73sfe Jaargang WOENSDAG 27 APRIL 1932 No. 22117 Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. ASFALT-WEGEN Economische wegen LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: ets per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen ir agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle u'p advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën Sluitend bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. ■Si een maximum aantal woorden van 30. ■Basso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van *wn 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.; Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35, per week Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f. 2.35 4- portokosten. f. 0.18 „0.18 lit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. vergadering van den jdieenteraad van leiden, op MAANDAG 2 MEI 1932. des namiddags te twee uur, gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", (Steenschuur 21). jog te behandelen,: Bistel (om Burgemeester en Wethouders te Wen aan daarvoor in aanmerking Le pachters gedeeltelijke kwijt- Hing te verleenen van de verschui ftpachtprijzen van wei- en teelland ^vaststelling van den desbetreffen- jegrootingsstaat. (102) ggemeester en Wethouders van Lei- Koen te weten, dat door den Raad [gemeente, in zijne vergadering van Ijlen Maart 1932, is vastgesteld de Inde verordening: VERORDENING, lende wijziging van dc verordening 23 Mei 1912 (Gemeentebl. No. 18) op kei Rijden, laatstelijk gewijzigd bij [verordening van 30 Maart 1931 (Gemeenteblad No. 11). EENIG ARTIKEL. artikel 25 der bovengenoemde ver- ilng wordt de punt komma achter under 13 gestelde vervangen door een Fen vervalt het onder 14 gestelde, [gesteld door den Gemeenteraad van in zijne openbare vergadering van Elen Maart 1932. De Burgemeester. J. SPLINTER Gzn., Weth. lo.-Burg. De Secretaris, VAN STRIJEN. jnöe deze verordening aan de Gede- pde Staten van Zuid-Holland, vol- |hun bericht van den 18/21 April B. No 2188/22, (2e Afd.) G.S. No. i afschrift medegedeeld. Is hiervan afkondiging geschiedt, I het behoort, den 27en April 1932. togemeester en Wethouders jvoomoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 8603 PLAATSING BUREAU BEVOLKING EN BURGERLIJKE STAND. jgemeester en Wethouders van Leiden Ben ter algemeene kennis dat het !au van Bevolking en van den Burger stand. op Donderdag 28 April a.s. It verplaatst naar het gebouw Stille 1 No. 3. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Bden. 27 April 1932. 8490 OPENLUCHTCONCERTEN. |sdegenhcid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. f gelegenheid van den verjaardag van H Prinses Juliana zal het muziek- jchap „Orpheus" Directeur de heer |ce Rook. een concert geven op de ïciermarkt, 's avonds 8 uur precies. I' programma luidt: 1. Wilhelmus, hes: 2. Die Ehrenwache, marsch. parat; 3. Ouverture „Raymond, A. nr'.4 Gcschichten aus dem Wie- wald, Joh. Strauss: 5. Fantaisie ^men G. Bizet: Pauze; 6. Ouverture R, a."' F' Flotow: 7. Suite-Ballet *neelen) pp popy g Les gammbanqUes b .Game; 9. De Nederlandsche L?' jc Rook; 10. Wien Neerlandsch N. J. Wilms. van' h g£!cgAnlleid van den verjaardag .uit Prinses Juliana geeft het ha LwUvekcorPs as- Zaterdagavond en eerste Parkconcert in dit ■t programma luidt: 1. „Krentzritter", v,,l'5?usal, 2. Ouverture, Suppé; 3, i Pr?m'„w Wa'dteufel 4. „Tobog- fanta^' 5' "^n i°ur d'été en Nor- Flat" Wilmers; 6. „Heroes of (le uitv.) Brogood; can?1 vf sih{onico" uit „Cavalleria LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Rlnte Sortlcflnauit ..uavaneria Iv™^ascagni- 8- „Donauwellen", ■gfrao v™CÜ 9' Potpourri uit „Die dem swlelme"- aiE6cker; 10- Ito. S'egesbanner", marsch, 7. Ontspanningsavond voor werkloozen. De Subscommissie Ontwikkeling 'en Ontspanning van het Crisis-Comité Leiden organiseert Vrijdag a.s. wederom een Concertavond in de Stadsgehoorzaal. Het Concert wordt gegeven door het muziek gezelschap Nieuw Leven, terwijl ter af- wisselihg de heer Spaanderman eenige humoristische voordrachten zal houden. Muziekgezelschap en humorist hebben be langeloos hunne medewerking toegezegd. Toegang tot dezen avond hebben alle werkloozen met hun gezinnen op vertoon van stempelkaart. De aanvang is bepaald op acht uur. Programma: 1. Goede Kameraden, marsch, Ch. de Roy van Zuydewijn; 2. Mignonette, ouverture, J. Baumann; 3. a. Schrikkeljaar, b De Schoentjes, c. De Etalagepop, d. Schoonmaak, door den heer Spaanderman 4. Marche Sportive. E. Popy; 5. Elevation, andante religieux, J. Bau mann: Pauze; 6. Fête Villageoise, J. Mar tin; 7. Océana, walzer, F. Popv: 8. a. De Voetbalwedstrijd, b. Elisabeth!" door den heer Spaanderman 9. Guillaume Teil, fan taisie, Rossini; 10. Haute-Loire, marsch. G. Gadenne. Kostelooze vakcursus. Het Crisis Comité moet tot zijn grooten spijt mededeelen, dat de aangifte van jonge werkloozen tot het bijwonen van bovenbedoelde cursus nog zeer gering is en wel zoo gering dat, indien er zich geen meerdere candidaten aanmelden, de cur sus niet kan doorgaan. Er moeten zich minstens 30 candidaten aanmelden (pl.m. 15 uit de metaalnijver heid. pl.m. 15 uit de bouwvakken) wil de cursus slagen. De gelegenheid tot aanmel ding is alsnog deze week opengesteld op werkdagen behalve Zaterdags van des avonds 7 tot 9 ure, bij den heer Verwijs, directeur van M. S. G., in het gebouw van het Genootschap, Pieterskerkgracht. De bedoelde cursus staat in geenerlei verband met de school van het Genoot schap M. S. G.. doch gaat uit van het Crisis Comité. Het te geven onderwijs is uitsluitend vakonderwijs iniet praktisch) en wel drie dagen voor de metaalbewer kers, drie dagen voor de bouwvakarbei ders, des morgens van 9 tot 12 ure. Tijdsduur van den cursus 3 maanden, voorloopig. Jonge werkloozen, maak van deze gele genheid om uwe vakkennis te vermeer deren, gebruik, het zal u later zeer te nutte komen. ARTIKEL 194 DER GRONDWET EN DE UITGIFTE DER ZUIDERZEEGRONDEN. Lezing van ir Van der Waerdeu. Voor de Vereeniging voor Staatkunde en de Studenten Vereeniging voor Sociale Lezingen te Leiden heeft dr. ir. Th. van der Waerden gisteravond een inleiding ge houden over het onderwerp: Art. 194 der Grondwet en de uitgifte der Zuiderzee- gronden. Uitgaande van het in 1931 verschenen rapport van de S. D. A. P. betreffende Nieuwe Organen, nadere uitwerking van de artikelen 78 en 194 der Grondwet, betoogde spreker de noodzakelijkheid van de vor ming van zelfstandige organen met veror denende bevoegdheid op grond van art. 194 der Grondwet. Voor vele gebieden voldoet het bestaande bestuurssysteem niet ge heel: er wordt deskundigheid gevraagd van organen, die niet deskundig kunnen zijn. Dit is in hooge mate het geval bij het in cultuur brengen van de drooggemaakte en nog droog te maken gronden van de Zuiderzee. De moeilijkheden, die zich hierbij voor doen zijn nieuw: niet te vergelijken met de droogmaking en het in cultuur brengen van den Haarlemmermeerpoider. in de vorige eeuw uitgevoerd. Toen was er in het geheel geen planmatige cultuur, toen werden, eenige jaren na de droogmaking, als organisaties voor het bestuur van den polder aangewezen de organen van ge meente en waterschap, zonder dat daar voor welk orgaan ook die taak had ver vuld. Bij het in cultuur brengen van de gron den der Zuiderzee is de toestand anders Twee punten vragen de aandacht: ten eerste het bouwrijn maken van den grond en ten tweede de uitgifte der gronden. De heer Van der Waerden toonde de onmoge lijkheid aan. om deze twee functies onder te brengen bij een der bestaande organen, provincie, gemeente waterschap Want hoe zou een gemeente kunnen worden gesticht zonder ingezetenen een waterschap zon der ingelanden? Vervolgens besprak spreker het plan van prof. Seheltema betreffende de inrichting van het te scheppen nieuwe orgaan; een directie van drie leden zou de leiding heb ben onder toezicht van een raad van be heer. Deze regeling zou een soepele wer king garandeeren van de voorbereiding van het in cultuur brengen der gronden: moes ten alle zaken over het Departement wor den behandeld dan was zeker niet verze kerd. dat de allergrootste soepelheid van werken verkregen werd. Dr. Van der Waerden zag voor het in cultuur brengen vap de Zuiderzeegronden geen andere mogelijkheid, dan het schep pen van een nieuw orgaan volgens art 194 Grondwet. Hij beëindigde zijn belangwek kende rede met het uitspreken van de hoop. dat een oplossing in die richtire mocht worden gevonden Een geanimeerd debat volgde op de in leiding van den heer Van der Waerden. Zij nog vermeld, dat eenige leden van de directie van den Wieringermeerpolder deze lezing bijwoonden. ADRESSEN TEGEN ZONDAGSONTHEILIGING. Naar aanleiding van de 1-Mei-viering der S. D. A. P. De kerkeraad der Gereformeerde Ge meente en het bestuur van de afd. Leiden der Staatkundig Geref Partij hebben on derstaande adressen gericht tot den bur gemeester onzer gemeente: De Kerkeraad der Gereformeerde Gem. alhier gevoelt behoefte vanwege zün heilige overtuiging ter uwer kennis te brengen: dat de overheid regeprt bij de gratie Gods en als zoodanig rekenschap van al haar daden aan Hem Die de overheid in stelde. schuldig is en gehoord de toestemming, verleend tot het openbaar ontheiligen van 's Heeren dag op a.s. Zondag 1 Mei in onze stad. verzoekt dringend en met ernst de ge geven vergunning in te trekken opdat het schrikkelijk oordeel Gods dat ons reeds zoo zeer treft, niet nog zwaarder zal wor den en dat ook hier ter stede er nog zijn. die gekrenkt worden in hun ziel vanwege zulke droeve ontheiliging van 's Heeren dag. Met den wensch dat de Heere het ge wicht en de ernst dezer zaak eens bond op uw ziel en dat de Heere u nog bracht tot inkeer in dezen, tot verheffing van 's Heeren rechten en blijdschap van Zijn volk, teekenen wij met de meeste hoog achting. Namens den kerkeraad der Geref. Gemeente te Leiden. (w.g.) DS LAMAIN, voorzitter. VREESWIJK, scriba. EdelAchtbare Heer. Ondergeteekenden C. H. Overduin en M. Dool. respectievelijk voorzitter en secreta ris van het bestuur der afdeeling Leiden van de Staatkundig Gereformeerde Partij, geven met verschuldigden eerbied te, ken nen: dat de overheid regeert bij de gratie Gods en als zoodanig moet zijn Gods die naresse: dat de overheid den wil van den Koning der koningen heeft uit te voeren, ook ten opzichte van de heiliging van den dag des Heeren; dat ondergeteekenden en velen met haar de pijnlijke en smartelijke gewaarwording hebben opgedaan, dat in de stad harer in woning op Zondag 1 Mei a.s. door u ver gunning is verleend aan de afdeeling Lei den" der S.D.A.P. voor het houden van een propagandafietstocht en een groote de monstratieve lichtstcet met muziekkorpsen, banieren, vlaggen en transparanten, waar door de dag des Heeren schromelijk zal worden ontheiligd; waar toch bij u. als burgemeester, de toepassing der Zondagswet berust, hopen ondergeteekenden waar Gods Woord u verbiedt dergelijke toestemmingen, die lei den zullen tot een massale ontheiliging van den dag des Heeren, te geven, u alsnog de gegeven toestemming zult intrekken. Wij teekenen onzerzijds hierbij aan. dat de S.DJt.P. voor het houden van den pro- paganda-fietstocht geen speciale vergun ning van den burgemeester als hoofd der politie behoeft. Zij heeft er evenwel voor te zorgen dat deze fietstocht niet het ka rakter draagt van een optocht en zal zich te dien opzichte moeten schikken naar de wenken, welke haar van de zijde der poli tie worden verstrekt. Geeft de optochtleiding aan die wenken gevolg, dan bestaat er voor den burgemees ter geen enkele aanleiding om steunend op wet of verordening dien fietstocht te ver bieden. Het gebeurt toch ook meermalen dat groote clubs wielrijders op Zondag onze gemeente passeeren. Het spreekt vanzelf dat van de zijde der politie maatregelen worden genomen om te voorkomen, dat godsdienstoefeningen eventueel worden verstoord. Eveneens is het den propagandisten ver boden onderweg te zingen of muziek te maken. Wat betreft den avond-optocht, daar staat de burgemeester formeel machteloos tegenover. Sinds jaar en dag is een optocht op Zondagavond na 8 uur toegestaan, waarbij we dan de het vorige jaar aangenomen motie inzake een soepeler toepassing der Zondagswet nog maar buiten beschouwing laten Men mag het feit „optochten op Zon dag" goedkeuren of veroordeelen. erkend dient in ieder geval, dat de overheid, zoo als de zaak er hier ter stede voorstaat, de bevoegdheid mist om ze te verbieden wan neer althans met de door haar naar vo ren gebrachte desiderata wordt rekening gehouden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing; Wed. H. J Labree, Koppenhinksteeg 6810. Leiden, kuiperij, kistenmakerij Wijziging: Fa. wed Jac. den Holder. Noordeinde 55, Leiden. handel in visscherijartikelen. Wijziging handelsnaam in: Fa. wed. Jac. den Holder en Zoon (sinds Sept. 1926). 1 DESKUNDIGEN EINDEXAMENS H.B.S. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen is bepaald, dat bij de eind-examens der H.B. 5 voor Meisjes, alhier op 20 en 21 Juni als deskundigen zullen optreden de heeren: W. A. J. van den Hurk oud-dir. van den gem. telefoondienst. 's-Gravenhage; dr. G. J. Sizoo hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit. Amsterdam Z.: mr. dr. A. Fontein, kantonrechter Amsterdam; dr L. W. A. M. Lasonder. archivaris der Ned. Herv. Kerk, 's-Gravenhage: dr. J. de Zwaan, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit.alhier; id. der Chr H B S alhier op 5 6 7 8 en 9 Juli de heeren: dr B Coelingh oud-ditec- teur eener H B S met 5-jarigen cursus, Bussum; dr P. E. V:rkade. hoogleeraar aan de Handelshoogeschóol Rotterdam, en tot diens plaatsvervanger dr. J. van der Lee, assistent van voornoemden hoogleeraar: R. Schuiling. oud-leeraar MO. Deventer: dr. H. E. Greve directeur der openbare leer zaal en bibliotheek 's-Gravenhage; dr. W. Leendertz bibliothecaris der Handelshoo- geschool. Rotterdam; idem der Gem. H.B. S. alhier op 27. 28 29 30 Juni: 1, 2. 4, 5 en 6 Juli de heeren: dr. F. Schuh. hoogleeraar aan de Technische Hoogeschoö! 's-Graven hage: dr. Th. Figee. privaatleeraar. 's-Gra venhage; O. ten Have. oud-directeur eener R.H.B.S. 's-Gravenhage; J. H. van den Bosch oud-leeraar M. O.. 's-Gravenhage; ds. H. Stegenga. predikant, Simonshaven (Z.-H.): idem der Chr. H.B.S. te Alphen a. d. Rijn op 13 en 14 Juli: mevr. dr. H. B. van BilderbeekVan Meurs, Dordrecht; en de heeren D. Laverman. oud-dir. eener H. BS. met 5-jarigen cursus. Steenwijk; dr. N. Japikse. directeur van het Bureau voor 's Rijks Geschiedkundige Publicatiën. Den Haag; dr. A. J. de Sopper. hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier; J Bitter, gem. inspecteur van het M. O.. Rotterdam; idem der Bijzondere H BS. te Voorschoten op 6. 7. 8. 9 11. 12 en 13 Juli de heeren: J. O. Kolkmeyer. gep. kapitein-luitenant ter zee. 's-Gravenhage: dr. W. E. van Wijk, privaat-docent aan de Rijksuniversiteit, alhier; J. F. Meijer oud-leeraar M.O., Den Haag; dr. J. H. Jacobs oud-leeraar M. O.. 's-Gravenhage; mevr. P. A. Broese van Groenou—Ellerkamp. Utrecht; idem Gem. Lyceum voor Meisjes te Amsterdam; Am- sterdamsch Lyceum te Amsterdam; Chr. Lyceum te Hilversum; Baarnsch Lyceum te Baarn en R.-K. Lyceum te Utrecht: ir. J. M. Rademaker, alhier; idem Gem. Ly ceum te Haarlem: Gem. Lyceum te Zaan dam; R.-K. Lyceum voor Meisjes te Am sterdam en Chr. Lyceum te Haarlem: dr. S. L. Oss, oud-leeraar H.B.S. te Oegstgeest en dr. J. Riemens, pred. alhier; idem R.-K. Lyceum voor Jongens te Overveen; Kenne- mer Lyceum te Bloemendaal, Nederl. Ly ceum te 's-Gravenhage; R.-K. Lyceum v. Meisjes te 's-Gravenhage en 1ste Gem. Ly ceum voor Meisjes te Rotterdam: prof. dr. G. J. Thierry, hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit alhier; idem R.-K. H.B.S. te Rol- duc; R.-K. H.B.S. voor Jongens en Meisjes te Heerlen: Gem. H.B.S. te Maastricht; R.- K. H.BS. voor Jongens te Maastricht; R- K. H.B.S. voor Meisjes te Maastricht. C. Timmerman, oud-leeraar M. O. te Wasse naar; idem 1ste H.B.S. met 5-jarigen cur sus 's-Gravenhage, 7de H.B.S. met 5-jari gen cursus te 's-Gravenhage en R.H.B S. te Gouda dr. A. de Sopper. hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit, alhier; idem 1ste HU. S. met 5-jarigen cursus te Rotterdam; R - K. H.B.S. voor Jongens. Rotterdam en Chr. H.B.S. te Dordrecht dr. J. de Zwaan, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit, alhier; id. R.-K. H.B.S. te Oud-Beyerland; R.-K. H.B. S. te Brielle; R.-K. H B.S. te Middelharnis en 5de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Den Haag, dr. W. E. van Wijk, privaat-docent aan de Rijksuniversiteit alhier; idem Chr. H.B.S. te Groningen; Gem. H.B.S. te Win schoten: R.-K. H.B.S. te Groningen, mr. J H Kramers lector aan de Rijksuniversi teit alhier, wonende te Oegstgeest: R.H. B.S. te Steenwijk. Appingedam. Veendam, Drachten en Harlingen: ds. J. Langman, predikant te Wassenaar; mevr.: H. Ph. Overeynden—Mesenig. oud-directrice van de kweekschool voor Onderwijzeressen, al hier; Gem. H.B.S. te Hengelo (OJ, R.H. B.S. te Almelo: R.H.B.S. te Deventer: J. Verver, oud-leeraar bij het M.O. alhier; id. R.H.B.S. te Gouda. Schiedam. Oostburg. Middelburg. Vlissingen, Goes en Zlerikzee: mr. dr. E. Tekenbroek, accountant en be lastingjurist. Wassenaar; idem R.H.B3. te Amersfoort, Bijzondere H.B.S. te Utrecht, dr. J. Heinsius. redacteur van het Woor denboek der Nederlandsche Taal. Wasse naar. AANBESTEDING. Door het Achitectenbureau Lohmann en Ponsen te Sassenheim—Leiden werd he denmorgen in Café „Trianon" alhier aanbesteed, het verbouwen van perceel Levendaal No. 35, het amoveeren van het aangrezende perceel No. 37, waarvan de uitslag is als volgt: P. Smittenaar en J. Abspoel f. 26.200. Fa C. van der Lelie en A. J. Kantebeen f 26.000.—; J. de Witt f. 25.900.—; J. Ginjaar f. 25.400.—; Gebr's Stikvoort f 24 975.L. van Beusekom. Alphen aan den Rijn f. 23.548.A. van Nieuwkoop, Sassenheim f. 22.375.—; Fa. Jac. van Riet f. 22.900.Gebr's M. en A. van Breda, Sassenheim f. 22.900.—; Gebr's Ransdorp, HaarljneerLisse f. 21.449.—; Fa. Neute boom en de Vrind f. 21.000.—; N. Timmers f 20.885.Fa. Dubbeldam en Holswilder Scheveningen f. 19.888.J. Warnaar f. 18.890.A. Voordouw, Zwammerdam f. 18.250.—W. Hoogstraten f. 17.875. De gunning werd aangeboden. Waar geen plaatsnaam achter inschrij vers ls genoemd, is deze woonachtig te Leiden. BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot steun aan de kippenhouderij; honderd millioen eieren zullen uit de markt worden ge nomen. (Binnenland, 4e Blad). Het bezuinigings-rapport Weiter zou een nieuwe salaris-verlaging voor het rijks personeel voorstellen. (Binnenl., 4e Blad). Na 30 April huwende werkloozen worden van werkverschaffing uitgesloten. (Bin nenland. 4e Blad). Hevige brand te Utrecht op de terreinen der Nederlandsche Spoorwegen. (Gemengd 2e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Bijzonderheden omtrent den 40 K.M.- afstandsmarsch der L. W. S. V. op 14 Mei. (Sport, 4e Blad). Het landelijk collectief contract in het stucadoorsbedrijfeen uiteenzetting der werkgevers. (Laatste Berichten, le Blad). Vliegongeluk te De Kooi; de bestuurder gewond; het toestel geheel vernield. (Laat ste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De besprekingen te Genève. (Buitenl. èn Tel., le Blad). Toenemende moeilijkheden in Mandsjoe- rije. (Buitenl. en Tel., le Blad). De candidaatstelling voor de Fransché verkiezingen. (Tel., le Blad). Opzegging der contracten in de Engelsche katoenindustrie. (Tel., le Blad). RECLAME. Het is een héél gedoe, da's waar, Maar, is de ASFALT weg eens klaar, Dan heeft men er geen omzien naar Dan doet hij dienst van jaar op jaar, Dan is het motto: Ik bespaar CHR. HISTORISCHE JONGERENGROEPEN. Alg. vergadering op 7 Mei te Leiden. Zaterdag, 7 Mei, zal in „Den Burcht" de algemeene vergadering der Federatie van Chr. Historische Jongerengroepen worden gehouden. Het agendum meldt, na begroeting door den voorzitter van de ontvangende groep, de openingsrede van den Federatie-voor zitter, een inleidend woord, namens het hoofdbestuur der C. H. Unie, jaarversla gen en behandeling voorstellen. Onder de voorstellen is er een van Dordrecht: het Federatiebestuur kome op de e. v. alg. vergadering met een rapport omtrent de verhouding tusschen Unie en Federatie in al haar geledingen. Het Federatiebestuur zegt toe. dat het bij aanneming van dit voorstel een com missie zal benoemen, ter bestudeering van deze materie. Ook zal er bestuursverkiezing plaats hebben. Aftredend zijn mej. A. van den Tempel en de heer D. v. d. Berg, beiden herkiesbaar en de heer H. J. Langman, niet herkiesbaar. Voorts treden af en zijn niet herkiesbaar de heeren N. G. J. van Schouwenburg en mr. A .Wensing. Het Federatiebestuur stelt de volgende dubbeltallen: Vacature-N. G. J. van Schouwenburg: H. van Saane (Amsterdam) en J. Joosten (Amsterdam). Vacature-mr. A. Wensing: D. Hendriks (Leiden) en H. Heukels (Schiedam). Vacature-H. J. Langman: D. Th. Th. v. d. Hoop van Slochteren (Doorn) en D. L. W Roetert Steenbruggen (Groningen). Uit het bestuur zal een nieuwe voorzit ter gekozen worden waarna het afscheid van den Federatie-voorzitter zal plaats hebben. Na a.fIoop van het huishoudelijk gedeelte spreekt prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine van Wassenaar over: „De Anti these". Als gewoonlijk organiseert de ontvan gende groep een propaganda-feestavond en zal voor hen, die er belang in stellen de Sterrenwacht onder deskundige leiding worden bezocht. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde, letter F, de heeren R. Nieuwenhuys (Den Haag) en J. W. Holleman (Zutphen.)

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1