KEKsCLOPPENBUM iE WINKELSLUITINGSWET. ;3,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 28 April 1932 Derde Blad No. 22118 Wat iedere winkelier er van moet weten. met recht LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRUBRIEK. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. FEUILLETON. Geheimzinnige Inbreker X INLEIDING. Ondanks alle tot hem gerichte verzoek- hriften en telegrammen, ondanks ge ilden protestvergaderingen, in de dag- iden opgenomen open brieven en on- nks mondelinge vertoogen, heeft de inister van arbeid, handel en nij ver- ad vastgehouden aan het eenmaal door m genomen besluit om de Winkelslui- leswet op 1 Mei 1932 in werking te doen ,5en ook het feit. dat de meeste groo- ire gemeenten nog geen verordening 'bben waardoor de bepalingen van ge- •—jemte wet voor sommige zaken ietwat Kuden worden verzacht, heeft in dat be dt. geen verandering kunnen brengen, winkeliers zullen derhalve van 1 Mei rekening hebben te houden met de 'Dalingen, die echter in de wet verre 'h duidelijk zijn opgenomen. Wij mogen d zeggen, dat het in het algemeen voor 'mand, die zich niet speciaal op het rein der wetgeving beweegt, heel moei- Ik is uit de Winkelsluitingswet de bij- mdere bepalingen op te visschen, die or zijn zaak van belang zijn. De ge- ichte is daarom bij ons opgekomen een indleiding te doen samenstellen, waar de belanghebbenden gemakkelijk kun- n zien welke bepalingen der wet voor ;e soort zaak gelden. Aan dit voorne- p gevolg gevende, laten wij hieronder i dergelijk overzicht volgen in het ver- uwen dat onze belanghebbende lezers ,rvan in de praktijk gemak zullen on- inden. je wetgever is uitgegaan van den alge enen regel: Zondagssluiting en 8-uur- iüng. Het spreekt vanzelf, dat deze el niet ten opzichte van alle zaken en inmln voor het geheele jaar is door te ren. De belangen van vele winkeliers iden dan al te zeer worden geschaad en irom zijn in de wet voor verschillende irten van zaken uitzonderingsbepalin- op dezen algemeenen regel gemaakt; .jnderingsbepaiingen, die echter on- ïing ook weer verschillen. In ons over- jit hebben wij daarom alle bepalingen, like voor een bepaalde soort zaak van lang zijn in één rubriek opgenomen, idat de winkelier in de rubriek, waar zijn zaak valt. alle bepalingen vindt, op hem van toepassing zijn. Natuur- zijn wij daardoor genoodzaakt geweest :r en daar in herhalingen te vervallen, :h wij meenen, dat dit aan de duide- heid ten goede komt. Indien zich in praktijk niettemin nog vragen voor in, welke thans nog niet zijn te voor- (Btr; zullen belanghebbenden zich dienen wenden tot de betrokken ambtenaren gemeentesecretarie. ALGEMEENE BEPALINGEN. ^lvorens over te gaan tot de behande- van de verschillende soorten van ïen meenen wij goed te doen enkele pmeene bepalingen te bespreken, waar- li de kennisneming voor de belang eenden eveneens van groot nut is. Wat is een winkel? winkelsluitingswet verstaat onder ikcls" alle open of besloten ruimten, iroi van waaruit voorwerpen of stof- aan het publiek in het klein plegen te verkocht of afgeleverd, of waar gewerkt te worden in een barbiers- kappersonderneming. Onder „winkel- Is'verstaat de wet elke met een winkel [eenlge verbinding staande open of be en ruimte in hetzelfde gebouw of op bljbehoorende terrein, ok „open" ruimten vallen dus onder begnp „winkel." Het gevolg hiervan dat mede als winkels worden be- Juwd gedeelten van de openbare straat ir het winkelbedrijf wordt uitgeoefend als uitstallingen vóór winkels, vaste idplaatsen voor den verkoop van (men, visch, fruit, enz. [erder zijn bij de behandeling van de ten opzichte van de definitie van 't tip „winkel" enkele vragen gesteld en "beelden gegeven, welke wij hier tot begrip van de zaak laten volgen, igazijnen van grossiers zullen in het tmeen niet onder de wet vallen, om- daar met „in het klein" wordt ver- it. Slechts dan zal de wet op die lo- Iteiten van toepassing zijn, indien men n 'n een grossierderij mede bezig ^Jdt met verkoop of aflevering in het "•fm aan het publiek. Verkoop door middel van veilingen, b.v. van tapijten, zal in het algemeen gedu rende sluitingstijd verboden zijn, indien deze veilingen worden gehouden in loca- Jiteiten, welke daarvoor als regel worden gebruikt. Buiten toepassing van de wet vallen evenwel groenten-, vruchten- en eieren- veilingen, omdat aldaar noch in het klein noch aan het publiek pleegt te worden verkocht, doch in het groot aan winkeliers en grossiers. Fhotografische ateliers worden niet als winkels beschouwd. Op een winkelier, die als hoofdbezig heid rijwielen verhuurt i6 de wet van toepassing, indien hij zich daarnaast ook pleegt bezig te houden met den verkoop in het klein aan het publiek. Ten aanzien van de vraag of hotel kamers, waar bepaalde goederen worden verkocht, en „vliegende winkels" onder de toepassing van de wet zullen vallen, heeft de minister zich niet met stellig heid uitgelaten, doch geantwoord, dat zulks van de omstandigheden zal afhan gen en de rechter daaromtrent in voor komende gevallen zal heben te beslissen. Wij meenen hieraan als onze meening het volgende te mogen toevoegen. Hotelkamers, waarin verkocht wordt, zullen niet onder de wet vallen, indien deze slechts een enkele maal als verkoop gelegenheid worden gebruikt; wel echter als gezegd kan worden, dat die kamers voor den verkoop „plegen" te worden ge bruikt. Hierbij dient vermeld, dat krach tens een arrest van den Hoogen Raad on der „iets plegen te doen" wordt verstaan, het gedurende 7 a 10 achtereenvolgende werkdagen iets doen. Vliegende winkels zullen in het alge meen wel onder de wet vallen. Ook dit zal echter afhangen van het aantal da gen gedurende welke in die winkels wordt verkocht, omdat, wanneer de verkoop slechts enkele dagen duurt, niet gezegd kan worden, dat men in de betrokken zaak „pleegt" te verkoopen. Intusschen zal, indien de localiteit, waarin de vlie gende winkel gevestigd wordt, reeds eer der als verkoopgelegenheid is gebezigd, deze winkel onder de wet vallen, ook al zou hij slechts één dag in die localiteit gevestigd zijn. Het straatventen is niet te beschouwen als verkoop in winkels, doch waar de wet hieromtrent wel regelen stelt, komen wij hierop later terug. Het bedienen en afhelpen van klanten. Ook de beide volgende algemeene bepa lingen verdienen de aandacht. In de eer ste plaats het verbod om gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek ge sloten moet zijn, in, vóór, in de onmid dellijke nabijheid van dien winkel, of van dien winkel of het daarbij behoorende winkelhuis uit, iemand te bedienen. De bedoeling is duidelijk. De wetgever heeft onder de wet willen doen vallen den zoogenaamden verkoop „over het hekje". In deze bepaling wordt gesproken van „bedienen", niet van het minder ver strekkende „verkoopen" of „te koop aan bieden". Zou derhalve een winkelier iets aan het publiek zonder betaling, na het sluitingsuur medegeven, of zou hij iets geven, dat reeds voor het sluitingsuur was gekocht, dan zou hij strafbaar zijn. De tweede bepaling is deze, dat zij, die op het geldende sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, nog bediend mogen worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. Bezorgverbod. Gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, mogen van dien winkel of van het daarbij behoorende winkelhuis uit, geen voorwerpen of stoffen aan het pubhek „ter aflevering worden uitgezonden" (dus „bezorgd"). Wij geven hier den algemeenen regel, doch komen daarop in elke rubriek, waar dit van belang is, terug. Hoe worden de Christelijke feestdagen en de Nieuwjaars dag beschouwd? Een belangrijke vraag is deze: „Worden de Christelijke feestdagen en de Nieuw jaarsdag, voor zoover niet op Zondag val lende, als Zondagen of als werkdagen be schouwd? Het antwoord hierop luidt, blijkens door het departement van arbeid, handel en nijverheid verstrekte inlichtingen: „Als werkdagen". Met de Zondagssluiting toch heeft de werkgever niet beoogd Zondags heiliging, maar alleen Zondagsrust voor d ewinkeliers. Daarom worden als werk dagen beschouwd de 2e Paaschdag, de Hemelvaartsdag, de 2e Pinksterdag, zoo mede, indien de drie volgende dagen op een werkdag vallen, de Nieuwjaarsdag en de le en 2e Kerstdag. Uitzonderingsgevallen. Wij zijn thans genaderd tot de behan deling van de uitzonderingsgevallen, d.w.z. van alle gevallen, waarin de algemeene bepalingen van de wet niet zonder meer van toepassing zijn, alsmede van de ge vallen, waarin de wet in het geheel niet van toepassing is. Aangezien dit niet \».n belang ontbloot is, geven wij eerst een korte uiteenzeting van het daarbij ge volgde systeem. In art. 3 der wet wordt opgesomd op welke inrichtingen, welken verkoop enz. hare bepalingen niet van toepassing zijn. Daarin wordt, om een enkel voorbeeld te noemen, bepaald, dat de wet niet van toepassing is op den verkoop van dag- en weekbladen, op den verkoop en de afleve ring van ijs (waaronder te verstaan alle soorten ijs, dus zoowel ruw ijs als con sumptie-ijs), op den verkoop door middel van automaten, enz. Wij hebben gemeend niet te moeten volstaan met het eenvou dig overnemen van deze opsomming, doch hebben getracht voor elke soort zaak. in de wet genoemd, alle mogelijkheden onder de oogen te zien en daarbij nagegaan of een gedeelte van den verkoop of afleve ring der waren, welke in die zaak verhan deld worden, buiten toepassing van de wet valt of kan vallen. Alle soorten van zaken, waaromtrent afwijkende regelen gelden, zijn dus in het hieronder volgend over zicht gerubriceerd, terwijl in elke rubriek worden medegedeeld de bepalingen, waar mede de hoofden of bestuurders dier za ken ten opzichte van de sluiting hunner winkels op de hoogte dienen te zijn. Verder volgt dan een rubriek, waarin zijn behandeld „alle overige winkels", naar welke rubriek hier en daar, ten einde het overzicht niet al te uitgebreid te maken, wordt verwezen. Zij, die niet behooren tot één van de daaraan voorafgaande categorieën vinden dus in de rubriek „alle overige winkels" de regels, waaraan zij zich te houden hebben. Een afzonderlijke rubriek is gewijd aan de regelingen voor de Israëlieten en voor hen, die den Zevendedag vieren, terwijl verder nog worden verstrekt inlichtingen omtrent het straatventen en de stand plaatsen. RECLAME. GEEN VERKOUDHEID MEER. Nieuwe beschermingsmethode tegen infectie. Er is nu een nieuwe manier om verkoud heid te genezen, U ademt slechts den machtigen, bacteriën-doodenden damp in van het preparaat, bekend onder den naam van Karsote inhalatie-middel. Het is een wetenschappelijke uitvinding, het resultaat van jarenlang zoeken door kun dige chemici. Laboratorium-proeven heb ben bewezen, dat de Karsote-damp ver- koudheid-veroorzakende bacteriën in min der dan 10 minuten doodt. U sprenkelt eenvoudig een paar druppels Karsote op een zakdoek en ademt de aangename dam pen in. Elke keer dat U inademt brengt U de dampen naar de meest afgelegen ge deelten van neus, keel en longen, waar de kwaadaardige verkoudheid-veroorza- kende bacteriën opgespoord en gedood worden. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 per fla- fon (zakformaat) en f. 150 per flacon (2 x de kleine maat). 8632 RECLAME. 8608 Ons blauwe Costuum heeft door de jaren een bijzondere reputatie verworven en 1- en 2-rij van f 20.- tot f 80.- DE STEUN AAN DE VEEHOUDERIJ. E. van Z. Een cursus in bridge bestaat er niet; is er in uw omgeving niemand te vinden, die het u kan leeren? Er bestaat natuurlijk voldoende lectuur, doch de praktijk is de beste leermeesteres. PLEIDOOI VOOR EEN HEFFING OP MARGARINE. Adres van Boerenbonden en Zuivelvereenigingen. In verband met het ingediende wets ontwerp, bevattende tijdelijke maatrege len tot hulpverleening aan de veehouderij, heeft te Amsterdam een bespreking plaats gehad van de vertegenwoordigers der na volgende vereenigingen: Algemeene Ned. Zuiverbond (F.N.Z.), Bond van Kaaspro ducenten, Ohristelijke Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland, Kath. Nederl. Boeren- en Tuindersbond, Koninklijk Ned. Landbouw-Comité, Coöp. Zuivel-Export Vereeniging „Brabant", Eerste Coöp. Bo- terverkoopvereeniging, Friesche Coöp. Zuivel-Export Vereeniging, Geldersch- Overijsselsche Coöp. Zuivelverkoopvereeni- ging, en Nationale Coop. Zuivelverkoop Centrale. De vergadering besloot na ampele be spreking een adres te zenden aan de leden der Tweede Kamer, waarin namens bo vengenoemde vereenigingen er bij de Re geering op wordt aangedrongen het wets ontwerp zoodanig te willen veranderen: le. dat daarin duidelijk tot uiting komt dat het de bedoeling heeft, aan den melk producent voor zijn op producten ver werkte melk een zoodamgen prijs te ga randeeren dat hiermede de productiekos ten gedekt kunnen worden; 2e. dat er de mogelijkheid in wordt ge opend. den export van zuivelproducten, zij het in beperkte mate, toch zoodanig in stand te houden, dat wij onze buitenland- sche relaties niet behoeven prijs te geven; 3e. dat 't menggebod wordt vervangen door een matige heffing op de margarine, waardoor a. de bezwaren der organisaties tegen dit gedeelte uit den weg geruimd worden; b. er een veel grootere zekerheid wordt verkregen dat men met het te vor men fonds het beoogde doel zal bereiken; c. de uitvoering wordt vergemakkelijkt en minder storend op de bestaande verhou dingen zal inwerken. Adressanten verzoeken in de plaats van een menggebod voor de margarine een stelsel tot heffing door middel van zegels in te voegen. Indien men een dergelijke heffing op de margarine tot de helft van het op de bo ter (f. 0.60) te stellen zegelrecht invoert, komt men bij een richtprijs der boter van f. 1.50 tot de eenvoudige rekensom dat men bij een consumptie van 70.000.000 K.G. margarine hierop f. 21.000.000 kan heffen. Verhoogt men den boterprijs dan nog 5 cent en den margarine met 2'/: sent, dan komt men tot een ontvangst van 69.2 X 5 70 X 2'/: f. 5.210.000. zoodat men dan een bedrag van f. 26.210.000 disponibel heeft. Het bedrag dat men voor steun aan den export noo- dig heeft, is f. 26.700.000, zoodat in dit ge val nog f. 500.000 uit de heffing op andere spijsvetten moet komen. Indien het hier ontwikkelde stelsel aanvaard wordt om op de margaring een zegelrecht te heffen, dat 50 pet. bedraagt van het recht op de boter, men komt tot een boterprijs voor het publiek van f. 1.55 en een margarineprijs van f0.92'/s per K.G. in den groothandel. Hierbij moet worden opgemerkt dat hierbij van een margarineprijs van f 0.60 per K.G. is uit gegaan, omdat deze prijs ook in de me morie van toelichting is genoemd, doch dat in werkelijkheid de margarineprijzen vrij wat lager zijn. Bij het laatste systeem van fondsvor ming wordt de verhouding tusschen boter en margarine lang niet in die mate ver stoord als bij het in het wetsontwerp voor gestelde systeem, waarbij men een geheel nieuw product invoert en tot een prijs van dit product komt, die ongetwijfeld te hoog ligt om door de breede lagen onzer bevolking betaald te kunnen worden. I Dit het Engelsch door A. TREUB. methode der diefstallen was zeer fklijk. De Decker had met zijn gewone Poure een kaart aan sir Peter gezon- l en was haar na zulk een korte tus- gnpoos gevolgd, dat de politie geen tijd P &ehad om naar het huis te komen Pnat hij zijn misdadig bezoek gebracht P* m) had een gunstig oogenblik ge- pn om het licht af te snijden juist p apeneer op het punt stond naar zijn P." te Baan had mogelijk veronder - o. flat sir Peter de studeerkamer zou Kn om de zaak te onderzoeken; was J"ïst toen hij het pak genomen Istprn' d llet onder bedekking der hln den stoel geworpen, van plan gunst'ge gelegenheid voor terug m 2P° hii ontsnapte aan den kogel Epon beloofd had; had een wan- 1 ™ro,n5 naar het raam gedaan en uikiiL 8S}ukkiS geweest over Eric te 'j ,iuist binnen kwam, miste ÉWofiri i ien °Se!. die bijna den ander Ken M(l Tas er in geslaagd te ont- WuiterupppL "i "?en v°lgenden ochtend sihv met - Z1in' was 'n overeenstem- "■-boorliib J?n rePutatie. Hij had het huis Z [*kt gevonden door Mea- ilaarharn m °P een andere on- allp o»?anier vermoord, overtuigd, huis of H 6 P°litieUambten, die m *todelUik S tuin m°chten zijn, zich kw gebrapht f veftoonen; was in het |de studpprii- sPencer had verkozen «hijnhik namf te hlijven; had het ÜDlaat* °°diS gevonden naar zijn P ats te keeren, toen Enid en Eric uit de voordeur gekomen waren en Clinton naar het huis teruggekeerd was inplaats van den tuin te doorzoeken; had besloten een wanhopigen kans te wagen en had sir Peter de kaart bij de deur overhandigd, zorg dragend om binnen de hall te gaan, zoodat zijn gelaatstrekken niet te onderscheiden zouden zijn tegen den achtergrond van open lucht, was toen naar den zijkant van het huis geslopen en het open raam op handen en voeten binnengekomen. Zijn welgeslaagde ont moeting met den niets vermoedenden Eric was het lastige punt van de geheele zaak. Als de jonge man zijn oogen gebruikt had. zooals de bedoeling was, dat zij gebruikt werden, zou hij gekeken hebben waar hij heen ging in plaats van in het kreupel hout te zoeken naar een man, die hem op den open weg had aangevallen! Er was slechts een kleine aanwijzing, die eenigie inlichting kon geven omtrent de richting, waarheen de moordenaar na zijn aanval op Eric gegaan was. Niemand had het hek hooren dichtslaan en de muren waren te hoog om zonder ladder te beklimmen! Maar dat hij ontkomen was, was vol doende om dit buiten beschouwing te laten en het zoeken naar voetafdrukken in de bloembedden was bijna sleurwerk. De moord wees op een machtige beweeg reden en toen de politie hoorde dat de ge sloten papieren op bijna een kwart mil- lioen pond geschat werden, zochten zij in allerlei zijwegen. Henry Aimsbury bracht een onrustig uur door met een mannetje met listige oogen te overtuigen dat de obligaties werkelijk zijn eigendom waren en hij gaf een ge heel onjuist verslag van de wijze, waarop hij ze verkregen had. Hetzelfde mannetje met de slimme oogen bracht een merk waardig koffie-uurtje met Harker door en vroeg aan het slot het contract voor de leening te zien. Een hoogst zelfbewust wezen was bij Spencer gekomen met een bedreiging van gevangenneming wegens geldafpersing, om slechts vastgezet te worden door de mede- deeling, die de baronet zelf gaf, dat de nieuwe schikkingen van het huishoudelijk personeel in volkomen overeenstemming waren met sir Peter's wenschen. De verdwijning van Harten drie bleef een mysterie. Spencer en Enid zorgden daar voor, ofschoon Enid volkomen op recht was in haar antwoorden op vragen over het onderwerp van haar gesprekken met Eric. De chauffeur, die voor den achtsten keer ondervraagd werd, leunde tegen den radiateur van de auto en werd oneerbie dig. Hij had hun alles gezegd wat hij wist, en hij wist niets anders meer van de zaak. Lee Wang werd tot een toestand ge bracht, die aan brabbelende krankzinnig heid grensde door de vragen, die hem toe geschreeuwd werden in dat merkwaardige Engelsch, dat vreemdelingen in het Oos ten gebruiken, als zij de gele menschen aanspreken onder den indruk, dat zijn begrip helaas zeer beneden peil is en hij werd soms genoodzaakt een schuil plaats te zoeken onder den zinkput, als hij het onmiskenbare geluid van poiitie- laarzen hoorde in den gang buiten de keuken. Nina toonde een chronisch, schril sar casme, dat de meest verharde beambte zeer onaangenaam vond en zij verviel in het Fransch, om zonder bedwang haar gevoelens uit te drukken. De dagbedienden waren snel en voor goed gevlucht, en een atmosfeer van som ber verzet drong in den omtrek van het domein der Braces door De zoogenaamde obligaties waren na tuurlijk slechts een logische voorzorg van den Decker voor zulk een voorval als de een bok schietende Eric was. Dat zeiden de beambten, die geacht konden worden het te weten. Maar de bretels brachten hen zeer in de war. Waren zij een onbe hoorlijke grap op sir Peter's familienaam? Of hadden zij een dieper beteekenis? De slimoogige kleine man verdiepte zich ijverig in sir Peter's familiegeschiedenis en schrikte even voor sir Peter's bijtend sarcasme toen Arthur Brace genoemd werd. Omtrent het voor de hand liggende voordeel dat hem zou te beurt vallen, in dien Aimsbury in gebreke bleef de obliga ties op den vastgestelden datum in te los sen, was sir Peter zelfs nog scherper en het slimoogige mannetje vertrok boos en zelfs wat van zijn stuk gebracht. Sir Peter raasde daarna tegen Lee Wang en Spen cer, merkte met belangstelling, dat Lee Wang zich met succes scheen te verdedi gen in zijn schorre moedertaal. Na een onaangenamen nacht in een cel doorgebracht te hebben voor het. heil van zijn ziel, zooals een vriendelijke be ambte het noemde verscheen Eric weer in het huis en drong er op aan den gebelg- den Clinton te helpen om het mysterie op te lossen. Evenals veel andere jongelieden bezat hij een overdreven idee van zijn eigen scherpzinnigheid, en zijn herinne ring aan de werkwijze van Sherlock Hol mes deed hem op de onwaarschijnlijkste plaatsen naar een oplossing zoeken. Het eenig merkbare resultaat van zijn pogin gen was echter een schrille Chineesche vervloeking van zijn persoon, toen hij twee eieren brak in het kleine kippenhok, dat Lee Wang hield als een liefhebberij en tot hulp voor smakelijke omelettes, en eindelijk was hij, evenals de politie, ge noodzaakt toe te geven dat hij vastge zet was. Gedurende de week, dat Spencer te bed bleef om te herstellen van zijn wond, ter wijl hij de lieve attenties van Nina, dag bladschrijvers en praatzieke detectives van zich af stiet, bleef sir Peter brommig in zijn eigen kamer en liet niemand anders dan Lee Wang toe, die hem zijn eten bracht en dien hij steeds afsnauwde. Enld vermeed haar vader en zijn huis geheel en al in dien tijd en deed daar mede zich zelf meer verdriet dan sir Peter. Zij had ernstig gebeden, dat haar vader gedwongen zou worden om met en als ge wone eenvoudige menschen te leven, maar, nu dan zulk een toestand een feit was ge worden, koesterde zij een onlogische boos heid tegen den bewerker er van Spen cer. De gedachte aan haar vaders verne dering was. voor het oogenblik, sterker dan alle disciplinaire onderwerping. Zij voelde dat zij moest wennen aan de ge dachte van deze „dichterlijke" rechtvaar digheid". nadat haar eerste woede gezakt was, voordat zij weer in aanraking kwam met de beide partijen en daarom besloot zij voor tenminste een maand mevrouw Henry Aimsbury en haar plechtige ont vangdagen te verdragen. Zij zond om Nina. Want Nina was on schatbaar voor de bijzonderheden van baar toilet en uit haar vlugge vingers ont sprong schoonheid even natuurlijk als prachtige rozen ontspruiten uit doornige stengels. En door Nina's verhuizing vond Spencer eenigszins vrede en de bedienden der Aimsbury's vonden er een reden tot verzet in. Toen Spencer weer in staat was rond te ioopen, was zijn eersten gang naar sir Peter's kamer, waar hij met den brommi- gen baronet over vele zaken sprak. Hij be gon met te spreken over de waardigheid van den arbeid en de adeldom van het dienen, en zijn toespraak was een beroep op sir Peter's „sportmanschap" en hij wees er op, dat de cheque gehonoreerd was. de P.N. voldaan en dat sir Peter niet anders kon doen dan genoegen nemen met de voorwaarden, zoo hij een man van eer was! (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9