De Hockey-wedstrijd Nederland-Belgie DE NEDERLANDSCHE PLOEG WON MET 2-0. DE SPELKWALITEIT VIEL TEGEN. o ——O O KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. Uitslagen van gisteren. Noord I: W.W.M.D.—Friso 6—2. Promotie en degradatie. Oost IB: Zwart-WitH.K.C. 0—2. Zilveren Korf. Afd. N.-Holland: Bllthoven—A.W. 81. Buiten de Competitie. RotterdamAmsterdam 3—3; Overijsel- Gelderland 32. -o- Overzicht. De overvloedige regenval in de morgen uren had de afkeuring van verschillende terreinen tengevolge, zoodat slechts en kele wedstrijden van het toch al kleine programma, werden gespeeld. In het Oosten heeft H.K.C. zich de kans geschapen om in de le klasse te blijven, door een bemoedigende overwinning in Delden. In het Noorden is Wordt Kwiek nog steeds niet tot een officieel kampioen schap gekomen. Zoodoende wordt het nog laat met de kampioenscompetitie! Van de wedstrijden buiten competitie verband, memoreeren we de ontmoeting om de Maasstadbeker. Rotterdam is er in geslaagd den beker te behouden. De heer Heyboer kan gerust zijn. PROEFWEDSTRIJD. Den komenden Zondag zullen op Hout- rust twee proeftwaalftallen spelen, als voorbereiding voor de samenstelling van het Zuld-Hollandsch twaalftal. Het eene twaalftal wordt gevormd door Haagsche en Rotterdamsche spelers, het andere, dat officieel Dordrecht-Leiden heet, bestaat uit spelers uit Leiden, Den Haag, Rotter dam en Dordrecht. De combinaties luiden: Rotterdam-Haag: le vak: dames de Bruin (Ready) en Leene—Raats (H.K.V.); Franssen, van Balen (beiden H.K.V.). 2e vak: dames Richel en Klamer, Dors man, Looy (allen 't Zuiden). 3e vak: dames Ebeli en Lichtermoet (beiden Rozenburg); v. Eek ('t Zuiden); Leibers (R'burg). Dordrecht-Leiden enz.: le vak: dames Smits, Voordenberg, Selts, Wedemeyer (al len Deetos); 2e vak: mej. Rietveld (Deetos), mevr. van Dijk (Velox); Stam, v. d. Graaf (bel den Deetos). 3e vak: mej. Leeksma (A.L.O.), mej. Enslnk (Vitesse); Meylink, v. Bemmel (beiden Fluks). Over de opstelling zal nader worden be slist. o HOCKEY. NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND (DAMES). Onze landgenooten winnen met 10. Te Arnhem is in het Sportpark Klaren- beek de dames-hockey wedstrijd Nederland West Duitschland gespeeld, die door onze dames met 10 werd gewonnen, dank zij een betere stick-techniek, maar vooral door het enthousiast werken van de gehee- le ploeg. De Nederlandsche waren in het veld overwegend sterker, doch misschien als gevolg van het enthousiasme liet het positiespel zeer veel te wenschen over, ter wijl het aanvalsspel te kort werd gehouden. De Duitsche ploeg werd dikwijls volkomen ingesloten en zoo was 't langen tijd vrij wel onmogelijk om tusschen de vele sticks en beenen door tot doelpunten te komen. Het opstellen der Duitsche Dames was on getwijfeld veel beter en bij iederen aan val trokken zij in een breede. open formatie op doel af. De stick-techniek van het Duitsche team was echter dermate onvol doende, dat de Nederlandsche verdedig sters met hare tegenstanders niet veel moeite hadden, temeer daar het binnen- trio beslist onvoldoende was. Speciaal de dames Infanti en Potthoff speelden zeer zwak. Het gevaar kwam dan ook het meest van de beide vleugelspeelsters, waarvan vooral de linksbuiten Blum op een zeer goeden wedstrijd kan terugzien. Uitblink sters in dit team waren voorts linksback Brohl, spil Piedboeuf en rechtsbuiten Rosenbaum. In het Nederlandsche team viel vooral mej. Pabst, die linkshalf speelde op. Met forsche, verre slagen zuiverde zij haar ge bied, terwijl zij steeds weer de voorhoede aan het werk zette. Mej. Eilers speelde veel minder. De beide Nederlandsche backs, de dames Franzi en Rollin Couquerque waren uitstekend. De .Nederlandsche voorhoede had veel pro ductiever kunnen spelen, indien de dames op haar plaats gebleven waren. Individueel werd echter zeer goed gespeeld. Nederland onderneemt direct aanval op aanval, maar de Duitsche verdediging weert zich tot het uiterste. Mej. Pabst blijkt uitstekend op dreef te zijn en wordt vrijwel niet gepasseerd, evenmin trouwens mej. Rollin Couquerque. Ettelijke malen ontsnapt het heiligdom van de middel matige Duitsche keepster, frl. Mueck ter nauwernood aan een doorboring. Het tempo is nog vrij langzaam, wat ge deeltelijk aan het vrij zwaar bespeelbare terrein geweten mag worden. Opvallend is echter, dat de Duitsche dames stuk voor stuk harder loopen en sneller starten. Naast tempo in het spel speekt techniek echter ook een woordje mee en daar de gasten dit missen, zijn toch de Nederland sche dames in de meerderheid. Eindelijk scoort dan mej. v. d. Berg voor Nederland. Het doelpunt wordt echter ge annuleerd daar Juist afgefloten werd voor een overtreding van een der Duitsche backs. Wel worden op het Duitsche doel nog verscheidene straf- en gewone cor ners genomen doch de Nederlandsche dames wordt geen gelegenheid gegeven een behoorlijk gericht schot te lossen. De rust komt met blanco stand. Gedurende de tweede helft hebben de Nederlandsche dames nog meer overwicht. Zij begaan echter de fout, de Duitsche dames, die zich soms met haar elven tot de 20-yards lijn terugtrokken, absoluut in te sluiten. Zoo ver is het Nederlandsche team opgedrongen, dat de doorbraken van de snelle Duitsche voorhoede zeer gevaar lijk zouden zijn geweest, ware het niet, dat ook schotvaardigheid daarin ontbrak. Ein delijk ongeveer 10 minuten voor het einde bezwijkt de Duitsche verdediging voor een schot van mej. Bauduin. Even later komt mej. Inflati voor het ge heel verlaten Nederlandsche doel. Waai een zacht rolletje voldoende was om den gelijkmaker te scoren, schiet zij den bat meters hoog over het doel heen. Nadat mej. Bauduin nog een keihard schot in zendt, dat echter tegen de bovenlat af ketst, wordt in het heetst van den strijd het einde aangekondigd. Een volkomen verdiende overwinning, die grooter ware geweest, indien de Neder landsche dames een openspel-methode hadden toegepast tegen deze technisch veel zwakkere tegenpartij. o DENEMARKEN—NEDERLAND. Naar wij vernemen zal in Mei tijdens de Pinksterdagen te Kopenhagen een in terlandwedstrijd worden gespeeld tusschen de vertegenwoordigende hockeyploegen van Denemarken en Nederland. Een interes sante hockeyontmoeting voor onze natio nale ploeg is er dus in dit soezoen nog bij gekomen. GOLF. HILVERSUM—NOORDWIJK 4—3. De uitslagen van den op de banen der Hilversumsche Golf Club gespeelden wed strijd HilversumNoordwijk zijn als volgt: Foursomes: H. Scheltema (13) en H. T. Wynands (15) verliezen van G. Cremers (13 en F. Noorduyn (15) met 2 en 1; A. Fabius (18) en J. M. Louwerse (19) win nen van H. Binnendijk (12) en H. van der Graaff (18) met 2 en 1: W. Nering Bögel (22) en J. W. L. Alberdingk Thijm (23) winnen van mevrouw Dixon (21) en E. J. Everwijn (24) met 5 en 4. De uitslag der foursomes Hilversum 2, Noordwijk 1. De singles: H. Scheltema verliest van G. Cremers met 6 en 5; Wynands all square met Binnendijk; Fabius verliest van Noor duyn met 1 down: Louwerse wint van Van der Graaff met 8 en 7; Nering Bögel wint van Everwijn met 2 en 1 en Alberdingk Thijm all square met mevrouw Dixon. Uitslag der singles: Hilversum 2, Noord wijk 2. Totaal-uitslag: Hilversum wint van Noordwijk met 4 tegen 3. (Crt.) ZWEMMEN. MEJ. KASTEIN VERBETERT HET WERELDRECORD 400 M. SCHOOLSLAG. Ook het Nederlandsch record 200 M. schoolslag door haar gebroken. Zaterdagavond vonden te Amsterdam onder groote belangstelling in de Bandin richting aan den Heiligenweg de jaarlijk- sche nationale zwemwedstrijden plaats van de H. D. Z. Het programma opende met eenige aspiranten-nummers voor H.D.Z.-leden. waarna 'n geslaagde record poging plaats vond ever de 400 M. school slag van de H. D. Z.-zwemster Jenny Kastein. Zij zwom dezen afstand zonder tegen standers en legde de baan af in een tijd van 6 min. 38 2/5 sec. Zij verbeterde hier mede niet alleen het Nederlandsch record over dezen afstand dit stond on naam van mevr. Marie Puy Baron met een tijd van 6 min. 45 3/5 sec. doch ook het Europeesch- en Wereldrecord werd ver beterd. Dit stond op naam van Miss Wol- stenholme (Engeland) met een tijd van 6 min. 41 2/5 sec. Later op den avond zwom deze uitste kende schoolslagzwemster nog de 200 M. met als tegenstanders mei. J. Huybers en mei. Dunkelbeck van de O. D. Z. Ondanks het feit, dat zij nog zoo net de 400 M. schoolslag achter den rug had, zwom zij in zeer scherp tempo en bij het eindnunt was zij zeker een kwartbaan voor op haar tegenstandsters. Zij zwom de 200 M schoolslag in 3 min. 9 sec., hetgeen een nieuw Nèd. record be- teekende. Het oude stond op naam van mevr. Puy Baron met een tijd van 3 min. 111/5 sec. Als men bedenkt, dat het hui dige wereldrecord op naam van Else Ja- cobson (Denemarken) staat met een tijd van 3 min. 8 3/5 sec., dan is het wel dui delijk, dat mej Kastein bij doorgaande training een kans maakt om ook in dit nummer het wereldrecord op haar naam te krijgen. De belangrijkste uitslagen luiden' 100 M. vrije slag' 1. C. Ladde (Y> 1 min. 14 4/5 sec.; 2. M. Oversloot (O. D. Z.) 1 min. 15 sec.; 3. N. Langevela (I. N.) 1 min. 18 3/5 sec. 10 x 25 M. vrije slag estafette: 1. O.D.Z. 2 min. 36 3/5 sec.; 2 A. D. Z. 2 min. 39 1/5 sec.; 3. H. D. Z. 2 min. 41 4/5 sec. B. RD.Z. gedisaualificeerd 200 M. schoolslag' 1. Jenny Kastein. H. D. Z., 3 min. 9 sec. (Nieuw Ned. record) 2. J. Huvbers (Y) 3 min. 18 4/5 sec. 3 X 100 M. vriie slag: 1. R. D Z. 3 min. 46 3/5 sec.: A. D. Z.. 3 min. 56 4/5 sec. De R. D. Z.-ploeg bestond uit de dames G. Klapwijk, T. Baumeister en Willy den Ouden. Waterpolo: H. Z - en P. C.—H. D. Z. 2—1. Schoonspringen1 B. Zegger (A. D. Z.) 52.05 pnt.: 2. A. Hanja (A. D. Z.) 46,72 pnt.; 3. W den Ouden (R.D. Z.) 46,62 pnt, Zweedsche schoolslag estafette: 1. H.D.Z. 5 min. 59 sec.: 2. A. D. Z. 6 min. 6 1/5 sec.; 3. O. D. Z. 6 min. 20 3 5 sec. Y gedisqualificeerd 5 min. 57 sec. 100 M. rugslag: 1. D. Ketelaar' 1 min. 31 sec. (H. D. Z.)2. M. Zandvliet 1 min. 34 2/5 sec. (I. N.t; 3. L. van Voorst (A.D.Z) 1 min. 36 1/5 sec. o WIELRENNEN. DEN nAAG—BRUSSEL-RIT. Voor de den Den HaagBrusselrit heb ben 182 deelnemers ingeschreven n.l. 86 amateurs. 47 onafhankelijken 43 nieuwe lingen en 6 veteranen. 18 clubs komen uit met volledige teams. De Belgische Koning en Prins Hendrik loofden prijzen uit, Tot de deelnemers behooren o.m. A. Polak, winnaar Den Haag-Brussel-rit 1931 A. Kuys, idem 1930 A. J. de Reus wegkam- pioen van Nederland 1931. L. J. v. d. Bos. idem 1930, J. Franssen idem 1929, H. Wirtz, wegkamploen van Duitschland. i P SCHERMEN. EEN WEDSTRIJD NEDERLAND-BELGIË. Kleine overwinning onzer landgcnootcn. Zaterdag had in de Witte Brug te 's-Gra- venhage de schermwedstrijd Holland-Bel- gië plaats. Na verschillende onderlinge wedstrijden vond des avonds de landen- wedstrijd plaats op sabel en degen tus schen equipes van den Kon. Officiersbond (Ned.) en den Koninklijken Belgischen Of ficiersbond. Onder de aanwezigen bevond zich ook de minister van Defensie. Voor deze jaarlijksche ontmoeting is de Holland-België-beker beschikbaar gesteld, welke vorig jaar voor het eerst werd ver werkt en door Holland met 108 werd ge wonnen. Op sabel kwamen uit voor Holland de heeren Boutmy, Scherpenhuizen en v. d. Wiel en voor België de heeren De Wal- ckiers, Van Mensel en Darrien. Op degen voor Holland Wynoldy-Danlels, Ten Haeff en jhr. Van der Brandele, voor België de heeren Robert, Bricisse en Ecuyer de la Court. De uitslag op sabel om 5 treffers was: Holland 4 gewonnen partijen. 33 ontvangen en 36 gegeven treffers tegen België 5. 36 en 33. Op degen om 3 treffers was de uitslag Holland 5, 17, 20 tegen België 4, 20, 17. Het totaal op beide wapens was: Holland 9 gewonnen partijen, 50 ontvangen en 56 gegeven treffers tegen België 9 gewonnen partijen, 56 ontvangen en 50 gegeven tref fers. Ook dit jaar is dus de beker weer in handen van Holland. Het aantal treffers gaf ditmaal den doorslag. DEGENKAMPIOENSCHAP KON. OFFICIERS-SCIIERMBOND. Schepers (Leiden) eindigt op de zevende plaats. Te 'sGravenhage zijn de wedstrijden gehouden om het personeele degenkam- pioenschap van de Kon. Officiers-Scherm- bond. 26 schermers verschenen in het strijd perk. De kapiteins Wynoldy Daniëls en Tenhacff waren vrijgesteld van het scher men in de voorronde. In de voorronde werden 4 poules geformeerd, terwijl uit iedere poule 3 schermers naar de demi finale overgingen. De niet geplaatsten werden ondergebracht in 2 poules en schermden daarin om twee troostprijzen. Naar de demi-finale gingen over: Uit poule I: 1. dr. H. v. Blljenburgh 4 gew. part.; 2. Sissingh 4 gew. part.; 3. Bouvy 4 gew. part. Uit poule II' 1. v. d. Bosch 5 gew. part.; 2. Van Hoorn 5 gew. part.; 3. Jhr. van Geen 4 gew. part. Uit poule III: 1. Schepers (Leiden) met 4 gew. part.; 2. Gude met 4 gew. part.; 3. Tammes met 3 gew. part. Uit poule IV: 1. Driebergen met 5 gew. part.; 2. Schuiling met 3 gew. part.; 3. Butin Bik met 2 gew. part. In deze demi-finale bereikte het degen- schermen een hoog peil. Verrassingen bleven daarbij niet uit. H. van Blijen- burgh boekte een 2—1-nederlaag tegen Butin Bik, terwijl de bekerhouder Ten- haeff door Scheners met dezelfde cijfers geklopt werd. Naar de finale gingen over: Uit poule I: 1. Driebergen met 5 gew. part.: 2. Schepers met 4 gew. part.; 3. Tenhaeff met 4 gew. part.; 4. Van Hoorn met 3 gew. part. Uit poule II: 1. Wynoldy Daniëls met 5 gew. part.; 2. Jhr. v. Geen met 4 gew. part.: 3. H. v. Blijenburgh met 3 gew. part. 4. Butin Bik met 3 gew. part. De finale had een spannend verloop. Driebergen en Daniëls begonnen de lei ding te nemen. Hierna werd eerstge noemde met 21 door Daniëls geklopt, waardoor hij op de eerste plaats stond. Nadat ieder schermer 4 partijen getrok ken had, waren de resultaten der best geplaatsten als volgt: 1. Wynoldy Daniëls met 4 gew. part.; 2. Jhr. van Geen met 3 idem. In het laatste gedeelte wist Wynoldy Daniëls zijn resteerende partijen in winst om te zetten en welverdiend ongeslagen beslag op het kampioenschap te leggen. De einduitslag luidt als volgt: 1. H. J. M. Wynoldy Daniëls met 7 gew. partijen, 4 ontv. en 14 geg. treffers. 2. W. Driebergen (Amersf.), met 4-8-11. 3. Jhr. A. v. Geen met 4-9-11, 4. F. Tenhaeff met 3-10-10. 5. D. van Hoorn met 3-11-9. 6. Dr. W. P. Hubert v. Blijenburgh (Utr.) met 3-11-7. 7. Schepers (Leiden) met 2-10-5. 8. Butin Bik met 2-11-7. De uitslagen van de troostrondes luid den als volgt: Poule I: 1. v. Wieringen 5 gew. part.; 2. Bruins (Leiden) 5 gew. part. Uit poule II: 1. v. d. Vliervoet 4 gew. part.; 2. G. H. Scheffer met 4 gew. part. Uit poule III: 1. Sissingh met 4 gew. part.: 2. Gude met 3 gew. part. o ATHLETIEK. NURMI IS GESCHORST. De „Crt." meldt uit Berlijn: In het hotel Russischer Hof te Berlijn, kwam het bestuur van de I. A. A. F. in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer Edström (Zweden). Nadat de kortelings gestorven Franschen sports man Frantz Reichel herdacht was, opende de heer Edström de vergadering. Op grond van verschillende berichten en documenten, die ernstige inbreuken op de amateursbepalingen bewezen, zag het be stuur van de federatie zich gedwongen den Finschen looper Nurmi van deelneming aan internationale wedstrijden uit te slui ten, tot een definitieve beslissing van den Finschen bond is verkregen, aan wien de documenten ter onderzoek zijn toege zonden. Het bestuur wijst er in een circulaire nogmaals op, dat de bij de federatie aan gesloten landen slechts werkelijke ama teurs naar Los Angelos mogen zenden, daar de zich daar bevindende commissie gemachtigd is die athleten. welke tegen de amateursbepalingen handelen, te diskwali- ficeeren. Verder verluidt dat met betrekking tot Ladoumègue's diskwalificatie de feiten zoo ernstig bleken, dat de schorsing niet op geheven kan worden. Bij de bespreking van het geval Nurmi hebben de Franschen zich van commentaar geheel onthouden. In het Amsterdamsche Stadion werd gisteren de dertiende wedstrijd gespeeld tusschen de vertegenwoordigende elftallen van Belgie en Nederland. Er was slechts geringe belangstelling, wat vermoedelijk op rekening van het slechte weer ge schreven dient te worden. De Nederlandsche ploeg heeft een ver diende zege bevochten op een sterk Bel gisch team, waarvan in de eerste plaats gezegd mag worden, dat de verdediging llink vooruit is gegaan. Onze nationale ploeg heeft eenigszins teleurgesteld na haar goeden wedstrijd tegen de Anglo Indians en vooral de aanval, waarin een, drietal debutanten opereerden, bleef be neden de verwachting. Het aanvallend spel van Nederlandsche zijde was steeds te doorzichtig; nimmer werd er het ver rassende tempo in gelegd en hoe weinig malen werd werkelijk het spel open ge houden. Een enkele maal slechts zorgde de Amsterdammer ter Haar op die wijze voor het opzetten van een aanval. Van den Berg, van wien op de middenvoor plaats groote verwachtingen werden ge koesterd. speelde bovendien zoodanig, dat hij wellicht de minste uit de voorhoede was. Gunning (Bloemendaal) bleek zeer snel, maar nimmer was zijn manier van voorzetten goed; het bleven harde, lage slagen, ook indien een lob voor goal zeker meer effect gesorteerd zou hebben. De derde nieuweling, de Geer (H.D.M.) heeft meerdere goede dingen gedaan, zonder op te vallen. Hoewel er minder op den rech tervleugel werd gespeeld, was de combi natie Du Ponv. d. Haar nog de beste; er ging althans de meeste kracht van uit. Onze middqnlinie als geheel heeft goed gewerkt al schoot zij wel eens in het steu nen te kort. Voor onze achterhoede heb ben wij niets dan lof. Tresling, die zijn 25sten interlandwedstrijd speelde was wederom de beste speler. Zijn positiespel is nog steeds heel wat beter dan van de Waal. die overigens eveneens een voor treffelijk verdedigend spel ontplooide, dat den Belgen elke kans ontnam. Hardebeck heeft eigenlijk slechts tweemaal zijn doel voor ernstige bedreigingen moeten be hoeden. wat hem als gewoonlijk goed af ging. Er lag overigens een zekere matheid over het spel der oranjehemden, die slechts sporadisch enthousiasme in het spel wisten te leggen. Toen het eens zoo ver kwam, ging het stevig toe en maande de Belgische referee tot kalmte. De Belgen speelden aanvankelijk een verdedigend spel en waagden zich eerst na geruimen tijd werkelijk tot een se rieuze aanval. Technisch schieten zij nog te kort, maar ook hun snelheid is belang rijk minder dan bij onze ploeg. Om een- enkel voorbeeld te noemen van gebrek aan techniek, verwijzen wij naar de tweede speelhelft, waarin acht strafcomers door Lejeune ste.e,ds verkeerd werden aangege ven. waardoor het stoppen natuurlijk evenmin juist geschieden kon. Telkens schoot de bal door en werd dan door de toegeloopen Hollandsche aanvallers weg gespeeld. Eerst tegen het einde lukte een enkele corner op het doel van Hardebeck. Misslagen wai'en aan de orde van den dag en ook het foutieve loopen met den stack viel op. De Belgische ploeg was gehandi capt door het niet soelen van haar zeer goede linkshalfback Putz waardoor Adelot diens plaats bezette en Wallier de spil- plaats innam. De achterhoede der Belgen met Paquet aan het hoofd heeft zich dap per geweerd; het eerste Hollandsche doel punt was offside en werd door den Belgi schen scheidsrechter cadeau gegeven. Du EEN FRAAI SUCCES VOOR „ALPHIA." Alphia heeft gisteren met elf leden deel genomen aan de 70 K.M. afstandsmai'sch, uitgeschreven door „Hellas" te Utrecht. Dit is de eerste maal dat door een ver- eeniging uit Alphen aan de wandelsport werd deelgenomen. Het parcours van deze groote marsch, ging langs schitterende hoofdwegen, en wel van Utrecht naar de Bilt, Huis ter Heide, Soesterberg. Amersfoort, Woudenberg, Maarsbergen. Maarn. Doorn. Driebergen, Pyramide van Austerlitz. Zeist. De Bilt. Utrecht. De deelname is voor Alphia een groot succes geworden; alle leden hebben deze gedeeltelijke nachtwandeling (de start had plaats Zaterdagnacht 12 uur) uitstekend geloopen, en zich in het bezit gestéld van een schitterende plaquette. Hier volgen de namen der deelnemers. Th. Vriesekoop, N. de Jong, G. Hars kamp. IJ. Doeland. J. de Jong Jr., N. Schel- lingerhout. B. Jansen. W. Boogaard. J. Schuurman. Joh. Bouthoorn. C. de Vlaam. Gisteravond arriveerden de wandelaars met den trein van 19.12 uren in Alphen, alwaar een groot aantal Alphianen hun succesvolle clubgenooten toejuichten. Een fraaie prestatie leverde aanvoerder Th. Vriesekoop. die door een organisatie- fout circa 80 K.M. heeft geloopen. Alles bijeen intusschen een mooi succes op het gebied van de athletiek voor Alphia. dat naar wij hopen, door meerdere gevolgd zal worden. o WEGWEDSTRIJD VAN A. V. A. C. (A dam) W. J. Bakker verbetert het Ned. record, over 15 K.M. Te Amsterdam vond gisteren een weg wedstrijd over 15 K.M. plaats, welke ge organiseerd werden door de athletiekver- eeniging A.V.A.C. De weersomstandigheden waren niet bij zonder gunstig, het regende zelfs nog toen de deelnemers, tien in getal, nl. 1 van de A-klasse, twee van de B-klasse en 7 van de C-klasse van start gingen. Het A.V.A C -lid. W. J. Bakker was het er bij dezen wedstrijd om te doen, het Ned. record over dezen afstand te verbeteren. Hij is hierin ondanks hec zeer slechte weer schitterend geslaagd en verbeterde dit met ongeveer twee minuten, hetgeen een zeer schitterende prestatie genoemd mag worden. Het resultaat was als volgt; 1. W. J. Bakker (A.V.A.C.) 51 min. 51 sec. (nieuw record), oud record ten name Pon. die ook het tweede scoorde, dankt) dit aan zijn doorzetten. Aangezien de Bti gische ploeg als geheel nog beneden hr gemiddelde der Hollandsche speelde het een matige wedstrijd. Over het spelverloop het volgende: De eerste aanvallen van Holland liepe op off side dood, waarna Gunning ge'. bruik makende van zijn snelheid enkë- malen aan zijn bewaking ontglipte, doe! te laag voor doel plaatste om zijn never spelers een kans tot een schot te geve Wel kreeg v. d. Merghel een paar scho te stoppen, doch zij leverden geen bezwar op. De eerste strafcorner op het Belgisc1- doel kon v. d. Berg niet in z'n macht kif gen door onoordeelkundig stoppen, p. Ned. ploeg bleef sterk aanvallend maai het te kort spel van de vcorhoedespel® vergemakkelijkte het verdedigen door 4 Belgische achterhoede aanmerkelijk. Èe- snelde Lejeune alleen op Hardebeck a' handig de Looper passeerende, maar 4 Waal redde op de doellijn staande zee- fraai. Daarna werd het offensief naar de andere helft verplaatst en einde- lijk, na een half uur spelen kwam tè eerste doelpunt voor Holland, v. d. B® bracht den bal op, speelde langs Paquc naar Du Pon, die duidelijk off side sta; en langs den Belgische keeper in da schoot. Zooals reeds gezegd kende de he Liegois dit doelpunt toe. Even vielen Belgen fanatiek aan, waarna de rust w- aangekondigd. In de pauze vond een huldiging pl van Tresling. De heer Wagener sprak jubilaris namens het bestuur van Ned. H. en B. Bond toe, er aan herin rende, dat Tresling op twee na, alle inte landwedstrijden had medegespeeld en ontmoeting de laatste zou zijn voor 6 vertrek naar Indië. Als herinnering en: dankbaarheid voor zijn groote verdiena werd hem een zilveren sigarettenk- aangeboden. Namens de spelers sp aanvoerder de Waal zijn partner er eens hartelijk toe en bood mede een br vende herinnering aan. Toen het spel hervat werd, was Ho onmiddellijk weer in den aanval en r na drie minuten had Du Pon den s' op 20 gebracht. Geruimen tijd is oranjeploeg in den aanval gebleven, - om de bovenomschreven redenen ble meerdere doelpunten uit. De Belgi" backs hadden het aanvalspel der o goed door. De Belgen kwamen geleide' wat meer opzetten en bereikten versch dene strafcomers, welke echter allen ev slecht genomen werden, zoodat het do. van Hardebeck geen gevaar beleefde. As- den anderen kant verknoeiden de Geer e: v. d. Berg een paar fraaie kansen do:: opnieuw te passeeren toen een schot g» boden was. Enkele minuten voor het elcé trof een bal Wallier in het gelaat, zoods deze moest* uitvallen. De Belgen speelde met tien man verder, zonder dat er ziging in den stand kwam. De elftallen waren: Nederland: Doel: Hardebeck; Achte de Waal en Tresling; Midden: de Loop Ter Haar en van Liesrop; Voor: Gunnin de Geer, v. d. Berg, Du Pon, en v. d. Ha' België: Doel: v. d. Merghel; Acht Paquet en Wellens: Midden: de Ke - Wallier en Adelot; Voor: Seeldrayers, E neart, Rensburg, Lejeune en Portielje. De stand is thans: gsp.gew.gel.verl.pnt. v. Nederland 13 8 3 2 19 20- België 13 2 3 8 7 7 van Kemp van D.O.S. uit Rotterdam,S min. 27 sec.); 2. Toorenburg (A.V.A.C.) 3 min. 33.9 sec. (B-klasser); 3. K. Kok (W. F.C.. Wormerveer) 55 min. 38 sec. (C-klas- ser); 4. Wagner (Deutscher TurnvereiiO C-klasser; 5. P. de Vries (S.L.T.O.) klas sen 6. B. Postma (G.A.C., Hilversum);!. C. J. Hanselaar (A.A.C.); 8. C. Kok (WI. C., Wormerveer): 9. H. A. Peter (U.V.S, Leiden) allen C-klassers. o BILJARTEN. Dr. POENGSEN WERELDKAMPIOEN. De barrage-partij tusschen dr. Poensgen (Duitschland) en Van Belle (België) is door eerstgenoemde gewonnen. pnt. brt. gem. hs Poensegen 400 17 23.53 11» Van Belle 181 17 10.58 0 LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd T. O. G. 2- P. v. Cleef 1 voor de extra competitie L. B. B. luidt: B. pnt. brt. hs. gem. Tegelaar (380) P.v. C. 290 32 44 9.06 C. Buis (117) T. O. G. 117 32 17 3.65 L. A. Iterson (109) 76 29 12 2.62 G. Mieremet (81) 81 29 10 2.79 A. 95 46 12 2.06 J. 60 45 6 133 G. 81 28 19 2.89 J. Wassenburg (53) 53 28 6 1.89 T. O. G. 2 punten, P. V. Cleef 0 punten o SCHAKEN. ALPHEN—WOUBRUGGE 4—3. De Woubrugsche schaakclub speelde k Alphen een vriendschappelijken wedstrijd aan 7 borden tegen de Alphensche schaak club, met den navolgenden uitslag: Alphen Woubrugge Th. Admiraal- Cor. Brunt 1 J. A. Basie—D. Brunt <H M. J. BierstekerD. Stoof I H. F. v. HellemondP. Meirik O—' Th. BasieJ. Jobsen 1 P. Wols—P. de Boer C. GeelJ. Bochove 1 Totaal 4-J Alphen had aan de oneven borden wit

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 12