Tweede Blad Donderdag 28 AprO 1 KUNST EN LETTEREN. GEMENGD NIEUWS. MET ELKEN ADEMTOCHT FINANCIËN. RECHTZAKEN. Dr.H.NANNING's UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. burgemeesters. Bij Kon. besl. is aan jhr. J. G. Schorer, ep zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1932, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Heerde; is aan W. E. H. Janssen, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1932, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Belfeld. bezuiniging op militaire uitgaven. In antwoord op de door ons vermelde vragen van het Eerste-Kamerlld prof. dr. d. van Embden betreffende bezuiniging op de uitgaven voor defensie in 1932, heeft de minister van Financiën»jhr. De Geer, medegedeeld, dat hij overeenkomstig de door hem gedane toezegging in de verga dering der Eerste Kamer van 4 Maart j.I. de aandacht van den minister van Defen sie gevestigd heeft op de door den heer Van Embden in overweging gegeven be zuinigingen en hierover het oordeel van den minister van Defensie heeft gevraagd. De minister heeft geen aanleiding gevon den in het schrijven, waarin zulks ge schiedde, bepaalde gedeelten uit de rede van den heer Van Embden meer in hef bijzonder naar voren te brengen en hier door den indruk te wekken alsof 't overige minder belangrijk zou zijn. HET OPTREDEN VAN HET EXTRA-ROOD-CONTRACT Veroordeeld. Wij ontvingen het volgende commu niqué: Ondergeteekende, hoezeer overtuigd van de wenschelijkheid en noodzakelijkheid van een goede verstandhouding en sa menwerking tusschen de werkers in het productieproces werkgevers en werkne mers achten niettemin, evenals het Be stuur van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, incollegiaal, moreel onver antwoord en daarom onverdedigbaar en afkeurenswaardig het optreden van de werkgeverscombinatie in de baksteen industrie genaamd „Het Extra-Rood-Con- tract", welke combinatie collega's bak steenfabrikanten, die niet genegen waren tot voormeld commercieel contract toe te treden, hiertoe niettemin wilde dwingen onder toepassing van het machtsmiddel van arbeidersstaking, waartoe de Mede werking van een aantal arbeidersorgani saties werd gevraagd en verkregen en waarbij door voormelde combinatie werd toegezegd, dat door haar een dergelijke staking ten deele zou worden gefinancierd door de stakingsuitkeering voor haar re kening aan te vullen tot het volle loon bedrag en verder door onder bepaalde voorwaarden nog een bijslag op de sta- klngsultkeeringen te waarborgen. De inmiddels versohenen uitspraak van de Arbitragecommissie-Suyllng heeft ten deze geen wijziging gebracht in onze zienswijze. Hierna volgen de namen der meer dan 200 onderteekenaars. Hiertoe behooren (alphabetisch)dr. G. C. A. H. van Dorp 'Katwijk aan Zee); A. H. Baron van Har- denbroek van Ammerstol, Kunstzand- steenfabriek „Arnoucl" (Hillegom); dr. A. Stoffel, N.V. Sociëteit voor Chem. In dustrie (Katwijk a. Zee): N.V. Wemink's Beton-Maatschappij; S. G. van Looy, A. W. Sijthoff's Uitgevers-Mij.: Dros en Tie leman, fa. Dros en Gebr. Tieleman; Tie leman en Dros, fa. Tieleman en Dros; B. F. Krantz en Róell, N.V. De Leidsche Zout keet tallen te Leiden); Hugo v. Poelgeest, N.V. Steenfabriek „Ouderzorg" (Leider dorp); Ph. J. C. Dys, N.V. Stoommeubel- iabriek v.h. Modderkolk en Dys (Wad- dlngxveen). o UIT NED OOST-1ND1E. EEN OMZET BELASTING? BATAVIA, 28 April. (Aneta). Het Depar tement van Financiën stelt een onderzoek in naar de mogelijkheid van de invoe ring van een omzetbelasting, in het bijzon der voor den detailhandel. afvloeiing van ambtenaren. BATAVIA, 27 April. (Aneta). 35 middel bare ambtenaren van den dienst der ln- en uitvoerrechten en accijnzen zullen als gevolg van de noodzaak tot nieuwe bezui niging afvloeien. Hetzelfde is het geval met 62 fröbelonderwijzeressen, als gevolg van de opheffing der voorklassen. brusse's „boefje." Maandag 2 Mei a.s. geeft het Ver. Rot- terdamsch Hofstad-Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert nog een yertoo- •ning van Brusse's Boefje, met Annie v. d. Lugt Melsert—van Ees in de titelrol. Toegangsprijzen van f. 2 tot f. 0.40 pl. rechten. o de crisis in de tooneelwereld. Aan een redactielid van de Utr. Crt. heeft Eduard Verkade medegedeeld, goede hoop te hebben dat zijn gezelschap zal kunnen blijven voortbestaan. Mocht dit niet het geval zijn. dan zal hij zich als regisseur voor do Nederlandsche tooneel- gezelschappen beschikbaar stellen. De toekomst ziet er echter zoo ver klaarde hij voorts vrij donker uit. Het Schouwtooneel heeft nu ook op de sala rissen moeten korten, terwijl de heer Van der Lugt Melsert (Rotterdamsch-Hofstad Tooneel) zich reeds in dezen geest heeft uitgelaten, voor het volgende seizoen. Slechts de betere krachten zullen bij de groote gezelschappen een engagement kunnen vinden, terwijl er ongetwijfeld daarnaast vele kleine troepjes zullen ont staan. En dan denk ik aan hen, die geheel zul len afvallen, of reeds afgevallen zijn. Hoe moeten deze menschen toch in hun onder houd voorzien? Voor hen ziet de toekomst er al heel donker uit? goetheprijs voor gerhard hauptmann. Het curatorium voor den Goetheprijs der stad Frankfort heeft besloten, den prijs van dit jaar toe te kennen aan Ger hard Hauptmaiin, waarschijnlijk met het oog op den in dit jaar vallenden 70sten verjaardag van den schrijver. De prijs bedraagt 10.000 mark. kist met goud gestolen. Het was een Nederlandsche zending naar Polen. Men meldt ons uit Warschau: Eerst thans wordt bekend dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag uit het depot van het Poolsche grensstation Nen- schen een kist met goud is gestolen, af komstig uit Nederland en bestemd voor de Poolsche Staatsbank. De inhoud van de kist bestond uit baren goud ten be drage van f. 36.000. Een douane-beambte en een spoorwegarbeider, die van den dief stal worden verdacht, zijn gearresteerd, terwijl de recherche uit Posen een onder zoek instelt om het verdwenen goud weer op te sporen. vliegtuig te harskamp neergestort. De bestuurder ongedeerd. Toen men gistermiddag op het schiet- terrein te Harskamp aan het oefenen was met vliegmachines, stortte een der vlieg tuigen, bestuurd door kapitein Versteeg, bij het landen neer. Kapitein Versteeg be kwam zoo goed als geen letsel. Het vlieg tuig was zwaar beschadigd aan propeller en een der vleugels. Het werd na gede monteerd te zijn. naar Soesterberg ge transporteerd. steekpenningen bij openbare werken. Naar de „Nieuwe Haarlemsche Courant" meldt, stelt de politie te Haarlem een onderzoek in naar het aannemen van steekpenningen door een ambtenaar in dienst van openbare werken aldaar. Dit onderzoek is zoover gevorderd. Jat de stukken aan den officier van justitie bij de Haarlemsche rechtbank zijn overge legd. Het onderzoek heeft zich uitgestrekt tot leveringen van zand, grint en hei palen. ERNSTIGE VAL. Een 33-jarige glazenwasscher. die gis termiddag van de tweede verdieping va^ de St. Vlncentiusschool. Bilderdijkstr. 27 te Amsterdam de ramen schoon maakte, is door niet-opgehelderde oorzaak van de vensterbank, waarop hij stond, naar be- rjeden gevallen en op de binnenplaats terecht gekomen. In hoogst zorgwekken- den toestand is de man per auto van den G.G. en GD. naar het Wllhelminagasthpls vervoerd. Hij verrichtte zijn werkzaam heden met drie collega's, die niemand hebben zien vallen. Hij werkte aan den ladder, doch was binnen door op de ven sterbank geklommen. BUITENLANDSCH GEMENGD. een zendeling vermoord. Naar uit Boelowajo in Rhodesië wordt gemeld, was ongeveer vijf maanden gele den vandaar een zendeling naar Francis- town vertrokken, waar hij echter niet is aangekomen. Bezuiden de Victoria-water- vallen heeft men nu overblijfselen van een menschelijk geraamte gevonden. Er is ge constateerd dat het beenderen van den vermiste zijn. Men vermoedt dat hij en zijn begeleider, een inboorling zijn ver moord. Een inboorling, verdacht van het misdrijf, is gevangen genomen. een spion in frankrijk gevat. Naar Havas meldt, is gisteren te Sankt Ludwig in den Opper Elzas een 35-jarig man ingerekend, die verdacht wordt van spionnage voor Sovjet-Rusland. De man geeft op Heri Vercallano te heetcn en met selaar te zijn. Bij zijn arrestatie zijn bols jewistische vlugschriften, documenten in cijferschrift, vragenlijsten over de Fran- sche verdediging en een bedrag van 600.000 franken in dollars op hem gevonden. Hij is naar Parijs overgebracht en er moet tegen hem reeds een vervolging wegens spionnage zijn ingesteld. RECLAME. kunnen ziekteverwekkers in de mond- en keelholte komen. „Panflavin-Pastilles" oefenen een groei- belemmerende werking op de binnen dringende ziektekiemen uit. Zij beschermen daardoor tegen griep, keel ontsteking en verkoudheid. 8633 Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. ALGEMEENE EXPLORATIE-MIJ. De Algemeene Exploratie Maatschappij zal een slot-dividend uitkeeren van 7 pet. zoodat het totaal-dividend 13 pet, (v, j. 6 pet.) bedraagt. PERLAK PETROLEUM-MAATSCHAPPIJ. Volgens het jaarverslag heeft de winst bedragen f. 349.292 (vorig jaar f. 594.463). Dividend 9 pet. (vorig jaar 17 pet BRAND. Gistermiddag heeft een felle brand ge woed in het winkelpand van haarden, kachels, enz. der firma Aschman te Delft. De vlammen sloegen fel aan alle kanten uit. De brandweer heeft met vier stralen op de motorspuit de vlammen gebluscht. Na anderhalf uur was men het vuur meester. Er ontwikkelde zich veel rook Persoonlijke ongelukken kwamen niet voer. De schade, die uit den aard der zaak aanzienlijk is, wordt door verzekering ge dekt SHELL UNION OIL CORPORATION. De Shell Union Oil Corporation, waar van Sir Henry Deterding voorzitter is, heeft in het afgeloopen jaar een netto- exploitatieverlies geleden van 27.008.310 dollars waardoor het surplus 18 821.000 dollar is veranderd in een deficit van 12 501.109 d. -,i Intusschen diept hierbij bedacht té wor- den dat er afschrijvingen zijn. Geschiet! tot niet minder dan 45.344.000 dollars, zulks om ook in de toekomst een krach tige financieele positie te blijven innemen. Kasgelden, vorderingen op korten termijn met inbegrip van Amerikaansche schat kistwissels staan met 36.850.000 d. te boek (25 400.000 d.)ioopende activa 93.500.000 d„ waartegenover 23.240.000 d. schulden staan. DE OORZAAK VAN DEN BRAND TE UTRECHT. Het is gebleken, dat de brand in de takkenbossenloods op het terrein van de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht ontstaan is. doordat een drietal knapen, waarvan twee van 5 jaar en een van 8 jaar. met de takkenbossen wilden spelen en deze in brand staken. Toen zij zagen wat zij hadden gedaan, zijn zij naar huis gehold. Wat de brand in de zeilmakerij betreft is gebleken, dat deze door broeiing is ontstaan. Een verklaring voor het feit, dat bij de controle niet bijzonders ontdekt is, zoekt men hierin, dat een eventueele brandlucht naar den kap van het hooge gebouw kan zijn getrokken, terwijl de tocht het vuur in alle hevigheid naar bui ten heeft doen slaan. De aanrijdster: ,,'t Spijt me vreeselijk; het was geloof ik mijn schuld." De aangeredene: „Heeiemaal niet me vrouw, "t was geheel mijn schuld. Ik zag U al Kilometer- in de verte aankomen, en had best een zijweg in kunnen slaan." AMSTERDAMSCHE BANK. In de jaarvergadering der N.V. Amster- damsche Bank is de balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd met 257 tegen 16 stemmen. Den heer mi A. J. van Hengel wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend, en de heeren D. Andresa en mr. W. M. Houwing worden benoemd tot directeuren. De benoeming vap procuratiehouders wordt bekrachtigd. In de vacature van den heer F. X. M. H. Keiler, die wegens hoogen leeftijd ont slag neemt wordt, nadat de voorz. een woord van dank aan den heer Keiler heeft gesproken, benoemd mr. A. J. van Hengel, terwijl de aftredenden, de heeren S, P. van Eeghen, J. W. Dekker, dr. G. H. Hintzen. H. Smulders en J. Kalft worden herkozen. DE MOORD TE NAALDWIJK. Verdachte minder toerekenbaar geacht. Naar gemeld wordt, is het psychiatrisch onderzoek naar de geestvermogens van den 22-jarigen letterzetter de B„ die is gearresteerd in verband met den moord op de 16-jarige Coba van der K. te Naald wijk, thans beëindigd. De beide psychiaters, dr. Scholtens en dr. Gerritsen concludeeren in hun rap port tot verminderde toerekeningsvatbaar heid. de moord op den veldwachter tap te kerkdriel. Zooals bekend is hebben de drie ge broeders R. uit Kerkdriel hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbank te Tie], waarbij zij tot 13 jaren gevangenisstraf werden veroordeeld, we gens doodslag op den veldwachter Tap te Kerkdriel. Deze zaak zal 27 Mei a.s. voor het Gerechtshof te Arnhem dienen. Naar aan de Msb wordt medegedeeld, heeft de oud ste der drie broers, in tegenstelling met hetgeen hij bij de behandeling voor de rechtbank deed. een bekentenis afgelegd. RECLAME. m 2»]ïirra-] "eetlustIMïMopwekk 8629 AALSMEER. Tentoonstelling der „Naai- en Knipschooi" Alhier is in de Nijverheidsschool, aan de Hadleystraat, de tentoonstelling geopend. Een talrijk gezelschap had zich dezen middag in de school verzameld, w.o. de burgemeester, de beide wethouders, de hoofden der scholen, het raadslid H. v. Itterzon, benevens talrijke huismoeders. De voorzitster der Ver. „Naai- en Knip schooi", Mevr. Mannes, sprak een harte lijk woord van welkom, waarbij zij in het bijzonder begroette het hoofd der ge meente en het dagelijksch bestuur. Ook de burgemeester voerde het woord, om de leiding der school te complimenteeren voor zijn ijver en toewijding, waardoor de school steeds meer in groei en bloei toe neemt. steeds meer de plaats gaat inne men in de harten van vrouwen en meisjes, welke zij verdient. Mevr. Mannes dankte den burgemeester voor zijn hartelijke woorden. Daarna werd door het gezel schap de tentoonstelling bezichtigd. Om alles wat geëxposeerd is, onder te bren gen, waren een 3-tal lokalen geheel noo- dig geweest, er is heel wat te zien en te loeren op het gebied van kleeding enz. Deze tentoonstelling trok reeds dadelijk veel belangstelling. Bij de beëindiging van dit schooljaar werd aan de volgende leerlingen een diploma uitgereikt: J. v. d. Meulen. G. Keessen, G. F. Terreehorst, A. van Itter zon, M. v. d. Beitel. Een getuigschrift werd uitgereikt aan: A. v. Leeuwen, P. M. Raadschelders, P. M. J. Joore, N. Spaar garen, G. A. Varik. T. C. v. 't Schip, M. Alderden, L. Spaargaren, H. Maarse, A. den Daas en C. G. Zethof. Jaarvergadering „Centraal Genootschap". In hotel „De III Kolommen is de jaar vergadering gehouden van de afd. van het Centraal Genootschap, onder voorzitter schap van den heer C. Kikkert, die met een woord van welkom opende en tot zijn verheuging mocht constateeren, dat de afdeeling weer zegenrijk in het afgeloopen jaar heeft mogen werkzaam zijn voor de zwakke schooljeugd. Het jaarverslag en de notulen werden door den secretaris, den heer Stuiver gelezen en onder dank goed gekeurd. Rekening en andere bescheiden waren door een commissie nagezien en in volkomen orde bevonden. Besloten werd. ditmaal geen afgevaardigden te zenden naar de algemeene vergadering. De rond vraag leverde niets op, waarna de voor- zitetr, met een bijzonder woord van dank aan den secretaris de vergadering sloot. BENTHUIZEN. Alhier verrichtte de timmerman E. Graper op een ladder eenige werkzaam heden. Door dat de ladder verschoof kwam hij van ruim 4 mefter hoogte te vallen. De dokter oordeelde overbrenging naai het ziekenhuis noodzakelijk, waar na onder zoek bleek dat het linkerbeen op twee plaatsen was gebroken. HAARLEMMERMEER. Diefstal van kieeren. Toen de arbeider G. J. J. wonende te Amsterdam, bij den landbouwer K. aan den Aalsmeerderweg alhier zijn kieeren wilde terughalen, die hij in de schuur had neer gelegd. kwam hij tot de onaangename ont dekking dat alles verdwenen was. Een twee tal zwervers, die 's nachts in de schuur hebben geslapen, worden er van verdacht dc kieeren te hebben meegenomen. De po litie stelt een onderzoek in. Consultaticburcaux. Aangemoedigd door de zegenrijke wer king van de verschillende consultatiebu- reaux, die vanwege de afdeeling Haarlem mermeer van de N.-H. vereeniging ..Het Witte Kruis" in deze gemeente reeds wer den gevestigd, bestaat bij het bestuur van deze afdeeling het plan het aantal van deze bureaux, on. met een consultatiebu reau voor zuigelingen aan den Aalsmcer- derdijk. uit te breiden. Wegverbctering. Ingevolge besluit van het bestuur van den Haarlemmermeerpolder, zal het bui tengewoon onderhoud van eenige wegen in dezen polder die door verharding en as- plialteering een belangrijke verbetering zullen ondergaan, spoedig ter hand wor den genomen. De aanvoer van het benoo- digde verhardingsmateriaal enz., is binnen kort te verwachten. HILLEGOM. Jaarvergadering „Dc Hanze". De Hanze heeft haar jaarvergadering gehouden. Het jaarverslag wees op de ge voerde actie om inzake dc sluitingswet zooveel mogelijk uitzonderingen via het gemeentebestuur voor de winkeliers te er langen. Met voldoening kan geconstateerd worden, dat het ledental steeds stijgende is. De voorzitter zeide den secretaris dank voor zijn mooie verslag. Het bestuur deelde het succes mee der vereeniging bij het gemeentebestuur in zake de Winkelsluitingswet. Tevens werd gereleveerd wat de Hanze gedaan heeft inzake den hier gehouden vliegenden winkel. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van f. 119.06; de totale stand der kas is f. 392.07. De heeren Mathot en Versteege controleerden de be scheiden. De heer Schulte-Kuperjans bracht ver slag der propaganda-commissie uit. dat een mooi overzicht gaf van den verrich ten arbeid. Voor de 2 periodiek aftredende bestuurs leden waren 7 candidaten. De heer L. van Dijk werd herkozen, terwij) in dë vacature Jonkman werd gekozen de heer A. W. Koppers. Graanbeurs: 711 uur nam. HEDEN: Bazaar N.OifA.T Hooglandsche Kerkkoorsteeg (Tem renhuis). Leidsche Drankweer-comi'^ uur nam. Prinsenstraat 35: Spr. de heer Naai uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara): ds. Zandt, uit Delft, 71/: uur nam. Vrijdag. Graanbeurs: Bazaar N.O.M. A.T.EG en 711 uur nam. Leidsche Schouwburg: Fritz H' Operette. „Wenn die kleinen Vei blühen", 8 1/4 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.): sioenfondsconcert Residentie-orkest, S namiddag. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd 8 uur „De Beul van Praag". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur. dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. City-Bioscoop. Haarlemmerstr., 8 u. „Melodie des Herzens". Woensdag en Zaterdag nm. 2 uur. dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Luxor-Theater, Stationsweg 8 uur „Casanova tegen wil en dank". Woensdag en Zaterdag njn. 2 uur. dag 2 uur en 4 uur 30 n.m. Trianon-Theater Brcestraat. 8 uur .Shanghai Express". Woensdag en Zaterdag n.m. 2 uur, dag 2 uur en 4 uur 30 nm. diversen. Zaterdags Inst. v. Praeventieve G kunde: Consultatiebureau voor tr kinderen. Halftwee tot 3 uur nun ting tegen diphterle 45 uur nam. Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor hoiisten. 7—10 uur nam. De Lakenhal: Tentoonstelling werk Jeanne Bieruma Oosting, d" 104 uur; Zondags 12'/ï4 uur. MUSEA. Stedelijk Museum dc Lakenhal, Schelstraat 2 Geopend in November gember, Januari en Februari vaD KM in Maart. April en Me) van 10—4 ui Juni, Juli Augustus eD September 10—5 uur. in October van 10- A uur dags vanaf hilféén Entrêe Zondag teloos Maandags f. 0.25, overige f. 0.10. Rijksmuseum van Oudbeden, Ra 28 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur 1 tot 1 April van 104 uur 1 April-J van 10—5 uur 1 Oct.—1 Dec vat uur Zondags van 14 uur Entrée dags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogiscb Muse Garenmarkt. lederen dag van 0-1 van 1.30—4 uur. Zondagen gesloten teloos. Ethnograpbiscb Museum, Rapen' —69 en Breestraat 18 Op werkdage 104 uur Entrée Maandags t. 0.25, dagen f. 0.10 Rijksmuseum v Nat Hist, v. d. park Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, dags 8.30—12 Kosteloos. Prentenkabinet, Kloksteeg 25 Op dagen van 1.304.30 Kosteloos. Herbarium. Nonnensteeg Dagelljto 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 13 werkdagen van 1 April—30 Sept 9-4 1 October—31 Maart 9—4 uur Op dagen alleen van 1 April30 Sept uur. Kosteloos. Ned. Hist. Natuur wetenscba_ Museum (Stationsweg): Alle wer" behalve s Maandags van 104 u.; dags 1—4 uur Academisch Historisch Museum 1 miegebouw) Dinsdags en Vrijdag 10—12 V: en 2—5 uur. Kosteloos. Dc avond-, nacbt- en Zondagsdicht apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 1 Mei a.s. waar, door do apotheken: G. F. Reijst, S 35, telef. 136 en A. J. Donk, straat 31, telef. 1313. KATWIJK. Naar wij vernemen heeft burge mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop dc van onzen oud-burgemeester aangekocht en zal daar na Pinksietct intrek nemen. Bij den ontvanger der directe tingen alhier is aan vrijwillige volei wegens over vorige jaren te weinis de belastingen ontvangen f2226.17. KATWITK AAN DEN Riff Verdwenen verkeersbord. In dea afgeloopen winter werd bj keersbord bij de Geref. School ®5 waarschuwing om in verband school langzaam te rijden, omver K Waarschijnlijk is dit voorval» meentewerken in het vergeet™®, raakt, want het bord is nog n-5 plaatst. Men hoopt nu. dat, met» op het drukke seizoen en het e grootere gevaar, het waarschuw weer spoedig aangebracht zal wotw-^ Gevaarlijk parkeeren. Den laatsten tijd komt het nog' voor, dat op de Voorstraat autos ren en daardoor gevaar oplever» het verkeer. Verleden week was e® rijding daarvan het gevolg Naar nemen heeft deze zaak de volle van de politie. Zoo noodig zal baal worden opgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6