officieele kennisgeving 73*te Jaar?an? DINSDAG 19 APRIL 1932 No. 22110 'iJlmmner bestaat uit DRIE Bladen eerste blad. Leidsch Crisis-Comité. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Pr regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen „üntscbappeD van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle a6e. -.—nar, sr m» ner repel Kleine Advertentlën en Zaterdags 50 Cts. advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën Üi ïLrri bil vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. 7n maximum aantal woorden van 30. volgens postrecht. Voor eventueele opzending van SflBR5 10 cts porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:; Voor Lelden per 3 maanden f.2.35, per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f.2.35 4- portokosten. Giro No. 188690. Door ons werd ontvangen: Jndelijksche bijdrage Gem, Kwcek- Ff. 9.55. :tn|BBIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. 'et^Hgemeester en Wethouders van Leiden ■EEMHgen bij deze ter algemeene kennis: dat In het jaar 1932 zitting zal worden [ehouden voor den herijk van maten en ;ewichten in het lokaal van den ijk aan e lammermarkt op 9. 10, 11. 12, 13, 17, 18, 19 20 23, 24, 25, 26, 27, 30 en 31 Mei, 2,'3, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24 en 27 Juni telkens van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Ten gerieve van belanghebbenden zul len [briefjes worden uitgereikt, vermel- lende het tijdstip, waarop de mated en ewichten ten herijk kunnen worden aan- HBflen. Men boude zich, in zijn eigen belang, jn dit tijdstip! ZB, die onverhoopt, geen briefje moch- ™?ontvangen, kunnen hunne maten en Jfchten ten herijk aanbieden op 23, "t'pi en 27 Juni. t| belanghebbenden worden er voorts op :evtezcn: le. dat de voorwerpen droog, schoon en '""ÏBïrij. de ijzeren gewichten met lijnolie, al ol niet vermengd met zwartsel, inge- :n en de ijzeren maten geverfd fvan >n en van onderen gemenied, de bui- jde van den romp grijs of zwart ge- moeten zijn; dat de maten en gewichten vóór 1 Iber 1932 gestempeld moeten zijn met tter g en dat er, bij verzuim of ver- iering om van de zitting gebruik te Jen, nog gelegenheid bestaat maten en (chten te laten herijken aan het ijk- jStoor te 's-Gravenhage, Varkenmarkt Welken Maandag en Dinsdag van 9—12 1—3 uur; 3e. dat de maten en gewichten,welke zijn gestempeld met 't afkeuringsmerk niet in winkels e. d. mogen worden - teruggebracht; 4«. dat ten bate van 's Rijksschatkist 'j Betaald moet worden voor het onderzoek derimaten en gewichten (ijkloonl en voor hetBusteeren van gewichten (justeerloon) 5Jdat de milligramgewichten niet op de nerjjkzitting, maar alleen aan het ijkkan- herijkt kunnen worden. (Opzending perlpost, franco, met insluiting van een 'BW®™'!5 tot een bedrag, overeenkomende meïde som van 10 cent voor elk gewicht. Ooftis mede te zenden de gezegelde enve- uigegeven bij de vorige verificatie, de gewichtjes anders aan de eischen, - gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen). Burgemeester en Wethouders voornoemd, A VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester, jj "N STRIJEN, Secretaris. I iiden, 19 April 1932. 8089 STADSNIEUWS. fBïJAARDAG Z.K.H. PRINS HENDRIK. Z TlfHeftjennshHclrtaiiden verjaardag van alle 'ownwappert heden van cuule wnnin geb°™^ en tal van parti- (ywii I de trams natlonale driekleur, wet de gebruikelijk* Wer têr^tèdöl? r*iden. Overigens vindt e geen feestelijk betoon plaats. LEIDSCH CKISlS-COMITé. Kosteloos vakonderricht. Keidwh'crisS „het- voornemen van het deelneming eêrfm'm 0I?' by jeugdi«e u-<SL? cursus te openen voor i8-24'iaan S,0026 vaküeden (leeftijd vakonderwijs Tfjar elejnentair theoretisch bouwvak^rtóderl drie dagen ochtenduren"van ao ?°.rcien gegeven in de lokalen van he? 12 uur 111 eenig» Suientlarum rul ,£:nootschap Mathesis kerkgracht dfart^?' gabouw Pieters- genoemd genontsehe .r et bestuur van baar gesteld n» kosteloos beschik- loozen cursus won.ellen' 1116 dezen koste- den verzocht ?ieh te bez°eken, wor- ?elden, aan het J°v,°r lnscbrT;vmg aan te tersirerkgracht 2,uw van M.S.G., Pie- St*SteSlViK; VEERTIG-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER J. G. BRUYNSTEEN. Een hartelijke huldiging. De heer J. G. Bruynsteen. Gisteren was het veertig jaar geleden, dat de heer J. G. Bruynsteen, bedrijfs leider van de firma Peek en Cloppenburg alhier, in dienst trad. In verband hiermede wapperde gisteren de vlag van het filiaal aan de Breestraat, terwijl de zaak eenigen tijd gesloten was. Onder de velen die gekomen waren om den jubileeremden bedrijfschef geluk te wenschen. zagen wij onder meer den pre sident-commissaris, den heer Schroder, de heeren W. en Th. Peek, commissaris sen, den heer Twaalfhoven, procuratie houder, den heer Hemfling, adjunct-direc teur en voorts de chefs van alle filialen hier te lande, en het winkel- en overige personeel van het Leidsche filiaal. Nadat aan mevrouw Bruynsteen bloemen waren aangeboden, voerde als eerste spreker op de daartoe ingerichte bovenzaal de pro curatiehouder, de heer .Twaalfhoven na mens directie en commissarissen het woord. Spr zeide, dat algemeen de hoog ste waardeering wordt gekoesterd voor hetgeen de heer Bruynsteen gedurende de afgeloopen jaren in het belang der Iirma heeft gedaan. Spr. kon zich die waardee ring goed begrijpen, omdat hij zoovele jaren met den jubilaris heeft samenge werkt en uit dien hoofde weet. dat de heer B. is voortgekomen uit de oude school, waarin de eigenschappen trouw, toewijding en liefde voor den arbeid tot ontwikkeling werden gebracht. Het is uw groote verdienste, aldus spr., dat gij altijd aan deze beginselen hebt vastgehouden, waardoor ge een levend stuk van Peek en Cloppenburg zijt geworden. Uit dankbaarheid en waardeering voor de wijze, waarop de heer B. in Leiden de zaken heeft behartigd, bood spr. hem een slaapkamer-ameublement aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat hij nog lange jaren voor de firma behouden mag blijven. De president-commissaris, de heer Schroder bracht mede namens den direc teur-generaal, den heer Bartel, die door ziekte verliinderd was aanwezig te zijn, de hartelijke gelukwenschen over en zeide te hopen, dat het Leidsche filiaal onder zijn leiding voortdurend in bloei zal toe nemen. De adjunct-directeur, de heer Hemfling, sprekend namens de collega's, zeide, dat allen trotsch zijn op den heer Bruynsteen, die door zijn hooge plichtsbetrachting, onverwoestbare energie en groote werk lust een voorbeeld voor allen is. Van harte wenschte hij hem toe, dat hij nog vele jaren aan liet hoofd zal staan van een nog grooter en schooner filiaal van Peek en Cloppenburg in Leiden. Spr. besloot met de aanbieding van twee fauteuils. Namens het winkelpersoneel bood de heer van Zuiden onder betuiging van eerbied en hoogachting een schilderij aan, terwijl het overige personeel bij monde van den heer van Vliet aan den heer B. een schemerlamp en aan zijn echtgenoote bloemen schonk De jubilaris heeft daarna allen be dankt voor de uitingen van sympathie en waardeering. welke hem veel goed heb ben gedaan. Een groot deel van den hem toegezwaaiden lof wijst hij evenwel terug naar de directie, waarmede hij steeds in de prettigste verstandhouding samen werkte en naar het personeel, dat met grooten ijver en voorkomendheid zijn plichten waarneemt. Tenslotte werden ververschingen aangeboden, waarna he* bedrijfsleven zijn gewonen gang hernam. AUTO-ONGELUK PROF. G. WISSE. Toen prof. G. Wisse van Apeldoorn, onze oud-stadgenoot, Zaterdagavond om streeks 9 uur van Dordrecht, waar hij Vrijdagavond een rede had uitgesproken zich naar Papendrecht begaf, waar hij des Zondags zou voorgaan in den dienst des Woords, kwam de auto, waayin hij ge zeten was. door het slechte uitzicht op den Groene Dijk te Dordrecht in botsing met een auto, die uit een zijlaan kwam. Dit ongeluk liep beter af dan men had kunnen verwachten. De auto's werden zwaar gehavend en moesten worden weg gesleept, maar de inzittenden kwamen met hevigen schrik vrij, behalve de pro fessor, die een kleine verwonding aan zijn hoofd bekwam. In een andere auto heeft hij later zijn reis voortgezet. Prof. Wisse heeft Zondag niettegen staande hij niet geheel wel was, beide malen kunnen voorgaan in de prediking al zag hij zich genoodzaakt de diensten te bekorten. LEIDSCHE SPAARBANK. Jaarverslag over 1931, Aan het verslag over 1931 van de Leid sche Spaarbank opgericht door departe ment Leiden der Mij. tot Nut van 't Al gemeen is het volgende ontleend: Dat dit jaar de terugbetalingen de in lagen met een aanzienlijk bedrag hebben overtroffen, behoeft geen verwondering te wekken. De algemeene malaise heeft zoo wel invloed .op de inlagen als op de te rugbetalingen gehad. Hierbij is echter nog een iactor in het geding gekomep, welke grooten invloed op het bedrijf der bijzondere spaarbanken in het geheele land heeft gehad. Het publiek was zenuw achtig. Bij elke storing in 't publieke leven hetzij financieel, hetzij oeconomisch, werden gelden teruggehaald, die later wanneer de rust was wedergekeerd, weer voor een gedeelte werden teruggebracht, doch voor het grootste deel werd opgepot of op andere wijze belegd. Trots den ach teruitgang van het tegoed der inleggers in dit jaar is het bedrijf der spaarbank kerngezond en er wordt niet aan getwij feld, dat bij verbetering van den alge- meenen toestand, de inlagen wederom zullen stijgen. Het te goed der inleggers bedroeg op 1 Januari 1931 f. 9.033.069. die vermeerderde door inlagen met f. 6.129.242, door rente bijschrijving met f. 281.063, totaal f. 15.448.375; door terugbetaling vermin derde het te goed met f. 7.367.271, saldo f. 8.081.104, terwijl werd overgebracht naar reserve niet opgevraagde posten f. 673, zoodat het tegoed per 31 December 1931 bedroeg f. 3.080.431. In effecten werd voor een waarde van f. 744.246.05 belegd. Een bedrag ad f. 404.051.88, berekend naar de balans- waarde op 1 Januari 1931, werd verkocht respectievelijk afgelost met een bedrag van f. 336.321.25. Voor koersverschillen moest worden afgeschreven f. 694.741.85. Het bezit aan effecten is in de balans opgenomen tegen koersen, overeenko mende met de marktwaarde per 30 Dec. 1931. Het gevolg daarvan was, dat op dit fondsenbezit aanzienlijk moest worden afgeschreven, hetgeen gedeeltelijk is ge schied ten laste van het over 1931 be haalde overschot op de exploitatie en ge deeltelijk ten laste van de reserve. De waarde der effecten bedroeg op 1 Jan. 1931 f. 3.381.415, gekocht werd voor f. 744.246, voordeellg overschot bij uitlo ting en verkoop f. 1987, voordeelig koers verschil f 3346, totaal f. 4.630.994. Afgelost en verkocht werd voor f. 336.321, nadeelig verschil bij uitloting en verkoop f. 69.717, nadeelig koersverschil f. 698.088, zoodat het saldo effecten per 31 December 1931 bedroeg f. 3.526.867. Het voordeelig be- drijfssaldo bedraagt f. 125.370. Het saldo der reserve voor koersver schillen bedroeg op 1 Jan. 1931 f. 207.705 en moest geheel afgeschreven worden ten gunste van het koersverschil op effecten. Het kapitaal der .reserve op 1 Januari 1931 ad f, 907.583 werd vermeerderd met de rente ad f. 41.150, doch moest voor f. 459.719 bijdragen in de waardevermin dering der effecten van het hoofdkapi taal. Het saldo per 31 December 1931 van de reserve ad f. 489.019, vertegenwoordigt 6.052 pCt. van het inleggerskapitaal en 13.87 pCt. van het effectenbezit der spaar bank. De rente, welke dit jaar gemiddeld van het hoofdkapitaal werd gemaakt, be droeg 4.345 pCt. (V. j. 4.590 pCt.) Op 1 Juli 1931 werd de rentevergoeding aan inleggers wederom tot 3 pCt. terug gebracht. Gedurende het boekjaar werden 54 spaarbusjes meer afgegeven dan terug gebracht. Aan het eind van het boekjaar bedroeg het aantal in bruikleen gegeven busjes 1524. Het daarmede gespaarde be drag f. 45.297.75. Den lsten Maart 1928 werd een afhaal- dienst aan de instelling in werking ge steld. Op dien dag begonnen met 305 aan geslotenen, was dit aantal op 31 December 1928 gestegen tot 905, op 31 December 1929 tot 1206, op 31 December 1930 tot 1451, op 31 December 1931 tot 1475. Het bedrag, dat op deze wijze in 1931 werd gespaard, bedroeg f. 163.129.25 in 64514 posten. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Gemeente-avond. Gisteravond hield de Vereen, v. Vrijz. Herv. haar Gemeente-avond in 't Vrijz.- Christ. Fed.-Huls. De groote zaal was goed bezet met een aandachtig publiek. Na het openingswoord van den voorzitter en het gemeenschappelijk lied, zong mej. A. Wey- dung een Kerst- en een Oud-Hollandsch lied. Ook later op den avond genoten de aanwezigen van haar mooien zang toen ze met den heer Hasselbach aan de piano en den jongen violist Van Zwieten een oud Latijnsch gedicht vertolkte. De voorganger, dr. Boersema, trad als spreker op over: „De ziel van het dier". Hij trachtte antwoord te geven op de vraag: „Kunnen we spreken van een ziel bij het dier?" De vele boeken die de laatste jaren over de dieren uitkomen en veel ge lezen worden, leveren wel het bewijs, dat de belangstelling voor dit onderwerp levendig is. Spreker legde er den nadruk op. dat vooral instinct en ziel niet met elkaar verward moeten worden. Het bleek ook uit de later gestelde vra gen, dat de vele hoorders met belangstel ling hadden geluisterd Na het zingen van een gemeenschap pelijk lied bracht de voorzitter, de heer Moolenburgh, dank aan de musici en den spreker en sloot hij dezen zeer geslaagden avond. LEIDSCHE BESTÜURDERSBOND. Jaarverslag over 1931, Aan bovengenoemd jaarverslag van den secretaris, den heer J. J. van Stralen, dat in druk is verschenen, is het volgende ontleend De omstandigheden, waaronder ditmaal een overzicht wordt gegeven van de ver richtingen van onzen Bestuurdersbond in het afgeloopen jaar 1931, zijn economisch zoo ongunstig als wel zelden 't geval was. De felle crisis, waarvan wij in het vorig jaarverslag melding maakten, heeft zich in 1931 met onverminderde heftigheid voortgezet en heeft een werkloosheid ver oorzaakt, zooals wij die in ons land tot nu toe niet hadden gekend. Deze ernstige crisis stelde onze bewe ging voor een buitengewoon moeilijke en zware taak En we mogen zeggen, dat zoowel landelijk als plaatselijk onze bewe ging deze taak heeft vervuld, zoo goed, als de omstandigheden dit mogelijk maakten. Wij hebben niet nagelaten overal, waar zich daartoe de gelegenheid bood, op de bres te staan voor de belangen onzer aangesloten arbeiders, in het bijzonder die der werkloozen. Niet altijd hadden wij daarbij de vol doening, dat de door onze beweging ge voerde acties ook een evenredig resultaat hadden. In tijden van reactie, als wij thans be leven, moet alle actie geconcentreerd wor den op behoud van het verkregene. Dit geldt zoowel voor de gewone vakactie als voor de crisismaatregelen in het algemeen, al moet elke mogelijkheid om verbeterin gen te verkrijgen met kracht worden aan gegrepen. Noodig is daarbij er telkens weer op te wijzen, dat de verdeeldheid onder de ar beiders een zeer sterk wapen in de handen der reactie is. De bestaande splitsing ln allerlei groepen en richtingen is de voor naamste oorzaak, dat de macht der arbei ders. om te bereiken wat noodig is, vaak te kort schiet. Dit is wel op zeer treffende wijze op nieuw gebleken bij den ongunstigen afloop der textielstaking in Twente. Machtsvorming, in de moderne arbei dersbeweging, ls het parool dat steeds op nieuw moet worden aangeheven. En dan moet dankbaar worden erkend, dat ondanks den ongunst der tijden steeds meerdere arbeiders de noodzakelijkheid van een sterke vakbeweging gaan inzien. Het feit, dat onze vakbeweging lande lijk zoowel als plaatselijk stevig groeit, zoodat onze Leidsche moderne vakbewe ging in 1931 de 5000 leden niet alleen heeft bereikt doch zelfs een flink stuk heeft overschreden, geeft moed om alle krachten ln te spannen om deze ongunstige tijden het hoofd te bieden. Ondanks den slechten economischen toestand in 1931 nam hët ledental der ge zamenlijke afdeelingen met niet minder dan 656 toe, of met 14 procent van het totaal. Deze toename was sterker dan in de belde voorgaande jaren. Immers groei den wij in 1930 met 345 en in 1929 met 517 leden. In deze drie jaren nam dus het aantal modern georganiseerden in Leiden met 1518 toe. Op 1 Janua.ri 1931 telde onze Bestuur dersbond 4603 leden, welk aantal op 31 December was gestegen tot 5259. Tot, dezen groei heeft weder een groot deel der aangesloten afdeelingen bijgedra gen, zij het niet alle in even sterke mate. Van de 32 aangesloten afdeelingen gin gen 19 vooruit met in totaal 637 leden, 8 afdeelingen liepen terug met in totaal 29 leden, terwijl 5 afdeelingen hun zelfde ledental behielden. Vermeldden wij reeds in het vorig ver slag den prachtigen vooruitgang vooral van kantoorbedienden, metaalbewerkers cn textielarbeiders, ook dit jaar liebben deze afdeelingen zich weer kranig onderschei den. De afd. kantoorbedienden steeg in 1931 met 41 leden van 63 on 104. De me taalbewerkers stegen van 647 op 768. een winst van 121 leden. De textielarbeiders echter spanden de kroon door het omhoog brengen van hun ledental van 407 op 579, een toename van 172 leden. Verder mogen genoemd worden de vol gende afdeelingen, die alle een flinke vooruitgane boekten. Ambtenaren (40). Fabrieksarbeiders (47). Overheidspersoneel (65) en Transportarbeiders (51). Door alle organisaties te zamen werden ln 1931 in totaal ingeschreven 1326 nieuwe leden, waartegenover een aantal van 676 werd afgevoerd. In Januari 1931 hadden alle bij den Be stuurdersbond aangesloten organisaties te zamen 933 werklooze leden, terwijl in De cember 1931 dit aantal 1062 bedroeg. Het aantal werkloosheidsdagen, dat in 1930 reeds 98139 bedroeg, steeg in 1931 tot niet minder dan 168.969 dagen. Een enkel cijfer, dat den rampvollen toestand scherp belicht. Ook de uitkeeringen aan werkloozen uit werkloozenkas en gemeentelijke steunver- leening stegen buitengewoon. Aan de werklooze leden onzer afdeelin gen werd in 1931 in totaal uit de werklo zenkassen uitgekeerd f. 180.655,71 (in 1930 f. 99.194,55)De gemeentelijke steunverlee- ning keerde aan onze leden uit f 96.650,90 (in 1930 f.55.898,91). De totale uitkeeringen, alleen aan onze werklooze leden bedroegen derhalve niet minder dan f. 277.306.61. of ruim een kwart miliioen gulden. Het aantal door het Bureau voor Ar beidsrecht in behandeling genomen zaken bedroeg 193, terwijl 47 requester: tegen be lasting-aanslagen werden opgemaakt. Het gemiddeld aantal bezoekers op de zittingsavonden bedraagt ruim 30 p. week. binnenland. De begrafenis van het stoffelijk over schot van dr. J. Th. de Visser (Binnen land. 3de Blad). Invoerbeperking van boter voor den tijd van drie maanden (Binnenland, 3de Blad) Discontoverlaging der Nederlandsche Bank (Financiën, 3de Blad). buitenland. Dc besprekingen te Genève (Buitenl lste Blad). Spanning tusschen Japan en de sovjets in Mantsjoerije (Buitenland en Tel., lste Blaa). Scheuring in de Japansche soc.-dem partij (Buitenland, lste Blad). Vonnis in het proces-Wacker te Berlijn. (Kunst, lste Blad). TEGEN DE A.S. VERHOOGING DER VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. Adres aan den Gemeenteraad. Gisterenavond vond in „In den Vergul den Turk" een protestvergadering plaats tegen de aangekondigde verhooging dei- vermakelijkheidsbelasting, belegd door de vereeniging „Nut en Vermaak" onder voor zitterschap van den heer Van der Steen Hierbij waren talrijke afgevaardigden van diverse plaatselijke vereenigingen en an dere instanties tegenwoordig. Spr. wees er op, dat het te betreuren is, dat de vereeni gingen onderling geen band vormen; dan 2ou de gewraakte 20er wellicht niet ge komen zijn. Hij wees op de groote nadee- len die aan deze belasting zijn verbonden en fnuikend werken. De 4«/„ extra noemt spr. op zich zelf niet zoo erg, doch hij vraagt zich af waar of het einde is. Spr. weet wel, dat de gemeente geld noodig heeft, doch vraagt, waarom dit geld nu juist op deze wijze moet gevonden worden en of men daarvoor geen andere bronnen kan vinden, nu de vereenigingen reeds zoo zwaar getroffen zijn. Spr. noemt eenige vereenigingen die er beter door geworden zijn, o.a. gymnastiek- en buurtvereenigin- gen, doch die, welke zich bfjv. vooral op het gebied van „tooneel" bewegen, zijn zwaar gedupeerd. Spr. zette vervolgens met voorbeelden de werking der wet uiteen en toonde hierbij aan welke groote bedragen afgestaan moe ten worden, terwijl de werking ln hooge mate onbillijk is. Een kaart die voor den kas f. 0.16 waard is, heeft voor den ambte naar echter een waarde van f.0 38, waar naar belasting berekend wordt. Spr. acht het hoogst onaangenaam, dat men, nu een wet nog niet eens een volle 3 maan den in werking is. alweer met een nieuwe verhooging verrast wordt. Spr. wees nog op het feit, dat vereeni gingen nimmer uitvoeringen uit winstbe jag geven. Er moet altijd geld bij; nu zul len de kosten alweer hooger worden. Tevens betreurde hij het, dat slechts wei nig afgevaardigden v. vereenigingen aan wezig waren, doch de tijd van voorberei ding was slechts kort. Tijdens de besprekingen 'kwam nog naar voren, dat dikwijls bij het innen der be lasting met twee maten gemeten wordt, hetgeen wellicht de oorzaak is, dat som mige besturen niet waren opgekomen. Tenslotte werd besloten een adres aan den gemeenteraad te verzenden, waarin tegen cie voorgestelde verhooging der ver makelijkheidsbelasting zal worden gepro testeerd. Het zal ter inzage gelegd worden bij den penningmeester van „Nut en Vermaak", den heer M. A. Susan. Haarlemmerstraat 39—41. Besturen van vereenigingen worden dringend verzocht het aldaar ten spoedig ste te willen onderteekenen, teneinde zoo doende adhaesie te betuigen. Ter vergadering waren aanwezig afge vaardigden der ..Ver. van Vrienden der Sovjet-Unie", E. L, K. en Revue Gezel schap „Oefening baart kunst", „Tot ieders genoegen", Dansinstituut van Leeuwen, Ned. Reisvereeniging, A. W. S. Mannenkoor, Concertgebouw Concordia en „Nut en Ver maak". LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. De leden der Leidsche Radio Vereeni ging kwamen gisteravond in ..Concordia" in een gezellige bijeenkomst bijeen. Te ongeveer halfnegen werd de bijeenkomst met een algemeen welkomstwoord ge opend, waarna een gevarieerd programma werd opgevoerd. Een tweetal kluchten „Hoe de Veldwachter van Ergenshuizen de juffrouw van den knipcursus ten vai bracht" vóór de pauze en „Stotteraars in soorten" na de pauze zorgden voor de onmisbare prettige stemming voor een ge zellige bijeenkomst. Eenige attracties tij dens de pauze vermeerderden deze stem ming zoo mogeliik nog. Een strijkje onder leiding van den heer A. Ranselaar en door de zorgen van den heer Oostveen weer gegeven mechanische muziek, luisterde de pauze's en het bal, dat de gezellige bij eenkomst besloot, op.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1