UIT DE OMSTREKEN. TUIMELTJE EN KRUIMELTJE IN HET KABOÜTERLAND. ^^#ÉfFaejljnc CuslaiJ D AT |C pdoefdak je] \Xü*Ps0/imD£lTJE5- PUDD//7G Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. HOE STAAT HET MET DE BLOEMENVELDEN? De narcissen beginnen nu in bloei te ge raken. Verscheidene velden prijken met de goud-gele en groen-gele bloemen, die zich op den wind licht bewegen boven het jonge groen van het looi. Veel narcissen zijn echter nog niet ver ontwikkeld, zoo dat de bezoeker nog niet te hooge eischen mag stellen. De hyacinthen en de tulpen zijn nog lang niet zoo ver als de narcissen; bloeien de hyacinthen zijn er wel. maar zij zijn uiterst zeldzaam. De bolgewassen zijn dit jaar, ondanks den zachten winter, zeer laat. De regen van de laatste dagen heeft echter wonde ren verricht, ofschoon de koude ook weer den groei remde. Er is dus wel wat te zien in de streek, doch nog niet veel. Dat komt later pas! DE AUTOBUSDIENSTEN. Gedeput. Staten van Zuid-Holland heb ben aan Jac. Heemskerk te Vogelenzang vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Sas- senheim (St. Bernardusstichting) over Pietgijzenbrug—Noordwijkerhout (langs 's-Gravendamschenweg en Gooweg) naar Noordwijk aan Zee (tramstation en om gekeerd). Gedeput. Staten hebben afgewezen een verzoek van J. Wassing te Noordwijk om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Noordwijk aan Zee over Pietgijzenbrug, Voorhout, Sassenheim en Lisse naar Hillegom en omgekeerd BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Geboren: Janny, d. van Jan Marinus van der Lugt en Adriana Elisabeth den Hertog. Loop der bevolking. Gevestigd: Gerardus Stoutjesdijk en gezin arbeider van Bleiswijk; Johannes Suurd, melkknecht, van Schoterland. Vertrokken: Job. Johannes van der Graaf chauffeur, naar Zegwaart; Geertje Zonne veld, gehuwd, naar Zegwaart; Adriana Helena Dorst gehuwd, naar Hazerswoude. HILLEGOM. Bouwplannen. Bouwvergunning is gevraagd door den heer H. Rutten voor een café met woning cn zaal op een terrein aan de Meerlaan hoek Balverskade, en door den heer J. G. van Dooren voor een woonhuis aan de Leidschestraat naast de woning van den heer C. de Groot, vroeger graanmalerij van Aalst. Afwijking van het uitbreidingsplan wordt verlangd; B. en W. willen die aan :bei le aanvragers toestaan, als de raad er zich mee kan vcreenigen. Bij het eerste plan gaat het om een terras in plaats van een voortuintje cn bij het tweede be treft het wijziging der rooilijnen. Pensioen havenmeester. Door den gewezen havenmeester, den heer C. W. van Maris, is per adres aan den raad gevraagd om een toeslag op zijn pensioen, dat slechts 20 pet. van zijn salaris bedraagt, ongeveer f. 250. De meerderheid van B. en W. (het col lege is dus niet eenstemmig in zijn oordeel) stelt voor een toeslag van f. 25Ó te geven ten laste van de gemeente, omdat adres sant op gevorderden leeftijd in dienst der gemeente is gekomen waardoor slechts aanspraak op een gering pensioen ten laste van het rijkspensioenfonds ontstond. Uitvoering Tooneelvereeniging H.I.T.O. Dc tooneelvereeniging H.I.T.O. heeft gisteravond ln de goedbezette zaal van hotel Sistermans de klucht in drie bedrij ven van Kurt Kraatz, „De Kilometervre ter", in de vertaling van Jac. de Vos opge voerd. Het was de derde uitvoering van het lustrum] aar en hiermee heeft Hito succes gehad. Er is om het kluchtige stuk bijna van begin tot eind hartelijk gelachen. Van het eerste oogenblik af dat de heer Tol zich op het tooneel vertoonde, lachte het publiek; mevr. StaatsOut had ook weer een hoofdrol, waarin zij uitblonk. Verder waren er als getrouwe leden van Hito de dames Gijselaar en Schoen en de heeren v. d. Werf, Schoen en Spoor. Als nieuwelingen moeten verder genoemd worden de dames van Delden en van Bem- mel en de heer de Nijs. Er is vlot en met enthousiasme ge speeld; de bezoekers hebben volop geno ten van de dolle verwikkelingen. In volle vaart tegen elkaar gereden. Op de Weeresteinstraat, breed en stil gedeelte, tusschen de Noorderlaan en de Oosteinderbrug zijn twee auto's in volle vaart tegen elkaar gereden. Beide wagens waren zwaar beschadigd en zijn met kraanwagens weggehaald. De bestuurder van den auto, uit Leiden komende, die de aanrijding veroorzaakte, was ernstig ver wond en had een gebroken knieschijf. Ook de bij hem zittende dame was verwond. Op voorschrift van den hulpver- leenenden geneesheer dr. ten Hoopen, zijn beide gewonden naar een ziekenhuis ver voerd. De politie heeft belde auto's in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. KATWITK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Zater dag 9 April 1932, 's namiddags te 3 uur in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling; 1. Vaststelling notulen dd. 28 Decem ber 1931. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot tijdelijke korting op de salarissen van het gemeentepersoneel. 4. Voorstel tot verlenging van de steun regeling voor de werklooze arbeiders. 5. Voorstel tot het weder inhuren van het strand. 6. Voorstel tot aanvaarding en over dracht van gedeelten van den Wassenaar- sche weg, onder Intrekking van het raads besluit van 18 Januari 1932. 7. Rondvraag. Rijwiel-ongeval. De manufacturer de G., die, niettegen staande hij zeer slecht ter been is, toch regelmatig fietstochten maakt voor zaken, raakte tusschen deze gemeente en Was senaar bij het naderen van een autobus zijn stuur over het rijwiel kwijt en kwam midden op de weg te vallen De bestuurder der autobus had nóg vol doende gelegenheid om den berm van den weg op te rijden en hierdoor werd overrij ding van de G. voorkomen. KATWITK AAN DEN RITN. Jaarvergadering Gcref. Schoolvereeniging. Gisteravond werd onder leiding van den voorzitter ds. H. Meijering, de jaarverga dering gehouden van de vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs. De vergadering werd door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend. Na een kort inleidend woord las de secretaris de hoer R. van Delft, de no tulen der vorige vergadering, welke on veranderd werden goedgekeurd. Hierna was het jaarverslag aan de orde. Hel ledental bedraagt 113. 4 bestuursver gaderingen werden gehouden Het gemiddeld aantal leerlingen in het afgeloopen jaar bedroeg 106. De maandelijksche rapporten van de bestuursleden, die de school be zochten waren bevredigend. De penningmeester, de heer J. v. d. Perk. deed verslag omtrent het finantieel beheer. De exploitatie-rekening sloot met ten voorloopig tekort van f. 331.71 1-. Na de driejaarlijksche afrekening met de ge meente zal er waarschijnlijk nog een tekort overschieten, dat uit de eigen kas der vereeniging gedekt zal moeten worden. Den penningmeester werd dank gebraoht voor zijn veelomvattenden arbeid. Op voorstel van een der leden werd besloten tot uitbreiding van de school bibliotheek. Vervolgens kwam aan de orde bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren ds. H. Meijering en J. van der Perk, die beiden herkiesbaar waren. De heer J. v. d. Perk stelde zich echter niet meer her kiesbaar. Herkozen werd ds. H. Meijering en gekozen de heer A. Wassenaar. Ds. H. Meijering nam zijn herbenoeming aan, terwijl de heer A. Wassenaar voor zijn benoeming bedankte. Bij hernieuwde stemming werd gekozen de heer Joh. Korpelshoek Czn. Bij de rondvraag werd gevraagd of het bestuur van meening is veranderd, wat betreft het toelaten van den schoolarts tot de school. De voorzitter zegt, dat bii nader onderzoek gebleken is, dat de in structie van den schoolarts zoodanig is, dat geen kind onderzocht zal worden, wanneer de ouders daarvoor geen toestem ming geven. De ouders zullen dus vol komen vrijblijven. Over deze zaak ontspon zich een breede discussie. Voor- en tegen standers spraken zich uit. Het bestuur zal met de gehouden bespreking rekening houden. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter den afgetreden pen ningmeester in hartelijke woorden voor liet vele werk, dat door hem van de oprichting der vereeniging af, is verricht Het hoofd der school, de heer W. v. Veen, sloot namens het geheelc personeel zich hierbli aan, en feliciteerde ook den voorzitter met zijn herbenoeming. De heer J. v. d. Perk dankte voor de hartelijke en waardeerendC woorden tot hem gericht Nadat do lieer W. v. Veen was voor gegaan in dankgebed volgde sluiting der vergadering. KATWITK AAN ZEE. De poliflo heeft een paar jongens aangehouden, die steenon wierpen naar de aardewerkfabriek van v. d. V. in de Remise- straat. De stoomlogger „Verandering" K.W. 85 van de firma N. Parlevliet, die op weg was van IJmuiden naar Katwijk, is wegens ondiepte van het vaarweter even voorbij Haarlem blijven steken. Het schip, dat onderweg het verkeer nog al eens be lemmerde, is daarop naar IJmuiden terug gekeerd. LISSE. HET PROEFSTATION VOOR BLOEMBOLLENTEELT. Van groote betcekenis voor a.s. vaklieden. Het „Weekblad voor Bloembollencultuur" schrijft: De Rijksbloembollenschool te Lisse is tijdens den afgeloopen winter verrijkt met een gebouw ten dienste van het onderwijs in de bloembollenteelt, dat onder den naam Proefstation voor bloembollenteelt in de toekomst van groote beteekenis zal blijken te zijn voor de opleiding der aanstaande vaklieden. De commissie van toezicht, tevens het bestuur vormend van de vereeniging Proef station, heeft daarmede een jarenlange wensch van den directeur vervuld gezien. De totstandkoming van deze geheel naai de nieuwste eischen ingerichte onderzoe- kings- en beproevings-inrichting is de kroon op het werk van den heer Volkersz, die dit als een persoonlijk succes mag be schouwen. Het gemeentebestuur, dat eerst door den bouw der school en nu weer door de beschikbaarstelling van de gelden voor bouw en inrichting van dit proefstation, getoond heeft in de nooden van het vak onderwijs te willen inkomen, heeft recht op de volle waardeering van allen, die zich rekenschap geven van de waarde van voortgezet vakonderwijs ter opleiding van bedrijfsleiders in de bloembollencultuur. Aan een uiteenzetting van den directeur ontleenen wij het volgende: De Rijksbloembollenschool houdt zich reeds jaren bezig met onderzoekingen naar het verband tusschen de teelt en de be handeling der bollen. Van bemestingsproe- ven wordt de invloed op het broeivermogen der bollen nagegaan, van den grondwater stand, de weersgesteldheid, de temperatuur en den regenval wordt de invloed bestu deerd op den groei der gewassen. Tot nu toe ontbrak de inrichting waar het eind resultaat wordt verkregen. De school bezat geen bloembollenschuur, waarin de voor behandeling kon plaats vinden, geen kas waarin de broeiresultaten konden worden vastgesteld. Wat is de taak van het vakonderwijs aan de school? Dat het door het wetenschap pelijke onderzoek gevondene, doorgevoerd wordt in het practische bedrijf en dat 43. Maar ineens kwam er groot gevaar opdagen. Het blad met de vier kabouters er op dreef recht op een rioleering aan. Nog juist bijtijds zagen de kabouters het. Rabarbertje begon direct te snikken en viel zoowat flauw. Maar de anderen sprongen haastig van het blad af en wilden Rabarbertje ook een hand toereiken, maar wat gebeurde er 44. Het arme Rabarbertje was zoo geschrokken, dat ie niet meer wist, wat ie doen moest en daar ging ie met het blad, recht de put in. De andere kabouters zaten schreiend bij de put. want hun vriendje zou wel dood zijn. Ze zetten hun mutsen naast zich op den grond en spraken geen woord tegen elkaar, zoo bedroefd waren ze. daarbij als middel wordt gebruikt de jeugd. De wetenschappelijke uitkomsten in de laboratoria verkregen, moeten te mid den van het bedrijf worden getoetst aan de practijk. En degenen, die straks do lei ding van de cultuurbedrijven zullen heb ben, moeten de werkzaamheden van die toepassing zelf verrichten. Zoo is noodig een tusschenschakel tusschen wetenschap pelijk onderzoek en practijk, waarvoor een bedrijf slaboratorium noodig is. Het thans verkregen gebouw omvat, zij het in kleine afmetingen, een volledige in richting voor de toepassing van de tem- peratuurbehandelingen. die door Prof. Blaauw te Wageningen zijn aangegeven. Met de producten van de cultuur in den schoolproeftuin en de bollen via de leerlin gen uit de kweekerijen hunner ouders ver kregen, zullen thans onder leiding van de schooi door de leerlingen zelf proeven ge nomen worden, waarvan zij de resultaten zelf zullen kunnen zien. Het pousseeren van de wetenschap door middel van het onderwijs is het doel, dat met dit proef station wordt beoogd. Dank zij den steun van de gemeente Lisse, die f. 15.000 be schikbaar stelde, is de bescheiden inrich ting toch zoodanig geworden, dat het ge bouw volkomen geschikt is om de aanwij zingen der wetenschap toe te passen. Het gebouw bevat ook een inrichting vcor lage temperatuur-behandeling. die slechts gedeeltelijk kon worden voltooid. Een der beide koelmachines moest voor loopig nog achterwege blijven. Indien daar voor de benoodigde gelden kunnen worden verkregen, zal bij de reeds aanwezige cel len voor zeer lage temperatuurbehande- ling, een tweede koelmachine worden aan gebracht, die dan in deze cellen de tem peraturen zal veroorzaken, welke noodig zijn voor de behandeling van bloembollen voor het zuidelijk halfrond. De reeds ge plaatste koelmachine ls bestemd voor de cellen, waarin de gewone koel-behandeling van voor vroegbroei in Europa bestemde bollen kan worden bereikt. De inrichting getuigt van een weldoor dacht plan en van een zeer zorgvuldige en tevens uiterst praktische uitvoering zonder eenige luxe. Hier is onder uitnemende lei ding cn in prachtige samenwerking tus schen bouwer, installateurs en directeur een inrichting tot stand gekomen, die met inachtneming van de proporties, die voor elk bedrijf natuurlijk anders zijn als voorbeeld zou kunnen dienen voor een modern bedrijfsgebouw van elkeen in het vak, die zich bezig wil houden met de nieuwste werkmethoden. Het gebouw omvat een flinke werkplaats, tevens geschikt voor stellingruimte en in anderen tijd van het jaar als demonstra tie en tentoonstellingsruimte. Voorts vier cellen voor hooge temperaturen en vier voor lage, bediend door een warmwater- verwarmingsinstallatie met volledige auto matische regebne en een electrische koel machine. Tenslotte een kas in drie afdee- lingen, ingericht zoowel voor trekkas als voor de cultuur van ware kas-bol-gewassen en buitengewoon ingenieus ingerichte ta bletten. De verwarminesinstallatie Ls door Braat uit Deift en de electrische installatie door de Holima te Amsterdam verzorgd. Alles bijeen een inrichting, waarop de commis sie van toezicht, de rijksbloembollenschool en haar directeur terecht trotsch zijn! NOORDWITKERHOUT. Geslaagde Crisis-uitvoering. De Kath. Jongemannen Vereen. (K.J.M.V.) gaf een groote propaganda-uitvoering in „De Zwaan". Ook deze vereeniging wilde gaarne een steentje bijdragen voor hot plaatselijk crisis comité, wiens middelen in nood verkeeren. Het succes was enorm. Een groot aantal belangstellenden heeft genoten van een blijspel in vijf bedrijven: „De hoed van Italiaansch stroo" dat zeer goed werd uitgevoerd. Aanrijding. Een melkauto, die bij een benzine-pomp in het dorp, benzine moest innemen, kwain door een verkeerde behandeling van den bestuurder, in aanraking met een ladder, waarop een electricien juist gestaan had om werkzaamheden aan een radio-instal latie te verrichten. De ladder werd om vergereden en totaal vernield. Verzekering dekt de schade. OEGSTGEEST. De a.s. Fropaganda-avond der B. V. L. Voor de op a.s. Dinsdag te houden pro- paganda-avond van den Bijz. Vrijw. Land storm afd. Oegstgeest. in het Patronaats gebouw bii de R.K. Kerk alhier bestaat groote belangstelling. Op dezen avond zal het vaandel door de presidente van het vaandelcomité worden aangeboden. Tevens zijn ter gelegenheid van dezen avond voor de landstonners onderlinge wedstrijden georganiseerd. Een aantal militairen en burgerlijke autoriteiten heeft reeds toege zegd de vergadering te zullen bijwonen. De openingsrede zal gehouden worden door den burgemeester, den heer A. J. van Gerrevink. RITNSBURG. De bloemenhandel. Na de verlaging der prijzen vlak voor en na de Paaschdagen, zijn de goede prijzen van twee en drie weken geleden niet meer voorgekomen. Met massa's komen de tul pen uit de warenhuizen, vooral in het Westland worden groote hoeveelheden in de warenhuizen getrokken. Hiervan ko men zelfs groote hoeveelheden, aldaar ge kocht, weer naar „Flora" te Rijnsburg, met de bedoeling om winst te maken. Of dit altijd gelukt staat te bezien. We no- teeren thans voor tulpen per dozijn: Mu- rillo 1317 ct. Prins v. Oostenrijk 1014 ct. Duchesse de Parma 1014 ct. Gele Prins 1216 ct. Vuurbaak 1623 ct. Peach Blossom 1320 ct. Coul. de Cardinal 17 21 ct. Mr. v. d. Hoeff 2028 ct. Cramoisie Brillant 812 ct. Theeroos 1217 ct. Grand due 1521 ct. La Reine 913 ct. Couronne d'or 16—20 ct. Ibis 1217 ct. Electra 1619 ct. Pelikaan 1519 ct. Fred. Moore 1014 ct. Progession 1317 ct. Red Admiraal 1419 ct. Azalea 1824 ct. Bartigon 1317 ct. Island 1318 ct. Wil liam Pitt 1216 ct. Farncombe Sanders 1215 ct. Elisabeth 1318 ct. William Copland 1015 cent. o STOMPWITK. Burgerlijke stand. Bevallen: A. P. Groenewegen geb. Van der Ploeg z. G. de Bruin geb. Van Nierop z. M. W. Rotteveel geb. Groene- weg d. M. E. van den Yssel geb. Groe newegen d. K. Koole geb. Schwab z. G. J. Opstal geb. Ruygt d. Ondertrouwd: N. W. Gahrman en Th. M. van der Voort. J. A. den Hollander en H. C. Vogelaar Getrouwd: J. Rultenburg en A. C. van Schaick. Overleden: C. C. Heemskerk m. 64 j. R. Holstein m. 64 j. C. Priem m. 41 j. N. Olieman m. 57 j. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. Th. Frensch geb. Van der Meer z. A. Flinterman geb. Olieman z. J. C. van Bohemen geb. Jurgens z. Chr. A. W. M. van Zeeland geb. Lops d. Ondertrouwd; J. ten Hoopen en G. A. M. S. Hol H. H. Hilgersom en A. W. Christiaanen. N. C. J. van Dijk en C. M. Schuyt. Overleden: H. W. Th. Rusman m. 67 j. G. J. Verboon 15 j. m. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Gedurende Maart jJ. is ten gunste van de diaconie in de Ned.-Herv. Kerk ge collecteerd f. 90.05 en op de Paaschdagen ten bate van de inwendige zending f.56. Doordat een vrachtauto toebehoorende aan den groentehandelaar J. van den Ende uit Loosduinen tengevolge van een defect aan den stuurinrichting tegen den brug van het Rijkskabelmagazijn reed, brak een vooras en moest de wagen aan den kant worden gezet. VOORHOUT. Kippendiefstal. Ten nadeele van den heer C. B. wonende in de Hoofdstraat alhier zijn in den vorigeu nacht een viertal kippen ontvreemd. Van de(n) dader(s) heeft men tot nu toe geen spoor. Op het hulppostkantoor alhier is over de maand Maart op de Rijkspostspaarbank ingelegd voor een bedrag van f. 1561.05 en terugbetaald voor f. 1455.26. VOORSCHOTEN. Een vechtpartij met gewonden. Gistermiddag zochten in een land aan den Valkenburgschcn weg alhier twee personen, H. en S. uit Wassenaar kieviets eieren. Het land behoorde aan P. wonende Haag- sche Schouw alhier. Toen M. J. P. de eieren- zoekers ontdekte, zou hij hen even in kennis stellen wien dit land toebehoorde. Deze kennisgeving is echter in 'n „veldslag" met gewonden geëindigd, waarbii H. en S. niettegenstaande zij verschillende snij- en steekwonden hadden bekomen kans hebben gezien naar Wassenaar te loopen, waar zii verbonden zijn door nr. Baart de la Faille. M. J. P. is door dr. M. van der Stoel alhier verbonden. De politie te dezer plaatse heeft de zaak in onderzoek. o WASSENAAR. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Dorpshuis hield de afd- Wasse naar van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde haar gewone maandelijksche vergadering. Door voorzitter Polderman werden allen hartelijk welkom geheeten, in het bij zonder Ir. H. Riemens, die tegenwoordig was voor het houden eener lezing. OoJ sprak hij zijn groote voldoening uit over de goede opkomst en het ter keuring gezondene, zoowel voor de uitgeschreven prijsvraag als voor het puntenstelsel. Nadat door den secretaris, den heer A. van der Schans de notulen waren voor gelezen bracht deze het jaarverslag uit dat geen buitengewoon vermeldenswaar dige feiten openbaar maakte. Dit versla; werd met een applaus der leden beloond, waarna door den penningmeester, den heer D. Th. Ruys verslag werd gedaan van der financieelen toestand der vereeniging. Door een groot financieel verlies zal er dit jaar zuinig met de financiën moeten worden om gesprongen. De inkomsten beliepen f.83051 de uitgaven f. 667.74, aldus een batig slot van f. 163.83. Tot commissie om de bescheiden va dezen functionaris na te zien werden be noemd de heeren J. Anderson en D. ra Barneveld. Onder een toepasselijk woord werdea vervolgens door den voorzitter aan den heer D. de Gans een tweetal getuigschrii- ten uitgereikt als bijzonderheid door he! Hoofdbestuur van de Mij. alsnog tocge- gekond voor de groote prestatie van ge noemden heer, die op de te Amsterdam gehouden groote Chrysanthemum-tentoon stelling den beker en een gouden plaquette won. met zijn inzending grootbloemige Chrysanthemums. In tiet kort werd hierop door den secre taris verslag uitgebracht van den stand der besprekingen met de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken om tot oprichting van nieuwe cursussen te geraken. Het plan is een cursus in te stellen voor Waren kennis en daarnaast een voor perspectief- teekenen. Of aan laatstgenoemde cursus de Riikstuinbouw-consulent zijn goedkeu ring zal kunnen hechten, zal worden onder zocht. De Commissie van Toezicht werd zonder h. st. gemachtigd op den ingeslagen weg voort te gaan cn tot een einde te brengen. Hierop werd het woord gegeven aan Ir. H. Riemens tot het houden zijner lezing; over het onderwerp: „Ziekten van Tomaat cn Komkommer". Deze,voor de vakmenschen zeer leerzan»! on interessante lezing werd met groo' f aandacht gevolgd en tenslotte met a I groot applaus beloond. Tot juryleden om het ingezondene var de prijsvragen en het puntenstelsel te keu ren, werden benoemd de heeren H. Aartse, J. Laurens en J. K. v. d. Hoek. Namens de commissie bracht hierop de heer J. Anderson verslag uit van de ge houden controle der bescheiden van dc-n penningmeester. Alles bleek in uitstekende orde te zijn: door den voorzitter werd aan dezen functionaris dank gebracht voor het keurig gevoerde beheer, daarbij den wensch uitende dat hii nog lange jaren de lust zal hebben om deze functie te bliiven waarnemen. Bij monde van den heer Aartse bracht dc keuringscommissie verslag uit. Voor de prijsvraag 10 soorten versche groenten werd toegekend aan den heer J. Anderson le prijs en de heer D. de Gans 2e prijs en voor het puntenstelsel aan den heer J. Anderson voor aardappelen 10 punten, violieren 9 p„ Rodondendrons 6 p., Prunus 8 p„ Sidonia Japonica 5 p„ Cornus 5 p. Fritsia 5 p. Hierop werd geledenlieid gegeven om naar aanleiding van do gehouden lezing vragen te stellen. Een drietal leden maakte hiervan gebruik en deze '.'ragen werden allen op zeer duidelijke wijze naar genoe gen der stellers beantwoord. De voorzitter zeide hierop den heer Riemens hartelijk dank voor zijn lezing; wanneer dezen zomer door de aanwezigen ook ziekte verschijnselen zullen worden waargenomen, dan zullen zij zeer zeker van de gehouden lezing voordeel weten te trekken. Na tenslotte dank gebracht te hebben voor de opkomst sloot de voor zitter deze belangrijke en leerzame ver gadering. RECLAME. ll^BIJ 2 RAKJEó f reclame: -gw/sta-gro™ ng£n -™ 6444 2—3 j

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 10