UIT DE RIJNSTREEK. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOUTERLAND SASSENHEIM. Zilveren Jubileum. Maandag 25 April zal de heer C. Hoo- gervorst den dag herdenken dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma C. J. Speelman en Zonen. Bij het uittreden van den vennoot, den heer Joh. Speelman, die evenwel zijn oude vak nog te lief heeft om geheel te kunnen rusten en nog voor zijn genoegen een groote bollenkraam be zit, is hij met den oudfirmant medegegaan. Zeer zeker zal deze dag niet onopgemerkt voorbijgaan! De jaarliJksche Emma-bloem-collecte zal hier worden gehouden op Dinsdag 26 April as. In het verslag van de „Raiffeisen- bank" is een zinstorende fout geslopen. Er staat: Aan voorschotten werd terugbetaald f. 362.455.59 en terugbetaald f. 421.853.20 aan voorschotten. Dit moet zijn: Aan spaargelden werd ingelegd f362.455.59 en terugbetaald f. 421.853.20 aan voorschotten. VOORHOUT. Herbenoemd is met ingang van 27 Mei as. tot burgemeester dezer gemeente de heer G. Bulten. VOORSCHOTEN. De opening der Nieuwe School met den Bijbel. Maandagavond 25 April a.s. zal om kwart voor acht uur de officieele opening plaats hebben van de nieuwe school met den Bijbel aan de Wijngaardenlaan. Tevens zal dan plaats hebben de Instal latie van het benoemde hoofd der school, de heer G. C. Vcrrips. Na de officieele opening zal de gelegen heid worden gegeven het nieuwe school gebouw te bezichtigen. Aanrijding. Gistermiddag heeft op den Leidsoheweg nabij de Elslaan een aanrijding plaats ge had tusschen de Blauwe tram en een luxe auto waarin een dame en een heer geze ten waren. De auto werd vrij ernstig beschadigd en moest met een kraanwagen worden weg gesleept. De meeningen over de oorzaak loopen uiteen, maar wanneer men in de richting Lelden rijdt en rechts houdt, bestaat de kans dat men door een achteroprljdende tram wordt aangereden en houdt men de trambaan vrij, dan bevindt men zich links op den verkeersweg. WASSENAAR. Crematie van wijlen den heer J. W. Schiff. Nadat gistermorgen ten huize van den ontslapene een rouwdienst was gehouden, waarin voorging ds. Langman, alhier, die tot tekst had gekozen: Ps. 90 verzen 1—17, vond onder zeer groote belangstelling om 12 uur de crematie van den heer Schiff plaats op Westerveld. Onder de aanwezigen merkten wij .oa. op de heeren A. M. J. Coenen, oud-inge nieur der Bataafsche Petr. Mij., uit Was senaar; mr. Van Houten, adviseur der Ned. Ind. Hand.-Mij. te Den Haag; J. A. Karre- man, directeur Rotterdamsche Machine fabriek „Braat"; E. L. C. Schiff, dir. rub berfabriek „Vredestein" te Loosduinen; A. Dunlop en Van Eeghen, dir. N>I. Handels bank te Amsterdam; A. J. Blanckenhagen, dir. Mij. tot Expl. van de Suiker-Onderne ming Mij. „Djatie" uit Den Haag; Van Goch, procuratiehouder Ned.-Ind. Han delsbank; J. J. Braat, directeur machine fabriek „Braat" te Soerabala; mr. W. A. Telders uit Den Haag; J. Bosboom, vriend van den overledene, uit Den Haag: mr. F. J. K. Heringa, administrateur-chef van de af deeling H.. N. en L. te Den Haag: L. en N. Th. Stokvis uit Den Haag. lndustrieelen, C. K. Kunst, leider tech. afd. Handels-Ver. Braat; dr. F. van Praag; jhr. Storm van 's-Gravensande. oud-burgemeester dezer gemeente; D. T. Ruys, directeur Rotter damsche Lloyd te Wassenaar; F. v. Alphen voorzitter van de Haagsche Geld- en Ef fectenhandel, commissaris Ex. Mij. Sche- veningen; mr. A. Adema, namens de Ex ploitatie Mij. Scheveningen; de heer A. G. Verbeek en mr. Calrlngbould, resp. voor zitter en secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Den Haag; A. M. B. Blauw, namens commissarissen der Cultuur Mij. Boud; J. Brouwer, directeur Ned. Ind. Landbouw Mij. te Den Haag; W. J. D. Franken, dir. suikerfabriek Tjeweng Lestarl; L. W. J. van der Linden, L. Voren en K. van Eeden, als deputatie van het kantoorpersoneel der Ned.-Ind. Handels- Mij. te Den Haag. Verder merkten wij op de heeren C. Woldering te Amsterdam en Van Delden uit Den Haag, directeuren der Ned. Ind. Handelsbank. Nadat allen hun zitplaatsen hadden ingenomen en velen zich nog met een staanplaats moesten te vreden stellen, trad naar voren de heer C. Woldering, dir. der Ned.-Ind. Handelsbank uit Amsterdam, die den levensloop van den overledene schetste en zijn verdiensten voor de Mij. memoreerde. Spr. riep hem een „Rust zacht" toe. Vervolgens voerde het woord de heer Van Delden. dir der Ned.-Ind. Handelsbank te Den Haag en tot de familieleden troostvolle woorden sprak. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer A. G. Verbeek, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Den Haag. Als laatste spreker sorak de heer dr. J. Blomberg uit Den Haag als vriend. De oudste zoon, de heer O. Schiff, uit Wassenaar, dankte voor de betoonde belangstelling. De kist was met vele bloemstukken be dekt. Onze plaatsgenoot de heer Joh. P. Verheule is benoemd tot onderwijzer aan de Chr Nat. Kopschool voor M. U. L. O. te Amersfoort. ZOETERWOUDE. Auto-ongeval. De vrachtauto Oosthoek, bestuurd door de H. uit den Haag, komende uit richting Alpben a. d. Rijn, werd op de kippenbrug aangereden door een klein motorrijtuig be stuurd door den student B. uit Alkmaar, komende uit de richting Leiden. De laatste reed met een snelheid van 70 5 80 K.M. waardoor de bestuurder do macht over zijn stuur verloor, en met onverminderde snelheid tegen de hem tegen komende vrachtauto opreed, met het gevolg dat de motor van de vracht-auto ALPHEN. Jaarvergadering Gcr. Zendingsbond. Door de hulpvereeniging van den Geref. Zendingsbond werd in het vereenlgings- gebouw Jullanastraat haar jaarvergade ring gehouden. De bijeenkomst werd ge opend met het zingen van Ps. 77: 8. Na voorlezing van een schriftgedeelte sprak de voorzitter de heer H. Nijhoff een kort openingswoord. De wnd. secr. de heer P Smits verkreeg hierna gelegenheid tot het uitbrengen van het Jaarverslag van de vorige Jaarverga dering, dat onveranderd werd goedge keurd. De heer A. J. Dekker hield vervol gens een bespreking naar aanleiding van Jona I: 1 over het onderwerp: „Een Oud- Testamentisch zendingsbevel". Uit het jaarverslag van den secretaris den heer M v. d. Heyden bleek, dat het ledenaantal stabiel was gebleven, terwijl het Jaarverslag van den penningmeester aantoonde, dat aan het hoofdbestuur in het afgeloopen jaar een bedrag van f. 1436.85 kon worden overgemaakt, terwijl het batig saldo bedraagt f4.86. Na de pauze sprak de heer H. Nijhoff naar aanleiding van het schriftgedeelte uit Handelingen 17 over het onderwerp: „Den onbekenden God". Na het zingen van Ps. 72: 10 werd de bijeenkomst die matig was bezocht, gesloten. Jaarvcrg. van Meisjcsvereenigingen. Door de Chr. meisjesvereenigingen „Mos terdzaad I en II en Lydia" werd in de Nutszaal op zeer geanimeerde wijze de gebruikelijke jaarvergadering gehouden. Na de opening door de presidente Mevr. L. ZonneveldFigee werd deze toegesproken door ds. Johs. Stehouwer, terwijl haar ver volgens door de leden van „Lydia" een in signe in goud van het meisjesverbond werd aangeboden voor de zeer gewaardeerde verleende diensten. Het geheel werd op aardige wijze afgewisseld door gemeen schappelijke zang, lintenspel, tableau en voordrachten. Ds. J. de Bruin sprak het slotwoord. De opbrengst van de in onze ge meente gehouden Emmabloemcollecte be draagt f. 290.17'/!. De bouw van 2 woonhuizen aan de Hooftstraat voor rekening van de fa. Gebrs. Rozestraten is opgedragen aan de laagste lnschrijfster in massa de fa. West maas en Keizer alhier. De opbrengst van de alhier gehouden verkooping van kerkschapen ten bate van de R.K. Kerk alhier bedraagt f.981. Door den schipper H. J. Zw. aan den Kortsteekterweg werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal of ontvreemding van een klok uit zijn schip. De politie stelt hieromtrent een onderzoek in. ALKEMADE. Herbenoemd is met ingang van 22 Mei a.s. tot burgemeester dezer gemeente de heer L. H. M. J. Vosters. BODEGRAVEN. Aanbesteding. Door den architect D. Scheer, alhier, is aanbesteed het bouwen van een woon huis met garage aan de Nieuwe Markt. Ingeschreven werd als volgt: J. v. d. Wal. Amsterdam, f.8943; D. v. Dijk, Ka- merik. f.8893; Jac. de Bruin, Bodegraven f.8694 J Bierhovst, Bodegraven, f.8430; J. Bons, Alphen a. d. Rijn, f.8422; Over- kamp, Gouda, f.8181; Chr. van Delft, Haastrecht, f8165A. Veltman, Alphen a. d. Rijn, f.8141; Hoek en Smits, Alphen a. d. Rijn, f.8125; G. v. d. Heijden, Zwammerdam, f.8111; Oudenes, Alphen a. d. Rijn, f.8100; F. Boer, Nieuwerbrug, f. 7778; K. Mulckhuijse, Nieuwerbrug, f. 7728; Gebr. Domburg, Zwammerdam, f.7600; B van Dissel f.7310; P. Brouwer f.6995; Gebr. Hoekwater. Gouda, f.6950; S. Mulder f.6721: G. Burger, Woerden, f. 6400. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. De gehouden Emmabloemcollecte ten bate der Tuberculosebestrijding heeft op gebracht f. 254.19. Dit bedrag is aanzien lijk lager dan voorgaande jaren. o BOSKOOP. Hier ter plaatse is met aanvankelijk 40 leden opgericht de afd. Boskoop van de R.K Volksbond. KOUDEKERK. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. Hoogheid Prinses Juliana zal het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" op 30 dezer in de muziektent alhier een concert geven. LEIDERDORP. Uit het jaarverslag van het fonds „Een goed Verbond" bleek, dat in het afgeloopen jaar aan versterkingsmiddelen bij ziekte was uitgegeven f. 527.35. Daar de inkomsten bedroegen f. 446.32 moest een nadeelig saldo van f. 81.03 worden geboekt. Dit nadeelig saldo kon worden afgeschre ven uit het bestaande reservefonds. NIEUWKOOP. D. Budink t Gistermorgen overleed plotseling op _81 jarigen leeftijd de heer D. Dudii dink. De overledene was gedurende een groot aantal jaren lid van het R.K. Kerkbestuur en om zijn minzaam en welwillend karakter een algemeen geacht ingezetene. geheel werd vernield. De auto van B. werd zoodanig vernield dat deze moest worden weggesleept. Een en ander ver oorzaakte groote stagnatie in het verkeer. Door do politie zal een onderzoek naar de schuldvraag worden ingesteld. Gevonden voorwerpen: Een rijwiel- belastingmerk 1931—'32, een portemonnaie met inhoud, een R.K. gebedenboekje, 1 paar handschoenen, een nikkelen sigaren aansteker. Inlichtingen bij Gem. Veldw. Hooge Rijndijk. 71. Maar het duurde niet lang. Het dienstmeisje ging aan het werk en nu moesten de kaboutertjes opletten. Maar Kruimeltje die al net zoo ondeugend werd als zijn vriend, wilde de anderen eens fijn laten lachen. En daarom nam ie een nootmuskaat, die op het kastje bij de jampotten stond en gooide die naar het dienstmeisje Deze gaf een gil en de nootmuskaat zelf had een gezicht om er bang van te worden. 72. Het meisje legde de nootmuskaat woedend maar daar gaf Kruimeltje niets om. Hij nam hem op nieuw oeet en gooide hem weer de hoogte in, maar r.: naar de Kaboutertjes, die den armen nootmuskaat uit lachten. Vinden jullie het zoo plezierig hier heel des langen dag te moeten liggen op dat vliegenkastje en da', gezicht van die juffrouw te moeten zien, vroeg de noot muskaat en hij wilde nog veel meer zeggen, doch hij kreeg er de kans niet toe. NOORDEN. De chauffeur van de autobus Woerden- Nieuwkoop, J. Sloof alhier, is benoemd tot chauffeur van den autobusdienst Breuke- len—Maarssen—Utrecht van de fa. Gebr. Meijers. RITNSATERWOUDE. Bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Gem. alhier ds. A. Dekker te Nleuwe- Tonge. o ROELOFARENDSVEEN. EEN NOODKREET VAN DE TUINDERS!! Uiteenzettingen schetsen een hopeloozen toestand. Regceringssteun dringend noodzakelijk. Alhier had op initiatief van een 20-tal tuinders en bloementrekkers in de St. Pancratiuszaal een door 200 personen bezochte vergadering plaats in verband met de ophanden zijnde 1 Mei-betalingen der bloementrekkers en den algemeenen noodtoestand in de bedrijven en hi dp gezinnen. De vergadering werd bijgewoond door den burgemeester dezer gemeente, den heer L. H. M. J. Vosters, Pastoor Onel, den Geestelijk Adviseur, den Kap. Meere- boer, alsmede door burgemeester Kamp- schöer van Monster, algemeene voorzitter van den L. T. B. en den heer Dekker, se cretaris. De voorzitter van de Tuinders- patroonsvereenlging, de heer Jac. de Jong opende de vergadering met den Christe- lijken groet en een hartelijk woord van welkom tot genoemde geestelijke en we reldlijke autoriteiten. Spr. gaf allereerst een overzicht van de maatregelen en po gingen, welke het bestuur genomen en in het werk gesteld had teneinde in eeniger- lei vorm steun voor onze streek te verkrij gen. Reeds in het afgeloopen najaar is het bestuur van de plaatselijke af deeling, trouw terzijde gestaan door het algemeen bestuur en ondersteund door het gemeen tebestuur begonnen met een actie ten einde te trachten den noodtoestand af te wenden. Toentertijd heeft reeds de eerste conferentie plaats gevonden, met het ge volg, dat aan de leden opgaven zijn ge vraagd betreffende de uitkomsten van hunne bedrijven. Er ls gevraagd aan de Regecring om aan de tuinders een rente loos voorschot te verstrekken, er is ge vraagd om steun aan kleine tuinders, er is een actie gevoerd teneinde een toeslag te verkrijgen van een cent voor iedere getrokken bol, steeds is het bestuur actief gebleven en nog dezer dagen ls een schrij ven ondersteund door den Pastoor ge zonden aan Mgr. Aengenent, de Bisschop van Haarlem en aan den L.T.B. Thans wenschen eenlge leden een vergadering, teneinde nogmaals maatregelen te bespre ken. welke uitkomst kunnen brengen. Spr. wijst erop, dat de opkomst van de auto riteiten, niet bedoeld is om de sprekers te weerhouden vrij hun meening te zeg gen, integendeel de autoriteiten zijn hier aanwezig teneinde gezamenlijk den toe stand nog eens onder de oogen te zien en deel te nemen aan de pogingen, welke ais gevolg dezer vergadering eventueel zullen worden aangewend tot oplossing van den ellendigen toestand. Spr. verzoekt den se cretaris het ingekomen schrijven voor te lezen, waaruit blijkt, dat de vergadering is verzocht meer speciaal om de moeilijkhe den inzake de 1 Mei betalingen onder de oogen te zien. De heer B. van der Meer zegt als eer ste onderteekenaar van het schrijven, dat het niet de bedoeling van de onderteeke naars is om aanmerking te maken op het beleid van het bestuur, dit geenszins, zij zijn integendeel dankbaar voor hetgeen is ondernomen, welke dank zich evenzeer richt tot het hoofdbestuur en tot het ge meentebestuur, maar dat dit schrijven be doeld is als een „noodkreet". Spr. zet uit een, dat de toestand momenteel van dien aard ls, dat Roelofarendsveen in zijn ge heel zoowel financieel als moreel ten on der dreigt te gaan. Indien niet onmiddel lijk van Regeeringswege wordt Ingegrepen. Spr. hoopt, dat ondanks het weinige suc ces wat tot heden naar buiten zichtbaar is, de vergadering organisatorisch zal be sluiten, daar hij op cue manier meer kans van slagen verwacht, dan dat men zich op een of andere wijze zou te buiten gaan. Spr. wtjst erop. dat alle gevoerde actie tot heden nog niets geen resultaat heeft op geleverd. De tijd van wachten ls nu echter voorbij, met alle macht moet er voor worden gewerkt om onmiddellijk steun van de regeering te verkrijgen. De tuin ders zijn wel zoo verstandig niet bij de pakken te gaan neerzitten, zij zullen vol houden tot het einde, maar dan moet er terstond worden Ingegrepen. Ten slotte vraagt spr. de vergadering slechts opbou wende critlek te leveren. De heer L. Kerkvliet, eveneens een der onderteekenaars zegt. dat de noodtoe stand door den vorlgen spr. reeds vol doende is geschilderd; hij zou daarom willen vragen of het bestuur iets kan mededeeien aangaande de resultaten, welke de verschillende gevoerde acties hebben opgeleverd of naar zijn verwach ting zullen opleveren. De voorzitter geeft hierna het woord aan burgemeester Vosters. De burgemeester zegt, dat het niet zijn gewoonte is om vergaderingen te bezoe ken, dit wil echter geenszins zeggen, dat spr. niet medeleeft met de belangen van de ingezetenen. Spr. is er zich van be wust, dat het gemeentebestuur binnens kamers reeds zeer veel in het belang van de tuinders heeft verricht. Zijn E.A. geeft van de verschillende pogingen, welke in het werk zijn gesteld om de tuinders te helpen een uitvoerig exposé. Reeds in het najaar heeft het gemeentebestuur zich de vraag gesteld, wat moet er gebeuren voor de tuinders. Spr. herinnert er de vergadering aan, dat de Regeering wel steun heeft verleend aan den tuinbouw in Noord-Holland en aan de kweekers te Breezand. Wanneer de Regeering steun verleent aan de grove cultuur in Noord- Holland en aan Breezand, zoo werd gere deneerd, hoeveel te meer reden ls er dan om steun te verleenen aan Roelofarends veen met zijn fijne cultures en met zijn tuinderij, welke hier reeds verschillende honderden jaren wordt beoefend door bona-fide tuinders. Inmiddels werd wel regeerings-steun voor de arbeiders en de half-tuinders verkregen en spr. wil hier voor een eeresaluut brengen aan de Re geering, want hadden wij dezen steun niet verkregen dan was Alkemade al vee) dieper in de put verzonken. Dan wijst de burgemeester erop, dat pogingen in het werk zijn gesteld teneinde steun voor kleine tuinders te verkrijgen, welk ver zoek evenwel is afgewezen. Daarna is ge vraagd om een renteloos voorschot, uit gaande van een groep van deze en om liggende gemeenten. Op dit verzoek is nog steeds geen beslissing genomen. De mo gelijkheid bestaat dus nog. dat dit ver zoek een gunstig resultaat zal afwerpen. Spr. wijst er op, dat de overbrenging van de afdeeling Landbouw naar het Depar tement van Minister Verschuur allicht eenige vertraging in de afhandeling kan veroorzaken. Na deze uiteenzetting was het woord aan burgemeester Kampschöer van Mon ster, den Bondsvoorzitter. Deze ving aan met erop te wijzen, dat hij hedenavond niet naar hier gekomen was teneinde iets nieuws te vernemen. Dat de toestand hoogst ernstig is daar is spr. van over tuigd en met den specialen toestand van Roelofarendsveen is spr. volkomen op de hoogte. De aan de orde zijnde kwesties zijn evenwel niet gemakkelijk op te los sen voor de Regeering, daar zij van inter nationalen aard zijn. Gelukkig kan wor den geconstateerd, dat de Ned. Regeering de laatste maanden meer actief is ge worden. Spr. heeft dan ook nog vertrou wen, dat de tuinbouw niet ten ondergang zal zijn gedoemd al noemt hij de toestand hoogst ernstig. Spr. prijst de activiteit van burgemeester Vosters, die geen gele genheid onbenut heeft gelaten om de be langen van de Veenders voor te staan. Wanneer we, aldus spr. eerst hedenavond als gevolg van deze vergadering met onze actie moesten beginnen, dan zou spr. dur ven zeggen onze zaak is verloren. Er is echter door afdeelings- en hoofdbestuur en door gemeentebestuur reeds zeer veel gedaan. Bij de bespreking dezer aange legenheid moeten we echter bedenken, dat de crisis een internationaal karakter draagt. Bovendien loopen de staatsin komsten steeds meer achteruit, zoodat de Regeering bij het overwegen van steun maatregelen daarmede terdege rekening moet houden. Nu zullen er zijn, die zeg gen, hetgeen tot heden gedaan is strekt alleen ten voordeele van den landbouw, doch dan moeten we alweer bedenken, dat dc moeilijkheden grootendeels veroor zaakt worden door de belemmering van onzen export. In die richting zal dan ook naar een oplossing gezocht moeten wor den. Spr. dankt den inleider, dat ook deze heeft doen blijken, de moeilijkheden te beseffen, welke aan deze zaak vastzitten en spr. geeft de verzekering, dat de L.T.B. de laatste maanden voortdurend op de bres heeft gestaan om spoedlgen steun te verkrijgen. Ten slotte wees spr. erop, dat iedere maatregel zoodanig moet zijn, dat de bedrijven gesteund worden en niet in dividueel. Spr. geeft de vergadering in overweging niet den moed te laten zak ken, doch het resultaat van de actie, welke in verschillenden vorm is gevoerd af te wachten. Hierna wordt eenigen tijd gepauzeerd. Na de pauze zegt de heer C. Koek, dat er dezen avond wel al heel veel gesproken is, doch van eenlg resultaat inzake de 1 Mei-betalingen hebben we nog niets ver nomen. En toch zal er iets moeten gebeuren, wil niet een overgroot deel van de inwo ners voor goed in het moeras verzinken. Spr. zegt dat het de gewoonte is van ver schillende bladen om met Oudejaar een opgave te verstrekken van belangrijke personen, welke in het afgeloopen jaar zijn overleden. Wanneer niet onmiddellijk wordt ingegrepen zou men aan het einde van dit jaar alle tuinders en bloemtrek- kers daarbij kunnen vermelden, want de toestand is hopeloos. De heer Van den Zwet zou de zaak maar willen neergooien, de overheid is dan verplicht de gezinnen te onderhouden. De heer Koek wijst er dan op, dat zj. alle steun aan de arbeiders uit den booze is. Laat men de tuinders ondersteunen, dan kunnen zij de arbeiders aan het; stellen en daar is niet zooveel gelli noodig als nu voor de arbelda wordt uitgegeven. De Regeering U aan de verkeerde zijde, zoo roept spil bolgen uit. Van onzen arbeid proCj honderden anderen. Moeten wij n;| zinken? Na nog enkele scherpe opnJ gen, waaruit wel duidelijk van denj toestand blijkt wordt tenslotte op ;J van den heer B. van der Meer td een telegram van den volgenden 3 aan de Regeering te verzenden: 1 „Tweehonderd georganiseerde td van Roelofarendsveen in vergaderlij een, besprekende de noodtoestand,3 de tuinbouwbedrijven verkeeren, ij ken met den meesten aandrang I credieten te verleenen, teneinde dd dergang van den tuinbouw te voca en vragen onmiddellijk maatregelen! hangende executies te vookomen."| De heer Kampschöer zegt de tJ ring toe dit verzoek morgen VrijdJ den Minister-President te bespreken! ondersteunen, bij welke gelegenheid Excellentie mededeeling zal word! daan van den bijzonderen noodlij in deze plaats, welke onverwijlde ij ringsmaatregelen elscht. De heer Jij der Meer vraagt of het nu nog td is om zegels te plakken, wanneer* lemaal weigeren het te doen, dan a we een oplossing zegt spr. om ra] lasten af te komen. De heer Kampschöer wijst er md dat de R.K. Staatspartij reeds langl voor een actieve handelspolitiek d spoort allen aan om gezamenlijk ta het werk te stellen om de crisis Ie] winnen. De Pastoor dan het wooril krijgende, zegt, dat we hedenavoril hebben gehoord, dat we al wisten, M groote reden tot wanhoop zijn, alrri niet wisten, dat er Eén is, die t! j nooden in een handomdraai ka nemen. Bidden we. daarom met prd trouwen en groote nederigheid ekj tot God, dat hij onzen nood spr licht. De Geestelijk Adviseur Kap. Me; zegt dan, dat we toch niet moeten worden en dat we moeten ken, dat de Jaren, welke achterom misschien veel meer abnormaal 5 weest, dan het huidige Jaar. Weke in een tijd van overgang, eu in logischerwijze zijn groote mos!; met zich. Bedenken we voorts li' 1' geering niet almachtig ls en tSjr ons vertrouwen stellen op den tigen God. In zijn slotwoord wijst de nog op de medewerking, welke ril kanten ondervinden. Laten we onzen hoop stellen op de resultale actie. Hierna volgde sluiting met do groet. WADDINXVEEN. Benoemd is tot onderwijzer M.U.L.O.-school hoofd de heer Ti. de heer P. J. van Horssen te Ni kerland. WOUBRUGGE. A.R. Kiesvereen. „Nederland en Onder voorzitterschap van den de Boer hield de A.R. Kiesve „Nederland en Oranje" een leden ring. Ingekomen waren om. een verzoeken om adhaesiebetuiging motie van de A.R. kiesvereenigiiig" terbeek inzake bestrijding van ath" en communistische propaganda en zoomede aan een motie van de eeniging te Steenwijk. bedod protesteeren tegen bestaande a cumulatie van functies en pensi sloten werd dienaangaande de g adhaesie te betuigen, echter ten van de tweede motie uitsluitend at strekking daarvan te aanvaarden, tredende bestuursleden, de heeren de Boer en Joh. van Reenen were kozen Vervolgens werd het na jaarverslag van den secretaris v zoomede dat van den penningm dit laatste bleek, dat nog een f saldo aanwezig was. Tenslotte heer Jac. Anker nog gelegenheid - derwerp ,33e doodstraf" in te lei» ker stelde daarbij in het licht de nis der begrippen kwaad, stral maat, wees de doodstraf af als ne van wraakgevoel, zijnde ook geen -, middel tot afschrikking, doch nep voering uitsluitend op grond Woord, volgens hetwelk de overn zwaard der vergelding niet draagt. Van de gelegenheid on interessante onderwerp van gM wisselen werd door enkelen ge" maakt, waarna de vergadering Nauta met dankzegging werd Burgerlijke Stand. Geboren; Agnes Wilbelmina, van den Meer en J. A. Borst z, van W. van der Lubbe en H.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 14