Donderdag 28 April 1932 Schoonheidsontwaken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. VISSCHERIJBERICHTEN. „.helder N. werkzaam aan de Steenfabriek trof het ongeval te vallen, doordat hy achter fhleef haken. Hij brak hierbij te- E Na behandeling van dr. E. zijn woning vervoerd. j, laatst gehouden bestuursver- van de J V. op Geref Grond- ir«i 12: la" werden de bestuurs- als volgt verdeeld: Joh. Schone- L voorzitter; J. Zuyderduyn Cz„ raïtter P v. d. Perk Jz., Ie secre- Bamhooni, 2e secretaris; C. v. d. rr le penningmeester; G. Simon, Perneester; P Noort Pz.. le biblio- H. Minnee Jz., 2e bibliothecaris. jeravond had een beproeving der ischmiddelen plaats in het Over- otor slangen en verder materiaal in goede conditie te verkeeren, e burgerij gerust kan zijn ten op- i brandgevaar. catwitk aan zee. je tot wering van schoolverzuim. v. jaarverslag over 1931 is het ontleend In het Weeshuis werden lorzitterschap van den heer W. iker 24 vergaderingen gehouden. J Holtrust bracht als secretaris L jaarverslag uit. Bij de commissie aanzeggingen voor relatief puim in, terwijl 5 gevallen van schoolverzuim voorkwamen. opgeroepen 690 personen: van jschenen voor de commissie 340 jtw. 143 vaders en 197 moeders, tn' 25 gevallen persoonlijk door missie behandeld. Verschoonbaar rerklaard 36 gevallen, rii talrijke gevallen, betreffende h die voor de 2de keer het 7de Doorliepen, werden niet dan noode I commissie behandeld. Ongeveer t deel van alle behandelde gevallen ïkening ie stellen van het 7de liebostelling van den postbode A. van Rhijn. .er veel belangstelling had gister- hlhicr do teraardebestelling plaats brievenbesteller A. van Rhijn. Op Bplaats waren de postambtenaren '0. Keijser en mej. A. H. Fennis In den rouwstoet liep mee do Ij. Jansen, directeur van het P.T. Intoor alhier. Ho kist. die gedragen werd door [ere collega's van den overledene, leve neergelaten was, trad de heer [aar voren en sprak zeer waar- woorden over den overledene. was een harde werker aldus spr.. It iets te veel was. Ruim 32 jaar (het Rijk in alle eenvoud en be leid gediend: in hem heeft men dienaar verloren. Nu en dan in het begin van zijn ziekte iens een bezoek aan het kantoor, r moesten wij hem thuis bezoeken, [et gebeele kantoorpersoneel, zegt in hooggeacht man weggenomen, lang bij do ambtenaren in her- gal blijven. P A. Rutgers sprak nu een lijk- I Wij hebben iemand grafwaarts die algemeen bekena was en khbestelier rond ging. Iedereen p: geen wonder dat velen opge- j om bij deze begrafenis tegen- lijn. Wat heeft hij al niet i kaarten rondgebracht, blijde [en droevige. Eindelijk heeft hij |d aan anderen moeten overlaten, gaan liggen, weken, maanden rfteen smaitelijk lijden en hevige Rrduurd, De hker ondersteunde kam hem te hulp. Groote dingen Jifer aan zijn ziel gedaan. Inge- (wensch van den overledene werd ronden Gez. 38 1. Vis dankte namens de familie 5 cn den heer Jansen voor hun mlsmcde de collega's brievenbe- lor de laatste eer aan den over lezen, alsmede de ambtenaren pigen voor hun betoonde deel- Brugverbetering. bruggetje voor de Rovers- len aan den Noordwijkschen weg I gemeentawege geheel vernieuwd, pe werkzaamheden daaraan wordt F* omgeleid over Noordwijk en I Vrijdag hoopt men met het f 'e zijn. Pestuur van de Oranje-vereeniging I volgt samengesteld: voorzitter le secretaris B. J. Dijkdrenth rD. C. O. Boekhoven; 1ste |egcr, C. Haasnoot, 2e penning- S. Huetink. Lf' V uit de 3e Kanaalstraat - politie aangifte van het feit, de Voorstraat door een on- 'oon is mishandeld. |d. P. f]i° °p (jc Kalkzandstoon- Ihatwijk a. d. Rijn een vleesch- t Is ficr ziekenauto naar het I Eikelenboom albicr ver- deze de wonde hechtte. LISSE. stiekuitvoering „Sparta". Ehufi i^Bstelling heeft de 1ZL™'«i'ging „Sparta" een ►heeste" °nder leidinE van den bioahi?taatïc'e Personen woonden Éin D i?et bestuur van de r "K- O D. a." was tegen- Pet openlucht-concert. KolDinv^1 rliet de, harmonie ■et ennr,,docl1 „Trou moet It'eriaardlt, verzorgen ter eere I erjaardag van H.K.H. Pi-inses en erde de Chr. Bond i-avond J:an?els^dienden een peer z narin a]s SDreker op- tslid fit Rotterdam £r BniersfPk.krort.°?eningswoord Érak ov._ net woord ver- Selen". hct onderwerp „Cri- Hij sprak eerst over de eerste verschijn selen. die aan de crisis voorafgingen. Ter sprake bracht hij den oorlog en zijn ge volgen. die zich in alle geledingen van de maatschappij deden en doen gevoelen. Ieder land voelde zich meer en meer op zichzelf aangewezen, wat betreft de pro ductie. Spr. wees er op. dat er in deze crisis vele personen zün. die niet in de eerste plaats trachten deze op te lossen doch eerst hun eigen financieel belang dienen. Van groot belane is het dat men geor ganiseerd is om ook in de tegenwoordige toestanden een stem te hebben. Duidelijk zette snr. uiteen de verhoudingen tusschen werkgever en werknemer en wees on de verantwoordelijkheid van een ieder om deel te nemen aan de behartiging van de hoogere belangen. Na dit helder betoog was er gelegen heid tot gedachtenwisseling. waaraan door enkele personen werd deelgenomen. Door de beantwoording der vragen werd op ver schillende punten een duidelijk licht ge worpen. Naar wij vernemen zal de Coöp. Vei ling H. B. G. spoedig de eerste „groene" veilingen houden in verschillende plaatsen Hedenmiddag werd voor dit seizoen de laatste „droge veiling" gehouden door Holland's Bloembollenhuis. NOORDWITK. FLORAPARK NOORDWIJK. De bekroningen voor de narcissen. Nu de laatste dagen het lenteweer zich wat meer doet gevoelen is het bezoek aan het Florapark buitengewoon groot. Zondag jl bedroeg het aantal betalende bezoekers ruim 8000. Ook gisteren was het bezoek zeer groot. In den loop van de volgende week zullen de kinderen van de Noordwijksche scholen onder geleide van het onderwijzend per soneel gratis op het Florapark worden toegelaten. Wij willen nog vermelden, dat door het gemeentebestuur van Sassenheim nog een kleine gouden medaille voor het Florapark beschikbaar was gesteld. Voor de narcissen-inzendingen zijn de navolgende bekroningen toegekend. Beker aan J. C. van der Meer. Groote gouden medaille aan de N.V. Ver. voor Bloembollenculturen. Kleine gouden medaille aan de N.V. P. van der Meer Czn., Th. van der Weijdcn en L. van Beveren. Verguld zilveren medaille aan C. J. Hoo- geveen. N.V. Konijnenburg en Mark. D. Lindhout en Zonen. C. Soeteman en C. Alkemade Azn. Zilveren medaille aan G. C. van der Plas, C. P. Alkemade en H. Ruigrok. Groote gouden medaille aan J. C. van der Meer voor groep Narcissen: Franciscus Drake, Golden Harvest en Monte Carlo. Kleine gouden medaille aan de N.V. Ver- eenigde Bloembollenculturen voor het perk narcissen: Medusa. Aan z.g. „gewetensgeld" is door den ontvanger der directe belastingen alhier ontvangen f. 46.98. o OEGSTGEEST. De Leidsche Houtschool. De „Vereeniging tot Stichting en In standhouding van Scholen met den Bijbel, te Oegstgeest". hoopt per 1 September as. de bovengenoemde opleidingsschool te openen. De school is prachtig gelegen, op eeD rustige plaats dicht bij den Rljnsburger- weg en zal door den Leidschen Hout te bereiken zijn. Het ligt in de bedoeling, in d? te gebrui ken methode zoo nauw mogelijk aan te sluiten bij de Ui.O.-scholen in Leiden, en ook rekening te houden met de opleiding voor inrichtingen van Middelbaar Onder wijs. Er zal gelegenheid worden gegeven aan de leerlingen tot het volgen van cursussen 'naast de gewone schooluren) in moderue talen. Men zie voor bijzonderheden de in dit nummer voorkomende advertentie. Een geslaagde brandbluscli -demonstratie. Onder zeer groote belangstelling van de plaatselijke autoriteiten w.o. burgemeester van Gerrevink, en een groot deel dei Oegstgeester jeugd, heeft gistermiddag tegen 4 uur in het Oranjepark een inte ressante brandbluschdemonstratie plaats gevonden met het schuimbluschapparaal „Simplus". Begonnen werd met het aan steken van een benzineveld van pl.m. 30 M2; een asphaltdek overgoten met benzine. Toen die vloeistof aangestoken werd, laaiden onmiddellijk de vlammen hoog op, terwijl een ontzaglijke hitte de omstanders naar een grooteren afstand deed vluchten. Na eenige oogenbllkken verscheen de hanteerder van het gemak kelijk te dragen brandbluschapparaat en in een minimum van tijd wist hij met de schuimachtige vloeistof het veld van hooguitslaande vlammen, die enorme zwarte rookwolken verspreidden te doo- ven. Hetzelfde geschiedde met een bran dende houtstapel, die, nadat zij ruim een minuut fel gebrand had. binnen 40 secqn- den volkomen vuurloos was. Ook de bran dende kuip benzine bleek na eenige oogenblikken gedoofd, terwijl een dikke laag schuim, een compact aaneengesloten massa, mogelijk nog aanwezige vlammen volkomen verstikte. Tenslotte werd het handige brandbluschapparaatje voor auto bezitters gedemonstreerd, waarmee even eens verrassende resultaten werden be reikt Onze conclusie was, dat het „Sim plus" een onfeilbaar middel is, om een beginnende brand in de klem te smoren, terwijl het ook bij vergevorderde branden voortreffelijke diensten zal kunnen bewij zen. De aanwezige autoriteiten spraken hun groote tevredenheid over dit snelwer kende middel uit. SASSENHEIM. Gevaarlijk fietsen. Een wielrijder, afkomstig uit Den Haag, liet zich door een auto voortsleepen. Nabij de Klinkenbergerbrug moest de auto uit halen met het gevolg, dat de fletser weg geslingerd werd en viel. Behalve hoofd wenden bekwam hii ook nog een gebroken arm. Door een nasseerenden dokter werd hij verbonden en daarna naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Ingelandenverg. Berg en Daalpolder. Alhier had de jaarlijksche ingelanden vergadering plaats van den Berg en Daal polder in hotel „Het Bruine Paard". De heer J. C. v. Reisen fungeerde weder als Voorzitter. Bij de opening van de verga dering bracht de voorzitter, na 'n woord van welkom, o.a. dank aan het bestuur, de commissie tot stichting van het machi naal gemaal en ingelanden voor de een drachtige samenwerking bij het tot stand komen van de machinale bemaling. Deze bemaling beantwoordt aan de verwach tingen. Aanwezig waren een aantal ingelanden, die in totaal konden uitbrengen 25 stem men. Het maximum aantal stemmen, dat in totaal kan worden uitgebracht be draagt 66 De notulen van de laatstgehou den vergadering op 14 April 1931 werden vastgesteld. De rekening over 1931 werd vastgesteld aan inkomsten op f. 2304,90 en de uitgaven op f. 1774,31. zoodat het batig saldo be draagt f. 530,59. De omslag werd voor 1931 bepaald op f. 12 per H.A.. makende over de grootte van den polder, zijnde thans 122.22.24 H.A., f. 1466,67. De omslag bij con tract bedraagt f. 33.61. De begrooting werd aan inkomsten en uitgaven vastgesteld op f. 2586,45, waarin een post van f. 390,14 is begrepen voor onvoorziene uitgaven. Ge raamd werd de omslag voor 1932 op f. 10 per H.A.. zoodat het kohier -van omslag sluit met een bedrag van f. 1222,22. Als gevolg van een grenswijziging van den polder is de grootte uitgebreid met 4.43.41 H.A. Door de commissie voor het nazien van de rekening over 1931 werd verslag uitgebracht. Namens deze com missie deelde de heer A. C. van Ruiten mede, dat de administratie in goede orde was bevonden. De commissie voor het na zien van de rekening over 1932 werd samengesteld uit de heeren J. Damen, C. Hoogervorst en A. C. van Ruiten. Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren H. SlegtkamD. W. W. Los en Th. G. Romeyn. Vervolgens had de verkiezing plaats van een poldermeester wegens pe riodieke aftreding van den heer S War merdam. Met 22 van de 25 uitgebrachte stemmen werd de heer S. Warmerdam herkozen tot poldermeester. Het crediet bij de Coöp. Boerenleenbank werd met 500 verhoogd Met alg. st. werd besloten den ouden windmolen, nabij den Loosterweg te Voorhout, indien mogelijk te verkóopen. Kindje verdronken. Gisteravond speelde een 5-jarig kind der l'amilie R., wonende aan den Warmonder- dam. met zijn 2-jarig zusje in den tuin achter de woning Op een zeker oogenblik zag men het oudste kind alleen loopen. Toen men ter plaatse kwam bleek het meisje in de vaartsloot geraakt te zijn. Spoedig werd de kleine op het droge ge bracht en pogingen aangewend om de levensgeesten weder op te wekken, doch zulks mocht niet meer baten. De genees heer moest ten slotte helaas den dood constateeren. Men kan zich de verslagenheid der be proefde ouders indenken! Loop der bevolking. Gevestigd: A. J. v. Dissel en êchtgen.. Kerk','Kin 48, van Warmond, P, de Wreede. Hoofdstraat 356. van Noordwijk: Mej. M- E. Seifert, Hoofdstraat 356, van Noórdwijk. Vertrokken: Mej. J. A. M. Noordcrmcèr, van van Heemstrastraat 37, naar Noordwijk; C. M van Kuyeren en echtg., van Rnsthoff- laan 16, naar Anna Patilowna. Geboren: Elisabeth Theresia Maria, d. van J. A. J. Roozen en A. v. d. Weiden. Getrouwd: P. J. Zuidhoek en J. A. M. Noordermeer; C. H. van Kuyeren en C. B. Koning. Gevonden voorwerpen: een wieldop van auto. een bonboekje, een bruin lederen portemonnaie met inboud, een sleutelring met drie sleutels, een gedeelte van achter licht van auto. een witte rotting, een rozenkrans, een belastingmerk in etui. De opbrengst van de Emmabloem- collecte heeft met enkele nagekomen gif ten f. 213.28 bedragen. o VALKENBURG. Toezegging van beroep. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is toezegging van beroep uitgebracht op ds. J. v. Kuiken te Exmorra in Fries land. Een mooie wandeling langs de velden. Wie in de komende dagen genieten wil van mooie tulpenvelden, kunnen we een wandeling van Haagsche Schouw over Valkenburg naar Katwijk aanbevelen. De zachte dagen brachten kleur op de akkers en houden een rijke belofte in. Langs den geheelen straatweg heeft men een prach tig vergezicht tot de duinen toe, waar het oog zich verlustigen kan aan schoone kleuren en het heerlijk groen der weiden. VOORSCHOTEN. Geslaagde Ouderavond der O.L. School. Gisteravond werd in de gymnastiekzaal achter het Raadhuis een ouderavond ge houden van de Oi. school (Dorp). Het hoofd der school de heer J. H. Rut ten opende dezen avond met een woord van welkom tot de vele belangstellenden Van de twee te houden ouderavonden, aldus de heer Rutten is er een zakeiyken en een vroolijken avond en waar over enkele dagen de leerlingen van het 7e leerjaar de school gaan verlaten en er geen waardiger slot, voor de kinderen is, dan een feestje, was dezen avond een vroolijken avond. De heer Rutten liet een klas leerlingen ter opening een paar schoolliederen zin gen en de stemming was er. Maatvast en zuiver en ongedwongen gezongen was dit een genoegen om aan te hooren. Voorts voerder een klasje meisjes en daarna een klasje jongens een gymnastieknummer uit en ook hiervoor werd door de aanwe zigen luid geappiaudiseerd. De aange brachte belichting in kleuren gaf vooral aan de „Elfendans" iets tooverachtlgs. Na een kleine pauze werden enkele tooneelstukjes en een schimmenspel uit gevoerd, waarna de leerlingen telkenmale een warm applaus oogstten; Aan het einde van den avond heeft bur gemeester E. Vernède. die den geheelen avond aanwezig was, een woord van dank gesproken namens de ouders en speciaal mejuffrouw Broekveldt, onderwijzeres dank gezegd voor hare voorbereidingen. Nadat de voorzitter der oudercommissie, de heer C. Bolle, aan' de leerlingen die de schooi gaan veriaten als herinnering aan hunne schooljaren een klein aandenken had uitgereikt, heeft de leerlinge Beppie Bol, namens de leerlingen de heer Rutten en het onderwijzend personeel dank ge zegd voor het genoten onderwijs onder aanbieding van bloemen cn een versie ring voor de school. WARMOND. R.K. Volksbond. In hotel „de Stad Rome" had onder voorzitterschap van den heer M. J. Hogcn- boom een algemeene vergadering plaats van de afdeeling Warmond vqn den Ned. R.K. Volksbond, welke vergadering zeer druk bezocht was. Te ruim half negen opende de voorzitter de bijeenkomst met oen hartelijk woord van welkom tot do aanwezigen inzonderheid tot den geeste lijken adviseur. Tot zijn genoegen zag spr. dat vooral do jongere generatie goed ver tegenwoordigd was, hetgeen hij beschouw de als een medeleven in het wel en wee der vereeniging. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen en zonder op of aanmerkingen door do vergadering vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een schrijven met betrekking tot do encycliek viering op 16 Mei a.s. te Voorschoten. In een krachtige peroratie spoorde spreker de loden aan zooveel mogelijk aan deze meeting deel te nemen. Medé was ingekomen een schrij ven van B. en W. van Warmond, waarbii dit college mededeelde, dat de raad geen termen had kunnen vinden om adhaesie to betuigen aan het aan de regeering gericht adres om do bepalingen van de rijks steunregeling ook van toepassing te ver klaren op de bouwvakarbeiders. Hierna kwam aan de orde de behandeling der agenda voor de a.s. vergadering van don Centralcn raad. Do afdeeling Goes wilde paal en perk gesteld zien aan de culminatie van diverse betrekkingen terwijl de afdeeling Amsterdam een voorstel in gediend had om in het vervolg den Cen- tralen raad slechts een maal per jaar te laten vergaderen. Beide voorstellen hadden de volledige instemming der vergadering. Besloten werd den afgevaardigde naar deze vergadering vrij mandaat te geven. Ver volgens was het woord aan den penning meester tot het uitbrengen van het finan cieel verslag. De ontvangsten bleken be dragen te hebben f. 148.58 cn de uitgaven f. 25170, zoodat een batig slot te boeken viel van f. 123.88 Wat betreft het zieken fonds bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen f. 95.33 en de uitgaven f. 52.50, zoodat ook hier een batig saldo te boeken viel van f. 42.83 Beiden penningmeesters werd door den voorzitter een woord van dank gebracht. Nadat de voorzitter nog een krachtig woord van aansporing tot deelneming aan do a.s. retraite had be sproken, werd overgegaan tot de gebruike lijke rondvraag. Als steeds word door velen van deze gelegenheid gebruik gemaakt om verschil lende zaken al of niet het belang der vereeniging rakende, naar voren te brengen. Uit de discussies bleek, dat wat betreft de sluiting van het werkloozen-gebouw bij verschillende ingezetenon een misverstand bestaat. Dit gebouw is niet gesloten door den burgemeester doch door het bestuur van uen Volksbond, welk bestuur zich tot uezen maatregel genoodzaakt zag door het zeer af te keuren optreden van werkloozen. Van verschillende zijden werd dit op treden dier werkloozen zeer gelaakt. Nadat nog eenige zaken van huishoudelijken aard waren afgehandeld, werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. Tentoonstelling. In het oude Raadhuis alhier zal oen kleine tentoonstelling worden gehouden van houten voorwerpen door leerlingen der Openbare Lagere school tijdens de winter maanden gemaakt. Voor belangstellenden is er gelegenheid het vervaardigde te be zichtigen Zaterdag en Maandag van 5 tot 7 uur nam. o WASSENAAR. Bijeenkomst Buurtvcrceniging „Deijlcroord en Omgeving" In hotel Bellcvuc hield bovengenoemde Buurtvereeniging onder Vice-voorzitter dc heer G. L. C. Zeedijk eene algemeene ledenvergadering. Door hem werd oen kort openingswoord gesproken, waarbij hij do moeilijke zaak van dezen avond schetste, daar een nieuwe voorzitter zal moten wor den gekozen door het wegens gezondheids redenen bedanken van den heer F. C. Hirschmann. Daarom verheugde het hem zeer dat de opkomst zoo groot is. Verder stelde hij het op de vorige ledenvergade ring benoemde bestuurslid, de heer Pel voor. waarna door den secretaris, dc heer mr. J. C. Rom Colthoff de zeer uitvoerige notulen der ledenvergadering van 28 Oc tober 1931 werden voorgelezen die zonder aanmerkingen werden vastgesteld. Hierop lichtte de voorzitter het bedan ken van den heer Hirschmann nader toe. Diens gezondheid vergunt het niet meer dat hij actief deel neemt aan de ver- eenigingszaken. Wel heeft de scheidende voorzitter toegezegd, waar noodig van ad vies te blijven dienen. Het bestuur heeft gemeend op dien grond den wensch te moeten eerbiedigen, maar vond het even wel noodig een stoffelijk blijk van waar deering aan te bieden voor het vele dat dc scheidende voorzitter in liet belang der vereeniging en de bewoners heeft tot stand gebracht en verricht. Het bestuur heelt hem een presse-papicr aangeboden met daaraan een medaille met een latijnsch inschrift vertaald luidende „Ook de goede wil valt te prijzen". Voorts stelde het bestuur voor den heer Hirschmann ais eere-lid der vereeniging te benoemen, het geen met aller instemming onder applaus geschiedde. Hierna was aan de orde de verkiezing van een voorzitter. Als candidaat werden genoemd de heeren Kist. W. M. Lankhorst, Pieterse A. Prins en Van Rossum du Chattel. Alvorens tot stemming werd overgegaan lichtte de secretaris ais lid de randidatuur van den heer Kist persoonlijk toe. Hierop werd een vrije stemming gehou den en de uitslag hiervan was dat de heer Kist direct met zeer groote meerder heid van stemmen tot voorzitter werd ge kozen, die deze benoeming aanvaardde. Tijdens het opnemen der stemm'ng werd een schrijven van B. en W. voorgelezen, waarin werd aangedrongen op aller mede werking om tot bestrijding van het venten, te geraken. Na de stemming volgde voor lezing van een schrijven van de zuster- vereeniging van de Wassenaarsche parken i.z. het verlies door het aftreden van den voorzitter. Beide stukken werden voor kpnnisgeving aangenomen. Alvorens den nieuw benoemden voorzitter te installeeren wijdde hierop de heer Zee dijk waardeerende woorden aan den heer Hirschmann en herdacht daarbij het vele, dat deze in het belang der vereeniging heeft bereikt. Spr. hoopte dat de vereeni ging nog veie jaren van zijn waardevolle adviezen zal kunnen profiteeren en dat hij op de eerstvolgende vergadering weder aanwezig zal moge zijn. Voorts heette hij den nieuwbenoemden voorzitter welkom. De lieer Kist dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Het zal voor hem moeilijk zijn als opvolger van den heer Hirschmann op te treden en hem te evenaren, doch hij zal zijn beste krachten geven: hij dankte voorts voor den toe gezegden steun van het bestuur. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Prins of, nu volgens hem het getij vcr- loopon is, het bestuur de bakens nief moet verezttcn en een andere taktiek moet vol gen om tot succes te geraken. Hierover volgde een breedvoerige be spreking, waarna tenslotte deze vergadering door den voorzitter werd gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Cornelia, d. van G. Hek man en J. Schoufoer: Adrianus Cornells, z. van P. J. Schrama en M. C. Riem; Jan, z. van C. Bekooy en E. Goor: Willem z;. van H. J. L. van dc Vlekkert «m H. van Egmond. Overleden: Johanna Maria Elizabeth Blomsteel. 74 jaar ongeh.: Johan Wilhelm Kleinen Hammans, 76 jaar, wedr. van M. L. v. Hengel. Ondertrouwd: E. Oosterveer en J. G. Overgauw. Gehuwd: A. Binnendijk en J. H. Bos; C. W. Pantekoek en J. P. v. d. Berg; Th. M. Oostervoer en E. Tookner. ZEVENHOVEN. Jubileum „St. Deus Dedit". De landarbeiders-bond „St. Deus Dedit" herdacht zijn 12"/: jarig bestaan. De heer B. Loerakker, hield een rede, waarin hij enkele misverstanden uit den weg zou ruimen, aangaande lidmaatschap en uitkeeringen. Heel duidelijk liet spreker uitkomen, hoe enkele leden in 't algemeen gesproken zelf de schuldigen zijn, dat zij in moeilijkheden komen. Verder besprak hij de crisis, die niet gemakkelijk is op to lossen. Het was een leerrijke avond, allen waren uiterst voldaan. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding door pol der Nieuwkoop waartoe ook onze gemeente deel van uitmaakt van A: Leveren 675 M3. onderhoudsgrint, B. leveren 170 M3. onderhoudsgrint; C. onderhoudswerken tot 1/4 '33 was de uitslag als volgt: A. C. van Vliet, Ouderkerk a. d. IJsel f.295; R. C. van Vliet te idem f.295; C. S. H. van der Loo, te Nieuwkoop f. 1082. Als zijnde de laagste inschrijvers. RECLAME. Zooals de milde stralen der voorjaarszon 'n bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren. wekt het dagelijkse!) gebruik van „Zij "-Crème een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 203045 en 75 cent. 8623 PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG. BENTHUIZEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Lamain van Leiden. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. M. Hei koop van Utrecht. BOSKOOP. Geref. Kerk: Nam. half acht. dr. J. Hoek van Den Haag. NED HERV KERK. Beroepen: te Ouderkerk a. d. IJssel ds. N. van der Snoek te Veenendaal. TJMUIDEN, 28 April. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.1.15-0,75, Griet per kist van 50 K.G. f,5312, Tongen per K.G. f. 1.30—0,80, Zetschol per kist van 50 K.G. f. 15. Kleine Schol f. 16.50—2.10, Schar f. 4.10—2, Kabeljauw per kist van 125 K.G, f. 13.5013. Gullen per kist van 50 K G. f.11—3.90, Wijting f. 2.10-0.95. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 40 met f.492, IJM. 12 met f.1031 IJM. 88 met f.1003, IJM 32 met f.542 1 kotter: E. 246 met f.266. 4 beugers: V.L. 207 met f.786, V.L. 85 met f.866 V.L. 39 met f. 677, V.L. 80 met f. 616. 8 loggers: KAV. 101 inet f.433, K.W. 34 mei f.540 K.W .18 met f. 498. K.W. 105 met f 345 K.W 51 met f 531, K.W. 161 met f 582 K.W. 47 met f.292, SCH. 341 met f.402. 3—2

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 7