BURGERL. STAND v. LEIDEN SPORT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. UIT DE OMSTREKEN. OVERVAL OP EEN POSTKANTOOR. Zaterdagavond is op het postkantoor Kalkerfeld (Rijnland) een brutale overval gepleegd. De daders drongen van de bin nenplaats af het bureau binnen. Hier overvielen zij den alleen dienstdoenden ambtenaar, een 60-jarigen man. en maak ten zich uit de voeten met ongeveer 13.000 mark. KINDEREN LEVEND VERBRAND. Doordat eenlge kinderen onvoorzichtig met lucifers speelden, ontstond te Papen burg (Oost-Friesland) een brand, waarbij twee kinderen, een vier-jarig jongetje en een driejarig meisje, om het leven kwa men. De brand werd eerst door de buren opgemerkt, toen de vlammen reeds uit de vensters sloegen. De brandweer poogde de beide kinde ren, die hevig gilden, uit het brandende huis te redden, doch toen men er einde lijk in slaagde, de kamer, waar de brand was uitgebroken te bereiken, was het meisje reeds verbrand, terwijl de jongen stervende was. VALSCHE MUNTERS. Di samenwerking met de Berlijnsche recherche (afdeeling opsporing van val- sche munters) heeft de gendarmerie dezer dagen in de zandgroeve aan den Auf- kirchenberg bij Erding en in en kiezel groeve bij Fürstenfeldbruck (Beieren) twee werkplaatsen van valsche munters ont dekt. De werkplaatsen bevonden zich in twee, door de mannen des nachts uitge graven holen en waren van de meest mo derne werktuigen, speciale fabrikaten van een Fransche firma, voorzien Naar tot dusver is komen vast te staan, werden in de beide geheime werkplaatsen tot nog toe geldstukken ten bedrage van 140.000 rijksmark, vooral twee markstuk ken vervaardigd. Ook matrijzen voor de nieuwe vier-pfenningstukken zijn ge vonden. o GROOTE BRAND OP LANDGOED. In den nacht op Zaterdag is het ridder goed in Retzow bij Nauen (Pruisen) door een groote brand geteisterd. Men ver moedt, dat hier brandstichting in het spel is. Een schuur, waarin ongeveer 700 cente naren gerst en verscheidene honderden centenaren stroo lagen opgeslagen brand de totaal af, ook de paardenstal en een schuur met landbouwwerktuigen ging ver loren. De paarden konden gered worden. De schade bedraagt waarschijnlijk eenige honderdduizenden Mark. GROOTE VERDUISTERING. Bij het Zweedsche concern Kreuger en Toll A. G. is men een groote verduistering op het spoor gekomen. Het ontvreemde be drag wordt geschat op 165.000 kronen de Zweedsche kroon is thans ca. f.0.50), doch kon nog niet nauwkeurig worden vastge steld. De verduisteringen zijn reeds gerui- men tijd geleden gepleegd, doch pas thans ontdekt, ten gevolge van het bij den dood van Ivar Kreuger Ingestelde accountants onderzoek. Zij zijn ten uitvoer gebracht door twee vroegere employé's van de maat schappij. waarvan de een. genaamd Stig Robsahm. reeds gearresteerd kon worden en een bekentenis heeft afgelegd. De plaats waar de ander, genaamd Torold Pripp zich bevindt, is aan de politie bekend. De beide ontrouwe employé's werden vorig jaar zo mer op eigen verzoek ontslagen en richtten met de verduisterde gelden een eigen ma- kelaarsfirma op. OVERVAL IN EEN STUDIO. Te Havanna drongen zes gewapende mannen de studio van den radio-omroep binnen. Met revolvers hielden zij het om- roep-personeel in bedwang en uitten voor de microfoon felle verwijten en beschuldi gingen aan de Cubaansche regeering. Na 8 minuten verlieten zij ongehinderd het gebouw en wisten te ontkomen. TEGENGIF TEGEN OORLOGSGASSEN? Volgens een bericht in de „Daily Ex press" heeft de afdeeling van het ministe rie een oorlog, belast met het uitvinden van chemische verdedigingsmiddelen na 14 iaar zoeken in het laboratorium in Porton in Wiltshire een werkelijk tegengift ge vonden tegen alle in den oorlog bruikbare giftg assen. Verscheidene personen zijVi eerst behan deld met een gifgas en daarna met het tegengif, waarna bleek dat zij volkomen ongedeerd bleven. De voornaamste deskun dige bij deze proeven is ten offer gevallen van de talrijke proven, welke hij met gif gassen genomen heeft. GAS VERSTIKKING TE BERLIJN. In het Westen van Berlijn werden in een woning, die eerst Zaterdag was be trokken, een man, zijn vrouw en zijn broer dood gevonden, jls gevolg van gasvergif tiging. Uit het onderzoek is gebleken, dat de gaskraan is losgeraakt en dat daaruit 's nachts het gas is gestrdbmd.. Een twaalfjarig dochtertje ontkwam aan den dood, doordat zij gedurende de verhuizing bij familie was. UIT DEN GREEP VAN EEN OCTOPUS GERED. In Le Lavandou, een plaatsje aan de kust bij Toulon had een visscher een reusachtigen octopus gevangen, dien hij voor het publiek ten toon stelde. Plotseling begon een vijfjarig knaapje, dat zich te dicht by het monster had gewaagd en dat een handje had uitgestoken te schreeu wen. Het bleek, dat de octopus zich met een züner gryparmen had vastgezogen aan den pols van het knaapje en nu langzaam maar zeker het kind het bassin in trok. Een wanhopige stryd tusschen het dier en den visscher. die het knaapje wilde redden volgde. Reeds was alle hoop opgegeven., toen de visscher er eindeiyk in slaagde met zijn mes den vangarm af te snyden en het knaapje zoodoende te bevryden. Het kind had geen letsel bekomen, maar had van angst het bewustzijn verloren. MAD. CURIE LICHT GEWOND. Het „Journal" meldt, dat madame Cu rie in haar laboratorium is gevallen en licht aan den elleboog werd gewond. Aan gezien de ontstane wonde geïnfecteerd werd, moest zy aanstonds geopereerd wor den, welke operatie gelukkig gunstig is verloopen. zy zal het ziekenhuis echter pas over een week kunnen verlaten. ZIEKENHUIS AFGEBRAND. In het ziekenhuis van het Roode Kruis te Tiflls is een brand uitgebroken, ten ge volge waarvan het geheele gebouw in de asch werd gelegd. De brandweer is er in geslaagd de zieken in veiligheid te bren gen. Of personen om het leven zün geko men. kon nog niet worden vastgesteld. STAD IN GEVAAR. Santo Stefano. een der alleroudste ste den van Italië verkeert in gevaar, te ver zinken in ondergrondsche ruimten, waar boven de fundamenten gelegd zijn. Tijdens het afgeloopen weekend zijn reeds 16 hui zen ineengestort. Men vreest, dat een groot gedeelte van de stad gevaar loopt een ge luk lot te ondergaan. Soldaten en brand weerlieden zün den geheelen dag in touw geweest om de 2000 inwoners van de ver zinkende stad in veiligheid te brengen. Naar het schijnt zijn de rotsen onder de stad in den loop der eeuwen door in filtratie van water meer en meer uitgehold. RECLAME. Aan QIBBS. Mejuffers en Mevrouwen Kunt u rich veilig toevertrouwen Gebruikt zijn tandzeep, toiletzeep, huidcrtme, 7116 poeder. GEBOREN: Leontine Dorothea Maria, dl', van H. J. M. A F. van der Eerden en M. R. J. Tim merman Gerardus Petrus, zn. W. van der Lelij en M. Hermans Anna, dr. van C. Hendriks en J. Filippo. OVERLEDEN: J. van der Kaap, m. 68 j. H. M. Th. JongmansWijtenburg, wede 59 j. ONDERTROUWD. A. J. de Mey, jm. 22 j. en M. Kop, jd. 25 j. G. Sierat. jm. 23 j. en A. A. Taffyn, jd. 24 jl L. v. Es, jm. 23 j. en A. Chris- PÜn, jd. 21 j. T. V. Kooten, jm.. 23 j. en A. de Wolff, jd. 21 j. C. C. Thiel, jm. 25 j. en M. C. v. Os, jd. 23 j. G. Bergman, jm 25 j. en C. W. Pracht, jd. 26 j. P. C. Segaar. jm. 25 j. en A. J. Voorwinden, jd. 25 j. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. I De uitslag van T. O. G 1—'t Gr. Laken 2 voor de extra comp. L. B B. luidt' P. Lagas (74) 'tGr. L.) 74 42 10 1.76 M. Zwaan (120) T. O. G. 84 41 10 2.04 N. V. d. Hoogt (70) 60 28 7 2 14 J Bouman (117) 117 28 14 4.17 I. Binnendük 148) 48 30 9 1.60 J Hendriks (96) 81 29 15 2.79 A. Crama (45) 44 32 4 1.37 J. Wassink (53) 53 32 9 1.65 T. O. G. 1 punt. 'tGr. Laken 1 punt. De uitslag van S. D. O 2't Gr. Laken 1 voor de extra comp. L B. B. luidt: J Bruinincks (363)'tGr.1. 287 42 31 6.83 R Kantebeen 121S.D.O. 121 42 18 2.88 H Barendse (101) 101 26 19 3.88 J. Slimnjers (106) 56 25 9 2.26 J. Meyers (98) 98 35 12 2.80 N. N (104) 88 34 18 2 58 N. N. (88) 88 24 16 3.66 A. J. Kantebeen (86) 18 23 4 0.78 't Gr laken 2 punten. S. D. O. 0 punten. De uitslag van S. D. O. 1'tGr. Laken 2 voor de extra comp. L. B. B. luidt: P. Lagas (74) 't Gr. L. 43 31 8 1.38 A. Speyer (350) S. D. O. 350 31 37 11.27 N. V. d. Hoogt (70) 56 31 10 1.80 I Mazurel (166) 166 31 31 5.35 I. Binnendijk (48) 40 35 7 1.14 C. Schouten (134) 134 35 17 3.82 A. Crama (45) 25 36 5 0.69 W. Penseel (133) 133 36 20 3.69 S. D. O. 2 punten, 'tGr. Laken 0 punten. De uitslag van D. O S. 1A. D O. 1 voor de extra comp. L. B. B. luidt: R. Byieveld (323) A.D.O. 225 30 23 7.50 A.Verstraaten (213) Dos. 213 30 25 7.10 A. RUsdam (139) 101 40 18 2.52 N. N. (129) 129 40 19 3.22 C. Randeraat (108) 108 32 13 3.37 A Offenberg (129) 71 31 8 2.29 De 4de party door D. O. S. gewonnen, w. n. o. D. O. S. 2 punten, A. D. O. 0 punten. HAARLEMMERMEER. Voordracht. Voor de benoeming van een onderwyzer aan de Openbare Ulo-school te Hoofd dorp (hoofd de heer W. Vis) zijn op de voordracht geplaatst de heeren: 1. W. Meyer te Amsterdam: C. A. A. Dullemond te Bodegraven en 3. E O. Boerstra te Joure. Coöperatieve Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank „Lynden" hield onder leiding van den heer P. W. Blom haar ledenvergadering. Tot be stuursleden werden herkozen de heeren W. van Woerkom en J. Baars. De rente der spaargelden werd vastgesteld op 3 3W/o en die der voorschotten op In het jaar 1931 werd aan spaargelden opge nomen een bedrag van f. 71.241.51 en te rugbetaald f. 67.329.35, zoodat thans op de Bank staat f. 299.160.92. In rekening-cou lant ontvangen f. 101.970.66; uitgegeven f. 91.500.04. Aan rente betaald f. 10.952.16, ontvangen f. 12.756.96, zoodat de netto winst van f. 1.096.63 de reserve heeft ge bracht op f. 3.525.20. Raadsvergadering. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 8 April a.s. des voormiddags te 10 uur. 40-jarig onderwijs-jubilcum. Op 1 Mei a.s. zal het 40 jaren geleden zyn, dat de heer T. H. van der Veen, hoofd van de bijzondere school aan den Aals- meerderdijk alhier, als zoodanig in functie trad. Het zal den algemeen geachten jubi laris, die by schoolbestuur, ouders, leer lingen en oud-leerlingen hoog staat aan geschreven, het onderwijs aan z'n school steeds op een hoog peil heeft gehouden en veler sympathie en vriendschap heeft verworven, bij de herdenking van dit ju bileum stellig niet aan blyken van belang stelling ontbreken. Benoeming van een gemeente-ontvanger. Voor de benoeming van een gemeente ontvanger (vacature A. J. van Rooyen) luidt de aanbeveling als volgt: 1. de heer J. H. van den Bos te Hoofddorp: 2. G. J. Maissan te Velsen. Bij een bewoner van den Hoofdweg werd 's nachts een kippenhok van zyn in houd ontdaan. Uit de groote hoeveelheid veeren, die in en by het kippenhok ver spreid lagen, bleek wel dat de dief of die ven geen gemakkelijk werkje gehad hebben. Met den bouw van de nieuwe Open bare School met 6 lokalen, gymnastieklo kaal en vergaderlokaal naby Halfweg, is men thans zoover gevorderd, dat de offi- cieele opening nu spoedig is te verwach ten: vërmoedeiyk nog vóór 1 Mei a.s. HILLEGOM. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Ingeschreven zijn: 5 fabrieksarbeiders. 1 chauffeur I drukker, 1 snelpersdrukker, 1 betonwerker, 1 grondwerker, 8 metselaars, 1 metselaar-opperniari, 10 opperlieden, 2 schilders 12 timmerlieden. 3 halfwas-met selaars, 3 halfwas-timmerlieden, lood gieter. zinkwerker, 1 stucadoor 3 manden makers. 1 vloerlegger, meubelmaker, 1 kistenmaker 2 electriciens, 1 Halfwas-ver- warmingsmonleur, 1 verwarmingsmonteur, 1 scheepmaker, 1 waschknecht, 1 boekbin der, 18 bloemistarbeiders. 297 landarbeiders, 13 tuinarbeiders. 4 boerenarbeiders, 2 plant- scenarbeiders. 7 jeugdige landarbeiders, 1 jeugdige tuinarbeider, 1 handelsreiziger, 1 winkelbediende, 1 vischventer, 3 schip pers, 1 dekknecht, 3 voerlieden, 1 weg werker. 1 chauffeur, 1 varensgezel, 1 vrachtrijder. 1 boekhouder, 14 mannelijke en 1 vrouwelijke kantoorbedienden, 2 hand langers, 1 controleur, 34 losse arbeiders. Totaal 486. vorige week 500. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Vrü- dag a.s. voor de volgende onderwerpen: 1. Vaststelling notulen der vergaderingen van 2 Febr. en 1 Maart. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot bepaling van een later sluitingsuur op sommige dagen als gevolg van de winkelsluitingswet. 4. Vaststelling verordening op het open baar uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente. 5. Verzoek der Hurddraverii-vereeniging om te beslissen over het geven van een volksfeest en harddraverij in September 1932. 6. Comptabiliteitsbesluiten gemeente-be grootingen 1931 en 1932. 7. Wijziging begrooting 1932 Water leidingbedrijf voor het maken van een afscheiding langs het terrein van het Pompstation. 8. Voorstel tot het geven van een bij drage in de kosten van onderwijs voor kin deren uit Hillegom, die de openbare in richtingen van middelbaar- en voorberei dend hooger onderwijs te Haarlem lie- zoeken. 9. Rekening van den achoolartsendienst 1931. 10. Voorstel tot het vaststellen van rege len, betreffende overdracht aan B. en W. van eenige in de gemeentewet aan den raad gegeven bevoegdheden. 11. Ontslag W. J. Gijselaar als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 12. Benoeming ambtenaar van den Bur gerlijken Stand in de vacature Gijselaar. 13. Benoeming kassier-portier der ge meentelijke zweminrichting. 14. Verzoek van C. W. van Maris om toeslag op zijn pensioen als havenmeester. 15. Afwijking van het uitbreidingsplan voor een bouwplan van J. G. van Dooren op een perceel aan de Leidschestraat en voor een bouwplan van H. Rutten op een perceel hoek Meerlaan-Wethouder Balvers kade. 16. Machtiging aan B. en W. om een der woningen welke de gemeente van A. W. F. van Zonneveld heeft gekocht, per week te verhuren. 17. Mededeeliitgen. De heer C. W. van Maris, die 1 April zijn functies van Havenmeester neer legde heeft deze betrekking sinds 1916 vervuld. In de laatste jaren is de Haven verbeterd en vergroot. De nieuwe functio naris is de lieer J. Veen. De ontvangsten waren in het eerste volle iaar even f. 1000 en in het afgeloopen jaar f. 5500. Het jaar 1930 bracht het meeste op, n.l. f. 6300. KATWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: D. v. Rijswijk en gezin, van Rotterdam, le Vuurbaakspad 12; G. B. Berkouwer, van Schoonhoven. Zeehospitium; C. Boom en kind, van Leiden, Command.- laan 8: L. Huys, van Leiden, Fockstraat 12; M. E. Potman, van Lisse, naar Voor straat 45: A. Klok, van Amsterdam, naar Louwestraat 14 m; J. Noort, van Soest, naar Valkenb.weg 28. Vertrokken: A. den Ouden, naar Wou- brugge; A. F. .J v. Lierop en gezin, naar Utrecht: H. M. v. d. Kamp, naar Wasse naar: J. C. Bomhoff, naar Gent (België); G. T. Brandt en echtgen. naar Storkow (Duitschl.); G. T. Brandt, naar Leiden; P. Vlieland, naar IJmuiden; H. A. Hof man, naar Utrecht. KATWIJK AAN ZEE. Door de politie is met behulp van een minimax een schoorsteenbrand ge- bluscht ten huize van H. de V. in de 3de Kanaalstraat. De extra-collecte, ten behoeve der Oude Kerk, heeft opgebracht de som van f. 316.05, w.o. een bankbiljet van f. 10. LISSE. De heer Schraag verlaat het onderwijs. De heer C. G. Schraag, die vele iaren als onderwijzer aan de R.K. School werk zaam is- geweest, zal het onderwijs met pensioen gaan verlaten. Arbeidsbemiddeling. Onze gemeente telt thans 393 personen, die als werkzoekenden staan ingeschreven- Straten-aanleg. Ingevolge een Raadsbesluit, is men druk bezig met het ajnleggen van de nieuwe straat, welke ongeveer parallel loopt met de Tulpenstraat en een verbinding vormt tusschen de Kanaalstraat en de Hyacinthen- straat. Een mooie productieve werkver schaffing. Alhier is een R.K Jeugdraad geïnstal leerd bestaande uit kapelaan J. P. Zon, mevr. Simonis en den heer Strik. De heer A. de Niet wordt als stations chef overgeplaatst van Warmond naar Lisse. I NOORDWIJK. HET FLORAPARK 1932. Opening vastgesteld op 14 April. Door jhr. mr. Ruys de Beerenbrouek. Het voorjaarsweer der laatste dagen heeft de door het koude weer teruggehou den kiemen der bloembollen tot sterken groei gebracht en enkele narcissen- en liyacinthenvelden zijn reeds tot kleur ge komen. Ook enkele perken van het Florapark beginnen te kleuren, zoodat indien het weer een weinig medewerkt, verwacht mag worden, dat bij de opening, die thans de finitief is vastgesteld op 14 April a.s.. de vroege narcissen en hyacinthen in bloei zullen zijn. De officleele opening zal plaats hebben op Donderdag 14 April a.s., te elf uur v.m. door Zijne Excellentie den Minister van Staat, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw. Verder zullen verschuilende autoriteiten daarby tegenwoordig zijn. Behalve de reeds eerder vermelde eere- pryzen van H. M. de Koningin. H. M. Ko ningin-Moeder, Z. K H. den Prins der Nederlanden en H. K. H. Prinses Juliana is een eereprüs beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Noordwyk. Gouden medailles zijn beschikbaar ge steld door: de Coöp. Veüingsver. „Hille gom" U. A. te Hillegom, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel, burgemeester dezer gemeente, het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Haarlem, de Kamer van Koophandel te Leiden, de afd. Lisse v. d Ver voor Bloembollencultuur, het hoofdbestuur v. d. Ver. „De Narcis", de Twentsche Bank alhier, L. Graaf van Limburg Stirum alhier, het koelhuis „IJs- vries" te IJmuiden en de firma J. J. Grul- lemans en Zonen te Lisse. Bekers zijn beschikbaar gesteld door den heer A. B Batenburg, exploitant van „Zo- merzorg" te Leiden en het restaurant van Florapark en door de Onderlinge Bedrijfs- ver. „Land- en Tuinbouwbelang" te Utrecht. Verder zyn beschikbaar gesteld 17 kleine gouden medailles, 23 verguld zilveren me dailles, en 13 zilveren medailles. De voorbereidingen vorderen snel. Aan 't tentoonstellingsterrein wordt de laatste hand gelegd; de paden zyn reeds met schelpen bestrooid. De officieele ingang op den hoek VoorstraatSchiestraat ls gereed Het enorme parkeerterrein is be tegeld: het restauratie-gebouw is reeds gedeeltelijk gemeubeld; de stands langs den hoofdingang zyn opgetrokken. Het geheel geeft een grootschen en fraaien indruk. Naar wij vernemen is het autopark en de fietsenbewaarplaats gepacht door de Gebr. van Dam, Kerkstraat, alhier. NOORD WIJK-BINNEN. TENTOONSTELLING AMBACHTSTEEKENSCHOOL. Uitreiking der diploma's etc. In de lokalen der voormalige openbare school alhier had een tentoonstelling plaats, uitgaande van de afd. Noordwyk der Mij. v. Nijverheid, van werkstukken, die de leerlingen der Ambachtsteeken- school in den afgeloopen cursus hadden gemaakt. Er was voor deze tentoonstel ling veel belangstelling. Niet alleen van de zyde der ouders, maar ook van het ge meentebestuur en particulieren. De expositie is dan ook wel de moeite waard en wy kunnen niet anders dan lof uitspreken voor het onderwijs, waardoor zulke resultaten werden bereikt. De heer H. Liefferink, voorzitter der af deeling. heette het college van B. en W., de leeraren, de vele belangstellenden, als mede de leerlingen harteiyk welkom. Het doet, aldus spreker, het bestuur een groot genoegen, dat men voor het onder wijs der Ambachtsteekenschool zooveel belangstelling heeft. Het bestuur is hier voor zeer dankbaar. Byzonder dankbaar ls het bestuur ook het gemeentebestuur dat het nyverheidsonderwüs een warm hart toedraagt. Spr. maakte vervolgens 'n compliment aan de leerlingen voor riet- Been zy dit jaar weder hebben gepres. teerd. Vervolgens verzocht hy den direc teur, den heer P. Grin, het jaarverslag cursusjaar 19311932 uit te willen bren gen; tevens verzocht hij den burgemeester na afloop hiervan de prijzen uit te willen reiken en de tentoonstelling te willen openen. Aan het keurig en breedvoerig verslag •van den directeur ontleenen wy het vol- gende: Ondanks de - zeer drukkende/ tijden waaronder ook liet Nijverheidsonderwijs gebukt gaat, was het spreker een verheu gend feit te kunnen constateeren, dat hier nog alle pogingen in het vyerk ge steld worden om het onderwys voor <je aankomende bouwvakarbeiders zoo goed mogeiyk te doen zyn. By den aanvang van den cursus werd door de zeer welwillende medewerking van het gemeentebestuur de beschikking ge kregen over een 4de lokaal, hetwelk be stemd werd voor het onderwys aan schil ders. Een leeraar in het schildervak kon worden aangesteld, zoodat ook in dit vak vru-cior onderwys kon worden gegeven. Een niet minder belangrijke verbetering werd verkregen doordat in de plaats van de onvoldoende gasverlichting een voor teekenonderwys zeer doelmatige electri- sche verlichting werd aangebracht. Hier door werden de zoo hinderlijke slagscha duwen bijna geheel opgeheven, hetgeen 't accurate werken en de kwaliteit van het teekenwerk deed verhoogen en ook de oogen der leerlingen meer beschermde De wankele en primitieve schragen en schotten werden door eenvoudige teeken tafels vervangen, waardoor een betere ruimteverdeeling werd verkregen en de leerlingen elkander niet meer lastig be hoefden te vallen. Ook konden hierdoor in I de hoogere klassen de teekeningen op grooter schaal worden uitgevoerd. Voor het theorielokaal werden doelma- I tige meubelen aangeschaft, wat voor dit onderwys een niet geringe verbetering be- teekent. Dank werd gebracht aan allen, die had den medegewerkt aan de tot-stand-ko ming van deze verbeteringen, waardoor 'i I onderwijs voor het komende geslacht opJ hooger peil wordt gebracht. Een bijzonder! woord van dank werd gebracht aan denl heer C. G. J. Alkemade Sr.. wien geenl moeite te veel was om te komen tot dat-I gene wat thans is bereikt. Ook de collectie leermiddelen werd dit jaar weder uitgebreid door aanschaffing van een aantal houten werkstukken, welke werden vervaardigd in de Am bachtsschool te Leiden en door de wel willende medewerking van den directeur dier school, den heer Kuyntjes, voor kost- prys werden afgestaan. In het onderwyzend personeel hadden de volgende mutaties plaats: Inplaats van den heer J. Pylman, die de lessen in lyn- en vakteekenen vanaf 1 Januari 1929 tij delijk had waargenomen, werd met ingang van 1 October benoemd de heer J. de Kleer alhier, terwijl met ingang van denzelfden datum voor het onderwys aan schilders werd benoemd de heer N. de Water. Einde November werd door den heer F. A Grimbergen ontslag gevraagd wegens zyn benoeming tot leeraar aan de teeken- school van den R.-K. Volksbond te Leiden en in diens plaats benoemd de heer Sj. Bakker, hoofd der Chr. Mulo-school te Noordwijk-aan-Zee. Den scheldenden leeraren werrf dank gebracht voor de uitstekende wyze waarop zij zich van hun taak hadden gekweten en voor de zeer aangename samenwerking van hen ondervonden. Van de nieuwbenoemde leeraren mocht reeds dezelfde prettige samenwerking wor den ondervonden. De cursus 1931—1932 werd aangevangen met 62 leerlingen. Hiervan waren 53 leer lingen woonachtig in de gemeente Noord-1 wijk en 9 leerlingen in de gemeente Noord wij kerhout. Naar de door de leerlingen beoefende ambachten waren zij als volgt over de verschillende klassen verdeeld: 35 timmer lieden, 8 metselaars, 12 schilders, 4 sme den, 2 loodgieters en 1 gasfitter. Tydens den cursus moesten 2 leerlingen de school verlaten ter vervulling van hun militaire verplichtingen, 3 leerlingen bleven weg zonder kennisgeving, terwijl 1 leerling de lessen wegens zyn werkzaam heden niet meer kon bywonen. De lessen werden door de meeste leer lingen met yver en belangstelling gevolgd, terwijl ook het gedrag zeer goed was te noemen. In verband met de behaalde cyfers voor de' verschillende vakken van onderwijs kon het einddiploma aan de vier leerlin gen, die den 5-jarigen cursus hebben doorloopen, n.m.1 N. v. Bohemen, H. J. Broekhof. C. van Schie en J. Verschoor worden uitgereikt. Bevorderd konden worden: Van de 4de naar de 5de klasse: F. van Dam. M. van Duyn, R. v. d. Haak. A. G. Kapel. C. v. d. Kwaak. M. v. d. Niet, J Schrier en C. J. van Tilburg; 1 leerling kon niet worden bevorderd wegens het veelvuldig verzuimen van dezelfde lessen Van de 3de naar de 4de klasse: L. Ha- zenoot, W. de Jong, M. Marijnis. J. v. d. Niet Jzn.. W. H. Passchier, J. Plug Jzn- M Plug en D. v. Tilburg. Niet bevorderd 1 leerling. Van de 2de naar de 3de klasse: L. F. M Alkemade, A. Gyzen, W. Hazenoot Azn„ W. van Kan. C. v. d. Niet Jzn., J. v. d. Niet Mzn., J. Versteege, P. Vink Hzn. en Th. Vink Jzn.; voorwaardelyk bevorderd J. Plug Lzn. Van de le naar de 2e klasse: B. Bon. J. v. Duin. J. A de Haas, K. van Kampen A. J. Rietvink. C. Sloof, N. Vegt, J. Q. Vink. J. Koeman en W. Smit. Niet bevorderd 2 leerlingen. Door het gemeentebestuur werd weder om een som beschikbaar gesteld voor het uitreiken van prijzen aan de vlugste en yverigste leerlingen. Deze werden als volgt toegekend: Van de le klasse: A. J. Rietvink, le pr„ J A. de Haas 2de pr„ B. Bon 3e pr. Van de 2e klasse: L. F. M. Alkemade le pr. Th. Vink 2e pr., P. Versteege 3e pr. Van de 3e klasse: D van Tilburg le pr.. Van de 4e klasse: C. J. v. Tilburg le pr„ M van Duijn 2e pr. M. v. d. Niet 3e pr. Van de 5e klasse: H. J. Broekhof le pr.. C. v. Schie 2e pr. Terwyl voor zeer trouw schoolbezoek de volgende leerlingen een geschenk ontvin gen: C. Sloof. J. Q. Vink. P. Vink, Th. Vink J. v. d. Niet Jzn, W H. Passchier M. Plug D. v. Tilburg W de Jong. M. v. Duyn A. G Kapel C v d Kwaak en J. Schrier. Tenslotte bracht de directeur een woord van erkentelykheid aan zyn collega's voor dur f 9-: K boe Ma onl bri ce na Hi A 1:

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 6