73ste Jaargang DONDERDAG 7 APRIL 1932 No. 22100 STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentlën nlt Lelden en plaatsen maar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regeL Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. 1 bil een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.:] Voor Leiden per 3 maanden f.2.35, per week 1.0.19 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. zilveren jubileum van den heer j. h. speel. I Bij dc N.V. voorheen Gebrs. Pel. ■Maandag j.l. was het 25 jaar geleden dat A heer J. H. Speel in dienstbetrekking am bij de N.V. voorheen Gebroeders 1 Door omstandigheden kon de herden- 'g van dit jubileum eerst vandaag ats vinden, wat aan het feestelijk ka ter evenwel geen afbreuk heeft ge- e jubilaris werd met zijn gezin per 'to van huis gehaald en door de voltal lige directie ontvangen in het privé-kan- r. tusschen kwam het geheele personeel amen in een der feestelijk versierde riekslokalen, waarna de jubilaris met door de directie werd binnengeleid, e heer G. H. Pel nam namens de tectie daarna het woord. Spreker herinnerde hierbij aan de veel- zSdigheid der werkzaamheden waarbij werd genoemd meubelmaker, emballeur, blikslager, electricien en niet te vergeten ^ftne-keeper" of wel tijdhouder; dit laat st vooral werd door hem als zijn hoogste plicht beschouwd. Wspreker memoreerde daarbij vaak op Hestige wijze enkele bijzonderheden uit het zakelijke zoowel als uit het prlvé-le- ten van den jubilaris, waarbij bleek, dat n ook in de gezinnen van de directeuren jeds met genoegen werd gezien, omdat leel nu eenmaal voor alle werkzaamhe- i op zijn plaats is. Dok feliciteerde spreker echtgenoote en pderen met hun man en vader daarbij Ijzende op zijn arbeidslust en arbeids- leugde, waardoor hij in het bijzonder br jongeren als voorbeeld kan dienen. (Ten slotte overhandigde spreker namens I directie een stoffelijk blijk van waar- fcring, n.l. een gouden horloge met in- liptie. „voor een tijdhouder bijzonder nuttig", zooals spreker opmerkte, alsmede bedrag onder couvert, terwijl hem endien werd uitgereikt het diploma de Maatschappij van Handel en Nij- .heid. "et een „lang leve de jubilaris" werd ■e toespraak door het personeel ont- gen. aarna werd het woord gevoerd door procuratiehouder, den heer G. A. rlaan, die uiting gaf aan de vreugde het personeel, dat het Speel ook op e wijze eens mag begroeten, ij bracht in herinnering de vele vak- welke de jubilaris in zich vereenigde hoe gaarne steeds verschillende zaken hem werden toevertrouwd, want de ueerende Speel weet altijd raad. vendien wees spreker op den gemoe ten omgang met het personeel, waar- j de wensch werd geuit dat hij nog vele ,en In hun midden zal mogen zijn. Als van waardeering overhandigde de F "perlaan namens het geheele perso- bedraS in BeIck De echtgenoote nt bloemen in ontvangst nemen, zoo- rin directie als van het personeel. verderen dag mocht de jubilaris in huiselijken kring doorbrengen. crematie van het stoffelijk overschot van den heer f. p. kievijt. ^tenniddag om half vier vond in eenv°ud op Westerveld de crematie van wijlen den heer F. P. Kievijt gep. Inspecteur le klasse bij den c^/an Ai-beid te Leiden en oud-agent Rijksverzekeringsbank. -T. de familie zagen wij o.a. de «n A. Parmentier, H. C. Zeelt, H. v. d. A Bronk. J. M. H. Horikx en G ™k, administratieve ambtenaren bij Raad van Arbeid alhier, het vr Noach schetste als vriend Dene den levensloop van den ont- Eenwh en we£S °P ziin kenmerkende Bor vi Of*"' eenv°ud en trouw, waar- lenri ve'e vrfenden had. Spr. riep zijn ■rden6en -ffusf zacht" toe Vervolgens eenige woorden van afscheid ^■enH .ïi ,?°°r den heer Wesseling, een «ad driebergen. Als laatste spreker atnbt kmvoren de heer G. Rietkerk, adm. ïeriid. den Raad van Arbeid, die den vdot n.e ketste als een edele figuur, (fontA u ledercen bijzondere sympathie en derliik 2°FaclltinS koesterde, als een va- obder nd en a's een volmaakt chef, recht m?!5 Prettige leiding het een voor- Ts~ dienen. tbt dó rrOEde met woorden van troost Nal^ataanden. gfeltn» de familie dankte de heer Wes- be]3n?stó^anweziien voor de betoonde kenVa^15, bedekt met vele bloemstuk- personM Rfans van den voorzitter en alhier ,an den Raad van Arbeid om,van de aula speelde het het. zakï.ftcurmarsch van Chopin, bij mal son S, Yan do kist „Wenn ich ein- vertrek !:"eiden" van Bach, en bij het iSzill" eveti»? de familie „Was mein Gott '«teens van Bach. GELOOFSLEER. Laatste cursus-lezing van dr. Riemens. De vijfde tevens laatste lezing van dr. J. Riemens over de geloofsleer behan delde het onderdeel „Wettisch of Evan gelisch". Zonder twijfel is de sfeer, waarin de ge- loovige protestant leeft, een andere dan die der R.K.; tegenover elkaar werden ge steld geestelijke vrijheid en geestelijke gebondenheid. Jezus heeft gezegd, dat Hij niet gekomen is, om de Wet te ontbinden, bij de toepas sing van dit woord toont de R.K. Kerk zich meer paedagoog dan een Vader, die de kinderen in liefde groot brengt. Velerlei zijn de geboden, waaraan de R.K. hebben te gehoorzamen; wel zijn de Joodsche ceremoniën afgeschaft, maar andere nog ingewikkelder en zwaarder te vervullen, zijn in de plaats gekomen, en zoo is de Vrijheid, waarmede Christus ons heeft vrijgemaakt, op den achtergrond geraakt. Christus heeft geen slaven of knechten van ons gemaakt, die gehoorzamen uit angstig zelfbehoud; Hij heeft ook geen tuchtmeester aangesteld, maar ons ge maakt tot kinderen en erfgenamen, die uit liefde en overtuiging zijn geboden bewaren. Goede werken en uitzicht op loon zijn onlosmakelijk verbonden aan het opvolgen der geboden in de R.K. kerk; de eigen verdiende rechtvaardiging komt in de plaats van het plaatsvervangend lijden van Christus. Met voorbeelden uit de H. S. (gelijkenis van den Verloren Zoon, moordenaar aan het kruis) wordt dit nader aangetoond en toegelicht. Bij de bespreking van de Goede Werken wordt ook genoemd de Aflaat, waaronder te verstaan is, dat het saldo van goede werken van kerk en leden, gebruikt kan worden voor een ander, die te weinig goede Werken verricht heeft. Maar de Schrift zegt, dat, zoo iemand zijn zonden belijdt. God getrouw is om ze te vergeven. Een mensch kan zich niet verdienstelijk maken tegenover God: in Lukas 17 vj-s 10 spreekt Christus van onnutte dienst knechten, die slechts gedaan hebben wat plicht was. Zonde, verdienste, genade, loon, alles wordt afgewogen bij de R.K. de Pro testant stelt geestelijke vrijheid en Liefde Gods op den voorgrond. Loon (Mattheus 5 12) is nooit uiterlijk loon. maar inner lijke qualiteit als Genadegift Gods (b.v. bij discipelen, die om der gerechtigheid wil vervolgd worden, dat zij zijn als Gods profeten in Zijn oog). Geen loon uit be rekening, maar een dienen uit liefde, om dat Hij ons het eerst heeft liefgehad. Eenige discussie ontstond naar aanlei ding van het gesprokene, waarna om half- tien deze bijeenkomst met dankgebed gesloten werd. chr. JONGEL.-VER. PREDIKER 12 la. Geslaagde Propaganda-avond. Gisteravond heeft de Chr. J. V, Pred. 12 la een zeer geslaagden propaganda- avond gehouden. Een strijkje wist er reeds lang voor achten de opgewekte stemming in te brengen, welke voor dit soort avon den nu eenmaal onmisbaar is. De voorzitter D. van 't Zelfde, opende op de gebruikelijke wijze en sprak een kort openingswoord, waarin hij opwekte lid te worden van „Prediker". Voorts deelde hij mede, dat hetgeen vanavond geboden werd geheel door eigen krachten werd verzorgd. Het lid J. v. d. Berg hield hierna een inleiding over Pred. 12 la, „Gedenk aan uwen Schepper in de dagen uwer jonge lingschap", de spreuk der vereeniging. Spr. teekent deze tekst, alsof deze spe ciaal voor J. V. is opgenomen, maar ook gevoelen we in deze tekst onze afhanke lijkheid aan God die tot dankbaarheid noopt. In een ernstige peroratie wekte spr op God te zoeken terwijl we nog jong zijn, Is hiervoor gelegenheid? Meer dan te over: vele vereenigingen noodigen en ook Pre diker 12 la" komt vanavond weer tot ons met den oproep: Kom en sluit u bli ons aan. Het lid H. v. d. Horst declameerde voorts op uitstekende wijze „De kurassiers van Canrobert" om vervolgens een zeer luimige declamatie: „Hevig avontuur van tante Mientje" voor te dragen. Een warm ap plaus was de belooning voor zijn keurig werk. Na de pauze gaf het lid Knotter nog eenige declamaties ten beste en werd een tooneelstuk in vier bedrijven: „Hoe het Weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd", opgevoerd. De grimeering en costu mes waren keurig verzorgd door den heer G. Hoppezak. Het was reeds laat in den avond toen men zich opmaakte huiswaarts te keeren en ongetwijfeld zullen allen met de ge dachte naar huis zjin gegaan: Prediker verdient onze belangstelling en steun enwij zullen dit dan ook geven. Het was, zooals gezegd, een prachtig geslaagde propaganda-avond N. Z. H. T. M. Het vervoer op de N.Z.H T.M.-lijnen Scheveningen-Leiden-Katwijk - Noordwijk (inclusief stadslijn Leiden) en Leiden- Heemstede. heeft in de afgeloopen maand respectievelijk opgebracht f. 111.416 en f7794. ARBEIDSBEURS. Op den 6en April 1932 waren 2592 (v.j. 1131) werkzoekenden ingeschreven. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap „Handel In electriciteitsartikelen Electro", Turfmarkt 4, Leiden. Uittredende directeur A. Grothe, Keulen, dd. 18 Jan. 1932. Overleden com missaris A. Grothe Sr., Keulen, dd. 19 Juli 1930. Nieuwe directeur J. Lang, Amster dam. Kantoor verplaatst naar Keizers gracht 671, Amsterdam. C. van Rijn, Janvossensteeg 40, Leiden, melkhandel. Uittredende eigenaar C. van Rijn, Leiden, dd. 20 Dec. 1931. Wijziging handelsnaam in A. van Rijn. nederlandsche reisvereeniging. Het ontwikkelen en vergrooten van fotografische opnamen. Onder auspiciën van de afdeeling Leiden van de Ned Reisvereeniging heeft gister avond in een der zalen van de „Harmonie" de heer Kurtz van de Kodak Limited een causerie gehouden over het ontwikkelen en vergrooten van fotografische opnamen. Bij ontstentenis van den afdelingsvoor zitter, heette de heer Joh Geytenbeek allen hartelijk welkom en leidde den spre ker die ook reeds drie jaar geleden voor de afdeeling sprak met enkele woorden in. Aan de hand van een collectie Kodak- toestellen afgestaan door den heer Gey tenbeek vertelde de heer Kurtz het een en ander over de verschillende Kodak-appa raten, Na de verschillende voordeelen van de nieuwe Kodak-film de Verichrome te hebben besproken, demonstreerde spr. in de dank zij de Kodak-lichtfilters de z.g. Pyramide-lamp en het afdruk- kastje, niet „donkere kamer" het ontwik kelen en afdrukken van fotografischen opnamen en de eigenschappen van de verschillende soorten „Velox" papier. Enkele vergrootirigen werden gemaakt en tenslotte de smalfilm van de Kodak- fabrieken en een tweetal door amateurs opgenomen kleuren-smalfilms vertoond. Een vrij talrijk publiek volgde aandach tig de uiteenzettingen en demonstraties. Het was voor fotografie-amateurs een leerzame avond. LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND." Tot voorzitter van de centrale kiesver- eeniging van de liberale staatspartij „Dc Vrijheidsbond" in den kieskring Leiden, is gekozen de heer C. G. Roos, te Lekkerkerk, tot 2e voorzitter de heer mr. A. N. Mole naar te Wassenaar en tot secretaris-pen ningmeester de heer J. Beijen te Bode graven. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Maart 1932: 1091 J. Meerburg, Tulpenstraat 5. 3304 H. P, H. Würtz, Rapenburg 87. 3318 K. Knotter, Jan van Goyenkade 11. 3299 J. J. Verberg, Heerenstraat 43a. 3317 W Penseel, Heinsiusstraat 2u. 1995 M. B. van de Werk, Rapenburg 56. 3321 Dr. J. H. Holwerda, Warmonderweg 5. 383 H. W. Hannivoort, Morschweg 36. 3322 L. van den Heuvel en Zn. Maredijk 153—155. 3297 Glazenwasscherij N.V. Cemsto, Pa pengracht 7b. 1785 M. W. Jongsma, Fred. Hendriklaan 10, Oegstgeest. 3327 H. Ch. Gooszen, Emmalaan 105, Oegstgeest. 1190 A. H. de Vos, v.d. Valk Boumanweg 17, Leiderdorp. 1322 Fa. S. Presburg, Donkersteeg 1315. 3326 D. Keiler, Morschkade 12a. 3323 W. Dr. Fortuijn, Mariënpoelstraat la. 1145 Th. H. Kuenen, Emmalaan 23, Oegst geest. 3330 G. Hoogenraad, Morschstraat 46. 3324 J. W. Dirkse Dzn.. Haarlemmerstr. 70. 3316 E. H. van den Bosch Jr., Joh. de Witt- straat 48. 3325 Café Restaurant „Zomerzorg (Kan toor en keuken), Stationsweg 57. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie alhier, ves tigt nogmaals de aandacht op een twee tal reizigers, genaamd J. de Leeuw en B. de Leeuw, die per auto de dorpen bezoe ken en boekjes of ander reclamemateriaal aan winkeliers en andere zakenlieden ver- koopen. Alvorens met hen zaken te doen, wordt men aangeraden zich om inlichtin gen te wenden tot den burgemeester van Ouder-Amstel. Gebleken is, dat genoemde „hceren" ook hier ter stede opereeren. Onze stadgenooten, prof. mr. D. van Blom. prof dr. J. H. Boeke, mr. P. A. Pijnacker Hordijk en de heer P. A. van Aggelen hebben zitting genomen in een landelijke commissie tot bestrijding van den woeker. DE DONAU-CONFERENTIE. de eerste zitting! Een groot aantal belangstellenden had zich gistermiddag in Downingstreet opge steld om getuige te zijn van de aankomst der biutenlandsche delegaties ter Vier- mogendhedenconferentie. Te ongeveer 14 uur 20 (G. T.) verscheen de Fransche dele gatie onder leiding van minister van Financiën, Flandin, terwijl kort daarop de leden der Italiaansche delegatie voor zoover zij niet hadden deelgenomen aan een door MacDonald gegeven noenmaal op de binnenplaats van het Foreign Office arriveerden. Tegen halfdrie kwamen staatssecretaris Von Buelow en departe mentschef Posse met Grandi uit Downing street 10. Zij werden gevolgd door de mi nisters Runciman en Sir John Simon. Daarna kwamen MacDonald en Neville Chamberlain. Precies halfdrie opende Mac Donald de conferentie. Tijdens de zitting werd besloten twee commissies samen te stellen. De eerste commissie bestaat uit de delegatieleiders, evenwel met uitzondering van Mac Donald. Nadat gisteren de Donaukwestie in alge- meene lijnen werd besproken, is het de taak dezer commissie de bizonderheden te behandelen en te constateeren in hoeverre de afzonderlijke mogendheden tot overeen stemming zullen komen. De tweede commissie bestaat uit de financieele deskundigen der vier regeerin gen. Zij heeft tot taak het rapport van de financieele commissie van den Volken bond te bestudeeren. De commissie zal moeten vaststellen in hpeverre zekere aan bevelingen voor practische uitvoering ge schikt zijn. De eerste commissie zal hedenmorgen bijeenkomen en des middags in de ple naire zitting rapport uitbrengen. Waar schijnlijk zal de conferentie morgen wor den beëindigd. Van officieele zijde toont men zich zeer voldaan over de sfeer der eerste zitting. Reuter verneemt, dat de conferentie het spoedig eens werd over het beginsel, dat er dringend hulp verleend moet worden aan de noodlijdende Donaustaten. De Engelsche en Fransche delegaties onthielden zich angstvallig van de indie ning van eenig voorstel als een vooropge zet Fransch-Engelsch plan. Men was van meening. dat alle voorstel len om de economische gevaren te bezwe ren, die de Donaustaten bedreigen, vrij moeten worden overwogen, hetzij dat zij zich bepalen tot een soort tariefconcor daat, hetzij dat zij van ruimer omvang zijn. Het doel der conferentie, verklaart men van bevoegde zijde, is een middel te vinden om de Donaustaten bp de been te helpen en hun toe te staan doelmatig elke hulp te gebruiken, die rijker mogendheden hun zeker kunnen bezorgen. Zoo is het officieel, doch officieus ver luidt toch iets anders. Gisteravond laat lekte uit, dat direct een tegenstelling aan den dag is getreden tusschen Frankrijk en Engeland eener- en Duitschland en Italië anderzijds. De eerste commissie van de conferentie, die uit de leiders der delegaties bestaat, zal trachten deze geschillen bij te leggen. De twee vragen, die zich stellen zijn: moet Bulgarije in de Donaufederatie worden opgenomen en moeten de Donaulanden afzonderlijk onderhandelen? De Fransche en Engelsche vertegenwoor digers zijn voor de methode om de voor stellen, opgesteld door de conferentie der viermogendheden, aan een vergadering Niet de heer M. H. van Ewijk, doch de heer mr. H. van Ewyck alhier, heeft een beroep aangenomen naar de Herv. Ge meente te Hiilegersberg. De kapitein der militaire administra tie E. J. Bruins, beheerder van die garni- zoenswerkplaatsen alhier wordt in den loop der maand April, in dat beheer ver vangen door den le luitenant N. W. L. Everts van het 4de regiment infanterie. De kapitein E. J. Bruins bovengenoemd heeft als vermoedelijke bestemming, ad ministrateur bij het 3de regiment veld artillerie te Breda. Bij Kon. Besluit is benoemd tot res.- majoor de reserve-kapitein F. J. J. Trap man en tot reserve-kapiteins de res. le luitenants W. A. C. Pont, G. A. Janssen, T. J B. van der Meyden, G. A. van Meghe- len, mr. G. W Bannier en T. Kleyn, allen van het 6e regiment veldartillerie, alhier. Bij Kon. Besluit is aan dr. J. van der Hoeve, hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit alhier, vergunning verleend tot het aannemen van de versierselen van Com mandeur van de Orde van Leopold II van België Gistermiddag beging de 7-jarige A. G. B., wonende in de Groenoordstraat, de onvoorzichtigheid bij het dichtdraaien der Marebrug zijn linkervoet tusschen het af sluithek door te steken, waardoor dit lichaamsdeel bekneld raakte tusschen het brugdek en den walmuur De Eerste Hulp dienst vervoerde het ventje, dat vermoe delijk een voetbeentje had gebroken, naar het Academisch Ziekenhuis D« stor» heeft in den afgeloopen nacht in het Van der Werff-park een boom ontworteld. BINNENLAND. Legerpromoties op grootc schaal, in gaande I Mei. (Binnenland, 3e Blad.) Tijdelijke beperking van den invoer van lecstklaar schoenwerk. (Binnenland, 3e Blad. Onze kaasinvoer in Duitschland; volgens den minister wordt het Nederlandsche product niet achtergesteld. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad.) Samenstelling van het Nederlandsche en Belgische voetbalelftal voor den wed strijd op 17 April te Amsterdam. (Sport, 3e Blad.) Een proef met bloktreinen bij dc Ne derlandsche Spoorwegen. (Laatste Berich ten, le Blad.) Uitspraak inzake den roofoverval te Schipluiden. (Rechtzaken, Blad). Het afbreken van Zwertbroek's Leidsche radio-rede was onrechtmatig. (Rechtzaken, le Blad). BUITENLAND. De eerste zitting der Donau-conferentie. (Buitenland, le Blad.) Lloyd George neemt politieke rust. (Buitenland, le Blad.) Tardieu's eerste verkiezingsrede. (Bui tenland, le Blad.) Canada zal de belastingen gaan verhoogen (Tel., le Blad.) Gevolgen van tarievenoorlog in Zuid- Amerika. (Tel., le Blad.) der Donau-regeeringen voor te leggen, terwijl Italië en Duitschland meenen, dat eer een conferentie zou moeten komen, waarop de negen landen vertegenwoor digd zijn. De Duitsche en Italiaansche de legaties zijn van meening, dat het weinig waarschijnlijk is, dat er een goede oplos sing gevonden zal worden op een bijeen komst van de Donaustaten zelf en dat een op een dergelijke wijze tot stand gekomen plan drukkend zou kunnen zijn voor Oos tenrijk en Hongarije in vergelijking met de kleine Entente. De voorstellen aangaande de hulpver leening bewegen zich algemeen in de rich ting van financieele hulp door Frankrijk en Engeland en tarief concessies door Italië en Duitschland. Maar of dit resultaat zal brengen? Engeland, zegt men, heeft reeds zooveel geld, voorloopig zonder uitzicht op terug betaling, in Oostenrijk en Hongarije be legd, dat de verschaffing van nieuwe lee ningen zeer twijfelachtig moet worden ge acht. Frankrijk komt als eenige geldschie ter in aanmerking. Van Engelsche zijde is men niet geneigd eenig plan voor het her stel der Donaulanden goed te keuren, dat tot stand zou komen zonder actieve samen werking met Duitschland en Italië. In Engelsche kringen schijnt men nog niet goed in te zien, dat het opgeven van de meestbegunstiging van de zijde van En geland een veel geringer concessie zou be- teekenen dan van de zijde van Duitschland wiens handel met de Donaustaten 10 pCt. bedraagt van zijn totalen handel. Wanneer men van Engelsche en van Fransche zijde de hoop koestert, dat Duitschland bereid zal zijn van meestbe gunstiging af te zien, dan zal men waar schijnlijk aan een zekere teleurstelling niet ontkomen, daar dergelijke concessies door de Duitsche delegatie niet gedaan zullen worden. Zonder de algemeene crisis onder de oogen te zien, komt men er niet! Gisteravond Is een Engelsche minister raad van IV. uur gehouden over het ver loop ter eerste zitting. De Fransche minister van Financiën, Flandin, heeft voor den aanvang der con ferentie den Italiaanschen senator De Mi- chelis ontvangen en met hem een vrij lang durig onderhoud gehad. Flandin ontving voorts de vertegenwoordigers van eenige Donaustaten, terwijl hij bovendien een be spreking heeft gehad met Lloyd George Voorts had von Biilow een langdurig onderhoud met den Oostenrijkschen ge zant von Franckenstein, terwijl eveneens een conferentie plaats had tusschen Grandi en von Bülow. DUITSCHLAND. De Stahlhelm en Hindenburg. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is het antwoord der leiding van den Stahl helm op den brief van den Rijkspresident ln verband met de maatregelen tegen de leden, die voor hem gestemd hebben, op het bureau van den Rijkspresident ont vangen. Het antwoord is gesteld in een aan de wenschen van den President tege- moetkomenden vorm. De bondsleiding van den Stahlhelm verklaart, dat zij zelf tot geen uitsluitingen overgegaan is en voor zoover door plaatse lijke leiders maatregelen getroffen zijn, wordt een intrekking in het vooruitzicht gesteld.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1