73'" Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 1 April 1932 Tweede BladNo. 22095 GEMENGD NIEUWS. DE NEDERLANDSCHE GYMNASIASTEN- federatie heelt gisteren op de hockey velden te Deventer 'n sportdag gehouden. Een overzicht tijdens een der wedstrijden. EEN TOCHTJE OP HET WATER heelt ook in het voorjaar zijn bekoring, al is het nog wat Irisch! MR. J. SCHOKKING heelt gistermiddag tijdens het Congres der Chr.-Historische Unie in Musis Sacrum te Arnhem, alscheid genomen als voorzitter der Chr.-Hist. Unie. Mr. Schokking tijdens zijn afscheids rede. V.l.n.r. zittend Mr. C. Frieda Katz J. ter Haar Jr., Mr. J. Schokking, J. R. S noeck Henkemans, H. W. Tilanus. Staande Prol. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine; rechts van hem de heer J. M. Krijger. LENTEWEELDE IN DE STADSPARKEN VAN LUGANO - De magnolia bloeit er reeds en dit rustieke gedeelte van het Italiaansche toeristencentrum houdt reeds zijn roem van een der mooiste plekjes in Europa, hoog. 10 april bollendag? Mits het weer meewerkt. Men schrijlt ons uit Sassenheim: Hoewel er as. Zondag nog niet veel van öe bloemenvelden te zien zal zijn, zal er toch wel iets te ontdekken zijn. De nar- cissenvelden komen nu in bloei, terwijl Wer en daar een akker vroege hyacinthen togen den bloei aan is. Als het weer gun stig blijft, wordt 10 April „de eersté groote Aag" voor de bloembollenkijkers. een kind verbrand. Bij het vuurtje stoken. Bij het stoken van een vuurtje is te z»tadersche Kanaal onder Oosterhesselen IDr.l het vierjarig dochtertje van den todbouwer H. van der Veen. in aanraking gekomen met het smeulende vuur. De sloortjes zijn in brand geraakt. Het kind stond weldra in lichte laaie. Op het hulp geroep is de moeder toegeschoten, heeft het kind met haar lichaam bedekt en ge tracht de vlammen te dooven. waarbij zij belt in brand is geraakt. Het kind bleek dermate brandwonden bekomen te hebben, dat het niet te behou den bleek. Het is naar het ziekenhuis te jtogeveen overgebracht, waar het aan de bekomen wonden is overleden. dienstbode in brand gevlogen. Een dienstbode die in een woning aan eecionjé-straat te Arnhem stond te strij- J® kwam te dicht bij het gascomloor 'ongevolge waarvan haar kleeren vlam janen. Nadat men tevergeefs getracht dt„ ,de vlammen te dooven, snelde de ras v e de straat op en liep een ga- »ge binnen, waar men haar met water slaa 2°' en voorbijgangers er tenslotte in vrn met jassen de vlammen te doo- het'n t slachtoffer is per ziekenauto naar Gemeente-Ziekenhuis vervoerd. ONDER KOLEN GESTIKT. fa£S?morSen om 8 uur is in de briket- Heee. Tan Staatsmijn „Wilhelmina" te die .be dienstdoende voorman L. Puts, ach in een fijnkolenbunker begeven bnder afvallende fijnkolen bedolven jaar n Beslikt. De getroffene was 31 d«», Behuwd en vader van twee kin- .(Tel.), branden. Gistermiddag is in de Twijnstraat te Utrecht een brand uitgebroken in een bo ven een café gelegen woning. Een brand meester, die toevallig passeerde, consta teerde den brand en waarschuwde dade lijk de brandweer. Spoedig was deze ter plaatse en tastte de reeds naar buiten uitslaande vlammen met een drietal stra len op de waterleiding aan. De brand bleek te zijn ontstaan door onvoorzichtigheid van een bewoner van het pand, die boven een gasvlam bezig was geweest met het smelten van was. Toen de man zich even van het vuur af keerde, hoorde hij gesis en constateerde tot zijn grooten schrik, dat de vlam in de pan met gesmolten was sloeg. Hij holde dadelijk de trap af en waarschuwde de huisgenooten, maar het vuur greep zoo snel om zich heen, dat er aan zelf blus- schen niet meer te denken viel. De bovenste verdieping van het pand brandde geheel uit, terwijl een aldaar op geslagen partij meubels werd vernield. Het verdere gedeelte van de woning alsmede het café bekwam zeer veel waterschade. De inboedel was verzekerd. Te Siddeburen (Gr.) is de woning van den arbeider E. Smit aan den Damster- weg afgebrand. De oorzaak is, dat de vlam sloeg in een pan met gesmolten vet. Ver zekering dekt de schade. de vrouw in rouwkleeding. Men schrijft uit Dinxperlo aan de „Zutph. Crt.": Voor eenige dagen hielden de Duitsche kommiezen aan de grens een vrouw aan die onder een doopkleed een kindje op haar armen droeg, doch dat niet anders bleek te zijn dan een pop met celluloidkopje, terwijl het lichaampje ge vuld was met sigaretten. Dezelfde vrouw beproefde deze week op andere wijze haar geluk. Ze kwam nu in diepen rouw aan de grens, een zware weduwensluler golfde voor haar hoofd omlaag. Het viel den kommiezen direct op dat de lichaamsomvang der dame niet in overeenstemming was met haar stokke rige beenen. Ze wekte al direct wantrou wen bij de kommiezen die haar vroegen over wien ze rouwde en vroegen zelfs of het over haar sigarettenkindje was en of ze soms smokkelwaar bij zich had. De vrouw werd onrustig en dit gaf den kom miezen aanleiding om haar eens te visi teeren. Spoedig bleek, dat ze na de visita tie heel wat slanker werd, want 2000 siga retten en een k.g. fijne tabak kwamen van onder haar kleeding voor den dag. De vrouw uit Hombom afkomstig werd natuurlijk ingerekend. _j. ernstige val. De gehuwde rijwielhersteller Zwienenberg te Goor had gistermorgen, toen hij werk zaam was op de boterfabriek van de firma A. H. Brummelhuis te Hengevelde aldaar het ongeluk van een filter te vallen. De ontboden geneesheeren constateerden dat zijn nekwervel was gescheurd. In zeer zorgwekkenden toestand werd hij, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden per zieken-auto naar het R.-K. zie kenhuis te Hengelo vervoerd. inbrekers gearresteerd. Gedurende de Paasclidagen was een be woner van de Ceintuurbaan te Amster dam op reis gegaan. Hij had in zijn wo ning verschillende waardevolle voorwer pen, als sieraden, curiosa en tafelzilver a.chtergelaten. Bij zijn thuiskomst waren deze, benevens een paar costumes, verdwe nen. Inbrekers hadden hun slag geslagen. Het is echter der politie gelukt de daders op te sporen. Een 32-jarige diamant bewerker werd als vermoed elij ken hoofd dader het eerst gearresteerd. Hierna werden nog twee verdachten, van 21 en 27 jaar, aangehouden; naar twee andere oude bekenden van de justitie wordt nog gezocht. Ook op het grootste deel van den buit kon worden beslag gelegd. door een auto gegrepen. Gistermiddag reed op den provincialen weg VenloHelmond onder de gemeente Grubbenvorst mr. Brouwers, griffier bij het kantongerecht te Waalwijk, met zijn auto in de richting Horst. Na voor een hem te- gemoetrijdende auto te zijn uitgeweken, heeft de bestuurder waarschijnlijk teveel naar rechts gehouden, waardoor hij den 57-jarigen G, Keltjens, wonende te Blerik, die per fiets in dezelfde richting reed, van achteren aanreed. De auto kwam daarna ter linkerzijde van den weg in de sloot terecht. K, werd ernstig verwond en is naar het St. Josephzièkenhuls te Venlo gebracht. Mr. Brouwers liep eveneens een ernstige hoofdwond op en werd per auto naar ziin oude-'ijke woning te Venlo vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. (N.R.Ct.) De man op het wrak; „Ahoi daar, is er nog ruimte aan boord voor mij? (Passing Show.) BUITENLANDSCH GEMENGD. spionnage. Een Luxemburger en zijn vriendin zijn aangehouden te Longwy (Frankrijk). De plannen van vestingen en een omvangrijke correspondentie zijn in handen gevallen van de justitie. De aangehoudene volgde van nabij de uitvoering van werken, onder nomen in de buurt van de grens. Zijn vriendin, die vele galante successen had, stelde haar betrekkingen in dienst van de spionnage die zij voor Duitschland uit oefende. Zij heeft een bekentenis afgelegd. door een hond gered. Bij Jassy (Roemenië) is in een 25 M. diep ravijn een volkomen uitgeputte sol daat door een hond ontdekt. Men heeft den jongen man levend kunnen bergen. Elf dagen geleden was hij in het ravijn gevallen. o— moordaanslag te barcelona. Gistermiddag heefti de vroegere direc teur van het filiaal der Bank van Bilbao te Tarassa revolverschoten gelost op Masqual, directeur der Bank van Bilbao te Barce lona, die bezweken is. De aanvaller wondde zich zelf vervolgens licht. Hij werd aan gehouden. arrestaties in duitschland. Het O, M. te Berlijn heeft arrestatiebe velen uitgevaardigd tegen directeur Hassel, leider der afdeeling buitenland van Berg- mann-Electriciteitswerken en bank-com- missionair Arnheim uit vrees voor ont vluchting. Hassel wordt er van beschul digd tot een bedrag van 225.000 M. Duit sche effecten voor een Nederlandsche Mij. te hebben verkocht en de opbrengst hier van op een depotconto in plaats van op een gebarreerde rekening te hebben gestort zooals bij de deviezenverordening wordt voorgeschreven. Hassel zou hierbij mede werking hebben ondervonden van Arnheim Hassel heeft de overtreding niet begaan in ziin kwaliteit van directeur der Bergmann- werken, doch als particulier. doodelijk ongeluk bij röntgenopnamen. Naar de „Daily Telegraph" meldt, is in een ziekenhuis te Triest, toen men bezig was met het nemen van een Röntgenfoto van een man, wiens been bij een auto-on geval was gebroken, kortsluiting in een electrische verbinding ontstaan. De man Solinis genaamd, werd dienten gevolge, door den stroom gedood. Twee dokters, die hem behandelden, liepen ern stige brandwonden op. roofovervallen. Door twee mannen is een roofoverval gepleegd op den kassier van het station Lodz in Polen. Op het laatste moment ge lukte het den beambte nog de politie te hulp te roepen die een der roovers arres teerde. De andere had zich in het kassierskan toor verschanst en verdedigde zich met re volverschoten tegen de politiebeambten. Deze beambten beantwoordden echter het vuur en wisten den misdadiger door een kogel onschadelijk te maken. Gistermiddag werd op het stedelijk be lastingkantoor aan de Kruetzstrasse te Dresden een roofoverval gepleegd. Twee bejaarde belastingambtenaren, die zich verzetten, werden met revolverschoten gewond en moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht. De roover, die zich een zakdoek voor het gelaat had gebonden, zou een pakket bank noten hebben geroofd. Hij is zonder her kend te worden ontkomen. DE DRIE LEEUWTJES, welke eenige weken geleden in de Rotterdamsche Dier gaarde geboren werden, groeien als kooi, maar zijn er in het geheel niet op gesteld om voor den fotograaf te poseeren.

Leidsch Dagblad | 1932 | | pagina 5