eveneens afhangen van het standpunt dat de nieuwe burge meester innemen zal. Met belangstelling wacht men den uit slag-af! De energieke kunstaardewerkfabri kant de heer H. van der Voet die sinds 1916 zijn pottebakkerszaak in Duinoord heeft gevestigd heeft zlin zaak vernlaat.st. naar de Badstraat 4. In dit nieuwe pand komen in de artistiek ingerichte étalages de kunstproducten be ter tot hun recht. In velerlei stijlen en kleurschakeerlngen staan daar vazen, schalen, kannen, aschbakken. cactuspot- ten, enz. Moge deze Katwijksche Industrie in het nieuwe pand nog meer floreerer., dan zij in Duinoord reeds gedurende vele jaren gedaan heefl! Wij verwijzen naar de ad vertentie in dit nummer. Dinsdagmiddag om 2 uur zal door de politie de aanwijzing plaats hebben van de tentjes op het strand waarvan enkele reeds volgens traditie— met Hemel vaartsdag geopend zullen zijn. Voor de afdeeling van den Geref. Bond hoopt Donderdag 5 Mei. Hemelvaartsdag, des namiddags om 7 u. in de Gemeentezaal op te treden Ds, POP Ned. Herv. Predik, te Konster 8871 HET BESTUUR. NOORDWITK. DE BIJZONDER VRIJW. LANDSTORM. Een enthousiaste propaganda-avond. In de groote zaal van het Juvenaats gebouw alhier heeft de plaatselijke com missie van de B.V.L, een propaganda avond georganiseerd. De zaal was zeer goed bezet. Voor dezen avond had het Noordwijkschc mannenkoor haar medewerking verleend doo het zingen van een tweetal nummers. De heer L. G. Royaards, voorzitter van de Gewestelijke Landstorm-Commissie opende dezen avond en sprak een harte lijk welkomstwoord tot den burgemeester en de verdere aanwezigen. In de op 2 April j.l. gehouden vergade ring var. het Dag. béstuur der Gew. L.S.- Commissie, werd do opmerking gemaakt dal lie met de afd. Noordwijk in tegen stelling met de andere afdeehngen in het Gewest niet ging zooals wij dit wenschen en mochten verwachten. Het behoeft geen betoog, dal deze belangrijke mcdedeeling onder de oogen werd gezien en onzen iiverigen secretaris, den heer Kones, werd opgedragen zijn organisatorische talenten ook in Noordwijk to gaan ontplooien en te trachten dio afdeeling zoo spoedig moge lijk nieuw leven in te blazen. Welke ver rassende resultaten heeft hij in korten tijd bereikt. De meest vooraanstaande personen uit Noordwijk die door den 2en voorzitter van het Gewest zullen worden geïnstalleerd, hebben zich bereid verklaard in de pl. comm. zitting fe nemen en hebben daar mede duidelijk getoond dat zij warme be langstelling voor het Instituut van den B.V.L hebben, diep doordrongen als zij zijn van de noodzakelijkheid van haar bestaan en de groote preventieve kracht die van haar uitgaat, waar noodig met woord en daad willen steunen. De bereid verklaring van deze personen om in de pl. connn. zitting te willen nemen stemt niet slechts tot groote vreugde, maar boven al tot groote dankbaarheid. Hij wenschte de nieuw gekozen leden der pl. comm. hartelijk geluk met hun benoeming en bracht hun namens het Gewest zijn diepgevoelden dank te brengen dat zii zich voor deze taak wel beschik baar hebben willen stellen. Ten slotte dankte hij den vice-voorzitter van het Gewest ds. Veldhoen voor de hartelijke woorden gesproken bij zijn installatie als voorzitter. Hierna gaf spr. het woord aan mr. dr. N. G. Veldhoen, die de commissie instal leerde waarover hij uitvoerig uitweidde. Hij riep alle jongemannen van Neder land op om als één man zich bereid te verklaren om als het moet, de macht te beschermen. Hierna werd door hem de pl. L.S.-comm ssie geïns'.a'lecrd. De comm. is gevormd door de heeren burgemeester J. B. V. M. J. v d. Mortel, voorzitter .J. H. A. v. d. Weijden, secretaris, P. Admiraal, lid gemeenteraad. Deken J. W. Borsboom, ds. N. Koers, Geref. Pred. A. C. Meijer, wethouder, D. v. d. Niet lid gemeenteraad, ds. W. W. Siddré, Herv. Pred.. C. Socteman. lid gemeenteraad E. C. Urlus. G. Vogelaar, W. P. de Vroede. E. de Witt, lid gemeenteraad en A. Zwit ser, Res. 2e Luit. Een krachtig applaus besloot de enthou siaste rede van den lieer Veldhoen. Hierna was het woord aan burgemeester v. d. Mortel voorzitter der Pl. Landstorm- Commissie. Deze verklaarde dat men op zijne volle medewerking kon rekenen, ooS op die van de andere heeren. Hier heeft nog een ieder het vrije woord om haat te kwéeken: ..Haat. haat en nog eens haat, haat die u tegenstaat.". Ieder mensch die aan de Rev. Prop. mede doet weet zijn plaat. Ieder Noord- wijker, die vredelievend en ordelievend gezind is. weet wat hem te doen staat. Spr. hoopte dat de jongeren van Noord wijk weten, waar hun plaats is. Spr. verzocht de aanwezigen staande het le couplet van het Wilhelmus uit vollen borst te zingen. Het Noordwiiksch Mannen koor zong vervolgens „Hollands glorie". Hierna was het woord aan deken J. W. Borsboom, die op de noodzaak van orde wees. Hij wees naar 1914, toen de Chr. en Kath. en ook de arbeiders als één man achter de regeering stonden. In de Chr. en Kath. organisaties heerscht een groote lcracht. Hij vertrouwde, dat vele mannen van Noordwijk zich bij de B.V.L. zullen aansluiten voor God en Kerk voor vorst en land. De secretaris van de Gewest comm. luitenant Karres gaf vervolgens een uit eenzetting van het doel, werkwijze en in- deellng van den B.V.L. en wekte op toe te treden als lid. Tijdens de pauze gaven zich een 40-tal personen als lid der B.V.L. op. Na de pauze werd door Noordwijks Mannenkoor gezongen ,.Lied aan het Gangspil". Hierna had met een toepasselijk woord door Res. Majoor J. B. Boots, Comm. van het Landstormkorps Z.H. West de uit reiking der Brevetten scherpschutter plaats. Spr. deelde mede dat onder de toegetreden leden zich bevonden burgemeester v. d. Mortel en res. overste van Roozendaal. Do brevetten werden uitgereikt aan de landstormers Th. Vink. Luschen Jr., J. v. d. Weijden, A. J. v. d. Zalm en K. Passchier. Vervolgens was nog het woord aan ds. Siddré, die ook hartelijke woorden van opwekking sprak. Hierna werd door allen staande gezongen „Mijn schild en mijn betrouwen". Aan het slot dankte burgemeester v. d. Mortel den voorzitter der Gewest. L.S.-Commissie en de overige heeren voor hun tegenwoor digheid, evenals ds. Veldhoen voor zijn majestueuse rede en Deken Borsboom, die de zaal van het Juvenaatsgebouw aan de plaatselijke L.S.-comm. afstond en sloot de bijeenkomst onder dankzegging. Aanrijding. De heer H. te Katwijk is als bestuurder van een veewagen, tegen eenige der aan den Gooweg staande boomen opgereden. De auto, die zwaar beschadigd was, is later door den garagehouder O. alhier weg gesleept. Dc heer B., alhier, die naast den bestuurder zat, bezeerde zijn duim. Tegen den bestuurder, die in staat van dronken schap verkeerde en die zeer roekeloos heeft gereden en zoo rakelings langs een wllerljder reed, dat diens jas gescheurd werd, werd proces-verbaal opgemaakt. Dc gisteren door ons onder deze ge meente gepubliceerde raadsagenda behoor de onder de gemeente Noordwijkerhout te staan. RITNSBURG. Dc Bloemenhandel. Nu het een weinig zonniger en zachter weer is geworden is er in den bloemenhandel ook eenige wijziging ge komen. Buiten staat nu van alles, Nar cissen, tulpen en ook nog een gedeelte der Hyacinthen in bloei en dit heeft dade lijk invloed op de prijzen. Ook kwamen de eerstelingen van Muurbloemen en Margrie ten ter veiling. De prijzen waren als volgt: Tulpen per dozijn: Flamingo 811 ct., .Prins van Oostenrijk 10—14 ct„ La Reine 9—14 ct., Mac Kinley 9—13 ct., Fred. Moore 10—14 ct., Couronne d'Or 22—30 ct., Peli kaan 20—25 ct., Mr. v. d. Hoeff 20—28 ct King of the Yellow 2227 ct., Progression 22—26 ct., Vuurbaak 20—26 ct.. Witte Zwaan 20—25 ct.. Prosperity 10—15 ct.. Ibis 20— 26 ct., Cramoise Brillant 8—12 ct. Couleur de Cardinal 21—28 ct., Duchesse de Parma 15—21 ct., Murillo 10—15 ct.. Rose luisante 20—24 ct., Theeroos 11—15 ct.. Grand due 24—33 ct., Hobbema 22—28 ct, Pride of Haarlem 9—12 ct., Elisabeth 15—20 ct. Bartigon 14—19 ct., Le Notre 13—16 ct William Pitt 15—19 ct., Sultan 14—17 ct.. Famcombe Sanders 14—18 ct, Proff Rau- "•enhoff 10—15 ct.. Madame Krelage 10— 15 ct., Clara But 13—17 ct., William Cop land 10—15 ct., Narcissen in diverse varië teiten van 5—25 ct. per 100. Margrieten 35—60 ct. per 100. Muurbloemen f. 5—7 per 100 bos. o VALKENBURG. GEMEENTERAAD. De ambtenaren-salarissen verlaagd De keurloonen De winkelsluiting. De raad der gemeente hield een open bare vergadering ten raadhuize. Als alle leden present zijn, opent burgemeester Lotsy de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. De voorzitter be handelt de ingekomen stukken, die tot geen bijzondere discussie aanleiding geven. In de vorige raadsvergadering had een der leden een vraag gesteld over de keurloo nen. Naar aanleiding van deze vraag wordt thans besloten, het loon voor een rund op f. 6 en voor een varken op f. 2 te stellen. Tot lid van de schattingscommissie voor de inkomstenbelasting wordt wethou der van der Nagel benoemd. Behandeld wordt nu een verordening, waarin de eischen vastgelegd zijn voor benoeming tot veldwachter. In verband met de wet op de Winkelsluiting worden de noodige wijzigingen in de verordening op de winkelsluiting aangebracht. Het sluitingsuur voor kapperszaken wordt in de maanden van Mei tot en met Augustus bepaald op 9 uur op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag en 's Woensdags op 10 uur. Van Geu. Staten wordt een verzoek be handeld om de loonen van de gemeente ambtenaren te verlagen met 3 pet. voor een tijdvak van 3 jaar. Overeenkomstig oeze wensch wordt een besluit genomen. Bij de rondvraag wijst wethouder Bol op de noodzakelijkheid de plaats der bran- kranen in de gemeente duidelijk aan te geven om bij cventueelen brand vertraging van ingrijpen te voorkomen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. o VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Klaasje Ouwehand, 26 jaar; Johanna van Kuylenburg, 66 jaar. Geboren: Jacobus Gerardus Ignatius, z. van J. van Leeuwen en J. C. A. Bel; Jo- hanne Adriana Agnes, d. van G. G. Mens en C. J. van der Meer; Maria Margaretha d. van P. J. van der Mey en A. M. van Rooljen; Johanna Maria, d. van A. de Groot en J. M. P. Juffermam; Martinus Jacobus, z. van C. A. Kraakman en M. J. Heerings. Gehuwd: Comelis Petrus Kromhout te Noordwijkerhout en Jacoba Petronella van Berkel te Voorhout; Petrus Everhardus Antonius van de Kamp en Maria Elizabeth Engelina van der Voort. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. M. P. Jansen n. Weurt; J. M. van Eyndhoven n. Tilburg; J. Morres n. Hulst; H. J. A. Nelis n. 's Graveland, W. C. A. Schepers n. Roosendaal en Nis pen; W. H. Steenhuis n. Amsterdam; T. J. Wagenmakers n. Made; J. C. Groenewegen n. Zoetermeer: N. Klaver n. Opmeer; T. P. Knook n. Furmerend; W. A. en T. A. Scheers n. Wehl; L. P. en L. T. Kroon naar Haarlemmerliede-Spaamwoude; H. C. G. Straathof n. Alphen a. d. Rijn; P. A. J. Rijnierse n. Amsterdam; A. C. J. M van Schle n. Haarlem; C. J. de Vries n. Alkmaar; J. Nijman n. Hillegom; P. T. Smid en J. W. van Oosten n. Leens; W P Stuyt n. Spanbroek; P. J. Zuurbier n Egmond (NU.)J. W. van Veghel naar Rotterdam (Hoek van Holland); P. J. C van Kempen n. Nleuwerbrug; R. V. den Boer n. Vlissingen; J. van Zwol n. Leus den: G. D. van Went n. Noordwijk. Gevestigd: J. W. M. van Rosmalen van 's Hertogenbosch; M. van Gooi van Lith (N.B.): A. M. A. Ligtvoet van Lith (N.B.) T. J. Derickse van RJjswijk (ZJD; c. J, M. van Rijzen van Zwammerdam. RECLAME. Uet staat als een paal boven water, dat de Hollander niet over één nacht ijs gaat, vooral niet de Hollandsche huis vrouw, waar het Iets nieuws betreft. Maar als ze eenmaal kennis heeft gemaakt met het systeem van „DE VELUWE" van leve ring aan huis van haar verpakte krui denierswaren, is het pleit gewonnen. Het staat ook als een paal boven water, dat goede waar tegen behoorlijke prijzen de minderwaardige waar tegen lage prij zen overtreft. De prima waren in smaakvolle ver pakking, meest in blik of carton, de concurreerende prijzen en ten slotte de groote „VELUWE'-voordeelen: hooge korting of spaarbons voor luxe- of huis houdelijke artikelen geven daarbij niet weinig den doorslag. 8795 N.V. Handel Mij. „DE VELUWE" 's-Gravenhage. Schcepmakersstraat - Telef. 771850. Morgen wordt de Winkelsluitingswet voor onze gemeente van kracht. Alle win kels zullen dan Zondags gesloten zijn, uit gezonderd de melkhandelaren, die tot vjn. 12 uur op dien dag geopend zijn en de bakkers Lindeboom en Dijsselbloem, waar van de eerste van 4 tot 8 n.m., de laatste van 9 v.m. tot 1 uur n.m. open is. De dro gisterij van A. Klaar zal uitsluitend voor spoedgevallen dag en nacht open zijn. Op werkdagen zijn de winkels open van 7 uur vjn. tot 8 uur n.m. 's Zaterdagavonds zijn de winkels open tot 10 uur. WASSENAAR. Belangwekkende vliegdemonstraties op Hemelvaartsdag. De datum van de vlicgdemonstratie te dezer plaatse is nu definitief vastgesteld op 5 Mei (Hemelvaartsdag). Deze demon straties worden op bet terrein van Graaf van Zuylen van Nyevelt door de Südwest- deutsche Fliegerverein gehouden met het doel do luchtvaart te bevorderen, omdat zii in het vliegtuig het verkeersmiddel der toekomst ziet. Zij wil bewijzen, dat het vliegen weinig gevaar oplevert ten einde het vertrouwen voor het reizen per vlieg tuig te winnen. Door de diverse verrichtin gen in de lucht wil zij aantoonen de tegen woordige beheersching van het vliegtuig en door een demonstratie met een val scherm laten zien, dat dit in geval van nood een zeker redmiddel Is. Aan de demonstratie wordt deelgenomen door den leeraar in het vliegen Maier, de kunstvlie gers Moog, Resch, Diedrjchs en Erfprins zu Hohensolms-Lich, alle leden der ver- eeniging en in luchtvaartkringen welbekend. Hun verrichtingen in de :ucht, die men slechts bij uitzondering te zien krijgt, bestaan o.a. uit kunstvliegen, ook met stil staander» motor, spiegelgevechten, rug- vl:egen, loopings, vrille, ballonnenjacht enz. cn deden overal, waar zij optraden, tien duizenden naar bet vliegveld stroomen. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Verslag der Warmondschc Fanfare. Uit het Jaarverslag van de Warmondsche Fanfare ontleenen wij het volgende: Het verslag wijkt ten deele af van de verslagen welke over vorige jaren zijn uit gebracht. In de eerste plaats viel in het vereenigingsjaar 1931 de viering van het tweede lustrum waaraan een uitgave ver bonden was van f. 238.78 waartegenover een ontvangst stond van f. 210.90. zoodat deze viering voor de vereeniglng een extra uitgave medebracht van f. 27.88. In de tweede plaats werden door een samenloop van omstandigheden dit jaar drie uitvoe ringen gegeven, waardoor deze uitgaafpost welke daarmede verband houdt ruim f. 90 hooger was dan in het vorige laar. In de derde plaats valt het te betreuren dat de crisistoestand ook od de ontvangsten der vereeniging al is het dan ook slechts in geringe mate zijn invloed deed gelden De contributies toch over het laatste kwartaal 1931 waren ruim f. 42 lager dan over het zelfde tijdvak in 1930. De bijdragen van donateurs en kunstlievende leden blijven vrij statlonnair ook de extra giften en ont vangsten waren niet laeer dan de door snee over andere jaren. De totale ontvang sten hadden bedragen f. 1217 26 terwijl de totale uitgaven beliepen f. 1086.91. zoodat een batig saldo te boeken viel van f. 130 35. In het verslag wordt gezien de tijdsom standigheden ook op bezuiniging aange drongen. Arbeidsbemiddeling. Het aantal werkloozen ingeschreven bij den correspondent der arbeidsbemiddeling bedroeg over de afgeloopen week 52. ZEVENHOVEN. Door het a.s. vertrek van den heer C. Plomp uit Blokland zal èr bij den Kerkeraad der Herv. Gem. spoedig een vacature zijn als diaken. GEBOREN: Cornelis Maria, z. van F. G. K. Troost en S. J. Geluk; Paulus Gerardus, z. van van P. G. Verbruggen en J. Kreuger: Hans David, z. van D. Teske en H. den Hertog; Johannes Petrus Marie, z. van j. J. E dc Keuning en W. C. Rozier; Hen- dnkje Maria, d. van J. van der Kwaak en A. Okken; Wilhelmina, d. van H. de Tombe en M. van Tongeren. OVERLEDEN: C. Klootwijk-Batelaap, vr. 52 jaar. S—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7