gemengd nieuws. kerk- en sch00lnieuws. correspondentie. feuilleton. 73tte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 6 April 1932 Derde Blad No. 22099 ASPIRIN "w,9,."? De Geheimzinnige Inbreker me' ppüVnSTICHTER AANGEHOUDEN. Hij trok er met de auto op uit. n» gemeentepolitie van Eersel (N.-Br.) wft gisteren aldaar een 23-iarigen man ■f westerhoven gearresteerd wegens op- Lmtke" brandstichting De man heeft ooiiedtóe bekentenis afgelegd. Gebleken ?enal? hii er met de auto op uit trok. Hii ^'Jinl met zijn wagen over den Postel- SSnweg in de richting van de Belgische Ë5S Deze weg is aan weerszijden be- S^nsd door heide en dennebosschen. Ge- Sopntê-arbeiders zagen, dat een auto na ^snelle vaart plotseling stil stond. Niet nndra was deze wagen weer gestart of ze vlak bij de plaats waar de wagen stilgestaan de heide in brand staan, later herhaalde zich dit geval. In heide gevallen slaagden de gemeente-ar- toïïers erin na snel ingrijpen den brand <Thiu«chen De arrestant is ter beschik king gesteld van de justitie. (Hbld.) o vervalscher van cheques gezocht. ne commissaris der Rijkspolitie, verbon den aan de „Nederlandsche Centrale in zake Falsificaten" te Amsterdam, vestigt rie aandacht op een Engelsch sprekend -soon van ongeveer 50-jarigen leeftijd, middelbare grootte, krachtig gebouwd, gladgeschoren, rond gezicht, groote dikke neus en grijzend haar. Deze persoon maakt er zijn werk van riln inkoopen bij winkeliers te betalen met valsche chèques. Deze chèques zijn meest «trokken op ..The First National Bank" te New-York, bij welke bankinstelling hij echter geen tegoed heeft. D° man heet Eduard Abraham Jacobson en is Amsterdammer van geboorte. Hij doet zich echter voor als vreemdeling en neemt daarbij afwisselend verschillende namen aan. Op 19 Maart j.l. heeft hij op genoem de wiize te Amsterdam een winkelier in radio-artikelen opgelicht en noemde hij zich toen Hunter van de Westinghouse Electric and Manufacturing Company te Elpaso in Texas. Onder de vele namen, waaronder hij optreedt, is ook die van in genieur K. Thiel van de Turbine Engineer General Electric Company to New-York. Jacobson wordt door de politie van tal rijke steden in het buitenland gezocht. o BRANDEN. Te Uitdam (gemeente Broek in Water land) zijn eergisteravond de voormalige school met onderwijzerswoning, geheel uit gebrand. In het huis woonde de bakker J. Boer. die in het schoolgebouw een bak kerij had Motorspuiten van Broek in Waterland en Zuiderwoude verleenden hulp, doch er kon niets gered worden. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Alles is verzekerd. De brand ontstond door overmatige hitte van de kachel in het woonvertrek. De bak ker wist nog juist bijtijds de bakkerij te verlaten. Gisteravond te ongeveer negen uur ont stond door onbekende oorzaak brand in de kapitale boerderij van den heer L. H. de Jong te Bovenknijpe (Fr.) De schuren brandden tot den grond toe af. waarbij twaalf koeien, vier pinken en drie kalveren in de vlammen omkwamen. Een drietal kalveren kon nog gered worden. De Brand weer, die spoedig ter plaatse was, slaagde erin het voorhuis gedeeltelijk te behouden. Van den inboedel kon nog een gedeelte naar buiten gebracht worden, doch dit had groote waterschade bekomen. De schade wordt op ruim f. 10.000 geschat en wordt door verzekering gedekt. ZIJN VOET VERBRIJZELD. De 19-jarige werkman K. te Enkhuizen, werkzaam op een baggermolen, had het ongeluk met zijn voet tusschen een der kamraderen te geraken. In ernstigen toe stand en met verbrijzelden voet is de jonge man naar het ziekenhuis overgebracht. MIJNONGELUK. ,Te Heerlen is de sleeper J. Stevelmans in de ondergrondsche werken der staatsmijn •Hendrik" bekneld geraakt onder de lift een tusschen-schacht. Hij werd naar "et St. Joseph's-ziekenhius vervoerd, waar nij hedenochtend is overleden. De getrof fene was 20 jaar oud en ongehuwd. Inbreker: „Het is toch wel goed, dat ik altijd een zak met spijkertjes bij me draag." (Judge) o BUITENLANDSCH GEMENGD. DE BESLAGLEGGING OP HET VERMOGEN VAN REMARQUE. In verband met de berichten over maat regelen tegen Remargue in verband met vermeende kapitaalvlucht wordt door zijn advocaat dr. Max Lion meegedeeld dat Remarque al sedert jaren in het buiten land vertoeft. Reeds in Mei 1929 dus drie jaar geleden heeft hij hiervan de belas tingautoriteiten op wettige wijze in ken nis gesteld. Zijn tweede boek „De weg terug" is in hoofdzaak in het buitenland geschreven. Remarque heeft altijd de ver schuldigde belastingen betaald en de be wering, dat hij onvindbaar zou zijn is even onjuist als die, dat hij eigenlijk Kramer heet. FAMILIEDRAMA. De vrouw van den bekenden Amerl- kaanschen rechtsgeleerde Fosdick heeft haar negenjarig zoontje en haar 15-jarig dochtertje doodgeschoten en vervolgens zelfmoord gepleegd. Mrs. Fosdick was zenuwziek. Haar man is bestuurslid van het Rockefeller-instituut. Tijdens den oorlog was hij adjudant van Pershing. JACK DIAMOND S „LUITENANT" GEDOOD. Naar de „Daily Express" uit New-York verneemt, is „linksche" Joe Burke, de lui tenant en opvolger van Jack Diamond, den vroegeren bendeleider, door 3 gang sters doodgeschoten in een speakeasy. De bandieten zetten eerst een vijftaltal aanwezigen de deur uit en doodden ver volgens Burke met zes revolverschoten. LINDBERGH'S BABY. Uit New York wordt gemeldt, dat Lind bergh thans rechtstreeksche onderhande lingen met de ontvoerders van zijn kind voert. Visscherslieden op het eiland Cmty Hunk, in Massachusetts, berichten n.i. dat hij daar met twee andere personen is ge land in een rood amphibievliegtulg en in lichtingen heeft ingewonnen betreffende een jacht, dat onder de kust van het eiland voor anker lag. Daarna steeg het vliegtuig weder op en cirkelde eenige tijd boven het jacht alsof het een boodschap wilde laten vallen. Later zag men Lindbergh, die zijn huis te Hopewell, in New Jersey voor den eersten keer sedert de ontvoering had ver laten, in een auto naar zijn huis terug- keeren. Lindbergh weigerde zich over zijn tocht uit te laten, die voet geeft aan de hard nekkige geruchten dat rumsmokkelaars de baby in een jacht of ander schip onder de kust vasthouden. In een New Yorksch blad wordt verder gezegd dat Zaterdag definitieve onderhan delingen tusschen Lindbergh en de ont voerders zijn begonnen. Dezen zouden geen losgeld hebben geëischt, en de baby zou binnenkort in handen worden gegeven van een der personen die namens Lind bergh onderhandelingen voeren. VERKEERSVLIEGTUIG IN BRAND. Het groote vliegtuig A 100 van de Oosten- rijksche luchtvaartmaatschappij is, uit Praag komende, bij de landing te Weenen in brand geraakt. Door de tegenwoordig heid van geest van den bestuurder is een groot ongeluk verhoed. Het geheele per soneel van het vliegveld en politie hebben aan de blussching deelgenomen. Daardoor kon een benzme-ontploffing voorkomen worden. Zeven menschen liepen lichte gas vergiftigingen op. Het vliegtuig was een 3-motorige Junker. (N.R.Crt.) VOETBAL. OM DEN NEDERL. VOETBALBEKER. Wedstrijdprogramma Ide ronde. Volgens de „Tel." heeft de loting voor de 4de ronde van de wedstrijden om den Ne- derlandschen Voetbalbeker het volgende resultaat opgeleverd: Winnaar V. V. V.O. S. V.Velocitas (Gr.); Groningen BoysP. S. V.; Groene SterT. A. C.; HeerVitesse; Winnaar V. I. O. S.VlissingenWest-Frisia; Win naar GoudaSchinkelhavenHengelo Winnaar T .E. C.RigtersbleekL.O.N.G.A; G. V. A. V.Dongen; Be Juick (Gr.)Ede; G. O. L. T. O.—Winnaar R. B. C D. J. K.; F. V. C.Winnaar Steeds HoogerAlphen; D. O. T. O.Xerxes; V. U. C—Winnaar D. W. V.—Hermes D. V. S.; V. S. V.—Win naar S. A. V. M.Kinheim: H, B, S.Win naar ZaandijkZ. F. C.; De Kennemers— Stormvogels; K. F. C.De Valk; D. O. S. Zeeburgia; N. O. A. D.R. F. C.; D. F. C.— Bloemendaal; Winnaar D. W. S.Rhenen H. V. V.; Winnaar OosterparkPhenix Eindhoven; WageningenR. C. H.; B.E.C. A. G. O. V. V.; ScheveningenZeist; Winnaar Halfweg-Arnhemsche BoysSlie- drecht; Winnaar 'tGooiB. V. V.O. D.S.; Winnaar AllianceCeleritas-Stadskanaal Winn aai' Achilles-Enschedé-Winnaar L.F.C —Overmaas; PalemigD. C. L.; Winnaar AicidesHeraclesNoordster; Willem II Allen Weerbaar; ExcelsiorH. D. V. Voor zooveel mogelijk zullen bovenver melde wedstrijden gespeeld worden op Zon dag aanstaande. Mocht L. f. C. Zondag op eigen veld winnen van Overmaas dan zal zij dus op bezoek moeten bij Achilles (Assen) of En schedé. Waarschijnlijk komt Enschedé met haar tweede elftal uit en de kans is dus groot dat de Asser roodhemden zullen winnen. Alphen kan onder normale om standigheden winnen van Steeds Hooger. maar het is de vraag of de promotie-wed- strijden in dit geval geen handicap zullen zijn om met succes in het bekertournooi op te treden. Wint Alphen dan moet zij bij F. V. C. (Huizum) nummer laatst der Noor delijke 1ste klasse te gast. SERIEWEDSTRIJDEN TER LEEDE (SASSENHEIM). De vereeniging Ter Leede (Sassenheim) heeft voor de maand April serie-wedstrij den om een beker uitgeschreven. Een vier tal vereenigingen hebben ingeschreven nJ. Hillinen I (3e kl. K.N V.B.). Quick Boys (kampioen Zaterdagmiddag-competitie) L. F. C. (3e kl. K.N.V.B.) en A.R.C. I (Alphen) De wedstrijden vinden plaats op het Ter Leede-terrein en worden voorafgegaan door wedstrijden van lagere elftallen, waarvoor Ter Leede medailles heeft aangeboden. Het programma luidt als volgt: 9 April, 1.45 u.: Tier Leede IITeylingen II; 3.30 u.: Hillinen IQuick Boys I. 16 April. 1.45 u.: Ter Leede IRijnsburg- sche Boys I; 3.30 u.: L.F.C. IA.R.C. I. 23 April, 1.45 u.: Ter Leede IIITeylin gen III; 3.30 u.: Winnaar A—Winnaar B. (Finale Bekerwedstrijd). GROOTE OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE. De overstroomingen in geheel Roemenië hebben een rampspoedigen omvang aan genomen. Te Cluj (Klausenburg) is de geheele industriewijk overstroomd. De genie doet de grootste moeite om de bruggen in stand te houden. Verscheidene dorpen in het Szamos-dal zijn geheel verwoest, de hui zen zijn door den stroom meegesleurd, het vee is verdronken en er zijn ook verschei dene menschenlevens te betreuren. Bijna alle bruggen over de Maramaros zijn ver nield. Te Sighetui Maramuresului (Mara- mos-Sziget) is het bij de ineenstorting van een brug tot een bloedige vechtpartij gekomen onder de vluchtelingen, die nog op het laatste oogenblïk over de instor tende brug wilden gaan. Te Chisinau (Kisjinef) kampeert een groot deel van de bewoners op de daken. Op acht spoor lijnen is het verkeer gestaakt. NEDERLAND—TSJECHO-SLOWAKIJE. Naar wij vernemen zou de bekende Bel gische internationale scheidsrechter J. J. Langenus uit Antwerpen voorgesteld zijn om als arbiter op te treden voor den op Zondag 29 Mei te Amsterdam in het Sta dion te spelen interlandwedstrijd Neder landTsjecho-Slowakije. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Voor de 2aterdagmiddag-competitIe beginnen we deze maal met de derde klasse A waarin Quick Boys 3 door een 7—0 zege tegen Pegasus, kampioen werd. Inderdaad is door Quick Boys in dit sei zoen een buitengewone prestatie aan den dag gelegd. In de eerste drie afdeelingen, immers is het een elftal van de Katwijk- sche Boys, dat op schitterende wijze den eeretitel wist te behalen. Wij wenschen de Boys van deze plaats geluk met deze keu rige prestatie. Voor de eerste afdeeling deelden Fides Pacta 1 met S.C.O. 1 in een 33 uitslag de puntjes, terwijl het S.L.F. 1 te Alphen is gelukt het sterke A.R.C. 1 beide puntjes te ontnemen. Met een 32 zege togen de lichtmenschen naar Leiden terug. In de tweede klasse speelde Rijnsburg- sche Boys 2 tegen A.R.C. 2 4—4 gelijk, waarbij de A.R.C.'ers nog iets meer kregen dan hun toekwam. In 3 B werd het voor Quick Boys 4— Fides Pacta 2 met 55 eveneens een pun- tenverdeeling. L.R.C. 4 wist met 2—1 de puntjes van D.V.E. 2 af te snoepen. Ons Clubje 2 bleef met 20 winnaar van den wedstrijd Ons Clubje 2—Rijnsburgsche Boys 4. Voor de juniores-afdeeling klopte L.R.C. Fides Pacta met 10. Voor de Zondag-competitie zijn slechte vier wedstrijden doorgegaan. Voor de overige wedstrijden werd het terrein of door den consul of door den scheidsrechter afgekeurd. In de tweede klasse B sloeg D.V.S. 3 L.D.W.S. 2 met 5—2. 3 B bracht een 52 zege voor Alphia 5 tegen Leidsche Boys 4. In 4 B won Lugdunum 8 in een modder voetbalwedstrijd met 52 van DKL. 2. Ten slotte won D S.O. 3 thuis met 105 van U.V.S. 7. BILJARTEN. LISSER BILJARTKRING. De eerste uitslagen van de wedstrijden om het persoonlijke kampioenschap van den Lisser Biljartkring luiden; lste Klasse. pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden (L.U.T.O.) 200 31 26 6.45 J. Veerman (O.N.A.) 185 30 29 6.16 G. C. Degger (Exc.) 200 31 55 6.45 J. v. d. Mey (Sch.noord) 87 30 13 2.90 C. Th. Duivenvoorden L.U.T.O.) 200 35 39 5.71 J. Waasdorp (O.N.A.) 148 34 16 4.35 De belangstelling voor de 1ste klasse was bijzonder groot. 2de Klasse. p. Duivenvoorden Sr. (Exc.) 144 39 14 3.43 J. Heerings (V.I.O.S.) 150 39 19 3.84 p. Duivenvoorden Sr. (Exc.) 150 47 12 3.19 J. v. Dijk (V.I.O.S.) 120 47 18 2.55 J. Heerings (V.I.O.S,) 150 48 18 3.12 J. v. Dijk (V.I.O.S.) 134 47 14 2.85 3de Klasse. Alf. Duivenvoorden (Exc.) 100 28 16 3.57 J. Duivenvoorden (Exc.) 73 27 12 2.70 J. Oetelaar (L.U.T.O.) 100 36 13 2.75 J. de Jong (L.U.T.O.) 59 35 11 1.68 A. v. Dlemen (VAO.S.) 100 42 15 2.38 A. v. Dijk (L.U.T.O.) 98 42 8 2.35 HOCKEY. NEDERLAND—BELGIË. Op Woensdag 20 April zal te Amster dam op het terrein der hockeyvereeniging Amsterdam voor de eerste maal een inter academiale ontmoeting NederlandBelgië gehouden worden GYMNASTIEK. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Naar wij vernemen is de Nederlandsche turnploeg. die a.s. Zondag te Muelheim aan de Ruhr tegen Duitschland zal uitkomen, als volgt samengesteld: M. Agsteribbe Am sterdam, W. Zwaaf Amsterdam. B. van Kerckhof Breda. J. van Genderen Vlaar- dingen, J. Caranca Amsterdam. J. van der Vinden Amsterdam. G. Ens Noord-Schar- woude, W. Haufe Heerlen E. Melkman Bergen op Zoom en P. van Dam Den Haag. Van deze tien turners wordt aan elk toe stel het achttal, dat het hoogste aantal punten heeft behaald geplaatst. Het pro gram omvat brug, rek. ringen, paard en paardspringen. terwijl tenslotte vrije oefe ningen op het programma staan. Als juryleden voor Holland gaan mee de heeren A. de Jong. Amsterdam en J. H. Sommer Dordrecht, beiden Technisch Bondsbestuurslid van het Koninklijk Ne- derlandsch Gymnastiek Verbond. Leider van de Nederlandsche ploeg is de heer A. Metz alhier. Het gezelschap vertrekt Zaterdag naar Rijnland. o DAMMEN. BODEVABEKERWEDSTRIJDEN DER DAMCLUB LEIDEN. Gisteren werd de tweede ronde gespeeld om den Bodevabeker. De uitslag is als volgt: C. MeinemaTeunisse 2—0 A. G. de JeuJ. W. Schüss (afgebr.) T. D. v. d. Bosch—P. v. d. Stel (id.) J. C. de GraafN. Wassenaar 20 S. v. d. ReekM. Optendrees 02 Van Swieten Sr.-v. d. Wijngaarden 20 C. GastelaarsA. Belt 20 J. HollemJ. Laven (afgebr.) J.B.v.d.Wijngaarden-v.Zwieten Jr. (id.) W. VisP. Ligtvoet 02 lste ronde afgebr. part. C. Gastelaars J. W. Schüss 0—2 RECLAME. Togen Let op don oranje band en hot Bayorkruls. Prijs 75 cis. 7227 PREDIKBEURT. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vergaderlokaal v. Mandersloostr.Nam. 7.15 uur, de heer Schoonerbeek van Putten. Ned.-Herv. Kerk (Julianastr.)Heden- nam. halfacht, prof. dr. Th L. Haitjema v. Groningen, ds. A. Luteyn van Vlaardingen en dr. J. Riemens van Leiden. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Lathum, ds. J. M. Sneth- lage te Appelscha. Bedankt: Voor Poortvliet, ds. A. Dekker, te Nieuwe-Tonge. Voor Burgwerd (Fr.) D. Bouman, te Molkwerum. Aangenomen: Naar Zevenhuizen (Gron.) J. C. Loor te Lettelbert en Enumatil. doopsgez. gem. Aangenomen: Naar Oudebildtzijl (Fr.), mej. ds. J. M. Eelman, te Makkum (Fr.) H. N. L„ te L. Uw Ingezonden kun nen wij niet plaatsen, wegens gemis van iedere zakelijkheid. Uit het Engelsch door A. TREUB. 35) Heel knap, zei hij sarcastisch. Je hebt lesje goed opgezegd, vriend. Je kunt nu heengaan. Geef me de buigtang, ja? Ga heen! Brand mijn vingers aan de kachel, ja. Och, ga heen! en f er sPrak scherp in het Chineescü w» W!«g schudde tweemaal zijn bwj glimlachte gelijk vriendelijk tegen raid, sir Peter en Clinton, en ging dank bar de kamer uit. 7 Hu, zei sir Peter spottend, naar de gaande en den detective over het ge- K blad aanziende. Na al die vertoo- ug van knap kruisverhoor hebben we nu «ter den dief gevonden? "?g niet, antwoordde Clinton rustig. 'vhT' caar 'k deze buigtang uit de gereed- - ispsbst van de auto gehaald heb, voor denk» binnen kwam, ben ik geneigd te usen, dat wij een aardige kleine samen- «ig aan (je{ pcnt gebracht hebben. vulkan-13 «"gelijk, dat hij iets nog meer zouh?? ^an samenzwering ontdekt die nn» de woedende chauffeur. bet gras zocht, de openhartige Sir o. had kunnen hooren. Clintrm keek naar de buigtang, die tafel e»met een dramatisch gebaar op de rich orPen had en zijn lippen krulden een spottenden glimlach, loov»^«enzwering? herhaalde hij onge- Bahr tusschen Spencer en Lee Wang? Zoo) Beet nlet wat je zegt. een« «uuwde Clinton. Luister maar sus op zijn gemak op den rand van de tafel zitten en onderstreepte zijn op merkingen met zijn vinger. Zooals ik het zie. zei hij op rechter lijke wijze en ik ben er in geoefend die dingen te zien, zei hij in het algemeen bekende Spencer iets van de tang te vre ten, om er mij in te iaten loopen. Ik weet, dat hij zag, dat ik ze nam, omdat hij op dat oogenblik uit het raam van de provi siekamer keek. Dat is dat. Het meisje, dat natuurlijk aan de deur luisterde, terwijl ik Spencer ondervroeg, zei dat ze van haar was om haar minnaar Spencer te be schermen. Vrouwen doen zulke gekke din gen als ze op iemand verliefd zijn. Dat is Romantiek voor hen, met een groote R. En de Chow, die verliefd is op het Fran- sche ding, herkende ze, om haar te be sehermen. Zij lichtte den Chow natuurlijk in, toen zij uit de kamer ging. Dat is heel eenvoudige gewone redeneering, nietwaar? Maar het was toch zeker niet nood zakelijk deze geheimzinnigheid te beden ken om je bovenmenschelijke scherpzin nigheid te toonen. Clinton? spotte sir Peter. Het was noodig, dat ik U bewijzen kon, dat U een troep echte leugenaars in huis heeft, sir Peter. En, als zij om één ding liegen, zullen zij het ook om een ander doen. En waar drie leugenaars zijn, zijn er meestal een paar meer. Die obliga ties zullen moeilijk te vinden zijn, sir Pe ter. en ik ben niet van zins den Decker te beschuldigen dat hij ze gestolen heeft totdat ik zijn kaart zie! Hij boog zich plotseling over de tafel heen en stak zijn vinger beschuldigend naar sir Peter uit. Misschien kan U zich nu herinneren wat er met die kaart gebeurd is. Uw ge zicht schijnt vanochtend beter te zijn ge worden Hoe staat het met Uw geheugen? Sir Peter ging woedend rechtop staan en zijn oogen sloten zich onheilspellend. Bij God, mijnheer, snauwde hij, wat bedoelt Ui Clinton bewaarde zijn beschuldigende houding nog een oogenblik, toen gaf hij die langzaam op en tikte in gedachten op den deksel van de sigarenkist. Tusschen twee haakjes sir Peter, zei hij zacht, hoe is het met dien broeder van U gegaan? Enid gaf een hevigen snik, stond impul sief op en ging naar het raam, waar zij stond uit te kijken over het door de zon verlichte panorama van water en met huizen bedekte heuvels. Zij kende de ge schiedenis van den val van haar oom; zij kende de geschiedenis van zijn dood in den slag; zij wist, dat zelfs zulk een dood in sir Peter's oogen niet de smet kon uit- wisschen. die hij op de eer van het Huis Brace had achtergelaten; zij wist, dat sir Peter in de hoogste mate afkeerig was van elk noemen van zijn ongelukkigen broeder, en zij wachtte sidderend de woe dende beschuldiging der politie en al hun methoden, waarmede sir Peter Clinton's onnoodige vraag zou beantwoorden. Clinton keek haar nieuwsgierig aan en knikte met zijn hoofd, alsof zij een af doend antwoord gegeven had. Broeder? Sir Peter sprak zoo zacht, dat Enid ter nauwernood het woord hoorde. Ja, broeder, herhaalde Clinton, even zacht als te voren. Wat is er geworden van Arthur Brace, die ongeveer twee en twintig Jaar geleden drie jaren in Enge land voor valschheid in geschrifte in de gevangenis zat? Daarover wilik liever niet spre ken, mijnheer, klonk het onzekere ant woord. Misschien niet, sir Peter, maar ik wel! zei Clinton met eenige stemverhef fing. Wij hebben hem sedert eenige jaren uit het oog verloren, en we zouden graag willen weten hoe het hem gegaan is. Is het de gewoonte iemand zijn leven lang te vervolgen, als hij ongelukkig ge noeg geweest is in zijn jeugd een fout te begaan? vroeg sir Peter scherp. Als wij Arthur Brace achtervolgd had den, behoefden wij U nu niet te vragen waar hij nu is, antwoordde Clinton ruw. Waar is hij? Sir Peter staarde Clinton aan alsof de uitbarsting, die Enid vreesde, niet langer zou uitgesteld worden, toen onderdrukte hij zijn woede, richtte zich trotsch op en sprak met rustige waardigheid'. Hij is dood, mijnheer. Clinton knipte met de oogen. Dood? herhaalde hij weifelend. Hij stierf als eerlijk man bij de Somme. Clinton keek neer op de tafel, trok zijn lippen samen, trommelde met zijn vingers op de sigarenkist, en stond toen lang zaam op. Het spijt me. sir Peter, verontschul digde hij zich verlegen, ik Zijn naam is in marmer gegrift, ging sir Peter met eerbiedigen ernst voort. Een andere herinnering aan hem bestaat niet. Een kort oogenblik voelde Enid her nieuwden trots op haar vader. HOOFDSTUK XX. Clinton keek onzeker de kamer rond en friemelde aan zijn hoed. Hij was niet ge wend excuses te maken. Hij had gerekend op verlegenheid en gezwets als antwoord op zijn laatste vraag en sir Peter's hou ding van aristocratische waardigheid had hem tijdelijk uit zijn evenwicht gebracht. Het spijt me, sir Peter, mompelde hij weer. Hij ging naar het raam met de blijkbare bedoeling om heen te gaan, toen zijn oog op Enid viel. Hij bedacht opeens, dat hij haar een paar vragen te doen had, maar nu, na zijn flater, was haar gereserveerde houding en trotsche hooghartigheid het bewijs van haar gevoelens omtrent zijn scherpzinnigheid, manieren en algemeen gedrag, en dit gaf hem een oogenblik van pijnlijken twijfel. Hij draaide zijn hoed peinzend rond en glimlachte toen over een bedachte spitsvondigheid. Wilt U die kamenier nog eens laten roepen, sir Peter? vroeg hij beleefd. Het noemen alleen van Nina's naam was genoeg om dien baronet weer in een kwaad humeur te brengen. Hij bromde iets onhebbelijks, maar ging toch naar den belknop en drukte er boos op. Ik begrijp niet waar je op aanstuurt, Clinton, zei hij. Het komt me voor dat je alleen voor je plezier tijd vermorst. Ik vermors tijd, omdat het mijn baantje is, zei Clinton, die zijn zelfver trouwen terug kreeg toen hij sir Peter's onderworpen houding opmerkte. Ofschoon ik zeggen moet, dat ik heel veel betere plaatsen weet om er mijn tijd te vermor sen, voegde hij er vroolijk bij. Toen Spencer binnen kwam. was het sir Peter niet mogelijk Nina te noemen. Hij keek den butler even terzijde aan en liep toen naar het haardkleed. Spencer wachtte eerbiedig. Toen de stilte voort duurde, vroeg hij onrustig: U heeft toch gebeld, sir Peter? Clinton grinnikte en keek sir Peter vol verwachting aan en deze keerde hem boos den rug toe. Wil je Nina vragen nog eens hier te komen, Spencer, zei Enid koe), zonder haar blik van het mooie landschap al te wenden. Toen de butler weg was, legde Clinton zijn hoed weer op de talel en ging op den arm van een gemakkelijken stoel zitten. Mooi weer zei hij vriendelijk, als lof felijke poging om een pijnlijke stilte te overbruggen. Er kwam geen antwoord Hij floot een oogenblik zachtjes, en probeerde het toen weer. CWordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 9