KARSOTE feuilleton. 738te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 14 April 1932 Derde Blad No. 22106 PARLEMENTAIR overzicht De officieele opening van het „Florapark 1932" Door Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck. NOORDWIJK IN FEESTSTEMMING! Geheimzinnige Inbreker JT^km Saan' XlVKI I'k KAMER. ONTVVERP-EBELS INZAKE DE PACHT-CONTRACTEN. Warner heeft gisteren de behandeling mn het wetsontwerp-Ebels in- V0?rtfl^óórlJanwrt I932 gesloten nacht wake de voor.' OTereenltoms De heei Ebels. heer Ebels was aan de beurt om zijn tsotitwerp te verdedigen. De h (Bïtsoir ■hij was zeer slecht te verstaan. Hij staat, als hil spreekt, met zijn rug naar de pers tribune toe, en had aan het verzoek van de journalisten om op de officieele spreek plaats te gaan staan, geen gevolg gegeven. Nu echter ging een groot deel van zijn rede verloren. De afgevaardigde heeft een overzicht ge geven van de situatie inzake de pachtprij zen om aan te toonen dat er alleszins reden is om den kantonrechter eventueel Kvoegdheid te geven, de prijzen te verla gen. Daarna behandelde hij enkele bezwa ren tegen zijn wetsontwerp. Voor een hoo- ger beroep achtte hij geen aanleiding aan wezig. De procedure moet zoo eenvoudig en zoo goedkoop mogelijk zijn. In Engeland zijn beslissingen als deze zonder meer aan fn persoon opgedragen. Voorts verdedigde [j de samenstelling der crisis-pacht-com- jissies. en de voorgestelde procedure. Hij «handelde verschillende speciale punten, bij de vele ingediende amendementen afzonderlijk terugkomen en stelde in [et licht, dat het hier een tijdelijke nood- laatregel geldt. De heer Oud heeft het ontwerp van zijn irtiigenoot op nog enkele andere punten ■rdedlgd en in het licht gesteld, dat van Regeering een ontwerp als dit niet te rwachten was. Daarom zijn de wijzin- 1-democraten tot de indiening er van lergegaan. Het is echter te verwachten, it de Regeermg thans haar meening zou ggen. De afgevaardigde kwam krachtig tegen de critiek van den heer Braat. ie zelf niets voor de boeren doet. die hier |og geen enkelen maatregel heeft voorge teld, maar voortdurend anderen critiseert, jnnlaats van verheugd te zijn dat die an- :reti althans iets doen. Ook deze spreker telde ln het licht, dat het ontwerp niet leer bedoelt te zijn dan een crisis-maat- :el. Hij verdedigde in den breede den fcridischen kant van het wetsontwerp. I Hierna heeft de Minister van Justitie Bde heer Donner) een enkel woord gespro ken. Hij wees er op dat voor de Regeering het tijdstip om over het ontwerp haar oor- feel te bepalen nog niet is gekomen. In- ïsschen wilde hij wel iets zeggen. Hij leende dan dat ingrijpen in de verhou dingen van het burgerlijk recht een crisis- itregel is, waartoe men eerst bij abso- ite noodzaak moet overgaan. Feitelijk ih is het een afwentelen van de moei- Ikheden op anderen. De Regeering blijft an ook de voorkeur geven aan het recht- freeksch steunen van den landbouw, het- spoedig uit de indiening van nieuwe Mistellen zal blijken. De Regeering moet Ken het ontwerp als het ingediende een ter gereserveerde houding aannemen en F de Kamer de uiterste behoedzaamheid 'len aanbevelen tegenover amendemen- w. die bedoeling en strekking van het «werp nog willen uitbreiden. «a korte repliek van de heeren Braat en Wijnkoop werd hierna het algemeen debat gesloten. Op art. 1 van het ontwerp werden al dadelijk verschillende amendementen ver dedigd. Door den heer Beumei'om de gelegen heid tot het aanvragen van pachtvermin- dering open te stellen tot uiterlijk veertien dagen na het vervallen van een termijn en om te bepalen, dat, zoolang op een ver zoekschrift niet is beslist, de betaling van den termijn voor de helft wordt opge schort. Door den heer Fleskens: om het wetsontwerp niet te beperken tot vóór 1932 gesloten contracten. Door den heer Gose- ling: om het verzoekschrift te doen indie nen voor of op den dag waarop de termijn vervalt, en om te waarborgen dat rechten en verplichtingen van derden niet ge schonden zullen worden. Door den heer Rutgers van Rozenburg: om de indiening van de verzoekschriften te doen plaats hebben tenminste 4 weken vóór het verval len van den termijn. Over al deze amendementen hebben ver schillende afgevaardigden het woord ge voerd, waarbij in het bijzonder de heer Heemskerk waarschuwde tegen een uit breiding van het ontwerp tot alle pacht- contracten. De grens 1 Januari 1932 dien de volgens hem gehandhaafd te blijven. Tijdens de discussie over al deze amen dementen werden verschillende ervan ge wijzigd. eenige ingetrokken, een enkel nieuw werd ingediend, maar tenslotte, en nadat ook de voorsteller van het wetsont werp, mitsgaders de Minister van Justitie, gewaarschuwd hadden tegen uitbreiding van de geldigheid der wet. bleven alleen over het amendement-Fleskens en het (eerste) amendement-Goseling, die resp. met 49 tegen 19 en met 36 tegen 28 stem men werden verworpen. Waarna de vergadering werd verdaagd. HAGENAAR. RECLAME. INFLUENZA EN VERKOUDHEID IN 3 DAGEN GENEZEN. Geheele familie genezen door Karsote. „We zijn met z'n achten en we leden allen aan hoofdverkoudheid en droge keel. We hadden reeds van alles geprobeerd, echter zonder succes. Maar door Karsote verdween onze influenza in 3 dagen. We zijn er verrukt over en zullen zorgen altijd een flesch Karsote in huis te hebben." Mevr. A. M. Karsote Inhalatie is een aangenaam, nieuw bacteriën-doodend middel, dat 12 waardevolle bestanddeelen bevat en tevens volkomen onschuldig in 't gebruik is! U sprenkelt slechts 10 tot 15 druppels Kar sote op een zakdoek en ademt de aange name dampen in. In een paar minuten opent Karsote de verstopte neusgaten, verwijdert 't slijm achter uit de keel en maakt een eind aan het hoorbare adem halen. Hoe vat U toch die verkoudheden? Gewoonlijk door infectie van anderen. Be schermt 0 in het vervolg door altijd het handige zakformaat Karsote bij U te heb ben! Sprenkelt alleen een paar druppels op een zakdoek en ademt dit in als U op druk-bezochte plaatsen en overal waar gevaar is voor infectie, bent. De wezen lijke bacteriën-doodende werking van Karsote op verkoudheid-veroorzakende bacteriën wordt getoond in de volgende diagrammen (microscopische afbeeldingen) Fig. 1 toont de ontwikkeling der bacte riën bij 't begin van de ziekte. Fig. 2 laat de groote toename der bacteriën zien na 24 uur. Fig. 3 hoe in nog géén 10 minuten de Karsote-damp alle bacteriën vernie tigd heeft. 7716 Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a f. 0.90 PEE FLACON (ZAKFORMAAT) en f. 1.50 per flacon (2 x de kleine maat). Imp.: N.V. Rowntree Handels Mij., Hee rengracht 209, A'dam-C. Hedenmorgen heeft in het feestelijk be- i vlagde Noord-Binnen, door Zijne Excel lentie den Minister van Binnenlandsche Zaken Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, de officieele opening plaats gehad van het „Florapark 1932", waaraan wij reeds eenige artikelen wijdden. Talrijke autoriteiten met hunne dames waren aanwezig, o.a. diverse hier geaccrediteerde gezanten, tal rijke burgemeesters uit den omtrek, voor aanstaande persoonlijkheden uit de bloem bollenwereld en uit de gemeente Noord- wijk. Wij noemen o.a. Jhr. mr. dr. H. A. v. Kar- nebeek, Commissaris der Koningin, Gra vin van Limburg Stirum en Gravin van Bylandt uit Noordwljk, Douairière L. A. C. van Panhuysv. d. Lek de Clercq, de heer J. B. V. J. M. van de Mortel, bur gemeester van Noordwijk en mevr. van de Mortel—van Kessenich, de gezanten van Engeland, Frankrijk, België, Duitschland, Amerika, Zwitserland, Tsjecho Slowakije, Zweden en Japan, de Burgemeesters van Katwijk, Oegstgeest, Rijnsburg. Valken burg, Bennebroek, Bloemendaal. Zand- voort, Noordwijkerhout, Voorhout. Lisse, Sassenheim, Hillegom en Warmond, wet houder A. C. Meyer, diverse raadsleden, de gemeente-secretaris van Noordwijk, de heer A. G. Delen, Mr. J. C. A. Everwijn te Noordwijk, Dr. E. v. Slogteren uit Lisse, de hoofdbestuursleden der Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur te Haarlem, de notarissen J. Wagemaker en A. B. ter Haar te Noordwijk, de directeur der Twentsche bank en der Rotterdamsche bank, en vele anderen. Het tentoonstellingsterrein maakte met de vele vlaggen een feestelijken indruk en reeds waren veel meer bloemen in bloei, dan toen wij eenige dagen geleden een bezoek brachten. Allereerst werd het woord gevoerd door den voorzitter der afd. Noordwijk van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, den heer J. C. v. d. Meer, die als volgt sprak: Toespraak van den heer v. d. Meer Excellenties, Dames en Heeren! Allereerst is het mij een aangename taak onze dankbaarheid te betuigen aan onze geëerbiedigde Koningin voor de gou den medaille welke de commissie mocht ontvangen voor deze tentoonstelling „Florapark". Tevens willen wij onzen dank betuigen aan: HM. Koningin Moeder; H.K.H. Prinses Juliana: Z.K.H. Prins Hen drik voor de geschonken medailles, welke blijken van belangstelling op allerhoogste prijs wordt gesteld. U Excellentie Minister van Staat, Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wil ik een hartelijk welkom toeroepen en ik moet zeggen dat het bo ven onze verwachting was dat Z.E. de Minister, die ondanks, de vele werkzaam heden die op hem rusten, tijd heeft willen vinden om ons Florapark te komen openen Het werk wat U heden komt verrichten moge U een aangename taak zijn Wij zijn U daar dankbaar voor. Op hoogen prijs stellen wij de tegen woordigheid van Z.E Minister van Staat, Commissaris der Koningin in onze Pro vincie, die hier tegenwoordig heeft willen zijn. Vervolgens het woord richtend tot de gezanten, heette hij hen in het Fransch welkom en dankte voor de eer hunner aanwezigheid. De wolken van de laatste dagen, aldus spr., hebben den groei der bloemen vertraagd, doch wij hopen dat U de tentoonstelling nog 'n ander maal zult willen bezoeken, wanneer alles tot volle ontwikkeling zal zijn gekomen. Eveneens op hoogen prijs stellen wij, vervolgde spr in het Hollandsch. de te genwoordigheid van onzen Burgemeester van Noordwijk die zich op zoo buitenge wone wijze verdienstelijk heeft gemaakt bij het organiseeren onzer tentoonstelling. Den Burgemeesters van omliggende ge meenten dank ik voor hunne belang stelling. Den leden van het Eere-Comité, dank voor hun medewerking en tegenwoordig heid alsmede den autoriteiten op het ge bied van Land- en Tuinbouw, den ver tegenwoordigers van vakorganisaties. Al dengenen die op eenigerlei wijze Minister-President Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck, die hedenmorgen het „Florapark 1932" geopend heeft. hebben medegewerkt aan de totstand koming van het Florapark, betuig ik gaarne dank. Dames en Heeren, ik heet U allen har telijk welkom en dank U voor Uwe tegen woordigheid en belangstelling. Mag ik nog eenige oogenblikken van 0 vragen? De afdeeling Noordwijk van de Algem. Vereen, van Bloembollencultuur meende niet mooier haar 50-jarig bestaan te kun nen vieren dan door het organiseeren van een vollengrondstentoonstelling onder de naam „Florapark 1932". Doei van deze tentoonstelling is het i populariseeren van onze bolgewassen voor I tuin en parkbeplanting. I Florapark; ieder kind in Noordwijk weet dat er vroeger in Noordwijk groote ten- j toonstellingen zijn gehouden onder den J naam „Florapark." 35 jaar geleden de 1 laatste, is bij velen nog in het geheugen en ieder Noordwij ker gaat er nog fier op I dat Noordwijk de eerste tentoonstelling hield van bolgewassen, geplant in perken en groepen, vandaar dat het op voorstel van het Bestuur voor onze afdeeling niet zwaar viel te besluiten tot het organi seeren van een Florapark 1932. December 1930 werd hiertoe dan ook besloten, na dat door de loyale medewerking van L. Graaf van Limburg Stirum, Ambachts heer van Noordwijk. het bij uitstek daar voor geschikt terrein ter beschikking ge steld werd. Spontaan werd dit terrein voor dat doel belangloos afgestaan. Hier past een woord van hulde en groote dank baarheid aan den Hooggeboren heer L. Graaf van Limburg Stirum, Noordwijk die blijk gaf een open oog te hebben op welke wijze de bloembollencultuur en daarmede Noordwijk gebaat konden zijn. Helaas mag Graaf van Stirum bij deze opening niet tegenwoordig zijn wegens on gesteldheid. Mevrouw de Gravin wil ik vragen onzen dank over te willen bren gen en insgelijks onze beste wenschen voor een spoedig herstel. De Commissie begon haar werk Decem ber 1930. Tal van bijeenkomsten waren noodig om de voorbereidende werkzaam heden te regelen. Vele moeilijkheden wa ren te overwinnen, doch gelukkig beschikt onze afdeeling over een Secretaris die blijmoedig en met opgewekten ijver de noodige werkzaamheden regelde. Dank, ja veel dank zijn wij onzen Se cretaris, den heer C. Verweij (dit jaar 25 jaar secretaris onzer afdeeling) verschul digd. Moge het den heer Verweij gegeven zijn nog heel veel jaren op dezelfde pret tige wijze werkzaam te zijn voor onze afdeeling. Den heeren van het Bestuur en van de Tentoonstellingscommissie wil ik hier mede danken voor 't vele werk wat zij zich hebben getroost om Florapark 1932 te bewerkstelligen. Op kundige wijze werd onze commissie bijgestaan door de be kende tuinarchitecten H. Copljn en Zoon te Groenekan bij Utrecht. De heer Copijn maakte plannen voor het terrein en was steeds bereid onze commissie met de noodige adviezen bij te staan. Alle lof aan den heer Copijn voor de prettige samen werking. De uitvoering der werkzaamheden be rustte bij den heer A. Overvelde, bloemist alhier, tevens lid van de commissie. Met bijzondere toewijding en accuratesse heeft de heer Overvelde het terrein omgetoo- verd in den toestand waarin het heden te zien- zal zijn. Een bijzonder woord van waardeering aan den heer S. A. v. Konijnenburg, die, alhoewel niet in de commissie, zich voor deze tentoonstelling persoonlijk interes seerde en vaak een kijkje kwam nemen en door wiens daadwerkelijke steun en adviezen zeer veel is bijgedragen om van deze tentoonstelling te maken wat zij nu is. De Afdeeling van de Mij. van Tuin- en Plantkunde alhier heeft een bekoorlijke rotsgroep daargesteld. Dit hoekje zal zeer zeker gezocht zijn, ik betuig hiermede onze erkentelijkheid voor het gepres teerde. Zonder waarborgfonds kon de commis sie niets beginnen. Verschillende ingeze tenen en instellingen werden bereid ge vonden in het waarborgfonds deel te nemen; een hartelijk woord van dank wil ik tot deze heeren richten. Van de zijde van het Gemeentebestuur en hoofdambtenaren ondervond onze commissie alle medewerking en steun. Een woord van dank tot hen is op z'n plaats. Tal van bekers en medailles zijn van verschillende zijden geschonken; den mil- den gevers betuigen wij onzen dank. Niet te vergeten de inzenders waarmede ik eigenlijk wel had mogen beginnen, die door talrijke inzendingen een dergelijke tentoonstelling tot stand hebben gebracht. De heer G. H. Krau, bouwer en ontwer per van het restaurant, onze erkentelijk heid voor het sieraad onzer tentoonstelling. Ook het personeel hier werkzaam ge weest, onzen dank voor de toewijding waar mede gewerkt is. In één woord, de medewerking van alle kanten stemde onze commissie dankbaar en gaf steeds nieuwen moed om het werk wat wij op ons genomen hadden te vol tooien. De donkere wolken der taarsre weken hebben den bloei iets verlaat, doch na regen komt zonneschijn en spoedig zal het park vol kleurenpracht zijn. Men kan echter nu wederom zien, wat er met onze bloembollen vroeg in het voor jaar te bereiken is als verfraaiing van park en bosch. Moge „Florapark" aller belangstelling ge nieten en iets bijdragen om het verbruik van bloembollen voor tuin en parkbeplan- ting aan te moedigen en uit te breiden. Hierop nam de burgemeester van Noord wijk. de heer J. B. V. M. J. van de Mortel het woord; deze sprak aldus: Toespraak van den Burgemeester. Wanneer er in deze tijden een hoofd van een departement is. dat zich voor groote moeilijkheden geplaatst ziet. dan is het zeker Uwe Excellentie. Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Van alle kanten bestormen u klachten over dringenden nood over een abnor maal groote werkloosheid over bedrijfsver liezen, over onmogelijkheid om producten uit te voeren. Veler wilskracht is gebroken, veler werk lust lam geslagen. Maar wat moet het dan uw hart. Excellentie, goed doen en hoop geven, dat hier nog mannen gevonden wor den, die niet moedeloos het hoofd laten hangen, die. niet. ondanks de moeilijkhe den waarin ook het bloembollenbedrijf ver keert, met de handen in den schoot zitten. Excellentie, ik ben trots op de geest kracht. den durf. den werklust, de goede courage van die mannen van Noordwijk. die mijn gemeentenaren zijn. Ook de belangstelling van Zijne Excel lentie den Minister van Staat, Commissa ris der Koningin in deze Provincie stel ik op zeer hoogen prijs. Dit het Engelsch door A. TREUB. ■2) dc f,1^ uiet noodig iets te zeggen, als lt,lelne diensten uitvoert, Brace, viel 6ehefur af in de rede- Soda, als het je dmkte den siphon zwaar en rtin open- zag hans den brande- ■bniJJ e. en over Spencer heen te iaat ?pencer veegde zijn druipend ge- «5oos met zakdoek af en glimlachte ??ker een ongeluk? vroeg hij strak, ham t ^her. zeker, verzekerde sir Peter pem hooghartig. Bran?1? dehoef je geen excuses te maken. •zei s2„ü'lde.dat )e ufót steeds „wat" zei, vmn„tT^er: Hrt is een heel vervelende ge- een heel vervelende ge- ë-aan. oaan? Waar? Waarom zou ik heen "oonte. Je kunt gaan paan? handend s,tond met- den siphon in zijn to steken 153311 be6°n weer vooruit antTOnorlS13611..'11 volgorde beantwoordend, Provisiekamer nCer ®eduldi^ naar de oogenblik?^ .ven omdat ik voor het hehoorliik, ePsteD niet noodig heb De zwijgend e mamer is, beleefd te buigen en I Moet gaan. A® nog verder vernederen in genwoorriüi veraer verneae de onee!ii?l!ÏLei? van miJ*n dochter? vroeg endi ik P een zeer laag punt. 31 net ie wiizen cine Süenc oneeliiirv u ui I geest stond 5-»^a-ron0t' en zi^n levendlS® T0°rt, ronder „L]e* wiJzen ging Spencer 2oo. er acht te slaan op de vraag. Hij stond ernstig. Brace, je kunt gaan. Hij boog deftig, keerde zich langzaam om en liep in de richting van de deur met een waardigheid, die het resultaat van jaren praktijk was Zoo, zie je? voegde hij er bij. zich omkeerend en weer door de kamer te rugkomend. Het is inderdaad zeer een voudig. Nu, Brace, je kunt gaan! Maar ik wil niet, antwoordde de baro net, weer aan de vijf dagen uitstel den kend. Jij kunt gaan, Spencer! Spencer stond midden in de kamer, en rolde veelbeteekenend zijn linker hemds mouw op. Daar ik een kort particulier onder houd met miss Brace verlang, begon hij. Brace! viel Enid in, naar de deur van den salon wijzend. Wees zoo goed de ka mer te verlaten! Wat? Wees zoo goed de kamer te verlaten! Sir Peter aarzelde een oogenblik, toen stak hij zijn kaak vooruit en hij ging naar de deur, onbewust den siphon in zijn lin kerhand meenemend. Je zult hiervoor betalen, Spencer, snauwde hij, toen hij de kamer verliet, en de deur zoo heftig dicht gooide, dat het huis er van dreunde. Er volgde een pijnlijke stilte, toen de meubels niet meer rammelden, daarna hoestte Spencer verontschuldigend. fk ben bang dat we wat moeite met onzen nieuwen butler zullen hebben, zei hy luchtig. Hij is nu nog tamelijk onheb belijk. Enid kwam naar hem toe en legde haar hand op zijn arm. Mag ik vragen wat je ware reden is van dit zonderlinge voorstel, Spencer? vroeg zij en haar toon klonk wat streng. Spencer was toch tenslotte een bediende en dat moest men hem niet geheel laten vergeten Miss Enid, pleitte hij ernstig, met een uitdrukking van pijn in zijn even opge trokken oogen, heeft hij deze vernedering niet verdiend? Heeft hij in de laatste ja ren niet ieder schepsel hondsch behandeld, dat zwakker was dan hij? Heeft hij niet bijna het recht verbeurd een gentleman genoemd te worden? En heeft hij niet een misdaad beraamd zoo hij die al niet reeds begaan heeft die zijn naam door den modder zou sleepen? Zijn laatste woorden waren bitter en sarcastisch. Enid hief trotsch het hoofd op. Hij is mijn vader, mijnheer! herin nerde zij hem toornig. Spencer was even stil en hij keek naar het opgewonden gelaat voor hem met oogen, die in de verte zagen. Dan dank ik God. dat U op Uw moe der gelijkt, zei hij raadselachtig. HOOFDSTUK XXm. Waarom zeg je dat? vroeg het meisje, na een pauze, en veel van de strengheid harer stem was vervangen door een zeer natuurlijke nieuwsgierigheid. Spencer glimlachte tamelijk droevig. De gevolgtrekking is natuurlijk, wan neer ik aan Uw vader denk. antwoordde hij ontwijkend Enid keek hem verbaasd en verward aan. Zij was Spencer meer als een wel- doenden bloedverwant dan als een betaald dienaar gaan beschouwen vooral in deze laatste dagen, toen het humeur van haar vader haar slechts een zwak symptoom van zijn sympathie voor haar had doen blijken - en deze verbijsterende openba ring, dat Spencer een man van geld was, en dat zijn toespraak niet 't vernisje was. dat eerste bedienden dikwijls als hun ge reedschap beschouwen maar de beschaaf de verklaring van een beschaafd man, riep een natuurlijken argwaan in haar wakker. Zeg me, Spencer, vroeg zij, hem recht in de oogen ziende, wie heeft die obligaties gestolen? Spencer beantwoordde haar blik vast. Blijkbaar een of ander volmaakt ge wetenloos mensch, antwoordde hij met kalme overtuiging. Het meisje keek hem peinzend aan. toen, besluitend dat haar achting voor den man vóór haar gerechtvaardigd was, schonk zij hem een openhartigen glimlach. Het staat niet aan mij je particuliere zaken te onderzoeken, zei ze, onbewust Spencer's gematigde spreekwijze navol gend, en met een vleugje van humoristisch sarcasme, evenmin als mij te verbazen over je gedaantewisseling. Ik moet je echter vooruit al danken voor de voordeelen, die voor het Huis Brace zullen voortspruiten uit je ridderlijke liefdadigheid. Sir Peter is een redelijk mensch onder zijn bulde rende verwaandheid en als je dat kunt aantoonen, tot je eigen en zijn tevreden heid. dan zijn alle middelen, die tot dat doel mogen voeren, volkomen geoorloofd. Zij stak haar hand uit en Spencer boog er met een hoffelijk gebaar overheen en zij zag niet de zwakke uitdrukking van leed in zijn oogen en op zijn lippen, toen hij op de vingers neerkeek, die hij even langer vasthield dan zelfs zulk een oogen blik rechtvaardigde. Dank U, miss Enid, antwoordde hij ernstig. Ik zal mijn best doen. Het is niet mijn bedoeling sir Peter noodeloos te ver nederen, maar een beetje tucht is goed voor ieder mensch. Het houdt het onkruid van het hart in bedwang. Hij zag haar ernstig in de oogen. Mag ik U verzoeken Uw tegenwoordige plaats ln de huishou ding te blijven innemen als mijn gast? ging hij grillig voort. Heb ik dat al niet aangenomen, mijn heer Spencer? Ik ben in goed vertrouwen op Uw uitnoodiging vooruit geloopen en blijf hier voor een heel langdurig bezoek. Spencer kleurde even bij de ongewone wijze van aanspreken. Hij was opgeklom men van eenvoudig Spencer tot een we zen ,die een beleefden titel waard was. Hij boog weer even. U eert en beloont me. miss Enid, ver zekerde hij haar. Als U mij nu veront schuldigen wilt, zal ik droge kleeren gaan aantrekken en een oog op den butler houden, voegde hij er met een glimlach bij. Hij is misschien bezig mijn spoedig overlijden te beramen. Hij liep naar de deur. Bel, als het u belieft, wanneer U iets noodig heeft, vroeg hij met een beteeke- nisvollen glimlach en verliet toen de kamer. Sir Peter leunde tegen de tafel in den salon, den syphon nog in zijn hand en hij keek Spencer onheilspellend aan, toen deze naar zijn kamer ging. Sir Peter sprak niet. Zijn geest was bezig met de vraag van zijn oogenblikkelijke houding tegen over dezen schetterenden parvenu van een butler en toen Spencer hem met geveinsde boosheid aan keek en wegging, keerde zijn blik weer terug tot een booze beschouwing van het karpet. Vijf dagen uitstel! Dat was de gedachte, die zijn geest bezig hield. Vijf dagen uit stel! Henry Aimsbury kon eerst na vijf da gen wettig aanspraak maken tenminste, als de veertigduizend hem vandaag be taald werden. Harker had beloofd hem de aandeelen Wairarapa-petroleum morgen vroeg te zenden, en hij kon er alleen over beschikken en zonder moeite Sothfield zou ze zonder praatjes tegen tienduizend nemen. Aimsbury zou zijn veertigduizend hebben, voordat de banken vandaag slo ten. B.v. tegen drie uur. Drie uur. Nu, hij meende dat hij dien verwaanden gek, Spencer wel een naar uur zijn zin kon geven, en doen ot hij den butler speelde, en als de veertigduizend betaald waren, zou hij, zoo noodig. de ge heele politiemacht inroepen om dezen eigenwijzen brutalen huurling er uit te zetten! (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9