)SCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 30 April 1932 weerbericht. a»b- TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. nicaragua. UIT DE OMSTREKEN. W, VAN INGEN SCHENAÜ VISSCHERÜBERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. BEURSOVERZICHT. INGEZONDEN. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. iLEGKA 'isch weerbericht. pn Ned Meteorol. Instituut. De Bildt ■ste stand: 770.7 te Seydisfjord. ste stand: 745.9 te Scilly. lilting tot den avond van 1 Mei: ike tot matige Zuidelijke tot Ooste- ivind. Meest gedeeltelijk bewolkt, diijnlijk nog regen of onweer. Wei- randering in temperatuur. BTENIANkSCH weerbericht. Jegedeeld door het Koninkl. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt.). Bepressie ten Zuiden van Engeland tfijwel onveranderd op haar plaats I Over IJsland nam de hoogedruk t, terwijl over Noord-Scandinavië en I de barometer daalde. Over Enge- juitschland, Frankrijk en ons land |t thans zoel lenteweer met regen liveersbuien. De drukveranderingen Jgeen aanleiding hierin veel verande- |"te wachten, zoodat ook morgen op freer met nu en dan een onweers- fcerekend kan worden. Over Ierland leien-Frankrijk daalde de temperatuur Iscandinavip steeg zij een weinig. I uit Frankrijk worden zware regens lijk met onweer gemeld. LUCHTTEMPERATUUR. Toorm.: 15 gr. C. (60 gr. F.), 'smldd.: 17 gr. C. (63 gr. F.). llïATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Zondag. 112 u. 04 min.; n.m. te 12 u. 25 min. Voor Maandag. 112 u. 55 min.; n.m. te 1 u. 14 min. ICHT OP VOOR FIETSERS e.a. jerdag: 7.53 n.m. tot 4.00 v.ni. pndag: 7.56 n.m. tot 3.58 v.in. INS- OP- EN ONDERGANG. 61: op: 3 u. 04; onder: 13 u. 47. op: 3 u. 13; onder: 14 u. 59. CONFLICT IN HET VERRE OOSTEN. 30)1-AANSLAG TE SJANGHAI. tapanners hebben naar aanleiding ,n bomaanslag te Sjanghai in het loe district en de omliggende stra- standrecht afgekondigd. Alle be- punten worden door militairen De politiecommissaris zal waar- |k voor een krijgsraad worden ge- Tot de zeven gearresteerde perso- hooren een parkwachter, die naar i'Jnt van Russische origine is, en taees. [Japanners hebben de woning van ïenkaanschen ambtenaar, die ver wordt betrokken te zijn bij den aan- isingeld ipwinding bij de Japansche bevol- T,zeer groot. In de eerste plaats is Tramming tegenover de Koreanen. preaan werd zoodanig door de me- ushandeld. dat hij aan de gevol- wonden is overleden. 'apanschen ambassadeur Sjigemit- !t waarschijnlijk een been worden li si toestand is ernstig), terwijl SJirakawa waarschijnlijk een moeten missen. De toestand der gewonden is bevredigend, ppanners zijn van meening dat de j work is van een Koreaansche jonnaire organisatie, die sinds Jaren in de Pransche concessie zou t jansche militairen en Japansche ■n nebben in de centrale van deze mie een huiszoeking verricht. Een rd gearresteerd. looi vermoedelijke dader tos» ,ls aangekomen, 8 maan- r,;.^ alt het gebied van Tsjientas fcoio rije en. was werkzaam bij een jj^^asphinrichting in de Fran- n'j'-ontplofte bom, werd ont- j Japansche soldaten bij de an den aanslag. ,™kaan Hibbard, die door Ja- Stok I r11 werd aangehouden in Bsipis „en aanslag, is later in vrij- o'3p,een protest der Ameri- tse S?'?u'e autoriteiten. beif,?,^rlng,en hebben haar deel- iverioi».' 00 de Chineesche. Deze staan ™ade. dat zfj niets heeft gebeurd» aanslaS en dat ZÜ arfcooidine non ook geen enkele «tband op dat d» Z'3 wljst-e5 in ™rerkino L de Japanners iedere r rL g!'°'gen zijn echter reeds verklanrdoanoChe minister van lekeneno^hLu at de aanslag een 1 toestand Seeft van den on- e kan 5» China. In verband B;°Men z»m??Ëg nog geen aan" f*er JananiÜu met de versche- zal alle ,lve,.troeP®n uit China. )sltle in w !?ke groepen, welke besttijd^ ne °Psten willen een slachtoffer van den bomaanslag. SJANGHAI, 30 April. (V.D.). Hedenmor gen vroeg Is dr. Kawabata, voorzitter der Japansche Vereeniging te Sjanghai, als eerste slachtoffer van den bomaanslag aan de gisteren opgeioopen verwondingen over leden. In den toestand van den gezant Sjlgemitsu is geen verbetering gekomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Volgens Japansche mededeelingen was de Koreaan, die de bom geworpen heeft, een vriend van den leider van het z.g. Cliineesch- en Koreaansch Nationaal Ver bond en tegelijkertyd secretaris van een vooraanstaand politicus uit Kanton. Het vermoeden wordt uitgesproken, dat de aanslag mede op aanstichting van Kan- tonneesche zijde is geschied. de wet tot afschaffing van den eed van trouw. DUBLIN, 30 April. (V.D.). Na een lang durig en opgewonden debat in een nacht zitting heeft de Iersche Dail te ruim 1 uur met 77 tegen 71 stemmen het wetsvoor stel tot afschaffing van den eed van trouw aan de Engelsche kroon, aangenomen. Kort tevoren was het voorstel van den oud-premier Cosgrave, om voor afdoening van deze wet met Engeland in onderhan deling te treden, met dezelfde stemmen verhouding verworpen. Alle leden van de arbeidersparty stemden gesloten voor de regeering. DE MOORD TE HONOLOELOE. HONOLOELOE, 30 April. (V.D.). Heden heeft de jury uitspraak gedaan in het proces tegen den Amerikaanschen luite nant Massy, zijn schoonmoeder mevrouw Fortesque en de matrozen Johnes en Lord, die ervan beschuldigd worden een inboor ling van Hawaï te hebben vermoord, om dat hy het de vrouw van luitenant Massy lastig zou hebben gemaakt. Na 'n beraad slaging, die 46 uur duurde, heeft de jury de vier beklaagden aan doodslag schuldig verklaard, met inachtneming van ver zachtende omstandigheden. De maximum straf die hiervoor kan worden toegepast, is een gevangenisstraf van tien jaar. Voor het hier ter stede afgenomen examen van apothekers-assistent slaagde mej. M. Slot (Rotterdam). DOODELIJK MOTOR-ONGELUK TE VOORBURG? Hedenochtend te omstreeks 6 uur be merkte een brugwachter van de Provinciale Waterstaat, dat in de Vliet nabij de Wij- kerbrug te Voorburg gedeelteiyk op den kant. een motorrijwiel iag. Door werklieden der provincie werd dadelijk met dreggen begonnen. Inmiddels was gebleken aan het num mer dat het rijwiel droeg, dat het toebe hoorde aan een der heeren v. Dirk. wonen de in de Rembrandtstraat te Den Haag. De Voorburgsche politie stelt een onder zoek in, of deze Van D. de verongelukte is. Sporen in het voetpad wijzen uit dat het motorrijwiel zigzag over den weg is gere den en daarop tegen eer. paal is gebotst. Het dreggen duurt nog voort. PRINSESSEDAG IN DE RESIDENTIE. Ditmaal geen vunrwerk. Opgewekt heeft de Residentie vandaag den Prinsessedag gevierd. Behalve van overheids- en gezantschapsgebouwen zag men ook van vele particuliere woningen de driekleur wapperen. Ook in de stad rydende trams en bussen waren gepavoi- seerd. Op de gebruikelijke wijze was het L. Voorhout versierd. Vele Hagenaars zag men met Oranje getooid en ten paleize werden de felicltatieregisters druk getee- kend. Wat men dit jaar mist is het groote vuurwerk, dat door het Haagsch Comité voor Volksfeesten pleegde te worden ge organiseerd op het Malieveld. Wegens de tydsomstandigheden is daar echter van afgezien. Het hoogtepunt van de feestviering was de grootsche huldiging op het Lange Voorhout vóór het paleis van H.M. de Koningin-Moeder. Aan deze huldiging van de Prinses namen in 't. algemeen kinderen deel tusschen 11—18 jaar. georganiseerd in een 40-tal vereenigingen. Naar en van het Voorhout werd getrok ken met vaandels en vlaggen met muziek en slaande trom. De Prinses sloeg na afloop van de hul diging het voorbytrekker van den langen stoet gade. Dp Departementsgebouwen prpken van avond in feestverlichting. Door de goede zorgen van het Haagsch Comité zal ook het Vredespaleis verlicht zyn. DE ROOFOVERVAL TE NIJMEGEN. De derde dader van den roofoverval te Nijmegen, zekere Fröhlich is heden te Milste. in Westfalen gearresteerd. Hoofdkwartier van Sandino bezet. Naar uit Managua wordt gemeld, heeft de nationale garde onder leiding van Amerikaansche officieren het hoofdkwar tier van Sandino In de omgeving van de grens tusschen Nicaragua en Honduras bezet. Tien aanhangers van Sandino wer den gedood en talrijke gevangen genomen. NOORD WIIK. Vergadering Boerenleenbank. Onder groote belangstelling vergaderde Vrijdagavond de Boerenleenbank in Hotel Royal, onder voorzitterschap van den heer C, G. J. Alkemade. Bij de opening heette hi.i de aanwezigen op deze 20e jaarverga dering van harte welkom, in het bijzonder den heer Balkenende, lid van den raad van toezicht, de heer C. W, Alkemade was ultstedig. terwijl de heer P de Groot Jzn. als zoodanig had bedankt. De voorzitter bracht dank aan den heer De Groot voor de vele diensten door hem a.n de Boeren leenbank bewezen. Voorts besprak hij nog de minder gunstige tüden, welke echter geen gestie op de bank hebben gehad: hij sprak den wensch uit, dat de toestand voor ■allen zich spoedig beter zal laten aanzien. Na lezing der notulen welke onveranderd werden aangenomen werd de rekening en balans voorgelezen, waaraan wij het vol gende ontleenen: Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1931, 19G. In het dagboek werden In 1931 geboekt 554 posten en in het spaarbankboek 826 in to taal 1380 posten. Totaal der ontvangsten over 1931 f. 583.457.94'/», totaal uitgaven f. 573.016.62, alzoo een kassaldo op 31 Dec. 1931 aangevend van f.l0.441.32'/s. Verslag Spaarbank: In omloop zijn thans 146 boekjes, het totaal der spaargelden op 31 Dec. 1930 was'f. 248.275.15, bijgestort in 1931 f. 158.156, terugbetaald in 1931 plm. f. 167.986.15, zoodat het totaal der spaar gelden op 31 Dec. 1931 bedroeg f. 238.446; rente werd bijgeschreven f. 7605.79 en uit betaald f.4476. Voorschotten: Op 31 Dec. 1930 was uit staande in 115 voorschotten f. 111.636.15 en aan 25 le hypotheken f. 63.859, totaal f. 175.495.15, gedurende 1931 werden 16 nieuwe voorschotten gegeven tot een be drag van f. 11.715. terwyi 9 voorschotten en 3 hypotheken geheel en 59 voorschotten en 13 hypotheken gedeelteiyk terugbetaald werden tot een totaal bedrag van f. 20.485, zoodat op 31 Dec. 1931 nog uitstond aan 122 voorschotten f. 110.466.15 en aan 22e le hypotheken f,56.259. totaal f. 166.725.15. Over 1931 werd aan rente en kosten ont vangen f. 8848 68 en nog te ontvangen f. 657.22. Loopende rekening met de leden: op 31 December 1930 totaal debt f. 22.641 45 totaal credit f. 2726 03. uitbetaald geduren de 1931 f. 15.250.85 en terugontvangen f. 15.337.20. Stand der rekeningen op 31 Dec. 1931. totaal debet f. 22.239.02 en totaal credit f. 2409.85 aan rente en provisie werd ontvangen f. 1088 en betaald f. 107.05. Cen trale Bank: Op 31 Dee. 1930 stond te vor deren van de Centr. Bank f. 56.001.54. ge durende 1931 gestort f. 111 233.42. opgeno- rften f. 109.759.21, zoodat op 31 Dec. 1931 was te vorderen van de Centrale Bank f. 57.475.75. Over 1931 werd van de Cen trale Bank aan rente ontvangen f 1815.81 en aan de Centr. Bank betaald f. 15.541. De totaaikosten van het beheer bedroegen f. 1429.34. terwijl de winst over 1931 be draagt f. 3066.86. Dit verslag werd onder apnlaus door de vergadering goedgekeuprd De aftredende heeren, als bestuurslid en als lid van den raad van toezicht. H. Ruig- rok Sr. en A.I Balkenende, werden met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in de vacature van de R. v. T. werd geko zen. de heer J. Th. de GrootMulder. Als- nu bracht de voorzitter een kort verslag uit van de jaarvergadering der Central? Bank en in verband hiermede dat in de vacature voor den Raad v. Toezicht van den heer Veelenturf z.g. als car.didaat zal worden gesteld de burgemeester van Lisse, baron v. Wijnbergen. De voorzitter decide mede dat de periodieke inspecties en rap porten over het beheer der Bank, steeds zeer gunstig waren en den kassier den heer S. Hiep voor zün accuraat beheer een woord van lof toekomt. In de rondvraag werd nog gevraagd over de mogelijkheid, dat de verdichte af lossing van 10"/. jaarlijks, met het oog op de minder gunstige tüden teruggebracht kon worden op 5°/o. De voorzitter lichtte toe dat deze kwestie eer.ige jaren geic-den in de Centrale vergadering breedvoerig was bsproken. waar dit voorstel geen schijn van kans kreeg, de voorzitter zegt toe het r.aar voren gebrachte in een bestuursvergade ring nader te bespreken evenzoo het ver schaffen van een financieel overzicht aan de leden vóór de jaarvergadering. Hierna dankte de voorzitter voor de opkomst en de aangename samenwerking in het be stuur. hij vroeg aller medewerking om on der Gods zegen, zich door deze donkere tüden heen te slaan en op de opgenomen taak zegen moge rusten. o SASSENHEIM. Raadsagcnda. De Raad dezer gemeente komt op Woensdag 4 Mei 1932 om 19.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2 Ingekomen stukken; 3a. Verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein; 3b. Verorde ning op de invordering van het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein; 3c. Verordening re gelende het heffen van verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein; 3d. Verordening op de in vordering van het verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein; 4a. Aanwijzing takken van dienst bedoeld in artikel 252 der Ge meentewet: 4b. Verordening op het beheer van de bedrijven; 4c. Aanwijzing boek houdkundige als bedoeld in artikel 265 der Gemeentewet: 5. Herstemming over grondslag wegenbelasting; 6. Overdracht grond en water bij de Klapbrug aan het Rijk; 7. Vaststelling rekening Schoolart- sendlensi over het tijdvak van 1 April 31 December 1931: 8 Nadere voorloopige vaststelling Gemeente-rekening 1930; 9. Verhuren sportterreinen; 10. Benutten pa len N.Z.H.T.M. voor straatverlichting; 11. Vaststelling balans en verlies- en winst rekening Woningbouw-vereen. „Vooruit gang" over 1931. RECLAME. BEGKAFEMS-OjDEIlKElimG hoogewoerd 84 tee. 975 Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Zooals te verwachten, was er ook op de markten van gisteren over de geheele linie nog een büzonder groot aanbod van mager weldevee, doch ook de ryen van versche melkkoeien waren nog goed bezet. Veel overgeschoten of beter gezegd on verkocht vee van de markten van begin der week, probeerde men nu by wat groeizamer weer wat beter aan den man te brengen. Op de markten te Leeuwarden en Zwolle kreeg men daarvoor geen kans. omrede de Hollandsche kooplieden, niet alleen minder vertegenwoordigd waren, doch week aan week van het overge brachte vee naar de Hollandsche markt ten belangryke verliezen hadden te boeken. Alzoo was in tegenstelling met alhier te Leiden het magere weidevee, in het Noorden heel goedkoop. De prijzen waren alhier wel iets sty ver als vorige week, al duurden het lang eer de laatste was ver kocht. Versche melkkoeien waren eveneens styf prijshoudend verhandelbaar. Op de afdeelingen slachtvee, een ge woon matig aanbod, met aanvankeiyk een zeer stuggen handel, terwyi op het einde de vraag toch zoodanig bleek, dat de pry- zen zich konden herstellen. Voor de overige veesoorten was het in alle hoeken even slecht. Kalveren lager. Schapen ook weer wat minder en de var kens wist men bijna niet kwijt te worden. Noteering ook al weer wat minder. VAN DER S. IJMUIDEN, 30 April. Tarbot per K.G. f. 1.35—1, Griet per kist van 50 K.G. f.50—10, Tongen per KG. f 1.20-0.75, Zetschol per kist van 50 KG. f'20-13. Kleine Schol f.15—6.30 Schar f. 3.90-1 70, Tongschar f. 18.50—18, Roggen per 20 stuks f. 11—9, Vleeten per stuk f 2.15—1 40, Pieterman en Poontjes per kist van 50 'K.G. f.6—4.60, Middel Schelvisch f. 8.50, Kleinmiddel Schelvisch f. 11—5,70 Kleine Schelvisch f.8—5.40, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 19-11, Gullen per kist van 50 K.G. f. 5—2.40, Lengen per stuk f. 1.85—0.35, Heilbot per K.G. f. 1.10 0.60, Wijting per kist van 50 K.G. f. 2.90— 0.80, Koolvisch per stuk f. 0.13—0.08, Ma kreel per kist van 50 K.G. f.6. Aangekomen 5 Stoomtrawlers: IJM. 38 met f.1719, IJM. 196 met f.2168 IJM. 2 met f.1964, IJM. 34 met f.1308 IJM. 179 met f.1213. de loggers: R.O. 1 met f.495, R.O. 25 met f.209 K.W. 70 met f.370, K.W. 79 met f.337. K.W. 159 met f 353, K..W 60 met f. 256. K.W. 162 met f 303, K.W. 127 met f.245 K.W. 97 met f 280, K.W. 147 met f.454 K.W. 178 met f.327, K.W. 57 met f.215. 8880 WEEKBLADEN. De „Groene Amsterdammer" opent met een hoofdartikel van mr. A. C. Josephus Jitta over „Versche kadetjes" aan het ont- büt? Dr. M. van Blankenstein brengt een beschouwing „Na de Pruisische verkiezin gen". Albert Helman schrijft over „Het Ruusbroecjaar." In ..de Haagsche Post" vervolgt v. O. zün artikel „Kunnen wü de malaise baas?" Di plomaticus brengt Naklanken der Pruisi sche verkiezingen". Arved Arenstam schrüft over „Stimcon als mensch en staatsman." „De Wereldkroniek" toont een interes sante foto van Stalin in zün werkkamer, brengt opnamen van zware bandjirs in Ned.-Indië en van visie's op bloemenen... als op bloemen. Merkwaardig is de foto van een auto-race te Monte-Carlo. „Het Leven" publiceert het een en ander over de hondententoonstelling in 't R. A. I. gebouw, over ..Miskende genieën" en over „Madame Hanau's veelbewogen leven". Voorts snapshots van de Europeesche staatslieden te Genève, voorzetting van het interview met de Berlünsche profetesse „Madame Sylvia" en een veelverscheidend wereldallerlei. RECLAME. MIJNHA px Doos Hoofd-en Kïesp/jJr "MIJNHARDTS POEDERS Doos A-5ct.Perstuk 8ct. Bij Uw drogist. 8791 AMSTERDAM, 30 April. Vaste markt. Unilevers, Suikerwaarden en Koninklijke willig. Mij nwaarden, Tabakken, Rubber- aandeelen en Industrieele fondsen prijs houdend. Amerik. fondsen vast. Onder leiding van Koninklijke spreidde de Amsterdamsche fondsenmarkt heden een vaste houding ten toon. Waaraan de stijging te danken is staat niet vast, doch waarschijnlijk is de gisteren gememoreerde leveringsdwang er niet vreemd aan, daar op ruime schaal dekkingsaankoopen wa ren te bespeuren. Voorts meende men dat by een linksche verkiezingsoverwinning in Frankrijk de beurzen daarvan profüt zou- den trekken. Koninklyke golden bij de opening al 4 pCt. hooger en liepen daarna pl.m. 5 °/o op Unilevers werden beïnvloed door de op timistische rede van den voorzitter der Unilever N.V.. en stegen tot ver boven pari. De overige Industrieele fondsen waren prijshoudend. Suikerwaarden profiteerden van den verbeterden beurstoon. H.V.A.'s konden zich na onveranderden inzet ongeveer 7 pCt. verbeteren Rubberaandeelen en Tabakken waren prüshoudend, terwül Mijnwaarden een lichteiyk verhoogd koers- peil konden bereiken. Scheepvaartaandee- len handhaafden zich op ongeveer de prij zen van gisteren. De Amerikaansche fondsenmarkt had een uiterst rustig verloop, doch de stem ming was vast. rekening houdende met de hernieuwde daling, die gisteren in Wall- street plaats vond. De obiigatlemarkt bleef zeer stil. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE SALARISVERLAGING VAN GEMEENTE-PERSONEEL. Nu de salaris-vermindering ook by ge meente-personeel een feit moet worden, is bij velen de vraag gétezen waarom niet In de plaats daarvan, allen een geiyke pensioenpremie-büdrage? Ambtenaren en werklieden, die vóór 1926 zijn aangesteld betalen 3'/2°/o; zij die na dien datum zijn aangesteld, moeten 8Vt%> van hun salaris missen. Is het daarom niet biliyk dat zy, die nu reeds 6 jaar lang geprofiteerd hebben van een 5% hooger inkomen, nu gelyk komen met hun collega's, omdat anders de laatsten 8'/i 4 12'/-°/o van hun loon moeten gaan missen? U, Mynheer de Redacteur, dankend voor de opname van het bovenstaande, teeken ik EEN GEMEENTE-AMBTENAAR. HET ONGELUK BIJ HET „GROENE KERKJE". Mynheer de Redacteur, Vergun mij s.v.p. door middel van uw veelgelezen blad een ernstig woord van waarschuwing te laten hooren aan de automobilisten, die het Groene Kerkje Postbrug passeeren. Gisteren heeft de beruchte bocht bij het Groene Kerkje wederom een slachtoffer geëischt. Temeer treft het ons, nu het een algemeen bekend en bemind sport- figuur betreft; het zal dan ook niet na laten een zeer diepen indruk op ons sportminnend Nederland te maken. AI deze ongelukken zün echter minder aan de bocht te wijten dan wel aan de langs den weg loopenden onbestrate tram weg. Automobilisten, past dus op, raakt niet met uw wielen tusschen de rails. Het be hoeft niet, ge kunt passeeren! Ook als uw tegenkomer niet uit voorzichtigheid of hoffelijkheid de overtreding begaat om het fietspad te berijden; er is juist plaats genoeg. En indien gy toch tusschen de rails mocht geraken, blijft dan kalm doorrijden remt dan soepel met motor en voetrem, niet te sterk, denkt aan slippen. Probeert dan langzaam, liefst achteruit weer op den straatweg te komen, zoekt hiervoot een paar steenen of neemt desnoods uw overjas of radiateurdeken. Tracht in geen geval met grooten vaart tusschen de rails uit te komen, de druk naar links op uw stuur wordt te sterk, het rechter voorwiel gliidt langs de rails, doch sDringt hier plotseling over, ge hebt geen tijd meer uw stuur om te cooien en het einde is de boom of de sloot U dankend voor de plaatsruimte, teekent Hoogachtend. G. FRIS. Maredyk 167, Leiden. LEIDEN 29 AoriL Noteering Coöpera tieve Groenten-' Fruit- en Bloemenveiling- Ver. .Leiden en Omstreken". Bloemkool I f. 15-26. id. II f.3—12. Roode kool f. 2.40— 7.80. Savoye kool f.4 40—11.40. Pieterselie f. 1.90-3, Prei f. 1.40—3.10 Radijs f.2.90— 5.50. Kropsalade f. 1—7 60' Selderie f. 1— 2.20. Wortelen f. 17—19 Rabarber ,f 4—10 per 100 stuks. Kroten, rrek. f 6^-8, Witloof f. 2025 Postelein f. 3540. Spinazie f. 6 -10. Wortelen f. 10-16 per 100 K.G. Melkveiling, 29 April. Aanvoer 75.380 Liter. Hoogste prijs f. 5.10, Laagste prijs f. 4.30 oer 100 Liter. Botermarkt, 30 April. Prima fabrieks- boter f. 1.10, prima boerenboter f.1—1.05 goede boerenboter f. 0.85—0.95 per K.G. Aangevoerd 124-8 en 27-16 vaten, wegende 2750 K.G. Handel goed. Turfmarkt van 25 tot en met 30 April. Lange turf geen aanvoer f. 7—8 per 1000 stuks. ALPHEN a. d. RIJN. 29 April. Spinazie f. 10-15, Postelein f. 20-25 per 100 K.G. Radijs f.3, Peterselie f.2 60 Andijvie f.20 per 100 bos. Kropsla I f. 6—6.80, Kropsla II f.4—5 Rabarber f. 5—7.50, per 100 sfüks. Eierenveiling, 28 April. Aanvoer 16600 stuks. Kipeieren f. 2.50—eendeieren L 2.20 —2.50 per 100 stuks. BOSKOOP, Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche Veiling", 29 April. Rozen per bost Mac Keiler 38—53 ct., Briarcliff 29 ct.. Butterfly 44—53 ct., Cdlumbia 21—34 cf. Golden Ophelia 28—37 ct., Pauls scarlet 51—56 ct.. Marcel Royer 16 ct., Polyantha- rozen 90—110 ct., Wilh. Kordes 60—92 ct. Else Poulsen 41 ct., Florex 45—52 ct., Potin 23 ct., Hadley 47—68 ct., Edith Helen 51—77 ct., August Noach 29—37 ct., Phoebe 16 ct., W. E. Chaplin 25 ct.. Kilham 37-40 ct., Gemengde rozen 19—25 ct., Diversen per bos: Azaliabloemen 40—60 ct., Rho- dodendronbloemen 30—40 ct., Lelies 40 ct. Lathyrus 13—16 ct.. Clematis, President 200 ct„ Nelly Moser 110—120 ct. id. mr. Patijn 140 ct., id. Miss Batemann t»0 ct.. id. gemengd 40—60 ct., Cerasus Hisakura 114 ct., Iris 19 ct. Tulpen 11—13 ct. Gerbera 87 ct.. Anemonen 17—20 ct., Goudenregen in pot per stuk 70 ct. Eierenveiling, 29 April. Kipeieren per 10 stuks 24-30 ct. NIEUWVEEN, 28 April Kipeleren. Aanvoer 2703 stuks, prijs per 100 stuks f. 22.60; idem eendeneieren f. 1.10—1.95. Aardappelen f. 4.50 per HL. Kaas per K.G. f.0.40; Boter per KG. f. 1.12. ROELOFARENDSVEEN, 29 April. AaFd- beien 31—38 ct., id. II 14—24 ct. per doosje. Sla f. 1.10—6 70 per 100 krop. Andijvie 11—15 ct. per K G. Peulen f. 4.70— 5.10 per 10 pond. TER AAR Centrale veiling, 29 April. Sla f. 0.80-6 60, Spinazie 48—75 ct., Radijs f. 2.20—4 70, Bloemkool 4—45 ct.. Rabarber f. 5.10—5 40, Peulen per 10 pond f. 4 30—5 Postelein per K.G. 26—29 ct„ Snijboonen f. 12.00.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 3