73ste Jaargang ZATERDAG 2 APRIL 1932 No. 22096 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Leidsch Crisis-Comité. Officieele Kennisrsevincsen. TER OVERPEINZING. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LAND- EN TUINBOUW. VISSCHERIJBERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN s 30 Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden ën plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bil een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT,;] Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35, per week ƒ.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 '-P portokosten. Giro No. 188690. Door ons werd ontvangen: Bijdrage voor Maart van ambtenaren Tan het Bureau Bouw- en Woningtoezicht, boden en diverse secretarie-afdeelingen, uitgezonderd 't bureau van den gemeente ontvanger, f. 38,79'/ï. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter algemeene kennis, dat: a. J. J. Doedens, te Leiden, een verzoek heeft Ingediend ter bekoming van vergun ning voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel Steenstraat No. 27, alhier; b. W. Pieterse, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof B. voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik in het perceel Zuidsingel No. 34, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 April 1932. 7094 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van A. Leeuwin om vergunning tot het oprichten van een meu bel-werkplaats in het perceel Sionsteeg No. 2, kadastraal bekend gemeente Leiden. Sectie H. No. 3386 (ged.) Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is: alsmede dat op Zaterdag, den 16 April 1932 des voormiddags te halfelf uren in het percee.l Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in té brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het, gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 April 1932. 7095 WIJ EN DE ANDEREN. Op de lagere school, dat is al heel wat jaren geleden, leerden we brieven schrij ven. Een van de dingen, die ons daarbij werden ingeprent, was, dat wij een brief nooit moenten beginnen met ik of wij. Men zou haast zeggen: daar school een stukske levenswijsneid in dat voorschrift. Het eigen-ik is voor zoo heel velen toch bet begin- en uitgangspunt van 't leven, gelijk 't in een brief ook weer in de on- derteekening het slot is. Wanneer we nu niettegenstaande de goed bedoelde raad geving van onzen ouden leermeester en niettegenstaande de kantteekening, welke we daarop reeds maakten, toch ons op schrift doen luiden: wij en de anderen, dan heeft dat een goeden grond. De ande reu en wij zou een verkeerden indruk tanen maken. Alsof we ons zouden wil len aansluiten bij het heirleger dergenen, die steeds de anderen maken tot het voor- Werp van hun denken en doen. Met scherp-onderscheidend oog slaan ze het doen en laten; het bezit en het tekort; de levenswijze en wat dies meer zij, gade, o® daaruit gevolgtrekkingen te maken, welke nu juist niet vleiend zijn voor de anderen. We behoeven daar weinig meer "ver te zeggen. Om de doodeenvoudige reden, dat we er ons zelf te vaak aan schuldig gemaakt hebben. Of ook daar van zelt het lijdend voorwerp zijn geweest. Hen wijze van den ouden dag heeft ge- z?gd, dat van alle dingen de mensch zijn eigen maat is. Goed ingedacht zou die waarheid moeten leiden tot zelfstandig- etui. Een fier bezit. Voor velen echter de anderen de maat van levenshou- ™g en levenswijze. De heeren der schep- Mg willen wel eens lachen over de ge- wnhgheid, waarmede de dochters van ava de voorschriften van de mode op- algen. We moeten niet te hard lachen; de - - mannen niet en de vrouwen niet. In aoeveler leven zijn niet de anderen, hun doen en laten, de maat? Wordt niet vaak ais oorzaak van den opgeschroefden le- •rasstandaard in onzen tijd aangegeven e naijver van den een op den ander en willen onder doen van den ander den een? menschen missen het recht om beiM ^et eerste te noemen. Dat ver- heM i) 2e door gemis aan zelfstandig- reelié Sehoorzame soldaten achter den ter sc°mmandant. zoo gaan zij ach- andm.anderen aan- Dus niet: wii en de Biets t?'.maar de anderen en wij. Er ligt zelfrm-.. aitigs, niets zelfbewusts, niets majj^'arends ;n net is lijdzaam, ge- DE WOENSDAG-COLLECTE. De Woensdag j.l. gehouden collecte ten bate van het Leidsch Crisis-Comité heeft f. 814.15 opgebracht; al weer minder dus dan de vorige week. ONTSPANNINGSAVOND VOOR CHR. WERKLOOZEN. Laatste bijeenkomst in dit seizoen. Het comité voor ontspanning van Chris telijke werkloozen, hield gisteravond in het wijkgebouw Levendaal zijn laatsten ont spanningsavond in dezen winter. Toen de voorzitter, de heer J. Slegtenhorst de ver gadering te 8 uur op de gebruikelijke wijze opende, was de groote zaal van 't wijkge bouw geheel bezet. Spreker heette de werk loozen hartelijk welkom en sprak der. wensch uit, dat allen nog een genoeglijker, avond zouden hebben. Spreker dankte de Chr. Accordeonclub met haar directeur den heer Roman hartelijk voor de bereidwillig heid om dezen avond weder medewerking te verleenen. terwijl de Chr. Jongemannen- vereeniging van de wijk Levendaal op de zen avond hoopte mede te werken met een samenspraak„De Overkant". De Accordeonclub speelde daarna op voortreffelijke wijze enkele nummers, waarna ds. Punselie een gedeelte voorlas uit Mattheus 6. Naar aanleiding hiervan wees spr. op de donkere tijden, welke wij beleven en de vele zorgen in de gezinnen van de werklooze arbeiders. Spreker hoopt dat de werkloozen niette min hun hoop en vertrouwen op God mogen stellen. Door leden van de Chr. Jongemannen- vereeniging werd daarna opgevoerd .De Overkant". Deze samenspraak, welke het verdere gedeelte van den avond in beslag nam. werd op voortreffelijke wijze ge speeld. De voorzitter dankte aan het einde van den avond de Accordeonclub en de Chr. Jongemannenvereeniging hartelijk voor 't welslagen van dezen avond. De heer G. Blikman dankte het comité namens zijn mede-werkloozen voor net werk. dat zij voor de Christ, werkloozen heeft gedaan en hoopte dat het werk vrucht mag dragen. Verder bedankte de voorzitter den heer Blansie. concierge van het gebouw Patri monium voor het vele werk wat hij in ae afgeloopen maanden voor de werkloozen, die het ontspanningslokaal bezochten, had gedaan. Het verheugde spreker dat cie werkloozen hedenmiddag getoond hadden het werk van den heer Blahsje te waar- deeren. Verder bracht spreker hartelijk dank aan alle personen die het werk van het comité hebben gesteund door giften in geld en in natura. Nadat gezongen was Ps. 68 vers 10, be dankte ds. Punselie den voorzitter voor de wijze, waarop hij het comité en het werk voor de werkloozen heeft willen leiden, en ging daarna voor in dankgebed. TOENAME AANVOER OP DE LEIDSCHE KAASMARKT. In het eerste kwartaal van 1932 werden ter Kaasmarkt alhier aangevoerd 725 wa gens kaas, tegen 619 in het eerste kwar taal van 1931, een niet onbelangrijke toe name aldus. Nu: wij en de anderen. We laten ons zelf vooropgaan, zelfbewust en doel bewust. Zelfbewust, omdat we weten, dat we voor die anderen iets hebben; dat we iets voor hen zijn kunnen. Dat is zuiver positief. Het negatieve is weg. Zoo bij voorbeeld: Niet: wat gij niet wilt. dat u geschiedt, doe dat ook aan anderen niet. Dat is negatief. Maar: al wat gij wilt, dat U de menschen doen zullen, doe gij hun ook alzoo. Dat is positief; dat geeft wat. Wij gaan voorop: wat vinden wij aange naam, voordeeig enz. dus dat trachten we ook anderen te geven, voor anderen te zijn. Daar zou uit de praktijk des le vens heel wat over te zeggen zijn. Hoe anders zou 't in de kleinste samenleving, 't gezin, in de grootste samenleving, de maatschappij, en al die kleinere en groo- tere samenlevingen, welke daartusschen liggen toegaan, wanneer zóó het wij en de anderen werd begrepen en in daden omgezet. Ieder zoeke niet alleen het zijne, maar ook in het zijne „datgene, dat eens anderen is". Het idiëele, dat daarin schuil gaat, stemmen we aanstonds en grif toe. Maar „tusschen doen en zeggen, lange wegen leggen". Ook hier. Waarom? Omdat het groote offer wordt gevraagd. Niet een offer, dat vaak zoo heet, maar 't niet is, omdat offer insluit: ondergaan, verteerd worden. Ondergaan met het ideaal kan alleen hij, die daarin opgaat. Wie opgaat in het eigen ik, gaat daarin onder. Maar wie opgaat in het ideaal om ook voor anderen iets of veel te wezen, die verteert wel schijnbaar zijn kracht; die brengt in derdaad offers, groote en kleine. Doch dit ondergaan is het middel om te win nen voortdurend meer aan innerlijke kracht. Er is nog nooit iemand innerlijk te gronde gegaan door een dienen van het ideaal: wij en de anderen. Maar moreel gehavend werd een ieder, die als een slaaf den stelregel volgde: de anderen en ik. Want anderen dienen ganscli iets anders dan volgen kan alleen hij, die innerlijk vrij is en die kan heerschen. over zich zelf, VEERTIGJARIG ZAKENJUBILEUM. In het „Weekblad voor de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde schrijft H. V.: „Het zal onze lezers stellig interesseeren dat het 1 April j.l. 40 jaren geleden was, dat de heer Jan Kriest Jzn. in de Witte- rozenstraat te Leiden zich als zakenman vestigde. In dit tijdsverloop heeft hij zich ook steeds als warm vriend en trouw mede werker van onze Maatschappij doen ken nen. In de Vaste Keuringscommissie is hij thans een der veteranen, naar wiens oordeel gaarne wordt geluisterd. En dat hij als degelijk vakman een flinke bekend heid geniet, bewijst bovendien het feit, dat hij reeds vele jaren leeraar in de bloemisterij aan de damestuinbouwschool „Huis te Lande" te Rijswijk is. Voorts is hij sinds lang een trouw be stuurslid der afd. Leiden onzer Maat schappij, waarin hij thans de functie van secretaris-penningmeester met ijver en nauwgezetheid vervult. Moge het den heer Kriest gegeven zijn, nog lange jaren zijn krachten te geven aan zijn taak en aan de algemeene be langen van den tuinbouw". EEN AFDEELING LEIDEN VAN DE O.S.P. OPGERICHT. Met aanvankelijk 46 leden. Gisteravond is opgericht de Onafhanke lijke Socialistische Partij af deeling Leiden met aanvankelijk 46 leden. Voorzitter is de heer G. Eikerbout, secr. H. van Lienen, Seringestraat 25, penning meester G. van der Bost Jr., Groen/est. 37c. DE WINKELSLUITINGSWET. Het bestuur van de Ver. van den Han- deldrij venden en Industrieelen Midden stand heeft tegen Maandagavond haar leden in een Duitengewone vergadering bijeengeroepen teneinde hun standpunt te bepalen inzake de Winkelsluitingswet meer in het bijzonder inzake de verplichte mid- dagsiuiïing der winkels. De heer F. L. de Leeuw, adjunct-directeur van het bureau van den Kon. Ned. Middenstandsbond zal het onderwerp inleiden en toelichten. AUTOBUSDIENST. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben afwijzend beschikt op een aanvrage van J. G. S. Alkemade te Noordwijk om ver gunning tot het in werking brengen van een autobusdienst Valkenburg (Z.H.) over Haagsche Schouw en De Vink naar Leiden (station) en van Valkenburg (Z.H.) over Katwijk a. d. Rijn naar Katwijk aan Zee. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: N.V. Hollandsche Bouwstoffenhandel in oprichting, Was- straat 2, Leiden. Handel in bouwstoffen: hourdis, (terra-cotta), chamotte, basalt, vuurklei, sanitair en tegels. Eigenaar: H. van Baak, Leiden (Huwelijksche voor waarden). Procuratiehouder: M. Spoon, 's Gravenhage. Wijziging: Gebroeders Schouten, Boom- markt 8, Leiden, Fruithandel. Door het overlijden van den vennoot J. Schouten is de vennootschap onder firma ontbonden en wordt het bedrijf voortgezet door den overgebleven vennoot: N. Schouten, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. Soort van bedrijf thans: groothandel in fruit en zuidvruchten. DE BIOSCOPEN. Luxor-theatcr. Het aantal films van den komiek Vlasta Burian blijft zeer be perkt, maar zelfs bij het tegenwoordige surplus aan „beroemde" acteurs vervaagt de herinnering aan werkelijk geestig spel niet spoedig. In „Op Inspectie" heeft Bu rian indertijd grootsche triomfen gevierd als de oom, die z'n neef in de kazerne een bezoek ging brengen en door een samen loop van omstandigheden gedwongen was de functie van een „generaal op inspectie" waar te nemenDitmaal is z'n functie er één van gansch anderen aard, maar de situaties zijn even dol, de typeeringen even raak en ook nu davert onophoudelijk een schaterlach door het theater. Burian is nu Hazelhoen, accountant van een bankfiliaal, die elders eens even orde zal stellen op de hopelooze administratie eener slecht gefinancierde gramofoon- maatschappij. Z'n inzet is uitstekend, maar er is een bekoorlijk en slim vrien dinnetje van de directie, dat hem van den goeden weg afbrengt, allerlei hoogst onaangename scènes veroorzaakt en den braven, misleiden Hazelhoen tot wanhoop brengt. Er is natuurlijk een vroolijk slot, maar ook zonder dat brengt deze film vermaak in overvloed. Prachtig is dat spel van Burian bij z'n overdonderende entrée in het gebouw der gramofoon-maat- schappij, prachtig ook z'n mimiek en dictie als hij het personeel het voorbeeld geeft hoe er gewerkt moet worden en on weerstaanbaar komisch z'n gelatenheid, Als hij door den minnaar der actrice in haar huis wordt gevonden en de vlucht neemt.... Als tweede hoofdfilm gaat een drama „Wo der Wolga fliesst", een Duitseh spre kende film, spelend omstreeks 1875 in Rus land. Lupe Velez en John Boles vertolken er op correcte wijze de hoofdrollen in en weten aldus de aandacht voortdurend ge spannen te houden. Casino-theater. - Bébé Daniëls is nog steeds een graag geziene actrice op het witte doek. In de zingende en musicee- rende film „De zeemansbruid" is ze een zangeres, die in een cabaret haar aardige liedjes zingt. In dien tijd leert ze een aan vankelijk ruwen zeeman kennen. De ver houding dreigt echter verbroken te wor den door een zekeren generaal Sangredo, een geweldigen bruut, die zich door toe doen van zijn groote macht met alle mo gelijke middelen van de cabaret-zangeres wil meester maken. Hij slaagt daar na tuurlijk niet in, en men kan er blij om zijn, want die bruut is een vreeselijke kerel, waarvan Montague Love een goede creatie geeft. Bebe Daniëls krijgt vol doende gelegenheid om 'n aantal liederen te zingen, hetgeen een aangename af wisseling geeft, hoewel de handeling van de film er wel onder lijdt. Als tegenspeler van Bebe Daniëls mag Lloyd Hughes als de zeeman genoemd worden. Als tweede hoofdfilm wordt vertoond een aardige film, getiteld „Een huwelijk op proef", waarin o.m. Thelma Todd en Norman Kerry hoofdrollen spelen. In het voorprogramma gaat een interessant Ne- derlandsch geluidsjournaal. City-theater. Na een goed verzorgd voorprogramma, waarin oa. de voetbal wedstrijd HollandBelgië opgenomen is, heeft de ,directie als eerste hoofdfilm uitgezocht „Bekentenis", met de bekende Jenny Jugo in de hoofdrol. Zij speelt hierin de rol van een meisje, wier moeder op geheimzinnige wijze vermoord wordt. Van dezen moord verdenkt de familie een bekenden goudmagnaat. Plotseling ont vangt het meisje het bericht, dat deze in Berlijn vertoeft. Zij komt daar met hem in aanraking en dwingt hem, na veel moeite, te zeggen wie den moord gepleegd heeft. Aan het slot een onverwachte ontknooping: de moordenaar wordt gepakt en de zoon van den magnaat kan het meisje, voor wie hij direct een groote liefde opgevat had. tot zijn vrouw maken. Een film vol spanning! Na de pauze een reprise van „De Laatste Compagnie" met Conrad Veidt in de hoofdrol. Trianon-theater. „Kameradschaft" reeds het woord alleen, doet iets bijzondere vermoeden, al moet men niet te gauw slechts op een titel van een film afgaan! Doch hier beantwoordt die titel volkomen aan de verwachting! Ook de naam van den genialen regisseur G. W. Pabst men herinnert zich zijn anti-oorlogfilm „West front 1918" koestert de hoop op iets zeer uitzonderlijks. En deze hoop gaat ge heel in vervulling! Een „vredesfilm" als deze kan een gebeurtenis genoemd wor den! Een strekking, die het jjositief goede propageert, zonder dat het daartoe noodig was, den oorlog te toonen als een beest achtige afslachting. Daarvan is langza merhand nu ieder wel overtuigd! Hier wordt een geheel nieuwe weg ingeslagen, om de vredesgedachte ingang te doen vin den: het zwoegende arbeidsterrein, niet meer het slachtveld werd gekozen, om te bewijzen, dat alle menschen ten slotte broeders en dat grenzen fictief opgetrok ken muren zijn. Dat volkeren hun grens palen slechts kunstmatig opgetrokken hebben, dat verschil van taal uiterlijk is, dat de een met „Mère" en de ander met „Mutter" precies hetzelfde bedoelt. Tijdens een ontzaglijke mijnramp, die men in al haar gruwelijke realiteit be- leeeft, ontstaat de verbroedering tusschen Duitschers en Franschen: een gemeen schappelijk lijden vaagt alle haat uit oorlogsjaren weg, doet politieke grenzen versmelten .Temidden der mijnen, diep on der den grond, speelt zich een geweldige tragedie af, maar daar ontwikkelt zich tevens op ontroerende wijze de gedaente der kameraadschap, ontstaan uit harde noodzaak, maar ook uit de liefde voor den medemensch. Het zou ons te ver voeren het verhaal van dit „machtige ejxis der zelfopoffe ring" geheel na te vertellen: deze pracht film, opgedragen aan de dappere Duitsche mijnwerkers, die hun Fransche kameraden met doodsgevaar uit de brandende onder- aardsche hel op 600 M. diepte weten te bevrijden, behoort tot de beste, die wij ooit zagen. Niet alleen om de unieke uit werking van het gegeven door den regis seur, die zich een meester toont, maar bovenal om de vredesgedachte, die het geheel beheerscht, en die een nieuwe en waardevolle richtlijn geeft voor de toe komst. De beteekenis ligt zoo zegt Pabst het dan ook in het ethische en niet in het aesthetische. Zij toont veel gruwzaam leed al is dit op lofwaardige sobere wijze uitgebeeld, doch daaruit wordt iets schoons geboren, dat verre uitgaat boven alle twist en vijandschap, die helaas het heden nog steeds kenmerken. Wij kunnen een ieder niet genoeg aanraden „Kameradschaft" te gaan zien, dit filmwerk schenkt een zeld zame bevrediging! Dat de roep, die aan dit buitengewoon filmwerk voorafging, zeer groot was, bewees wel het feit, dat de zaal prachtig bezet was. Een aardige en geestige film „Der Tanz- husar" met uitstekend spel van Friedl Haerlin en Oscar Verebes gaat er aan vooraf, een vroolijk verhaal van goed ge halte, die in het genre Duitsche amuse mentsfilm", dat tegenwoordig zooveel op gang maakt, een uitstekend figuur maakt. BINNENLAND. Slapte in de Schelpkalkindustrie. (Bin nenland, 4e Blad.). Ons parlementair overzicht. (3e Blad.). Sparta (Praag) met 32 door het Ned. B-elftal geslagen. (Sport, 4e Blad.). De heer A. C. A. van Vuurcn, R.K. lid der Tweede Kamer op 67-jarigen leeftijd overleden. (Laatste Berichten, le Blad.). Het textiel-conflict; ook het bestuur van „De Eendracht" adviseert het werk te hervatten. (Laatste Berichten, le Bi.). f. 70.000 verduisterd bij de Rotterdam- sche Bankvereeniging te Haarlem. (Laatste Berichten, le Blad.). BUITENLAND. De hulp aan Centraal Europa. (Buiten land, le Blad.). De Fransche Kamer is ontbonden. Buitenland, le Blad.). Dr. GONDA HOOGLEERAAR TE UTRECHT. Bij Kon. Besl. is benoemd tot buitenge woon hoogleeraar in de faculteit der let teren en wijsbegeerte aan de Rijksuniver siteit te Utrecht dr. J. Gonda te Leiden, om onderwijs te geven in het Sanskriet, het Avestisch, het Oud-Perzisch en de be ginselen der Indo-Germaansche taal wetenschap. Prof. dr. W. van der Woude, prof. dr. J. Droste, prof. dr. F. A. H. Schreine- makers, prof. dr. W. H. Keesom, dr. J. H. Oort en de heer G. A. Janssen, allen al hier, zijn benoemd tot leden der com missie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid verlangen tot het geven van middelbaar onderwijs in de wis- en na tuurkundige wetenschappen, en welke commissie voor het jaar 1932 zitting zal houden te 's Gravenhage, met uitzonde ring van de examens voor de akte KIV, welke zullen worden afgenomen te Am sterdam, Utrecht, Groningen en Leiden. In de sub-commissie KIV alhier zijn benoemd tot lid en ondervoorzitter prof. dr. B. G. Escher en tot leden prof .dr. H. Boschma en prof. dr. L. G. M. Baas Bec king, allen alhier. Maandagavond geeft het kinderkoor „De Kleine Stem" een uitvoering in de groote Gehoorzaal. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit Blad. Gistermorgen is de 67-jarige los- werkman G. L„ die in staat van dronken schap verkeerde, in een schuit gevallen, waardoor hij een diepe wonde boven het Linkeroog bekwam. De E.H.D. vervoerde den man naar het Acad. Ziekenhuis. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen betreffende een kist planten en een bos rozenstruiken, die onbeheerd op den openbaren weg zijn aangetroffen. BOTERTEKORT IN FRANKRIJK. In verband met den stijgenden boter- prijs in Frankrijk heeft het Fransche mi nisterie van Landbouw vergunning ver leend voor het onmiddellijk invoeren van 300.000 kilo buitenlandsche boter. Deze hoeveelheid boter zal echter met het con tingent van 6000 ton, dat voor het tweede kwartaal van 1932 is vastgesteld, worden verrekend. IJMUIDEN, 2 April. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.50—1.15; Tongen per K.G, f. 3.201.75; Zetschol per kist v. 50 K.G. f.3836; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.316.50; Schar per kist van 50 K.G. f. 9.505.50; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 36 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 8.50—7; Groote Sehelvisch per kist van 50 K.G. f. 26.50; Middel Sehelvisch per kist van 50 K.G. f.2421; Kleinmiddel Sehelvisch per kist van 50 K.G. f. 20—14; Kleine Sehelvisch p kist van 50 K.G. f. 11—4.80; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.30—15; Gullen p. kist van 50 K.G. f. 12.506.50; Lengen p. stuk f. 1.80—0.35; Wij'ting per kist van 50 K.G. f. 3.801.80; Koolvisch per stuk f. 1.32 0.07; Makreel per kist van 50 K.G f 4 f. 3.60. Aangekomen 4 stoomtrawlers: BX 171 met f.1988, IJM 158 met f.1934; IJM 40 met f. 1935; IJM. 94 met f. 1656: de beuger VL, 195 met f.989; de Deensche kotter E. 110 met f. 407, en de loggers KW. 167 met f. 734 en KW. 161 met f. 846.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 1