LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 30 April EXPOSITIE TH0RENS' KOFFER GRAMOPHONES LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. BESTRIJDING VAN DEN WOEKER. Stichting Leidsch Borgstellingsfonds. Gistermiddag is onder voorzitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk, de jaar vergadering gehouden van de Stichting Leidsch Borgsteliingsfonds. Aan het derde jaarverslag, uitgebracht door den heer P. A. van Aggelen, direc teur der Gemeentelijke Bank van Lee ning alhier, is het volgende ontleend. Met vreugde mag worden geconstateerd dat de woeker in het volkscredietwezen te Leiden belangrijk is verminderd, hetgeen mede voor een groot deel aan de werking van onze stichting is te danken. Het fonds houdt steeds meerderen uit handen van woekeraars. Het aantal en het bedrag der verleende borgstellingen was dan ook in het afgeloopen jaar be langrijk hooger dan in het jaar 1930. In de drie jaar van haar werkzaamheid heeft het fonds niet minder dan 1123 aanvragen voor een borgstelling te be handelen gehad. Aan 813 personen werd een borgstelling Ju'leend tot een totaal bedrag van f. 68638.50. In de samenstelling van het Bestuur kwam eenige verandering. De heer T. S. Goslinga verzocht, in ver band met zijn aftreden als Wethouder tan Sociale Zaken, eervol ontslag als Lid Jan het Bestuur. Dit ontslag is hem op de meest eer volle wijze verleend. Ook in dit verslag willen wij onzen hartelijken dank uitspreken voor den be langrijken steun, welke wij vooral bij de oprichting van het fonds van hem hebben mogen ondervinden. Burgemeester en Wethouders benoem den den heer Mr. A. J. Romijn, Wethou der van Sociale Zaken, tot Lid van het Bestuur. Mej. D. M. J. Coebergh, die aan de beurt van aftreden was, werd herbenoemd. De Secretaris hield eiken Zaterdagmid dag om 5 uur spreekuur in het gebouw Nieuwsteeg No. 4. Door het Dag. Bestuur werden 529 (v. j. 351) aanvragen voor een borgstelling behandeld. 426 (v. j. 251) aanvragen voor een borg stelling tot een gezamenlijk bedrag van f. 36563,50 (V. j. f.21461) werden ingewil ligd. 103 (v. j. 100) aanvragen voor een borg stelling moesten worden afgewezen, om dat: le. de aanvrager niet credietwaardig was; 2e. de reden waarvoor men een borg stelling noodig had, niet beantwoordde aan het doel der Stichting en 3e. de aanvrager geen ernstige pogin gen had gedaan, om een borg te vinden. Het gemiddeld bedrag der in den loop van het jaar verleende borgstellingen be droeg f.85 83 (V. j. f. 85.50). Door de personen, aan wie een borg stelling is verleend, wordt over het alge meen behoorlijk aan hunne verplichtin gen voldaan. Slechts een klein bedrag be hoefde het fonds als borg te betalen. De Commissie tot bestudeering van den woeker te Leiden kwam in haar op 1 December 1928 uitgebracht rapport tot de slotsom, dat, zü het met behulp van een rijkswet en gemeenteverordeningen, de woeker het best wordt bestreden door nimmer aflatende waarschuwing en door de bevordering, ook met overheidssteun, van inrichtingen, die beoogen het woe- kerbedrijf dood te concurreeren. Het is ook vooral daarom, dat wij er met genoegen melding van maken, dat op initiatief van de Tweede Kamerleden mr. dr. G. v. d. Bergh c.s. een wettelijke rege ling van het geldschietersbedrijf is tot stand gekomen. Dit wetsvoorstel is in de beide Kamers der Staten-Generaal z. h. s. aangenomen. Voor de voorstellers en met name voor den heer mr. dr. G. v. d. Bergh een prachtig succes, waarmede wij hem van harte gelukwenschen. De Geldschleterswet is reeds in het Staatsblad verschenen en zal op een na der te bepalen dag in werking treden. In de plaatselijke bladen zijn adverten ties geplaatst: „Past op voor de woeke raars". Waarschuwen en nog eens waarschuwen blijve het parool. Uit onderscheidene gemeenten werd tot ons het verzoek gericht, om inlichtingen te verstrekken aangaande de werking van het fonds, waaraan steeds gaarne is vol daan. Het is ons dan ook een genoegen te kunnen vermelden, dat in vele gemeenten pogingen in het werk worden gesteld om te komen tot oprichting van een borg stellingsfonds, naar het voorbeeld van onze stichting. Mochten wij reeds eerder melding nja- ken van de oprichting van 't Alkmaarsch Borgsteliingsfonds, thans kunnen wij mededeelen. dat te Dordrecht is opgericht dc stichting „Het Dordrechtsche Borg stellingsfonds". Voor de medewerking, welke wij in het afgeloopen jaar van verschillende zijden hebben mogen ondervinden, zeggen wij hartelijk dank. De rekening en verantwoording van den penningmeester, pastoor G. A. Smit, sloot in ontv. en uitgaaf met f. 1967.11. VEERTIGJARIG JUBILEUM VAN DEN HEER JOH. C. GEYP. Morgen zal het veertig jaar geleden zijn dat onze stadgenoot de heer Joh. C. Geyp, werd benoemd tot directeur van het Muziekcorps der dienstdoende schutterij. Na de opheffing van de schutterij in 1907 werd de heer Geyp benoemd tot directeur van het toen opgerichte Leidsch Muziek corps, welke functie hij dus thans 25 jaar onafgebroken vervult. De heer Geyp heeft in die lange jaren talloos velen grootelijks aan zich ver plicht. Op hoeveel parkconcerten zou de heer Geyp den dirigeerstok hebben ge zwaaid en hoevelen groot muzikaal genot hebben verschaft? En wie zou zich op 3 October den hosvlonder kunnen voorstel len zonder de bezielende leiding van den heer Geyp? Waarlijk, deze jubilaris verdient de be langstelling, welke hem morgen ongetwij feld van vele zijden zal worden betoond. MOTIE INZAKE DE 1-MEI-VIERING. De afdeeling Leiden van het Neder- landsch Werkliedenverbond „Patrimo nium", in jaarvergadering bijeen in het gebouw „Patrimonium" aan de Hoog- landsche Kerkgraeht op 29 April 1932; gehoord de bespreking inzake de van wege de sociaal democratische arbeiders partij op Zondag 1 Mei a.s. te houden 1 Mei-feestviering, waardoor de Zondags rust in deze gemeente ernstig in gevaar dreigt te worden gebracht, in 't bijzonder door een fletsoptocht, die volgens het pro gramma van het comité voor genoemde feestviering, des morgens tijdens de gods dienstoefeningen en door een zoogenaam de lichtstoet met muziek, vlaggen, banie ren en transparanten, die in den avond zal worden gehouden; betreurt, met het oog op het feit, dat daardoor een groot gedeelte van de bur gerij in haar heiligste gevoelens zal wor den gekwetst, ten zeerste dat door den burgemeester, als hoofd der politie, tegen genoemde fletsoptocht niet zoodanige maatregelen zijn genomen, dat deze op tocht geen doorgang kan vinden en dat het College van Burgemeester en Wethou ders, bij hetwelk de uitvoering van de Zondagswet berust, tot het houden van genoemden lichtstoet zijn toestemming heeft gegeven; besluit deze motie ter kennis te brengen van den Burgemeester, het College van Burgemeester en Wethouders, den Ge meenteraad en de plaatselijke pers en gaat over tot de orde van den dag. DE BIOSCOPEN. VRAGEN VAN DEN HEER GROENEVELD. Over dc chauffeurs van Stadsverkeer. De heer T Groeneveld verzoekt den Raad hem verlof te geven om aan B. en W de navolgende vragen te stellen: Is het juist dat B. en W. hebben gewei gerd te voldoen aan een verzoek van de Ned. Unie van Chauffeurs, waarbij werd gevraagd te bepalen dat voor de chauf feurs van den autobusdienst „Stadsver keer" een vacantie van drie dagen per jaar zal worden Ingevoerd? Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord wenscht ondergeteekende de navolgende vraag te stellen: Zijn B. en W. bereid gebruik te maken van de subsidie-bepaling, dat de arbeids voorwaarden van het personeel van „Stadsverkeer" de goedkeuring van B. en W. behoeven, en alsnog die arbeidsvoor waarden niet goed te keuren, tenzij daar bij aan de chauffeurs, boven den weke- lijkschen rustdag, wordt toegekend een vacantie van tenminste drie dagen per jaar? Het City theater brengt deze week een reprise van het prachtige film werk „De Witte Duivel". Zeer zeker zal deze film weer veel belangstelling trekken. De hoofdvertolkers, Ivan Mosjoukin, Lil Dagover en Betty Amann spelen hun rol uitstekend, vooral eerstgenoemde. Verder wordt nog vertoond het gebruikelijke nieuws, een schitterende natuuropname en een komische film, welke de lachspieren danig in werking brengt. Luxor-llieater. Het is de verdienste van de Duitsche detective-films, dat zij hun boeiend karakter te behouden weten, door niet te diep in bijkomstigheden af te dalen. In rechte lijnen gaat men naar het gestelde doel, terwijl nochtans de regisseur door een simpel gebaar, een kort, maar veelbeteekend woord de tegenwerkende krachten kenschetst, vele personen een verdachte allure geeft en den speurenden toeschouwer op een dwaalspoor brengt! Zulk een film is ook „Het geheim van den derden Nacht", een drama van inbraak, overval en moord, waarin de scherpste po- litiegeesten aanvankelijk vruchteloos zoe ken naar de sombere, maar gevreesde per soonlijkheid, die het centrale punt vormt van waaruit de misdadige handelingen worden geleid en die van elk optreden der autoriteiten, van al hun voornemens en plannen tevoren op de hoogte blijkt te zijn. Een louche figuur, die echter in z'n uiter lijk niet te onderkennen schijnt te zijn cn tot het laatste oogenblik onbekend blijft voor het publiek! Wie is deze geheimzinnige aanvoerder der voor niets terugdeinzende misdadigers- bende? Is het de „kluisbreker", het genie op het gebied van brandkasten-openbre- ken?; Is het Irene, de blonde schoonheid, die van den beginne af een wat twijfel achtige rol speelt cn voortdurend op het terrein der bende wordt aangetroffen? Is het.Er zijn vele veronderstellingen en zóó stijgt de spanning na iedere scène, zóó ook blijft men tot het laatste oogenblik gevangen in de ban van dit schitterend gespeelde drama, dat deze week vele hon derden bezoekers naar Luxor zal trekken! Hoofdpersonen zijn Hans Brausewetter en Hans Stüwe als de commissarissen onder wier lefciing de speurtocht der politie wordt gevoerd, Gerda Maurus als de mooie Irene en Otto Wallburg, de dwaze oom van het meisje, die door z'n lachwekkende gebaren en drukken spreektrant de noo- dige humor brengt! In het voorprogramma ziet men even eens Otto Wallburg, dan als de hoofd figuur ür een dol-vermakelijke klucht, ge titeld „Een uitstapje in het Paradijs". Een tweede film voor de pauze „Het Bal" is van een vrij sterk verouderd genre en maakt het eerste deel van het programma boven dien veel te lang. Trianon-theater. Na de pauze draait \üe nieuwe operette-film van Maurice Che- waller en Jeanette Mc Donald „Een Uurtje met jou". De titel duidt op flirten, en dat geschiedt dan ook van' het begin tot het ainde! De trouwe echtgenoot, Maurice Chevalier, geraakt uit zijn evenwicht door RECLAME. VOORJAAR 1932 en andere bekende merken als His Masters Voice en Columbia in prijzen vanaf f. 17.60. f. 25.50 en hooger. Grootste Specia&lhais voor Leiden. Zie Etalages L. v. GEELEN. Haarl.str. 55, Tel. 593 8456 TEGENOVER CITY-THEATER. P.S. OhKovacs Ujos en Rhymi nog steeds verkrijgbaar, FRITZ HIRSCH-OPERETTE. Wenn die kleinen Veilchen blühcn, van Bruno Hardt-Warden. Mu ziek: Robert Stolz. Over het algemeen waren de operettes van moderne makelij, die Hirsch hier successievelijk bracht, niet van een aard, dat zij de vergelijking met de ouderen ala bv. „Ein Walzertraum" en „Die lustige Wittwe" konden doorstaan. Trots 'n keu rige vertolking over vrijwel de gansche Unie. Met „Wenn die kleinen Veilchen blühen" van Robert Stolz is echter een bijzonder goeden greep gedaan. Robert Stolz heeft zich zelf overtroffen. De muziek staat op heel wat hooger niveau en het libretto is daarnevens eveneens van goed gehalte. Bovendien is hier elke neiging om naar de revue af te zakken, vrijwel vermeden. Er is weer een logisch verloopende inhoud! Hoofdzaak is, als altijd, de liefde! Gustl, het type van het moderne meisje in sport- broek, boksend, schermend, wordt aange beden door Fritz Gutbier, wiens vader, minister van justitie, echter van de mo derne vrouwen niets moet hebben. Zij weten echter zijn toestemming af te dwin gen, wanneer zij gebruik kunnen maken van de wetenschap, hoe de minister zelf in zijn jonge jaren „een wilde rakker" was en hoe papa zijn eigen aangebeden vrouw Liesel veroverde „im Töchterheim." Kleurig en fleurig wordt dat verleden u voor oogen afgespeeld. Men ziet, hoe In het heerlijke Bacharach aan den Rijn de studenten de dulcinea's van hun hart wis ten te winnen trots een Cerberus-achtige directrice. Het zijn kostelijke beelden uit den goeden ouden tijd, die alle aanleiding geven voor prachtige scènes, die weten te pakken en te boeien. Wat ook moge ver anderen. de liefde blijft steeds hetzelfde: Es lebe der Liebe Met deze wereld-première heeft Hirsch een reuzen-slag geslagen, waarvan hij plei- zier zal beleven! Het gansche gezelschap komt aan de opvoering te pas en alle bekenden hebben in deze operette een rol, die hen bij uit stek ligt. Fritz Hirsch, die zelf de regie weer op onberispelijke wijze had verzorgd, was een prachtig type van studentenoppasser- caféhouder, terwijl hij in Elly Krasser als partnerin een gevoeligen steun vond. Zi.7 tong, danste en acteerde, dat het een lieve lust was. Paul Harden en Friedl Dotza waren de minister en echtgenoote, alias de wilde rakker en de pensionaire. Zij vormden weer een heerlijk duo. Albert May leverde een officierstype vol humor, Herbert Weisbach cn Manfried Laske creëerden twee vroolijke studenten, Hilde Harmat en Eva Held twee pensio- naires. Julia Rillo een directrice om van te griezelen maar waarom zullen wij verder het program afschrijven? Het was een over de gansche linie keu rige verzorging van een alleraardigste ope rette in schitterende decors en kleeding, zooals we dat van Hirsch gewend zijn. De componist dirigeerde persoonlijk het voor deze gelegenheid versterkte orkest, dat af en toe echter ietfrat, te volumineus klonk voor de kracht van den zang op het tooneel. Er is oprecht genoten door een bijkans geheel gevulden schouwburg en net applaus was niet van de lucht. Aan het slot werden bloemen uitgedeeld aan Elly Krasser, Friedl Dotza en Hilde Harmat door in Rhenania-petten gestoken leden van het L, S. C. (een aardige trou vaille!) Auf Wiederseh'n Leiden rekent er op, al gaat Hirsch naar Berlijn. het toeval en door de lieftallige vriendin zijner vrouw. Jeanette McDonald en Jeanette alias Collette wordt door den echtgenoot van haar vriendin zij het maar een heel klein oogenblikje afge bracht van het echtelijk pad! De film zou echter geen film zijn als aan het einde bet. gelukkige slot. ontbrak en zoo vinden de echtelieden elkaar terug! Met zijn pret- tigen stem zingt Maurice alleen en te zamen met. Jeanette tal van aardige lied jes op melodieën van Oscar Strauss. Be halve de hoofdrollen worden ook de min der belangrijke en dat zijn er vele goed gespeeld. Het. geheel is dan ook een bezoek ten volle waard! Voor de pauze draait behalve het jour naal en een geestige teekenfilm het ko mische filmwerk van den Duitschen acteur Max Pallenberg „De Brave Zondaar". Casino-thcalcr De titels van de hoofd films luiden deze week „De Oom uit Su matra" en „Vorstenkind". In laatstge noemde film speelt de hartenveroveraar Harry Liedtke de hoofdrol. Thans is hij Hadschi Stavros. de beruchte leider van een rooverbende. die er zijn werk van maakt, reizigers te overvallen en hen tegen een losprijs weer vrij te laten. Ook Mary Aun Barley en haar nichtje Dolly met hun secretaris behooren onder zijn slachtoffers. Thans echter is 't hem niet om een losprijs te doen. daar de liefde haar sDel gaat. spelen tusschen Stavros en Mary. Stavros blijkt niet zoo'n verschrikkelijke barbaar te zijn. daar hij in werkelijkheid niemand minder dan de vorst van Parnas is. die zijn luguber bedrijf slechts uit oefent, om de bevolking te ondersteunen. Groot is dan ook de verwondering van Mary, wanneer ze bemerkt, dat de vorst en Stavros dezelfde persoon is, doch dit maakt mogelijk, dat zij zich nu voortaan vorstin van Parnas kan noemen. Naast den charmeur Harry Liedtke, zien we in een bijrolletje den bekenden Nederlandschen acteur Adolphe Engers, terwijl de rol van Mary vervuld wordt door Vivian Gibson. „De oom uit Sumatra", die evenals „Vor stenkind" alleen musiceerend is, benevens een teekenfilmpje en een binnenlandsch journaal vullen het programma aan. Met ingang van 1 Mei is onze stad genoot de arts dr. J. W. R. Everse be noemd tot wetenschappelijk medewerker der N.V. Organon te Oss. Het Provinciaal kerkbestuur van N.- Holland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer L. H. Ruitenberg, cand. alhier. De afdeelingen Leiden, Den Haag, Rotterdam, Haarlem en Amsterdam van het Nationaal Jongeren Verbond, houden Donderdag 5 Mei (Hemelvaartsdag) een openluchtbij eenkomst te Noordwijkerhout, des middags te 12 uur. De algemeene voorzitter W. Inden en het hoofdbestuurs lid Th. M. Bautz zullen er het woord yoeren. RECLAME. DE ALGEMEENE TOESTAND. Uit Genève. De Duitsche, Engelsche, Amerikaansche, Itallaansche en Fransche delegaties te Genève hebben een gemeenschappelijk communiqué gepubliceerd van den volgen den Inhoud: In de villa Eessinge, de tegenwoordige woonplaats van den Amerikaanschen Staatssecretaris Stimson heeft een be spreking plaats gehad van de te Genève aanwezige hoofdgedelegeerden v. Duitsch- land. Amerika, Engeland, Frankrijk on Italië. Men was het er over eens, dat hot dringend gewenscht is, dat de met uit zicht op goede resultaten tusschen de lei ders der delegaties begonnen besprekingen, zoo spoedig mogelijk hervat worden, nadat zij onvermijdelijk onderbroken zijn door de omstandigheid, dat de Fransche minis ter-president Tardieu op het oogenblik ïiiet naar Gerève terugkeeren kon. Men is voornemens de besprekingen binnen 14 dagen te hervatten. Het juiste tijdstip zal dezer dagen bekend worden gemaakt. Gibson zal dan Amerika vertegenwoor digen. Briining is te Berlijn teruggekeerd. BELGIE. Dr. Moulin krijgt gTatie. Dr. Moulin, de jonge Belgische leeraar, die een jaar geleden te Milaan gearresteerd werd wegens anti-fascistische propaganda en 2 September 1931 door de speciale rechtbank te Rome tot twee jaar opslui ting werd veroordeeld, heeft door tus- schenkomst van koning Albert van den Italiaanschen koning kwijtschelding van het overblijvende deel zijner straf verkre gen. Moulin zal waarschijnlijk reeds de volgende week te Brussel terug zijn. (N. R. Crt.) O ENGELAND. Minister Hoare over Indië. - De Valera heeft liaast. - Liberale resolutie. Samuel Hoare, de minister van Indië, verklaarde in het Lagerhuis dat er op het oogenblik in Indie niet minder dan 26000 politieke gevangenen, mannen en vrou wen, waren geïnterneerd of in de gevan genis opgesloten. De minister beschouwde den politieken toestand over het geheel genomen echter beter dan mocht worden verwacht, wanneer men de groote beroe ring in andere deelen der wereld in oogenschouw nam. Met betrekking tot de reeks beschuldi gingen, uitgebracht over misbruik van de buitengewone bevoegdheden en het optre den van de politie, verklaarde de mi nister dat hij deze beschuldigingen nauw gezet had onderzocht, en hij had er zich in de eerste plaats van overtuigd dat van deze bevoegdheden een goed gebruik werd gemaakt en ten tweede, dat er in Enge land, op het continent en in Indië een zeer gewetenlooze propaganda werd ge voerd met het doel, het Britsche bewind in Indië in discrediet te brengen. De re geering was niet in het minst voorne mens. zich van haar weg te laten aflei den. Zij ging in rechte lijn voort met de politiek, die jongstleden December door de overgroote meerderheid van het Lager huis was goedgekeurd, een politiek, die berustte op de waarachtige grondslagen van orde en vooruitgang. Namens de oppositie bestreed Lansbury deze verklaring. Hij hield vol, dat er wel ongerechtigheden gebeurden. In de Iersche Dall diende gisteren de Valera een motie in om de gewone ver daging van den middag op te schorten, ten einde aan de Dail toe te staan bij een te blijven tot Zaterdag om midder nacht, om de tweede lezing van het wets ontwerp over afschaffing van den eed van trouw af te handelen, Cosgrave ver klaarde, dat De Valera de Dail voor den gek hield en een ongerechtvaardigd aan den dag legde, om het wetso: te doen aannemen. De partij van Ca voerde een hevige oppositie. De es De Valera werd tenslotte aanga met 78 tegen 72 stemmen. Op de j aarlij ksche conferentie del tionaal-liberale Vereeniglng, die tel ton bijeen gekomen Is, werd een ;s| aangenomen, waardoor aan de I" fractie In het Lagerhuis de verants^ lijkheid voor de organisatie van f en de leiding van den verkiezlngsSrl tusschentijdsche verkiezingen o: wordt. De president der vereeniging, :J Muir, eischte dat de liberalen zithl regeering zullen terugtrekken. Esl stip voor het ontslag zou echteisl keuze der liberale ministers ovez| worden. Sir Herbert Samuel wees er op, i ofschoon principieel bereid om ai| den, zich een dergelijken stap, hij volgens zijn overtuiging nietI belang is van het land, niet laat] gen. Samuel kondigde bovendien s de regeering „binnenkort" de ccl ring der oorlogsleeningen ter tJ nemen, zoodra een gunstig oogenKi] gebroken is. OOSTENRIJK. De nieuwe invoerverboden. De hoofdcommissie van den schen Nationalen Raad heeft eet dening aangenomen betreffende I vaardigen van uitgebreide invoer»! Bij uitzondering kunnen invoert* gingen worden verstrekt op aafl van de plaatselijk bevoegde Kam» Koophandel. Heden treedt deze ning reeds in werking. De verordening opent de mogeïl voor eenige artikelen contingenterail te schrijven voor bepaalde onder fct| bod vallende waren. FINLAND. Opheffing gouden standaard v«l De opheffing van den gouden stï die 12 October 1931 als tijdelijke regelen werd ingevoerd, is thaw' tot het einde van het loopende jW RUSLAND. Het Turksche bezoek. Op een officieele receptie ter <4 de Turksche gasten hebben MoloWJ met pasje de gebruikelijke hartóW gewisseld. Over de ontvangst sctj „Lokal Anzeiger" dat de gastee de vestibule door lakeien in livrei' ontvangen. De eeretrap was vers» seringen en rozen. In de ontvanss® den de aankomende gasten ver" door militair groetende portier®1 groote sneeuwwitte kroonzaal die eerste maal sinds de revolutie In straaltde, zag men niet zooals vw kleurige uniformen van officieren, de Japanners droegen deze) oos p Om 11 uur begon de dans. met; West-Europeesche fox-trots, taw> Tot de Ijverigste dansers behoojW: de Poolsche gezant. Waarschijn»»' de Tsaristische kandelaars, die t» zaal tronen, nooit een zoo bont k* van menschen in gewone straat!»;- wone avondpakken dames ln na®- ponnen en in groot baltoilet eet'; na middernacht werden de vleuft;T die toegang tot de omliggende geopend. Tafels met alle dellcab'.l Rusland, in het bijzonder vlscn "1 gelte en zware Russische brand'"l ren hier opgesteld: later volwjjr champagne en taarten. Vrijwel 1 de Sovjet-autoriteiten waren aanwezig alsook bijna het gan» matieke corps.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 2