Weigert namaak! BURGERL. STAND V. LEIDEN FAILLISSEMENTEN. FINANCIEN. UIT DE OMSTREKEN. GROOTE SMOKKEL-AFFAIRE IN VERDOOVENDE MIDDELEN. De Berlijnsche crimineele politie is, vol gens een bericht in de Berlijnsche bladen, in samenwerking met de politie van New- York op het spoor gekomen van een groo- ten smokkelhandel in verdoovende mid delen, welke, naar het schijnt, gedreven werd door de bende van den voor eenigen tijd te Berlijn gearresteerden handelaar In verdoovende middelen, Del Graclo. In het begin van deze maand zijn te New-York op het s.s. „Ile de France" groote hoeveelheden verdoovende midde len aangehaald, die, verpakt In kisten speelgoederen, naar Amerika moesten worden gesmokkeld, zooals reeds gemeld. BIJ het onderzoek naar de herkomst der narcotica werden sporen gevonden, die er op wezen, dat de waren uit Berlijn afkom stig waren. De handelaar in verdoovende middelen. Del Gracio, werd in verband hiermee op een Berlijnsch station gearres teerd. Het gelukte echter één van zijn medewerkers, die zich Fried of ook wel Wolf noemde, te ontkomen. Tijdens het zoeken naar den voortvluch tige kwam de politie te weten, dat hij dicht bij de stationsopslagplaatsen van het Anhaltcr3tation een woning had ge huurd. Bij een onderzoek, aldaar Ingesteld, wer den leege kisten voor speelgoederen ge vonden, gelijk die ook gebruikt waren voor de aan boord van de „Ile de France" aangehaalde narcotica. Naar verder vastgesteld werd, zijn de verdoovende middelen waarschijnlijk uit Constantinopel afkomstig. GROOTE BRAND IN BRITSCH-HONDURAS. Te Belize in Britsch-Honduras zijn 3 blokken zakenhulzen en de twee voor naamste hotels afgebrand. De schade wordt op een kwart mlllioen dollar ge schat. Er waren geen slachtoffers. GROOTE BRAND IN MARINE-ARSENAAL TE BUENOS-AIRES Gisteren is in 't arsenaal van de marine te Buenos Aires een groote brand uitge broken, welke zich zeer snel uitbreidde en ontzaglijke schade aanrichtte. Eerst had den eenige hevige ontploffingen plaats, welke in de geheele stad te hooien waren. Korten tijd daarna stond een pakhuis In lichterlaaie. Hoewel onmiddellijk honder den brandweerlieden ter plaatse waren, breidde het vuur zich razend snel uit. Spoedig stonden zes pakhuizen ln lichter laaie. De gebouwen waren gevuld met hout, verfstoffen en levensmiddelen. In een pakhuis waren verscheidene zuurstof reservoirs opgeslagen, welke met luiden knal ontploften. Eerst na eenige uren ge lukte het den brand ln te dammen. DE OVERSTROOMING IN ZUID-SLA VIE. Terwijl uit de berichten tot nog toe niet duidelijk Is gebleken, welk een omvang de overstroomingen in Joego-Slavië had den aangenomen, schrijven de bladen thans algemeen, dat een dergelijke ramp zonder voorbeeld ln de Joego-Slavische ge schiedenis is. De „Vreme" schrijft over „een nieuwe zee", die tusschen Belgrado en Grood over een lengte van 200 K.M. Is ontstaan. Uit deze waterwoestenij steken nog slechts de daken der hulzen van steden en dorpen als eilanden omhoog. Uit een vliegtuig gezien lijkt geheel Sla- vonlë een reusachtige archipel, met dui zenden eilanden en kanalen. De bevolking heeft zich niet overal in veiligheid kunnen stellen. Duizenden men- schen zitten nog opgesloten in hun huizen, den honger en wanhoop ten prooi. SPION GEARRESTEERD. Op het oogenblik, dat hij den trein naar Duitschland wilde nemen, heeft de politie te Straatsburg een spion gearresteerd, die in het bezit bleek te zijn van documenten betreffende dc vestingwerken ln het gebied van Wissembourg. BEMANNING GERED. Het Hapagschip „Kulmerland", dat zich op de uitreis naar Oost-Azië bevindt, heeft gisteren ter hoogte van Vigo de uit 23 personen bestaande bemanning van hel lek geslagen en daarna gezonken Letland- sche stoomschip „Selonlla" opgepikt. Het motorschip „Kulmerland" zal de geredde equipage te Genua aan land zetten. DE SPOORWEGRAMP VAN BIA TORBAGY Het gerechtshof te Boedapest heeft uit spraak gedaan ln de zaak van de nabe staanden der slachtoffers van de spoor wegramp Bia Torbagy tegen den staat en heeft de nabestaanden in hun eisch on ontvankelijk verklaard. De spoorwegen, zoo wordt gezegd, zijn tot geenerlel schade verplicht daar de ramp ts veroorzaakt door den aanslag van Matuschka en daardoor de spoorwegleiding geenerlei mogelijkheid had, dien te verhinderen. RECLAME. naam ion Utn 'QUI moil 8108 GEBOREN. Paulus Wilhelmus Josephus Marie zn. v. P. P. de Bruin en Crh. G. Kienen - Hette Ate zn. v. C. Meinema en A. Stam. OVERLEDEN. J. Kramp wedn 67 j. T. Nederlof dr. 2 j. W. Spies m. 71 j. J. de Moed Slijk vr. 69 j. P. OuwerkerkSirag wede 86 Jaar. o GEVESTIGD L. Bonte, loopknecht, Kaarsenm.str. 7 G. Th. Brandt, bankwerker, Leeuwerlk- str. 4 0. van Donkersgoed, chemigraaf, Schelpenkade 55a A. Dunnebier, Witte Rozenstr. 58a J. H. Glas, graanhande laar, Prlnsessekade 5 M. Goudenburg, winkelbediende, Haarlemmerstr 126 S. Goudenburg, koopman, Haarlemmerstr. 126 J. L. de Graaf, slager, Os en Paar- denl. 43 M. Hellevoort, kellner, Haar lemmerstr. 299c P. J. F. Homborg, smid Bakkerkorffstr. 9 J. M. BuysHoogtij- ling, v. Oldenbstr. 42 L. SzaboB. Kor- vath en fam.. Jan Vossenst. 46 G. J. TardyJanssen, Lange Mare 96a L. Fortuljn Droogleverde Jong, Mariën- poelstr. la W. R. Kramer, loswerkman, Lange Mare 96a P. Lodder, bankwerker, de Genestetstr. 4b C, K. A. Offenberg, winkelbediende, J, de Wlttstr. 16 G. J. Oostveen, coiffeuse, G. Doustr. 95 H. Ouwehand. Waart 5 B. van der Pluljm Queens, Geeregr. 23 J. C. Ranselaar, dienstbode, Kijfgr. 13 H. van Rossum en fam„ logementhouder, L. Mare 96a F. Schischewskl, dienstbode, Haarl.str. 163 J. Speckmann, dienstbode, Clarest. 18 G. van Wijkvan den Tol, L. Mare 96a H, J. Verdegaal en fam., Ilooigr. 29 A, F. Verstraaten, hotelbediende, Da Costastr. 35 I. J. P. Beekenkamp—Visset Hogerbeetsstr. 5 A. de Vries, onder ma chinist, Morschweg 77a C. Vljlbrief, dienstbode, Sophiastr. 61b P. J. Weenink en fam., kruidenier, Kloksteeg 13 W. A Zieseniss, as3 inst. Kern, Wasstr. 28 M. J. Verhoeven—van der Zwaan Bethlehem- hof 1 VERTROKKEN. Vraagt de echte Poeder» en TablettenI Echt rqn re alleen rranneer op de verpakking de naam van den labrikant In nevenstaande handteekening voorkomt J. van den Berg, Alphen a.d. Rijn, Ouds- hoomschew. 108 H. L. C. Bik. Breda, Leeuwerlkstr. 4 C. M. Knottenbelt van Blom, Sperabaja M. A. van der MolentenBruggencate, Utrecht, Fr. Hals- str. 26bls M. Crama, Wassenaar, Rljks- str.weg 324 G. C. du Crolx, Sassenheim Molenstr. 15 I. Damsté, N.O. IncUë W P. L. van Eek. Oudenbosch. Kaaistr. A 214 W. J. C. Eichhoff en fam., Amsterdam, Haarlemmermeerstr. 112 III W. F. Florijn en fam.. Boskoop, Emmakade 40 D. A. Franke, Haag, Noorderbeekstr. 173 L. C. Fritzlus, Bruinisse J. L. Goddiin en fam. Oegstgeest. L. Morschweg I. Gonschijk, Breslau, Mahlergasse 35 J. H. L. Haan. Noordwijk. J. J. H. de Haas Maastricht, onder de bogen F. B. H. van den Heuvel, Rijnsburg, Koestr. Hofje 17 A. OvervlietHoek en fam., Sassen heim, Gouverneurlaan G J. van Kam pen, Alkemade, Rijpwetering G, Kenter, Hoorn, Gerritsland 24 A. Kessels. Am sterdam, Mercatorstr. 41 I R. M. Koe dijk, Noordwijk, Huis ter Duinstr. 35—37 W. Lagers Haag Fred. Hendrikl, 12 A, J. M. Leewens, Wassenaar. Hoogeweg 2 A. Luttekes. Oegstgeest, Wilhelmina- park 13 F, J. van der Mark, Voorscho ten, Leidscheweg 212 J. M. H. van Mierlo, Amsterdam, Vossiusstr. 22 boven A. M. Mulkens, Gllze en Reijen A. Oosters, Oegstgeest E. C, Overvliet, Amsterdam, Marnixstr. 358 E. van de Pol en fam. Ede, Dorpstr. A. Posset, Berndorf P. A. Piinacker Hordijk en fam.. Oegst geest, Wilhelmlnapark 13 G. Roelofs, Haag, Joubertstr. 74 C. A. Rutgers, Haarlem. Kinderhulsvest 5 H. Schwan, Amsterdam, Aalsmeerweg 31 hs. E. Spielmann. Essen J. van der Steen en fam., Assendelft, Dorpsstr. 639 A. van Swet. Schiebroek. Buitenzorg 13 J. W. M. van Swet Schiebroek, Buitenzorg 13 W. J. Tieleman. Haag, Vaillantlaan 60 C. van der Velden, Rotterdam, Hoofd- steeg H. Verweij. Haarlemmermeer, Sloterweg 491 B. der Weduwen. Haag, Vaillantlaan 60 E. M. van Woudenburg, Oestgeest, Schoólstr. 2 H, S. Wijsman en fam., Oegstgeest, Javastr. 26. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Nauwelijks is verschenen de nieuwe be paling, welke Inhoudt dat het bultenland- sche vleesch in ruimere mate ons land zal kunnen binnenvloeien, of we zien opko men tegen dezen nieuwen maatregel en zeker niet ten onrechte, want is het eigen lijk niet droevig, dat. terwill de vleesch- prijzen en in het bitzonder de varkens- vleeschprtjzen hier te lande nog steeds dalen tot op een ongekend prijsniveau, men er van hoogerhand toe is overgegaan om deze debacle nog verder in de hand te werken. Indien het werkelijk er van komt dat binnen een 14 dagen weer een 700 tal Deensche runderen op onze vleeschmarkt worden gebracht, dan beteekent dit wederom een groot verlies voor de vee- weiders hier te lande, al zijn de magere koeien dan ook goedkooper ingekocht als vorig jaar. Van deze week zijn de slachtveemark- ten al weer wat flauwer. Kalveren hadden evenmin een belangstelling, die de prijzen kon doen houden. Wolvee niet beter en de varkensmarkt doet de deur dicht. Vele werden voor 9 a 10 cent per pond verkocht. Prima varkens van 300 pond voor soms nog geen f.30. Is er dus behoefte aan vleeschlnvoer? Het antwoord ligt voor de hand. VAN DER S. Uitgesproken: P. van Egmond Lzn„ te Rijnsburg, Lange Vaart 82 Rechter-comm. mr. G. H. B. van den Boom: curator mr. G. H. E. Nord Thomson, te Lelden. AALSMEER. A. V. R. O.-Concert. In hotel „De 111 Kolommen" heeft het volledig A.V.R.O.-orkest, onder leiding van Nico Treep, een concert gegeven, terwijl mevr. Lotti Sleurs eenige liederen zong. De heer W. Vogt was inede aanwezig en hield een korte rede, waarbij hij de moeilijkheden releveerde, waarmee de A.V.R.O. te kampen heeft. Een eigen om roep (Gleïchwell nsysteem) b ijft het doel dezer organisatie. Het concert slaagde uitstekend: niet minder is genoten van de zang van mevr. Sleurs. Het enthousiasme bij het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, was enorm. Na afloop werden aden medewerkenden blsemen gescioik.n, „Het Witte Kruis." Zuster Roobol, gedurende vele jaren als zoodanig aan „Het Witte Kruis" alhier verbonden geweest, heeft zich genoodzaakt gezien, om gezondheidsredenen haar ont slag aan te vragen, wat Inmiddels eervol werd verleend. Naast Zuster Vink heeft het bestuur nu als tijdelijk plaatsvervang ster aangesteld Zuster van der Meer, die ook reeds eerder hier plaatsvervangster is geweest. Vakonderwijs. Dank zij den geldelijken steun der ge meente en de samenwerking van den Modernen en Chr. Besturenbond, is thans de weg gebaand tot het geven van vak onderwijs aan werklooze arbeiders, zoowel in den land- en tuinbouw als in de bouw vakken. Een flink aantal arbeiders heeft zich voor de verschillende cursussen, die nu Donderdag aanvangen opgegeven, welke in „De Oude Veiling" zullen gehouden worden. Op naar Zeist! Niet minder dan een 5-tal muziek- en zangvereenigingen alhier, n.l. „Sursum Corda", „Chr. Mannenkoor", .Halleluja", „.Zang en Vriendschap" en „Aalsm. Koor- vereeniging" hebben besloten deel te nemen aan het Groot Nationaal Muziek- en Zang concours tc Zeist, op 27 en 28 Juli a.s. RECLAME. KATWITK. DE INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. De formatie van den stoet. Omtrent de plechtige installatie van mr. W J. Woldringh van der Hoop, welke ge lijk gemeld, morgenmiddag zal plaats heb ben. vernemen wij nog de volgende bijzon derheden: De burgemeester wordt met zijn familie per auto uit Den Haag afgehaald door de heeren E. A. van Daalen. secretaris van het Comité en den heer A. Korpelshoek. Aan de grens der gemeente Katwijk a. d. Rijn. zullen bloemen aangeboden worden door de jongedames R. Dubbeldam en A. Veltkamp, dochters van de beide wethou ders. Hleron wordt de stoet, bestaande uit 14 rijtuigen, geformeerd als volgt: le rijtuig: de Inspecteur van politie, de heer J. H. v. d. Wijngaart: 2e rijtuig: dit wordt voorafgegaan en gevolgd telkens door twee agenten te paard. Hierin nemen plaats de burgemeester met zijn familie, alsmede de voorzitter der commissie van ontvangst ds. W. M. A. Kalkman. Derde rijtuig: weth J. Dubbeldam met echtge- noote en weth. C, A. Veltkamp met zijn dochter mej. A. M Veltkamp. Vierde rij tuig: de gemeente-secretaris de heer D. C. O. Boekhoven met echtgenoote en de heer en mevrouw André de la Porte. schoon ouders van den burgemeester. Vijfde rij tuig: mevr. BruinsWoldringh van der Hoon en de heeren P. Meerburg. A. Kor pelshoek en André de la Porte Jr. Zesde rijtuig: mej. André de la Porte, mej. R. Dubbeldam éh de heeren H. W. Grimber gen en C, van Tongeren. Zevende rijtuig: mej. De Visser, mej. A. Veltkamp en de heeren H. Parlevllet en dr. J. Hueting. Achtste rijtuig: mej. Harmens, dr. Wol dringh van der Hoon en de heeren J. Vol- beda en D. Meerburg. Negende rijtuig: de heeren C. den Duik. C. de Best. W. Cas- pers en A. van der Heyden. Tiende rijtuig: de heeren A. van Rijn. W Kulk. J. v. d. Perk P. Guyt. Elfde rijtuig: de heeren J. Vink. Nle. Bos. B. J. Dükdrenth en A. Was senaar. Twaalfde riitulg: de heeren L. v. d. Zwan. D. van Riessen. dr. J. Eikelen boom en P. A. van Rossem. Dertien,de rij tuig: de heeren M. v. d. Bent. G. van Duyn dr T Lodder en J. A. Collitte. Veertiende rijtuig: mr. J. H. C. Heysse en echtgenoote en de heer E A. van Daalen. secr v. h. Comité. Het verdere verloop der plechtigheden is reeds door ons uitvoerig gepubliceerd. De firma H. P. Bloot en Co. heeft van het college van B. en W. de goed keuring verkregen om de installatie van burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop en de rede van den voorz tter der commissie Aan ontvangst, ds. W. M. A. Kalkman, im te opreken in het „Hotel du Rhin", plaatselijk door de Radio-cen trale uit te zenden. NED KABELFABRIEK TE DELFT. Uit het jaarverslag der N.V. Ned. Kabel- fabriek te Delft blllkt dat de winst heeft bedragen f. 1 322 091 (vor iaar f 2 231 511). Dividend 17 pCt. (vorig Jaar 25 pCt.) KATWITK AAN DEN RITN. - Dat de bewaarschool alhier te klein is, bewijzen wel de vele teleurstellingen voor de aanvragers tot het plaatsen hunner kinderen. Alle olaatsen. 70 in getal, ztln reeds bezet. Vele aanvragers moesten worden afgewezen. begint bet. U niest, krijgt rillingen, U bent verkouden. Neem! direci bij de eerste versdiijn. selen Aspirin-Tabletten, welke -■ LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. Burger, gekomen van Hoorn, Heereweg 448a J. A. Bouma van Sassenheim, Molenstraat 9 J. J. v. Rijs- sel van Haarlemmermeer, Poelpolder la L. J. M. v. Grieken van Osse, Heereweg 84 S v. Heerd en gezin van Haarlem, Heereweg 200 N. W. Castien en echtgen. van Bloemendaal, Broekweg 37 P. J. Turnhoutv. d. Burg van Noordwijker- hout, Broekweg 33. Vertrokken: Mej. G. Schrijver naar Sas senheim Mej. H. W. v. Oosten naar Haarlem Mej. P. Bliek naar Aalsmeer Mej A. M. Hoogkamer naar Haarlem mermeer Mej. A. Hoogkamer n. Haar lemmermeer P. Vijzelaar naar Apel doorn WC. Burggraaf naar Rijssen C Dietz naar Warnsveld Mej. J. M. v. Nobelen naar Noordwijkerhout J. W. v. Nobelen en gezin naar Noordwijkerhout Wed. Ch. Eigenbrood naar Tiel. Wegvcrbetering. In het buurtschap „De Engel" heeft men de tramrails ongeveer 3 meter oost waarts verlegd waardoor een groote weg- verbreeding tot stand kon komen, 't Is te hopen dat het aantal ongelukken nu ook zal gaan afnemen. Parkeerverbod. Op het „Vierkant" is voor de bollen- Zondagen een parkeerverbod uitgevaar digd. en de pijnen verdrijven. de wereld ut op den oronjeband. Prijs 15 ch Met dankbaarheid gewaagt ha selijk Crisis comité dat de wek lijk brengst der collecte gisteren i van f. 106 heeft bedragen. KATWITK AAN ZEE. Stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 720 werkzoekenden, zijnde: 13 varensgezellen, 162 vlsschers, 31 kuipers, 1 autolasscher. 11 stokers, 13 binnenschippers, 1 machi nist, 3 mandenmakers, 1 kistenmaker, 1 monteur, 1 ijzerwerker, 1 scheepmaker, 2 chauffeurs 1 magazijnbediende, 79 grond werkers, 18 opperlieden, 22 metselaars, 24 timmerlieden. 7 schilders, 158 losse arbei ders, 7 fabrieksarbeiders, 149 landarbei ders. 3 bloemisten, 1 tuinman 1 boeren arbeider 1 kantoorbediende, 1 bakkers knecht; verder staan een zestal jongens ingeschreven. Bij de werkverschaffing werden in totaal 27 personen geplaatst, De restauratie m de wachtkamer van de N. Z. H. T M. alhier, is gisteren ge opend geworden. RITNSBURG. Dc Bloemenhandel. NOORDWITK. Het Plaatselijk Crisis-Comité. Door het aanhouden van den crisis toestand ontstaat in den laatsten tijd ln vele gezinnen een nijpend gebrek aan kleedlngstukken, schoeisel en beddegoed. Het dagelij ksch bestuur van het crisis comité ls daarvan zeer wel op de hoogte, doch kon met de beperkte middelen waarover het beschikt er niet aan den ken de menschen aan deze artikelen te helpen. Toch wil het comité trachten ook in deze richting iets te bereiken. Het heeft daarom eenige ingezetenen uitgenoodlgd en bereid gevonden een sub-comité te vormen, hetwelk zal trachten zooveel mo gelijk gebruikte doch nog in goeden staat zijnde kleedlngstukken enz. te ver zamelen om ze daarna te kunnen uitdee- len aan diegenen, die er het meest be hoefte aan hebben. Een ieder heeft nog wel lets m de kast hangen of liggen dat nog wel bewaard wordt, doch waarschijnlijk nooit meer ge bruikt zal worden. Een leder zie zijn kasten eens na en als men wat vindt, dan ls een klein berichtje aan een der leden van het sub-comité voldoende om het te doen afhalen. Voorloopig bestaat dit uit Mevr. de Regt- Breeloftspark 17 en de heeren L. Bak ker, Scheventngschestraat 39 en H. van Bourgondlën. Kerkstraat 36. Verslag Commissie wering van School verzuim. Blijkens het verslag over 1931 van de commissie tot wering van schoolverzuim werden over het jaar 1931 van den in specteur van het L. Onderwijs 271 opga ven van schoolverzuim ontvangen. 252 personen werden door de commissie op geroepen, terwijl naar de meening der commissie 84 verzuimen als geoorloofd konden worden aangemerkt. Het verzuimen-cijfer is gedurende de zomermaanden in onze gemeente altijd vrij hoog, als gevolg van het ballenrapen op de tennisbanen De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik nog 423, waarvan er 106 zijn te werk gesteld bij de gemeentelijke werk verschaffing. Een verontrustend ver schijnsel is wel, dat het aantal werkloo zen ondanks het voorjaar nog zoo weinig vermindert. Gevonden voorwerpen. Een dames handschoen. bruine actetasch, heeren polshorloge met riempje, zwarte foto- tasch. grijsbruine dames-portemonnaie. met inhoud, bruine dameshandschoen, alpacca beursje met inh.. nikkel horloge, roode muts en kinderhandschoen (grijs). Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 u. n.m.ten Folitiebureele te Noordwijk-Blnnen. De heer W. alhier deed bij de politie aangifte dat door de auto H 46129, be stuurd door den heer G. te 'sGravenhage bij het achteruitrijden zijn benzinepomp is aangereden, waardoor deze ernstig is beschadigd. Naar wij vernemen stellen B. en W. aan den Raad voor de belasting op too- neelvertooningen en vermakelijkheden tot geen hooger bedrag te heffen dan 10'/o van de entrée's. Bij den raad is ingekomen een adres van het Palacehotel en andere zaken aan den Noord Boulevard, waarbij wordt ver zocht het trottoir aan de zeezijde te leg gen en de autoparken op te schuiven van den zeeweg in de richting van de hotels. OEGSTGEEST. Het B'oemenmagazijn „De Beukenhof" aan den Terweeweg, is gisteravond, geheel geiestaureerd, heropend. Het geheel "maakt een nog meer artistieken indruk dan voor heen Een speciale afdeel'ng voor glas- en aardewerk Is er aan toegevoegd, onder gebracht in het kunstzinnig gearrangeerde ..opkamertje" dat langs een Balustrade te bereiken is. Mooie kaarsenkronen belichten de prachtige bloemenmanden; het gez'cht op de verlichte etalage's is des avonds feeëriek. 't Is misère, 't blijft misère k bloemenhandel. Nu voor export vraag is, drukt ook dit nog op t zen. De aanvoer is nu niet bui groot. Dit ls ln zekere mate nog jé Van buiten komt nog Weinig, aï- Narcissen. Betaald werd per do&i tulpen: Murillo 813 et., Prins y." rijk 813 ct., Theeroos 9—12 et, 1014 ct., Duchesse de Parma li. Couleur de Cardinal 2025 ct., Itfc ct., Herman Schlegel 1015 ct., rity 69 ct., Titlaan 1823 ct., Zon 2026 ct.. Grand due 1 Vuurbaak 1014 ct., Mr. v. d. Hoes cent, Rose luisante 10—14 ct., I 68 ct., Hobbema 1419 ct., Li 710 ct., Farncombe Sanders 1" William Copland 913 ct., Madam lage 10—14 ct.. Le Notre 10—13 a 11am Pitt 913 ct., Elisabeth Narcissen per 100: Laurens Koste f. 1.70, King Alfred f0.35—f0.5S, cus Ornatus f. 0.15f. 0.20, Sir f. 0.40—0.60. O SASSENHEIM. Verkoopïng bollengrondeu. Ten overstaan van den nou Wachter alhier werd in het holé Bruine Paard" bij afslag r 3.34.80 H.A. Bloembollenland met 4 op geplante bloembollen, aan de horstlaan te Voorhout. De perceela den in bod op f. 38900 en werfc mijnd op f. 10 door den heer J. f ning alhier, die dus kooper wei f.33910. Voorts werd verkocht een Bloei schuur met stellingen, kantoor, plaats en grond aan de Floris f straat te Sassenheim groot 8.89 Ar perceel stond in bod op f. 3600 e op f. 1600 afgemijnd door den h« Homan te Warmond, die dus koot- voor f. 5200. Goed afgeloopcn arsenicum-verj' De heer S wilde zijn vrouw de zame hand bieden bij het bereid het middagmaal. In de spinazie wat aardappelmeel, althans dacbe doen, uit een zakje, dat een bu teruggebracht had. Na het eten w der kinderen onpasselijk. Men os" de oorzaak en kwam tot de conclué vader een zakje met arsenlcun spinazie gedaan had. Onmiddelliji geneeskundige hulp ingeroepen; mocht gelukken ernstige gerolge voorkomen Hoewel het geheele t 14 personen bestaande, ongesteld t weest, bestaat er nu geen lew meer. Moge dit een les zijn, ook voa": voorzichtig met dergelijke te zijn! o VOORHOUT. Vergadering R.-K. Hanze. De plaatselijke Hanze-VereenlgkU onder voorzitterschap van den he«* Schulte gisteravond een algemeens vergadering. De notulen der vorige vergadert»! den onveranderd goedgekeurd, de komen voorstellen voorgelezen. Vervolgens kwam de voorzitter E voorstel om namens de afd. Voort: den Centralen Raad het voorste! dienen om een plattelandsafger in het hoofdbestuur te doen verb Hierin zitten uitsluitend stadss!? digden. De heer Heerings opperde bedeno in verband met den korten tijd va»l bereiding en wees er op, dat ooïjj stad veel kleine middenstanders^ onder dezelfde omstandigheden air B het platteland. De voorzitter zou echter oosïj hoofdbestuur de stem van het p1 willen hooren. Daarin hebben tot nog toe bijna tend groote zakenmenschen zlttB* eenige discussie werd het voorstel w voorzitter aanvaard. t Vervolgens werd overgegaan to spreking der winkelsluitingswet. DJ 't zitter deelde mee, dat er een grooa bestaat, dat deze definitief met 1 Voorhout in werking zal treden, onj derd zooals deze bij de wet ls schreven. Met dien verstande dus. de week alle winkels om 8 uur si* gesloten moeten zijn en Zondapj geheelen dag. met uitzondering bakkers en melkboeren, die dien da,- J open mogen zijn. Jf Eenige discussie volgde omtrent «M van publicatie van dezen maatregel i slotte werd besloten een circulaire n-j ingezetenen te zenden. J Tot afgevaardigden naar den ce»;'ï Raad worden na bestuursvoorstel clamatle benoemd de heeren P en N. de Wolf en als plaatsvervaa/-j heeren B. Verster en M Jansen. De heer P. N. Vester deelde mede. boeken van den penningmeester bevonden waren. J Na de rondvraag sloot de vooral»! vergadering met een Christelljaen F1 RECLAME.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6