\0ifcfc IX tezubugpil? ODOL PEN SCHOTEL CADEAU! een fraaie MP EN SCHOTEL CADEAU! '3,le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 22 April 1932 Vierde Blad No. 22113 MGEKHMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. "ARLEMMER STR. 245 "NIEUWE RIJN 58 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. CORNS. DEN DULK Jaspz. VISCHHANDEL Gestoomde Makreel kamer van koophandel. enmiddag om twee uur kwamen de der K v. K in openbare vergadering Voorzitter was de heer d. ten Cate inner uit Alphen aan den Rijn. '"«oedkeuring der notulen kwamen de omen stukken aan de orde. Hieronder id zich een schrijven van het ge ldbestuur van Leiden inzake de tarie- ran gemeentebedrijven en gemeente- >cn, waarin B. en W. mededeelen. dat 'ediï zullen komen met een gewijzigd voor winkel- en étalageverlichting lectrischen stroom. •oorzitter deed vervolgens voorlezing •en adres der K. v. K. te Terneuzen de exploitatie van zg. „prikborden" lamemiddel en gericht aan den mi- van justitie. Deze ..prikborden" zijn en niet anders dan een verkapte lo- Eesloten werd af te wachten of ook stede terzake klachten worden jien. Ned. K. v. K. in België verzocht een ie ter tegemoetkoming in de kosten opaganda voor het sluiten van een lie tusschen Nederland en België. Na nd advies van den heer Heringa, isloten een subsidie van f. 10 te ver- fver van Ned. Schelpkalkfabrikanten Tóen. zond 'n schrijven inzake vrp.cht- voor petroleum, kalk, enz. uit (1 invoer per spoor. Gevraagd werd |tD aan te wenden bij den minister fee reductie ook op de Ned. Spoorwe- fjegepast te krijgen. Besloten werd hi verzoek gevolg te geven. J behoeve van de Von Sieboldtentoon- t: werd een verguld-zilveren medaille ■tiaar gesteld. [voorstel van het Bureau werd be- j een adres te zenden aan de di- j der Ned. Spoorwegen inzake abon- ktskaarten indien deze door ziekte Idere omstandigheden niet kunnen In gebruikt. [bedoeling is bijv. om wanneer een lement 14 of meer dagen ongebruikt lieven, verlof zou worden gegeven Rt aantal dagen te verrekenen in een [de abonnementsperiode. Tevens zal _i gevraagd de mogelijkheid te ope- 5)111 bij ziekte van den abonnement- reen plaatsvervanger op diens kaart Hea reizen. Ook zal worden gevraagd dementen tegen eenigszins verhoog- [rijs te verstrekken deze verhooging [dan als premie voor ziekteverzeke- jigeval van ziekte zou dan het tijd- kedurende hetwelk de houder geen Ekt maakt, worden gerestitueerd, lts werd besloten een adres te zen- La den minister van arbeid, handel (verheid, waarin wordt aangedrongen latregelen teneinde de belemmering I heffen, welke aan onze export door litsche dcviezenpolitiek wordt ge- Het fatale van deze deviezenmaat- is. dat men eerst moet leveren en laaraa weet hoeveel deviezen naar land zullen mogen worden betaald, fomt cr derhalve op neer, dat de in liet wordt verboden, maar alleen [taling in Nederland door het bui- nd van overheidswege wordt onmo- I gemaakt. ienige discussie, waaraan werd deel den door de heeren van Zonneveld, foyer, Heringa en Parlevliet werd be- l het concept-adres met eenige aan- Igen te verzenden. lde rondvraag waarvan geen gebruik 1 gemaakt, ging de Kamer over in loudelijke vergadering. motor-ongeluk te vaassen Hedenmorgen te omstreeks kwart ovet acht kwam de heer Methorst, werkzaam op een architectenbureau te Vaaassen op den Deventenveg. hoek Dorpstraat bij „De Valk" met zijn motor in botsing met een vrachtauto, geladen met kolen van de firma Jeths uit Apeldoorn. De botsing was zoó hevig, dat de motor totaal werd vernield. De heer Methorst werd ernstig gewond, bij café ..De Valk" binnengedra gen, waar hem geneeskundige hulp werd verleend. Vervolgens werd hij naar het ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. RECLAME. tn met Zaterdag 30 April geven óndanks onze ongelooflijk lage fen bij aankoop van 2 Gulden pntsch Bont Damesschorten 0.79 leurde Dameshemden 0.49 I keper Mansbroeken 0.69 ■«linnen Manshemden 0.69 I taloen Vrouwenhemden 0.59 V Sporthemden, mansmaat 0.79 Jeurc'e Damesonderjurken 0.89 [n ^Wesonderjurken diverse kleuren 1.38 Htaeed allo vernet0.14r/2 I Marquisette Het groote artikel 0.49 f Details, alle maten 2.48 MINS de duitsche boter-rechten. BERLIJN. 22 April JV.D.) Uit wel ingelichte landbouwkrmgen wordt mede gedeeld dat door de leiding van 't Reichs- verband der Deutsche Industrie onder handelingen gaande zijn metDeenscheen Nederlandsche vertegenwoordigers over verlaging van Duitsche invoerrechten op boter. Van andere zijde wordt hieraan toegevoegd, dat de onderhandelingen niet in de eerste plaats betrekking hebben op een verlaging van de botcrtarieven, doch op een mogelijkheid om de huidige ab solute contingenteering te wijzigen in een proportioneele contingenteering. waarbij rekening zal worden gehouden met den omvang der vroegere leveranties. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. Het dochtertje van W. B. uit de Voor straat had de onvoorzichtigheid achter een rijdende auto mee te loopen en daarna den weg over te steken. Een aanrijding met de auto van dr. De R Z. was hierdoor niet te voorkomen. Het kind werd aangereden door dr De R. Z verbonden en daarna naar de ouderlijke woning gebracht. Het geval liep tamelijk goed af Een waarschuwing voor zoovelen. die achter rijdende auto's loopen! RECLAME. 8255 NOORDWIÏK. gemeenteraad. HAARLEMMERMEER. Poging tut inbraak. Bij den heer H. te Hoofddorp hebben een of meer personen 's nachts een bezoek op het erf gebracht en een poging tot inbraak gedaan. Toen H., die van het rumoer wakker werd, het licht in een der kamers ontstak, maakten de onge- wenschte bezoekers zich ijlings uit de voeten. \s Morgens kwamen de bewoners tot de ontdekking, dat de dieven gepoogd hebben door het kelderraam de woning binnen te dringen en de voor dit raam aanwezige ijzeren staven hadden verbogen en geforceerd. Afscheid Ds. Gerbrandy. Ds. Gerbrandy. Ned.-Herv. predikant te Nieuw-Vennep, hoopt 10 Juli afscheid te nemen van zijn gemeente om dan 17 Juli d.av. zijn intrede te doen te Leeuwarden, na des morgens te zijn bevestigd door prof. dr. Haitjema te Groningen. HILLEGOM. Hillegom's Bloei. In gevolge een oproep aan hen, die be lang hebben bij het bezoek aan de bloe menvelden, zijn verschillende heeren in de zaal van Hotel Sistermans bijeen gekomen. Op verzoek van de initiatief-nemers werd de vergadering gepresideerd door den heer C. J. Bakker, die in een breedvoerig betoog wees op het doel, dat is onpersoonlijke reclame voor de gemeente. Aan een voorloopig comité, bestaande uit de heeren C. J. Bakker, L. van der Linde, VV. H. C. Visbach, D. Sistermans en .J Veelenturf werd opgedragen een ver gadering te beleggen tot bevordering van Hillegom's Bloei onder meer door bevor dering van het Vreemdelingenverkeer. De bloembollenbeurs. Gisteren was de bloembollenbeurs alhier druk bezocht. Van den handel kan weinig gemeld worden. Het invoerverbod van bloembollen in Frankrijk was het gesprek van den dag. Verscheidene narcissen waren uitgestald en wel van N. Heemskerk: E. N. Beersheba, Inc. Oranje Glow; Barri Mrs. Barclay; E. N Godólphin; E. N. G. H. v. Waveren; E. N. Golden Harvest en andere. Van D. van Egmond Jr.: E..N. Early Giant. E. N. G H. v. Waveren: E. N. Pride of Hillegom; Inc. Jimiter: Inc. Crow- neo Beauty; E. N. Min H. Co lijn: D N. Orange Argent. Van H Berghuis, Uitgeest: Barri Sunrise; D. N. The Pearl. Zuidstr. 45. Tel. 81. Katwijk a. Zee DABEIIJKSCHE AANVOER VAN VERSCHE ZEEV1SCH S269 Gebakken visch. Zalm en Sardines in blik. Nieuwe blanke Zoutevisch Verzending naar alle plaatsen bij groote en kleine bestellingen. Beleefd Aanbevelend. KATWIJK AAN ZEE. De Radio-uitzending zeer geslaagd! De uitzending van de redevoeringen in het gemeentehuis en in 't hotel ..du Rhin" gisteren gehouden door de Radio-Centrale is uitstekend geslaagd. Duidelijk hoorbaar j kwam alles over een groot succes voor de firma H. P. Bloot en Co. die daarvoor zorg heeft gedragen. Het voorloopig adres van den Burge meester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop is „Mare Vista" Noord Boulevard 25. C. H. die een week geleden jn de Varkevisserstraat door een autobus van de lijn NoordwijkDen Haag werd aange reden. is gisteravond tengevolge van de daarbij opgeloopen verwondingen over- ledeh. De gemeentelijke steunregeling. - De nieuwe verordening der centrale. Een geldleening ad f. 135.000. De vermakelijkheidsbelasting. Gistermiddag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Alle leden waren aanwezig behalve Weth. C. van dei- Wiel en de heer C. W G. Alkemade. Talrijke ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen of in handen van Burg. en Weth gesteld om advies. Bij het verzoek van den Bestu- renraad van den R.K. Bouwvakarbeiders bond St. Joseph om de uitkeeringsduur van de werkloozenkassen te verlengen, welk adres gericht was om adhaesie te betuigen aan een adres aan den Minister van Binnenl Zaken en Landbouw om den uitkeeringsduur van de werkloozenkassen der bouwvakarbeiders te verlengen, vroeg de heer Liefferink. wat dit voor zin had. daar deze menschen na uittrekking uit de werkloozenkas toch in de steunregeling van de gemeente vallen. Weth. Meijer, die els minderheid In het college van B en W. er voor is om adhaesie te betuigen, zegt. voor inwilliging van het verzoek te zijn niet zoozeer om de arbeiders te hel pen die in onze gemeente toch in de steunregeling vallen als wel omdat inwil liging van het verzoek voor de gemeente groote kosten zal besparen De heer Krau vindt het jammer, dat alleen de R.K. Bond heeft geadresseerd en geen overleg heeft gezocht met de andere bon den. Dit lijkt op vliegen afsnoepen. De heeren van der Niet, Caspers en Vink motiveeren hun stem voor het betuigen van adhaesie. Na een afwijzend betoog van den Voorzitter wordt het verzoek met 6 tegen 7 stemmen afgewezen. Voor ad- haesiebetuiging stemden de heeren Krau, Meijer, van der Niet. Vink. Caspers en de Witt. Een adres van de schelpenvisschers om het rijwerk van de gemeente zooveel mo gelijk over hen allen te verdeelen, wordt ter afdoening in handen gesteld van Burg. en Weth., die bij monde van den voorzitter mededeelden, dat een soortge lijk adres van de schelpenvisschers ge deeltelijk reeds in uitvoering was. De Winkeliersvereeniging te Noordwijk aan Zee had den Raad verzocht op de Zondagen die vallen in de periode, dat de Bloemententoonstelling Florapark 1932 geopend is. ontheffing te verleenen van de verordening op de winkelsluiting. Burg. en Weth. stelden voor de gevraagde ontheffing voor de geheele gemeente en den geheelen duur van den Zondag te verleenen. De Christ.-Historische fractie verklaarde zich bij monde van den heer Admiraal tegen, terwij) Weth van der Wiel den voorzitter telefonisch had ver zocht den Raad te willen mededeelen. dat hij zich met het voorstel van Burg. en Weth. in deze niet kon vereenigen. Het voorstel van Burg en Weth. wordt aan genomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren van der Niet. Admi raal en de Witt. De jaarverslagen van de Comm. van Toezicht op het L. O., de Comm. tot we ring van Schoolverzuim, den schoolartsen- dienst, den Vleeschkeuringsdienst, de Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsverze kering worden voor kennisgeving aange nomen. De heer Liefferink zegt het te be treuren, dat zoovele kleine kinderen ge dwongen worden iederen dag met de tram naar Leiden te gaan omdat het onderwijs aan de openbare school on voldoende aansluiting geeft aan gymna sium en H.B.S. Het verzoekt Burg en Weth., hieraan aandacht te schenken Aan B en W wordt een crediet ver leend van f 350 voor reparaties aan de muziektent te Noordwiik-Binnen. Eveneens krijgt het College een crediet voor het bouwen van een werkplaats en het inrichten van een magazijn voor het Gem Electriciteitsbedrijf Besloten wordt tot rioleering van het laatste gedeelte van het Kerkhofpad en tot verhuring van het gemeentelijk teel- land aan den Heeremveg aan Th van Oosten Het orgaan tot uitvoering van de ge meentelijke steunregeling is op het oogen- blik samengesteld uit Weth. Meijer als voorzitter, twee leden van den Raad. drie vertegenwoordigers van armbesturen en diaconien en drie vertegenwoordigers der verschillende vakbonden. De Minister van Binnenl. Zaken had tegen deze samen stelling bezwaar gemaakt, omdat naar zijn meening de meerderheid van het orgaan moest bestaan uit vertegenwoor digers van het gemeentebestuur. Burg. en Weth. stelden voor om aan dit be zwaar tegemoet te komen, de drie verte genwoordigers der Armbesturen en Dia- coniën onder dankbetuiging te ontslaan en een lid van den Raad in het orgaan méér te benoemen. Over dit voorstel ont spon zich een zeer heftig debat. De hee ren Liefferink en de Witt betreuren het. dat juist de vertegenwoordigers der dia- coniën hun congé krijgen. Zij zijn juist het meest onmisbaar met het oog op een goede uitvoering van de steunregeling. De heer Liefferink vestigt er de aandacht op, dat het orgaan zich zeer onvoldoende houdt aan den eisch van den Minister om ieder geval op zich zelf te bezien Er wordt zooveel mogelijk getracht er uit te halen wat er uit te halen is en ieder werklooze zooveel mogelijk het maximum te geven. De voorz. verklaart voor eenigen tijd in het orgaan te zijn geweest omdat de zaken daar niet goed gingen en als hij den heer Liefferink hoort, daar nog niet goed gaan. Het orgaan heeft hem toen beloofd ieder geval individueel te bezien en nu hoort hij, dat dit niet is geschied zoodat het orgaan zijn belofte heeft gebroken Hij betreurt het ook. dat over hem in het orgaan op zoo onpret tige wijze is gesproken. Weth. Meijer vestigt er de aandacht op, dan moet li voor het verzorgen van Uw mond en tanden Odol-tandpasta en Odol-mondwatergebruiken. O dol-mondwater is zoo geconcentreerd, dat slechts enkele druppels voldoende zijn; en Odol-tandpasta wordt niet hard, waar door U de tube tot het laatste restje kunt gebruiken. dat juist hij in het college van Burg. en Weth. heeft voorgesteld de vertegenwoor digers van de armbesturen in het orgaan te laten. Hij is het niet met den voorz. eens dat het orgaan zijn belofte heeft ge broken. Men kan gemakkelijk van mee ning verschillen hoe de individueele be hoeften der werkloozen zijn. De heer j Liefferink kan ineenen, dat f. 10 voor i een werklooze voldoende is, maar het is I spr.'s volkomen recht te meenen, dat f. 12 noodig is. Hij kent ook de nooden der arbeiders veel beter dan de heer Liefferink. De zaken worden bovendien in het orgaan individueel behandeld, door dat de naam van iederen werklooze met het voorgestelde steunbedrag wordt voor gelezen. Ieder lid van het orgaan kan dan zijn bemerkingen maken. De heer Lieffe rink zegt, dat men het op den duur beu wordt iedere keer aanmerkingen te ma ken. De heer van der Niet zegt behalve met de nooden der werkloozen ook steeds met de belangen van de gemeente reke ning te hebben gehouden. Hij heeft het nooit iemand moeilijk gemaakt een af wijkende meening te geven. Ten slotte wordt deze kwestie aldus opgelost, dat de heer van der Niet, die in het orgaan een vakbond vertegenwoordigt, tevens zal worden beschouwd zitting te hebben als lid van den Raad en alsnog twee raads leden aan het orgaan toe te voegen. Na herhaalde stemmingen en bedanken van benoemde personen, waaruit duidelijk bleek de weinig ambitie om voor deze functie in aanmerking te komen, wordpn benoemd de leden van den Raad de hee ren Vink en Soeteman. De Voorzitter doet hierop mededeeling van een brief van den Minister van Bin nenl. Zaken, dat de steun voor de vis- schers niet meer mag bedragen dan f. 8 voor man en vrouw en f. 0.75 voor ieder kind. De heeren Krau en van der Niet uiten zich hierover hevig verontwaardigd. Zij meenen dat de gemeente liever de rijkssubsidie moet weigeren, dan zich aan deze voorwaarde te onderwerpen. De voorzitter vestigt er de aandacht op. dat alsdan de gemeente van hooger hand on getwijfeld zal worden gedwongen tot uit voering van een regeling, die voor de ar beiders in het geheel niet beter zal zijn. Weth Meijer vindt eveneens het door den Minister vastgestelde tarief absoluut on voldoende. maar schrikt terug voor de ge volgen, die voor de arbeiders zouden voortvloeien uit aanneming van het voor stel van de heeren Krau en van der Niet. Tenslotte wordt besloten aan te nemen een voorstel van de heeren van der Niet en Meijer om noodgedwongen en om voor de arbeiders erger te voorkomen voor de visschers toe te passen het door den Mi nister vastgestelde tarief, doch tegelijker tijd alle pogingen aan te wenden om het steunbedrag voor de visschers gebracht te krijgen op hetzelfde bedrag als voor de landarbeiders geld. B en W. hebben aan den Raad aange boden een nieuwe beheersverordening voor de gemeentelijke bedrijven van gas. water en eledtriciteit. waarin is neerge legd het beginsel van splitsing van tech nisch beheer, boekhoudkundig beheer en kasbeheer. Zij stellen tevens voor deze beheers-splitsing ook door te voeren voor den dienst Openbare werken en in prin cipe te besluiten de boekhouding en het kasbeheer van de drie gemeentebedrijven en den dienst van openbare werken in één hand te brengen. De heer. Braun ver klaart zich een voorstel uit volle over tuiging. Zoo doet ieder ambtenaar het werk, waarvoor hij het meest geschikt is. De heeren Liefferink en Krau verklaren zich tegenstanders der centralisatie, om dat zij bang zijn van verhooging van kos ten en toeneming van het aantal ambte naren. De heer Krau verklaart zich echter geen principieel tegenstander, maar hij wil zich eerst over deze zaak uitspreken als alle cijfers op tafel liggen. Wethouder Meijer en de voorzitter verdedigen met klem het voorstel van B. en W. Zij mee nen, zich beroepend op het uitvoerige door B. en W. uitgebrachte advies, dat het voeren van een administratie op vier plaatsen noodzakelijk duurder zal zijn. dan wanneer dit op een plaats wordt bijeengebracht, maar ook al zouden de kosten even groot zijn, dan nog zou het voorstel van B. en W. de voorkeur ver dienen omdat dit een veel betere organi satie der diensten ten gevolge heeft. Op verzoek van den voorzitter geeft de secre taris nog een technische uiteenzetting. Nadat nog verschillende voor- en te genstanders het woord hebben gevoerd, wordt het voorstel aangenomen met 9 te gen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Krau. van der Niet, Liefferink en den Hollander. Besloten wordt tot het aangaan van een geldleening groot f. 135.000— togen SW/n a pari, voor verschillende buitenge wone werken, die reeds zijn uitgevoerd. Bij het voorstel van B. en W. tot invoe ring van 'n belasting op tooneelvertoonin- gen en vermakelijkheden met een hef fingspercentage van 10"/o verklaren de heeren den Hollander en Liefferink dat zij het betreuren, dat van te voren met belanghebbenden geen overleg is ge pleegd Zij stellen voor deze verordening aan te houden, teneinde B. en W. in de gelegenheid te stellen alsnog dit overleg I te houden. De voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. en zegt toe vóór de uitvoering overleg met belanghebbenden I te zullen plegen. Het voorstel van B. en I W. wordt hierop aangenomen. Hierop komt de rondvraag aan de orde Naar aanleiding van een vraag van den heer van der Niet. wordt besloten aan de werkloozen nog een kolentoeslag te geven zoolang naar de meening van B. en W. de weersomstandigheden dit noodzakelijk maken. De heer Krau vestigt de aandacht j op het vandalisme bij de openbare school, waar in de paaschvaeantie 32 ruiten zijn stukgegooid en het dak ernstig is bescha digd door het inwernen van grintsteenen. Hij verzoekt meer toezicht. Nadat nog verschillende vragen zijn gesteld en door den voorzitter zijn beantwoord sluit deze de vergadering. NOORDWIIK-BINNEN. Bazaar ten bate van de Geertruida Bewaarschool. Alhier heeft zich een Bazaarcomité ge vormd met mevr. Siddré als presidente aan het hoofd. Dit comité zal 26 27 en 28 April a.s. een bazaar houden ten bate der Goer- truide Bewaarschool. Deze bazaar zal gehouden worden in het Gebouw voor Christelijke Belangen ..Sarto- rius" Voorstraat alhier. De officieele opening zal plaats hebben Dinsdagmiddag 26 April te 3 uur namid dag door ds. Siddré. Wij mochten al eens een kijkje nemen. Het geheel zal een feestelijk aanzien krij gen. Er zal een theeschenkeri.i van de zeer bekende firma De Erven van de wed. J. v. Nelle aanwezig zijn. Kortom de bazaar zal er mogen zijn. Alles wat op een goeden bazaar thuisbehoort. zal er aanwezig zijn. Het is nu maar te hopen, dat er vele be zoekers komen! Moge dit blijken uit een groote opbrengst. Gezien het doel. kunnen wij een bezoek aan allen ten zeerste aan bevelen. De bazaar zal geopend zijn des middags van 2'/; tot 5'/s uur en des avonds van 8'/; tot 11 uur. Naar wii vernemen zijn een zeer groot aantal artikelen voor dezen bazaar door ingezetenen beschikbaar gesteld, waaron der zeer mooie en waardevolle goederen. Men vergete dus niet dezen bazaar te be zoeken' NOORDWITKERHOUT. Winkeliersvereeniging opgericht. In Café „De Zwaan" had eene vergade- I ring plaats van winkeliers en andere zakenmenschen. De belangstelling was groot. Als sprekei j trad op. de heer G. Brugman, met het i onderwerp. „De verkoop op termijnbeta ling in betere banen." Algemeen was men van oordeel, dat het ondoenlijk is voor alle neringdoenden, zulke langdurige credieten te verleenen, als men hier gewend is. Lage, doch con tante prijzen zal voortaan het paroool zijn Een winkeliers-vereeniging werd opge richt met aanvankelijk 40 leden. Wegenverbctering. De nieuwe bestrating van het terrein langs de Haven en van de Havenstraat is in volle werking. De toegang tot het dorp wordt hierdoor belangrijk verfraaid en verbeterd. Vele werkloozen zijn van Ge meentewege aan den arbeid gezel. OEGSTGEEST. Auto-ongeluk. De heer A. C. S. wonende te Muiden reed op den Rijksstraatweg bij het uitwii- wijken voor een tegenkomende auto met zijn wagen in de tramrails en vervolgens in de langs dien weg gelogen sloot. De heer S., en een inzittende dame, werden door glasscherven verwond en moesten zich onder behandeling van een dokter stellen. Met een passcerende auto zijn zij naar Muiden vervoerd. De aulo is met den kraanwagen van den garagehouder A. J. Kranenburg uit de sloot gehaald en naar diens garage gesleept. De in onze gemeente gehouden Emma- bloemcollecte heeft opgebracht f. 181-773 Dit prachtig resultaat is verkregen door het ijverig werk van de dames-collectanten, die zich door koude en regen niet hebben laten weerhouden dit liefdeswerk te vol brengen. Een woord van dank komt haar zeker toe. Gevonden voorwerpen: Een klein sleu teltje. kinder-handschoen, heeren-hand- schoen, lorgnet, vliegende Hollander be- lastingmerk, autovelg met band, zilveren armband en eenige geldstukken.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 13