Uil DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE LEIDSCH DAGELAD, Woensdag 27 April 1932 m Het Wethouderschap van den Heer Van der Wiel. pm ipm% Derde Blad No. 22117 EEN BRANDMEESTERS JUBILEUM TE BODEGRAVEN. LAND- EN TUINPOUW. FAILLISSEMENTEN. S geraspte Zwitsersche Kaas PARLEMENTAIR OVERZICHT FEUILLETON. liffe Inbreker 73,te Jaargang I WAT HIJ VOOR NOORDWIJK I BETEEKENDE. sk VVWl/W^Jj Wl X Een storm in 'n glas water - De „strijd" om de motie v. Sir John Simon inzake de kwalitatieve ontwapening - Tardieu kwam uit Parijs over, om tegen windmolens te vechten! (Foto v. Aken, Bodegraven). "s Wethouder C. v. d. Wiel. heer C. van der Wiel, wethouder Igenieente Noordwijk heeft, gelijk wij p meldden in verband met zijn meer- ambtsbezigheden met ingang van a.s. ontslag genomen als wethouder gemeente; echter zal hij als raads zitting blijven houden. 1 héér van der Wiel behoort tot de f-Re.cylut onaire partij en vcrtegenwoor- I deze partij in den gemeenteraad vanaf fember 1919, waarvan de laatste 5 i als wethouder. De eerste 4 jaren fhii als wethouder belast met de af lig Openbare Werken, BouwpoDtle en jversiiaffing; sedert September 1931 [hij wethouder van Openbare Werken gJedrijtfen. Als oudste wethouder was langewezen den burgemeester bij diens zigheid als loco-burgemeester te ver in. Véle belangrijke zaken kwamen zijn wethouderschap tot stand, zoo- lelangrfjke wegenverbeteringen enz. fck in hét particuliere vereenigingsleven pit de Èeer van der Wiel een voor staande plaats in. Wij noemen b.v. de leniging tot bijstand van Ziekteverple- „Draagt elkanders lasten" Patrimo- j enz., van welke vereenigingen de van dor Wiel voorzitter is. fele dienssten heeft de heer van der jei als wethouder, als raadslid en in Ivereenigiugsleven de gemeente Noord- l reeds bewezen. Jet zijn Christelijk beginsel op den voor lid was de heer van der Wiel steeds Tartijdig in zijn oordeel. KOEIEN IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. is een begin gemaakt met het zenden T koeien naar de Wieringermeer. Maan- 1 zijn er te Eolhorn eenige tientallen Ipolder binnengeleid; ze werden onder pacht op do boerderij van den heer |tfesproken Hogervorst, visscher en arbeider te I Aar R.c mr. G. H. B. v, d. Boom; mr. C. M. Loef. Boskoop. ran den Haak Wzn.. arbeider, te purg, R.-c.; fhr. mr. Th. W. C. Cal- cur.: mr. N, G. Geelkerken, te I, Treyce te Nfeuwveen. R.-c.: mr. J. pan Laer cur: oir. C. M. Loef. te Bos- Genève 23 April 1932. De rustige atmosfeer, waarin in de eerste helft van deze week de principieele uitspraken over de étappengewijze bewape ningsvermindering tot een zoo laag moge lijk peil en onder inachtneming van den veilingheidstoestand der verschillende lan- dpn afzonderlijk werden verkondigd, maakte in de tweede helft der week voor een zenuwachtige, geprikkelde stemming plaats, toen een motie van Sir John Simon opnieuw het onderwerp der „kwalitatieve ontwapening" aan de orde stelde, waarover de week tevoren zooveel te doen was ge- weest naar aanleiding van Gibson's zoo verrassend snel ingediende motie. De onrust, die de Britsche motie in ver schillende kringen verwekte, nam zulk een omvang aan. dat Paul Boncour het noo- dig achtte zijn meester Tardieu den raad te geven zoo spoedig mogelijk uit Parijs naar Genève terug te keeren. ten einde het gevaar van een aanneming der Britsche motie te bezweren. Tardieu volgde dien raad op. kwam, zag en overwon. Vier-en- twintig uren na zijn terugkomst te Genève was de motie van Sir John Simon zoo ge wijzigd, dat ook de Franschen en de aan hangers der Fransche veiligheidsschool zonder bezwaar daaraan hun stem konden geven. En met dezelfde haast, waarmede Tardieu Woensdagnacht van Parijs naar Genève gereisd was aanvaardde hij Vrij dagnacht weder den terugtocht, na. zooals hij zich inbeeldde, op de Conferentie de Engelschen tot den .terugtocht" in anderen zin van het woord gedwongen te hebben! Het wil mij voorkomen, dat deze geheele beweging over de Britsche motie veel over eenkomst met een storm in een glas water had. Menigeen kon zich dan ook niet ervan weerhouden over Tardieu's overhaasten terugkeer naar Genève te glimlachen en hem met een Don Quichotte te vergelijken. De „strijd" van den zoo strijdlustigen Fran schen minister-president tegen de Britsche motie had inderdaad wel iets van den strijd van Don Quichotte tegen de wind molens! De Franschen en de Kleine Entente met Polen vreesden, dat de aanneming van Sir John Simon's motie op een indirecte aan neming van Gibson's resolutie over de af schaffing der zware kanonnen en tanks zou neerkomen en dat de Conferentie daar door als het ware de Fransche voorstellen, dat de aanvalswapenen in tijden van oor log den Volkenbond ter beschikking moeten worden gesteld, zou van de hand wijzen. Beseffend dat de groote meerderheid der Conferentie inderdaad de Amerikaansch- Italiaansch-Engelsche voorstellen tot af schaffing der aanvalswaoenen boven de Fransche voorstellen verkiest hadden zij angst in den val te loooen als de Britsche motie zou worden aangenomen. Indien de aanhangers der Fransche richting de motie van Sir John Simon ech ter wat rustiger beken hadden, zouden zij ongetwijfeld, zooals wij anderen hier. heb ben ingezien, dat een dergelijk gevaar niet bestond. In de eerste plaats toch had de Britsche minister van buitenlandsche za ken in zijn rede tot toelichting zijner mo tie uitdrukkelijk verklaard, dat de aanne ming zijner resolutie hoegenaamd niet op de Fransche voorstellen zou vooruitloopen. Bovendien echter bleek dit uit den oor- soronkelijken tekst zelf reeds duidelijk. Deze verlangde toch slechts een Drinci- Dieele goedkeuring van de gedachte van kwalitatieve ontwapening zonder dat daarbij ook maar eenigszlns aangeduid werd. op welke wapenep deze kwalitatieve ontwapening zou betrekking hebben Er bestond dus in het geheel geen reden voor zware kanonnen gericht was! Met evenveel RECLAME. 8554 I ibeter gezegd, even weinig) recht hadden de Franschen, om in het bijzonder te vree zen. dat deze motie tegen hun tanks en de Engelschen en Amerikanen zelf kunnen vreezen, dat de goedkeuring van het be- ginsel der kwalitatieve ontwapening als een i uitspraak ten gunste van de afschaffing van hun slagschepen zou kunnen worden uitgelegd! De waarheid is. dat Simon's tot zooveel discussies aanleiding gevende mo- tie zoo vaag. zoo weinig zeggend was, dat I ieder gedelegeerde rustig zijn stem er aan I had kunnen geven, zonder angst te heb- I ben. dat men dan later op die stem een I beroep zou kunnen doen, om hem tot een toestemming tot afschaffing van hemzelf dierbare wapenen te bewegen! De motie vroeg immers slechts een afschaffing van „bepaalde" wapenen! Iedere delegatie, die de afschaffing der chemische en bacterio logische wapenen goedgezind is (en dit verklaren allen te zijn!), had rustig zijn stem aan de ongewijzigde motie kunnen geven, zonder later voor onaangename konsekwenties te worden geplaatst! Intusschen. de Franschen vertrouwden de zaak niet en de motie moest dus gewijzigd worden. Zonder veel moeite kon Sir John Simon aan dezen wensch gehoor geven. De gisteren aangenomen tekst maakt aan allen twijfel, ook van den meest wantrouwenden onder de gedelegeerden, een einde. Want de aangenomen motie houdt naast de goedkeuring van het beginsel der kwalita tieve ontwapening deze definitie van kwa litatieve ontwapening in: „de aanwijzing van bepaalde wapenen die hetzij volstrekt verboden, hetzij geïnternationaliseerd be- hooren te worden." Van éenige voorkeur voor het Amerikaansche stelsel van een volstrekt verbod boven het Fransche stel sel van internationaliseering van bepaalde wapenen is in de eenstemmig aangenomen gewijzigde motie (waarvan Litvinow te recht zeide, dat zij slechts op een besluit tot verdaging van den strijd tusschen deze twee opvattingen neerkomt) ook naar Fransche opvatting geenerlei sprake meer. Daar Simon ook nimmer een dergelijke voorkeur bedoeld had. wel wetend dat die niet zonder strijd zou kunnen uitgespro ken worden, was het hem gemakkelijk aan Tardieu's wensch bevrediging te schenken. Intusschen geeft de uitspraak, dat be paalde" wapenen hetzij volstrekt verboden, hetzij „geïnternationaliseerd" moeten wor den, aanleiding tot de vraag of dit laat ste woord wel juist weergeeft, wat de Franschen bedoelen. De Fransche voorstel len houden in dat zware kanonnen en tanks ln vredestijd ln handen der tegen woordige bezitters zouden blijven, onder verplichting echter ze in oorlogstijd ter beschikking- van den Volkenbond te stelrin. Is het woord intèfnationallseering" niet wat al te mooi voor een dergelijke rege ling? Paul Boncour wist het bij zijn ver dediging der Fransche voorstellen heel aan lokkelijk te schilderen: terwijl de Ameri kaansche motie der vorige week de mach tigste wapenen wil doen verdwijnen, wil Frankrijk, dat deze wapenen ten dienste van den Volkenbond voor de handhaving van recht en vrede zullen blijven. Bij een zoo sympathieke voorstelling van de betee- kenis der Fransche voorstellen kwam stel lig bij menigeen twiifel op. of de Ameri kanen met hun vernietigings-plan het wel bij het rechte einde hebben Helaas! als men zich afvraagt, wat in werkelijkheid met deze ter beschikking van den Volkenbond te stellen wapenen gaat gebeuren, verdwijnt de bekoring van het Fransche plan. Want tot het oogeoblik. dat de nood aan den man komt. blijven die wapenen in het bezit van die staten, die ze thans hebben Kan men daar eigenlijk we! van „internationaliseering" spreken? Of zou het gebruiken van dit woord in Bon- cour's mond beteekenen. dat Frankrijk be reid is al zitn tanks en kanonnen inder daad ook in vredestijd prijs te geven en ze (natuurlijk met alle andere aanvalswape nen) ergens in een klein land of oo een onbewoond eiland onder Volkenbondstoe- zicht in bewaring te geven? Als zoo iets werkelijk in de bedoeling lag zou het debat zeker een heel andere richting nemen! Per 1 Mei heeft de heer Joh. de Vet te Bodegraven ontslag aangevraagd uit zijn functie van Opperbrandmeester, na een 40-jarigen diensttijd bij de brandweer al daar. Hij begon als pomper en werd. na alle functies te hebben doorloopen in het jaar 1918 benoemd tot opperbrandmeester. De gemeente Bodegraven bezit sinds acht jaren een tweetal motorspuiten, waarvan wij er een hierboven afbeelden. Men ziet den wakkeren commandant temidden zijner manschappen op de spuit. TWEEDE KAMER. INTERPELLATIE- AANVRAAG. Bij den aanvang der vergadering vroeg de heer Boon verlof voor het houden vin etn interpellatie tot den Minister van Ar beid in verband met de bezwaren, verbeid den aan het on 1 Mei a.s. in werking treden van de Winkelsluitingswet. Hierover wordt morgen beslist. DE COLORADO KEVER. Bij het wetsontwerp inzake wering van den Colorado-kever bij in- en doorvoer van aardappelen en versche groenten, heeft minister Ruys de Beerenbrouck eenige vragen uit het verslag beantwoord en o.a. verklaard, dat er zoo noodig ook maat regelen genomen zullen worden tegen den San-Jose-schildluis. De heer Van Rappard vroeg of er geen aanleiding bestond voor de Regeering om het initiatief te nemen tot het bijeenroe pen van een internationale conferentie in zake den Colorado-kever Naar aanleiding van een opmerking van dezen spreker ver klaarde de Minister, dat de Regeering met groot leedwezen kennis heeft genomen van besluiten der Fransche Regeering tot het verbod van invoer en doorvoer van aard appelen en verschillende groenten en planten uit Nederland. De Regeering is bezig stappen te doen. om inzake deze be sluiten tot een bevredigende oplossing te komen. Het denkbeeld van een internatio nale conferentie inzake den Colorado-kever wilde spr. overwegen. Ook de heer Van Voorst tot Voorst gaf zijn afkeuring jegens de maatregelen van Frankrijk te kennen. De Regeering dient daartegen krachtig te protesteeren. Meer kunnen we feitelijk niet doen: onze vrij handelspolitiek maakt ons weerloos. Even zeer betoogde de heer Kortenhorst, dat Nederland voor het Fransche dreigement niet uit den weg mag- gaan. Desnoods zou men de vraag van de rechtmatigheid der Fransche maatregelen voor het Internatio nale Gerechtshof kunnen brengen. De heer Van Dis meende, dat op ophef fing der maatregelen moet worden 'aan gestuurd. De Minister herhaalde, dat onze Regee ring krachtig is opgekomen tegen de be doelde maatregelen. Het ontwerp werd aangenomen. ALLERLEI ONTWERPEN EN CONCLUSIES. Vervolgens heeft de Kamer een aantal kleinere wetsontwerpen en conclusies af gedaan. Een ontwerp tot onteigening van per- ceelen noodig voor verbetering van de Rijksweg HengeloEnschede werd met 49 tegen 18 stemmen aangenomen, nadat de lieeren Van der Bilt en Heemskerk ge protesteerd hadden tegen den te duren opzet. Laatstgenoemde verklaarde het ver keerd te vinden, dat de Staat millioenen uitgeeft voor de wegen (o.a. ten bate van de autobussen) waardoor de spoorwegen ln steeds grooter moeilijkheden komen, Aangenomen werden voorts, na eenig debat, conclusies waarbij lo. er bij de Re geering op werd aangedrongen het gebruik van Nederlandsch fabrikaat van Rijks wege zooveel mogelijk te bevorderen; 2o. ongegrond werden verklaard de bezwaren van den heer L. A. G. Doedl legen zijn uit zetting uit Curasao. Daarentegen werden eenige conclusies, gunstig voor eenige adressanten, die zich i verongelijkt achtten, verworpen (resp. met 4026 en 3820 stemmen), waardoor de inlichtingen en de houding van de betrok ken ministers werden goedgekeurd. CONTINGENTEEKINQ VAN VLEESCH. Aan de orde was daarna het wetsont werp inzake de regeling van den invoer van versch of gekoeld rund- en kalfs- vleesch en van bevi-oren rund en kalfs- vleesch contingenteering De heer Van Voorst tot Voorst heeft hierbij zijn spijt betuigd over de late in diening van het ontwerp, waardoor de Kamer geen zeggenschap kreeg over den eersten termijn der contingenteering. In tusschen was de contingenteering volko men te verdedigen. Maar Zij heeft geen resultaat gehad, want de prijzen van het slachtvee zijn gedaald in- plaats van gestegen. Daarom meende deze afgevaardigde, dat er tot een veel strenger beperking van den invoer moet worden overgegaan. Ja, fei telijk, zou de geheele invoer stopgezet moe ten worden. Over een te sobere toelichting van "net ontwerp heeft de heer IJzerman ge klaagd. Toch verklaarde hij zich in begin- spI met deze contingenteering van den vleesch-invoer te kunnen vereenigen maar de wijze, waarop het geschiedde was te scherp. De benerking ging te ver. Aan de hand van allerlei cijfers trachtte hij dit aan te toonen. Ook hij constateerde, dat de maatregel zijn doel heeft gemist, want het vleesch is goedkoooer geworden. Trou wens, het gebruik van rund- en kalfs- vleesch is in de laatste jaren afgenomen, omdat dat van varkensvleesch toenam. Intusschen: Deze spreker wees er op. dat de contin genteering ook nadeelen heeft. De maat regel is hoofdzakelijk tegen Denemarken gericht en belemmert zoodoende econo mische toenadering. Bovendien heeft de scheepvaart er nadeel van, zoodat alles bijeen de maatregel wel een poover resul taat heeft gehad Heden voortzetting. HAGENAAR. Dit het Engelsch door A. TREUB. Het beleekent dat mijn kluis van- 1 leeggehaald is. antwoordde Harkcr „"Hè? riep Clinton, die de obligaties in Renten uit de enveloppe gehaald had. "ie kaart was vanochtend bij mijn ul D moet gisterenavond in de bus ge tsl i"1' maar de bus werd pas vanoch- Lg**- En nü 's alles weg! Ook Uw oPa .Petroleumaitndeelen, sir Peter! t l.'?aa'£ Sin? hoorbaar dicht en oo,en flikkerden boosaardig toen hij i MÏt ,de om naar Erie te kijken, die ~ceri opgewekten glimlach be- Itl'o- a Petef dacht snel na. Het „alraraPa tustroleumaandeelen i'dVr'-',.a 5 de (tienduizend ergens ifn uur moest losmaken. blik op de obligaties, die de hand had. Hen z? weg? grijnsde hij. Nu, we de dief F -u^. hebben, Harker. Daar tnkmrt J®1 met zÜrJ hand naar Eric Hie Jï!er.ls de ondernemende jonge- 'te e™,stoutmoedig was om ons bei- n, estelenl De Deckier in eigen per- ddgeloovig naar den gevan- ■- 5 «Se 106,1 korta E. het land heen Zlch telacnulijk door dat U h') eenKzb!! aa,n t'msbury sir Peter, zei Sm nsar%/!nL achtend. tk kwam niet ®aar om tl e gtoppen te luisteren, tktialbaa, zeggen. dat Uw wissel niet Tlu?« reaaL*1"'5 u een' andere Wa p"N g var> Uw financiën maaKt. 'betreft". en de ontvreemde obligaties Hij haalde de schouders op. en zweeg verder. Wij hebben de obligaties, Harker, ant woordde sir Peter, en daarom zal een nieuwe financieele schikking niet moei lijk zijn. Onder het spreken liep hij naar Clin ton. maar deze, die met de grootste be langstelling naar het gesprek geluisterd had. wenkte hem gebiedend terug en ves tigde zijn aandacht op de „papieren", die hij in de hand had De detective opende één der „obligaties" en trok zijn lippen peinzend samen. Hij wierp een scherpen blik van bewondering op Eric en wendde zich toen met een grim- migen glimlach tot sir Peter. Ik weet niet wat U „obligaties" noemt, zei hij, maar ik zou niemand ook maar den prijs van één borreltje hierop willen leenen. Hij schoof de „obligaties" naar sir Peter, die ze begeerig aanpakte en ze met bevende vingers van elkander begon te doen De baronet nam er één midden uit den bundel en opende die langzaam met een gezicht van de uiterste verbazing Het was een plaatjesadvertentie van een geïllustreerde vertaling van „Diefstal onder de wapenen! Wat.wat, stotterde hij. Spencer boog voorover en bekeek met ernstige belangstelling de advertentie, die uit sir Peter's handen viel. Hm. Niet veel hoop op nieuwe finan cieele schikkingen op grond van zulk een ding. Brace, zei hij plechtig. Sir Peter keerde zich woedend tot hem. Bij den hemel. Spencer! schreeuwde hij met trillende neusvleugels en zijn nan- den scheurden de onschuldige advertentie in twee stukken, tk zal ie hiervoor dooden! Ik nu doen, hé meester? vroeg Lee Wang beleefd, terwijl hij uit den salon binnen kwam en een mes uit zijn mouw haalde. Alleen Spencer had in de laatste paar minuten het gele gezicht om de half open deur zien gluren en alleen Spencer was het die niet schrikte. Gooi dat neer! snauwde Clinton, op den Chinees afgaande. Lee Wang keek even naar den dreigen den mond van het pistool, wierp met een angstigen gil zijn mes weg en vluchtte met een vloed van opgewonden Chineesche uitroepen. Doorzoek hem! Doorzoek hem, Clin ton! beval sir Peter, die Eric in wanhopi- gen toorn aankeek. Doorzoek wien? vroeg Clinton strijd lustig. Doorzoek hem! Sir Peter wees met een bevenden vinger naar den gevangene. Zanik niet, snauwde Clinton. Ik heb hem al eens gefouilleerd! Hij legde zijn hand zwaar op Eric's schouder We zullen de quaestie der „obligaties" tot later laten rusten, zei hij kalm Ik moet je hebben wegens medeplichtigheid aan den moord op Meadowbank. Moord? riep Harker ongeloovig uit. Eric gaf geen antwoord op de beschuldi ging. Hij hief het hoofd trotsch op, draai de zich om, en verliet de kamer met Clin ton vlak achter zich. Er heerschte diepe stilte in de kamer, toen zij verdwenen waren, alleen de afne mende klank van voetstappen in de hall werd gehoord; en, toen het hek hard ge sloten werd. slaakte sir Peter een diepe zucht. De baronet scheen in deze laatste paar oogenblikken zichtbaar verouderd. Hij stond tegenover het raam, zijn armen langs zijn zijden hangend zijn handen nog de gescheurde advertentie vasthou dend. zijn borst ingevallen zijn hoofd voorovergezakt, zijn lorgnet zacht slin gerend aan het einde van het zwarte lint, zijn houding die van de diepste neerslachtigheid. Een verslagen man! Spencer keek hem door half gesloten oogleden aan en hij betreurde het gevoel van medelijden, dat in zijn hart opwelde voor dit snauwende beest, dat den trap had ontvangen welken het zoo ten volle verdiende. Hij liep langzaam om de tafel heen, tot hij voor den baronet stond, tikte hem ojj den schouder en stak hem de weggegooide jas toe. Brace, zei hij kalm. Sir Peter zag op naar het bleeke ge zicht voor hem en zag da - geen mede lijden, alleen een onverbiddelijke vast beslotenheid Hij keek met lichten weer zin naar de jas, en toen weer in Spen cer's harde oogen. Ik voel me nog al ziek, Brace, ik denk, dat ik naar bed zal gaan. Leg, als het je belieft, mijn pyjama uit, gebood Spencer. Wat? Er klonk geen groote toorn in dien eenen lettergreep, alleen 'n wensch, om te weten of het verzoek gemeend was. Och, ik wilde, dat je niet altijd met wat aankwam, Brace. Leg. als het je belieft, mijn pyjama uit Sir Peter bleef een oogenblik staan en trachtte tevergeefs eenige orde in zijn verwarde gedachten te brengen; toen nam hij zwijgend de jas, draaide zich zonder een woord om en liep langzaam naar de deur van den salon. De drie anderen zagen hem met ver schillende gewaarwordingen verdwijnen. Spencer zuchtte zacht en zonk in den dichtst bij staanden stoel, zijn gezicht doodelijl bleek door de langdurige po ging de flauwte meester te blijven, die zijn pijn verwekte; en toen Nina in een schrillen lach schoot bij het sluiten van de deur flikkerden zijn oogen woest Loop naar de hel, snauwde hij driftig, toen het meisje cpstond van den Chester field en naar hem toekwam met bevalli- gen trea en een innemenden glimlach. Harker schudde zich heftig, en lachte onnoozel. HOOFDSTUK XXVIII Voor het overige van den dag en het grootste deel van den volgenden dag, ver stoorden de werkzaamheden der politie in hooge mate den gewonen gang van ae huishouding der Braces. Geheimzinnige en haastige auto's vlogen naar het hek en vlogen ook weer weg; en een steeds wisse lende groep van ernstige mannen stond op verschillende punten in den tuin, en beredeneerde de hoeken van waar een man met succes kon aangevallen worden, als hij naast de deur der garage stond. Twee mannen onderzochten zorgvuldig de kleine groef in het goed onderhouden grasveld bij het voorportaal en vonden een kogel, een stomme getuige, dat Meadow bank in het wilde geschoten had waar schijnlijk nadat hij getroffen was. De mot regen, die gestadig viel, deed niets om hen te helpen in hun zoeken naar voetstap pen. die zij niet verwachtten te vinden c-n de sporen van de worsteling op net grint pad boezemden hun belangstelling in als bewijs dat Eric Aimsbury niet gelogen had. Er was slechts één houdbare theorie aan de zaak de Decker had moord gevoegd bij zijn andere misdaden! De manier waarop, was een kwestie, die zij niet oplossen konden. Was Meadow bank van dichtbij getroffen of op een af stand, en hoe? Mannen wier namen de harten der meest verstokte misdadigers aoodelijke angst aanjoegen, schudden, zonder iets los te laten 't hoofd en peins den ernstig. Mannen die nieuw waren m net onderzoek van oroote misdaden, schudden het hoofd en verkondigden op luiden, overtuigenden toon dwaze theo rieën. Alleen Clinton waagde geen theorie over de zaak hij leed van de sarcastische opmerkingen van zijn enet en «in» denken dat 't detectivewerk niet de romanf-o-he bezigheid was, die het hem toescheen toen hij over zijn daden blufte voor een be wonderende menigte in de eetzaal. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9